דת מול פרגמטיזם שקרי

ברצלונה לימדה את הסיטי להיות נאמנה למהותה

 

download (6)

 

סיטי יכולה להביא מנהל ספורטיבי ומנכ"ל מברצלונה, מאמן ועוזרים מספרד, ארבעה כדורגלנים ספרדים ועוד ארבעה כדורגלנים ששיחקו בספרד- וזה עדיין לא הופך אותה לברצלונה.

היא יכולה לשחק התקפי ולכבוש בצרורות במשך יותר מחצי עונה- והיא עדיין רחוקה מבארסה.

לא בהכרח באיכות שלה כקבוצה, למרות מה שראינו הערב. אלא בעיקר בגישה.

אני לא יודע אם פערי הגישה יימשכו כך בעתיד, אך הערב הם היו דרמטיים ביותר. בעוד ברצלונה עלתה לדשא באיתיחאד כדי לשחק את הכדורגל שלה- הטיקי טאקה, הפוזשן, המערך, הכל.

סיטי עלתה כדי לשחק כדורגל שמהווה אנטיתיזה לכדורגל שהציגה כמעט כל העונה. עם חלוץ אחד בלבד, בלי הקשר היצירתי סמיר נאסרי, עם המגן קולארוב בקישור, ועם יאיא טורה, אחד משני השחקנים ההתקפיים הכי טובים שלה, למעשה כבלם.

סיטי עלתה למגרש מפוחדת. היא פחדה לבייש עצמה מול בארסה. ולכן היא ביישה עצמה- בצורה שהיא או כמעט כל אוהד כדורגל נייטרלי לא יכלו לחלום עליה.

למן שריקת הפתיחה ניתן היה לשים לכך לב. סיטי התכוונה לשבת מאחור ולא להישבר לכאורה מול הנעת הכדור של בארסה. ברצלונה אמנם לא יצרה מצבים רבים אך היא לגמרי שלטה במשחק. סיטי כמעט לא עשתה כלום. כשכבר הצליחה לעשות משהו התחושה הייתה שאם היה לה עוד חלוץ היא אולי גם הייתה כובשת- כפי שנגרדו קיבל כדור מעולה מסילבה ופרץ מצוין לצד ימין רק כדי לגלות שאין לו אף אחד שירוץ איתו למעלה וימשיך את מסירת הרוחב שלו לשער. גם כמה הרמות מדויקות לנגרדו ברחבה יכלו אולי להסתיים בפנים אם דזקו גם היה פותח.

אך מעבר לשיקולים הפרסונליים, המשמעותיים ביותר, ניתן היה להתרשם כאילו פלגריני הפחיד את שחקניו מהיריבה. כנראה הוא טחן להם עד כמה היא גדולה, ולכן הקבוצה שלו עשתה הכל כדי לעזור לבארסה להיראות גדולה. והיא נראתה גדולה. האמת- קצת יותר גדולה מכפי שהיא.

ברצלונה בשנה-שנתיים האחרונות זו לא בדיוק אותה קבוצה מושלמת של השנים קודם לכן. גם הערב ניכר היה שהיא לא משחקת מעולה. תנו ציונים לשחקניה ההתקפיים- לדעתי מסי 6, אינייסטה 6, צ'אבי 6, אלכסיס 4.5, ססק 4.5, אלבס 6.5- בסך הכל טוב, אולי טוב מאוד, אבל לא מדהים.

אבל כקבוצה בארסה שיחקה מדהים. היא שיחה על פי הפילוסופיה שלה. זו הפילוסופיה שג'ורדי קרויף פעם תיאר לי אותה כ"צורה, מעבר לתוצאה. האופן שבו אתה משחק חשוב הרבה יותר מאשר אם ניצחת או הפסדת. זו דת. וחייבים לחיות על פיה".

כדאי מאוד שגם מנצ'סטר סיטי תפתח מעין דת. כי הפרגמטיזם שהיא ניסתה לאמץ הערב התגלה כשקרי כבר בניסיונו המשמעותי הראשון.

 

צליל תפוס
אסקפיזם

144 Comments

זורק מילה 19 בפברואר 2014

פלגריני פישל בענק היום, די מוזר.

בוסקטס, ססק ואינייסטה היו הכי טובים בבארסה היום. סיטי הייתה ממש אנמית גם בגלל פלגריני וגם בעיקר שבארסה סירסה אותה עם החזקת הכדור הרגילה. ויותר מכל מנעה ממנה לחלוטין מצבים נייחים עם רק קרן אחת לטובת סיטי ומצב נייח במחצית הראשונה שכמעט הסתיים בגלל. בארסה ספגה השנה 19 מתוך 27 שערים במצבים נייחים, זה ביזיון. זה היה המפתח למשחק, ולכן בארסה עברה אותו בשלום עם ניצחון די קליל.

ולסיום, הכי בולט במשחק היה הפער בניסיון בין שתי הקבוצות והשחקנים. בתחום הזה זה היה נוקאאוט.

מאירי 19 בפברואר 2014

ב-ו-ס-ק-ט-ס.

שחקן אחד שביטל צמד תותחים שמפרקים את הליגה האנגלית כמו טורה ופרננדיניו.

מצפה בקוצר רוח לכל אלו שהשתפכו על מוריניו שעצר את יא יא טורה (בלי פרננדיניו).

זורק מילה 19 בפברואר 2014

אני כותב כאן כבר שנים שבוסקטס השחקן הכי אנדרייטד בעולם, אנשים בכלל לא קולטים איזה עבודה הוא עושה בבארסה.

ביי פאר הקשר האחורי הטוב בעולם.

אריק 19 בפברואר 2014

זה שאלה בכלל? ואני באופן אישי לא סובל אותו…

no propaganda 19 בפברואר 2014

הגדולה של בוסקטס נמצאת אך ורק בזה שמאמנים כמו פלגריני ורבים אחרים לא רואים עד כמה הוא חשוב. ברגע שהיינקס ראה את זה ושם את גומז ואחר כך את מנדזוקיץ ללחוץ אותו חזק, כל המערך של בארסה קרס.

תוהה בדרכים 19 בפברואר 2014

בוסקטס היה פצוע מול באיירן. כמו מסי הוא לא היה כשיר או אמור לשחק במשחק הראשון, אבל כנראה לא היה מישהו אחר. במשחק השני הוא כבר ישב בצד.

no propaganda 19 בפברואר 2014

די לבכות! בארסה עלו עם 11 שחקנים בכסא גלגלים.

ג'וש 19 בפברואר 2014

יא יא טורה טוב ממנו.
אל נא להסיק ממשחק אחד.אתה לא עיתונאי ספורט…

ירושלמי 19 בפברואר 2014

טוב ממנו במה?
בכיבוש שערים? בבעיטות מחוץ לרחבה? אין ספק בכך.
אולם אין להשוות בין טורה לבוסקטס.
טורה כבר מזמן לא משחק קשר אחורי קלאסי. את התפקיד הזה עושה פרננדיניו ולפניו בארי בסיטי. בוסקטס טוב משניהם.
טורה משחק הרבה יותר קדימה וגם מבחינת הטיקי טאקה ומשחק הנגיעה הוא פחות טוב מבוסקטס, זו הסיבה שהוא אינו נחוץ בבארסה כמו בסיטי.
היחיד שעושה עבודה דומה לבוסקטס זה צ'אבו אלונסו.
אבל אין על בוסקטס.

שמטוב 19 בפברואר 2014

התגובה שלך עושה לי טוב על הלב

תוהה בדרכים 19 בפברואר 2014

אם כבר חאבי מרטניז הוא ההשוואה הרלבנטית. אלונסו הוא 50-50, אני לא חושב שהוא יכול לתפקד כקשר אחורי בודד מול קבוצות רציניות.

לגבי השאר, אתה כמובן צודק. לטורה יש יכולת התקפיות ופיזיות אדירות, יכולות שלבוסקטס אין. אבל מבחינת עבודה של קשר אחורי, הוא לא קרוב אליו. זה לא עושה אותו לשחקן לא טוב, אלא לשחקן מסוג אחר.

שמטוב 19 בפברואר 2014

איזה כיף, כמה חיכיתי לרגע הזה. כמה קיטונות של בוז ספגתי גם פה בבלוגים וגם בקרב חברי כשהתעקשתי שההחלטה ללכת על בוסקטס במקום יאיא הביאה את ניהול המשחק הקטאלוני המפורסם לשלמות.
שעה של קורת רוח :)

גיסנו 19 בפברואר 2014

סיטי ניסתה לעשות את מה שעשו רוב האנגליות (וריאל מדריד, ובמובן מסויים גם באיירן) שהצליחו לנטרל את ברצלונה – סגירה הרמטית של מרכז ההגנה ויציאה מהירה מאוד קדימה.

אבל כשמרטין דמיצ'ליס בלם מוביל אצלך, וברזילאי בעונה הראשונה שלו באירופה אמור לנהל את ההתקפות שלך (כשיאיא טורה מופנה למשימות הגנתיות יותר) – כנראה שההגנה שלך פשוט לא מספיק טובה.

זורק מילה 19 בפברואר 2014

דמיקילס אחד הבלמים הגרועים בכל אירופה. אפילו המאמן של ארגנטינה (שמלאה בשחקני הגנה גרועים) קלט באמצע המוקדמות האחרון כמה הוא גרוע וניפה אותו מהסגל באמצע הטורניר.

