הסופרבול האנגלי עלוב

ch-ci

צ'לסי-סיטי זה סופרבול של אנגליה. מקום ראשון נגד מקום שני ברור. משחק עונה לכל דבר. וקיבלנו חרא של משחק.

שתי קבוצות יותר פחדו להפסיד מרצו לנצח- וכך זה נראה. עדיין, פלגרינו הכין את קבוצתו טוב ממוריניו. בעוד צ'לסי לא הייתה קיימת, סיטי החזיקה בכדור, ניסתה והגיעה ליותר מצבים. היא עשתה זאת ללא שחקנה החשוב ביותר (יאיא טורה, שבלעדיו לא הצליחה לנצח העונה משחק בודד), וגם ללא סמיר נאסרי. מנגד, צ'לסי שיחקה ללא מלך השערים (קוסטה) והבישולים (ססק) שלה.

ההיעדרויות לא מצדיקות כזו תצוגה עלובה. היו על המגרש מספיק שחקנים טובים. אך מנטאליות שלילית של המאמנים, בעיקר של מוריניו אבל לא רק, יצרה משחק ללא "זיקוקי דינור", כפי שהתבטא השדר או הפרשן האנגלי.

המון פעמים יוצא לנו לראות משחקים גדולים נגמרים כקטנים. בפוטבול- די קשה לי לחשוב מתי זה קרה. מן הסתם זה קורה. אבל מעט. באופן כללי, משחק הפוטבול יותר מלא אקשן ואיכות מכדורגל. ועדיין, הכדורגל מקסים ולעתים מפעים. הוא עדיין הספורט הגדול בעולם. ולמרות זאת- אני חושב שאם לפוטבול הייתה החשיפה הגלובאלית הוא יכל להתחרות יפה-יפה מול הכדורגל כספורט טלוויזיה.

פשוט הפוטבול "בנוי" טוב יותר כסקורינג גיים. אך בעוד גם ההתקפות בו יוצרות יותר אקשן וסקורינג מהכדורגל, גם ההגנות בפוטבול יפות יותר לצפיה מאשר הגנות כדורגל.

זו נקודה לדעתי שכמעט ולא מדברים עליה. לראות הגנה נהדרת בפוטבול זו פאקינג חוויית צפיה. לראות עבודה של דפנסיב ליין, של ליינבקרים, של סייפטיז וקורנרים- זה משהו. סאקס, אינטרספשנס, הוריז, בליצים, פריסה. כל כך הרבה אפשרויות ומהלכים יפהפיים יש בהגנת פוטבול.

בכדורגל- אין כמעט יופי בהגנה. ברור שיש פה ושם. ברור שלראות שחקן מתקל נפלא זו חוויה. לעתים גם סגירות יכולות להיות מרשימות. אבל בקטנה. הן לא ממש עושות את זה כמעט לאף אחד. אולי כי התחושה היא שבכדורגל תמיד אפשר להאפיל על הגנה טובה. מול מסי או רונאלדו- כמעט ולא מדברים על הגנה. בפוטבול מול כל עילוי התקפי, הגנה יכולה לעשות עבודה נפלאה. וזה קורה הרבה יותר. ועדיין יש בפוטבול יותר התקפה.

*

מחר על הנייר צפוי להיות סופרבול אגדי. שתי קבוצות מאוד איכותיות. צמודות. המון דרמה ודם רע סביב למשחק. ועדיין, אנחנו יודעים שמה שקיים על הנייר לפני ממש לא תמיד רלוונטי למגרש. אך לדעתי גם אם יהיה משחק של לואו-סקור עדיין יכולה להיות חוויית פוטבול. ואסור לשכוח, האובר-אנדר על הסופרבול די נמוך (47.5) כך שיש צפי למשחק של הגנות. אבל לראות את ההגנה של סיאטל, Legion of doom, זה חתיכת ספקטאקל. ומנגד, גדול מאמני ההגנה בהיסטוריה (בליצ'יק ביל).

