הנסיקה

מה שראסל ווסטברוק עושה ((:

אתה רואה כדורסל כמעט 35 שנים, אלפי משחקים, ואתה לא בטוח שראית שחקן שנותן משחק כזה. זה כנראה לא המשחק הכי טוב של שחקן שראית מימיך, גם לא בפלייאוף. אבל בכל זאת אתה מביט משתאה במשחק הזה של ראסל ווסטברוק ואומר לעצמך: לא בטוח שראיתי משחק כזה.

ווסטברוק הוא הרכז האתלטי שראיתי מעודי. ה-burst אל הסל, המהירות המתפרצת, החדות, הניתור, והכוח- לא ראיתי את השילוב בין התכונות הללו אצל רכז מעודי. לווסטברוק גם יש יד כבירה, מנטליות של סקורר, וגם, כתוספת, יכולת די מצוינת למסור. מאז שנכנס לליגה ב-2008 מבקרים אותו רבות על קבלת ההחלטות. זו דרכו של עולם לומר לאדם עם כל כך הרבה כישורים וסגולות- שהוא לא טוב. או לא מספיק טוב.

זה לא שהעולם לגמרי טועה. לא מעט ווסטברוק אכן טועה בקבלת ההחלטות. לא מעט הוא לוקח זריקות רעות (לעתים ממש הזויות). לא מעט הוא אנוכי. הוא לא לברון ג'יימס- והרי גם הוא הואשם רבות, ולא תמיד שלא בצדק, וגם לברון הרי אינו מושלם. אבל לדעתי ווסטברוק הוא בין חמישיית הכדורסלנים הטובים בעולם, לצד ג'יימס, דוראנט, פארקר ואנתוני דייויס*.

והדבר הבאמת מדהים עם ווסטברוק- הוא קורא תיגר על המקום השני. לעזאזל, אולי הוא אפילו קורא תיגר על המקום הראשון.

*

חברי הטוב אומר לי הבוקר: "אני רוצה לומר דבר כפירה- אני חושב שווסטברוק הוא טוב מדוראנט".

אני עדיין לא אומר זאת. גם הלילה, בליל הקריירה הגדול ביותר של ווסטברוק (לפי הפרשן הנהדר סטיב קר), דוראנט הרהיב עם 22 נק' במחצית הראשונה (באחוזים מדהימים), שלמעשה יצרו את היתרון העצום של OKC. ווסטבוק גם היה כביר במחצית הראשונה, עם 17 נק', והוא אכן היה טוב יותר בהיבט הכללי עם משחק מושלם (40 נק', 10 אס', 5 ריב' וח-5 חטיפות).

החטיפות של ווסטברוק אולי היו היפות והחשובות שראיתי מימי. אלה היו חטיפות של גבר שמשחק נגד ילדים. לא נגד נערים. אלה היו חטיפות של anticipation גאוני עם היכולת לבוא משום מקום בשיא המהירות ולגמרי למחוץ את השחקן הכדור ולקחת ממנו אותו כמו מילד- ואז לשעוט במהירות לסל, מרחק חצי מגרש, ולפוצץ את הטבעת בהטבעה מהדהדת.

האתלטיות התקדימית של ווסטברוק, ביחד עם הכשרון הטכני והחושי שלו, יכולים גם להפוך אותו לשחקן הגנה מדהים.

ואף על פי כן- טוני פארקר עדיין מסוגל להיות מעולה נגדו בהתקפה. ווסטברוק עדיין אינו סטופר אדיר. אגב, ספק אם יש ב-NBA של היום, ובוודאי ברמה הגבוהה ביותר של הפלייאוף, יכולת להיות סטופר כזה. כי מול שחקני ההתקפה הטובים בעולם, ופארקר הוא לגמרי כזה, אי אפשר להיות סטופר. אפשר מקסימום להקשות פה ושם (וזה מאוד מאוד חשוב).

