לעזוב כמנצח

weng2

נדמה שהיא שוב תעשה זאת. היא לא תתחרה על האליפות. אפילו לא תתקרב. גם לא תתחרה על הצ'מפיונס. היא כמעט כל עונה מפסידה תמיד ליריבות הגדולות. בדרך כלל מנצחת את הקבוצות הפחות טובות ממנה. ותמיד איכשהו מסיימת בטופ 4.

זה קצת לגנות הפרמייר ליג שארסנל תמיד מסיימת בצמרת הגבוהה. אך זה המצב. ומגיע על זה קרדיט למנג'ר ארסן ונגר.

אני במשך שנים היייתי בעד ונגר ואף הערצתי אותו- ואני עדיין די מעריץ. האיש סוג של גאון כדורגל. הקבוצות שלו כמעט תמיד ישחקו יפה. והן גם יסיימו גבוה בטבלה.

אבל זה לא מספיק. לא במועדון שוונגר כל כך היה קריטי בשינוי שלו. כיום בארסנל, בעיר מהעשירות בעולם, עם האצטדיון מהטובים בעולם, עם קהל אוהדים בינ"ל עצום, צריכה להתחרות כמעט תמיד על האליפות והצ'מפיונס- לפחות זו הציפיה. והיא לא עושה זאת. זמן רב.

ולכן וגנר צריך ללכת הביתה וצריך לחפש כיוון חדש- שאולי התוצאות שלו יהיו אפילו פחות טובות מהתוצאות של ונגר, אך עדיין אין ברירה. ארסנל צריכה לחצוב דרך חדשה- באמצעות מנהל מקצועי ומנג'ר חדשים- שיגדילו את סיכוייה להתחרות על התארים הגדולים ביותר מדי שנה.

*

אני לא יודע איך חושבים הבעלים של ארסנל (בגדול זה סטאן קרונקי) אבל הוא אינו נוהג כפי שאני חושב. עד היום לא פיטר את ונגר. ספק אם הציע לו להתפטר. בגדול, לא מעט מהאוהדים כבר פעלו למען לכתו של ונגר. האוהדים מצפים להרבה יותר מקבוצה שנותנת להם לא מעט. אבל ניתן גם להבין אותם ואת האכזבה רבת השנים שלהם, לצד הגאווה בקבוצה.

היום ארסנל ניצחה 3- 0 את ווסטהאם (אני חושב שסאם אלרדייס אינו מתאים להאמרס ושהוא יילך הביתה בסוף העונה). לדעתי כעת בדיוק הזמן של קרונקי לבוא לוונגר ולהציע לו לעזוב בסיום העונה. הדבר הזה חייב לבוא מוונגר. אם לא, קרונקי יצטרך לעשות פעולה, אבל ברור שלכל הצדדים- מנג'ר, בעלים ואוהדים- הרבה יותר טוב שזו תהיה יוזמה של וונגר.

ואם אכן וונגר מבין שקרונקי רציני אז בדיוק עכשיו, ממש היום או מחר, זה הזמן לבוא ולומר כי בסוף העונה הוא עוזב. כשהודעה כל כך דרמטית מגיעה ברצף טוב למדי של ארסנל, לאחר ניצחון 3- 0 בדרבי לונדוני, וכשנראה שהקבוצה שוב מסיימת בטופ 4, אז כל ההצהרה הזו נתפשת כפעולה של מנצח.

ולארסן וונגר מגיע לעזוב את ארסנל כמנצח.

 

למי אצביע בבחירות ולמה?
כדורגל לעם!

26 Comments

אריאל גרייזס 14 במרץ 2015

גם השנה ונגר יישאר כי הוא נותן לבעלים בדיוק מה שהוא רוצה – שפיות כלכלית יחד עם פסיבדו-תחרותיות (לא מתחרים על אליפות אבל תמיד בצמרת הגבוהה) שמאפשרים לו להמשיך לגבות מחירי כרטיסים גבוהים ביותר ולהרוויח כסף (או לפחות לא להפסיד).
זאת נקודה שמעט מדברים עליה בהקשר של כדורגל – בגלל שיש קבוצות שמוכנות להפסיד כסף, והרבה, לקבוצות שלא רוצות להפסיד יש מעט מאוד סיכוי להתחרות בהן. לפני עידן צ'לסי והסיטי, הכדורגל היפה של ארסנל הספיק לה כדי לקחת אליפויות. ברגע שהקבוצות המבזבזות נכנסו לתחרות, היא דעכה.
יש לי המון הערכה לונגר אבל מדהים אותי איך בן אדם שהקבוצות שלו חיו על הפיזיות של ויירה, מעבר לכל הכדורגל היפה, כבר עשר שנים לא מסוגל למצוא לו תחליף נורמלי

D! פה ועכשיו 14 במרץ 2015

זו לא רק שפיות כלכליות.
זו רווחיות.
אמרתי את זה בדיון דומה במקום אחר פה – ארסנל רווחית. מועדון הכדורגל הוא רק חלק אחד מהקבוצה הזו, מהעסק הזה.

