יידחף מהליגה?

 

blatti

אני לא זוכר דחיפה כזו. לא ממש זוכר השפלה כזו. זה לא דבר של מה בכך. לברון משפיל את דייויד בלאט. מרוקן אותו מאוטוריטה.

לא ממש יודע איך דייויד יכול להמשיך לאחר כזה דבר. איך הוא נראה מול השחקנים? מול הציבור? מול עצמו אפילו?

אני לא מיתמם. בלאט בתוך הזדמנות חייו. ומי שדחף אותו זה השחקן הגדול של התקופה. כולם מבינים אם בלאט ימחול על כבודו. אפילו אני מבין.

אבל זה לא נראה טוב וזה בוודאי לא מרגיש טוב.

*

אני חשבתי שבלאט מתאים ל-NBA. חשבתי שהוא יותר מתאים לקבוצה כמו יוטה, קטנה כזו, בבנייה, מבוססת על צעירים ובלי ציפיות מיידיות גדולות.

אבל בלאט קיבל בדיוק את ההיפך. זה לא מה שהוא חתם עליו. הוא חתם על קליוולנד של אנדרו וויגינס, טינאייג'ר, ואנתוני בנט, ודיון וייטרס וקיירי אירווינג אחד.

אני באמת חושב שעם קבוצה כזו בלאט היה עושה עבודה טובה בהרבה.

אבל הוא קיבל קבוצה של לברון, וקווין לאב, וקיירי עמוס האגו, וכל יתר השחקנים שלא ממש מבינים את תפקידם או מרוצים ממנו.

האמת- חרא של סיטואציה. בעיקר כאשר לברון השנה הוא כבר לא אותו לברון של יכולת השיא. ביל סימונס כותב על זה לאחרונה לא מעט. איך העונה זה לברון אחר. הוא כבר מעל גיל 30 והוא "איבד צעד". זה לא אותו שחקן אולטה-דומיננטי.

אבל בארגון הוא אחושרמוטה דומיננטי. הוא יותר דומיננטי מהבעלים. על פיו יישק דבר.

ובלאט רגיל למשהו לגמרי אחר. הוא רגיל לשחקני מכבי שהוא יכול לנזוף בהם עד אין קץ- למעשה עד שהוא מקבל את התוצאות הרצויות. והאיש יודע להגיע לתוצאות רצויות. באמת מאמן מעולה.

אבל לגמרי חסר ניסיון ב-NBA. אפילו כעוזר לא היה. או בשום תפקיד אחר. וה-NBA זה עולם אחר, והדרישות הן הגבוהות שיש במקצוע.

בלאט מתגלח על הזקן של קליוולנד וכך זה נראה.

אלא שאף אחד לא יכול היה לצפות שהתוצאות בינתיים יהיו כאלה גרועות.

בלאט כעת בסיטואציה כמעט בלתי אפשרית. הוא צריך למעשה לנצח כמעט בכל משחק- במילים אחרות, לייצר איזה רצף ניצחונות די מטורף, כדי לשמור על הג'וב.

ואם הוא מאבד את הג'וב- אני לא רואה סיכוי בעולם שהוא מקבל להיות מאמן ראשי ב-NBA בלי שהוא עובר תקופה- יכול להיות אפילו די ממושכת- כעוזר מאמן. וגם לקבל משרה טובה כעוזר לא יהיה קל כל כך. מאוד יכול להיות שבלאט פשוט יבחר לחזור לאירופה.

זה יהיה חבל, בעיקר בשבילו.

אני רוצה שבלאט יצליח אבל זה הולך להיות מאוד- אבל מאוד מאוד- קשה. כי גם אם הוא עכשיו ישתפר בטירוף- והקבוצה תשתפר בטירוף- ואז היא תפסיד בפלייאוף בצורה לא טובה- גם אם זה יהיה בשלב מתקדם בפלייאוף- עדיין בלאט יישפט לחומרה וביותר.

סיטואציה כמעט בלתי אפשרית. כל דבר חוץ מאליפות או חוץ מעלייה לסדרת גמר- והצגת יכולת טובה בסדרת הגמר- נחשב כאן להצלחה לא מספקת.