העניין הוא שגם ההחלטה של פופוביץ' להציב את פארקר (ולא את לנארד הארוך והאתלטי-חזק יותר) על ווסטבורק למן הפתיחה- התבררה כטראגית.

*

כתבתי לאחר המשחק השני שהסדרה הזו היא חרפה. שנוכחות OKC בגמר המערב היא חרפה. החרפה הייתה שלי.

לא יכולתי לדמיין יכולת כזו של OKC במשחקים שלוש וארבע. היא אמנם ניצחה ב-12 ו-13 הפרש בהתאמה, אבל למעשה היו אלה משחקים של 25-30 הפרש במהותם.  בדיוק כמו שסן אנטוניו מחצה את OKC ב-26 הפרש בממוצע בשני המשחקים הראשונים. לכן אולי תהיו מעט סלחנים איתי. לא חושב שבתולדות גמר אזורי הסתיימו שני משחקים ראשונים בהפרש מצטבר של 52 נק'.

פשוט בלתי ייאמן ש-OKC חזרה כפי שהיא חזרה- כשהיא מוחצת את הספרס (המעולים) פעמיים. היא מחצה את הספרס בכזאת צורה שעולה השאלה האם הספרס באמת כאלה מעולים. הם נראו מאוד זקנים, עייפים ולא מספיק אתלטים בשני המשחקים האחרונים. הם נראו בלתי רלוונטים.

אבל הסדרה חוזרת לאלאמו, ואנחנו יודעים שבבית הספרס עם הקהל האדיר שלהם יכולים פתאום שום להיראות כמו הקבוצה הטובה בעולם- ואחת המרהיבות בכל הזמנים. אלא שהקהל של OKC לא פחות טוב. איזה כיף לראות פלייאוף עם קהלים כאלה- לאחר שכל כך הרבה שנים אנחנו שומעים בארץ כל מיני בורים שמלגלגים על הקהל של ה-NBA בהשוואה לזה הקיים באירופה.

*

לפני שנתיים בדיוק הייתה בדיוק אותה סדרה באותו מעמד. זו הייתה סדרה פנטסטית. הספרס ניצחו בשני המשחקים הראשונים (והשלימו לדעתי 20 ניצחונות רצופים- רבים מהם בפלייאוף). ואז, בצורה לגמרי בלתי צפויה ובלתי תיאמן, OKC מחצה אותם ברצף של ארבעה ניצחונות, אחד מהם בחוץ. אמן אמן שזה יקרה שוב. וזה יכול לקרות שוב.

לפני פתיחת הסדרה הימרתי על 4- 2 לת'אנדר למרות שכתבתי ההיגיון מכתיב 4- 2 לספרס. באיזשהו מקום, אני עדיין חש אותו דבר, למרות שההיגיון אולי כעת יותר מחייב 4- 3 לספרס. אבל אני עדיין מקווה שהתחזית הראשונית שלי תתאמת: 4- 2 לת'אנדר.

לפני שנתיים הת'אנדר, למרות המומנטום המרהיב שהם יצרו, הפסידו בגמר למיאמי 4- 1 בתצוגה חד צדדית לחלוטין. אם הם יעפילו גם כעת לגמר- קשה להאמין שהדבר הזה יחזור על עצמו. כי ווסטברוק יותר מדי טוב.

* אני יודע שאולי נראה מוזר למקם את דייויס שם. גם בלייק גריפין, כריס פול, פול ג'ורג' ואולי גם סטף קארי קוראים תגר על המקום הזה, אבל לדעתי דייויס כבר היום בגיל 21 טוב מארבעתם.

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

משחק 4 - ההתפוצצות של ראסל ודוראנט
ירושלמי?