יש הבדל בין ציפיות האוהדים לבין ציפיות בעל העסק. בעל העסק רוצה להרוויח והוא מרוויח, למה שירצה להחליף את המנהל שמצליח לעשות את זה?

צור שפי 14 במרץ 2015

השאלה שלי היא כזו – האם בעלים של קבוצת כדורגל רוכש אותה כדי להרוויח? בלי שעשיתי מחקר – לדעתי התשובה שלילית. אני מניח שיש אפיקי השקעה הרבה יותר ריווחיים והרבה פחות מסוכנים. נדמה לי שבלי האלמנט של אהבת המשחק ברמה כלשהי אף אחד לא יקנה קבוצת כדורגל ומרגע שקנה התחושה שלי היא שהריווחיות היא סוג של nice to have אבל זה לא הגורם החשוב ביותר בשיקוליו של הבעלים. ולכן קשה לי להשתכנע שוונגר נשאר כי ארסנל ריווחית.

אריאל גרייזס 14 במרץ 2015

זה ההבדל בין בעלים אמריקאיים לכל השאר. באמריקה, בעלות על קבוצת ספורט זה עסק רווחי. מאוד. כך שלא מפתיע שקרונקי, כמו הבעלים של ליברפול, מתעסק בשפיות כלכלית קודם כל. מה שכן, בעלים חכם יודע שהרווח הגדול מגיע מקבוצה שזוכה בתארים

D! פה ועכשיו 15 במרץ 2015

swissramble.blogspot.co.il/2015/02/arsenal-half-world-away.html

ואם, סתם בשביל הכיף, תכנס למאמר על ליברפול (הראשון באתר) ותבדוק כמה פעמים ישנה השוואה לארסנל, שמכניסה יותר, ומרוויחה יותר, אז אולי כן תאמין.

ואולי זו רק הדרך שלי להתמודד עם העובדות. קבוצה שמגיעה כל שנה לליג"א ואף פעם לא מנסה לזכות בכלום באמת.

אריאל – זה נכון שתארים מביאים רווחים אבל בימינו, באנגליה, רווחים מגיעים מטלויזיה ומליגת האלופות. וממרצנדייז גם. יש לי קרוב משפחה בן 13 אוהד ארסנל, אין לי מושג למה אבל הם עושים משהו נכון וזה לא חייב להיות כרוך בזכיות רבות, מסתבר.

אריאל גרייזס 15 במרץ 2015

אתה כנראה צודק. בארה"ב, הרווחים של קבוצה הם נגזרים כמעט מידיים מההצלחה שלה. קבוצה גרועה לא תביא קהל ותפסיד כסף.
העניין עם ארסנל של ונגר שהיא יושבת על הגדר במשך תקופה ארוכה – היא לא מספיק טובה כדי לקחת אליפות אבל מספיק טובה כדי להגיע כל שנה לליגת האלופות. במצב כזה, אם תוסיף את הפקטור של קבוצה מאוד אהודה בעולם בעקבות הצלחה בעשור הקודם ואיצטדיון שיושב בעיר הבירה של מקום תיירות מוביל, תקבל קבוצה שתמלא את האיצטדיון כל שבוע ולא תפסיד כסף. היא גם מספיק אטרקטיבית כדי שישדרו אותה מספיק והיא תקבל מזה מספיק כסף.
ואולי זאת הסיבה שחלק מאוהדי ארסנל, ממה שאני קורא לפחות, רוצים שהקבוצה תיכשל מלהגיע לליגת האלופות ואז לא תהיה ברירה אלא לפטר את ונגר כי המודל שלו לא יהיה רווחי יותר (משהו שאני מפקפק בו, דרך אגב).
במאמר מוסגר, אני חושב שלאור מה שקרה לליברפול ומה שקורה כרגע ליונייטד, ההצלחה של ונגר להעפיל כל שנה, כל שנה, לליגת האלופות היא לא מוערכת מספיק. הליגה האנגלית די חלשה בשנתיים-שלוש האחרונות, אבל היא תמיד מאוד תחרותית. להצליח כל שנה לסיים בין ארבע הראשונות זה לא טריוויאלי בכלל.