בא לי כאן לכתוב שאם הייתי מהמר- הייתי עדיין הולך על האובר. אבל באמת שאין לי כאן תחושה חזקה. ובעניין הליין של המשחק (פאטס פייבוריטים בנקודה), נראה לי שהייתי הולך על הסיהוקס. שם עליהם אלפייה, ומחכה לראות מה קורה.

*

מאז 1987, בהיותי בן 13, לא הפסדתי סופרבול בשידור חי. כמות החוויות שהאירוע הפנטסטי הזה הביא לי- בלתי אפשרי לזכור או אפילו להיזכר בכולן. אם ממש אלך שנה אחר שנה, ודאי שאזכור. לשניה, רציתי לתת דירוג של אירועי הסופרבול בחיי אבל החלטתי לוותר. אין לי כוח לנבור. כל מה שאני רוצה זה מחר הצגה של סיאטל, נקמה של פיט דה פודל בקראפטי בוב.

בא לי לתת כאן הימור על ניצחון של סיאטל, אבל הפאטס הם פאקינג חזקים ביותר. גם הרבה יותר הרשימו בדיוויז'ינל פיינלס. יש גם תחושה שהפאטס מגוונים יותר. ועדיין, בכל זאת אבחר בסיאטל בגלל ההגנה. ובגלל הווינריות של ווילסון.

24- 14

לא מבינים מה בלתי אפשרי
ליגת שוקי ההון - השנה שאחרי

51 Comments

אביאל 31 בינואר 2015

בורוביץ׳ – קודם כל שכחת פרמטר נוסף, צ׳לסי שיחקה עם כמעט אותו הרכב ביום שלישי האחרון 120 דקות מול ליברפול, בעוד שלסיטי היה שבוע שלם לנוח.

אתה לא לוקח בחשבון גם את ההשלכות של המשחק, אם פלגריני היה בוחר לשחק פתוח יותר במחצית הראשונה הוא היה מסתכן בהפסד, שכנראה היה גומר את העונה (8 נקודות), מצד שני למוריניו יש אחלה תירוצים – הכובש המצטיין והמבשל המצטיין לא משחקים, הספסל מורכב משחקני נוער למעט קהייל ודרוגבה, כאמור 120 דקות באמצע שבוע ובעיקר הרצון לשמור על פער משמעותי של חמש נקודות מהסיטי, שתי נקודות (במקרה של הפסד) כבר פותח לגמרי את התחרות.

בקשר לפוטבול נגד כדורגל, בפעם המיליון הפשטות שבכדורגל עושה את ההבדל – דיברת על הגנות ? היום היו למאטיץ׳, קומפאני וזומה כמה פעולות הגנתיות נפלאות.

ירושלמי 31 בינואר 2015

אתם עבדתם עליי.
באתי לקרוא פוסט על כדורגל, ומצאתי את עצמי מהרהר על בריידים ווילסונים ובליצ'רים.

ירושלמי 31 בינואר 2015

ולגבי המשחק צ'לסיטי, במילה אחת – מוריניו בטיפוסיותו.

אורי 31 בינואר 2015

איך ננסח את זה בעדינות- לא.
להשוות פוטבול אמריקאי (ואם מישהו יוכל להסביר לי פעם אחת ולתמיד מה הקשר בין השם לספורט) לכדורגל זה קצת כמו להשוות קליפ MTV לסרט קולנוע – לא לגמרי בסיס טוב להשוואה.
נסה לדמיין איך בסופרבול היה נראה אם שתי הקבוצות היו משחקות 20 משחקים עד היום ועוד לפחות 20 עד סיום העונה והסופרבוול לא היה שווה תואר. או איך המשחק היה נראה אם לא היו עוצרים אותו כל 10 שניות. או איך הוא היה נראה אם השחקנים היו לבושים כמו גברים.
בקיצור, כדורגל הוא הדרמה הכי גדולה כי הוא מזכיר מאד את החיים- ארוך, מתיש אבל מלא בדרמות קטנות ומדי פעם ברגעי אושר או עצב כבירים.
פוטבול אמריקאי הוא כמו קליפ- ספורט מלא אפקטים ופירוטכניקה (וכוסיות) אבל אחרי שלוש דקות הריגוש נגמר ואחרי חמש כבר שכחת על מה היתה כל המהומה. לא פלא שפרסומות המחצית הן לפעמים יותר מרגשות מהמשחק עצמו…
מצטער- ממש לא כוס התה שלי…

