כדורסל של גיבורים

paugriff

אין הרבה דברים בחיים שמסבים לי אושר גדול יותר מלראות את סן אנטוניו מפסידה במשחק פלייאוף חשוב. בהתאמה, ניצחונות שלהם גורמים לי לעצב גדול.

אז אני מאושר הבוקר. מאושר, אבל עדיין חושש. מאוד חושש.

מי כמו הספרס מסוגלים לנצח גיים 7 ועוד את הלוס אנג'לס קליפרס..

אבל רגע שכחו מהספרס והביטו על הקליפרס. מהפרנצ'ייזים הכושלים בתולדות הספורט המקצועני בארצות הברית. ופתאום לפתע הם נתונים פייט הירואי וגלוריוזי נגד אחד הפרנצ'ייזים הנערצים אי פעם.

הם אפילו מגיעים לגיים 6 ומנצחים אותו בסן אנטוניו!- ועוד אחרי הפסד שובר לב בבית בגיים 5, הפסד שיכל לרסק כמעט כל קבוצה, ובוודאי כזו שצריכה להגיע לסן אנטוניו למשחק הדחה, ועוד קבוצה שהיא הפאקינג אל.איי קליפרס.

כריס פול ובלייק גריפין עדיין לא זכו בדבר בכל שנותיהם ב-NBA. הם אפילו לא התקרבו.

אבל כמה שהם טובים! וכמה שהם גם הירואים!

ובנוסף לשני העילויים בעמדת הפוינט גארד והפאוורד פורוורד חובה לציין את ג'יי ג'יי רדיק הקלעי הכביר ששיחק כמו ווינר ענק הלילה ואת התרומה הכל כך משמעותית של דיאנדרה ג'ורדן מתחת לסלים בשני צידי המגרש- בעיקר על הקרשים ובהגנה. גם מאט בארנס, שחקן הגנה מעולה, וג'מאל קרופורד, שבכמה מהלכים גדולים בהתקפה תרם לניצחון, כמובן ראויים לאיזכור.

ועדיין, לקליפרס אין כמעט ספסל. קבוצה מאוד רזה. וודאי בהשוואה לספרס, עם הסגל הבלתי נגמר.

הספרס כל כך עמוקים והם מכונה כל כך משומנת שגם במשחק בו דאנקן, פארקר, ג'ינובילי ולנארד לא טובים, הם עדיין כמעט מנצחים.

בלתי ייאמן.

אבל זה יהיה אפילו יותר בלתי ייאמן עם הספרס- מהאלופות הנערצות בכל הזמנים- תפסיד כבר בסיבוב ראשון בפלייאוף, ועוד ללוס אנג'לס קליפרס!

איזו חגיגה זו תהיה.

רוח המועדון - קווים לדמותה
המורשת של הספרס, משחק 7 הלילה

65 Comments

אלון 1 במאי 2015

אצלי יש דיסוננס מדהים לכמה שאני מעריך את דאנקן והספרס לעומת כמה שהניצחונות שלהם שוברים לי את הלב. מדאלאס של 2004 5 ופיניקס של 2006 7 ואוקלוהמה של שנה שעברה והקליפרס במשחק 5.
כמה הופתעתי שראיתי שהקליפרס ניצחו הלילה(לצערי לא יכולתי לראות). רק בשביל כריס פול מגיע לקליפרס להגיע רחוק. רכז טוב ברמה היסטורית.
רק שלא יפסידו.
נ.ב
עד מתי השופטים יקנו את הפלופים המזעזעים של גינובילי… כמה שאני מעריך את דאנקן, ככה אני לא סובל את מאנו.

7even 1 במאי 2015

+1….לגמרי.
מעריך אותם מאד אבל כריס פול….ואוו…
הספרס מדהימים. עדיין אני בעד לוס אנג'לס

ערן 2 במאי 2015

הזקנה של מאנו מביישת את נעוריו, אבל בספר הימים של הליגה הוא עדיין ענק והשנים הטובות שלו חקוקות אצלי ושום עונה חלשה שנגמרת באליפות לא גורעת כלום. מבחינתי מהגדולים של העשור וחצי האחרונים. שחקן מפלצת מבחינתי.
לא מסכים איתך

גיל 2 במאי 2015

מה בדיוק מבייש בו? הוא נותן מה שהוא יכול וזה לא הרבה כרגע. להזכירך, לפני שנתיים הוא היה נוראי בפלייאוף וכולם קראו לו לפרוש ואז נתן פלייאוף מדהים שנה שעברה. יש לו עוד לא מעט כדורסל והרבה חכמת משחק.

