חרפה על ראש כולנו

מדוע יורו הצעירות לא מעניין

2013_UEFA_European_Under-21_Football_Championship

 

שוב, החרפה היא על ראש כולנו- כל מי שכותב על כדורגל וספורט.

מדוע?

כמה קראתם בזמן האחרון על כל השחקנים שלא יבואו ליורו? כמה קראתם על אוקסלייד צ'מברליין, ווילשייר, וולבק ופיל ג'ונס שייעדרו מהסגל האנגלי? כמה קראתם על גדולי העולם באלוטלי ואל שארעווי, שני הסופרסטארים של מילאן, שייעדרו מהסגל האיטלקי? כמה קראתם על חמישיית העילויים הגרמנים- גצה, שורלה, קרוס, דרקסלר וגונדוגאן- שלא תפאר את סגל הנבחרת הגרמנית? ומה עם רביעיית הנורווגים הכוכבים (ג'ושוע קינג, נודבייט, הנדריקסן ובישה- תודה לוינטל לאזכור בעיתון) שלכל הפחות תפסיד את המשחק הראשון מול ישראל, כי בנורווגיה מעדיפים שהם יהיו זמינים למשחק הבוגרת מול אלבניה?

על כל הדברים הללו כמעט ולא קראתם ולא שמעתם. ביורו הצעירות מלא שחקנים אדירים פשוט לא יבואו, ובעיתונות הישראלית זה עבר בדממה.

כי כאן מושלת בעיקר תרבות השקר וההייפ.

אבל לי אין שום חלק בכך. אין לי עניין ביורו הצעירות. בגלל הסיבות הבאות:

1. נבחרות פחות מעניינות אותי באופן כללי. מדינות לאום פחות מעניינות אותי באופן כללי ואף אני סבור שהן פסולות. בעתיד הן יימחקו. גם כך אירופה מטשטשת גבולות (וגם מטבע אחיד) ובעתיד הכפר הגלובלי והאחווה האנושית עוד יותר תייתר את מוסד המדינה. זה ייקח עוד הרבה שנים. אבל זה יקרה. וזה כבר קורה במובן מסוים. למרות שמאוד חבל שזה לא קורה יותר. אך בעיני מדינת הלאום היא דבר נפסד, ולכן כל סמל של מדינת לאום הוא דבר נפסד.

2. כדורגל נבחרות הפך להיות בזוי. הוא בעיקר קוטע באלימות ביזארית את עונות הכדורגל באירופה. הרמה של כדורגל הנבחרות במרבית המקרים אינה גבוהה. אין תיאום בין שחקנים. המאמנים- גם במרבית המקרים אינם מהשורה הראשונה. זו פשוט עוד צורה לחלוב כסף ציבורי. למרות שגם האזרחים פחות מתעניינים בנבחרות לאומיות. היום יש יותר זיקה למועדונים. וגם יש יותר זיקה למועדונים, גם אם הם ממדינות אחרות. הדבר היחיד שעדיין מעניין בכדורגל הנבחרות הוא המונדיאל, שהוא חגיגת ספורט בינלאומית נפלאה. מבחינתי כל דבר מעבר למונדיאל הוא מיותר. בוודאי בשיטה הנוכחית וההזויה של מוקדמות המונדיאל- כאשר מרבית המשחקים אינם מספיק מעניינים ורבים מהם חד צדדיים. או כאלה שאינם קובעים, כי די ברור מי הנבחרות שעולות. זה לא אומר שאין פה ושם דרמות ומשחקים נהדרים. אבל במרבית המקרים הם די מיותרים, ובעיקר מסכנים המון שחקנים בפציעות. שוב- כמו מדינות הלאום גם הכדורגל הבינלאומי של הנבחרות אינו עומד להסתיים בקרוב. הוא גם לא צריך להסתיים. רק צריך לשנות לגמרי את הפורמטים שלו.

3. כל הטורנירים של הנבחרות הצעירות הם מיותרים. הם לא מעוררים מספיק עניין בעולם. והם סתם שמים דגש על הישגיות בגיל צעיר מדי, במקום לדאוג יותר לפיתוח השחקנים. יש יותר מדי טורנירים לצעירים ברחבי העולם, ובדרך כלל אף אחד לא שם לב אליהם. גם כאן בישראל לא שמים לב, עד שמגיע היורו לכאן. אגב, במדינות כדורגל מבינים זאת ולכן לא שולחים את הטאלנטים הגדולים ביותר לאליפויות הללו. הם מעדיפים שעילויים צעירים כבר יתערבבו עם הבוגרים. ובכלל- כמה הזוי הקונספט של טורניר עד גיל 23? שחקן מוכשר בגיל הזה, כבר חמש שנים צריך לשחק עם בוגרים. אז מדוע לקחת אותו ל"יורו צעירות"?

4. אין לי שום רצון בהצלחה ישראלית. המדינה הזו לא מספיק טובה. המדינה הזו מוכרחה לכפות על עצמה שיפור. בכל כך הרבה תחומים. עד שלא אראה שהמדינה אכן כופה על עצמה שיפור אין לי רצון בהצלחות ישראליות.

5. סעיף 4 נכון וביתר שאת בנוגע לכדורגל הישראלי.

6. הנבחרת הצעירה שלנו לא מעניינת. כמעט אין בה שחקנים שעושים רעש בימים כתיקונם בליגה (או באירופה, רחמנא ליצלן). סתם אוסף של אפורים עם מאמן שחצן.

7. מדוע שארצה בהצלחת גיא לוזון? מאמן, שכמעט כל עיתונאי עם לשון ארוכה מלקק לו כבר שנים…לפי העיתונאים, הוא המאמן הטוב והמוכשר בארץ ביי פאר. ברור שלא ארצה בהצלחתו בנסיבות הללו.