ועל כל זה תוסיפו את הדחיפה הזו. מה עושים עם הדחיפה הזו. אין לי מושג מה בלאט עושה בחדרי חדרים.

בכל מקרה, יש כאן מקרה מעניין של עליית בזק מבירא עמיקתא לאיגרא רמה ואז אולי צלילה מהירה עוד יותר חזרה לבירא עמיקתא.

אין על הדרמה בספורט.

 

 

אין בקרה בישראל
חמישה דברים (מבין מליון) שאני לא מבין בספורט

37 Comments

עידן. 14 בינואר 2015

באמת שכואב הלב על בלאט.

כאוהד מכבי אני חושב שמדובר באיש כדורסל מהטובים בעולם. אני גם חשבתי, כבר בתחילת העונה, שקליבלנד קבוצה הרבה פחות טובה ממה שכולם חושבים- קווין לאב שחקן של מספרים בקבוצות קטנות, אירווינג הוא סמל למה שרע בשחקני האגואיסטים של היום ואף אחד בקבוצה הזאת לא רוצה לשמור.

ועם כל זה אין ברירה אלא לומר את האמת. אם במקום בלאט היה שם מישהו אחר- נוון ספאחיה נגיד- היינו אומרים שהוא נכשל כישלון חרוץ ןכנראה גם חושבים שצריך לפטר אותו.

איציק 14 בינואר 2015

גם בלאט נכשל (בעצם ספאחיה עוד לא נכשל), השאלה היא מה הסיבה לכישלון, וכאן לבלאט יש אחוזים אבל לא מאוד גדולים.
אני חושב שלאב הרבה יותר טוב ממה שאתה מתאר, והוא יכול להיות שחקן מוביל בקבוצות מובילות. אבל ראה מה קורה, רק לברון חזר ומה קורה עם לאב, ביצועים בריצפה. למה? כי אין כדורים לתת לא. אם היו נותנים לא, הוא היה ממשיך לייצר מספרים יפים. הוא תלוי במי שייתן לו את הכדור, הוא לא בעל הכדור כמו לברון או אירווינג.

אריאל גרייזס 14 בינואר 2015

אין קשר בין להיות איש כדורסל לאימון בNBA. זה סקיל סט שונה לגמרי.

איציק 14 בינואר 2015

בלאט לא היה צריך את יוטה, הוא היה צריך את קליבלנד… המקורית. לברון מתנהג בצורה בזויה. מדברים גם שעוזר המאמן (זה שהתחרה איתו על תפקיד המאמן) מלכלך על בלאט. ה-GM צריך לחתוך את זה ומהר. אצל פט ריילי זה לא היה קורה! יתכן והוא היה מחליט להעיף את בלאט, ויתכן לסתום ת,פה לעוזר ולשחקנים, אך הוא לא היה מאפשר את ההתנהלות הזו. אומרים שב-NBA המון זה עיניין של עיתוי. אז העיתוי יכול להתחרבן באמצע הדרך. התחיל מעולה, ואז נפל עליו לברון.
אני מאד מקווה שבלאט יצליח, אך גם אם לא, אני לא חושב שמחוץ ל-NBA מישהו יזקוף זאת לחובתו.

גלן 14 בינואר 2015

כבר אמרתי את זה. המנוי של בלאט לא היה רציני.
זה לא איזה מקרה אברם ופיני אבל האמת לדעתי
שגילברט שתורם לאיכילוב, לצה"ל ולישראל הלך עם משאלת לב והחלטה לא רצינית. אפילו דנטוני בסטינט הראשון והכושל שלו בדנבר לא התחיל כמאמן.

איציק 14 בינואר 2015

הבעיה היא שגילברט לא עושה סדר כמו שצריך. הכישלון של בלאט עליו לא בגלל הבחירה כי אם בגלל ההתנהלות שלו אחרי הבחירה.

גלן 14 בינואר 2015

אני בספק אם בעלים אחרים לא היה מנחית את לברון ולאב. בלאט לדעתי בהלם תרבות. זה לא מכבי ולא פרינסטון, זה הכל.

