לא העטר שחיפה צריכה

atar

אלירן עטר תמיד היה מוכשר אבל לא סקורר גדול- למעט אותה עונה במכבי תל אביב, הקבוצה שלא רוצה כיום להחזיר אותו למרות שכרטיס השחקן שלו אינו עולה פרוטה.

הרפיוטיישן של עטר תמיד היה בעייתי בגלל עברו העברייני ואופן התנהגותו- וגם כיום נשמעות טענות כי האופי וההתנהגות הן הסיבות שמכבי לא רוצה בחזרתו, כאשר גם זכורים היחסים הקרובים מדי לברק יצחקי ובעיקר האופן בו השפיעו השניים על חדר ההלבשה.

אבל בעוד מכבי, קבוצה שמתמודדת על אליפות שלישית ברציפות, אינה רוצה את עטר- נדמה כי כמעט כל יתר הקבוצות הגדולות מעוניינות. לא ניתן לדעת אם העניין הוא אמיתי או שמא אבי נמני דוחף אותו לכל כלי התקשורת. אפילו הועלו השערות שהסוכן נמני מנסה להשפיע על אוהדים "משפיעים" של מכבי שינסו להשפיע על ההנהלה להחזיר את עטר- אך כאמור, זה לא הצליח.

אני לא חושב שיש איזה פסול בעטר ואין ספק שהוא מסוגל לתרום מקצועית ללא מעט קבוצות בישראל.

יחד עם זאת, אני חושב שאורך וגודל החוזה שנמני מבקש עבורו- על פי הפרסומים בתקשורת- מוגזם בטירוף.

מדברים על פלוס-מינוס מיליון וחצי דולר נטו לארבע שנים. כיוון שעטר ישראלי, עלות המעביד כמעט כפולה. אנחנו מדברים על 12 מיליון שקל, גיב אור טייק כמה שקלונים.

בהפועל באר שבע לגודל החוזה כמעט ואין השפעה- נדמה כי המאגרים של אלונה ברקת בלתי נדלים. אך האם עטר ייתן שדרוג גדול לבאר שבע? לא בטוח.

כבר יש שם את שלומי ארבייטמן, אליניב ברדה ודובב גבאי בחוד. מאור בוזגלו הוא בוודאי תותח התקפי, וגם מאור מליקסון וסיראז' נסאר נמצאים. מרבית השחקנים הללו הגיעו לבאר שבע בכסף גדול מאוד. האם צריך להוסיף עליו, ובגדול, כדי להביא את עטר? ועוד בהתחשב שעטר לא שיחק כמעט כדורגל תחרותי בשנתיים האחרונות?

מנגד, מדובר במי שכבש בעונה האחרונה שלו בארץ 22 שערי ליגה- ותמיד זקוקים לסקורר- ובאר שבע מצויה בצמרת במאבק על אליפות כאשר כל שער יכול לקבוע. מצד שני, באר שבע כבר מצליחה בגדול כמעט שנה וחצי בלי עטר- ועם חדר הלבשה קבוצתי ושקט תחת אלישע.

אכן דילמה.

אך אם אני אלונה- אני מעדיף לוותר ולחפש לשים את הכסף שלי במקומות אחרים שדרושים חיזוק בקבוצה.

בנוגע לאלי טביב ובית"ר ירושלים אני עוד יותר לא מבין את העניין בעטר. מדוע לטביב לשים כסף כל כך גדול כאשר הוא כל כך רחוק מהתמודדות על אליפות- העונה ובעתיד, כל עוד הוא אינו מחליף עוד שחקנים רבים. אז נכון שעטר יכול לשדרג את בית"ר, ואולי אפילו באופן משמעותי, אבל נדמה צמד החלוצים איציק כהן ותומר סוויסה דווקא נכנסים לפורמה לאחרונה- אז מדוע לא להמשיך לתת בהם אמון? במיוחד כאשר הכוונות עדיין צנועות (או מוטב כי יהיו צנועות לנוכח סגל השחקנים).

אז אנחנו כבר יודעים שטביב אינו אוהב לשים כסף גדול, ולדעתי במקרה עטר הוא יצדק אם ימשיך להימנע להשקיע בגדול.

עכשיו אנחנו מגיעים למכבי חיפה. קיימת אפשרות די סבירה כי עטר יגיע דווקא לשם.

חיפה, עוד יותר מבית"ר, רחוקה מאליפות העונה. גם חיפה- למרות הסרטים שהאנשים ואולי גם האוהדים שלה מספרים לעצמם- רחוק מספר שחקנים רב למדי מהתמודדות על התואר. חיפה מלאה בשחקנים בינוניים ובינוניים מינוס. עטר ככל הנראה אינו נמנה על שתי הקבוצות הללו- למרות שאנחנו לא ממש יודעים איך הוא חוזר לאחר התנזרות כדורגל כל כך ארוכה- ולכן ככל הנראה ישדרג את הקבוצה. אך האם הוא שווה את המחיר?