לא להאמין שקבוצה בזבזנית כמו הסיטי התפשרה על בלם כזה, ועוד בהרכב הראשון.

גורביץ' 19 בפברואר 2014

רק שימשיך ככה. גם דמיקליס וגם פלגריני

no propaganda 19 בפברואר 2014

הם גם קנו את נבאס ונגרדו, כמעט כל הרכש שלהם השנה נראה כמו פשרה אחת גדולה.

גיסנו 19 בפברואר 2014

נבאס אני מסכים, אבל נגרדו עשה שיפור מפחיד מאז שהוא בסיטי.

no propaganda 19 בפברואר 2014

ועדיין הוא לא ברמה של קבוצה עם יומרות רציניות

גיסנו 19 בפברואר 2014

אני בכלל לא בטוח שהוא נופל מחלוצים כמו מנדז'וקיץ' או לבנדובסקי.

no propaganda 19 בפברואר 2014

מנדזוקיץ ולבאנדובסקי עושים לחץ מטורף על ההגנה, נגרדו מאוד נופל מהם בזה. לבאנדובסקי הוא גם סקורר מצויין. נגרדו הוא אך ורק סקורר וגם בזה הוא לא בטופ של המקצוע, אני לא רואה אותו שם רביעייה בחצי גמר ליגת האלופות למשל.לבאנדובסקי הוא החלוץ שרץ הכי הרבה בליגת האלופות.

נגרדו פתח טוב את העונה, אבל הוא כבר לא כובש די הרבה זמן והסטטיסטיקות שלו התאזנו. הוא כבש 9 שערים בליגה ב21 משחקים, לא משהו להתגאות בו.

דורפן 19 בפברואר 2014

פלגריני הזכיר לי היום קצת את פקרמן. מאמן נפלא ובעל חזון שברגע המכריע ניסה להתחפש לטקטיקן. ייתכן ואם היה תוקף את בארסה עם שבעה-שמונה שחקנים היה מובס גם כן. אבל לפחות היה נופל על חרבו ולא על חרב לא לו.

יואב בורוביץ' 19 בפברואר 2014

+1

ערן 19 בפברואר 2014

+1
דוגמה מעולה ומדויקת, דורפן.
הפחדנות הרגעית של פקרמן – שהשאיר את התותחים היצירתיים בחוץ (מריקלמה שהוחלף ועד מסי הצעיר) הרגה הזדמנות נדירה שלהם לתת בראש לגרמניה, והיתה פספוס אדיר לארגנטינה שביתה יכולה לקחת גביע.
כואב עד עכשיו.

ארצי בן יעקוב 19 בפברואר 2014

כל מילה בסלע,אכן פחדנות לשמה בסיטי הערב
לעלות עם קולרוב במקום נאסרי טעות,היה מקום לעוד חלוץ על חשבון נבאס
קומפני במשחק ענק חיסל את מסי,סילבה היה נהדר בסיטי
איניסטה היה מעולה בהמשך לכושר הטוב שלו כרגע
הכי טוב בבארסה היה דני אלבז שחזר בענק,שאפו לטאטה שהאמין בו
בכלל ההגנה של בארסה פיקה ומרצ"רנו היו טובים מאוד הערב
ועדיין בלי ההרחקה יתכן שהינו גומרים בתיקו אפס הערב
למה דמיצ'ליס הכשיל את מסי?תן לו פשוט לנסות להבקיע אדיוט
בוסקטס לדעתי הרבה פחות טוב השנה
ושוב ,הכדורגל נהרס ללא מצלמות,לא היה פנדל כמובן

זורק מילה 19 בפברואר 2014

גם אם לא היה פנדל, ולדעתי היה כי המגע עם הרגל של מסי היה על הקו, אז היה פנדל לטובת בארסה כבר במחצית הראשונה עם יד מונפת ברורה, וגם נפסל לה שער חוקי במחצית השנייה, אז בוא רק לא נהפוך את זה לשופט, כי סיטי היום לא הפסידה בגללו, אפילו לא בכיוון. זה אפילו כבר מאוס כל עניין השיפוט.

תומר חרוב 19 בפברואר 2014

אם זה על הקו זה לא פנדל לדעתי. אבל מסכים שלא השופט ניצח את המשחק, גם כי בכל מקרה הגיע אדום.

זורק מילה 19 בפברואר 2014

הקו נחשב לתוך הרחבה, כך שאין כאן דעה אלא עובדה. לדעתי זה היה על הקו ולכן זה פנדל – הגלישה אומנם החלה מחוץ לרחבה אבל המגע היה על קו ה 16.

בגדול, זו מגמה מכוונת לערב את השופט במשחקים שבהם בארסה מנצחת קבוצות בעיקר אנגליות. זה בכלל לא משנה אם השופט בכלל טעה או לא, אלא רק הרעיון גורם לדיון על השופט במקום לדבר על המשחק עצמו. עובדה לדוגמה שאתה הגבת על השופט ולא על המשחק.

בכל מקרה כפי שכבר כתבתי אתמול, אם כבר השופט קיפח אתמול את בארסה – פסל לה שער חוקי, ולא נתן לה פנדל ברור במחצית השנייה. כרגיל מכל זה הפכו את זה שאתמול (שוב) השופט נתן מתנה לבארסה.

no propaganda 19 בפברואר 2014

אתה צודק שהתחילו כל נצחון של בארסה להפיל על השופט(לא רק אנגליות) אבל זה לא קורה סתם, היו כמה החלטותצ שערורייתיות לטובת בארסה בשנים האחרונות. אני לא מדבר על נבדל פה ושם או פנדל פה או אפילו האדום של פפה שלא היה, שאלה דברים רגילום במשחקים וגם בארסה עצמה קופחה בדברים האלה, משהו שאנשים מוטים לשכוח. אבל היה את האדום של ואן פרסי ואת הפנדל נגד מילאן ואת המשחק ההוא נגד צ'לסי שאלה דברים מאוד נדירים גם בטעויות שופט.

לגבי אתמול, לא היה פנדל, המגע לא היה על הקו. מצד שני כמו שציינת היה פנדל אחר שלא נשרק לטובת בארסהוגם גול שכנראה היה חוקי אז להתלונן על השיפוט במשחק הזה זו גניבת דעת.

שמטוב 19 בפברואר 2014

אתה פשוט לא יודע את החוקה של המשחק שאתה אוהב.
עברה נשרקת במקום בו הסתיימה. מגע שהתחיל החוץ ונגמר בפנים מחייב פנדל.
אל תקבע מה היה ומה לא לפי האינטואיציה שלך כאילו זה תורה מסיני. ברסה קופחה אתמול בפנדל ובגול חוקי למהדרין. כמה זה לגיטימי?

אריק האחר 19 בפברואר 2014

כל מילה.

no propaganda 19 בפברואר 2014

זה לא לגיטימי. אבל זה לא לגיטימי ברה שההרחקה של טיאגו מוטה לא לגיטימית או ההרחקה של פפה לא לגיטימית. זה בטוח לא ברמה של הפנדל ההוא מול מילאן. יש הבדל גדול מאוד בין טעות רגילה של שופט כמו לא לראות משהו או לראות משהו לא נכון, לבין לתת פנדל כשהכדור מחוץ למשחק.

ולגבי הפנדל אתמול, לדעתי העבירה הסתיימה מחוץ לרחבה, זה שמסי המשיך ליפול פנימה זה לא אומר שהעבירה הייתה שם.

גיסנו 19 בפברואר 2014

כמה אפשר לטחון את מקרי העבר האלה? לא מוצה כבר? עוד ועוד תיאוריות קונספירציה? בחייאת.

ולגבי אתמול, כמה אנשים פה לא אמרו לעצמם "פנדל" ברגע ההכשלה? ורק אחרי 3-4 הילוכים חוזרים השתכנעו שהעבירה בוצעה 15-20 ס"מ מחוץ לרחבה? ואם מסי בריצה לכוון הרחבה, ומוכשל כאמור 15-20 ס"מ מחוץ לרחבה, איך בדיוק הוא אמור לא ליפול לתוך הרחבה? זה לא אפשרי פיזיקלית, אלא אם מסתבר שמסי כ"כ נמוך שהוא בעצם חלקיק קוונטי.

חוצמזה, הרי התקשורת בכל מקום אותו דבר. שרק פנדל – טעות; לא שרק פנדל – גם כן טעות. העיקר שתהיה ביקורת, שחקנים ומאמנים יתלוננו ויהיה רייטינג ושמח.

no propaganda 19 בפברואר 2014

אין שום סיבה לטחון את המקרים, אלא אם כן אתה מנסה להסביר למה אנשים כל הזמן קופצים על השופט שהוא עוזר לבארסה גם אם ההיפך הוא הנכון.

ודרך אגב ראיתי עכשיו כמה הילוכים חוזרים של הגול שנפסל והוא נפסל בצדק. פיקה היה בנבדל פאסיבי בזמן המסירה הראשונה אבל המסירה השנייה הייתה לכיוונו, גם אם "נחטפה" באמצע. לכן הנבדל של פיקה הפך מפאסיבי לאקטיבי.