גל ד 1 בפברואר 2015

הבסיס הלשוני מורכב, אבל צריך לזכור שפוטבול אמריקאי הוא לא הפוטבול היחיד שמשחקים עם הידיים. גם ראגבי זה "Rugby Football" וכמובן שיש גם כדורגל אוסטרלי. התיאוריה שאני מכיר היא שלפני שהתקבעו החוקים שהגדירו את המשחק שאנחנו מכירים ככדורגל ,פוטבול היה שם כולל למשחקי כדור שמשחקים "על הרגליים" (בניגוד למשחקים כמו פולו, שמשוחקים ברכיבה). אבל זו לא תיאוריה שמקובלת על כולם.

עזי 2 בפברואר 2015

זו לא תיאורייה, מה שכתבת אלו עובדות

גל ד 2 בפברואר 2015

אתה בטוח? בפעם הראשונה שנתקלתי בזה חיפשתי סימוכין ולא מצאתי. זה נשמע לי הגיוני לגמרי ומסתדר עם מה שאני יודע על ענפי הספורט הללו, אבל להבנתי פשוט אין מספיק מידע כתוב עליהם לפני שניסחו את החוקים לראגבי/סוקר.

גל ד 1 בפברואר 2015

נכון, אנשים מתנשאים הם בלתי נסבלים.

רומן 3 בפברואר 2015

+100

רומן 3 בפברואר 2015

יפה כתבת.

אודי 31 בינואר 2015

אז שמת לעצמך מטרה החודש לנסות לגרום לאנשים להפסיק לראות כדורגל? זה נהיה קצת פטתי האובססיה הזו להשמיץ את הספורט הזה בכל הזדמנות

תוהה בדרכים 31 בינואר 2015

לא יאמן שבן אדם כל כך חסר מושג מתפרנס מלכתוב ולדבר על ספורט. בכדורגל הגנה גוברת על התקפה הרבה מאד פעמים: רק העונה, אתלטיקו מדריד לא הפסידה לריאל בחמישה משחקים, כולל שלושה ניצחונות. בעונה שעברה משחק הגנה מנע מברצלונה וליברפול אליפות. את כל הפעמים שבונקרים ניצחו קבוצות התקפה גדולות לאורך ההיסטוריה מיותר להזכיר. ואני לא כותב את זה בקטע שלילי או חיובי, אלא כעובדה קיימת.
בפוטבול המשחק מוחלק להגנה מול התקפה. בכדורגל הוא לא מחולק, מה שעושה אותו לרבה יותר מורכב,הרבה פחות מוגבל ולהרבה יותר מעניין לצפייה. בכדורגל הגנה חזקה באה על חשבון התקפה ולהפך. בפוטבול לא קיימת דילמה כזו.

ואפילו לא חובב פוטבול כמוני מכיר המון משחקי פוטבול ובעיקר סופרבולים שאכזבו. האמת היא שלרוב הם מאכזבים. אבל פה הקטע- אם המשחק יגמר ברבע הראשון (כמו בעונה שעברה) אתה תכתוב שהיה משחק מדהים ואם הא יגמר 10-13 גם תכתוב שהיה משחק מדהים.

