דרבי בבאסה

mercy

אפשר לדבר כמה שרוצים על מאמנים, ועל אימונים, ועל רכישות, ועל מערכים, ועל סגנונות, ועל קבוצות, ועל תמהיל קבוצתי- כדורגלני ואנושי, ועל הכל.

אפשר וחשוב לדבר.

אבל אפשר גם לפעמים להבין ששחקן התקפי עילוי בכדורגל עושה הבדל מאוד-מאוד-מאוד-מאוד גדול.

במקרה שלנו, שני שחקנים.

בעונה שעברה- עם לואיס סווארז ודניאל סטארידג', ליברפול מדהימה. כמעט לכל אורך העונה. באמת העונה המרשימה בשני עשורים.

בעונה הזו- בלי סווארס ולמעשה בלי סטארידג', ליברפול פח. לא כל הזמן, אבל בהחלט ברובו. עונה באמת מבאסת רצח.

חוץ מסווארס וסטארדיג', אין כמעט שינויים. אולי אפילו יש שדרוגים מסויימים. כמובן שהוצאנו המון המון כסף. בערך 150 מיליון פאונד.

אבל אין סווארס. וגם כמעט אין סטארידג'. וזה כל ההבדל.

*

אחרי תקופה די ממושכת שאני כמעט ולא רואה משחקים שלנו, היום ראיתי.

ראשית אסביר מדוע איני רואה- כי הקבוצה שוברת לב. כי מבחינתי ליברפול רק ראויה אם היא מתמודדת בצמרת. ראויה, כפי שהיא אצלי. כפי שאני מכיר אותה מאז שאני זוכר את עצמי. אצלי היא כן צועדת לבד- אם היא לא למעלה. לא צריך להגזים. לא תמיד לבד. ליברפול תמיד מסקרנת אותי. אבל אני חייב אותה למעלה. מתחרה. אם לא- היא לא ליברפול, סתם אוסף שחקנים באדום.

אז לאחרונה הבנתי שליברפול די משתפרת. אפילו יצא לי לראות פה ושם. והיום יש דרבי. ופתאום יש תחרות על הטופ 4 (לא שאני נופל מזה, אבל בכל זאת זה משהו, ואולי אפילו די חשוב). אז כמובן שראיתי היום את הדרבי.

איזה אסון זה היה.

ראשית, עולים בלי חלוץ טבעי אחד. ראחים סטרלינג הוא השחקן הטוב בקבוצה. הוא בבת עיני. אבל הוא לא חלוץ. הוא קשר התקפי, קיצוני, בקיצוניות של הקיצוניות הוא סקנד סטרייקר. אבל הוא לא חלוץ טבעי, ודאי שלא מרכזי. אז מהתחילה קיבלתי באסה אחושרמוטה.

איפה באלוטלי? (אפילו לא בסגל). למה לא לתת לבאלו קצת סיכוי לחזור לעצמו, אה רוג'רס? למה לא לתת? מה בדיוק יש לך להפסיד יא חתיכת שמרן?

עם ההחלטה לא לפתוח עם סטארדיג' שחוזר מפציעה ארוכה איני מתווכח. ואת לאמברט אני אף פעם לא רוצה לראות בהרכב, למרות שלדעתי הוא עדיין מקבל מעט מדי קרדיט (תחשבו כמה המצב שלנו עצוב ומגוחך אם הדבר הזה נכתב).

בכל מקרה, עלינו עם אפס חלוצים.

מה זה יוצר?

ששיחקנו טוב מאוד. הנענו כדור. נלחמנו. תקפנו. אבל אין גולים. וכשאין גולים- מתחיל התסכול. ובדרך כלל מתחילים לשחק פחות טוב. זה מה שקרה. סטארידג' כשנכנס במחצית השניה כבר לא יכל לעזור יותר מדי, למרות שהוא שיפר עניינים. אבל מי יוצא כשהוא נכנס? השחקן ההתקפי הכי מוכשר בהרכב אחרי סטרלינג- קוטיניו. ועוד החלטה הזויה- לפתוח עם לוקאס (מתי כבר יעזוב האפס הזה?!). וכשלוקאס יוצא- ג'ון אלן, שחקן של ווימלבדון, נכנס להחליפו על המשבצת.

