כשעולים בלי חלוץ

Brendan_Rodgers_2014_(cropped)

הטקסט נכתב בהפסקת המחצית.

לפני המשחק כתבתי את הודעת האס.אמ.אס הבאה לחבר:

"עולים בלי חלוץ. אפילו ככה באלו לא מקבל הרכב. חרפה. כמעט בא לי שנובס".

תבינו, זה לא מאהבת באלוטלי. זה משנאת הקונספט של לעלות בלי חלוץ. ובעיני זו אכן חרפה.

ואגב, אחד הדברים שאני כבר מתווכח איתו שנים רבות זו הטענה שאם אתה עולה בלי חלוץ, או אפילו עם חלוץ בודד, אתה בהכרח מחזק מאוד את משחק ההגנה שלך בגלל "מרכז השדה המעובה".

ללא חלוץ- אתה פשוט עם סיכוי הרבה יותר נמוך להבקיע, והריווח שלך פחות טוב, ובגלל שמשחק ההתקפה שלך ולעתים גם הפוזשן נפגע אז אתה רק מזמן יותר התקפות- ולכן גם משחק ההגנה נפגע.

וזה בדיוק מה שקרה היום במחצית הראשונה באמירייטס- וזה בכלל לא הפתיע.

ברנדן רוג'רס כדאי שתבין: ראחים סטרלינג הוא השחקן הטוב ביותר שלנו נכון לעתה אולי (מתחרה איתו סטארידג') אבל הוא לא חלוץ טבעי. ודאי שגם לא קוטיניו.

כשסטארידג' לא כשיר אה אתה פותח עם באלוטלי! ודאי אחרי שבאלו עלה כמה פעמים מהספסל וכבר הוכיח יכולת משופרת באופן די משמעותי.

אם לא באלו- אתה עולה כשפיץ עם לאמברט או אפילו בוריני. אבל אתה לא עולה בלי אף חלוץ!!!!!

וההחלטה לעלות עם לוקאס וטורה- זו כבר בעיה לגמרי אחרת.

אני מאוד מודאג בנוגע לרוג'רס. בינתיים, מבין שלוש עונות באנפילד יש לו שתיים כושלות (ואחת נפלאה). הבעיה היא לא עם יכולת האימון, אלא עם ההחלטות הפרסונליות- ומה שמסתמן כסוג של פחדנות די כרונית.

לפחות אם הפחדנות הייתה מוכיחה עצמה, כמו אצל מוריניו לא מעט. אבל ככה זה בכדורגל- וכנראה גם בחיים- לרוב, הפחדנות היא מתכון לכשלון.

 

לאומיות
כסף על הריצפה

34 Comments

אריאל גרייזס 4 באפריל 2015

חבל שבאלוטלי פצוע מה שהורס בערך את כל התיאוריה שלך. וחטפנו שלישיה לא בגלל שאין חלוץ אלא כי טורה לא כשיר לאמצע ומורנו לא שייך כבר כמה שבועות טובים

יואב בורוביץ׳ 4 באפריל 2015

חשבתי שראיתי את באלו בסגל. אם לא- טעות שלי. ועדיין, חובה לעלות עם חלוץ, גם אם זה לא באלו- אז התיאוריה שלי לא נהרסת. גם בטקסט ציינתי שאם אין באלו- אז צריך לאמברט או בוריני כחלוץ טבעי בודד. ואגב, גם אם באלו היה כשיר כמו שאני מכיר את רוג'רס, הוא לא עולה בהרכב.

משה 4 באפריל 2015

מדהים אותי בכל פעם מחדש כמה אתה מסוגל לכתוב בלי לברר עובדות. טור שנכתב כאילו הריצה של הקבוצה לא החלה עם סטרלינג בתור חלוץ וברגע שבאלוטלי עף לספסל.

יואב בורוביץ׳ 4 באפריל 2015

ה"ריצה" שאתה מדבר עליה היא אוסף תוצאות לא רעות לרוב מול קבוצות לא מספיק טובות. בריצה הזו עדיין לא הצלחנו לעבור את בלקבורן בגביע בבית והודחנו על ידי בשיקטאש ביורופה ליג. וגם: כשסטארידג' היה כשיר אז כן היה חלוץ בהרכב במהלך הריצה.

משה 4 באפריל 2015

הריצה בה אתה בוחר לזלזל היא 13 משחקים ללא הפסד כשה-6 הראשונים הושגו ללא סטארידג' ובשביעי הוא נכנס כמחליף.בשיקטאש ובלקבורן הגיעו כשסטארידג' היה בקבוצה.

זה משנה 4 באפריל 2015

מה שמשה כתב.