משה 1 במאי 2015

האמירות לגבי הספסל של הספרס רק מבהירות כמה פופ והספרס הם ארגון ענק וכמה הקליפרס או כל קבוצה אחרת קטנים עליהם. אני מבטיח לך שאם מאמן בינוני כמו ריברס מקבל את מילס, בלינלי, גרין, בונר וכו' אתה מגדיר אותם מהר מאוד כספסל רזה וכולם מדברים על הבניה של הקבוצה ועל כך שעם עיבוי של הספסל הם יעשו זאת בשנים הקרובות. פופ עושה מלימונים לימונדה, בגלל זה גם הפסד ספורדי או אפילו הדחה מול קבוצות אינדיווידואלים שהורסות את ההנאה מהמשחק (ע"ע ווסטברוק, הארדן או קליבלנד כמכלול) הם מכה קלה בכנף.

dmc 1 במאי 2015

גרין בחמישייה, בלינלי היה ברוטציה גם בשיקגו למשל. מילס וג'ינובילי רוטציה בכל קבוצה אחרת.

duncan 1 במאי 2015

באיזו רוטציה היה מילס לפני?

יריב 1 במאי 2015

לא היה (שיחק בפורטלנד, היה בשולי הרוטציה וגם זה תיאור נדיב). אני חושב שהטענה היא שאם הוא לא היה מגיע לסן אנטוניו הוא עדיין היה נכנס לרוטציה בקבוצה אחרת. גם בסן אנטוניו לקח לו שנתיים להיכנס לרוטציה באמת (באמת – בפלייאוף). אני, אגב, בספק גדול לגבי הטענה הזו, הרי הוא חתם בסן אנטוניו כשחקן חופשי על חוזה קרוב למינימום (לפני 4 שנים).

משה 1 במאי 2015

אני לא רואה את תיבודו, שהוא מאמן טוב מריברס בעיני, נותן לבלינלי לזרוק 3 שלשות בדקה האחרונה. מילס לא היה מגיע לרוטציה של אף קבוצה ברמה הזו.

אודי 1 במאי 2015

לבלינלי יש שניים או שלושה סלי ניצחון בשיקגו

ישי 1 במאי 2015

מזל טוב.
טוב לדעת שיש דברים שמסבים לך אושר.

יואב בורוביץ' 1 במאי 2015

חבל"ז

אלעד 1 במאי 2015

עם כל הכבוד, ואני אפילו בעד הקליפרס פתאום, אם הם מנצחים את משחק 7 אני הולך להצטייד במים מינרליים וקופסאות שימורים.

גלעד 1 במאי 2015

פוסט פה מעולם לא נראה יותר כמו נסיון ניחוס מאשר הפוסט הזה.

היסטוריון של ספורט 1 במאי 2015

כ"כ מתאים וצפוי שס.א תנצח בחזרה במשחק 7 ואז כל הסטראוטיפים יתחזקו ואני כמובן אשמח.
אבל אם ל.א תפתיע יש חתיכת סיפור כי בנוסף להדחת הספארס הרי שבגמר המערב תהיה לוזרית של ממש ל.א או יוסטון .

Bad Boy 1 במאי 2015

משחק אדיר של הקליפרס. רבע אחרון מעולה של סי פי 3 ובלייק.. כמה נהניתי.
אם הקליפרס לוקחים את הסידרה הזו מגיע להם אליפות!

7even 1 במאי 2015

+1

בילבו באגינס 1 במאי 2015

מהתחושה שלי הקליפרס הרבה יותר רעבים הרבה יותר רוצים לנצח. אני מסתכל על דנקן ופארקר והם נראים חצי משועממים. מצד שני הרעב שלהם יכניס אותם ללחץ . יהיה משחק אדיר זה בטוח

duncan 1 במאי 2015

פארק גמור

גיל 1 במאי 2015

פרקר פצוע.