איציק 14 בינואר 2015

להחתים כן, אף אחד לא היה מותר. אחרי שהחתים, היה צריך לגלות אסרטיביות כלפי כולם. כמו שפט ריילי דואג שכל אחד ידע את מקומו (כולל לברון) כך גם גילברט היה צריך לנהוג.

גלן 14 בינואר 2015

גילברט דיי מיצה את העימותים שלו עם לברון. אני לא חושב שזאת הייתה או עודנה אופציה. אני חושד שיניו של בלאט קצרים.

איציק 14 בינואר 2015

אם אתה מדבר על עימותים אז כנראה הוא לא מספיק אסרטיבי ו/או לא יודע במדויק מה הוא רוצה. אני ציפיתי שהוא פשוט יזמן את כל מי שצריך, יעמיד את הדברים כמו שהוא חושב שזה צריך להיות ובזה יסיים את העיניינים. באירגונים כאלו הבוס ניכנס לעימותים רק אם העובדים שלו יותר אסרטיבים ממנו ויודעים טוב ממנו מה הם רוצים.

גיל 15 בינואר 2015

מה בדיוק בלאט יכול לעשות? אם הוא יהיה קשוח איתם אז יגידו שהוא לא מבין איך הנבא מתנהל. אם הוא רך אז אומרים שהוא רך. מה שהוא לא יעשה יאשימו אותו שהוא לא מבין מספיק בנבא.

ניר 15 בינואר 2015

זה לא רציני. ראיתי הרבה יהודים חמים שתורמים לישראל, אף אחד מהם לא עושה את זה במחיר של לסכן את הנכס העיקרי שלו. כשבלאט הובא לקליבלנד הוא באמת התאים לה, ההגעה של לברון הפכה את הקבוצה לפשוט לא מתאימה למאמן בשנה ראשונה – אלא אם כן הוא מוכן לבלוע כל מיני צפרדעים, כמו ספולטורה בזמנו.

HagoMan 14 בינואר 2015

לי זה מאד מזכיר את מקרה טאטה מרטינו בברצלונה. אני זוכר איך נדב יעקובי פיאר אותו כשהוא חתם, אמר שהוא מאמן מנוסה ומוערך מאד בדרום אמריקה, אבל מההתחלה היתה תחושה של "מי זה בכלל, אפשר לחשוב מה זה כבר לאמן בדרום אמריקה". אני חושב שזה בדיוק מה שעובר על בלאט ותוסיף לזה את ההתנשאות המובנית של האמריקאים לכל מה שהוא לא אמריקאי, בטח בספורט אמריקאי כמו כדורסל, ותבין שנקודת הפתיחה שלו היתה מראש בעייתית.
בלי קשר בכלל לעניין הפרובינציאלי, קליבלנד היתה אמורה להיות אחת הקבוצות הכיפיות לצפייה. הם ביי-פאר הקבוצה הכי מבאסת בליגה, המשחקים שלהם משעממים וכולם שם נראים חסרי חשק. הם היו אמורים להיות קבוצה היסטורית מבחינה התקפית, בינתיים הם בדרך להיות גרסת 2014 של הלייקרס עם דווייט, קובי ונאש.

martzianno 14 בינואר 2015

ועד שלמדתי לחבב את לברון…
לפחות עכשיו אפשר לשנוא אותו שוב. כיף.

לברון כנראה לא מבין עדיין (ולא ברור לי איך) שכל תוצאה שקליבלנד תגיע אליה השנה רשומה על שמו.
לכן כדאי שיתחיל לשחק, הטיפש.

פורד פרפקט 14 בינואר 2015

מוסיף על מה שאתה אומר. לברון שחקן של מספרים גדולים ואפס אישיות, לא סתם הוא לא מסוגל להוביל לעזור ולבנות קבוצה לאליפות. לא סתם הוא נשאר ל"התמודד" על הפליאוף במזרח כי במערב באמת צריך לשחק כל העונה כדי לתפוס מיקום טוב

כסיפוביץ 14 בינואר 2015

כל מילה
מרגיש כמו ליכלוך תקוע ללברון בשיניים שהוא לא מצליח להוציא.
מה שכן כל הסיטואציה מוציאה את ה"לברוניות" שלו החוצה.