והאם שוב חיפה צריכה לפנות למסלול הרכש היקר, שהוכיח עצמו ככושל כל כך הרבה פעמים בשנים האחרונות?

אני בכלל חושב שחיפה צריכה להחליף דיסקט. היא צריכה לקדם את שחקני הבית. היא צריכה לבנות קבוצה צעירה וזולה, עם כמה חיזוקים נדרשים. מספרים לנו במשך יותר מדי זמן שבחיפה מגדלים כשרונות, אז מדוע אנחנו אף פעם לא רואים את הכשרונות הללו זוהרים בקבוצה הבוגרת? לרוב הם בכלל לא מקבלים הזדמנויות נאותות.

חיפה צריכה להחזיר הביתה את מוחמד גדיר, איסמעיל רייאן, שובל גוזלן ושחר הירש. הם חייבים להיות חלק מהבסיס של הקבוצה של העונה הבאה. בנוסף להם יש את וויאם עמאשה ומוחמד כליבאת, שניהם (בעיקר הראשון) לא חלוצים רעים. ברשימה הזאת יש חמישה חלוצים ועוד קשר התקפי אחד.

לכן מכל האפשרויות, חיפה תעשה את הטעות הגדולה מכולן אם תחתים את עטר.

אין לדעת מה יהיה ויכול להיות שעטר יתגלה כהחתמה נהדרת של חיפה- זאת במקרה שישחק שם בהצלחה במשך כל או רוב תקופת החוזה- אך לדעתי חיפה לא צריכה ללכת במסלול הזה.

התמנונים
"תמשיכו לחלק להם פרסים"

44 Comments

גיל שלי 15 בינואר 2015

אני חושב שאתה דן בנושא שלא קיים, כפי שכתבת בפוסט. אלי טביב בחיים לא היה מוציא את הסכומים האלה, זה הכל ידיעות שתולות של דוברי נמני, ואוהדים עושי דברו שאמורים להפעיל לחץ.
אם חיפה אכן תחתים את עטר בסכומים אלה, אני במקום אוהדי חיפה הייתי נכנס לבונקר. אני בטוח ששחר יודע שאין שום תחרות אמיתית על השירותים הטובים של אלירן עטר בסכומים הנקובים אצלך. אם כך, אני לא מאמין שחיפה תכנע סתם כך, אלא תחתים את אלירן על חוזה הגיוני הרבה יותר. במידה ואני טועה, זהו סימן חמור ביותר לעניין הניהול הירוק

יניב פרנקו 15 בינואר 2015

התכוונת ידיעות שתולות של טביב – הוא אלוף העולם בלייצר כותרות כל חלון העברות.

גיסנו 15 בינואר 2015

העיקר שיכלו לדחוף כותרת באחד האתרים ש"עטר לא נותן כבוד לבית"ר והוא עוד יצטער על זה".

ירוק 16 בינואר 2015

גיל – הוא בא בהעברה חופשית אם הבנתי נכון. זה עושה את הסכומים האלו לסבירים הרבה יותר. אם יש הזדמנות להביא שחקן כזה (שטוב מהחלוצים שלנו ברמה לפחות) קופצים עליה. לא הייתי קופץ למסקנות.

כמובן שכמו שמתן אמר למטה, להביא רק את עטר ולקוות לטוב זה מגוחך. עדיף לשלם את הכסף הזה לי.

חז 15 בינואר 2015

בניגוד ליצחקי, לדוגמה, עטר שחקן של מהלך אחד. הוא פורץ משמאל וחותך למרכז לסובב כדור לשער, די דומה לטל בן חיים, (רק שהלוזוני מהיר, כולם יודעים מה יעשה ובכל זאת קשה לעצור אותו) ולראיה קבוצות החלו לסגור לו את האמצע והוא כבש הרבה פחות בחלק השני של אותה עונה גדולה במכבי.
ובכל זאת, הוא עדיין טוב משמעותית מכל החלוצים שיש כיום בהפועל ביתר וחיפה.
לשבור את הבנק ולהביא אותו? אני אישית לא הייתי עושה את זה.

אני באמת בספק אם קבוצות חושבות מקצועית אם שחקן מסוים מתאים להם. בגלל שזה עטר אז "כולם רוצים" (או ככה נמני מפזר לתקשורת).

