כשזה מאוחר מדי

isibel

אלי גוטמן הפסיד את המשחק במחצית הראשונה.

גוטמן דיבר עם שחקניו על בונקר. הם יישמו.

הבונקר הזה נשבר כבר בדקה התשיעית. בלגיה יכלה בקלות להוסיף עוד שלושה-ארבעה שערים במחצית הראשונה. רק בגלל מזלה של ישראל, זה לא קרה. במקביל, ישראל לא עשתה דבר וחצי דבר בהתקפה.

השחקנים ירדו למחצית. לא יודע בדיוק מה המאמן אמר להם בחדר ההלבשה. אבל יש לי תחושה שהמילה בונקר לא הושמעה.

במחצית השניה שחקני נבחרת ישראל התחילו לשחק כדורגל חיובי בהרבה. לא צריך להיסחף. עדיין ישראל לא הצליחה לכבוש אף לא שער בודד- וזאת כאשר כמעט כל המחצית היא נגד עשרה שחקנים.

אבל היא שיחקה כדורגל טוב. במאות מונים טובים מהאנטי-כדורגל שהפגינה במחצית הראשונה.

המסקנה שלי היא שגוטמן היה צריך לדבר אחרת לפני המשחק. אין שום סיבה בעולם שהשחקנים שלו ישחקו כל כך שלילי ורע כפי ששיחקו ב-45 דקות הראשונות.

לא יכול להיות שרק התוצאה תכתיב הנחיה. כי כשאומרים את הדבר הנכון מאוחר מדי- לפעמים כבר הפסדת.

קצת על המודל הבלגי
יש מגיע בכדורגל

16 Comments

עומר 31 במרץ 2015

נראה לי שגוטמן מאוד מושפע מהתקשורת וזה משפיע על המסר לשחקנים.בכל מקרה הבעיות שלנו כרגיל במרכז השדה והמשחק הזה רק המחיש.שיתחילו לנצח בחוץ משחק קובע(בוסניה) ואז נראה מה הלאה

גיל 31 במרץ 2015

אם הוא היה משחק את אותו הכדורגל במחצית הראשונה אז זה היה נגמר ב5:0. צריך לתת מחמאות כשצריך והיה משחק שונה מאוד ממה שכולם ציפו לו. הוא דווקא לא שיחק בונקר לדעתי אבל הכיר ביחסי הכוחות. הוא בנה על לגנוב גול מול קבוצה שעליונה על ישראל בכמה דרגות. ב10 שחקנים בלגיה נסוגה וישראל העיזה יותר אבל זה לא הספיק.

יואב בורוביץ׳ 31 במרץ 2015

ממש לא מסכים. ישראל יכלה- ואולי גם הייתה צריכה- לחטוף 5- 0 במחצית הראשונה עם ההנחיות של גוטמן. אם היו משחקים במחצית הראשונה כמו בשניה (ובמחצית השניה ממש לא הוצג כדורגל מופקר), ואז היו ממשיכים לשחק במחצית השניה כפי ששיחקו- ישראל לא מפסידה ואולי אפילו מנצחת.

גיל 31 במרץ 2015

למה שישראל תעלה בידיעה שרוב הסיכויים הם חוטפים חמישייה?

יואב בורוביץ׳ 31 במרץ 2015

לא הבנתי את השאלה

גיל 1 באפריל 2015

אני אומר שאם היו עולים כמו שאתה מבקש הם היו חוטפים קשה. הם לא שיחקו בונקר אלא בצורה מבוקרת כדי למזער נזקים ואז הייתה להם הזדמנות טובה להשוות אחרי ההרחקה ושם הם שיחקו טוב.

יואב בורוביץ׳ 1 באפריל 2015

הם כן עלו במשהו שמאוד דומה לבונקר. הם כמעט לא יזמו. הם לא התנפלו. הם התיישבו ב-30-40 מטר האחרונים וניסו בעיקר להגן. רק בגלל צירוף מקרים/מזל, הם לא ספגו שלושה עד חמישה שערים. זו טקטיקה כושלת של המאמן. במחצית, כשהוא ראה שהמצב גרוע ושלא כדאי להמשיך לו באותה דרך- סביר להניח שנתן הנחיות שונות לחלוטין לשחקנים.