8. כפי שכבר צוין בהתחלה, כל כך הרבה כוכבי על נעדרים מהאירוע- זה רק הופך אותו לעוד יותר איזוטרי ומיותר.

9. הכדורגל הישראלי רקוב. רק תפתחו עיתון ותקראו על אלי טביב, חיים רמון, ארקדי גיידמאק ובר ששת ולנקרי מעכו. אלה רק דוגמאות על קצה המזלג. אני צריך ספר כדי לכתוב על כל חוליי הכדורגל הישראלי. אסור שכדורגל כזה ירשום הצלחה, שרק תסייע לאנשיו לגנוב דעת ותרחיק את כולנו מתיקון.

10. בישראל אין תיקונים. בישראל אין אחריות על מחדלים. בישראל כל הישר בעיניו יעשה, וכל הכוחניים, הבינוניים והרדודים בדרך כלל מצליחים. זו מדינה הפוכה. הלוואי שנפסיד בכל משחק ביורו, למרות שאני לא רואה את זה קורה. הטורניר חלש מדי.

 

 

 

 

לקראת משחק 7
רוח המועדון Vs. רוח המועדון

72 Comments

יואב מ 3 ביוני 2013

11. סעיף 10 נכון גם לגבי עיתונאים ישראלים מסויימים שלעתים נדמה שלא אוהבים שום דבר שקשור לספורט, אבל מתעקשים לכתוב עליו.

12. "מבחינתי כל דבר מעבר למונדיאל הוא מיותר" – אתה מודע לכך שכדי לקיים את המונדיאל צריך לקיים משחקי מוקדמות?אתה מודע לכך שבכל טורניר שלא מבוסס על משחקי נוקאאוט, יהיו משחקים חסרי עניין?(וגם פורמט נוקאאוט לא ימנע את זה לחלוטין)

nm 3 ביוני 2013

נראה לי שאכתוב טור על הרולאן גרוס ועל כמה שהוא משעמם ומיותר כי אני בכלל לא אוהב טניס.
מה יהיה אתכם?

דניאל ז 3 ביוני 2013

יואב, קודם כל עצם זה שאתה כותב על זה כ"כ הרבה, ובכזה להט, רק מוכיח בדיוק את ההיפך- כנראה שזה כן מעורר עניין. אולי לא בהכרח חיובי, אבל עניין כן. דבר שני- המגמה הזאת שאתה מדבר עליה בנוגע להטשטשות של הגבולות הייתה נכונה אולי לעשורים הקודמים. היום אנחנו עדים בדיוק לתופעה הפוכה, ולכן זה ממש לא הולך לקרות בקרוב על אף הציפיות הלא מובנות שלך. על תחושת השייכות לחברה מסוימת כבר נכתב בלי הפסקה אז לא אחפור על זה יותר מדי, אבל אין ספק שהיא חשובה להמון אנשים שלא חושבים שהשמש זורחת להם מה.. ולא חיים בגישה של "אני ואפסי עוד". משחק כדורגל של נבחרת שמייצגת את המדינה, תורם לכך, ולכן החשיבות. מעבר לכך, ישנם אולי המון כוכבים שלא יגיעו למעמד הזה, אבל למה זה דבר רע? אני הרבה יותר מתרגש מהסיכוי לראות שחקנים שאולי עוד שנתיים אולי עוד חמש, יהיו שחקנים שכל העולם ידבר עליהם. את הכוכבים אנחנו רואים כ"כ הרבה פעמים ביום בטלוויזיה בכל השידורים שהתקשורת מפמפמת לנו(בתשלום רב), כולל הערוץ שלך. יש כאלה שדווקא שמחים מהאפשרות להתוודע לשחקנים חדשים. לגבי הכדורגל הישראלי- הוא חולה, ואולי גם המדינה חולה. תזכיר לי אם כתבת טור דומה על האולימפיאדה בסין, שם השקיעו מיליונים על חשבונם של עניים מרודים והשתמשו בה כמקפצה פוליטית ברורה. או האם כתבת טור דומה על המונדיאל הקרוב בברזיל, עוד מדינה נחשלת, שמשקיעה מיליארדים באירוח האירוע ומשאיר ערים שלמות עמוק בבוץ(בכל מובן). אולי תצא נגד ברצלונה שקונה שחקנים בחמישים מיליון יורו, וממשיכה להעמיק את הבור שלה בבנק, שעליו ישלמו אח"כ כל אזרחי ספרד, מדינה שכל אדם רביעי(!!) בה לא עובד. יש לי חדשות בשבילך, הכדורגל הישראלי לא בהכרח חולה יותר ממקומות אחרים, ומדינת ישראל לא בהכרח חולה יותר ממדינות אחרות. מעבר לכך, עם כל ה"כאב" שלי על השחקנים המסכנים שלא יוצא להם לנוח ועכשיו צריכים לא לנוח ולשחק בנבחרת שלהם וחס וחלילה להסתכן בפציעה- לא הכול בעולם זה כסף, מותר שתהיה תחושת גאווה לאומית, רצון לשרת ולהחזיר במשהו לחברה שהצמיחה אותך. אני מצטער אם אני ממש לא מגלה רחמים לשחקן שמרוויח כ"כ הרבה כסף בחודש, ומכריחים אותו לבוא לשחק כמה משחקים במדים לאומיים. אם הוא ייפצע, המסכן יישב בחוץ כמה חודשים, אבל לשיקום שלו יהיה מי שידאג והוא יקבל את הטיפול הכי טוב שקיים. לא נראה לי שדואגים ככה למי שנפצע בצבא למשל. להיות ציני וביקורתי זה תמיד הכי קל, וברור שיש פה האדרת יתר של טורניר משני ביותר, אבל מכאן ועד לייחל שישראל תפסיד את כל המשחקים- אני חייב לציין שזו הערה ילדותית בצורה קשה. והיא לא תפתור אף אחת מהבעיות שהעלית.