תוהה בדרכים 31 בינואר 2015

מה שכן, הפרסומות (שנטו לוקחות הרבה יותר זמן מהמשחק) בטוח לא יאכזבו. גם לא קייטי פרי.

השאלה אם אפשר לעשות משדר של שלוש שעות הופעה של קייטי פרי בשילוב עם פרסומות ולדחוף ל15 דקות בהפסקה את כל הפוטבול. זה בטוח יגיע מתישהו.

כסיפוביץ 1 בפברואר 2015

ביום שביונסה תחליט, זה יהיה היום שיעברו ל- שעה וחצי הופעה של יקירי אמריקה ובמחצית 20 דקות פוטבול נטו.
ופלוס על התגובה הראשונה

פשוט נסיונות מאולצים וחסרי תוכן.

ירוק 1 בפברואר 2015

תוהה – ההשוואה של בורוביץ' מיותרת, והתגובה שלך – במיוחד הנסיון לצייר את הפוטבול כאיזשהו מוצר פלסטיק אמריקאי שרובו קייטי פרי ופרסומות – מיותרת באותה המידה.

לא מבין מה הבעיה להנות (או לא) משני הענפים. לא צריך לגמד אחד כדי להאדיר את השני – לכל אחד יש את הקסם שלו ושניהם מאד מהנים לצפיה לדעתי. מן הסתם יש משחקים משעממים ויש מדהימים. אז מה?

גל ד 1 בפברואר 2015

אמן ואמן.

edgecator 31 בינואר 2015

בורוביץ', הכדורגל והפוטבול מתנצלים בפניך על כך שהם קיימים במקביל למרות היותם ענפי ספורט שונים.

edgecator 31 בינואר 2015

ובעצם אני לא יודע למה אני מזין אותך, הרי לפחות לפי הפוסטים שלך כאן אתה חי על תגובות נזעמות למיניהן. וככל שהן לא מגיעות, המסקנה שלך, כך אני מנחש, היא שהבעת עמדה לא מספיק חתרנית ופרובוקוטיבית (קרא: מופרכת וחסרת כל היגיון).

יואב בורוביץ׳ 31 בינואר 2015

חבר'ה, לדעתי ההשוואה בין הפוטבול לכדורגל היא אחת מהסוגיות המרתקות ובעיקר החשובות בתקופתנו.

Oded 31 בינואר 2015

למה?????

יואב בורוביץ׳ 31 בינואר 2015

כי אני חושב שהם שני המשחקים המוצלחים ביותר והמעניינים ביותר. ואני חושב שיש לכדורגל לא מעט מה ללמוד מהפוטבול. ואני חושב שהפוטבול יכול להתרחב בעולם ויום אחד אפילו לאיים על הכדורגל (למרות שעדיין רחוק מאוד היום הזה).

גיסנו 1 בפברואר 2015

הקשר היחיד בין שניהם הוא שיש את המילה "פוט" בשם. אתה יכול להשוות גם לבייסבול.

אתה רוצה לעשות השוואה כי אתה אוהב את שני המשחקים, וכרגע אתה בהיי פוטבול בגלל משחק-שניים טובים בשבועיים האחרונים וכי מחר הסופרבול, וכי ליברפול בעונה מחורבנת בלי שאיפות.

השאלה מה תעשה החל מיום שני, שעונת הפוטבול הסתיימה אחרי 3 וחצי חודשים, ויש עוד 3 וחצי חודשים רק של כדורגל. ואז עוד עונת כדורגל תתחיל חודשיים לפני ששחקן הפוטבול הראשון יניח כף רגל על דשא.
כי ככה זה בכדורגל, אשכרה משחקים אותו רוב ימות השנה.