יניב פרנקו 15 בינואר 2015

איזה שחקן היום בחיפה כולל מנודיה ומושאליה טוב מאלירן עטר?
אם שחר הירש ושובל גוזלן היא לא תגיע לכלום – ריאן וגאדיר צריכים לחזור אבל כל כך הרבה אחרים צריכים ללכת – בגדול בעיני לשלישיה קדמית של עזרא מימין, עטר משמאל וגאדיר במרכז יש פוטנציאל לא רע בכלל…

עודד 16 בינואר 2015

+1

גיסנו 15 בינואר 2015

עטר כבש בעונה הראשונה במכבי 18 שערים, בשניה 13 ובשלישית 22. בשלושתן מלך השערים של הקבוצה וממוקם יחסית גבוה בטבלת הכובשים של הליגה (מלך השערים באחרונה). לומר עליו שהוא לא סקורר אחרי השדרוג שעשה במכבי זה או עצלנות של בדיקת פרטים (שגם אני חוטא בה לפעמים, אבל אני לא מפרסם פוסטים על תקן עיתונאי גם אם זה בבלוג), או סתם זלזול וקבעון מחשבתי.

במכבי לא רוצים את עטר בעיקר כי לא צריך אותו כרגע ויש לו יותר פוטנציאל נזק מתועלת, מנטלית ומקצועית. אלא אם לפתע תהיה מכירה פתאומית של בן חיים וזהבי – למכבי פשוט אין צורך בעטר וזה רק יגרום לחלוקת דקות עוד יותר בעייתית.

הבעיה עם עטר היא שהוא לא מנהיג ולא יעשה את ההבדל בין קבוצה מקרטעת לקבוצה שטסה קדימה. בטח לא בלי מאמן רציני ש"יאלף" אותו כמו שאוסקר היה. שים אותו בקבוצה בריאה עם קשרים טובים כמו שמכבי הייתה עם אוסקר, וכשהגיע חלוץ שמבין אותו כמו פריצה אז בכלל זה מתפרץ והוא יכבוש בצרורות. אבל שים אותו עכשיו בקבוצה כמו מכבי חיפה והעיתונאים כבר משחיזים את הסכינים. אולי הוא יחתום שם ויכבוש איזה 8-10 שערים עד סוף העונה וזה ייחשב מוצלח, אבל זה לא יעשה את ההבדל בין חיפה העלובה שרואים עכשיו לחיפה שמשחקת כדורגל ראוי.
מקצועית כרגע הקבוצה שהכי מתאימה לו זו ב"ש אבל אז זה אומר שהוא הולך ראש בראש על דקות עם נסאר ומליקסון, וזה גם לא נראה לי מצב בריא במיוחד.

עודד 16 בינואר 2015

חלוץ שיבקיע 8-10 שערים בחצי עונה יעשה את ההבדל בין מכבי חיפה מביכה-כל-כך-שבא-לך-לחתוך-ורידים לבין מכבי חיפה בינונית. וזה גם משהו. בכל מקרה המחשבה היא לא על העונה הנוכחית, אלא על תהליך השיקום שיתחיל, אם ירצה היענקלה, בשנים הקרובות.

גיסנו 16 בינואר 2015

אם שחר ישאיר את המערכת כמו שהיא, עטר יספק לו במקרה הטוב גולים של גארבג׳ טיים למשך כל שנות החוזה.
חוצמזה, כולם מדברים על עטר ויצחקי, אני בספק רב שעטר וחן עזרא זה לא שילוב יותר גרוע, במיוחד כשהם אמורים לתפוס את אותה משבצת.

עודד 16 בינואר 2015

אמרת את מה שאני אמרתי במילים אחרות. שחר צריך להתחיל תהליך שיקומי בקבוצה.
חן עזרא ועטר לא תופסים את אותה משבצת. חן עזרא משווע לחלוץ נורמלי לפניו.

דור 17 בינואר 2015

חן עזרא ועטר יושבים בדיוק על אותה משבצת. 90% מהמשחקים של עטר במכבי הוא שיחק באגף שמאל, בדיוק כמו שחן עזרא משחק בחיפה כשלשני השחקנים יש בדיוק את אותו התרגיל, לחתוך לאמצע ולבעוט לחיבור הרחוק. עטר מעולם לא היה חלוץ מרכזי במכבי אך מדי פעם אוסקר ניסה להחליף צדדים בין עטר לבין מיכה ואז ראינו שבצד ימין עטר מאבד משמעותית מיכולת הכיבוש שלו (אך העלה את יכולת הבישול).

עודד 17 בינואר 2015

חן עזרא משחק בהצלחה יחסית גם באמצע ומימין (למרות שהוא עדיף בשמאל). בכל מקרה, עטר מתפקד כחלוץ שני ויכול לשחק טוב מאד כשחן עזרא מאחוריו.

עודד 17 בינואר 2015

אגב, מה הסיפור של יצחקי ועטר? מסוכסכים?