גיל 3 ביוני 2013

רק תיקון קטן, ברצלונה היא בירת קטלוניה שהיא חבל הארץ העשיר והיצרני ביותר בפדרציה הספרדית. היא, בניגוד לקסטיליה, אנדלוסיה ושאר המחוזות, פחות ענייה, עם פחות אחוזי אבטלה והיא נושאת בעיקר נטל המיסוי הספרדי וזו אחת הסיבות המרכזיות לרצונה לקבל עצמאות מלאה ולא רק אוטונומיה פוליטית (כמובן שיש גם מניעים היסטוריים, גיאופוליטיים ואחרים..כמו ההכרח לזמזם את המנון ספרד במשחקים בינלאומיים)

סתם אחד 3 ביוני 2013

טור הזוי ומלא שנאה עצמית.
לפחות היה מצחיק.

חמי 3 ביוני 2013

מסכים איתך לגבי המדינות והדגלים וכל הפוליטיקה מאחורה אבל נראה לי שאתה מגזים באנטי שלך לגבי משחקי נבחרות. העובדה היא שיגיעו השחקנים הבכירים ברובם ולמרות חוסר אהבתי למשפחת לוזון וההתאחדות הם הביאו את היורו לפה אז עדיף לנסות ולמקסם את פוטנציאל הנבחרת עם עידוד מאסיבי. גם אם הנבחרת תפסיד את כל המשחקים או תנצח את כולם זה לא ישנה כלום בגידול הילדים ונוער פה אז עדיף שינצחו, ירשימו, יעברו לאירופה וישתפרו.

אגב, גם אם לא יהיו גבולות בארופה עדיין יהיו משחקי עמים, נבחרת גאליה נגד אנשי הריין או נציגי בריטני נגד נבחרת האי האיברי וכמובן ששוייץ תשאר שוייץ כי יש דברים שלא משנים :)

לימפאדו 3 ביוני 2013

קודם כל:
בטח שקראנו על החלוצים האיטלקים שייעדרו, כמו גם על ארבעת הנורבגים שייעדרו מהמשחק הראשון (ידיעות של יום ראשון). אני חושב שזה ברור לכולם שזה לא בדיוק המונדיאל, הרי כמעט אף אחד מישראל לא התעניין בטורניר הקודם. אבל עדיין יש בטורניר הזה לא מעט בשורות עבור ישראל, ובשביל אנשים ש(לא כמוך )נהנים גם כשהכוס לא מלאה עד גדותיה זה בהחלט סיבה למסיבה.

שעשואל 3 ביוני 2013

האמת, פוסט די מעניין בהשקפה שלו.
באופן כללי אני מסכים איתך בהרבה נקודות, ועל אף כל זאת, אני עדיין מאוד אוהב טורנירי נבחרות, ובהם יורו צעירות, מכמה סיבות.

ראשית, לי בתור חובב כדורגל, יוצא סוף סוף לראות כדורגל ברמה הגבוהה ביותר. ולו רק מהסיבה שנבחרת ספרד באמת עומדת בקריטריונים האלה באופן מובהק.
שנית, זה מייצר וייב טוב ונחמד, לפחות בארצנו הקטנטונת.
שלישית, זה נותן אפשרות לשחקנים המקומיים שלנו לצאת מליגת הבדיחה שלנו ולהתחשל בקבוצות אמיתיות, ואולי הנבחרת תשתפר.

אני לא חושב שיש קשר כלשהו בין יורו הצעירות לליגה שלנו, על כל ביזיוניותה.
אני חושב שבסופו של דבר יש עניין ביורו, זה יוצר אווירה טובה וחגיגה אמיתית, חושף את המדינה שלנו קצת מעבר להפצצות שמשודרות ב-CNN, ונותן לנו הזדמנות כללית להתפתח ברמת הכדורגל והתיירות. אחלה תירוץ להקים פה מתקני כדורגל ראויים לאירופה (למרות שבינינו, עדיף לבזבז את הכסף הזה על דברים אחרים).

סלים שיידי 4 ביוני 2013

+1

מוטי 3 ביוני 2013

ממורמר מאוד.
מזל שהעם לא איתך.
הכרטיסים למשחקי נבחרת ישראל אזלו מזמן.
גם הכרטיסים למשחקים של ספרד.
לדעתי בעוד כמה משחקים יהיה אצטדיון מלא.
העם אוהב כדורגל.
אולי תל אביבים רווקים על פרוזאק, שכבר לא נהנים מהחיים, לא מתרגשים מהיורו.
אנא, תניח לנו.

איתי הירוק 3 ביוני 2013

אם נתעלם מכל ההיסטוריה האנושית עד לשני עשורים בסוף המאה עשרים, ואם נתעלם גם ממה שקרה מאז, אין ספק שנגיע כולנו למסקנה שמדינות הלאום נמצאות בהתדרדרות והרעיון הנפסד הזה אכן בדרך המהירה לפח הזבל של ההיסטוריה.
ואגב, יואב, לא מדינות הלאום הן השורש של כל הרע בעולם, כי אם הקיצוניות שמביאה אנשים – לדוגמא – לבחור בכותרות פומפוזיות וכמעט אלימות כדאי לתאר אנשים שלא מסכימים עם המרירות שלהם.

