להמשיך עם באלו

עצבות ואופטימיות לאחר התיקו עם האל

נאחס- זו התחושה. יותר מנאחס. זבל. זו התחושה. כך אני לא רוצה להרגיש בשבת, כך אני לא רוצה להרגיש בהמשך השבוע, וכך אני לא רוצה להרגיש בהמשך העונה.

לא לקחת אליפות- זה הורג אותי. לא משנה שלא זכינו באליפות כל כך הרבה זמן. יותר אכפת לי מזה עכשיו. אני יותר רוצה את זה. יותר צריך את זה, בעיקר.

וליברפול לא באה לעשות לי את החיים לטובים או לקלים יותר. טובים- היא בסדר. בלעדיה, ספורט לא מעניין אותי כמעט. ודאי שלא כדורגל. כמה אפשר לראות קלאסיקו? משחק מדהים, תמיד כמעט, אבל כמה אפשר לראות משחק בלי שיהיה אכפת לך יותר מדי מזהות המנצחת.

אבל ליברפול לא מנצחת. את פאקינג האל סיטי. בבית. אפס-אפס זה סוג של חלול קודש באנפילד. זה פשוט לא מתאים.

וגם ההרכב שרוג'רס עלה איתו לא מתאים. לא מתאים שקוטיניו לא פותח. לא מתאים שג'ונסון לא פותח. לא מתאים שלוברן פותח. גם לא מתאים שהוא מוציא את צ'אן.

אין לנו מספיק שחקנים טובים. אין לי כוח לכל הבינוניים.

בכדורגל של היום מאוד קשה להצליח בלי כוכבי על. היה לנו אחד כזה. נתנו לו ללכת.

החטא הגדול הוא האופן שבו נתנו לסווארס ללכת. בלי מלחמה כמעט. אולי אפילו רצינו בזה- אחרי הנשיכה. מי זה רצינו? ההנהלה.

לא הגיוני בעיני לשחרר את סווארס או לתת לו ללכת בלי מלחמה. ולא שמענו שהיתה מלחמה. אפילו לא מכרו אותו במחיר מטורף. עד כדי כך לא מטורף- שראינו מה אפשר לעשות עם להשקיע אפילו יותר רכש. אין ספק כי הרכש שלנו בקיץ הוא בגדול כשלון. לוברן הוא כשלון גדול. ענק. נטל כמעט בכל משחק. גם היום פספס שני שערים כמעט בטוחים- אחד בראש מהגבהה מדהימה של סטיבי ואחד ברגל ממסירה של באלוטלי.

לוברן איטי מדי. ולא יעלה על הדעת לשלם על בלם כזה כ-20 מיליון ליש"ט. אבל גם לא הגיוני לשלם 25 מיליון ליש"ט על ללאנה (טוני קרוס עלה פחות). ולא הגיוני לשלם 20 מיליון ליש"ט על מרקוביץ' (ואם כבר שילמתם, למה לא תשחקו איתו יותר. למרות שהוא מראה מעט מאוד בינתיים. אבל דחילק, השקעתם. והאחרים גם לא ממש פוגעים. אז תנסו. למרות שאני לא מאמין גדול בלזאר, לצערי). וגם מאנקיו ובעיקר מורנו- מאכזבים ביותר. הם נראים כמו מגנים של הזן הישן, לא מספיק קיצוניים. לא מספיק אתלטים או אשפים טכניים. עדיפים מהם ג'ונסון ואולי אפילו פלאנגן. כך או כך, מחוייב חיזוק אדיר בעמדת המגנים, עמדת מפתח בכדורגל של היום.

דווקא אמרה צ'אן נראה בסדר גמור. לדעתי יכול להיות סוג של וורסיה משופרת של ג'ורדן הנדרסון (מאכזב, אבל גם הוא כנראה היה צריך לפתוח היום).

באופן הכי פרדוקסלי: דוקא באלוטלי, בינתיים פלופ גדול, יכול להתברר אולי כרכש הטוב ביותר. באלו עוד לא מקרה אבוד. נכון שהוא לא כובש ולא מתאמץ. אבל נראה לי שמשהו מתחיל להשתנות.