יואב 15 בינואר 2015

עטר בשלוש שנותיו במכבי תמיד כבש דו ספרתי. לא מדובר בעונה אחת טובה כי אם בשלוש כאשר בשנתיים הראשונות שלו-מכבי לא היתה קבוצה טובה מספיק.
כשברק טוב-הוא הכי טוב. יש גולים שרק הוא מסוגל לכבוש. אם הוא יחזור לשבעים אחוז יכולת-מכבי לא זקוקה לעוד חלוץ בחצי העונה הזאת. אבל… בהינתן כרטיס שחקן ללא תמורה, הייתי הולך עליו עם מחשבה קדימה. בדש ופריצה לא הופכים לצעירים יותר ועדן הוא סימן שאלה גדול.
ובקיצור-סומכים על יורדי(:

ליאור 15 בינואר 2015

עטר היה מלך שערים של הליגה עוד בתקופתו בבני יהודה!
מבחינת כישרון נטו לא נופל משום חלוץ בארץ
השאלה ההתאקלמות שלו בקבוצה וברצון שלו להצליח
במידה והוא יגיע למכבי חיפה זה מצב מאוד דומה למצב שהוא הגיע לתא שני קבוצות אחרי שנים קשות עם רצון להוציא הרבה כסף
ובשני הקבוצות לא היה הצלחה בשום רכש ישראלי לאורך שנים!
בסך הכל שחקן כזה ללא עלות אפשר רק להרוויח ממנו

רניב 15 בינואר 2015

מסכים שמכבי לא צריכה אותו כרגע אבל אם אני ג'ורדי והוא מגיע בחינם (אחרי שנמכר ב- 1.6 מליון יורו) אז אני מחתים אותו לשנתיים וחצי ומשאיל אותו העונה. שחקן מצויין ואני זוכר לו חסד נעורים לא רק בגלל היכולת הטובה אלא כי והגיע למכבי בתקופה שהיו אחרים שלא רצו להגיע אליה (זכור לי במיוחד שכטר שפעמיים ברח למכבי).

Eyal 15 בינואר 2015

אני דווקא חושב שעטר יתאים מאוד למכבי, להוציא את הבעיות שלו עם יצחקי (שזאת אכן בעיה) הוא בול מה שהיא צריכה. מכבי צריכה 9, חלוץ שמאיים על השער כל הזמן, ככה זהבי ילך מעט אחורה ויוכל לחזור להיות קשר קדמי ומכבי תראה הרבה יותר טוב. מה גם שמכבי מאוד יציבה, ההירככיה שם מאוד ברורה כאשר ג'ורדי בראש וזהבי הוא השליט

עומר 15 בינואר 2015

עטר 9 כמו שטב"ח 9

אמיר 15 בינואר 2015

אלירן עטר הוא הרבה דברים, לדעתי חלוץ 9 הוא לא אחד מהם…

יואב בורוביץ׳ 15 בינואר 2015

שכחתי לציין בטקסט את הפועל תל אביב, שגם היא הוזכרה כמתמודדת רצינית על שירותיו של עטר. זו כבר באמת הבדיחה הכי גדולה. להפועל בקושי יש כסף למשכורות. להביא את עטר- זו זילות.

גיסנו 16 בינואר 2015

אז הביאו 2 זרים ואת דודו ביטון במקום.

יניב פרנקו 16 בינואר 2015

האמת שזה כבר 3 זרים ודוד ביטון (לייק) – וחסר עוד מגן שמאלי וקשר אחורי – אבל החלון עוד ארוך .

גיסנו 17 בינואר 2015

בפרפראזה על יאיר לפיד – מאיפה הכסף?

אם אתה שואל אותי הפועל עושה ערימת ענק של טעויות ויהיו כאן מלא פלופים, אבל אני מניח שתכתוב על זה טור מתישהו.

מתן גילור 15 בינואר 2015

בורו, נו באמת. עזוב רגע שבדיקת נתונים היתה פותרת לך תובנות שגויות, למה בכלל לכתוב אותן מלכתחילה? ברור שאתה לא זוכר את הקריירה שלו היטב וזה לגיטימי. אפשר שפוט להימנע מכל מיני פסיקות שאין בינן לבין המציאות דבר וחצי דבר. חבל שזה מקלקל קצת טור שברובו הוא צודק.

אני אתייחס למכבי כי זה מה שמעניין אותי. אז ככה:
השאלה היא האם עטר יכול לשפר משמעותית את היכולת של מכבי לסיים במקום 4? אם התשובה חיובית ותחת ההנחה שאחת משלוש הקבוצות בליגה הראשונה תזכנה בגביע, אזי שאלירן עטר שווה אירופה.
להגיע לשלב בתים כשאתה מדורג כמעט בוודאות בסיבובי מוקדמות 2-3 וב-50% בפלייאוף זה משהו כמו 30%-40%. העפלה לשלב הבתים סוגרת את כל החוזה של עטר. זה הימור. האם ההימור הזה משתלם? בקרוב נדע האם שחר חושב שהתשובה חיובית או שלילית.