תוהה בדרכים 19 בפברואר 2014

אתה הכותב הכי הזוי בהיסטוריה של הבלוג. מאיפה אתה מקריץ את השטות הזאת?

גול של מיליון אחוז.

זורק מילה 19 בפברואר 2014

לא מבין מה יש בשקף 18 שמחזק את הטענה שלך?באותו שקף מדובר על שחקן שמסתיר לשוער ולכן הנבדל שלו הופך למכריע ומפריע למהלך והשער מבוטל

http://www.fifa.com/mm/document/footballdevelopment/refereeing/81/42/36/log2013en_neutral.pdf

עמוד 116,שקופית 14 .

שער חוקי מיליון אחוז.לא מאמין שאנחנו מתדיינים על זה בכלל.

גיסנו 19 בפברואר 2014

שקף 18 לא קשור בעליל למצב שתיארת.

שקף 26 לעומת זאת מסביר בדיוק למה הגול הזה חוקי למהדרין. הטעות הייתה בטענת נבדל במסירה הראשונה, שהיה גם כך מאוד גבולי. קורה.

וזה לא קשור לבארסה, פשוט נהיה טרנד לא לקחת אחריות לעולם ותמיד להאשים את השופט. החלטות שיפוט הזויות היו ויהיו, עכשיו נוח להתקיף את בארסה בגלל זה (או את מכבי ת"א בארץ), מחר זאת תהיה באיירן ומחרתיים ריאל או צ'לסי או לא יודע מי.

זורק מילה 19 בפברואר 2014

לגבי טעויות שיפוט

אני לא שוכח טעויות כמו נגד צלסי וההרחקה של ואן פרסי אבל אני זוכר גם שבמשחק הראשון מול מילאן היו שני פנדלים מיליון אחוז שלא נשרקו,ואני זוכר שיונייטד שמה גול מנבדל בגמר 2011,ואני זוכר אשתקד טעויות בכל שלב נגד בארסה – יד לפני הגול הראשון במשחק מול מילאן בשמינית,אופסייד של 3 מטר בגול של זלאטן בפאריז ברבע, ו 3 שערים לא חוקיים במשחק הראשון מול באיירן אשתקד בחצי.מישהו מדבר על זה בכלל ?מישהו זוכר את זה בכלל

שבארסה מנצחת זה רק בגלל שופטים,שטועים נגדה ( וטועים המון) אף אחד לא מדבר,אף אחד גם לא זוכר.זו מגמתיות ברורה.

no propaganda 19 בפברואר 2014

לא צריך להגזים אם 3 שערים לא חוקיים נגד באיירן. היה רק אחד כזה.
ושוב כל מה שאתה מתאר הם טעויות רגילות של שופטים וזה קורה לכל הכיוונים כל הזמן. הפנדל ההוא נגד מילאן הוא והאדום של ואן פרסי הם מקרים שונים בגלל ששם השופט ראה הכל מדוייק ובמקרה של מילאן פשוט הלך נגד החוקה, ובמקרה של ואן פרסי הפעיל שיקול דעת שערורייתי. המשחק של צ'לסי זכור רק מעצם כמות הטעויות הבלתי מוסברת.

זורק מילה 19 בפברואר 2014

חפש תקציר וראה בעצמך. היה עבירה ברורה בחסימה של רובן ( מהזיכרון) ועוד פעמיים אופסייד או עוד אופסייד ועבירה,כבר לא זוכר.באחריות של מיליון אחוז.

זורק מילה 19 בפברואר 2014

במשחק מול צ'לסי אבידל הורחק על כלום באדום ישיר כבר בדקה 50 שבארסה כבר בפיגור.אם השופט בעד בארסה למה שירחיק לה שחקן שלא בצדק ועוד שהיא בפיגור.הוא טעה שם ב 2 פנדלים,אבל זה לא היה שופט מכור כי אם היה מכור לא מרחיק את אבידל.פשוט שופט גרוע.

במשחק מול באיירן – שער ראשון עבירה של דאנטה על אלבס – נתלה לו על הכתפיים
שער שני אופסייד של הכובש.
שער שלישי חסימה פאול ברור.

אם זה היה ה]פוך תאר לך מה היה קורה.

זורק מילה 19 בפברואר 2014

ואגב, אני לא טוען לרגע שבאיירן קיבלה עזרה מהשופטים, כי באיירן הייתה טובה בהרבה מבארסה ועשתה לה נוקאאוט על המגרש והייתה עדיפה ביי פאר, רק טוען ששלושת הגולים הראשונים לא היו חוקיים ואף אחד לא דיבר, בטח אף אחד לא זוכר. אם זה היה הפוך אתה יודע בעצמך כבר מה היו התגובות.

no propaganda 19 בפברואר 2014

אף אחד לא דיבא בגלל ששניים מהם היו חוקיים. לא הייתה עבירה של דנטה ולא היה נבדל. רק השער של רובן היה אחרי חסימה של מולר ועל זה דווקא דיברו בזמנו אבל זה לא מספיק רציני בשביל שיזכרו את זה לזמן ארוך.

זורק מילה 19 בפברואר 2014

השער השני זה נבדל של מיליון אחוז לא של מאה אחוז,גם העבירה של דאנטה בשער הראשון.

דיברו ביום המשחק גם על הנבדל וגם על העבירה.מכיוון שהטעויות היו לחובת בארסה ולא לזכות בארסה ,הן נשכחו דקה אחרי שהשידור נגמר .

גיסנו 19 בפברואר 2014

ההבדל הוא שבאיירן היו כ"כ יותר טובים מברצלונה, שגם אם היו פוסלים את שני השערים האלה היה כנראה נגמר 4-0 בסוף משני גולים היפותטיים אחרים.

זורק מילה 19 בפברואר 2014

1 – היו צריכים לפסול להם 3 גולים,את כל שלושת הראשונים
2 – כתבתי כבר,בארסה לא הודחה בגלל זה,רק מציין את ההבדלים שטעויות קורים לטובתה למול טעויות שקורות לרעתה.
3 – עובדה שגם אתמול,במשחק שגם אם הפנדל שנשרק היה שגוי עדיין השופט פסל להם שער חוקי ולא נתן להם פנדל כבר במחצית הראשונה,ואחרי זה…על מה כולם מדברים על זה שהשופט עזר אתמול לבארסה.זה מגוחך בלשון המעטה.

מאירי 19 בפברואר 2014

החוקה של פיפ"א קובעת שמיקום העבירה נקבע היכן שהיא הסתימה ולא היכן שהיא החלה, (רלוונטי במקרי תפיסת חולצה).

פנדל לכל דבר וענין, וכן, נגזל לבארסה עוד שער (שהיה הופך את הגומלין לעוד יותר לא רלוונטי).

גל 19 בפברואר 2014

כל החברה שקפצו פה לטובת קומפאני, שלדעתי הוא הבלם כנראה הטוב בעולם כיום:

http://gyazo.com/1afef6c2590d08d6a6eeacf2937f6723.png

לא משנה את הטעות העצומה של דמיקליס בלעשות גליץ', תן לבחור לשים גול פשוט, אבל אם לא היה שם גליץ' זה היה שער שכולו קומפאני, שבירה עלובה של הקו הגנה.

מסכים שפלגריני וסיטי יצאו פחדנים היום, בארסה במשחק בינוני מינוס שלטו בלי שום בעיה.

רועי 19 בפברואר 2014

אולי דווקא בגלל שיש לסיטי צוות ספרדי גדול בראשות המאמן, ככה המשחק הזה נראה – כמו רוב קבוצות הליגה הספרדית שמתבטלות בפני בארסה עוד לפני שריקת הפתיחה, ובקושי עושות קולות של שטיח.

צור שפי 19 בפברואר 2014

פוסט מדוייק ביותר. חבל לי על פלגריני, אני מסמפט אותו אבל הכשלון הזה בראש ובראשונה שלו. לגבי השיפוט, כמי שאיננו אוהד בארסה ובעבר יצא מדעתו לנוכח המתנות שהם קיבלו (ההרחקה של ואן פרסי והשערוריה של הנורבגי נגד צ'לסי זכורות במיוחד) אמש אי אפשר לבוא בטענות כלשהן לשופט. הפנדל וההרחקה היו לגמרי במקום.

שמטוב 19 בפברואר 2014

מעניין, לא יצאת מדעתך מהיד במחצית הראשונה והשער החוקי שנפסל השניה?

צור שפי 19 בפברואר 2014

לא, כי הם לא השפיעו על התוצאה הסופית כמו בשתי הדוגמאות שהזכרתי.

זורק מילה 19 בפברואר 2014

כי בארסה גרמה להם לא להשפיע.אם היה נגמר אתמול אפס אפס או בארסה הייתה מפסידה אז הם כן היו משפיעים על התוצאה.כלומר אתה לא מתייחס לטעויות אלא מתייחס לתוצאה ואז בוחר אם הטעויות הכריעו או לא.

עכשיו לך תראה שוב את הגולים במשחק בין באיירן לבארסה אשתקד ( 4:0) ותגיד לי בעצמך אם 3 מ 4 השערים במשחק הראשון היו חוקיים או לא…

אאל"ט היו שם פעמיים אופסייד ועבירה,או עבירה ופעמיים אופסייד.

יוסי מזרחי 20 בפברואר 2014

מה זה אאל"ט ?