היום הוא אמנם לא כבש אבל הוא התאמץ והוא בעיקר קיבל החלטות נכונות. הפגין כשרון ושכל. מסירות טובות היו לו. והוא באמת ניסה.

חבל שלא פיצץ את המשחק הזה עם שער ניצחון מטורף בתוספת זמן. כל כך קרוב היה.

אבל גם את זה פספס. ואני מקווה שזה לא אחד מאותם מקרים של "שום דבר לא יילך, הכל כאן מקולל".

אני מחכה לשובו של סטארידג' כל כך. ואני מבכה את לכתו של סווארס כל כך.

אבל בגדול- צריך לבנות את הקבוצה הזו די מחדש. צריך המון שחקנים טובים שלא נמצאים אצלנו עכשיו. ואף על פי כן, העונה לא לגמרי אבודה. אנחנו עדיין קבוצה די טובה. אנחנו עדיין ליברפול. אנחנו עדיין התקפיים. אנחנו עדיין מתאמצים. אנחנו עדיין עם האוהדים הכי טובים.

אבל האם זה מספיק?

כנראה שלא.

צריך שחקנים.

וצריך מאמן שייתן לשחקנים הנכונים לשחק. ובאלוטלי? תמשיך לתת בו אמון, רוג'רס, אבל אל תתן לו לשחק לבד למעלה. צריך עוד חלוץ לידו.

 

זו אשמתי (התיקו באולד טראפורד)
יומן אליפות פטס (8) - הניצחון על הברס

26 Comments

גילי פלג 26 באוקטובר 2014

טוב שחזרת לכתוב. פוסט יפה מאד ובעיקר עמוק מהלב הדואב.

יואב בורוביץ' 26 באוקטובר 2014

תודה גילי, כן- אכן לב כואב.
היה לי הרבה ציפיות מהעונה הזו, בעיקר לנוכח העונה שעברה. אבל בכדורגל אף פעם אי אפשר להסיק שתהיה התקדמות- מה שקורה עכשיו הוא לא בהכרח מה שיהיה, לטוב אבל גם לרע.
אבל גם לא יכולתי לצפות לכזו התדרדרות. ועדיין, אני חושב שזו קבוצה שיכולה להצליח הרבה יותר. אני חושב שיש מאמן מצוין. בעיקר באופן שבו הקבוצה שלו משחקת. אני בטוח שרוג'רס מעולה בהעברת אימונים ואני גם אוהב את הפילוסופיה והטקטיקה שלו.
אני פחות אוהב את ההרכבים שלו. ואני הרבה פחות אוהב את החלטות הרכש שלו.
לצערי, שני האספקטים האחרונים חשובים לא פחות ואולי אפילו יותר מהעברת אימונים ופילוסופיית משחק. אבל גם בעניין הזה- אסור עדיין להספיד את רוג'רס.

רועי 26 באוקטובר 2014

דווקא מבלוטלי אתה רואה את האור. הוא די תוקע את הקבוצה לדעתי. אולי הוא ישתנה אין ברירה נאלץ להמתין לשובו של סטאר ולקוות שלא יפצע שוב.
העונה הזאת עקומה. ההגנה הייתה אמורה להשתפר זה לק קרה.
בכלל כמה שחקנים עזבו אותנו שסגנון המשחק השתנה לגמרי?

יואב בורוביץ' 26 באוקטובר 2014

אני חושב שזה פשע שלא נותנים לסאקו כמעט הזדמנויות בהרכב- בעיקר לנוכח החולשה של לוברן (וגם סקרטל זה סקרטל אחרי הכל, למרות שהוא בהחלט השתפר הגנתית).
בעניין לחכות לסטארידג'- ברור שהוא KEY. אבל אני חושב שגם אחרי שהוא יחזור צריך להציב את באלו לצדו. אני חושב שצריך שני חלוצים. כמו ששיקחנו בעונה שעברה (למרות ההבדלים בכוח האדם).