עומר דוד 4 באפריל 2015

הריצה, בלי גרשיים, כללה ניצחנות משכנעים מאוד מול סיטי, טוטנהאם וסאות'המפטון, ללא ספק משחקי מאני טיים.

Dorigil 4 באפריל 2015

אנחנו לא טובים מספיק. זה לא משנה אם נזיז אותו לשם או את זה בחזרה. הקבוצה כאוסף שחקנים לא מספיק טובה. החודשים האחרונים היו אובר אציבמנט מטורף שבאמת כל הכבוד עליו לרוגרס.

פשוט חסר לנו וורלדקלאס במרכז המגרש. מגנים ברמה גבוהה. בלם מחליף. יותר מחלוץ שפיץ אחד. מה שיש מספיק לאיפה שאנחנו עכשיו. אפילו פחות. מדיניות הרכש שלנו לא מספיק מדויקת ואין לנו כיסים מספיק גדולים כדי לטעות.

כנראה שנבכה את רכישות (וחוסר היכולת לשלבם) של מרקוביץ, לוברן ובאלוטלי (יחד איזה 70 מיליון לישט, כמעט על הכסף של סוארז) עוד הרבה שנים.

בינתיים נמשיך לגעת בגדולה וליהנות מהרגעים הטובים. עד כמה ש״סבלתי״ העונה. היו את המשחקים מול טוטנהאם וסיטי שגרמו לי לחייך שבוע. אמנם באה איתם אופטימיות מתעתעת אבל ככה זה כשאתה אוהד ליברפול.

נקווה ששנה הבאה יהיה יותר טוב.

Oh when the reds!

יואב בורוביץ' 4 באפריל 2015

מסכים- אנחנו בהחלט לא מספיק טובים. לדעתי צריך לעשות אובר-הול כמעט לכל הקבוצה. זה בלתי אפשרי כמעט, אבל זה מה שצריך לנסות לעשות- גם אם בשלבים. ה"ריצה" הזו לא הרשימה יותר מדי. לא ניצחנו כמעט קב' איכותיות. ולא שיחקנו כדורגל מספיק מלהיב. כפי שכבר כתבתי- גם הודחנו מהיורופה ליג ולא עברנו את בלקבורן בבית בגביע. הריצה הזו היא מצג שווא. ברור שיש בנו היכולת לתת משחק אחד מצוין- או חלק ממשחק מצוין- ולנצח קב' גדולה. זה קיים, היכולת הזו. אבל גם זה לא מספיק. צריך קבוצה חזקה מאוד עקבית- ואנחנו כל כך רחוקים מכך.

יריב ס. 4 באפריל 2015

ניצחנו את טוטנהאם, סיטי וסוטו. אלה בהחלט קבוצות איכותיות

יותם 5 באפריל 2015

ועם אחלה כדורגל לפרקים

D! פה ועכשיו 4 באפריל 2015

בוריני ולמבארט? אתה רציני

מילא שהקבוצה פח אשפה אבל למבארט ובוריני?

גל ד 4 באפריל 2015

אם אנחנו כבר מדברים שטויות, רציתי לשאול, מה עושים חלוצים באנגליה כשיש שביתה? הרי עם הם שובתים, הם בעצם ממלאים את תפקידם כפשוטו, משמע – לא שובתים, כלומר לא ממלאים את תפקידם, כלומר שובתים, וחוזר חלילה! זה פרדוקס!

גל ד 4 באפריל 2015

*אם

Oded 4 באפריל 2015

לא הבנתי

יוסי מהאבטיחים 5 באפריל 2015

חלוץ=striker…
נסה עכשיו

Oded 5 באפריל 2015

יצאתי חומוס

no propaganda 5 באפריל 2015

1. ברצלונה החל מ2009 2010 שיחקה בלי חלוץ מספר שנים, לא זכור לי שהתלוננת.
2. בטופ של הכדורגל העולמי כרגע אין כמעט קבוצות שמשחקות עם שני חלוצים ואם מסתכלים מחוץ לאנגליה אז זו רק יובנטוס.