פאקו 1 במאי 2015

כנ"ל לגמרי. פופ יושב לי בראש באותו מקום כמו ביל בליצ'יק – שניים שיעשו דברים על גבול החוקי (האק א במקרה פופ, מה שתרצו במקרה של בליצ'יק) כדי לנצח, ובדרך יהרסו כל שביב של סימפטיה שתהיה לי להם ולקבוצתם.

גיל 1 במאי 2015

אין שום השוואה בין ביליצ'ק לפופ. פופ לא עושה שום דבר על גבול החוקי אלא משהו חוקי לגמרי שהוא לא היחיד שעושה את זה אפילו.

פאקו 1 במאי 2015

מעבר לפגיעה המשמעותית באסתטיקה של המשחק, השימוש המוגזם של מאמנים כמו פופ (וכן, אני יודע שהוא לא הראשון או היחיד שעשה את זה) מביא לדיונים אם להוציא את הדבר הזה מחוץ לחוק.

rami 1 במאי 2015

בתור הצעת נגדית, מה דעתך על להוציא מחוץ לחוק "שחקני" כדורסל שקולעים בפחות מ50 אחוז מהקו?

גיל 1 במאי 2015

אסתטיקה זה עניין סובייקטיבי. זה כמו להאשים את מוריניו ברמאות למרות שהקבוצה שלא משחקת מכוער. אם זה לא יהיה חוקי אז לא ישתמשו בזה אבל כל עוד זה בחוקים למה לא להשתמש בזה?

פאקו 1 במאי 2015

שאלת וענית. שונאים את מוריניו כי הכדורגל שלו מכוער, למרות שהיה אפשר לעשות הרבה יותר עם הרכב השחקנים שלו. אף אחד לא טוען שזה לא חוקי. כנ"ל לגבי פופ: מצופה ממאמן עם כזה הרכב לא להשתמש בשיטות שמכערות (לדעת רבים) את המשחק. אגב, לדעתי במשחק האחרון זה אפילו פגע בקבוצתו, כי נראה שהוא עשה את זה בשלב שבו ס"א הייתה במומנטום, ונראה שזה דווקא פגע במומנטום שלה.

גיל 1 במאי 2015

אבל הספרס כן מציגים כדורסל מרהיב. הם לא משתמשים בטקטיקות הגנתיות או אגרסיביות כל הזמן ונגד כל היריבות אלא רק נגד חולשה גדולה של שחקנים מסוימים. אני מסכים איתך שזה לא תמיד יעיל ולא הייתי רוצה שישתמשו בזה כל הזמן אוטומטית.

גיל 1 במאי 2015

אני שמח שיש משהו שבכל זאת גורם לך אושר אם כי לא ברור לי איך אוהד אובייקטיבי לא יכול לאהוב את הספרס. בכל מקרה, שום תוצאה לא תהיה בלתי יאמנת בסדרה כל כך שווה כזו. שתי קבוצות שוות בכוחן. לקליפרס יותר כישרון ופחות עומק ופחות ניסיון אבל אתמול ריברס ניהל את המשחק מצוין. יש לקוות שהשחקנים שלו יהיו עייפים יותר במשחק 7.

אריק 1 במאי 2015

הפאולים הדוחים והדי טיפשיים על ג'ורדן גורמים למחוג האהדה שלי לנוע מערבה.
אם קבוצה מאמינה שהיא הטובה יותר שפשוט תשחק.
פופ כמוריניו עושה הכל חוקי.

גיל 1 במאי 2015

פופ עושה את זה רק חלק קטן מהמשחק. וקבוצה יותר טובה מנצלת כל יתרון שיש לה.

אריק 1 במאי 2015

די נו באמת. מה הוא משפטן שמצא פירצה בחוק או שהוא מאמין ביכולת של בקבוצה להגן?
יותר גרוע מבונקר

גיל 1 במאי 2015

זו לא איזו פירצה אלא חלק אינטגרלי מהחוק. זו לא איזו אסטרטגיה חדשנית או לא מקובלת. ולא כמו מוריניו זה רק כמה דקות ולא כל המשחק אז נראה לי שקצת מגזימים בביקורת על זה.