זורק מילה 20 בפברואר 2014

אני די בטוח ב99% שאתה מסתלבט עלי עם השאלה הזו,אבל בשביל האחוז הבודד שלא..

אאל"ט – אם אני לא טועה

שמטוב 19 בפברואר 2014

ההיגיון שלך חביבי… לגזור ולשמור

יוסי מזרחי 19 בפברואר 2014

עזבו את השופט הוא היה בסדר גמור ולא היה גורם מפריע .
. השיעור והלקח הגדולים של המשחק הום ההבדל בין אוסף אדיר של כשרונות שמשחקים כקבוצה, לבין אוסף נפלא של שחקנים.
הלקח הוא שיש גבול למה שעושה כסף לבדו. כסף פלוס זמן פלוס שיטה או דרך מביאים עם הזמן עוד מימדים שמייצרים קבוצתיות ואת זה אין לסיטי ויקח לה זמן.
.
יום יוצא דופן של ברצלונה, יחד עם כל האמור ועם טעות תפיסתית של פלגריני, הביאו למה שראינו וסיטי יכולה עוד לנשום לרווחה. זה היה יכול להסתיים עם נזק לטווח ארוך.
.
פלגריני הוא איש סימפטי מאוד על פי התרשמותי, מתון ןשקול בדרך כלל. לכן האמירה שלו על מיקומה של סיטי בעיר, היה יותר ממוזר. יש מקום להכניס בטחון ורוח קרב בשחקנים אבל אסור לנתק להם את הרגליים מקרקע המציאות. סיטי אכן טובה היום יותר מיונייטד אבל זה יוצא מהכלל המוכיח את הכלל,(והאשמה והאחריות כולה במגרש שלנו) והאמירה הזו שלו תרדוף אותו ואותם הרבה זמן.
קבוצה, על המשמעויות העמוקות שבמושג, זה משהו שבונים הרבה מאוד זמן בדרך כלל עם צוות מקצועי שעובד שנים יחד. בינתיים לסיטי יש על פי אתמול, יותר דוברים מאשר סבלנות.

אריק האחר 19 בפברואר 2014

יוסי
אתמול הייתה באמת רק קבוצה אחת במנצ׳סטר
ברצלונה .
מי שבוחר לבנות בטחון נגד ברצלונה בהקטנת
קבוצה אחרת מקבל את עונשו במקום.
חשבתי אתמול על נקודה אחרת לגמרי
אנגלי אחד בשער בהרכב של סיטי מול כל כך
הרבה ספרדים בשתי הקבוצות.
עוד מעט מונדיאל מה יש בדיוק לנבחרת אנגליה להציע??

משה אהרון 19 בפברואר 2014

ואני נזכרתי בארסנל בתחילת התקופה שלה בליגת האלופות בסוף שנות התשעים תחילת האלפיים. וונגר כמעט באופן קבוע עלה עם מערך של קשר הגנתי נוסף על חשבון חלוץ.
ועוד יותר התעצבנתי שאחרי שהם קיבלו את המכה של האדום והגול הם שיחקו חזק יותר. אני מאמין שסיטי יכולה עדיין לתת פייט בגומלין. אני חושב שפלגריני יחזור למערך הרגיל שלו וגם יפתח עם נאסרי (שאמור להיות כשיר כבר למשחק מלא).
אבל זה לא פרגמטיזם של סיטי, זה של פלגריני. כמה קבוצות כבר יש להם צורת משחק כפילוסופיה? לא חושב שצריך להפיל את זה על מועדון הכדורגל.

כסיפוביץ 19 בפברואר 2014

ברסה הראתה לסיטי איך נראית הקומה העליונה שם חברות הקבוצות הגדולות.
הסיטי ראו את הנוף ונבהלו.

לגבי סן זרמן, אני מחכה לראות אותם מול קבוצה גדולה.

צור שפי 19 בפברואר 2014

1. השאלה מי לדעתך גרות בקומה העליונה חוץ משתי הספרדיות וביירן.
2. פסז כבר בעונה שעברה לא נפלו מבארסה והודחו רק בשער חוץ. השנה הם עוד יותר טובים. לדעתי הם בדרך לקומה העליונה (ואולי כבר שם).

תוהה בדרכים 19 בפברואר 2014

צריך לזכור שלפאריס הייתה הגרלה מטורפת, עוד משלב הבתים, שם הם קיבלו בערך את הקבוצה החלשה ביותר מכל דרג (והם קבוצת דרג שני, כך שזה משמעותי עבורם). לברקוזן גרמה אפילו ליונייטד של מויס להיראות טוב.

בליגה הצרפתית (ביחס ליתרון הכלכלי שיש להם והאיכותי שאמור להיות להם) הם לא מרשימים במיוחד. למשל, הם לא ניצחו את מונאקו בשני המשחקים או ליל בבית.

תוהה בדרכים 19 בפברואר 2014

וכתשובה לשאלה שלך, לדעתי דורטמונד בהרכב מלא היא אחת מהארבע. והעובדה שהליגה גמורה מבחינתם רק תהווה יתרון.

נביא בעירו 19 בפברואר 2014

באמת?

אינייסטה היה 6?

באיזה משחק?

איציק 19 בפברואר 2014

ההרגשה היתה שפליגריני הרגיש את עצמו מההתחלה כאנדרדוג, כולל ההצהרות שלו, וכך נראה המשחק. כבוצה בדרג של סיטי לא צריכה להתאים את עצמה ליריב כי אם לשחק את המשחק שלה. הכוונה בלא להתאים ליריב לא אומרת לא להתכונן לחוזקות ולחולשות היריב, כי זו כבר התאבדות ואי כיבוד היריב, אבל זה צריך להיות בהתאמות ולא בביטול כל הסגנון שלך. ברגע שפלגריני עשה זאת, גם אם הוא היה מנצח זה היה משדר חולשה. סיטי כנראה עדיין לא במצב של להחשב גדולה באירופה. אני אומר זאת ללא קשר לתוצאה, כי מבחינה זו היא די קופחה. גם אם היתה מנצחת, זה היה נכון.

no propaganda 19 בפברואר 2014

לא מסכים לגבי הקביעה שלא צריך להתאים את עצמך ליריב.
רפא בניטס תמיד מתאים את עצמו ליריב, כל הפילוסופיה שלו, זה להתאים את עצמך ליריב.
הגדולה של באיירן שנה שעברה שהם יכלו לשחק בכל הסגננות הבסיסיים שמשוחקים היום(שליטה בכדור, לחץ, מתפרצות) והתאימו את הסגנון שלהם לקבוצה שנגדה הם שיחקו. אם הם היו מחליטים לשלוט בכדור נגד בארסה הם בודאי לא היו מביסים אותה ככה.

לדעתי זה עניין של גישה, אם אתה דוחף כל הזמן לשיטה מסויימת אז אין לך ברירה אלא להישאר איתה גם כשהיא לא הכי מתאימה, כי אחרת תראה כמו פלגריני אתמול. אבל אם מראש הרגלת את הקבוצה שלך לשחק בכמה אופנים שונים אז יש לך את האפשרות לשחק בשיטה הכי מתאימה באותו רגע שזה ייתרון גדול.

איציק 19 בפברואר 2014

כאשר הקבוצה שלך מאומנת בסיגנון גמיש אז זו השיטה שלה, וככה היא משחקת. יש מאמנים עם פילוסופיה של שיטה פחות גמישה, ואז הגמישות רק דופקת אותם. זה מה שהיה אתמול.

אחד 19 בפברואר 2014

זה עדיין לא גמור.
אם סיטי הבקיעה שלושה שערים מול באיירן בחוץ, היא בטח יכולה לעשות אותו דבר מול ברצלונה.
גם למשחק הראשון מול באיירן הם עלו מפוחדים ונתנו להם יותר מדי כבוד, ובשני הם כבר התעשתו.

no propaganda 19 בפברואר 2014

התעשתו? באיירן שמה להם שני גולים ב20 הדקות הראשונות ואז הלכה לישון אז סיטי כבשה.

אריק האחר 19 בפברואר 2014

רק תחשוב על זמן החזקת הכדור אתמול של ברצלונה
בבית שלהם זה הולך להיות הרבה יותר.
מתי סיטי תוכל לשים גול?

אחד 19 בפברואר 2014

גם כשבאיירן פירקו אותם 3 ו4-0 הם החזיקו בכדור בערך 30 אחוז מהזמן.
וגם כשסיטי ניצחה את באיירן הם בקושי נגעו בכדור.
אני לא אומר שהייתי שם כסף על ניצחון של הסיטי בגומלין, אבל כבר היו דברים מעולם.

no propaganda 19 בפברואר 2014

לא חושב שיש לסיטי סיכוי אבל סתם כדי להתחכם:
החזקת הכדור אתמול: בארסה 63, סיטי 37
החזקת הכדור ב4:0 של באיירן בשנ שעברה: בארסה 63, באיירן 37

תוהה בדרכים 19 בפברואר 2014

אני מסכים.

ראינו את זה במפגש של באיירן מול ארסנל בעונה שעברה ואז לבאיירן הייתה ביד תוצאה טובה יותר והפערים בין הקבוצות היו גדולים בהרבה.