יריב ס. 26 באוקטובר 2014

אם אתה אוהד אז תתעניין. סאקו פצוע מזה מספר שבועות ויחזור לפעילות בעוד כשבועיים לערך.

Diego 22 בנובמבר 2014

There is a critical shortage of inmrafotive articles like this.

Spencer 23 בנובמבר 2014

It's great to find an expert who can exlpian things so well

בני תבורי 26 באוקטובר 2014

בורו,
סאקו פצוע ויהיה כשיר אולי לקראת הגומלין בריאל מדריד. אם אתה יודע על דרך כלשהי לקצר את זמן החלמתו, דבר עם רוג'רס.
ג'ונסון הוא תאונה העומדת להתרחש ומזמן כבר לא היה צריך להיות בליברפול, אפילו לא כאופציה על הספסל. שחקן אפאטי, לא תורם ומסוכן מאוד לנו. מסכים שמורנו עדיין לא נותן את מה שצריך, אבל כבר היום התועלת שלו רבה משל ג'ונסון.
מאנקיו הגיע כמחליף, אבל פלאנגן פצוע כבר כמה חודשים והוא משחק במקומו. מרקוביץ' יוכל להתפתח כשיישחק, לא לפני כן.
אמרה צ'אן היה מהטובים אתמול והיה צריך להישאר על המגרש עד לסיום. הוא חזר מפציעה ארוכה ומשתפר. לדעתי הוא אחד מאלה שנצטרך להילחם על הישארותם אצלנו תוך עונה שתיים.
זו בהחלט הייתה טעות לפתוח עם שלושה קשרים הגנתיים אתמול נגד האל, אני חסיד של משחק מנוהל וכיום קוטיניו הוא האופציה הטובה ביותר שיש לנו לתפקיד זה.
האחרון שיש לי טענות אליו זה באלו. הוא באמת משקיע ומנסה אבל גם חוסר מזל הוא גורם במשחק. אני מקווה שיקבל הזדמנות לשחק עם סטארידג' כשזה יחלים.
אני אבל על סוארז לא פחות ממך. זו אבדה נוראית לקבוצה. מצד שני, לא היה שום סיכוי להחזיק אותו והמחיר ששולם עליו הוגן מאוד.
הבעלים של ליברפול מכתיבים התנהלות של מאניבול, אי אפשר לבוא בטענות לרוג'רס על כך. הסגל שלנו הכתיב צורך של חיזוק בכמה עמדות ולכן אי אפשר היה ללכת בכל הכוח על קנייה בומבסטית לתפקיד אחד מבלי להתייחס לשאר הבעיות. בנוסף, הגיע הזמן שתתרגל, ליברפול חסרה את האפיל שיגרום לשחקנים לרצות להגיע אליה. צריך להודות, עד כמה שזה קשה, שיונייטד, גם ללא שום מפעל אירופאי, מהווה גורם משיכה גדול יותר מאיתנו, שלא לדבר על ה 300 מיליון פאונד שנשפכו שם.
תרגע.

זה משנה 26 באוקטובר 2014

בני, מזל שיש אותך. לולא התגובה שלך עוד הייתי עלול למצוא את עצמי כותב משהו שהייתי מתחרט עליו.

D! פה 26 באוקטובר 2014

מצטרף

בני תבורי 26 באוקטובר 2014

מת עליכם :)

