מה אומרים מאמנים מנצחים?

ארסן ונגר ומנואל פלגריני לא צריכים להיות לגמרי מרוצים והשחקנים שלהם צריכים לדעת למה

320143

 

הקבוצות של ארסן ונגר ומנואל פלגריני ניצחו היום בתוצאה מצטברת 7- 2 (ארסנל- סטוק 3- 1,  סיטי- יונייטד 4- 1). אלה תוצאות מצוינות לשתי הקבוצות. אבל ארסנל שיחקה פחות טוב מסטוק באמירויות ואילו סיטי שיחקה איום ונורא במשך חצי שעה שלמה לאחר שכבר הוליכה 4- 0. יש שיאמרו כי זה "גארבג' טיים" ולכן בסדר גמור שסיטי לגמרי לא יזמה ויונייטד עשתה כמעט מה שהיא רוצה קרוב לרחבה שלה במשך חצי שעה. גם כמובן יש שיאמרו שארסנל נמצאת בעיצומו של רצף ניצחונות מרשים ביותר- וזה הדבר החשוב ביותר ולכן ונגר צריך להיות מרוצה.

אך מדוע שיהיה מרוצה אם הקבוצה שלו שיחקה פחות טוב מסטוק, אפשרה לסטוק להניע כדור בקלות במשך כל המשחק ואף ליצור מצבים שיכלו להיות מסוכנים- וזאת לאחר שגם לא הרשימה כלל במארסיי בליגת האלופות (ניצחה 1- 2) ובאופן כללי לא הציגה כדורגל טוב במיוחד מאז תחילת העונה? ואולי דווקא זו הסיבה שהוא יהיה מרוצה- שלמרות כל הדברים הללו ארסנל כבר בסטריק של שבעה ניצחונות.

אבל אם אני ונגר (ואני לא, רחוק מזה) אז היום לאחר הניצחון מול סטוק אני אומר לשחקנים שלי: "לא שיחקתם טוב. נתתם לסטוק סיטי יותר מדי חופש. הרבה יותר מדי. גם לא כבשתם אף "שער של כדורגל" (שאינו ממצב נייח) בבית. גם בצרפת לא שיחקנו טוב. אז אתם חושבים שאני רק מסתכל על התוצאה ולכן אני אחמיא לכם- אתם טועים. שחקנים שימשיכו להציג יכולת כזו לא ישחקו. אתם צריכים להשתדל הרבה יותר".

ואם אני פלגריני (ולצערי, אני גם לא הוא) אז היום לאחר הניצחון בדרבי אני אומר לשחקנים: "חבר'ה, אני מחלק את המשחק לשניים. 60 דקות ראשונות, רוב הזמן נהדר. שיחקתם קבוצתי, פרגנתם, ידעתם להשתלט על המשחק בתחילה, ידעתם גם לצאת למתפרצות מתואמות, כבשתם ארבעה שערים. שאפו. אבל החצי השעה האחרונה הייתה זוועתית. יונייטד עשתה מה שהיא רוצה במגרש והיא יכלה לתת בקלות שניים-שלושה שערים. זה פאקינג לא מקובל עלי! אם אתם חושבים שאני עכשיו אהיה רק מבסוט בגלל שניצחתם בהפרש של שלושה שערים אז אתם לגמרי טועים. אני רשמתי לעצמי מי הפסיק לשחק אחר השעה הראשונה. והדבר הזה לא יימשך כאן. אם תמשיכו לשחק כך אז לא נהיה הרבה פעמים ביתרון מול קבוצות מאוד חזקות. לא ננצח הרבה משחקים מאוד חשובים. לכן למרות הניצחון היום אני לא הולך עם חיוך גדול הביתה. אני מצפה מכם ליותר למרות שניצחתם בהפרש של שלושה שערים. ההפרש בכלל לא מעניין אותי עכשיו. והוא גם לא צריך לעניין אתכם. כי לא הייתם שווים ניצחון בהפרש כזה. לכו הביתה- ותחשבו איך מה שקרה בחצי השעה האחרונה לא חוזר על עצמו כאן יותר".

מאוד מאוד לא נעים, לא נורא
איאקס. דיכאון

15 Comments

אופיר 23 בספטמבר 2013

יואב,

מה שמבינים המאמנים של קבוצות כאלה, שמתמודדות על האליפות המקומית ומשחקות כ-60 משחקים בשנה, הוא שכדי להיות רלבנטיים באפריל-מאי חשוב לא להשקיע אפילו טיפה יותר ממה שנדרש כדי להשיג 3 נקודות.