אני לא חושב שסיטי יכולים לשלוט מול ברצלונה בקמפ נואו, אבל גול מוקדם ואחוז ניצול מצבים טוב והכול יכול להיות, בטח בשיטת שערי חוץ.

אהרון 19 בפברואר 2014

לדעתי יש רק אפשרות אחת להסביר את היכולת הנרפית של הסיטי. פלגריני התעורר אתמול בבוקר וחשב ככל הנראה שהוא עדיין מאמן במאלאגה והמשחק הוא במסגרת הליגה הספרדית. כנראה שהושרשה אצלו תחושת נחיתות מברצלונה מתקופתו במדריד ומאלאגה.

no propaganda 19 בפברואר 2014

מסכים, פלגריני הראה אתמול שאין לו מה לעשות בקבוצה שיש לה יומרות בליגת האלופות.

תוהה בדרכים 19 בפברואר 2014

מה שיפה, שגם שברצלונה בשפל שלה (לא לדעתי, אבל לדעת אנשים אחרים, גם פה) מנצחת בחוץ ודי בקלות את הקבוצה הטובה ביותר בפרמיירליג, מי שיוצא רע זו הליגה הספרדית. נו.

סיטי התקשתה אתמול כי היא לא שיחקה מול קבוצה מהפרמיירליג. לא עמדה מולה קבוצת שכונה כמו ארסנל, קבוצה ענית כישרון יחסית כמו ליברפול או נטולת יכולת לשלוט במשחק כמו צ'לסי של מוריניו.

השחקנים של סיטי שנראים כל כך מפחידים מול הקבוצות באנגליה, הם הרבה פחות טובים מהשחקנים של ברצלונה. המשחק הזה ומספר השערים המופרך שסיטי מבקיע שם, רק מוכיחים שלברצלונה היה יותר קל בפרמיירליג.

no propaganda 19 בפברואר 2014

1.נראה לי אתה היחיד שחושב שסיטי היא הטובה בפרמייר ליג
2.ברצלונה שיחקה אתמול את אחד המשחקים הטובים שלה השנה אם לא את הכי טוב, זה לא תמיד יהיה ככה. אני מאוד מקווה שהם יפגשו את צ'לסי בהמשך רק כדי שתראה שלא הכל כל כך ורוד.
3. אף אחד לא טוען שטופ של הפרמייר ליג עדיף על הטוב של הליגה הספרדית, ההבדל הוא בהמשך הטבלה. וסיטי מתקשה שם הרבה יותר מאשר בארסה מול הספרדיות.
4. לפי ההגיון שלך, אחרי שבאיירן פיקרה את הקבוצה הטובה ביותר בספרד שנותנת חמישיות ושישיות בליגה בלי הפסקה אז הליגה הגרמנית יותר קשה מהספרדית( אני די בטוח שאתה חושב הפוך ).

אר 19 בפברואר 2014

מה שהכי מרשים במשחק של ברסה אתמול זו בדיוק הנקודה הזו. היכולת להוביל את הליגה הספרדית ביכולת פושרת של שחקני המפתח (א בהעדרם) ואז להגיע מרוכזים ולהראות מה הם מסוגלים.
הדוגמה הכי טובה לזה זה אלקסיס סנצ'ז. הוא טוב לליגה. כשמגיעים הגאונים לשחק את משחק המסירות וחילופי המקום, הוא כבר לא מספיק טוב. למרות כל הלחץ והביקורת עליהם, נראה שהם הבינו שאין מה לשחוק את הכוכבים הגדולים ולדרוש מהם שבירת שיאים מיותרים במשחקים פחות חשובים.

תוהה בדרכים 19 בפברואר 2014

מסכים לגבי אלכסיס. גם בהנחה שניימאר עדיין לא בכושר משחק מלא ודווקא לאור מערך ארבעת הקשרים, מאד הפתיע אותי שמרטינו בחר לפתוח איתו ולא עם פדרו שהוא לפחות יותר חלוץ בתכונות ובאופי שלו.

אלכסיס שחקן טוב, אבל הוא צריך שטח בשביל לנצל את היכולות שלו. במשחקי ה70 אחוז פושזן מול יריבה ברמה הזו, אין לו יותר מידי מה למכור ופדרו הוא גם שחקן יותר אמין מבחינת היכולת לנצל מצב אחד במשחק גדול.

זורק מילה 19 בפברואר 2014

אלכסיס השחקן הכי אוברייטד בעולם. שחקן שאם אין לו שטח פנוי הוא לא שווה כלום. אם זה לא בספרינט הוא לא יכול לעקוף קונוס. בארסה חייבת להיפטר ממנו מהר ולהביא איזה רוייס במקומו, אפילו ישאר לה עודף מזומן.

פדרו עדיף על הבלוף הזה Any Day.

תוהה בדרכים 19 בפברואר 2014

אני לא חושב שהוא אוברייטד, פשוט כי לא ראיתי שמישהו מעריך אותו במיוחד.

הוא שחקן טוב מאד, אבל פשוט לא מתאים לסגנון של ברצלונה. בקבוצה שבנויה על מתפרצות או לפחות משחק יותר ישיר, הוא יראה הרבה יותר טוב.

היסטוריון לענייני ספורט . 19 בפברואר 2014

גם אני משוכנע שאין לסיטי מתחרה באנגליה.והיא תזכה באליפות.
ולדעתי יש לה אפילו סיכוי טוב מאד לטריפל אנגלי.
ובנוסף לא הייתי פוסל את סיכויי הסיטי בקאמפ נואו.
שמה הסיטי תשחק כפי שהיא משחקת באנגליה כי אין לה מה להפסיד.
זה מתכון לתבוסה או …לסנסציה.

תוהה בדרכים 19 בפברואר 2014

1. יש לך יכולת מדהימה להמציא מציאות חלופית. בעולם המציאות יש קונצנזוס כמעט מוחלט שסיטי היא הקבוצה הטובה בפרמיירליג. אפילו מוריניו טוען את זה.

מותר לך כמובן לא להסכים עם הטענה הזו, אבל להתכחש לקיומה זה שיא, אפילו בסטנדרטים שלך.

2. אין שום הבדל בהמשך הטבלה, זה משהו שאתה המצאת. סיטי מתקשים יותר כי הם קבוצה פחות טובה מברצלונה, לא כי הליגה שלה קשה יותר.

3. הליגה הגרמנית היא בדיחה חוץ משתי קבוצות.

no propaganda 19 בפברואר 2014

1. לפי טענה שלך מדיון קודם מקום ראשון שווה הכי טוב.
2. לפי טענה שלך מדיון זה אם בארסה ניצחה את סיטי אז יהיה לה קל בפרמיירליג והספרדית טובה יותר. מצד שני אם באיירן ניצחה את בארסה, בהפרש אף גדול יותר אז מן הסתם הליגה הגרמנית היא בדיחה והספרדית עדיין טובה יותר. טיפה הגיון לא יזיק, אתה לא יכול להסיק מסכנה מסויימת במצב אחד ואז באותו מצב בדיוק לא להסיק אותה כי זה לאג'נדה שלך.

3. תפסיק לכתוב מילים כמו הזוי כשאתה כותב לאנישים. אם אתה לא מעוניין לדון איתי בדברים, בבקשה תגיד את זה ואני מבטיח לא לענות יותר לתגובות שלך. אם אתה חושב שלהגיד על מישהו אחר שהוא הזוי נותן לטענות שלך משנה תוקף אתה טועה.

תוהה בדרכים 19 בפברואר 2014

1. סיטי בעמדה להוביל את הטבלה אחרי שהיא תשלים את המשחק החסר מול סנדרלנד בבית, שהיא אמורה לנצח בקלות.

2. אתה לא הזוי כי אתה חושב שצ'לסי קבוצה טובה יותר. אגב, למרות שאני חושב שסיטי קבוצה טובה יותר באופן כללי, אני מסכים שמבחינת סגנון משחק, צ'לסי היא מץ' אפ יותר קשה לברצלונה.

אתה הזוי כי אתה מכחיש שקיימת תפיסה שסיטי היא הקבוצה הטובה בפרמיירליג, בזמן שבמציאות קיים קונצנזוס מוחלט שזה המצב. וכאמור, זכותך לא להסכים עם התפיסה הזו.

3. אתה שוב מפספס את הנקודה. העובדה שברצלונה קבוצה טובה יותר מסיטי לא הופכת אוטומטית את הליגה הספרדית לטובה יותר. אבל גם הטיעון שסיטי מתקשה יותר ליגה שלה כהוכחה לכך שהליגה האנגלית חזקה יותר לא רלבנטי. סיטי מתקשה יותר בליגה שלה כי היא קבוצה פחות טובה. היא גם הייתה מתקשה יותר מברצלונה בליגה הספרדית, האיטלקית או האיסלנדית.

no propaganda 19 בפברואר 2014

זכותך לחשוב שסיטי טובה יותר מצ'לסי אבל אל תהפוך את זה לקונצנזוס.
הרבה חושבים כמוך, הרבה חושבים הפוך. בסביבה שבה אני נמצא שכוללת הרבה מאוד אנשים שצופים קבוע בכדורגל אף אחד לא חושב סיטי טובה מצ'לסי, אני מניח שאתה רואה דברים אחרת, זכותך.