35 Comments

c web 28 במאי 2014

בדיוק כמו שמיהרת לקבור את OKC אחרי 2 המשחקים הראשונים אתה ממהר להפוך את ווסטברוק לשחקן השני או הראשון בטיבו ב NBA. לפי דעתי הוא אפילו לא הרכז הטוב בליגה אבל אני גם לא בטוח שאפשר כבר להחשיב אותו כרכז…
דרך אגב לנארד הוא השומר הטוב ביותר של הספרס ואחד הטובים בליגה ולכן הוא שומר את הקלעי הכי טוב בליגה. את ווסטברוק אפשר לעצור כאשר משחקים הגנה קבוצתית כי בסופו של דבר הוא חודר מדהים אבל קלעי הרבה פחות יציב. ברגע שימנעו ממנו את החדירה(משהו שהפסרס בכללללללל לא עשו הלילה) מוציאים לו הרבה מהעוקץ

יואב בורוביץ' 28 במאי 2014

לא אמרתי שווסטברוק הוא השחקן הטוב בליגה (וגם אמרתי שהוא לא השני- לפחות לעת עתה דוראנט טוב ממנו). כן אמרתי שהוא קורא תיגר על המקום השני (ואולי גם על הראשון. למרות שאני לא חושב שהוא יהיה טוב מלברון בשנתיים-שלוש הקרובות).
אני מסכים אתך שווסטברוק הוא לא לגמרי רכז. התכונות שלו אינן של רכז קלאסי, אבל זו העמדה שלו- רכז.
ככלל, כבר הרבה שנים שב-NBA מוכיחים שניתן לקחת אליפויות בלי רכז (שיקגו הגדולה) או עם רכז לא משמעותי (מיאמי). לכן אני לא רואה את העובדה שווסטברוק לא לגמרי רכז- כבעיה. אולי אפילו להיפך.

אלעד 28 במאי 2014

תרשה לי לצנן את התלהבותך מווסטברוק. כרגע הוא ענק. ברגע הבא הוא בועט בדלי. וכשהאתלטיות שלו תתפוגג לאיטה, המשחק שלו יצנח בצורה דרסטית.
עדיין הדרך הכי טובה לעצור את אוקלהומה זה לתת לווסטברוק להשתלט על המשחק תוך שהוא מוציא ממנו את החברים שלו.

אפי 28 במאי 2014

+1

אלכס דוקורסקי 28 במאי 2014

היי יואב, אהבתי את הסקירה. משחק גדול לווסטברוק.
מקווה שהספרס יקחו את שני הבאים.

אלכס דוקורסקי 28 במאי 2014

ואכן לא ניתן להמעיט מחשיבותו של איבקה לאוקלהומה.

7even 28 במאי 2014

שום שחקן לא יכול להיקרא הטוב בעולם אם אין לו משחק פוסט בנוסף להיותו קלעי אדיר.
תשאלו את לברון, הוא הבין את זה לפני 3 שנים, מה שדוראנט ו-ווסטברוק עדיין לא עשו.

גם משחק הפוסט של ווייד(לא ממש שמים לב שיש לו משחק פוסט אדיר) עולה על מששק הפוסט של הצמד דוראנט-ווסטברוק יחד.
בעצם ברור שהוא עולה עליהם, של השני האחורנים בכלל לא קיים.

דוראנט יכול להמשיך לזרוק מבחוץ עוד 200 שנה.
האחוזים הגבוהים משם רק מאחיקים אותו מהגשמת המטרה
אליפות זה לא יביא לו.

c web 28 במאי 2014

חשוב לי להבין – אתה טוען שלברון קלעי אדיר? אני לא מתכוון לאחוזים טובים אלא בתור מישהו שקולע מחצי מרחק ומהשלוש

7even 28 במאי 2014

אני אתקן את המילה אדיר למצויין.
קלעי מצויין+משחק פוסט מצויין > קלעי אדיר + משחק פוסט לא קיים

אורי 28 במאי 2014

כולם שוכחים את משחק 4 האדיר של ווסטברוק בגמר לפני שנתיים מול מיאמי. הוא קלע שם 44 נק'וברבע הרביעי לקח על עצמו כמעט כל התקפה (הזכיר את ג'ורדן באותו משחק). בסוף okc הפסידו אז אף אחד לא זוכר את אותו משחק

עסק שחור 28 במאי 2014

איך אפשר לשכוח? 44 נקודות ועוד לפחות חמישה פאולים שלא נשרקו בתצוגת שיפוט מחפירה.