בברכה,
איתי

איציק 3 ביוני 2013

אם לא היתי רואה מי הכותב היתי שואל "בליתה רעל?" כן פעם אצלינו שאלו ככה עם 'י' ובלי 'ע'. במחשבה שניה, היתי אומר שכתב את זה ג'וני או אולי בורוביץ' (זה פחות או יותר אותו הדבר, למרות שלאחרונה הופיע פסאודו ג'וני חדש אותו הרבה יותר נחמד לקרוא), אבל ראיתי מי הכותב…

שחר דמרי 3 ביוני 2013

יש ג'וני חדש?

איציק 3 ביוני 2013

כן, והוא מגיב ממש בסדר.
הוא לא מוכן להבדיל את עצמו מהמקורי, צריך להבדיל לפי התוכן.
יש לי חשד שזה מקרה של סכיזופרחה, אחרת קשה לי להאמין שמישהו יסכים שיתבלבו (מבקש לא להיפגע, ציטוט ממקור רפואי מהימן).

מתן גילור 3 ביוני 2013

ניתן להבדיל בנקל.
אני קורא להם "ג'וני האדום" ו"ג'וני השחור", בהתאם לצבע שם המגיב.
לג'וני השחור מגיבים ומהאדום מתעלמים. (לצרות שאולי עכשיו האדום למד את הקונץ וישנה לשחור).

איציק 3 ביוני 2013

אני בכוונה לא מציין זאת, ואתה פותח קלפים.
אני מבדיל גם שהבסדר מבאר-שבע והשני לך תדע :-)

ג'וני 4 ביוני 2013

מתן
אתה טמבל עם תעודות

איציק 4 ביוני 2013

שחר, קיבלת דוגמא.

תמיר 3 ביוני 2013

יואב עזוב אותך, אם לא ירדת עדיין מהארץ אז הגיע הזמן לעשות זאת.. כל הזמן אתה מפאר את הספורט האמריקאי ושם אין שום זיקה לנבחרת לאומית בשום ענף ואני יודע כי גרתי שם לא מעט שנים. חבל באמת חבל שעד יש איזשהו אירוע רציני בארץ (אפילו שלא מגיעים "הכוכבים הגדולים" שלך) עדיין לא תהיה מרוצה. במקום לבוא ולפרגן אתה רק קוטל כל הזמן… ומה זה השטות הזאת לגבי מדינות הלאום??? אתה יודע כמה אנשים הקריבו את חייהם כדי שלך יהיה מקום שתוכל לקרוא לו בית?? אתה כפוי טובה ואתה חי בללהלנד… שבוע טוב

דניאל 3 ביוני 2013

יואב, אתה כולך צודק אבל אתה צריך לעשות משהו שונה שיעשה אותך מאושר, מה הטעם בלכתוב על דברים שאתה ממילא בז להם.

אתה יכול להתפתח לעוד אחלה כיוונים, תעזוב את תל אביב….

בהצלחה

אבי 3 ביוני 2013

אני לא מבין את כל אלו שתוקפים את בורוביץ'. זכותו לא להזדהות עם הרעיון של מדינת לאום ורבים ההיסטוריונים שיתמכו בדעתו. אני גם כן חושב שסולידריות בין בני אדם ראוי שתהיה מבוססת על מוסר אוניברסלי ולא על מקריות של באיזו מדינה נולדתי.
הביקורת שלו על הכדורגל הישראלי מאד נכונה וגם על מדינת ישראל. אף אחד לא לוקח אחריות ואין רצון לשיפוא אמיתי אלא רק להישגים בשביל האגו. זו לא המטרה ולכן אין טעם לייחל להצלחתה.
אני מסכים מאד גם שנושא כדורגל הנבחרות ואפילו ללא קשר להזדהות או חוסר ההזדהות הלאומית, מיותר לחלוטין וגם המונדיאל לטעמי זה כבר לא מה שהיה פעם.

שי 4 ביוני 2013

בכל מדינץ ישראל כולה אף אחד לא לוקח אחריות או מנסה לשפר. חוץ ממך ומיואב, כמובן.
נכון…………… (לא)

גיל 3 ביוני 2013

לכל המגיבים יודעי ההיסטוריה ובוגרי מדע המדינה שמתרוצצים פה, מדינות הלאום הן המצאה פוליטית של מדינאי איטלקי מהמאה ה-17 שהחליט לקרוא לנסיכויות השונות בשם מדינה. הסכם וסטפליה חילק את אירופה לסוג של קולוניות עצמאיות ורק אז החלו להתגבש חברות בעלות מכנה משותף המגדירות "לאום". לא היו לאומים לפני המדינות, אלא אוסף אנשים בעלי רקע משותף של נורמות, כללים ואורחות חיים. היום כבר אין שום צורך בהבלטת הרקעים הללו (לא כל שכן שברוב המקרים יצא מזה רק דם, אש ותמרות עשן) והעולם צועד לקראת פוסט לאומיות. אולי המונדיאל העתידי יהיה מונדיאל יבשות (אמריקה נגד אירופה, אסיה נגד אפריקה…) אך זוהי רק תיאוריה כי הכוח הפיננסי והכלכלי שקשור לספורט הלאומי הוא חזק מדי כרגע. וחוץ מזה, בהקשר של יורו הנבחרות, הדבר הכי טוב שיכול לקרות הוא שנחטוף תבוסות מכל עבר ונבין, סוף סוף, עד כמה אנו רחוקים מקבוצות דרג א' ו-ב' כבר בגילאים הללו.