לא לידר. לא היה, וכנראה שגם לא יהיה.

איתמר 15 בינואר 2015

האם קליבלנד נראית בהגנה ובהתקפה כמו קבוצה מאומנת ?
נסו לענות על השאלה תוך התעלמות מזהותו של המאמן.

גיל 15 בינואר 2015

כשנשמעים להוראות המאמן שלהם אז כן. זה לא קורה כל המשחק אבל יש להם רצפים יפים. הדרישה למאומנת גם לא ממש ריאלית כי בפועל לקבוצה הזו היה מעט מאוד זמן להתאמן ויש להם הרבה פציעות.

ניינר 15 בינואר 2015

העסק פשוט גדול על בלאט זה הכל. היה צריך ללכת להיות העוזר של סטיב קר (כפרה עליו!!!) בגולדן סטייט שזה תפקיד שתפור על מידותיו. עכשיו בלאט קבר לעצמו את הקריירה בNBA הודות ללברון המנוול והאוברייטד וגם בגלל שקפץ מעל הפופיק.

רטקסס 15 בינואר 2015

מסכים לכל מילה

יוספיהו 15 בינואר 2015

אני מסכים כמעט עם הכל.

האכזבה הגדולה שלי מבלאט היא בעיקר בנסיון שלו (ככה זה נראה לי לפחות) לטשטש את העובדה שהוא מגיע מקריירת אימון באירופה (הוא אמנם אמריקאי אך הוא מאמן אירופאי), ולגרום לקהל הרחב להתייחס אליו כמאמן אמריקאי לכל דבר.
וזה פועל נגדו.
למשל, ב2 המשחקים של קליבלנד שראיתי בשבוע האחרון, בלאט זנח את השימוש בהגנות המתחלפות שהיה אחד מהיסודות ההגנתיים שלו באירופה.
אני מדבר גם על הדברים הקטנים במשחק- למשל אי ביצוע עבירה על שחקן יריב בהתקפה האחרונה כשקליבלנד מוליכה ב3.

הרי לא הביאו אותו מאירופה כדי שיעשה הסבה לאימון בסגנון אמריקאי, אלא שינחיל (לפחות קצת) יסודות אירופאים בקבוצה שהוא מאמן בה.

רוג'רס אהרון 15 בינואר 2015

הדבר היחיד שנותר לו לעשות זה להתפטר.
יכבדו אותו על זה.
ללכת להיות עוזר מאמן שנתיים ולחזור לסיטואציה טובה יותר בקבוצה מתאימה.
א ב ל……
אם הם מנצחים עכשיו 15 מהעשרים משחקים הבאים,מגיעים לאולסטר ברייק קצת מעל חמישים אחוז,
המזרח זה בלוף.גם אטלנטה וטורונטו חסרות נסיון פלייאוף,
מספי להיכנס מהמקום השמיני והכל פתוח.גמר מזרח זה לא בשמים גם עם הסגל המאוד מוגבל הזה.
זה פשוט לא שאלה של אימון.
רק עניין של רצון של לברון.

גיל 15 בינואר 2015

מה 15 מ20? ניצחון אחד והם ב50%. הם כרגע במקום השישי, ממש לא נורא בכלל.

אהד 15 בינואר 2015

בלאט קיבל את אחת הקבוצות החזקות במזרח, עם השחקן הכי טוב כרגע בעולם, קלעי גבוה מחונן כמו קווין לאב ועוד שחקן מוכשר מאוד. מילר, ורז'או ומריון הם גם שחקנים טובים. אז אולי לאב וקיירי לא עושים מספיק הגנה, אבל עדיין בלאט היה צריך למצוא לזה פתרונות. עד עכשיו הוא פשוט כישלון חרוץ לצערי.
עם זאת, צריך לומר שלברון נעדר מרוב המשחקים האחרונים בהם הם הפסידו.