Oded 1 בפברואר 2015

נניח שהמשפט הראשון נכון, למה צריך בכלל להשוות ביניהם?
ללמוד ברמת הניהול? הרי זה נכון לכל עסק וכמו הכדורגל מתנהל כרגע הוא יכול ללמוד גם מסמי בורקס לגבי ניהול
ללמוד ברמת המשחק עצמו? מה זה אומר? אין קשר בין המשחקים בכלל
ללמוד ברמת השיווק? נראה לי שהכדורגל מסתדר לא רע למרות ניהול מזעזע

הפוטבול לא יתרחב בעולם, רק האמריקאיים יכולים לעמוד בעלויות שמשחק ברמה גבוהה של פוטבול דורש.

כסיפוביץ 1 בפברואר 2015

אין שום קשר בין שני משחקי הכדור הללו.

אדם 31 בינואר 2015

חשובה? איזו חשיבות יש להשוות בין שני ענפי ספורט כל כך שונים? בוא נוסיף למשוואה גם כדורסל וכדורת על הדרך.

Roy 31 בינואר 2015

אין לי מושג על מה אתה מבסס כי "אין יופי" בהגנת כדורגל.
משחק הגנה מוצלח הוא בגדר אומנות ולעיתים רבות מרשים יותר מהתקפה מוצלחת.
אם אתה לא רואה את זה, הבעיה אצלך.

no propaganda 1 בפברואר 2015

1+

שגיא 31 בינואר 2015

השבוע בפינת "בורוביץ מהלל את הפוטבול ויורד על הכדורגל". נראה לי שהבנו את הפואנטה שלך, לא?
ועכשיו לעניין. אתה לא יכול להשוות בין משחק של פעם בשנה שקובע באופן סופי את האלופה לבין משחק "עונה" שהוא אחד מתוך 38 משחקים.
אם כבר, תשווה סופרבול לגמר ליגת האלופות.

Oded 1 בפברואר 2015

חיפשתי את הדוגמא המתאימה ולא מצאתי, תודה

ססק 1 בפברואר 2015

אל תעז להשוות את משחק הביצה העלוב של העם הטיפש בעולם לכדורגל הקדוש. יא אלוהים איזה פלצנים ליברלים אתם…

אריק 1 בפברואר 2015

אתה מחפש תשומת לב.
אז אשמח לתת לך.
היה משחק משובח. לא פחות.
ואתה פשוט חסר כל מושג ומחפש סנציציוליזם זול ופאתטי.

ניינר 1 בפברואר 2015

אכן היה משחק מחריד שרק הדגיש כמה פוטבול הוא ה-משחק בעוד שתפקידו של הכדורגל הוא רק לעזור לנו לעבור את חודשי הבאסה של פגרת הNFL
צפיתי במשחק ולא האמנתי שזהו משחק העונה. כמה עלוב ומשעמם
GO PATS!!!

יואלזיניו 1 בפברואר 2015

נפל דבר בכדורגל. מוריניו עלה למשחק חשוב ולא ספר את בורוביץ'.

orimor2212 1 בפברואר 2015

כדורגל לעד ימשוך את העולם יותר כי הוא תמיד יהיה מבוסס קודם כל על טכניקה ורק אז על פיזיות (שגוברת עם הזמן).
זה מושך את העין ומחבר את הצופה למשחק יותר. אחרת אתלטיקה הייתה כה פופולרית עד שהיו אוהדים לאצנים.

אדם 1 בפברואר 2015

יש לאצנים אוהדים, ע"ע יוסיין בולט – או יותר פשוט, תקרא את מה שנחשון שוחט כותב.

תורג׳י 1 בפברואר 2015

אתה חייב להפסיק לראות כדורגל

משה 1 בפברואר 2015

א. היה כל כך חשוב לך להפגין ידיעה אמיתית שהפכת את המאמן של הסיטי למותג מים מינרלים ?
ב. היו כל כך הרבה סופרבולים משעממים( בעיקר בשנות התשעים) שאני בחרתי ללכת לישון באמצע כמו גם גמרי ליגת אלופות (שם לא הלכתי לישון, זה לא באמצע הלילה ).
ג. השוואה מיותרת באופן כללי.