תומר חרוב 31 במרץ 2015

היכולת שלך לראות רק את חצי הכוס הריקה מרשימה אותי כל פעם מחדש.

יואב בורוביץ׳ 31 במרץ 2015

אתה מתכוון אלי? (:

איתן 31 במרץ 2015

ניהול משחק שערוריה של גוטמן, חצי ראשון שהיה כמעט בונקר, חצי שני אלילת המזל באה לטובתו. גם הרחקה של קומפני שכמה דקות לפני דגני היה אמור להיות מורחק,גם האזרד הוחלף וגם בנטקה.היחידים שסיכנו היו דה ברויין ופלאיני.
הנבחרת פשוט אימפוטנטית. חוסר יצירתיות ומנהיגות. אין מסירות עומק (מתגעגע לברקוביץ)או דאבל פס. במקום להמר ולשחק עם 2 חלוצים אמיתיים רק בדקה ה80 הוא מכניס חלוץ טבעי-ברדה- ועוד במשחק בית(רפאלוב ובן חיים לא תרמו למשחק)
כבר עדיף את שלמה שרף עם כל כמה שאני מתעב אותו, לפחות הוא לא פחדן ויודע לקחת הימור. הרי אין הבדל בין 1-0 ל 2-0 בשניהם אתה לא לוקח נקודות. שאפו לבלגים שעשו את העבודה לנוכח המצב. אם אלה התוצאות עדיף שנשאר בבית, הרי אם בסוף נעלה נהיה בשר תותחים כמו ערב הסעודית במונדיאל.
חבל שהתקשורת פה מכתירה מלכים על כלום,הורג אותי נויימן" משחק מצויין של הנבחרת" ראינו את אותו משחק? .משחק מצויין זה כשאתה עומד בציפיות שלך ואפילו מעבר.

עדיש 1 באפריל 2015

לדעתי הסיבה היא שכרגע קשה לשחקנים בנבחרת ישראל גם לבוא לשחק כמו במחצית השנייה ובו זמנית לשמור על ענווה. גוטמן בראיונות שלו וכנראה שגם בקבלת ההחלטות שלו לוקה בזה במיוחד

גיסנו 1 באפריל 2015

אלצ'ה צריכה ללחוץ את ברצלונה וריאל?
לסטר צריכה ללחוץ את צ'לסי וסיטי?
פדרבורן צריכים ללחוץ את באיירן?

ישראל ניסתה במחצית הראשונה, לשם שינוי, לשחק בהתאם למימדים שלה. זה שעשו גם את זה באופן כושל זו בעיה אחרת.
אבל בלי המחצית הראשונה, בלי לעבור אותה יחסית בשלום, והחילוף הטוב במחצית – המחצית השניה לא הייתה קורה
אם ישראל הייתה שוב מנסה ללחוץ כל המשחק ולנסות לכפות את הסגנון שלה על נבחרת שטובה ממנה ב 4 רמות – זה היה נראה יותר גרוע מווילס.
ואז היית כותב פה טור ששוחט את הנבחרת והכדורגל הישראלי.

כשאלישע לוי עוד היה בחיפה אני זוכר שנפלתי על ראיון איתו עם שלמה שרף ופרימו וכל שאר הליצנים. והוא אמר להם משהו פשוט ונכון – "שלמה, מבחינתכם בתקשורת אני צריך לעלות כל משחק עם שוער, 2 בלמים ו 8 חלוצים. מה לעשות שבמציאות זה לא עובד".

צור שפי 1 באפריל 2015

+1

יואב דובינסקי 1 באפריל 2015

דיברת יפה מאוד במגרש פתוח על דרישת הפלסטינים להשעיית ישראל. שני נושאים שלדעתי לא נגעת בהם וקשורים באופן עקיף, זה הכוח של קטאר בפיפ"א והיחסים העכורים בין לוזון ללבנת.

יואב בורוביץ' 1 באפריל 2015

תודה דובינסקי (:

Comments closed