איתי הירוק 3 ביוני 2013

הי גיל, אני רואה שגם אתה לקחת את הקורס "מבוא ללאומיות" אך למקרא דבריך אני חושד שאתה היית הבחור אדום העיניים עם חולצת בוב מארלי שניצל את השיעורים להשלמת שעות שינה.
להגיד שרעיון הלאומיות הומצא רק במאה ה-17 זה כמו לומר שהעם היהודי הומצא רק במאה העשרים (אנא אמור לי שזה לא מה שאתה חושב).
בחור מלומד כמוך בוודאי מכיר את ההשקפות בחוגי ההיסטוריה ומדע המדינה אודות התפיסה העתיקה והימי ביניימית של לאום ומקומה עד למלחמת שלושים השנה אז היא היתה עובדה מוגמרת.
אתה מדבר על אנשים בעלי רקע משותף של נורמות ותרבות. האין זה מה שמשותף גם לאוהדי כדורגל של קבוצה מסוימת? הרקע הגיאוגרפי, הפוליטי, מעמדי? הרעיון הלאומי הוא רק הרחבה של אותן נאמנויות שבטיות קהילתיות שכותב המאמר כל כך מעריך ביחס ללאום המושמץ.

פורד פרפקט 3 ביוני 2013

אז נכון שיש בעיה שהנבחרות נפגשות לכמה ימים כל פעם במהלך העונה מה שכמעט ולא יוצר חיבור ותיאום ולכן הרמה לרוב מאכזבת אבל תמיד כיף לראות טורניר גדול של נבחרות בוגרות כמו יורו ,אליפות אפריקה וכמובן המונדיאל. לראות איך תופיע הנבחרת שאנחנו אוהבים ומי תפתיע בטורניר ואיזה שחקן יעלה את הרמה שלו. לדעתי היה יותר מתאים אם היו באמצע העונה או בסופה כמה שבועות מרוכזים שבהם היו עושים את משחקי הנבחרות. ככה גם היו שומרים על העניין ועושים השוואות בין הנבחרות ובטח ובטח זה היה תורם בהיבט המקצועי לכל נבחרת ונבחרת. נקודה למחשבה.

גילעד 3 ביוני 2013

בורו, אתה מוזמן להמשיך לחפש עוד משהו לזרוק עליו רפש בעולם הספורט (מסופקני אם נשאר משהו כזה), אני בינתיים הבטחתי כרטיסים לשלושה משחקים (אלמלא אירועים משפחתיים, זה כבר היה 4), ואני מתכוון להנות מכל רגע.
אין מה לעשות, מי שבאמת אוהב לראות ספורט, יודע שאי אפשר לקבל רק דובדבן כל הזמן, ואם התרגלת לאכול רק גלידה פונץ'-בננה מהסופר, לקבל קצת גלידה מהגלידרייה הכי טובה בעיר זה לא רע, גם אם היא לא באה עם וופל בלגי שמוכן במקום בבסיסה.

יואב בורוביץ' 3 ביוני 2013

גילעד- רפש זה דשן.

שי 4 ביוני 2013

אם כבר בקטע של מטאפורות, צריך גם שמישהו ינכש ויזרע וישקה. בדרך כלל, זה לא אותו אחד שיושב בצד ומתלונן ולכן גם הדברים נראים בסוף כפי שהוא עיצב אותם.

אופיר 3 ביוני 2013

אוהו, בורו קם על צד שמאל…

גיל 3 ביוני 2013

לא חרפה אבל זה באמת לא כל כך מעניין.

ניינר 3 ביוני 2013

כל פוסט אנטי לוזוני הוא פוסט מבורך

ניר 3 ביוני 2013

אני באמת לא חושב שאי פעם קראתי טור אופטימי/מפרגן שלך. אני עצוב ומתבייש שאנשים כמוך חיים פה במדינה שאני כל כך אוהב. יקומו ויגידו "חופש הביטוי!" ו"צריך לקבל את השונה". בסדר, אני מקבל. ועדיין עצוב ומתבייש…

ברגע זה הבטחתי לעצמי לא לקרוא את הטורים שלך יותר. אני בטוח שזה לא מטריד אותך יתר על המידה, אבל בכל זאת, סתם ככה, שתדע.

יואב בורוביץ' 3 ביוני 2013

חבל לי, ניר

matipool 3 ביוני 2013

אפשר גם לאהוב את המדינה אבל לא לעצום עיניים לכל העוולות שמתרחשות בה . יש בטור הזה לא מעט נקודות נכונות ( ויש גם כמה שלא ) .
לא ברור לי על מה ולמה אתה עצוב ומתבייש . הכל בסדר לך כאן ?

ניר 5 ביוני 2013

ברור שלא הכל טוב לי כאן. האם מדינה כלשהי בעולם הכל טוב לכולם? ועדיין, אני לא חושב שתשמע אמריקאי אחד (או אירופאי לצורך העניין) שיאמר שהוא רוצה ברעת המדינה שלו כי "לא מגיע לה". ואני מדבר על כל התחומים, לא רק על ספורט.
זאת המדינה שלנו, ואם אתה חי בה, כדאי שתהיה בעדה. לדעתי, מכאן מתחיל תהליך השיפור. פשוט לא ייאמן איך ב-60 שנה הצלחנו לחרב כל טיפת ציונות ופטריוטיות. רק להאשים אחד את השני אנחנו יודעים. אותי זה מעציב, כי אין לנו מקום אחר להיות בו.
כשהתחלתי לקרוא את הפוסט, הגעתי לסעיף 4, ופשוט הפסקתי לקרוא (ולמען ההגינות, אכן לא קראתי אחרי 5…). זה סעיף שמעציב ומבייש אותי. מלבד זאת, זו לא הפעם הראשונה שאני קורא את בורוביץ, ואני כבר מכיר את הלך הדברים. לא מתחשק לי לקרוא מישהו כותב שהוא מאחל כישלון למדינה שלו, המדינה היחידה שלו. הוא ואחרים חושבים שהשינוי צריך להתחיל מהמדינה, אני חושב שהשינוי צריך להתחיל מהאנשים שחיים במדינה ומאחלים לכישלון שלה. כל אחד וה"אני מאמין" שלו.

martzianno 3 ביוני 2013

בורוביץ' אתה גאון!