אז אני לפעמים קצת מיואש מרוג'רס.

אני חושב שהוא מאמן כדורגל מעולה. מאמן- משמע מעביר אימונים. משתית סגנון משחק. את זה הוא עושה נפלא.

אבל ההחלטות הפרסונליות שלו די גרועות. גם ברכש. ובעיקר בהרכבה (על המגרש).

האם אני רוצה שניפטר מרוג'רס? לא. הוא מאמן טוב מדי.

אבל תחשבו- אין שום מיתאם בין מי שמעביר אימונים נפלא ומאמן סגנונית מצוין, למי שיודע להרכיב את האנשים הנכונים במגרש. אלה שתי תכונות לגמרי עצמאיות.

ודבר אחרון- סטיבן ג'רארד עוזב אותנו בסוף העונה. זה בזיון. סטיבי היה חייב לפרוש אדום במרסיסייד. וכל אלה שאומרים שסטיבי מושך אותנו לאחור הם חסרי מושג. עדיין יש בו כל כך הרבה כדורגל. כל כך הרבה טאץ'. לחימה. מסירה. הגבהה. וגם בעיטה.

מי האפסים שרוצים לראות אותו בחוץ? מי הם?

התיקו בדרבי
V for Villa

26 Comments

אריק 7 בפברואר 2015

במשחק שאני ראיתי החיחוף של סטאריג לא רק שלא שיפר, הוא גמר אתכם.

אריאל גרייזס 8 בפברואר 2015

הוא גמר כי הוא בא במקום קוטיניו וסטארידג' צריך מישהו שיפעיל אותו. בכלל, אנשים שוכחים שההצלחה הגדולה של סטארידג' באה כשהיה לידו חלוץ נוסף שמשך תשומת לב (כן, סווארז). אפילו ה-3-0 בתחילת העונה על טוטנהאם היה כשבאלוטלי שיחק לידו. ליברפול צריכה עם סטארידג' ערימה של שחקנים מהירים – קוטיניו, סטרלינג, מרקוביץ', לאלנה. לא מישהו כמו ג'רארד. במשחק עומד לסטארידג' אין הרבה יתרונות

יואב בורוביץ׳ 7 בפברואר 2015

אריק- לא נתווכח על זה. יש מצב שאתה אפילו צודק. לדעתי סטארידג' לא היה רע במיוחד ותרם למשחק ההתקפי, אבל שוב- לא אתווכח על זה (כי זה גם לא הכי חשוב)

אריק 8 בפברואר 2015

זה באמת לא חשוב. גם אני לא אוהב את ה-false- 9, אבל נראה שזה מתאים למה שיש כרגע בליברפול, אני גם מסכים שליברפול צריכה להתמודד על האליפות כל שנה. אבל הדבר הכי נכון זה שחסר לכם משנה משחק/מכריע משחקים ולהביא שחקני רוחב לא יעזור. נדמה לי שכולם מסכימים על זה והרב הסכימו לכזה גם בקיץ. מצד שני נדמה לי שהמודל שלכם הוא יותר דורטמונד ואתלטיקו ונדמה לי שהאחרונה מסתדרת יפה בלי כזה שחקן (יש להם כמה, כמובן, אבל אף אחד מהם לא סוארז וגם לא לבנדובסקי, למשל)

בני תבורי 8 בפברואר 2015

אריק,
מן הסתם לא ראית את הניצחון על ווסטהם.

פיקו 7 בפברואר 2015

בורוביץ' – יש משהו קצת דבילי בלא לראות את ליברפול כל העונה ואז להתיימר להבין איזה הרכב צריך לשחק.
לוקאס בכמה משחקים האחרונים היה פשוט מצוין והחזיק את כל הקישור האחורי.
באלוטלי כבר חצי עונה מסריח את הדשא. אני לא יודע מה הסיבה בעטיה הוא לא בסגל, אבל אם יש שחקן שיכול להרוויח את זה בכל יום נתון, זה הוא.
הפתיחה עם סטרלינג כחלוץ, יחד עם קוטיניו כשחקן מאחוריו ומרקוביץ' על הצד הוא מה שייצב את ליברפול וגרם לה לשחק כדורגל חיובי ולצאת מהמשבר.
חבל סתם לכתוב, תראה משחקים – דווקא יש קצב טוב. בכלל, הייתי רואה משחק שבו משחקים סטרלינג וקוטיניו גם אם הוא היה מול מ.ס אשדוד – הם כל כך טובים בכדורגל.
רק בקשר לג'רארד – צודק.