צ'לסי היא מצ' אם קשה יותר לא רק לבארסה אלא לכל קבוצה טובה. סיטי עדיפה מול קבוצות חלשות יותר כמו ויקטוריה פלזן או באזל.

"מה שיפה, שגם שברצלונה בשפל שלה (לא לדעתי, אבל לדעת אנשים אחרים, גם פה) מנצחת בחוץ ודי בקלות את הקבוצה הטובה ביותר בפרמיירליג, מי שיוצא רע זו הליגה הספרדית. נו."

אם זה לא אומר בארסה ניצחה את סיטי שמצליחה בפרמיירליג אז הליגה הספרדית טובה מהפרמייר ליג אז אני לא יודע מה כן.

תוהה בדרכים 19 בפברואר 2014

– אם אתה כותב בהודעה האחרונה ש"הרבה חושבים כמוני", אתה כבר סותר תגובה קודמת שלך שבה כתבת שרק אני חושב כך. אז אתה מודה שטעית, גם לא ישירות. כבר התקדמות.

כל מי שמתעניין בפמיירליג העונה יודע שיש הסכמה רחבה, גם בקרב העוסקים במלאכה עצמם, שסיטי היא הקבוצה הטובה בליגה. זו המציאות, גם אתה חולק עליה.

– יש לך קשיים רציניים בהבנת הנקרא. החלק שציטט הוא תגובה להודעה שהשתמשה ביכולת של סיטי אתמול בשביל להשמיץ את הגישה של הקבוצות הספרדיות האחרות מול ברצלונה. בפועל, היכולת של הקבוצה הטובה בפרמיירליג מול ברצלונה, רק מוכיחה שאולי הבעיה היא לא בגישה של קבוצות הספרדיות.

no propaganda 19 בפברואר 2014

כשכתבתי שהרבה מסכימים איתך התכוותי שאתה כנראה מכיר אותם כאני לא מכיר כאלה ולכן זה גם מה שכתבתי מקודם. אתה שוב מכליל ואומר "כל מי שמתעניין", אלה שטויות לא מבוססות על כלום. מי זה הכולם האלה? אני מכיר המון אנשים שחושבים הפוך ואתה היחיד ששמעתי ממנו את הטענה הזאת.

זה שבארסה ניצחה משחק אחד בקלות כשהקבוצה השנייה נקטה בגישה מסויימת, לא מוכיח בערך כלום. אני באמת רוצה שצ'לסי ישחקו מול בארסה כדי שתראה שהדרך הזאת עובדת בסדר גמור, פשוט הסיטי לא ביצעו אותה כמו שצריך.

תוהה בדרכים 19 בפברואר 2014

שוב אתה פשוט ממציא טענות. הטענה נגד הגישה הזו היא לא שלי (אני דווקא מסכים שזו הטקטיקה היעילה נגד ברצלונה), אלא של פותח השרשור.

no propaganda 19 בפברואר 2014

אם אתה מסכים עם הגישה הזאת אז איך אתה טוען שהספרדיות שלא נוקטות בה עושות בשכל. אתה שוב סותר תא מה שאתה כותב.

תוהה בדרכים 19 בפברואר 2014

מי טען שהספרדיות לא צריכות לנקוט בגישה כזו? אתה אשכרה לא קורא הודעות שאתה מגיב להן.

פותח השרשור הוא זה שפירש את הגישה ההגנתית שבה נקטה סיטי אתמול כתבוסתנית. לא טענתי באף הודעה שזו לא הגישה הנכונה (אם לזה הוא התכוון, אולי הבנתי נכון).

אתה מתיש.

דודו פ. 19 בפברואר 2014

אם הליגה הגרמנית היא בדיחה איך זה שיש לה ארבע נציגות בשמינית הגמר? לספרד יש רק שלוש אז מה זה עושה מהליגה הספרדית?

שמטוב 19 בפברואר 2014

בהנחה שלפחות שתי גרמניות הולכות הביתה, ושאתלטיקו בהחלט יכולה לעבור את מילאן. בהנחות כאלו : אם נשאל את השאלה הזו ברבע, מה לדעתך תהיה התוצאה?

כלומר, אין קשר בין השאלה שלך לנקודה שהועלתה. הליגה הגרמנית היא לא פחות מבזיונית העונה

משה 19 בפברואר 2014

התבטלות מוחלטת של סיטי, בארסה אפילו לא הייתה צריכה להתאמץ במיוחד.מאכזב מאוד לראות שהאסימון לא נפל לפלגריני עוד לפני ההרחקה שהקבוצה שלו נראית רע בגללו. אם זו הגישה שהוא מנחיל אצלם הוא לא זה שיביא אותם להישגים באירופה, צפו להחלפה של מאמן בקיץ ללא קשר להישגים בליגה.

טרנטה 19 בפברואר 2014

אני דווקא חושב שסיטי לא שיחקה רע, וגם ב 10 שחקנים כמעט הצליחה להבקיע. היו לה כמה כמה רגעי מומטום בכל מחצית שבהם היא נראתה טוב.
המגיבים מעליי שוכחים שבברצלונה משחקים השחקנים הבינוניים הבאים:
1. לאונל מסי.
2. אנדראס אינייסטה.
3. צ'אבי הרננדס.
4. סרג'יו בוסקטס.
5. ססק פארבגס.
6. אלכסיס סאנצ'ז.
7. דניאל אלבס.
8. ג'ורדי אלבה.
9. ג'רארד פיקה.
10. חאבייר מסצ'ראנו.
11. ויקטור ואלדז.
(כמו כן שותף: ניימאר)
ביום כזה שכולם נותנים משחק טוב ומעלה כל קבוצה היתה מקבלת בראש.
בדיוק באותה הצורה יונייטד המהוללת פורקה (פעמיים) בגמר. האנגלים פשוט לא יודעים מה לעשות נגד הכדורגל הזה. היחיד שבאופן שיטתי הצליח לעצור את השטף הוא הנבל מוריניו ימ"ש עם הכדורגל האגרסיבי והדוחה שלו. צ'לסי הצליחה לעבור אותם בנס בדרך לגביע למרות שליטה מוחלטת ובאיירן היא היוצאת מן הכלל שניצלה היטב את הסיטואציה של מסי הפצוע.

אחד 19 בפברואר 2014

די כבר עם השטות הזו. באיירן הייתה מפרקת את ברצלונה גם אם מסי היה כשיר, ואני מקווה שהשנה תהיה להם הזדמנות לשים סוף לתרוץ העלוב הזה.

no propaganda 19 בפברואר 2014

באיירן של השנה עלולה ליפול למלכודת של להחזיק בכדור ואז זה יהיה הרבה יותר קשה.

תוהה בדרכים 20 בפברואר 2014

כי ברור שחיסרון של מסי, בוסקטס ומרכז ההגנה הוא חסר משמעות לחלוטין.

התוצאה במפגשים הללו העידה הרבה יותר על המצב הנוראי של ברצלונה באותו פרק זמן מאשר על באיירן.

אם אתה חושב שבאיירן יכולה לשחזר תוצאה כזו מול ברצלונה בהרכב מלא, עם מאמן נורמלי ובלי לקבל שלושה גולים במתנה, אתה חי בסרט רציני מאד.

באיירן יכולה להיות עדיפה ולנצח שזה משהו אחר.

טל 12 19 בפברואר 2014

נכון.וזה היה מוזר כי לסיטי יש מספיק כלים לשחק את המשחק הרגיל שלהם.

אבו ראמי 19 בפברואר 2014

האם בארסה כ"כ יותר טובה מהסיטי? יכול להיות, יכול גם להיות שלא.

הגישה של פלגריני הפכה את סיטי לנמושה שמנסה לעקוץ במתפרצות בעוד כל ילד באסקי מסאן סבסטיאן יודע שעל מנת להביך את בארסה צריכים לנסות להפעיל על שחקני ההגנה שלה לחץ כך שבמקום להתמסר יבעטו רחוק.

אחרי ההרחקה כשהסיטי ניסו מהעניין הזה קצת אפשר היה לראות שהשלווה של שחקני ברצלונה מופרת לא אחת.
כאן כבר באה הטעות השניה של פלגריני שעבר לשחק עם 3 מאחור והזניח את האגף של אלבס במקום לתת לג'ורדי אלבה לנסות לנצח את המשחק.