תומר 3 ביוני 2013

אפילו אשתי לא מרגיזה אותי ככה!!! אני ממליץ בחום על קריקט אחרי משחק של שלושה ימים אתה רץ לקנות מנוי למכבי פתח תקווה (בכבוד ליד הלוזנים)

ג'וני 3 ביוני 2013

תתפלא, יש אנשים, כמוני למשל, שאוהבים כדורגל, שאוהדים כל מיני מועדונים באירופה ובישראל ועדיין אין דבר שיותר מרגש אותי ממשחקי נבחרות בכלל וממשחק של נבחרת ישראל בפרט,
אני לא יחכה ויצפה לשום משחק בליגת האלופות יותר מאשר למשחק ביורו או במונדיאל, ואפילו שאני לא מכיר 90 אחוז מהשחקנים באליפות הזאת עדיין קניתי כרטיסים ל4 משחקים , ואני מב"ש.. ולהזכירך, מעל 150 אלף כרטיסים נמכרו, אז כנראה שזה כן מעניין מישהו.
בסעיף 4 אתה מזכיר לי כל מיני ילדודס שאוהדים את ברצלונה רק אחרי שהם זכו בכל תואר אפשרי.

ניר 3 ביוני 2013

כרגיל הכתיבה הבוטה (לי אישית זה לא מפריע) כמעט ולא מאפשרת דיון ענייני וחבל שכך.

אני מסכים עם מיעוט המגיבים כאן, מדובר בזווית מעניינת הן של הסיקור של היורו והן של רעיון הלאומיות בכלל.

יורו הצעירות זה מפעל שמפומפם ללא כל פרופורציה, זה מפעל לא ממש חשוב ולא ממש מעניין, אמנם מופיעים כאן כמה מכוכבי העתיד של הכדורגל האירופאי, אבל הרוב המכריע של השחקנים שיופיעו כאן יסתפקו בקריירות בינוניות.

לגבי הנבחרת הישראלית, לפי נסיון העבר הסיכוי שהיתה עולה מהמוקדמות שואף לאפס, לכן ההתאחדות חוטאת בגדול,מרב תשומת הלב צריכה להיות לשיפור הכדורגל הישראלי ולא להופעה כזאת או אחרת בטורניר גילאים.

לגבי מאמן הנבחרת, מדובר בבדיחה עצובה, ביום שהוא מונה אני החלטתי שאני לא הולך יותר למשחקים של נבחרות ישראל למיניהן בכדורגל, אמנם לא הצלחתי להפסיק לעודד את הנבחרת מהבית, אבל הייתי שמח לראות אצטדיונים ריקים בכל משחק של הנבחרת על אפו וחמתו של היו"ר ומשפחתו.

אבנר 3 ביוני 2013

אוי נו באמת. התלבטתי אם לכתוב תגובה רצינית אבל זה פשוט לא ראוי לתגובה.

אני קורא לא מעט טורי דעה, בארץ ובחו"ל – וכזה גיבוב שיטתי ועקבי של שטויות ובלבולי מוח לא ראיתי בשום מקום אחר – בורוביץ' – יישר כוח – התעלית על עצמך!

מילא שאתה לא מבין בספורט, אבל עכשיו החלטת להוכיח שאתה גם לא מבין בפוליטיקה, כלכלה, ממשל וחברה. כל הכבוד.

אני מוכן לשלם לך בשביל שתפסיק לכתוב כאן.

יואב בורוביץ' 3 ביוני 2013

לא קונים אותי כך אבנר. אבל יש כאן הרבה מאוד כותבים טובים חוץ ממני, אז נראה לי שאתה יכול לוותר על הקריאה (בלי להיפגע יותר מדי)

תומר חרוב 3 ביוני 2013

יואב, יש לי כרטיס מיותר לאיטליה-ישראל, רוצה לבוא איתי לעודד את האזורי? :)

שמע, אתה צודק בחלק מהדברים אם כי נראה לי שאתה יורה לכל הכיוונים אז אתה גם פוגע. בסופו של דבר, טורנירים בינלאומיים זה בדרך כלל כיף גדול. תחזור לפוסטים של דורפן מהמונדיאל או מהיורו ותראה איזה כיף זה לחוות טורנירים שכאלו. אז נכון שהיורו צעירות הוא לא הטורניר הכי יוקרתי או איכותי שיש אבל בהשוואה למה שחובב הכדורגל המקומי מקבל פה כל השנה, זה משב רוח די מרענן.
בסך הכל, חודש יוני הוא חודש נהדר לקפוץ לאצטדיונים שכולם ברדיוס של 50 קילומטר מהבית(בלומפילד זה יריקה ליד), לשתות איזה בירה לפני או אחרי משחק בין איטליה לאנגליה או רוסיה וגרמניה. הכרטיסים במחירים זולים ונוחים ועם כל הביקורת על הלוזונים ועל ישראל ועל ההתאחדות ועל אופ"א ועל אוקסלייד צ'מברליין, נראה לי שלפעמים עדיף לנסות להוציא את המיטב ולהנות ממה שיש.

יואב בורוביץ' 3 ביוני 2013

אם אין לי משמרת בעבודה- אשמח לבוא.

תומר חרוב 3 ביוני 2013

יאללה, בכיף…

יואב בורוביץ' 3 ביוני 2013

מתי ואיפה המשחק?

תומר חרוב 3 ביוני 2013

שבת בבלומפילד

יואב בורוביץ' 4 ביוני 2013

קבענו

תומר חרוב 4 ביוני 2013

שלח לי מייל

יואב בורוביץ' 6 ביוני 2013

מה המייל שלך? (ירדת מהפייסבוק?)

סקאוזר עייף 3 ביוני 2013

כל מילה נכונה.