בילבו באגינס 15 בינואר 2015

הסיבה שבלאט מאמן כל כך גדול ומצליח היא שהייתה לו שיטה מסודרת של עבודה , של יחס לשחקנים דרישות מהם תרגילים וכו.
מה שקרה להערכתי כשהוא הגיע לקליבלנד הוא שבלאט ניסה להתאים את עצמו לליגה יותר מידי. הוא מפסיק להוריד שחקנים לספסל על שטויות שהם עושים על המגרש , הוא לא גוער בשחקנים הוא נזהר מלברון ומהכוכבים ולא לוחץ עליהם מספיק להשקיע שזה ניכר בבירור בהגנה הרכה של קליבלנד.

כמו שאני רואה את זה יש לו 2 אופציות: להמשיך בדרך הזאת ולקוות שלאט לאט דברים יסתדרו והשחקנים ייתנו לו כבוד.
דרך שניה היא לחזור להיות בלאט של מכבי. לצרוח על השחקנים להעיף שחקנים שעושים שטויות לספסל גם אם קוראים להם קיירי או קינג ג'יימס.
ולתת דקות רק לשחקנים שנותנים הכול על הפרקט גם בהגנה וגם בהתקפה. הדרך השניה מסוכנת יותר ויש מצב שזה ייגמר בפיצוץ עם לברון
ובפיצוץ כזה בדיוק כמו אנריקה vs מסי ברור מי ינצח. אבל עם זה יעבוד הוא יזכה בכבוד מהשחקנים והקהל .
הקבוצה תתאים את עצמה אליו ולא להפך . ואולי הוא יצליח לשחזר את ההצלחה שלו באירופה.

CK7 15 בינואר 2015

רוב האנשים יותר מפחדים שחלומותיהם יתגשמו מאשר שהם לא.

shohat 15 בינואר 2015

טוב די, מתי נגמרת המתיחה?

BadBoy 15 בינואר 2015

V – מסכים עם העניין שדייויד נכשל. לצערו, לא בטוח שרק באשמתו
אבל כמובן שגם לו יש אשמה באיך שהדברים נראים.

X – לא מסכים עם בורו לגבי הפאניקה מהדחיפה. ברור שזה לא נראה טוב ולא נעים אבל אני יכול להבין שזה נעשה בלהט
של רגע ובלי הרבה מחשבה ולא הייתי מתפטר או עושה רעש גדול לו הייתי בלאט.
שימו לב בסרטון למרקיף מוריס (שחקן מעולה בלי קשר) שהיה ליד…
לפני שבוע – שבועיים הוא פתח פה ג'ורה על המאמן שלו הורנסק, ממש ג'ורה וואללה לא קרה כלום!

גיל 15 בינואר 2015

מדהים איך קובעים שהוא נכשל כשעוד לא עברה חצי עונה אפילו. קצת פרופורציות.

גיל 15 בינואר 2015

הדחיפה הזו היא שום דבר בעיניי רק שהתקשורת עושה ממנה המון רעש. מה שיותר חשוב זה שיש דיווחים ששחקנים לא מתייחסים אליו ומריצים תרגילים שונים ממה שהוא מתכנן. ההנהלה צריכה לצאת באופן חד משמעי להגנתו ולהראות מי הבוס, גם אם שחקנים יעזבו בסוף העונה. ברגע ששחקנים יקבעו מי המאמן איזה מאמן ירצה לעבוד איתם? ולברון פשוט בושה והורס מאוד את התדמית שלו. הוא נראה מנותק מהקבוצה, הולך להשתזף במיאמי ונראה כמו אחד שלא שם זין על אף אחד. במקום להתרכז בכדורסל הכל סביבו בחישות והוא זה שיפגע הכי הרבה מפיטורי המאמן. ברגע שהוא יאמר שבלאט הוא המאמן שלו אז כולם יישרו קו. העצוב מכל שלא באמת ניתנה לבלאט הזדמנות לאמן כי כולם חושבים שהם יודעים יותר טוב ממנו. אז מה אם הוא מאמן חדש בנבא, זה אומר שהוא לא מבין בכדורסל?