בכל מקרה, אם יביאו רק את עטר החולשה של הקבוצה תמשוך אותו למטה. תהליך ההבראה צריך להתחיל בזה שליד עטר יביאו עוד חלוץ ממנו עטר יוכל ליהנות ובקיץ עוד 2 תותחים תוך שלפחות שליש מהסגל אומר שלום לקבוצה. כל תרחיש אחר וזה באמת נראה לי מיותר לזרוק עליו כ"כ הרבה כסף.

ובכל מקרה משהו שראיתי בפייס:
"כל הזקנות המציקות,
תפסיקו כל היום לבכות
אלירן זכאי וזה מאוד פשוט
הוא רק היה נהג מילוט."

דור 16 בינואר 2015

התגובה הזו מסמלת בצורה הטובה ביותר שאוהדי חיפה עדיין לא עיקלו את המצב של הקבוצה שלהם. ליגה אירופית? גם אם תוכלו להגיע לשם בקונסטלציה מסוימת, זה לא יעשה טוב בשום צורה למועדון. המועדון הזה צריך בניה מחדש, הוא נכשל לא בגלל רמת השחקנים אלא בגלל ריקבון מערכתי משמעותי שהתפשט שם, אתן כמה דוגמאות קטנות שלדעתי משפיעות באופן ישיר על התוצאות במגרש:

– כל יום שישי איתמר צ'יזיק עולה באופן חגיגי לראיון חצי בידורי ברדיו חיפה, לפעמים מצטרף איזה שחקן לחגיגה ומקשקש שטויות בערימות.
– מסתיימת פגישה עם עטר ונמני, אתר האוהדים מודיע על כך בעמוד הפייסבוק כאילו היה צהובון בריטי.
-יניב קטן סוגר סולחה עם יעקב שחר, ולפי הפרסומים הדבר סולל את שובו לבחישות במועדון.

ליגה אירופית? נו שווין, כאילו חיפה תוכל להעמיד קבוצה ראויה שתתמודד בשתי מסגרות בתחילת שנה הבאה. עטר זו גניבת דעת כי בראש ובראשונה הקבוצה הזו צריכה שני בלמים, הרבה לפני שחקן התקפה. אחר כך, הייתי מחכה ורואה האם הקשר האחורי שהגיע ראוי או שמדובר בגרסה חיוורת של מיצ'ל. אם עטר הגיע בשביל להביא את הקבוצה לאירופה בשביל מה החתימו אותו ל-3.5 שנים? הרי מדובר בשחקן שלא שיחק כדורגל במשך שנתיים ולא ברורה רמתו העכשווית. חח ליגה אירופית.. הזייה.

מתן גילור 16 בינואר 2015

בתור אחד שאין לו מושג מי אני ומה אני חושב ומה דעתם של אוהדי מכבי חיפה (וואי כמה מתנשא צריך להיות כדי לחשוב שיש דעה מייצג לקהל של מאות אלפי אנשים), הסקת מסקנה שגויה ונמהרת. מעבר לזה מהתגובה שלך רואים שאין לך שמץ של מושג לגבי מכבי חיפה הן כמועדון והן בפן המקצועי.
למכבי ועוד איך יש בעיה בסגל השחקים!!! כן, יש בעיות לא פחות גדולות, אבל לכתוב שהכישלון לא קשור לרמת השחקנים זה מנותק מהמציאות.
שמעתי כבר את הקשקשנים שמדברים על זה שעדיף בלי ליגה אירופאית. ראיתי איך עטר הצליח בלי אירופה. ראיתי איך סאלה הצליח בלי אירופה. ראיתי איך רוני לוי הצליח בעונה היחידה שלא היתה לו אירופה.
פחות מהעונות שהינו באירופה. מכבי זה מועדון שצריך לשאוף להיות כל עונה באירופה. מער לזה שזה יעזור למשוך שחקנים ויאפשר להשאיר את ממוצע האוהדים על מעל ל-25K למשחק (בלי אירופה וכשהאצטדיון בעונתו השניה תהיה ירידה של כמה אלפי. עם אירופה אפשר גם להגיע לממוצע גבוה יותר.). וכמובן שצריך לזכור שיש דירוג שהולך לאיבוד ויקשה להצליח בעונות הבאות.
גניבת הדעת היא של אנשים שחושבים שצריך בלמים לפני חלוץ. יש בעיה קשה בשתי העמדות, אבל הבלמים סבירים בהרבה. חלוץ יש אחד וגם הוא בינוני. אבוחצירה ותורג'מן לא שחקני כדורגל. ואת זה כתבתי עוד שאבוחצירה היה בק"ש וכבש רביעייה לרשת הפועל ת"א.
איפה כתבתי שהביאו אותו בשביל אירופה? די לסלף ולעוות. די עניין אגבי לחלוטין להבאתו ובכל זאת זה יכול להשתלם כלכלית כבר בטווח קצר משנה. ממש לא סותר.