לו הייתי מלר 19 בפברואר 2014

עם כל הסימפטיה לפלגריני אי אפשר לסלוח לו על הטעות בתפיסה שלו. די – מקליס שחקן לא רע בסך הכל, אבל זה לא מספיק. לבוא ולהתגונן מול בארסה זה לרוב לא מספיק. מורניו בסוף העונה השנייה שלו ובעונה השלישית שלו והייניקס שנה שעברה תקפו את החולשות של בארסה ואילצו אותם לצאת מהתבנית שלהם. זה לא מספיק להמתין מאחור ולקוות שהחלוץ שלך יעשה גול במתפרצת. אתה צריך חלוץ מהיר ואתלטי ומרכז הגנה וקישור מהירים שיודעים לצאת במסירות מלחץ. אני לא בטוח שלפלגריני יש את הכלים לנצח את השיטה של בארסה ובכל מקרה בכלים שיש לו הוא לא השתמש אתמול בחכמה. גם טאטה מרטינו לא הרשים אתמול, במקום לנסות לצאת במכבש אחרי ה 2-0 הוא העדיף להשאר באנלי ולההכניס את ניימאר במקום סאנצ'ז. למה לא לנסות לשים את השלישי?! צ'אבי היה ביום אדיר אינסייטה הגיע חד מסי היה בסדר וססק המשיך בתקופה הטובה שלו. וכמובן בוסקטס שהיה אתמול מעל כולם. מרטינו הראה אתמול בינוניות מה היא

פעם ראשונה 19 בפברואר 2014

אני רק אוהב לקרוא בדרך כלל אבל נראלי שאתה מבולבל בסדר האירועים אחי 1. 1-0 לבארסה 2. חילוף ניימאר במקום סאנצס 3. נימאר מבשל לסאנצס את השני 4.שריקת הסיום

פעם ראשונה 19 בפברואר 2014

**לאלבס כמובן

ארצי בן יעקוב 19 בפברואר 2014

למה הסיטי לא פנו למוריניו המנוסה כאשר החליטו להעיף את מאנצ"יני למה הם פנו לפלגריני דל ההשגים?

זורק מילה 19 בפברואר 2014

פנו למוריניו, פנו גם לגווארדיולה ו אנצ'לוטי. שלושתם אמרו להם לא. פלגריני דל הישגים כי לא קיבל קבוצות מתאימות למעט ריאל למשך שנה אחת ב 2008.

פלגריני מאמן מעולה, יחד עם זאת אתמול הוא הוא היה חלש להחריד בהחלטות שלו.

RAMI 19 בפברואר 2014

לא רק אתמול. גם נגד צלסי בליגה הוא היה חלש.
מנגד בגביע הוא עשה צעד חכם, חזר ל2 חלוצים (חלוץ וחצי עם יובטיץ) והוציא את דמיקליס מההרכב. אתמול הוא זרק את כל ההצלחה מהגביע לפח, שינה את השיטה שמצליחה כל השנה, שיחק עם חלוץ בודד ופירק לעצמו את השמינית.
כל העונה הוא שיחק עם 2 חלוצים, יש לו בקבוצה את אחד השחקנים היותר טובים בקרוסים (קולארוב) ולברצונה אין משחק הגנה סביר אפילו, בטח שלא משחק גובה, למה לא להמשיך עם זה ולנצל את היתרון שלך בפיזיות נגדם? לא ברור.

היסטוריון לענייני ספורט . 19 בפברואר 2014

לצערי לא ראיתי את ה 30 דקות הראשונות.
אך ממה שראיתי.
1. ברצלונה שלטה שליטה אבסולוטית.
2. גם סיטי הגיעה למצבים טובים.
3. לא היה חסר הרבה שהסיטי תשווה.
4. סיטי חסרת ניסיון והדבר בא לידי ביטוי.
5. סיטי קבוצה מוכשרת מאד שעשוייה לדבר חזק בצ'אנס הבא שיהיה לה כנראה בשנה הבאה.
6. צ'אבי הפתיע אותי לטובה חשבתי שהוא כבר לא מסוגל למשחקים כאלה.

הרמן וולף 19 בפברואר 2014

ברסה אפילו לא סיפור במשחק הזה,כל קבוצה בטופ העולמי שהייתה משחקת מול סיטי אתמול הייתה מנצחת אותה, בעיקר עקב הטיפשות של פלגריני. מה שהוא ניסה זה להתחכם יתר על מידה ושילם על כך ביוקר, בכל מתפרצת שעוד איכשהו עברה להתקפה דרך פרננדיניו וסילבה ראו עד כמה ההגנה של ברסה רעועה, פלגריני גמר את המשחק של סיטי עוד לפני השריקה בההרכב והטקטיקות ההזויות שלו ומגיע לו להיות מודח מליגת האלופות לא בגלל שסיטי קבוצה פחות טובה אלא כי הוא התרפס בפני המלך, מלך שהוא בעצם סתם רוזן.
ודרך אגב, אני מקווה מאוד שהמשחק אתמול שבר כל מיסקונספציה בנוגע להיותה של ברסה פוסט 09' קבוצת כדורגל אטרקטיבית, 30 דקות לתוך המשחק הסלון שלי נראה כאילו הופגז בחומר מרדים בכמויות מסחריות…

זורק מילה 19 בפברואר 2014

אני לא מבין את הלוגיקה שלך.

בארסה של 2009, 2010, 2011, 2012 היא בארסה שונה מהקבוצה של השנה והקבוצה של אשתקד. איך בדיוק אתה מניח מהמשחק אתמול לגבי הקבוצה שהחלה לפני שש עונות.?

זה כמו שאני יגיד עכשיו יונייטד קבוצה עגלה, היא תמיד הייתה עגלה וההוכחה לכך היא תראו איך היא נראית בשנת 2014…. איך זה רלוונטי למה שהייתה יונייטד ב 2009 או? 2008

הרמן וולף 20 בפברואר 2014

האמת אולי לא פירטתי מספיק בהודעה למעלה.
לטעמי, משנת 2012 ברצלונה כבר לא משחקת כדורגל אטרקטיבי אלא יותר פוזשן בונקר מאשר מימוש פוזשן, טקטיקה שלטעמי יותר מגעילה מהתבנקרות נוסח מוריניו, כי בבונקריניו קבוצה אחת תוקפת אך עם רמת קושי מוגברת (10 שחקני שדה מגינים), בפוזשן בונקר 2 הקבוצות לא תוקפות, לטעמי אין יותר אנטי-כדורגל מדבר כזה…
והגזמתי עם הפוסט 09', מודה בטעותי, ב2010 ו2011 הם גם שיחקו בסגנון הזה אבל הדומיננטיות של השחקנים שלה הייתה כל כך גדולה שאפילו הסגנון הזה היה אטרקטיבי…

wazza 19 בפברואר 2014

והכי גרוע מבחינתי שבארסה שיחקו בצורה כל כך מעצבנת שאפילו הייתי (קצת) בעד הסיטי

זורק מילה 19 בפברואר 2014

זה בסדר, שנה הבאה יהיו לך הרבה ערבים חופשיים בימי שלישי ורביעי,ויהיו לך המון משחקים לעודד קבוצות אנגליות אחרות במפעל…

אבל היי. את יום חמישי כנראה יהיה לכם בשנה הבאה ;)

זורק מילה 19 בפברואר 2014

הכל בחיוך והומור.

מי שלא יודע טעם כישלון (יחסי) לא יודע מה זה טעם הצלחה.

יוסי מזרחי 20 בפברואר 2014

1.אתה צודק.
2.כשלון יחסי אצלנו הוא מקום רביעי.

קובי 19 בפברואר 2014

ישנם כאן מגיבים שהשנאה והקינאה לבארסה ,מעבירה אותם על דעתם (כמו "no propaganda").לא יעזור לכם: בארסה היא היא הקבוצה הטובה בעולם ,עם שחקנים אדירים ומיוחדים.הקבוצה היחידה בעולם,עם פילוסופיה ושיטת משחק ברורים ,מיוחדים ויפים.זה יכול לשעמם רק את שונאיה או יריביה של בארסה-לא את אוהדיה!
בארסה זאת הקבוצה (ביי-פר),שהכי קופחה ומקופחת בכדורגל האירופאי.כל מי שמזכיר את צ'לסי, הרחקת מוטה (אינטר),ואן פרסי(ארסנל)מסתפק בחצי אמת שהוא זוכר ורק רוצה לזכור.נגד צ,לסי שכחו שבמשחק הראשון פסלו לבארסה גול חוקי,ולא נשרק פנדל ברור לזכותה.אבידל הורחק שלא בצדק בדקה 50.(נכון הגיע לצ'לסי 2 פנדלים-אבל הכל התאזן ועדיין בארסה קופחה-כי 2 פנדלים נוצרו בגלל דלילות בהגנה(הרחקת אבידל הלא מוצדקת!)נגד אינטר ,אחרי שבארסה נסעה באוטובוס למילנו(ענן וולקני)ונחה בקושי,בא השופט הפורטוגלי,אישר גול למיליטו בנבדל,ופסל שער חוקי לבוז'אן!אבל שונאי בארסה יגידו שמוטה הורחק לא בצדק.ואן פרסי הורחק בצדק.המשיך לשחק אחרי שריקת השופט בכדי לבזבז זמן,והיתמם.מול באיירן 3 שערים לא חוקיים!!!(באיירן היתה טובה יותר- אז מה.זה לא אומר שצריך לאשר נגדה 3 שערים לא חוקיים לאחר עבירות ברורות.בקיצור,אין ספור שערים חוקיים של בארסה נפסלו,עבירות שלא היו לחובתה נשרקו ופגעו תמיד בקבוצה.אני יכול לתת עוד דוגמאות ,אבל אסתפק בכך:no propaganda,מוריניו,אוהדי ריאל ושונאי בארסה תאכלו את הלב!!!השינאה הפאנטית שלכם מגעילה,ומזכירה לי משטרים ועמים חשוכים,ששנאה עיוורת מוציאה מהם ארס. לידיעתכם,אל אפכם וחמתכם:הקבוצה הזאת כאן והיא נשארת להרבה שנים!!!השנה היא תזכה בטרבל בע"ה!ויסקה בארסה!!!