No ONE 15 בינואר 2015

ראיתי שבוע שעבר , משחק של קליבלנד נגד פילדלפיה(אני אוהד פילדלפיה)
דיוויד בלאט אימן את המשחק בצורה נוראית,זה נראה כאילו הוא לא יודע הוא עושה,אין לו מושג מה המאצ'אפס הנכונים צריכים להיות וכאילו הוא לא עשה שום סקאוטינג על השחקנים של הסיקסרס
במהלך האחרון של המחשק במצב שוויון פילדלפיה נתנו את הכדור לטוני רוטן שיעשה מה שהוא רוצה
למי שלא מכיר רוטן הוא שחקן צעיר ומוכשר אבל עם קבלת החלטות איומה,לא חושה על שום דבר חוץ מסל,קליעה גרועה מבחוץ
הדבר היחיד שרוטן עושה טוב זה לחדור(הוא השחקן הכי מהיר וזריז ב NBA ) עם יד ימין שלו, לרוטן אין יד שמאל,ברגע שאתה דוחף אותו שמאלה קבלת ההחלטות הנוראית שלו נכנסת לפעולה והוא לוקח זריקה גרועה או מאבד את הכדור בתשעים אחוז מהזמן.
אני חושב מול הטלוויזיה ורואה בחיוך איך בלאט עולה עם הגנה מוזרה ומשאיר לרוטן את כל צד ימין פתוח בלי עזרה, רוטן כמובן רץ כמו סופה מצד ימין וקלע לייאפ שניצח את המשחק.
חוסר מקצועיות וסקאוטינג והבנת משחק של בלאט רק על זה מגיע לו להיות מפוטר
כל הדיבורים מחוץ למגרש לא משנים כלום כשבלאט מאמן כמו ילד בן 5 שלא מבין מהחיים שלו מול מי הוא משחק

צהוב מהבית 15 בינואר 2015

טריסטן טומפסון אמר אחרי המשחק הזה שבוידאו הסקאוטינג שנתנו לשחקנים לפני המשחק, צוין במפורש שיש לדחוף את רוטן לשמאל ושהאשמה היא על השחקנים שלא מבצעים את מה שנאמר להם.

גיל 15 בינואר 2015

זו הבעייה המרכזית ולא בלאט. שחקנים שלא איכפת להם מהוראות.

No ONE 15 בינואר 2015

אני לא עוקב אחרי קליבלנד אז לא ידעתי את זה
אבל אם זה המצב אז עדיין בסופו של דבר זאת אשמת בלאט, חלק מהתפקיד של המאמן במיוחד ב NBA זה לשכנע את השחקנים שלו לקנות מה שהוא מוכר(תרגום לא מי יודע מה מאנגלית)

גיל 16 בינואר 2015

עקרונית אתה צודק אבל פה חלק גדול מהאשמה היא על השחקנים שהם פרימדונות והנהלה חסרת חוט שידרה. לשחקנים פשוט יש חוסר כבוד למאמנים שהם לא מכירים וזה די ביזיון בעיניי. מילא אם שיחקת תחתיו כמה שנים ואתם באמת לא מסתדרים, אבל לא לתת לו צ'אנס הכי קטן ולעשות סאבוטאז'? הלוואי שיפטרו אותו וכל הקבוצה תשקע.

בני תבורי 15 בינואר 2015

בורו, אתה מייצג נאמן של התקשורת הישראלית, כי הרי אף אחד לא יעלה על דעתו שלברון דחף את בלאט שהיה נתון בוויכוח סוער עם השופטים ומנע ממנו לחטוף טכנית, הא? עשו את זה לפניו ויעשו את זה אחריו ובאף מקרה לא יעופו על כך כל כך הרבה ניתוחים פסיכולוגיסטים.

יואב בורוביץ׳ 15 בינואר 2015

בני, לברון דחף את בלאט בצורה מזלזלת, בחיים שחקן לא צריך לדחוף כך מאמן. הוא דחף אותו כאילו בלאט לא רלוונטי. כאילו הוא רצה שבלאט יעוף לו מהבלטה וייתן לו לדבר לבד עם השופט. אם הוא אכן דחף אותו כדי שבלאט לא יקבל טכנית אז הוא עשה זאת בצורה הכי מזלזלת שאפשר.

Comments closed