דור 16 בינואר 2015

התגובה שלי מתנשאת? אדוני אתה התבלבלת, אולי אתה חושב שאם אתה כותב בלוג על מכבי חיפה אז יש לך יתרון בהבנה לגבי הקבוצה לעומת אחרים , אבל זה ממש לא נכון. דעות שונות יכולות לדור ביחד, גם אם אתה לא מסכים איתן. הרי בסופו של דבר בספורט הכל תלוי בתצאות, יכול להיות שהניתוח שלי היה שגוי ושלך מוצלח, יכול להיות גם ההיפך, אבל הערות לגבי 'הידע שלי' הן פשוט ילדותיות.

א. לא כתבתי בשום מקום שלמכבי חיפה אין בעיה בסגל השחקנים. כן טענתי שהבעיה בסגל השחקנים מתגמדת ליד המבנה הארגוני העכשווי של המועדון. חיפה רוכשת שחקנים ישראלים שהצליחו בקבוצות אחרות כבר שנים, מעטים מהשחקנים הללו הצליחו בחיפה. דוגמאות? לא חסרות. אתה עדיין מאמין שפגיעה ברכש כזה או אחר יכולה לעשות פלאים למועדון, אני חולק על כך. סימוכין? הראיון עם תומאש פרישקין כשהוא עזב את המועדון, היכולת של כליבאת השנה לעומת שנה שעברה, ניתן להוסיף גם את גאדיר ועמאשה לרשימה. היכולת של טוואטחה ומשומר בנבחרת לעומת הקבוצה. אבוחצירה, ידין, אנדלובו (בבני יהודה היה אחלה חלוץ). אתה בעצם ממליץ על אותה השיטה שנכשלה פעמים רבות. יתכן שעם עטר זה יהיה שונה, אני בספק, יש לי סימוכין טובים לעמדה, וודאי שאתה לא יכול לטעון כי מדובר בעמדה שמשקפת 'היעדר שמץ של מושג'.
ב. ההתמודדות במפעל אירופי במקביל לליגה היא קשה מאוד לקבוצות הישראליות, מעטות מאוד הצליחו לשלב בין התחרויות בהצלחה. אתה מאמין כי התוספת הכלכלית מצדיקה את הקושי, ובנוסף אתה חושש מההידרדרות של חיפה במישור הניקוד האירופי. אני חושב שמכבי חיפה צריכה לבנות קבוצה מהבסיס, והתמודדות באירופה לא תעזור לה לעשות כן. בנוסף, ברגע שהקבוצה תעמוד על הרגליים היא תוכל להשיג את הניקוד האבוד בצורה מהירה יותר. חיפה זה מועדון שצריך לשאוף להיות כל שנה באירופה? למה? כי 'יש לה שם של מועדון גדול בארץ'? מכבי חיפה צריכה לשאוף קודם כל לשחק כדורגל חיובי, אחר כך לחשוב על תוצאות טובות, ואחר כך לחשוב על הצלחה באירופה שמהווה פרס להצלחה בליגה.
ג. הניסיון להצדיק חוזה ארוך טווח לשחקן שלא שיחק כדורגל תחרותי שנה וחצי באמצעות טיעון כלכלי הוא אמוציונאלי במקרה הטוב וקונספירטיבי במקרה הרע. בשורה התחותונה מדובר באותה פעולה שעשו במועדון הזה עשרות פעמים במשך השנים הכושלות האחרונות. טיעון שכזה יכול היה להצדיק את ההחתמה של תמוז למשל, אבל אין קשר רציונאלי אמתי בין ההחתמה של אלירן עטר לתקופה כה ארוכה לבין האפשרות שהוא בעצמו יביא את הקבוצה לאירופה. מה גם שמדובר בשחקן שמטבעו אינו מנהיג ולא הוא (לפחות לדעתי ה'מגוכחת') זה שיכול לעשות שינוי חד בעונה הנוכחית של חיפה.
ד. מקוה שהתגובות שלך לתפיסות מנוגדות לשלך בעולם האמתי מעודנות יותר מבעולם הוירטואלי, אתה לא 'אורים ותומים' בכל העניינים שקשורים במכבי חיפה.