יואב בורוביץ׳ 2 בפברואר 2015

זו הייתה התייחסות צינית לכינוי שהדביק לו מוריניו.

49ers 1 בפברואר 2015

מה שלא יאומן זה כמה אגרסיות הכתיבה שלו מוציאה מכם…
לא אוהבים לקרוא אותו? אל תקראו.
קראתם? תגיבו בנימוס.
לא חייבים לזלזל, לרמוס, להשפיל…
קיבל במה? מישהו חשב שמגיע לו (תסכימו או לא, זה שיקול אחר).
מרגע שקיבל במה – כבדו אותו ואת שאר המגיבים כאן.

49ers 1 בפברואר 2015

ולעצם העניין, קשה להשוות בין השניים, מבחינה ספורטיבית.
קל מאד להשוות מבחינת ההתעניינות של קהל הצופים בו.
אני מאמין שזו כוונת המשורר..
היה ניתן למצוא השוואה טובה יותר מהמשחק אמש (וגמר ליגת האלופות בהחלט ראוי להשוואה).

גיסנו 1 בפברואר 2015

אני אומר לך שני דברים לגבי מקור האגרסיות:
1) מן הכתיבה עולה לרוב טון מזלזל בדעתם של הקוראים. אין דעות, יש קביעות נחרצות – בורו יודע וכולנו טיפשים שלא רואים את האור.
2) רוב הכותבים באתר מגיבים למגיבים, מנהלים דיון בנוגע לכתוב ועונים על שאלות ותהיות. בורו מגיב רק למי שהוא יכול "להוכיח" לו (ואין הרבה כאלה אמת). מטענות אחרות הוא פשוט מתעלם.

אז למה אני עוד נכנס? לא יודע, כי בד"כ באתר הזה כשיש כותרת שמעניינת אותי אני רוצה לקרוא כי כמו שאמרת מי שמקבל פה במה זה בזכות, ולרוב גם אלו שאני לא מסכים איתם ינהלו איתי דיון על גבי האתר (ע"ע פרנקו, יניב).

Amir A 1 בפברואר 2015

עברתי על התקנון של דהבאזר ולא מצאתי בשום מקום נקודה שמחייבת את כותבי הפוסטים לציין קודם כל שמדובר בדעה ולא קביעה. לא מצאתי גם בשום מקום פסקה שמחייבת אותם לענות לכל מגיב ומגיב.
וגם אם נניח שבורוביץ' אכן מעורר אנטגוניזם בצורת הכתיבה שלו ובדרך שהוא מגיב, זה מהווה צידוק להביא את ווינט הנה?

רפאל 1 בפברואר 2015

אני מבין מאיפה בא הפוסט הזה… אבל באמת קשה מאוד להשוות, עד כדי כך שלא צריכה להיעשות השוואה כלל.
זה סוג שונה של ריגוש, של תחרות, מסורת, קהל.
גם כדורגל וכדורסל מאוד שונים ואת שניהם אני אוהב, לפעמים אעדיף לצפות בכדורסל ולפעמים בכדורגל במידה והם משודרים באותו זמן. אין לי ממש קריטריונים ברורים מה אעדיף באותו רגע, כנראה שיקלול של חשיבות משחק, רמה, אווירה במגרש ואם שמתי הימור על אחד מהם.