עסק שחור 28 במאי 2014

תיקון: 43 נקודות

גורביץ ' 28 במאי 2014

גם תצוגת הנפל של הארדן במשחק הזה ובכל הסדרה זכורה היטב. הוא היה אמור להיות האקס פקטור, והשובר שוויון בין שלושת הגדולים של שתי הקבוצות, ובסוף צ'למרס ובאטייה ניצחו למיאמי משחקים, והצ'וקר המזוקן עשה במכנסיים

דמוסתנס 28 במאי 2014

אני זוכר את המשחק, הופעה אדירה של שחקן.

מה שאני עוד יותר שזוכר מהמשחק זה פאול שווסטברוק ביצע 20 שניות לסוף שהפסיד לאוקלהומה את המשחק.

זה היה המשחק הכי משקף בקריירה שלו…

Yavor 28 במאי 2014

"OKC מחצה אותם ברצף של ארבעה ניצחונות, שניים מהם בחוץ" – רק אחד היה בחוץ, אבל זה לא משנה את הכתבה.
תודה רבה

גיל 28 במאי 2014

אצל בורוביץ' תמיד ההפסדים של הספרס הם "מוחצים" גם אם מדובר בהפסדים של 8 נקודות ופחות.

יואב בורוביץ' 28 במאי 2014

התכוונתי לרצף מוחץ (לא לכך שכל ניצחון ברצף הזה היה מוחץ)

ירושלמי 28 במאי 2014

בוא לא ניתמם.
ההפסד אתמול היה מוחץ.
כל מאמן קצת יותר נורמלי מברוקס היה משנה את ההוראות אחרי שהוא ראה את החזרה של הספרס (עם הסלים המגעילים של דיאו) כדי להחזיר את את ההפרש לאזור ה-30.
הבעיה היא שברוקס הוא מאמן מאוד לא גמיש מבחינה התקפית. הוא פשוט חושב שמה שהלך לו ברבע השלישי ונתן לו +25 הוא גם מה שיתן לו את הניצחון ועצור חזרה אפשרית של הספרס אחרי שהורידו ל-12.
לכן למרות התוצאה המשחק הראה פער עצום ביכולת ונתן הרגשה של 20+.

ירושלמי 28 במאי 2014

טוב הבנתי את הטעות שלי ושהתייחסת לסדרה מלפני שנתיים ולא לסדרה הנוכחית.
אז תשכח מזה.
ההפסד אתמול היה עדיין מוחץ.

גיל 28 במאי 2014

אכן, אתמול היה הפסד מוחץ. אבל שני המשחקים הראשונים היו יותר מוחצים, אז מה ניתן להסיק מזה?

ירושלמי 28 במאי 2014

שבלי איבאקה הספרס מוחצים ועם איבאקה זה הפוך?
האם הסדרה תקום ותפול על מצבו הבריאותי של הקונגואספני?

גיל 28 במאי 2014

אני לא חושב שזה מה שיקבע. היה צפוי שאחרי שני הפסדים גדולים אוקלהומה תתאושש ותשחק הרבה יותר טוב בבית אם או בלי איבקה. איבקה קצת הוציא את הספרס משיווי משקל אבל לפחות אתמול הוא לא היה גורם כל כך מכריע בעיניי. אחוזי הקליעה שלהם ירדו למתחת ל40 בעוד בשני המשחקים הראשונים הם היו מעל 50%. אם הם יחזרו לאחוז כזה אז הם ינצחו.