מתן גילור 16 בינואר 2015

אם אתה מחשיב את אנדלובו וכליבאת כשחקנים לגיטימיים להרכב של מכבי חיפה (בימיהם בבנ"ד וסכנין), אז תפיסתנו את הכדורגל שונה בתכלית. מעבר לזה ששוב התגובה שלך מרמזת על משמעויות מהתגובות שלי שאינן קיימות בהן.
ותודה שאתה דואג לחיי בעולם האמיתי. זה מחמם את הלב לדעת שבעולם הוירטואלי מסתובבים אנשים כה אכפתיים.

מתן גילור 16 בינואר 2015

ואם מעניין אותך באמת מה אני חושב על המצב של מכבי, כנס http://www.dmag.co.il/pub/shoken/kolbohaifa/2427/index.html#60

יואב בורוביץ׳ 15 בינואר 2015

מתן- יש לך יותר מדי הנחות. עוד רחוק הרגע מכך שעצם הצטרפותו של עטר שם את חיפה באירופה (וגם אם מעפילים, האם יורופה ליג שווה לחיפה רווח של 12 מיליון שקל, אני לא יודע). בכל מקרה, זה לא צריך להיות השיקול המנחה. חיפה צריכה לחשוב פילוסופית- האם היא ממשיכה במדיניות הרכש הפרועה והיקרה- שלא נותנת תוצאות בשנים האחרונות- או שהיא בוחרת לבנות מבית גם במחירים מסויימים. הבעיה היא שלחיפה אין משנה סדורה.

גיל ז. 15 בינואר 2015

משום מה כולם קופצים, אבל ממש לא נראה לי הגיוני שריימס שקנו שחקן ב-1.6 מליון יתנו אותו במתנה.
הרבה הרבה ספינים מבית מדרשו של הסוכן/פרשן/נער פוסטר לבר מצוות

עודד 15 בינואר 2015

אין שום סיכוי שראית משחקים של מכבי חיפה השנה או עקבת אחרי המושאלים שלה והמסקנה שלך היא שהם צריכים להישאר/לחזור לקבוצה. ובקשר לאהודים, אתה יכול להיות בטוח שהם מבינים הכי טוב שצריך להחליף את כל הסגל אם רוצים אליפות.

פה איתמר 15 בינואר 2015

בורוביץ,
אני מסכים עם מתן גילור, הטורים האחרונים שלך כתובים פחות טוב,
אולי אתה מכוון לזרם תודעה, אבל בפועל זה יוצא כגיבוב של מחשבות לא מסודרות, לא מגובשות ולא מגובות בעובדות.

גורביץ' 16 בינואר 2015

רק שני תיקונים קצת קטנוניים:
שחר הירש לא יחזור הביתה אם הוא יגיע לחיפה, כי הוא אף פעם לא שיחק בקבוצה. (אבל הוא דווקא שחקן טוב, תקרה יותר גבוהה משל גוזלן).
לא יודע מה סיפרו להם שם, אבל הפועל באר שבע לא מתמודדת אליפות, מקסימום על מקום שני

קורא 16 בינואר 2015

עטר הוא כמובן לא השחקן היחיד שצריך להגיע לחיפה, אבל הבעיה של חיפה היא לא בעמדה של עטר אלא בעמדה של החלוץ. שים לב לקישור של חיפה עוד לפני עטר: עידן ורד, חן עזרא, ראובן ראיוס ויוסי בניון, גם אם כרגע הוא פצוע. זה בהחלט קישור מעולה. גם וויאם עמאשה הוא חלוץ לגיטימי מהספסל או לצידו של חלוץ נוסף. הבעיה היא שלקבוצה הזו כרגע אין מנהיג אמיתי, וכשבניון היה על המגרש היא שיחקה יותר טוב, לא בגלל היכולת שלו אלא בגלל המנהיגות. זה שהוא לא מה שחיפה צריכה, לא הופך אותו לשחקן לא טוב או לתוספת לא ראויה, אבל הוא דובדבן שבא על קצפת, וכרגע יש שמנת חמוצה בעמדת החלוץ ובעמדות ההגנה. חיפה מסיימת את העונה הנוכחית עם שוער טוב, אבל בלי שני בלמים ראויים ועם מגן ימני לא מספיק טוב, ובלי קשר אחורי נורמלי, אלה העמדות שהיא צריכה לחזק ולצערי בינתיים זה לא קורה.