D! פה ועכשיו 15 במרץ 2015

ההצלחה של ונגר להעפיל כל שנה לליגת האלופות, לפעמים תוך התעקשות קשה על מדיניות משכורות קומניסטית כמעט היא כמעט נס. אפילו עם השקעה כספית זו לא משימה קלה. הקבוצות שלו גם ממשיכות לשחק כדורגל אטרקטיבי ולעבור לפחות את שלב הבתים בכל שנה.

אני מבין את התסכול של אוהדי ארסנל ומבין את עצמי כשאני חושב שזה רעיון נורא לנסות לזכות במקום שלישי כל שנה בתור המטרה של הקבוצה, אבל אם אני מנסה לבחון את המצב מנקודת המבט של הבעלים – המנהל שהם מעסיקים עושה את העבודה.

חמש שנים בלי ליגת האלופות וכולנו הבנו שזו המשימה הראשונה של המועדון. אני אשמח שארסנל יפטרו אותו ויתפרקו לגמרי, משל יונייטד, אבל אני חושב שהאוהדים עשויים להצטער על זה אחרי שנתיים שלוש.

מסכים איתך, הרמה בליגה לא הכי גבוהה אבל מאבק גדול יחסית על מקומות שלוש ארבע בכל שנה.

אריאל גרייזס 14 במרץ 2015

כל עוד האוהדים הפראיירים ממשיכים לקנות כרטיסים, ועוד במחירים מופקעים, באמת שאין לו שום סיבה לשנות

המכבייה 15 במרץ 2015

זה לא ישתנה והבעלים יודע את זה. ארסנל לנצח תיהיה סולד אאוט. ובצדק. זאת תרבות אהדה אמיתית.

ניינר 14 במרץ 2015

קרונקי עסוק בבניית איצטדיון בלוס אנג'לס והעברת הראמס לעיר. אין לו זמן לזוטות כמו ארסנל

אלון 14 במרץ 2015

אם היה מביא שוער נורמלי (מאז להמן לא היה לו כזה) ארסנל יכלו להיות יותר תחרותיים

חז 14 במרץ 2015

בטח אלרדייס לא מתאים לווסטהאם, סה"כ מה הוא עשה? העלה אותם ליגה תוך שנה (לא דבר של מה בכך כשאנחנו רואים מה המצב של קבוצות כמו בלקבורן, וולבס, דרבי, מידלסבורו וכו'), כבר 3 שנים שהוא מסיים איתם במקום המתאים להם בלי אף סיוט של מאבקי תחתית, ניצחונות על סיטי וליברפול.
פשוט להפסיד לארסנל בחוץ זו תוצאה בלתי מתקבלת על הדעת נכון? וגם יש הרבה קבוצות פחות טובות ועשירות מהם במקום טוב יותר בטבלה?
אולי בכלל כדאי להחזיר את גרנט, הוא יותר מתאים.

יואב בורוביץ׳ 14 במרץ 2015

אלרדייס לא משחק כדורגל מספיק יפה לווסטהאם (וחוץ מזה בפרמייר ליג, אין לו הצלחות גדולות- גם לא בקנה מידה של המועדון). והאם האלטרנטיבה היחידה היא אברם?!

חז 15 במרץ 2015

כאילו שאצל קארבישלי היה משחק יפה ואם אני לא טועה גם אצל פארדיו הנערץ היה איזה רצף הפסדים הכי ארוך בתולדות המועדון. לא משחקים אצלו מסי וניימאר, כולה אנדי קארול ודיאפרה סאקו.
אגב, בפעם האחרונה שמנג'ר ווסטהאם דיבר על הרצון שלו לשחק "כדורגל יפה" הם מצאו את עצמם אחרי 38 מחזורים מתחת לקו האדום.

יואב בורוביץ' 15 במרץ 2015

צריכים לחזור להארי רדנאפ, המאמן הכי גדול שהיה שם בדור האחרון

אריק 14 במרץ 2015

עם 8 נצחונות מפה עד הסוף ואולי באמת יפרוש כמנצח.

בילבו באגינס 14 במרץ 2015

לא מסכים איתך לגמרי.
הדבר הכי חשוב בקבוצה/עסק זה להיות מאוזנים כלכלית ברגע שחוקי הפציר פליי יתחילו להיכנס לתוקף קבוצות כמו באיירן ארסנל ודוטמונד יתקוממו.
ארסנל לא מגיעה לתארים לא בגלל ונדר אם כבר ארסנל סטופ 4 כל שנה בזכות ונגר.
השחקנים של ונגר נחותים משמעותית מאלה של שאר הצמרת . תדמיין את ונגר עם הסגל של היונייטד או של צ'לסי. זה היה יכול להיות טוטאל פוטבול אמיתי אם הבעלים של ארסנל רוצה תארים שיתחיל לפתוח את הארנק.