ק. 5 באפריל 2015

סיטי בדרך כלל עם אגוארו ודזקו.
ולקרוא לזה שסוארס וניימאר "נדחקו" לצדדים כדי לפנות מקום לחלוץ המדומה משחק בלי חלוצים זו כבר סמנטיקה בלבד (והשנה גם לפעמים סוארס באמצע כחלוץ מטרה)

no propaganda 5 באפריל 2015

כתבתי שמחוץ לאנגליה זה רק יובנטוס. באנגליה יש את סיטי ולפעמים את יונייטד.
סוארז משחק עכשיו כחלוץ אבל עד השנה. ניימאר הוא וינגר לכל דבר, לא שונה מסטרלינג לצורך העניין. ומאז אברהימוביץ עד השנה ברצלונה שיחקה בלי חלוץ

ק. 5 באפריל 2015

ווינגר שחי ב-30 מ שליד השאר זה לא ווינגר שהאנגלים מתכוונים כשמשתמשים בביטוי הזה (הם היחידים, והם מתכוונים לשחקן כנף ב-4-4-2 ולא ב-4-3-3).
אז אפשר לא להחשיב את וייה לחלוץ ולא את ניימאר וסוארס (אלכסיס ופדרו היו יותר בכיוון של סטרלינג לצורך העניין) ולא את מסי (לפני השנה). לדעתי זה מסתכם בסמנטיקה.
אגב גם פסז משחקים עם זלאטן וקבאני, גם אם לפעמים קבאני בורח לאגף

no propaganda 6 באפריל 2015

ברור שאפשר אבל אז התזה שליברפול עלו בלי חלוץ פשוט לא נכונה. אני יוצא מנקדות הנחה שסטרלינג לא חלוץ וכך גם מרקוביץ ומכאן מסיק שגם שאר השחקנים שציינת לא חלוצים.

פה איתמר 5 באפריל 2015

פוסט לא איכותי.

D! פה ועכשיו 5 באפריל 2015

יש לו עודף חלוצים

גיסנו 5 באפריל 2015

אני מצטער, אבל אני אשמח לדעת מה אמור לגרום לשחקן וורלד קלאס אמיתי להגיע לליברפול של ימינו. כזה שיכול לקבל 200 אלף ליש"ט לשבוע וקרב על האליפות כמעט בכל עונה, בכמה וכמה מועדונים אחרים.
ואני לא ציני בכלל, ולא מתכוון להעליב – באמת מעניין אותי, כי זו טענה שאני שומע גם מחברים אוהדי הקבוצה. שצריך "וורלד קלאס".

קחו בחשבון ש:
– סטיבן ג'רארד גדל במועדון והוא בכללי יוצא דופן בזה שנשאר שם כל השנים.
– טורס הגיע למועדון אאל"ט אחרי 2 גמרי צ'מפיונס ב 3 שנים, וזה היה לפני 8 שנים בערך.
– סוארז לא הגיע כוורלד קלאס, הוא פשוט עד כדי כך טוב.
מלבד אלו לא באמת היה במועדון וורלד קלאס אמיתי ב 10 השנים האחרונות.

D! פה ועכשיו 5 באפריל 2015

אל תצטער

תשאיר את זה לנו

אופציה ראשונה – לגדול במועדון
אופציה ב' – להגיע כמו סוארז, כמעט מבושל
אופציה ג' – כוכב שדעך מעמדו, סטייל חצי מסגל ריאל מדריד או מישהו כמו פלקאו, אחרי תקופה לא קלה
אופציה ד' – סוג של כל אחת מהאופציות הקודמות אבל כחלק מתהליך בריא של קבוצה, שחקן הופך לוורלד קלאס בתוך קבוצה שהיא שיש לה צורה ודרך. אז גם שחקנים בינוניים נראים טוב בהרבה.

* צ'אבי אלונסו והמנוול שהלך לברצלונה גם היו אצלנו ובהחלט וורלד קלאס. אחרים, אוהדי קבוצות אחרות, טענו שקרא היה לפחות לשנשנתיים בטופ של התפקיד שלו. הבעיה היא שלא שמרנו את מה שהיה ולא שאין. למועדון בסדר הגודל של ליברפול נופל לפחות אחד כזה כל כמה שנים.

גם היום קוטיניו יכול להפוך לכוכב גדול ויש סידרה שלמה של שחקנים שיכולים להפוך, בתנאים מסויימים לשחקני ענק. יש נטייה היום לראות רק שחקנים מארבע-חמש קבוצות כוורלד קלאס. אני עדיין בדיעה שיש הרבה יותר אם כי בהחלט פחות מפוזרים מבעבר.

גיסנו 5 באפריל 2015

איך שכחתי את צ'אבי אלונסו….לא לעניין מצדי!! התנצלותי הכנה.