ג'וני 26 בספטמבר 2013

אופיר אתה צודק ב100%

יואב דובינסקי 23 בספטמבר 2013

לגבי ונגר אולי אני מסכים (ראיתי בחצי עין), לגבי פלגריני ממש לא. להפך, הוא צריך להראות שביעות רצון, להראות לשחקנים שהנה, הם בטחו בשיטה שלו והשיטה שלו עובדת. ושיש בוס במנצ'סטר ושהשיטה של הבוס עובדת. ואם ימשיכו לעבוד קשה ויתקנו את חצי השעה האחרונה, השמיים הם הגבול מבחינתם. לא רק להביס את האלופה אלא גם ליגת האלופות שסיטי תמיד מפשלת בה בשלבים מוקדמים. לשדר שהוא לא מרוצה זה גם לא רציני וגם לא יעביר את המסר שהוא צריך להעביר בשלב כזה.

Martzianno 23 בספטמבר 2013

מה זה משנה מה המאמן אומר?
למאמן אין שום השפעה על המשחק!

כסיפוביץ 23 בספטמבר 2013

+1

matipool 23 בספטמבר 2013

בעצם קביעת ההרכב , כבר יש לו השפעה על המשחק .

עירן 23 בספטמבר 2013

++2
מתי, זה בהקשר לפוסטים קודמים של בורוביץ על תפקיד המאמן.

matipool 23 בספטמבר 2013

אופס , נכון .
יצאתי חומוס (-:

יואב 23 בספטמבר 2013

הפוסט היה נראה אחרת לגמרי אם אגוארו או טורה היו נפצעים בדקה ה 70 בגלל תיקול חריף של התלהבות להשיג את החמישי

RAMI 23 בספטמבר 2013

וונגר לא יכול לבקש יותר מהקבוצה שלו בגלל שאין לו שום דרך לרענן שחקנים. חצי מהסגל פצוע והוא לא יכול לעשות שום דבר כדי לתת לווילשר/ראמזי לנוח. בנוסף על כך, באופן מודע לחלוטין הוא הלך לעונה שלמה עם חלוץ בודד והוא אתמול היה נראה שחוק לגמרי. ההגרלה של ארסנל לפתיחת העונה הייתה נוחה מאוד: וילה,פולהאם,סנדרלנד,טוטנהאם ואתמול סטוק. 12/15 זה מעל המצופה בזה אין ספק בכלל, אבל זה עתיד להגמר בקרוב מאוד בגלל הסגל הקצר מאוד ומשחקים קשים יותר שיגיעו בנובמבר-דצמבר.
אם אני וונגר אני אומר לשחקנים שאני מצטער שאני בונה קבוצה מחרסינה, מתנצל בפניהם מראש על כך שעוד מעט חלקם יפצעו בגלל שאין לי רוטציה, ומודה להם על כל נקודה.
אין לי מושג מה אתה רוצה מפלגריני. הוא ניצח אתמול 4-1 את יונייטד. איך שהסיטי פתחה את המשחק ואת החצי השני זה פשוט אומנות. ברור לגמרי שיש לו הפשעה עצומה בחדר ההלבשה, ולראייה פתיחת המחציות. האם לדעתך יונייטד במצב של 4-0 לא תרמה לכך שהמשחק התאזן? מויס התעורר ועשה חילופים כדי למנוע את החמישי והשישי ויונייטד חזרה למשחק. אם אני פלגריני אני אומר לשחקנים שזה היה משחק ענק, אבל שזה לא שווה כלום כי כרגע חודש ספטמבר.

שי 23 בספטמבר 2013

אם אני ונגר, אני קודם כל מחייך לעצמי כל היום אחרי ששני משחקים הספיקו כדי להפוך את אוזיל למבשל המצטיין בפרמייר ליג. השאלה היא איך נראה כשצעירים יתחילו לקבל דקות על חשבון שחקני מפתח ואני דווקא אופטימי – כשעניינים הולכים טוב לקבוצה מצד אחד והמשחק הקבוצתי דורש עוד עבודה מצד שני, קל מאוד להשתלב. רק ישמרנו האל מפציעות…

ארצי בן יעקוב 23 בספטמבר 2013

הנפילה של הסיטי ב 30 דקות אחרונות כן צריכה להדאיג את פילגריני,זו בעיה בראש ולא עיפות ברגלים

ניק 23 בספטמבר 2013

האמת זה נראה לי הפוסט שפרגסון היה צריך לקרוא לפני כמה שנים.. יונייטד כמה שנים מאוד אוהבת ללכת לישון אחרי שהיא מוליכה, וזה נראה שזה אף פעם לא הפריע לפרגי.. נקווה שיפריע למויס.

תומר הוותיק 23 בספטמבר 2013

וואללה, אז כשבא לך למאמן אין חשיבות והוא סתם סוג של עולב ועכשיו פתאום יש לו מה להגיד אחרי ניצחונות, בן אדם לפחות תחליט על משהו…

בלעם 24 בספטמבר 2013

שערים ממצבים נייחים הם לא "שערים של כדורגל"? תבטל אותם ותראה איך נבחרת ישראל ב"כדורגל" מגיעה למונדיאל. אל תשכח לבטל גם זריקות עונשין, שהן כידוע לא "סלים של כדורסל". אה, ואייסים בטניס.

Comments closed