D! פה 26 באוקטובר 2014

בני, בכלל טוב שחזרת מהטיול. התגעגענו

יואב בורוביץ' 26 באוקטובר 2014

בני,
מקווה שסאקו יחלים מהר. לצערי, גם כשהיה בריא לרוב לא שיחק. מקווה שגם פלאנגן יקבל יותר קרדיט אם יהיה בריא, לא כי הוא התשובה לכל אלא כי בינתיים מורנו ומאנקיו מאכזבים.
בעניין ג'ונסון, לדעתי הוא המגן ההתקפי הכי מוכשר שלנו. כיום העמדה הזו חשובה בהיבט ההתקפי לא פחות- ואולי אפילו קצת יותר- מאשר בהיבט ההגנתי. לכן ג'ונסון שרחוק מאוד מלהיות כדורגלן באמת איכותי, הוא הרע במיעוטו בעמדה.
אני גם לא מסכים לגמרי עם הקביעה שליברפול חסרת אפיל שיגרום לשחקנים להגיע אליה. בסופו של דבר זה בעיקר עניין של כסף. לליברפול דווקא יש את היוקרה והשם המיתולוגי. צריך כסף (שיש) וצריך להיות בצ'מפיונס (שגם זה יש כעת).
לכן אסור לעשות יותר מדי הנחות להנהלה ולמנג'ר. שלא יובן מכך שאיני אוהב את רוג'רס ומחזיק ממנו. אני לגמרי איתו. רק חושב שהוא צריך להיות אמיץ יותר לעתים (כפי שכתבת, שלושה קשרים הגנתיים בבית מול האל סיטי זה לעתים מתכון למפח נפש) ומדויק יותר בשחקנים שהוא מחליט לרכוש.

שי 26 באוקטובר 2014

הבעיה היא שמרנות המשכורות שלכם. אני כבר לא זוכר את הפרטים, אבל זוכר שהייתה חגיגה שלמה סביב העלאת השכר של סוארס. זה בזמן שברצלונה וריאל שופכות כסף בהתנדבות על מסי ורונאלדו, שלא יחשבו בטעות, אפילו לשניה, שהם לא עומדים בראש סדר העדיפויות.
יש לכם את השם ויש לכם את האוהדים, אבל כדי למשוך את הכוכבים הגדולים אתם צריכים לדעת איך לעבוד איתם. הרבה חלוצים טובים עברו קבוצה בקיץ, אבל אף אחד מהם לא ספר אתכם ונתקעתם עם השאריות.

בני תבורי 26 באוקטובר 2014

בורו,
ג'ונסון אשם ביותר שערים שספגנו מאשר הבקענו בעזרתו והוא מזמן איבד את היכולת להיות פקטור בהתקפה. פעם הייתי בעד שישחק ווינגר, אבל גם זה עבר לי בעונה השנייה שלו אצלנו.
רוג'רס אחראי במידה הכי רבה לכך שלא ניצחנו אתמול ובמשחקים אחרים. גם הוא מתמודד במציאות חדשה לו ומאוד לא פשוטה.

גורביץ' 26 באוקטובר 2014

מסכים לגמרי, חוץ מלגבי גלן דה מאן.
it's all about the money..
אם מכרת ב-85 מיליון פאונד, אז אתה לא יכול להגיד שלא הייתה אפשרות להביא מישהו בסדר גודל של 50-60

ערן (המקורי) 26 באוקטובר 2014

+1 בני.
בורו, שמח שחזרת לכתוב. במיוחד כאשר היום לא רבים רוצים נהנים עם ליברפול (ובצדק)…

בני תבורי 26 באוקטובר 2014

את זה סטיב ברוס אומר אחרי המשחק אתמול:

“From where I’m sitting, he was their best player. Of course, there’s a lot written about him and a lot of debate.
“And he’s not everyone’s cup of tea but he’s a character – a maverick. And when you sign a maverick, you need to treat them like one and get the best out of them somehow.
“I saw him two months ago against Spurs and he was terrific. He ripped them to bits.“