גורביץ ' 28 במאי 2014

ראוי לציין שאת ראסל עדיין לא ראינו משחק בלי דוראנט לידו. דוראנט נתן מספרים פסיכים, ברמות ג'ורדניות, והוביל קבוצה מנצחת לאורך רוב העונה הזאת כשהוא היה הגו טו גאי היחיד.
אני מת על ראסל אבל המשחק שלו מבוסס על חדירה אגרסיבית ואופציית מסירה אחת שזה הוצאה לדוראנט.אני לא יודע מה הוא שווה כשהשחקן התקפה הכי טוב בעולם לא לידו. מצד שני, יכול להיות גם שזה יוציא ממנו אפילו יותר

ירושלמי 28 במאי 2014

בורו בוא נשח משחק,
אתה מרכיב קבוצה ויכול לקחת איזה פוינט גארד שאתה רוצה, את מי מהרשימה את בוחר ראשון? מה הדירוג?
ארווינג
פארקר
ווסטברוטק
פול
קארי
לילארד
(אני אחסוך ממך את וול ודרון וויליאמס).

יואב בורוביץ' 29 במאי 2014

אם אני מנטרל גיל, אז אני בוחר ראשון בטוני פארקר, ווסטברוק שני (קרוב מאוד לפארקר), פול שלישי (קרוב מאוד לשניהם. הוא פשוט קצת סקורר פחות טוב מווסטברוק ושחקן-שלם טיפה פחות טוב מפארקר), ואחריהם אירבינג ולילארד- שניהם שחקנים התקפיים אדירים, אבל עדיין פחות טובים מהשלישיה המובילה.
את סטף קארי אני לא ממש מחשיב כפוינט גארד.

ליאו 28 במאי 2014

ממש לא משוכנע שהוא יותר אתלטי מצ'ארלי וורד

Yavor 28 במאי 2014

You've got to be kidding!! Not every player who was also a college football player can be considered as a great basketball athlete

גיל שלי 28 במאי 2014

+100

ליאו 28 במאי 2014

הוא היה יותר מזה. גם נבחר בדראפט בבייסבול והראה כשרון בטניס. והפוסט התייחס לרכז אתלטי. אם הכוונה הייתה לכלל שחקני הכדורסל שראיתי אז ווסטברוק בכלל לא היה עולה לי לראש וזה היה גורם לי לתהות אם הוא ראה את דומיניק ווילקינס משחק

Yavor 28 במאי 2014

Still, if you take all PGs you've seen over the years and rank them according to athletism (whatever that is), is Charlie Ward anywhere there? His resume tells you he was a versitile sportsman, but a great athlete? Not according to what I remember

Drazick 29 במאי 2014

לגבי אתלטיות,
פשוט מאוד, מישהו יודע את התוצאה שלו בניתוק וורטיקלי?
מה לגבי ספרינט?

אלו דברים שבוחנים שחקנים על פיהם והם מדד מעולה לאתלטיות.

Drazick 29 במאי 2014

מצאתי כאן:
http://hoops-nation.com/community/topic/50351-who-is-more-athletic-d-rose-or-westbrook/#entry755884

נראה שלמעשה Derrick Rose יותר אתלטי, לפחות בנקודת הכניסה שלהם לליגה.

ד"א, רוז טוען שלאחר הפציעה הקפיצה שלו השתפרה בעוד 5 אינטש והיא כבר מעבר למטר.
זה ממש מדהים (עדיין רחוק מהטובים ביותר, אבל מדהים).

shadow 29 במאי 2014

יש מחלה ישראלית מאוד ידועה שנקראת מאניה דיפרסיה.

כשמישהו מנצח ישר מכתרים אותו למלך ואת היריב חותכים לחתיכות.
כשהגלגל מתהפך ישר עורפים את ראשו של המלך מדביקים את היריב המפורק, שמים על ראשו כתר ומכתירים אותו למלך החדש. הידד!