אביאל 19 בפברואר 2014

קובי – ארבעה פנדלים !! :) בכל מקרה, יש לברצלונה עוד כמה מכשולים בדרך לגביע האלופות, פ.ס.ז., צ׳לסי, ריאל מדריד, באיירן מינכן ואפילו אתלטיקו מדריד או יונייטד יכולות לגרום לה לצרות, לא צריך לרוץ ולצעוק.

ניק 19 בפברואר 2014

איזה יונייטד?! מנצסטר?!
לא חבר -לאאאאאא

יוסי מזרחי 20 בפברואר 2014

תזכור, פלגריני דיבר לפני המשחק ותראה מה יצא ממנו, לכן כדאי שתשתוק.
וכדאי גם שתשאיר כמה אותיות א לאחרים.
שלא יגמרו פתאום.

הרמן וולף 19 בפברואר 2014

אתה יכול להיות יותר אבטיפוס של אוהד ישראלי ממוצע?

קובי 19 בפברואר 2014

מה הבעיה שלך הרמן וולף.אני אוהד בארסה גאה ,באש ובמים מ1974,(בזכות יוהאן קרויף והגביע העולמי של 1974,עם נבחרת הולנד.שם התוודעתי לכדורגל ולקרויף)כל מילה שכתבתי אמת.ועוד חסכתי בעובדות רבות נכונות.למרות השחיתות בכדורגל הספרדי לטובת ריאל,למרות הקינאה והשאיפה לנצח את בארסה בכל מחיר באירופה,בארסה הטובה בעולם מזה 6 עונות.ויסקה בארסה!!!

wazza 19 בפברואר 2014

אתה רק מחזק את הטענות שלו ושכחת לקרוא לעצמאות לקטלוניה

קובי 19 בפברואר 2014

סליחה:על אפכם וחמתכם

אביאל 19 בפברואר 2014

בורוביץ׳ – המשחק אתמול הפיל בדיוק את כל מה שכתבת על מוריניו בטור הקודם, בטח ובטח שהשוואת אותו לפלגריני ובטח שדיברת על טקטיקה.

אז פלגריני נכשל טוטאלית אתמול, לא היתה ציפיה שסיטי תדרוס את ברצלונה אלא לפחות תשחק בבית כשווה, גם כל מסיבת העיתונאים של פלגריני שבה הוא ישב ודיבר על זה שהוא לא משנה מערך ושיטה ושלסיטי יש שיטה סדורה שבה הכדורגל ההתקפי הוא החשוב ביותר, שעה אחרי הוא עולה עם חלוץ פחות וקולרוב קשר, יא יא טורה משום מה נשאר מאחור.

אביאל 19 בפברואר 2014

ועוד משהו על אתמול – דקה 11 – יורם ארבל אומר שברצלונה תחת מרטינו כבר לא משחקת טיקי-טאקה, דקה 12 – עולים שני נתונים סטטיסטים – ברצלונה עם 70 ומשהו אחוזי החזקת כדור ומוסרים 141 מסירות.

כמה נסבול ?!

wazza 19 בפברואר 2014

בתשובה לשאלתך
http://www.eplsite.com/
איכות שידור לא משהו אבל הכל עדיף מארבל את כהן
ועוד משהו קטן בשביל להצית את הויכוח מחדש
http://www.101greatgoals.com/gvideos/super-slo-mo-of-demichelis-last-man-tackle-on-lionel-messi-outside-box-gif/

wazza 19 בפברואר 2014

בתשובה לשאלתך
http://www.eplsite.com/
איכות שידור לא משהו אבל הכל עדיף מארבל את כהן

יוסי 2 19 בפברואר 2014

שתי תובנות:
1. נראה שאחרי תקופה ארוכה בה אף אחד לא כתב פה על ברסה (עקב מיאוס, כנראה) חזר להיות עניין גדול בקבוצה. מה שאני מנסה לטעון זה שאחרי תקופה של התייחסות לא פרופורציונלית, באה תקופת יובש שהחזירה למגיבים את החשק.
2. לא שאני חס וחלילה טוען שזה לא נכון, אבל יש איזשהו אפקט "שגיא כהן" של מציאת השחקן החשוב ביותר בברסה. בא שגיא לפני כמה שנים וסיפר שעם כל הכבוד למסי, השחקן הכי חשוב זה בכלל צ'אבי. ואז כולם התחילו לשים לב לצ'אבי ושגיא שיפר לכיוון אינייסטה, שהפך להיות השחקן הכי חשוב. גול אחד בגמר אחר כך הפתיע שגיא: בוסקטס הוא באמת, אבל באמת, השחקן הכי חשוב במערך.
שוב, לא שאני טוען שזה לא נכון, אבל אם המגמה תימשך, נגיע למצב בו דני אלבס הכי חשוב ולבסוף נסגור על ואלדס, או על השוער שיחליף אותו.

שמטוב 19 בפברואר 2014

באמת נהניתי לקרוא :) אבל ברצינות, הברסה פאנז פה מדברים על בוסקטס ממש לא מהיום

הארכיון 19 בפברואר 2014

ואף מילה שהשער שגמר את ההתמודדות היה עבירה מחוץ לרחבה וזוג השדרים המהוללים חרץ שאין ספק שזה היה בתוך…
אגב, כרגיל זכיתי בהתערבות במשרד , ההתערבות השנתית הקבועה במשחקי נוק אאוט של בארסה- ההימור: בארסה תיהנה מפנדל ו/או אדום לטובתה. מגיע לי כפול, לא?

זורק מילה 19 בפברואר 2014

הו הנה הארכיון…

אוהד ריאל ושונא בארסה שמגיע לכאן קבוע פעם בחצי שנה ורק יורה אש עד כמה שהשופטים של בארסה…גם אחרי מה שהיה אתמול אתה עוד מעז להגיע לכאן ולכתוב שופטים של בארסה?

תגיד את היד המונפת של מגן סיטי בתוך הרחבה במחצית הראשונה לא ראית במקרה הא?ואת השער החוקי שפסלו לבארסה במחצית השניה גם לא ראית? וגם פנדל או לא במחצית השניה יש לך ספק שזה כרטיס אדום (שחקן אחרון ומניעת שער)

האמת,לא יודע למה שרפתי מזמני היקר דקה עליך.חבל על האצבעות שמקלידות.

הארכיון 19 בפברואר 2014

אחרי שקראתי את התגובות פה, הזדעזעתי לגלות שגם בדה באזר אנשים חלולים.
הפנדל היווה שער חוץ שגמר את סיטי – נקודה.
לא משנה שאחר כך בארסה כבשה עוד שער כי סיטי נשברה לחלוטין.
מעניין מאוד שזה קורה כל שנה באלופות ועייפתי מלהביא את המקרים האינסופיים.
ודאי שאם זה היה הפוך (פנדל לסיטי בקאמפנואו במצב 0-0) אוהדי בארסה לא היו מצדיקים את השופט.
אני עד עכשיו נזכר במשחק הגומלין של ריאל בקאמ נואו לפני חמש שנים בו מצ'רנו עושה פאול על שחקן ריאל שכובש והשריקה היא לטובת מסצ'רנו- זה מסכם את הכל…

זורק תוהה 19 בפברואר 2014

״הארכיון״, מסצרנו לא היה בארסה מלפני 5 שנים..

זורק מילה 20 בפברואר 2014

עד כדי כך משעמם לך שאתה נכנס בכזה ניק מקורי?

ירוק 20 בפברואר 2014

זה דווקא נראה לי כמו הומאז' לשניכם, אל תהיה כבד :)

זורק מילה 20 בפברואר 2014

ממש לא כבד

1 – התחזו לי כבר בניק שלי כמה פעמים בעבר,אחרי זה לך תוכיח שאין לך אחות.

2 – מסיבה שלא ברורה לי ,המון מתבלבלים ביני לבין תוהה (אישית לא רואה את הדימיון מעבר לכך ששנינו אוהדי בארסה)

תוהה בדרכים 20 בפברואר 2014

הגיע לברצלונה פנדל במחצית הראשונה ונפסל לה גול חוקי. נקסט.

ארצי בן יעקוב 19 בפברואר 2014

עכשיו ראיתי תוכנית באינטרנט שהחוק לגבי הכשלה הוא כזה
אם הוא מתחיל ונעשה מחוץ לרחבה ולמרות שהשחקו נופל לתוך הרחבה
"בשום אופן זה לא יהיה פנדל"!!
בקיצור חוקית לא היה פנדל אתמול

הארכיון 19 בפברואר 2014

תודה ארצי.
הארכיון לא שונא בארסה, הוא שונא מוסר כפול.
הרי שריאל קיבלו פנדל מתנה דקה 90 בליגה נגד איזו אלצ'ה העלו פה בלוג ארסי נגד השיפוט, אז למה עכשיו זה שונה?

לנטיני 20 בפברואר 2014

הקבוצה היחידה שכבשה שער לא חוקי- בנבדל ברור- בגמר הצ'מפיונס בחמש-שש-אולי עשר השנים האחרונות היא מנצ'סטר יונייטד. נגד בארסה.

מדהים שאוהדים של קבוצות אנגליות שהן לא יונייטד, מסוגלים לדבר על שיפוט מוטה מבלי להסתכל מתחת לאף.

Comments closed