משה 26 באוקטובר 2014

א. ג׳ונסון הוא אסון הגנתי ולא משנה כמה התקפה יש לו. הוא שיחק משחק אחד שלם מתחילת העונה (ריאל ) ובו היה לו חלק נכבד מאוד בשני שערים שספגנו. כשפלאנו חוזר הוא יכול מבחינתי לקבל מגן הוקרה (אולי חלוצי היריב לדורותיהם צריכים להשתתף בתשורה הזו ) ולעבור לק.פ.ר.
ב. להערכתי סאקו יעזוב בינואר או בקיץ גם בשל ההתנהגות שלו וגם בגלל היכולת המאוד לא משכנעת שלו. זה נחמד להתגעגע למי שלא משחק אבל הוא בלם בינוני עם שליטה שערורייתית בכדור.
ג. לוברן חלש מאז שהגיע, לא ברור איך רודג׳רס חשב שהוא בלם העתיד שלנו. הוא איטי, התזמון שלו גרוע והוא עושה חורים. מנקיו ומורנו הם שדרוג גדול ממה שהיה לנו ובטח לא "מגינים בסגנון מיושן" (משפט שגורם לי לתהות אם ראית את מורנו משחק העונה לפני המשחק מאתמול ). יכול להיות שאין הרבה בלמים טובים (מתקשר גם לפוסט של דורפן ), בעולם בו ליצן כמו דויד לואיז עולה כל כך הרבה, לוותר על 20 משחקים בעונה שיכול לתת אגר זו שערוריה.
ד. הבעיה עם באלוטלי שאין לו טיפה אינטיליגנציית משחק. הוא יעשה כמעט תמיד את הדבר הלא נכון. זו שחצנות של רודג׳רס לחשוב שהוא יכול לעשות ממנו משהו אחר. אני מוכן לתת לו קרדיט עוד כמה משחקים אחרי החזרה של סטארידג׳ אבל להערכתי צריך להודות בטעות ולשחרר אותו לדרכו כבר בינואר (ע"ע רובי קין). ואם ברוס חשב שהוא הכי טוב במגרש כנראה שמישהו הסתיר לו.

זה משנה 26 באוקטובר 2014

משה,
א. הייתי בטוח בקריאה ראשונה שאתה מאחל לפלאנו לעבור ל-ק.פ.ר.
ב. לא מסכים לגבי סאקו, ומקווה שהוא יישאר. הבעיה שלו היא בציוות לשחקן שאין לו דינמיקה איתו. במונדיאל בצרפת יחד עם וראן הוא נתן אחלה טורניר.
ג. לוברן אכזבה גדולה בינתיים והעזיבה של אגר הייתה אכן שערורייתית, אבל זה גם מה שהוא ביקש – מקוםש בוא הוא ישחק בכל משחק כאשר הוא בריא. ליברפול לא הייתה יכולה להבטיח לו מצב כזה.

משה 26 באוקטובר 2014

ליברפול יכולה וצריכה להבטיח לו את זה. כשאגר בריא הוא עולה על כל בלם שיש לנו להציע. אני לא מבין מה הייתה הבעיה להסכים לבקשה שלו.

D! פה 26 באוקטובר 2014

סאקו – אני איתך. לא הייתי משחרר אותו כלכך מהר אבל יש לו שליטה בכדור כמו לאמא שלי. זה פחד אימים לפעמים.
לוברן – אני עדיין בתקווה שבציוות נכון בתוך קבוצה חזקה שלא מאפשרת ליריב כלכך הרבה חופש הוא ישתפר.
מסכים לגבי המגינים – שידרוג גדול מאד.
ד. מסכים לגבי השחצנות (אם כי לא בטוח כמה זה נכפה עליו – מערכת השיקולים היא אדירה). אבל לא חושב שמריו כזה טיפש. אני שונא את הסגנון שלו אבל אתמול הוא ריווח לא רע. מסר כמה כדורים טובים ובסך הכל עשה את שלו. זה רק לא נכנס.

משה 26 באוקטובר 2014

כשקראוץ׳ לא כבש 15 משחקים זה הרגיש לי כאילו זה עוד מעט נכנס והכל בסדר, גם בגלל שהוא לא פגע בשטף של הקבוצה. במקרה של באלוטלי התחושה היא שגם אם הוא יבקיע במספרים יפים זה לא יהיה מתוך השטף הקבוצתי ואולי אף יפגע בו.

רובי פאולר 26 באוקטובר 2014

איבדתי אותך ברגע שצידדת בגלן ג'ונסון…

Stella 22 בנובמבר 2014

Holy coisnce data batman. Lol!

Cristian 23 בנובמבר 2014

I had no idea how to approach this beoofe-nrw I'm locked and loaded.

Comments closed