האמת כרגיל נמצאת הרחק משם באמצע.

סדרות זה דבר הפכפך ולכן לנסות לחרוץ גורלות גם אחרי שני משחקים זה פשוט חסר טעם.
בטח אחרי ששני המשחקים בהם המנצחת שיחקה בבית וכשלקבוצה השניה היה פצוע שחקן מאוד משמעותי.

אני נוהג להגיד שיתרון ביתיות הוא אובריידט (בטח ברמות הגבוהות), אבל (וזה אבל גדול) בנבא השיפוט הוא גרוע ביותר, על גבול המזעזע ולכן הוא מוטה באופן חד לכיוון הקבוצה הביתית בד"כ.

לכן כמו שלא היה נכון להכתיר את ס"א אחרי שני המשחקים הראשונים כך אי אפשר לקבור אותם עכשיו.

הם חוזרים הביתה ותהיה מלחמה אמיתית.
אם מסתכלים במבט כללי על הסידרה לא קרה פה שום דבר מיוחד, כל קבוצה עשתה את הנדרש ממה וניצחה את המשחקים הביתיים.

זה מה שרובנו היו מהמרים שיקרה לפני תחילת הסידרה, בטח אם היו אומרים לנו שאיבקה יהיה פצוע בשני הראשונים ויחזור לשני הבאים בתור.

מה שבטוח יש לנו סידרה ואנחנו הצופים רק מרוויחים מזה.

יש לי בעיה עם הרבה תכונות אופי של אמריקאים, אבל יש אחת שהייתי ממליץ לישראלים לאמץ וזה מתינות ופרופורציות.
אנחנו מאוד אוהבים להיות דרמטים, לפעמים יש לומר היסטרים ולהחפז למסקנות אחרי משחק בודד ואפילו תוך כדי משחק.

הייתי ממליץ לאנשים להקשיב לשידורי אנביאי ולשמוע את השדרים והפרשנים.
רוב הזמן אם לא תמיד, לא תשמעו אותם יוצאים בהצרהות בומבסטיות ומרחיקות לכת. תמיד שקולים ותמיד מקצועיים. גם לגבי החלטות שיפוט מעוררות מחלוקת.

קצת כמו מה שהביא דיוויד בלאט לארץ.

נ.ב

1. יש רק מצב אחד הגיוני באנביאי שלגביו אפשר לחרוץ גורלות וזה יתרון 3-0 שממנו עוד לא חזרה אף קבוצה (מתישהו זה יקרה).

2. בורוביץ' אני מתנצל אם אני טיפה בוטה, אבל אני חושב שאתה פשוט גרוע במקצוע שבו אתה עוסק, אם המקצוע שלך הוא אכן עיתונאות.

רוב הטורים שלך פה הם מתחת לכל ביקורת וישנם אחדים שהם פשוט שערוריה.

3. ראסל ווסטברוק הוא שחקן ענק ולא מהיום.

אדם בן דוד 29 במאי 2014

"ווסטברוק הוא הרכז האתלטי שראיתי מעודי. ה-burst אל הסל, המהירות המתפרצת, החדות, הניתור, והכוח-" לא ראיתי את השילוב בין התכונות הללו אצל רכז מעודי. לווסטברוק גם יש יד כבירה, מנטליות של סקורר, וגם, כתוספת, יכולת די מצוינת למסור."

על אחד, אלן אייברסון שמעת?
הוא גם נכנס לליגה כרכז. אתלטי יותר, מהיר יותר, חזק יותר, קלע טוב יותר, מגן טוב יותר, קשוח יותר ובכלל כמו ווסטברוק רק יותר. אם היה לו את דוראנט לידו היה לוקח גם אליפות. (אני יודע שבשלב כלשהו הוא היה 2 ולא 1 אבל תכלס ווסטברוק הוא בדיוק כמהו רק פחות)

Comments closed