בכל הבינוניות הזו, בתוך כל הכאוס היעני אורבני הזה של משוררות רחם לצד אקטיביסטים מסורסים, של וואנאביז ערסים/סלבס – הצלחה ישראלית תנציח את תרבות החרטא שלנו.

ובנוגע למונדיאל – לא צריך מוקדמות- הגרלה פשוטה בין כל המדינות ויאללה משחקים, בלי בולשיט. כדורגל זה ממש משחק פשוט.

אלי 11 3 ביוני 2013

יואב,
אולי תופתע לגלות שרוב המגיבים פה שמתנגדים לגישה שלך, ואני ביניהם, גם כן ממורמרים על מצבו של הכדורגל הישראלי. כולנו מודעים וסולדים ממגרעותיו הרבים החל מהרמה הירודה, דרך האלימות ועד הקומבינות והעסקנות. וואלה מבאס, מדינתנו הצנועה לא התברכה במנטליות ספורט ראויה. אבל מפה ועד להגיע למצב בו אתה מייחל לנבחרת להפסיד בכל משחקיה נראה לי שיש מרחק גדול. לצערי לא ראיתי באף אחת מהסיבות (עם חלקן אני מסכים ועם חלקן לא) משהו שאפילו קרוב לכזו שנאה עצמית. סה"כ מדובר בטורניר לא רע בכלל שמשחקיו יהיו בבית שלנו עם מתקנים חדישים בקנה מידה אירופאי לכל דבר. אפשר לחשוב אילו אלטרנטיבות אחרות יש לאוהד הממוצע בתקופה זו…

נחש רצינות 3 ביוני 2013

בורוביץ',
הרי הטורניר יתקיים בכל מקרה. הוא מתקיים כבר יותר משלושים שנה בכל פעם במדינה אחרת, כמו כל טורניר מן השורה.
עד כאן הכל בסדר.

מה נשתנה הפעם? שפתאום יש קהל! הטורניר מושך קהל, עשרות אלפים קנו כרטיסים כדי לראות כמה שמות מוכרים מברצלונה, או כדי לראות את נבחרת ישראל. אולי זה מעבר לפרופורציה, אבל איך אתה רואה את זה כדבר רע?
אם הפועל ר"ג תארח משחק באירופה ותמלא את האיצטדיון ב-40,000 צופים, אתה תתמרמר על כך שהם איבדו פרופורציות ושהרמה לא מתאימה לכמות הצופים? אתה תאחל להם להפסיד בגלל הסכסוכים המטופשים של כל מיני ארקינים?

כדורגל בלי קהל זה לא כל כך כדורגל (כן, רוב הכדורגל הישראלי הוא לא כל כך כדורגל). בשבועיים הקרובים נראה את האיצטדיונים החדשים, המחודשים והיפים שלנו מלאים באוהדים, באווירה טובה ובכדורגל לא מדהים, אבל בטוח יותר טוב ממה שאנחנו רואים כאן כל שבוע.
איך אפשר לראות את זה כדבר שלילי?

מורה דרך 3 ביוני 2013

תקשיב וחטיכת טמבל אתה חו/ב כמו ישראלי מצוי
למה מתי יצא לישראל לארח טורניר בסדר גודל כזה אם באמת הייתה אוהב כדורגל אז הייתי חושב כמוני והייתה נכנס לאווירה של הטורניר גדורגל באווירה אירופאית
הרי הולך להיות פה פסטיבל מהבחינה הזאת בארץ כי הולכים להיות אירועים ודווקא כן מגיעים שחקנים טובים בנבחרת ספרד
ומי אתה שתאחל למדינה שלך להפסיד יטמבל

יללה ביי

מורה דרך 3 ביוני 2013

קשיב וחטיכת טמבל אתה חו/ב כמו ישראלי מצוי
למה מתי יצא לישראל לארח טורניר בסדר גודל כזה אם באמת הייתה אוהב כדורגל אז הייתי חושב כמוני והייתה נכנס לאווירה של הטורניר גדורגל באווירה אירופאית
הרי הולך להיות פה פסטיבל מהבחינה הזאת בארץ כי הולכים להיות אירועים ודווקא כן מגיעים שחקנים טובים בנבחרת ספרד
ומי אתה שתאחל למדינה שלך להפסיד יטמבל

יללה ביי

סתם אחד 3 ביוני 2013

ובלי קצת הומור אי אפשר:

http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/943528_299116266891970_193860242_n.jpg

את זה בורוביץ' בטוח יאהב.

גיסנו 4 ביוני 2013

במשבצת של יורם ארבל צריך להוסיף טשטוש על הפנים של השחקנים….

ג'וני 4 ביוני 2013

נבחרות צעירות ,נערים, נוער ,ילדים לא צריFכות לעניין אף אחד בעולם וזה לא רק בכדורגל.
ישראל אירחה המון טורנירים כאלה בכל מיני ענפים ואף אחד לא ממש התרגש אז למה בכלל צריך להתייחס ברצינות שמדובר בטורניר של כדורגל?
רק הנבחרת הבוגרת חשובה ומעניינת אבל זה גם תלוי באיזה ענף מדובר ומאיזה מדינה הנבחרת מגיעהץ.