יואב בורוביץ׳ 7 בפברואר 2015

אני רואה את לוקאס, לצערי, כבר חמש שנים. אני גם רואה לא מעט מהעונה. לא כל משחק, לא כל המשחק, אבל רואה לא מעט. וגם היום ראיתי. אני גם לא מאמין שיצאנו מהמשבר כי ניצחנו כמה קבוצות בינוניות או חלשות. אלה לא צריכות להיות הקונקורנציות שלנו. בכלל, לדבר על "יציאה ממשבר" בעונה כזו זה קצת מוגזם. עדיין, ברור שאנחנו יכולים להמשיך לצבור נקודות בקצב יפה. יש קבוצה לא רעה בכלל. גם התחרות לא כזו חזקה (צ'לסי, שלא מרשימה, נדמה שרצה לאליפת לבד). אבל הנקודה היא שאני רוצה מליברפול משהו אחר לגמרי. אני רוצה שלישיות בכל משחק- כמו העונה שעברה. או לפחות משהו שקרוב לזה (: סורי, אבל כך שיחקנו על פני עונה שלמה. אנחנו מסוגלים לזה. ברור שלא- בלי סווארס וסטארדיג'. אבל עדיין אנחנו מסוגלים לשחק הרבה יותר טוב. וצריך לשים את השחקנים ההתקפיים הטובים על המגרש ביחד- ולצערי רוג'רס לא עושה את זה מספיק, למרות השיפור בזמן האחרון.

אוהד 7 בפברואר 2015

בחודש האחרון ליברפול משחקת שני משחקים בכל שבוע, כמעט כולם באותו ההרכב, כולל 120 דקות נגד צ'לסי.
נראה שהיום זה סוף סוף השפיע.
נקווה שיתאוששו עד יום שלישי…

יואב בורוביץ׳ 7 בפברואר 2015

הלוואי

גורביץ' 8 בפברואר 2015

לא מסכים לגבי באלוטלי, נגמרו הצ'אנסים שהוא יכול לקבל. הבנאדם לא כבש פאקינג שער ליגה אחד ביותר מחצי עונה.
זה כבר לא משנה אם זה חוסר רצון או חוסר יכולת או חוסר אינטלגציה. מעבר ליכולת ההתקפית המביכה שלו, הוא באופן קבוע עוזב את השחקן שלו בקרנות של היריבה, מה שכבר הוביל לשערים לא מחוייבים, ועוד שטויות וירקות אחרים שנמאס כבר לראות.
טוב מאד שרוג'רס שלח אותו לקפוץ ולאסוף מטבעות כמו שהוא אוהב.
מה שכן, חילופים חושך של רוג'רס היום, למה לא לתת לשחקן היחיד שיודע להעמיד חלוץ באחד על אחד (קוטיניו), והשחקן היחיד שיודע להבקיע (סטארידג') לשחק ביחד?

red sox 8 בפברואר 2015

שים לב כמה טורים שלך, על מגוון נושאים, כוללים את הגילוי הנאות בסגנון "לא יצא לי לראות אותו יותר מדי, אבל…".

ובלי קשר – איסר טננבאום בשיאו.

יריב ס. 8 בפברואר 2015

+1
טור כל כך לא רציני. נפלת על משחק אחד חלש אחרי רצף טוב, כאשר שחקנים רבים לא בכשירות מלאה.
לגבי ג'רארד הוא נתן משחק סביר ברמה של העונה הזו. הבעיה היא שהוא מאט את המשחק לעומת משחק הסילונים שראינו נגד ווסטהם. הוא לא יכול לשחק קשר אחורי כי הוא לא ירד לתיקול אחד כבר חודשיים. ההבדל בין משחק עם ג'רארד או בלעדיו הוא ירידה של 30% במהירות ובקצב וביטול היתרון המשמעותי היחיד כרגע של הקבוצה – המשחק המהיר.