שגיא 16 בינואר 2015

קישור מעולה? הקישור של חיפה מביך העונה.
עידן ורד לא יציב ולא מקבל קרדיט.
עזרא בינוני מינוס. הרבה רעש, מעט תכל'ס.
ראיוס השחקן הכי פרווה בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי. אלוף בלהבקיע שערים לא חשובים/נגד קבוצות חלשות ולהיעלם ברגעי האמת.
יוסי בניון….באמת צריך להגיב על זה? אחד השחקנים הכי חלשים בליגה העונה. מקום אחרון בענק ביחס משכורת/תרומה במגרש.
ואלו רק הקשרים ההתקפיים. בקישור האחורי אתם בכלל בדיחה.
בוקולי עושה טעות קריטית שהורסת לחיפה את המשחק בכל משחק כמעט. זה נס אם הוא מצליח לא להעיף את הכדור מחוץ לאיצטדיון כל פעם שהוא בועט.
מויאל פצוע וגם לפני לא עשה כלום.
גאבר, אומרים שהוא כשרון. אני עוד לא ראיתי את זה. יכול בקלות למצוא לפחות עוד 5 קשרים אחוריים צעירים שיותר טוב ממנו בליגה.
מיצ'ל… נראה לי שכל הירוקים שמחו שהוא נפצע.
מזל שהחזרתם את ידין….

בקיצור, חיפה חלשה מאד בחלק הכי חשוב במערך. שום חלוץ, טוב ככל שיהיה, לא יעזור לחיפה כשיש לה כזה קישור בינוני.

קורא 16 בינואר 2015

שים לב שלא דיברתי על יכולת אלא על פוטנציאל. חן עזרא עם הכוונה יהיה שחקן מעולה, ועידן ורד בוודאי מספק קבלות. קשר אחורי, גם אני אמרתי שחסר, כך שמויאל לא רלוונטי למה שאמרתי. ראיוס הוא גם שחקן מצויין אבל לא שחקן שמושך קבוצה קדימה אלא שחקן שנגרר ואם הקבוצה רעה גם הוא רע. כל מה שאמרתי שזו לא החוליה הכי בעייתית של חיפה, הבעיה היא בחלק האחורי ובחלק הקדמי.

מאיר 16 בינואר 2015

האם עטר כזה מיואש שהוא מוכן לשחק עבור הקהל שמירר את חייו בכל משחק יותר מכל קהל אחר?
מתחבר למה שכתב רניב שנכון היה שמכבי תרכוש מחדש את כרטיסו ותשאל אותו עד סוף העונה אז יתברר אם טב״ח או זהבי עוזבים. ועדיף היה להשאילו לביתר. אבל, קטונתי, אם גורדי לא עושה זאת ייתכן שיש בעייה או שיקול שאנו הנייטיבס לא מכירים או מבינים.

מאיר 16 בינואר 2015

ועוד משהו קטן, מקווה שהקהל שלנו לא מתבהם כלפי עטר כפי שהקהל של הפועל התבהם כלפי זהבי. זה מבחן לא קל ויש לעמוד בו למען הספורט.

עומר 16 בינואר 2015

אני לא חושב שחיפה הביאה את אלירן במחשבה על העונה הנוכחית. נוצרה הזדמנות להביא אותו, והם הלכו על זה. היו מחכים ובקיץ הוא כבר לא היה רלוונטי.
לא מבין איך אפשר לטעון שזה מהלך שגוי- אלירן על רגל אחת טוב בהרבה ממה שיש (או אין) להתקפה של חיפה להציע היום. גם בשתי העונות הראשונות שלו במכבי- שהיו שחורות משחור מבחינת הקבוצה, נתן מספרים.
נכון שזה לא מספיק, אבל זה בהחלט צעד בכיוון הנכון, לצערי כאוהד מכבי.

אורן 17 בינואר 2015

כשעטר ירוץ אליכם ויעשה פיו פיו-הבהמה שבכם תצא.מבטיח.

גיסנו 17 בינואר 2015

אם עטר יקבל איומי מוות ואיחולי אונס לאשתו מאוהדי מכבי בגלל שחתם בחיפה – גם אצבע משולשת לגיטימית מבחינתי.

כסיפוביץ 17 בינואר 2015

מכבי חיפה נמצאת 3 נקודות מן המקום הרביעי בסה"כ וארבע נקודות מן הקו האדום.
היא קרובה יותר לאירופה כרגע מאשר לליגה השניה, כשמעליה רק בית"ר היציבה, מכבי פתח תקווה שכל שנה קוראת תיגר על הצמרת, ומ.ס. אשדוד שבאופן קבוע באזור מרץ מתחילה להתדרדר לתחתית.
אחלה עונה בנתיים בליגה המוזרה בעולם.

10 קבוצות באותה תת רמה שמתחרות על מי לא תרד ליגה, כי זה מה שמענין אותן
שחר יכול להיות רגוע בדרך לעוד עונה פיננסית, שתהווה את הבסיס גם לכישלון בעונה הבאה.

Comments closed