בישראל רק נבחרות הכדורסל הגברים והנשים מעניינות וזהו

arcanes 4 ביוני 2013

סתם שאלה ככה – אתה בעד ישראל או לא? כי מהטקסט לא כל כך ברור.
חשבתי אולי לכתוב פה גם לא יפה אבל חבל להתעסק בשיט.
אולי בעולם אוטפי יהיה מצב שכבר לא יהיו מדינות אבל בוא שנייה נצא מהסרט כי זה לא יקרה. למה? הרבה סיבות(לאומיות,גרעין,דיקטטורים,מדינות קומנסטיות ובעיקר המין האנושי שהוא בתכלס די חרא) אז נשארנו עם המדינות.
עכשיו לכדורגל נבחרות – גם אני לא אוהב את המשחקים של הנבחרות כמו את המשחקים של הליגות הרגילות, אבל את יודע מה? נחמד פעם השינוי.
בעולם כל כך ממוסחר נחמד לראות פעם משחקים שהם על גאווה ולא רק על הכסף(ברור שמעורב הרבה כסף וגם השחקנים משחקים כדי לקדם את עצמם).
בכל ספורט ותחרות בעולם אפשר למצוא שחיתויות וכדומה אבל אפשר גם לראות מעבר וסתם להנות מהספורטביות והתחרותיות.
אני אוהב כדורגל וגם אם לא באמת ראיתי אי פעם משחקי יורו צעירות אני יראה עכשיו.
הסיבה העיקרית – כי זה מתקיים בארץ. צביעות? כנראה. אז מה. כולנו צבועים במשהו אז אני יחטא בזה שאני נהנה מכדורגל.

המאמן 4 ביוני 2013

ליואב בורוביץ' שלום רב,
אני מסכים כמעט עם כל מה שכתבת.
הדברים החשובים מכולם הם לגבי העסקנים וראשי הערים: רובם בינוניים מקצועית, חלקם רשעים של ממש. מבחינה ערכית. אנשים רעים ושפלים.
השאלה שלי אלייך, ואני שואל אותה בשיא הרצינות:
מדוע אינך חושף מחדלים? מפרסם שחיתויות? אתה מדבר מאוד בכלליות, ושוב, אני מסכים איתך כמעט בכל מילה, אבל מספיק לחשוף את פרצופו האמיתי של נוכל אחד – וכבר תרמת משהו לספורט.
היו עיתונאים שחשפו אנשי עסקים ופוליטיקאים והשפיעו לטובה על המציאות.
מה מונע ממך, בתור עיתונאי (שזה תפקידו), לעשות זאת?

כסיפוביץ 4 ביוני 2013

אני מסכים עם המאמן בכל מה שכתב.
דבר שני היורו הוא סיבה טובה לקחת את הילד לראות משחק בלי קשר לנבחרת.
בלי משפחות העסקנים ביציע וסתם ליהנות מכדורגל של חברה צעירים שעוד לא מעניין אותם הג'ל בשער על הראש.

סוף סוף כרטיסים במחיר מצוין.
אולי גם לא יהיו קללות!!!

בשבילי הזדמנות נדירה לשבור את החרם על משחקי כדורגל בארץ.

לראות הולנד-ספרד זו לראות תרבות אחרת.
נראה לי מספיק טוב.

תומאס נוימן 4 ביוני 2013

בורוביץ' אתה גדול. וזה הפוסט הטוב ביותר שלך, נראה כאילו ירקת אותו ברבע שעה של כעס וכתיבה רצופה, מבלי הרבה מחשבה, אבל בדיוק בגלל זה הוא כל כך מוצלח. אתה כותב ייחודי באתר הזה וזה ייאמר לזכותך.

יואב בורוביץ' 4 ביוני 2013

תודה תומאס (:

גיל מזימבבואה 4 ביוני 2013

אני מסכים עם רוב הדברים של בורובי'ץ ולמרות הכל אני אני מביא את שתי בנותיי לנתניה ביום ראשון לראות את גרמניה – ספרד (זה האיצטדיון הכי קרוב אלינו, 130 ק"מ מהבית).
אני צריך טיפ טוב כי כולם מפחידים אותי לגבי הכניסה והיציאה, איך אני צולח את זה בשלום? לפחות בכניסה…
כמה זמן כדאי להיות מראש באיצטדיון מבלי להיתקע שעות?

תומר חרוב 4 ביוני 2013

עצה לגבי היציאה(למרות ששיפרו את זה מאוד מאז משחק הפתיחה)- לא להחנות בחניון של האצטדיון. יש הרבה חניונים בסמוך, הכי טוב זה החניון של מגה ברחוב הצורן.
לדעתי אם תחנה את הרכב בטווח של כ45 דקות לפני השריקה יהיה בסדר. אבל אם אתה גם צריך לאסוף את הכרטיסים אז יותר מוקדם.

תומר חרוב 4 ביוני 2013

ולא ידעתי שזימבבואה זה רק 130 ק"מ מנתניה.

גיל מזימבבואה 4 ביוני 2013

תודה על הטיפ.
עכשיו כל כך קר בזימבבואה, ברחתי.

סוס זקן 4 ביוני 2013

רעיון הלאומיות פשט את הרגל. להלן רשימה חלקית של מדינות שבעשורים האחרונים תושביהן ראו את האור והסכימו לוותר על שאיפותיהם הלאומיות ולחיות יחד באהבה, אחווה, שלום ורעות:

ברית המועצות
צ'כוסלובקיה
יוגוסלביה
בלגיה
ספרד
אירלנד
סודן
קנדה
ישראל

את המילים של Imagine גם אני מכיר, וכשהייתי סייח צעיר ובשילוב התאורה הנכונה הן אפילו סייעו לי להרשים כמה בחורות מצועפות עיניים. זוהי פחות או יותר כל התועלת המעשית שרעיון Imagine there's no countries הביא אי פעם למישהו.

סתם אחד 4 ביוני 2013

+1

עכשיו לך תסביר את זה לכל הפרופסורים למדע המדינה כאן.

מכביסט טירון 4 ביוני 2013

חיפשתי חיפשתי ולא מצאתי. מישהו יודע איפה זה לעזאזל שער 15 באצטדיון טדי? ויותר חשוב, מה עדיף, שער 15 או 8?

Comments closed