משה 15 במרץ 2015

נחות משמעותית ? אלכסיס ? אוזיל ? וולקוט ? רמזי ? קאסורלה ? מרטסאקר ? קוסייליני ? ממי הוא נחות בדיוק ?

JM 15 במרץ 2015

יש להם שחקנים טופ והם מוציאים כסף לא פחות מצלסי וסיטי.
המאמן הוא האשם הבלעדי לכך שהקבוצה לא תחרותית.
ונגר ממשיך למכור לאוהדי ארסנל בולשיט ונראה שבשנים האחרונות הם מפסיקים לאכול את זה.

אופיר 15 במרץ 2015

הסגל טוב וחייבים להתחרות, על זה אין ויכוח.
ארסנל כ ן הוציאה הרבה, הרבה פחות מצ'לסי ומסיטי – לא חוכמה להשוות רק את העונה האחרונה. קח את העשור האחרון ותראה שמהפער אפשר לממן חצי פרמיירליג.
וזה עדיין לא מצדיק לחטוף 6-0 מצ'לסי. כשאתה יודע שאתה בנחיתות בסגל, אתה עולה לשחק בונקר ולעקוץ במתפרצות, לא כמו גולם לשחק התקפי עם קו הגנה גבוה לקבל השפלה (במשחק ה-1000 שלו במועדון, לא פחות). וזה הסיפור של ונגר.

עוד מתן אחד 15 במרץ 2015

אלכסיס,אוזיל וזהו!
אבל זו לא הבעיה של ארסנל, הבעיה של ארסנל זה הצוות הרפואי, לפעמים נדמה לי שב-10 שנים האחרונות יש לנו הכי הרבה פצועים בפרמיירליג ובכלל יותר מכל קבוצות העילית באירופה.

בילבו באגינס 14 במרץ 2015

יתרוממו = יתקוממו

ג'ון וויליס האמיתי 15 במרץ 2015

נשמע שיש שם כמה אנשים עם שכל בארסנל, והגר ימשיך שם עד שהקהל יפסיק לקנות כרטיסים לדעתי.

אופיר 15 במרץ 2015

היו עונות שוונגר הצליח להחזיק את ארסנל בצמרת למרות קשיים גדולים. הזמנים ההם חלפו.
לצערי הוא לא מצליח לשנות מנטליות מאותם הימים שבהם הרעיון היה להשיג את המינימום ההכרחי, והדרישות הנמוכות שלו מהשחקנים\העדר המשמעת\החופש המוגזם שהוא נותן להם על המגרש נותרו כמו בתקופת הצנע. לכן לצערי הוא יהיה משה רבנו של ארסנל, שלא יזכה להכנס איתה לארץ המובטחת.

כשהוא ילך צריך יהיה להפסיק עם הקונספט הזה של מנג'ר כל יכול, ולהחליף כשצריך.

גיסנו 15 במרץ 2015

זה לא משנה מי יבוא לארסנל במקומו.
בארסנל עם או בלי וונגר לא יגררו לסכומים שמוציאות סיטי, צ'לסי ויונייטד.
אז גם הסקאוטינג בכל העולם השתפר מאוד ב 18 השנים שונגר בארסנל, וכבר אין לו בעלות ראשונית על כוכבים עולים מהליגה הצרפתית שאף אחד לא מכיר. וכבר אין לו הגנה אנגלית קשוחה שצמחה מתוך המועדון.
ארסנל הפכה מתישהו לסוג של אייאקס בקצת יותר גדול – כל כוכב עולה שם נמכר כי ארסנל לא תשלם לו את הסכומים שהוא יכול להרוויח במקום אחר. כל אחד שארסנל שמה עליו עין, מישהו אחר משלם לו קצת יותר ולוקח אותו, וארסנל נשארת עם שחקני דרג ב' במקרה הטוב בכמה עמדות מפתח. את הכסף שכבר מוכנים להוציא מוציאים על שחקני התקפה עם לא מעט ברק ומעט מדי אופי (אוזיל, פודולסקי, ז'ירו, וככל הנראה גם סנטי קאסורלה ואלכסיס סאנצ'ז – או שפשוט אין להם מספיק עם מי לשחק) ואיכשהו תמיד הקשרים הכי חושבים נפצעים לתקופות ארוכות (כשהפעם זה ווילשר וראמזי כל אחד בתורו).

כל זה כדי לומר שאני לא בטוח שמישהו אחר יעשה יותר מונגר במסגרת המגבלות הכלכליות, למרות שגם לונגר יש חלק לא מבוטל בקבעון המחשבתי הזה.

נולי 15 במרץ 2015

ארסנל של ארסן משחקת לפרקים (כמו אתמול) כדורגל מענג ואסתטי. בעיניי זו מטרה בפני עצמה ושימשיכו ככה.

Comments closed