אני לא חושב שאני מסכים איתך לגבי קוטיניו. ובכלל כרגע בליברפול אני לא רואה עוד כוכב על צומח – אין שלד מספיק חזק בקבוצה הזו. ואם יש משהו שלמדנו בשנתיים האחרונות של המפעלים האירופיים ובמיוחד השנה – שחקן טוב לליגה האנגלית לא בהכרח שווה הרבה במקום אחר. היחיד שאני יכול לחשוב עליו בשלוף עם פוטנציאל אמיתי להיות כוכב על יום אחד, מחוץ לארבע המובילות הנוכחיות (ובעצם בכלל המובילות באנגליה ב4 השנים האחרונות לפחות) זה הארי קיין וגם זה קצת מוטל בספק. יש הרבה שחקנים שנראים טוב בפרמיירליג ואז מגיעים המשחקים באירופה ואתה רואה שעם כל הצער שבדבר – הרמה היא פשוט לא אותה רמה. באזל נפנפה את ליברפול עוד בבתים, מונאקו את ארסנל, סיטי נכנעה ללא תנאי והתוצאות עושות עם צ'לסי הרבה חסד למרות ההדחה – הכדורגל שהציגו נגד פסז' היה פשוט מביש. וזו הקבוצה שעומדת להיות אלופת אנגליה.

ולצערנו בעולם הכדורגל של היום כל שחקן שמראה סימן של וורלד קלאס נרכש בזריזות ע"י אחת מאותן 4-5 קבוצות שאתה חושב עליהן…

D! פה ועכשיו 5 באפריל 2015

השאלה היא איך נגדיר וורלד קלאס.
וחוץ מזה יש שחקנים שבתוך מערל מסויים, בקבוצה אחת יהיו כוכבי על ומחוצה לה – כמעט שום דבר. ההתפתחות של שחקן תלויה גם במזל, מי השחקנים מסביבו, מי המאמן, מי היריבה, פציעה וכאלו.

נניח שלואיס היה נשאר וליברפול היו שועטים לאליפות, נניח. יכול להיות שקוטיניו היה עם עוד שישה שערים ועשרה בישולים (ליד סוארס זה היה יותר קל) והיינו כולם חושבים עליו אחרת. אצל יונייטד של פרגוסון, הדוגמא הקלאסית מבחינתי, היו תמיד שחקנים שפשוט התאימו לפאזל שלו בצורה כזו שנראו נהדר, גם אם לא וורלד קלאס. הם לא שחקנים שיכלו להשפיע על קבוצה אחרת.

גיסנו 6 באפריל 2015

כבר ב 2003 לא היה לך ספק שג'רארד וורלד קלאס. (גם למפארד לצורך העניין)
לא היה ספק שסוארז וורלד קלאס כמעט מהרגע הראשון שלו באנגליה.
כשבייל ומודריץ' עוד היו בטוטנהאם לא היה לך ספק שהם וורלד קלאס (לי לפחות לא היה ספק לגבי מודריץ').

קוטיניו, הנדרסון, סטרלינג ואפילו סטארידג' – שחקנים לא רעים בכלל, מי יותר ומי פחות, אבל אף אחד מהם לא באמת וורלד קלאס. שילוב של כשרון, אופי ויכולת בפועל בעיקר במאני טיים.

D! פה ועכשיו 6 באפריל 2015

הנדו לא וורלד קלאס. עדיין. לא בטוח שאי פעם יהיה.
קוטיניו לדעתי יכול להיות, וסטרלינג לדעתי לא.
סטארידג' אם היה נותן את העונה הקודמת בריאל או באיירן היה אולי נחשב לאחד כזה. אבל הוא לא.

מודריץ' זו דוגמא מעולה – מה הופך אותו לוורלד קלאס? אתה חושב שהוא שחקן שיגיע לקבוצה כמו ליברפול ויהפוך אותה למועמדת ברגע אחד? אני בספק.

גיסנו 6 באפריל 2015

כשאני ראיתי את מודריץ' בטוטנהאם הייתה לי תחושה שמגיע לו לשחק במועדון יותר גדול, ושהוא יהפוך שחקנים טובים לאפילו טובים יותר. שיש לו טאץ' וראיית משחק יוצאי דופן – קצת כמו צ'אבי אלונסו בתקופתו בליברפול.

מודריץ' לא היה הופך את ליברפול לקונטנדרית, אבל אם הוא היה עכשיו בליברפול אני חושב שהיה אפשר לראות שהקבוצה הנוכחית פשוט קטנה עליו, ושמגיע לו יותר.

את סטארידג' קשה לי לשפוט כי העונה הוא בעיקר פצוע, ובעונה שעברה קשה לדעת מה בא מיכולת אישית שלו ומה נבע משת"פ מצויין עם סוארז.

קוטיניו שחקן נחמד אבל אישית אני לא רואה אותו מגיע אפילו ללבל של אוסקר.

D! פה ועכשיו 6 באפריל 2015

תודה

תומר ש 6 באפריל 2015

קוטיניו כבר היום שחקן יותר טוב מאוסקר ויש לו עוד לאן להתפתח.

גיסנו 6 באפריל 2015

נסכים שלא להסכים בעניין

ל D! – על לא דבר

Comments closed