פוטבול אמריקאי זה מתנה למי שמכיר, מבין את המשחק ומתחבר לאווירה.
להיעלב מאוהד כדורגל על זה שענף אחר הוא לא מעניין זה כמו להיעלב ממישהו ששומע פאר טסי ואומר לך שאתה מבזבז את הזמן עם כל הג'אז או הקלאסית שלך…
וכן, יש כבוד לפאר טסי.שחקן כדורסל לא רע בכלל… שיחק בליגות הילדים והנוער, היה מאוד שאפתן בתחום אבל כמו אייל גולן איבדנו גם אותו למוזיקה : )

מיכאל 1 בפברואר 2015

ההשוואה לפוטבול לא כ״כ שווה תגובה.
בקצרה- מרגיש לי כאילו אתה מנסה לשכנע בעיקר את עצמך
אה, והגנה מוצלחת בכדורגל זה תענוג, מבחינתי בדיוק כמו התקפה מוצלחת.
מסי ורונאלדו? ספר לדייגו סימאונה מה אפשר לעשות נגדם

רומן 3 בפברואר 2015

+1

mnm 1 בפברואר 2015

תגיד לי אתה איך הקריירה של מאנינג או בריידי הייתה נראית אם היו צריכים לשחק גם הגנה, מה שמאפשר לפוטבול להיות מלא באירועים זה שיש ייעוד לכל סוג של פוזשן.
ברוגבי ,כדורגל וכדורסל השחקנים עושים את שני הדברים, מה שמוציא מהם אנרגיות שמורידות באיכות שני הצדדים(חוץ מרונאלדו שלא יודע מה זה הגנה), אני לא רוצה לחשוב איך היה נראה הכדורגל אם היה קבוצות התקפה והגנה.
פפוטבול משחק ענק אבל הוא לא בר השוואה לשום ספורט בגלל החוקים והמבנה שלו.
ורק שתדע הגנה איכותית בכדורגל הרבה יותר קשה לתאם מבפוטבול שזה משהו אקספלוסיבי כשבכדורגל ההגנה היא קונסיסטנטית ודורשת עקביות,התמדה תשומת לב בלתי פוסקת לתנועות.
וכנ"ל התקפית, הסיבה היחידה שיש יותר מהלכים גדולים בפוטבול_(וגם בכדורסל) היא שהיא משוחקת עם הידיים.

זיגי 1 בפברואר 2015

עוד סיבה שמשחק סיטי-צ'לסי אינו הסופרבול, הוא שזה לא היה משחק גביע עבורן אלא ליגה.
חלוקת נקודות היא תוצאה מצוינת עבור מוריניו. אני מניח שהוא לא היה משחק כך אם היה מדובר בגמר ליגת האלופות או בגביע האנגלי.
וגם אם כן – אין מה להשוות, שכן בפוטבול אין דבר כזה לשחק בונקר ולהפתיע במתפרצת בדקה ה-90 (אמממ, אחרי המשחק לפני שבועיים אני כבר לא בטוח …)

על הגדר 1 בפברואר 2015

אולי במקום תרומה הדה באזר יגבה דמי מנוי מהקוראים על הזכות להגיב.

Yair 1 בפברואר 2015

קראתי עד ״פלגרינו״

רומן 3 בפברואר 2015

שמע, אם אתה לא אוהב כדורגל אל תראה ואל תכתוב על כדורגל ובפרט אל תשווה את המשחק האירופאי המושלם הטהור והגאוני לזבל האמריקקי המנופח. זה כמו להשוות ארוחת כוכבי מישלן לצ'יסבורגר עם אקסטרא כל דבר, כמו להשוות אסטון מרטין למוסטנג, כמו להשוות את ג'ולייט בנוש לקים קרדשיאן. האמריקקים אוהבים את הספורט שלהם כמו כל דבר אחר גדול, מנופח, עם המון מונוסדיום גלוטומט.
הדרמות היפות ביות הן הדרמות שקורות בלי שממציאים אותן, את זה האמריקקים פשוט לא מסוגלים להבין.
אם לא נהנית מהמשחק של צלסי נגד הסיטי רק מראה שאתה לא באמת אוהב כדורגל, כי בכדורגל יש הרבה הרבה מעבר לגולים ולסיפוקים מידיים.
צ'לסי סיטי היה משחק ענק, לא הורדתי את המבט מהטלוויזיה.

Comments closed