משה 8 בפברואר 2015

1+
אתה יכול לקחת כרפרנס את הטור של גרייזס שרואה כל משחק גם אם הוא באריזונה. החודשיים האחרונים היו מבחן שרוג׳רס עבר בהצלחה. כבר היו דיונים בנוגע למחליף וכשלון קולוסאלי ברכש. נכון, זה עדיין לא מספיק שוטף אבל העונה שעברה הייתה יוצאת דופן בהצגות שנתנה הקבוצה, אל תצפה שזה יהיה כך תמיד.

זה משנה 8 בפברואר 2015

מסכים עם השניים מעליי.

בני תבורי 8 בפברואר 2015

איסר הוא הסוארז, המסי והרונאלדו של מתופפי הרוק בישראל.

ק. 8 בפברואר 2015

הייתי בטוח מהכותרת שיש פוסט על איך שאתלטיקו ביטלה ומחצה את ריאל… אולי לוינטל יעשה עוד מיני קאמבק

אנדר 8 בפברואר 2015

כן, הוא באמת נעלם מאז שברסה מחצה אותם בליגה ובגביע, וגם לא שמעתי ממנו על הגדולה הספורטיבית והאנושית של סימאונה ושחקניו בהתמודדות עם ההפסדים האלה

ניק 8 בפברואר 2015

אם הייתי אוהד ליברפול הייתי סוקל את בורוביץ' עם חלוקי נחל!
אוהד הצלחות זה נקרא לא?
ובהמשך לתגובת פיקו, להתחיל לתהות על כל ההחלטות שיצבו את הקבוצה וגרמו לה לרוץ יפה (ולא משנה מי היריבות, באנגליה כל משחק קשה) ואפילו לגרום לאוהד מנצסטר כמוני להתפלל יותר מבד"כ למעידות שלכם, זה פשוט לא רציני

D! פה 8 בפברואר 2015

זו תהיה יותר מדי התייחסות.

אריאל גרייזס 8 בפברואר 2015

בורוביץ', רוצה רביעיות? לך תראה דרבי ספרדי. אנחנו אוהדי ליברפול, לא באנו להנות.

יואב בורוביץ' 8 בפברואר 2015

גרייזס- אוהדי ליברפול תמיד באו להינות. זו מהותנו כאוהדי ליברפול.

iverson 8 בפברואר 2015

איזה בכיין, נתתם עונה טובה שנה שעברה אז חזרה לכם השחצנות וההרגשה שאתם מועדון גדול – יאלללללללללה השגרה של ליברפול היא מקומות 6-8 ההבדל בין הציפיות הלא ריאליות שלכם למאבק על טופ 4 (שלא תצחיקו אותי עם יותר מזה) לבין המציאות העגמומית יוצרת את התסכול.
אתם קבוצה בינונית ולא יותר – תפנימו את זה

באבא ימים 8 בפברואר 2015

אני האפס שרוצה לראות את ג׳רארד בחוץ. אני לא סתם אפס – אני אפס אחושרמוטה.

אני אפס שראה את כל המשחקים של ליברפול העונה. אני אפס שיודע שלשחקן שהחליף את לוקאס אתמול לא קוראים ג׳ון אלן והוא לא היה שחקן של ווימבלדון. קוראים לו ג׳ו אלן והוא היה שחקן של סוונזי.

יואב בורוביץ' 8 בפברואר 2015

בכוונה כתבתי ווימבלדון, כי זו רמתו. ידוע ששיחק בסוונאסי (והגיע ביחד עם המנג'ר). ובעניין ג'רארד- אם אתה רוצה אותו בחוץ. אז מה אני אגיד לך- לא מסכים.

צפריר 8 בפברואר 2015

אני בכלל לא בטוח שאם סוארז היה נשאר וסטארידג לא היה פצוע,הם היו חוגגים כמו בעונה שעברה.
דווקא עכשיו רואים קבוצה יותר מאוזנת עם יותר יציבות בהגנה,יש עוד דרך לעשות אבל בעונה הבאה אם כול הכשרונות הצעירים(קוטיניו,סטרלינג,צ'אן,מרקוביץ,איב)משתדרגים,פלוס עוד סקורר וקשר אחורי ברמה. אפשר להיות אופטימים.

אני

.

Comments closed