אהד 1 במאי 2015

למה זה בסדר לעשות עבירה חכמה בכדורגל או להרחיק כדור בגלל לחץ? שילמדו לקלוע וזהו.
ומה זה השטויות של אסתטיקה? אולי נחליט להוציא מהחוק את הזריקה של בונר?

פאקו 1 במאי 2015

דווקא עניין העבירות גם בכדורסל וגם בכדורגל (שהוא ענף די סטגנטי מבחינת שינויים בחוקה) עבר לא מעט שינויים בדיוק מהסיבות האלה. בכדורגל עבירה על שחקן הנמצא לבד בדרך אל השער מזכה אוטומטית בהרחקה, בעוד שפעם עבירה כזו הייתה מווגדרת לשיטתך כ"עבירה חכמה". גם בכדורסל עבירה מוגדרת כבלתי ספורטיבית כאשר היא מתבצעת לשם העבירה בלבד, ומאד הגיוני שעבירות מסוג ההאק-א יוגדרו כעבירות מהסוג הזה.

אהד 1 במאי 2015

עבירות חכמות זה עבירות שעוצרות למשל מתפרצת ועליהן מקבלים רק צהוב. מסכים שזה הגיוני להפוך את ההאק א לעבירה בלתי ספורטיבית, לא מבין למה יוצאים דווקא נגד זה. ובטח שלא מבין את הקטע של אסתטיקה..

אדם 2 במאי 2015

אני לא מבין, זה חדש לך שהמין האנושי מעדיף דברים אסתטיים על כאלו שלא?

אהד 3 במאי 2015

אני אוהד הפועל פת, ככה שכן

גיל 1 במאי 2015

אתה צודק אבל כדורגל זה משחק שונה. ראשית, הרבה מהעבירות היו ברוטאליות ויש סכנה ממשית לפציעה. דבר שני, גולים הם אירוע נדיר בכדורגל ולכן מניעת מצב הבקעה כמעט תמיד משתלמת להגנה אם לא מרחיקים שחקן או אין פנדל. דבר שלישי, הטקטיקה בכדורסל היא לא מניעת סל בטוח אלא יותר אסטרטגיה שמשחקת לחולשה של שחקן יריב. אני גם חושב שזה לא אסתטי אבל לא בטוח שצריך לשנות את זה כי לדעתי זה נותן פרס לעצלנות של שחקנים.

Spurs 1 במאי 2015

ברור שלא היינו עושים פולים על ג'ורדן אבל סן אנטוניו כבר לא קבוצה צעירה כרגע זו הדרך
שמעת על המשפט הידוע " המטרה מקדשת את האמצעים " זה בדיוק מה שפופ עושה ואני איתו !!
Go Spurs Go! !

אלעד 1 במאי 2015

זה פשוט מכוער ולא ספורטיבי.
חוקי אבל לא ספורטיבי.
יש פה אקט מעליב אישית כלפי שחקן, עצירת רצף המשחק.
איך אפשר לאהוב את זה ?

גיל 1 במאי 2015

אין כאן שום דבר לא ספורטיבי. להפך, נותנים לשחקן הזדמנות להעניש את הקבוצה שעושה פאולים. מי שנעלב צריך לפנות בתלונה לשחקן שלא מסוגל לקלוע עונשין, פעולה די בסיסית בכדורסל.

omer 1 במאי 2015

כן, זה אכן חוקי ולגיטימי.

עם זאת, זה די מכוער. זה הופך את המשחק להרבה פחות אטרקטיבי לצופה הנייטרלי ובלתי נסבל לצפייה שזה מתרחש ברצף למספר דקות, ולכן אני מניח שבליגה שלא חוששת לשנות ולחדש ושמטרתה העיקרית היא לבדר את הצופה סילבר וחבריו יעלימו את התופעה הזאת די מהר. מאמין שכבר בקיץ הקרוב יהיו שינויים בחוקה.

בכלל, כל השינויים המהותיים בחוקה בעשור שניים האחרונים, אפילו טכנית כעונש על delay of game, הוכנסו במטרה להפוך את המשחק לשוטף והתקפי יותר. גם מיעוט העבירות היחסי שנשרקות ביחס לשאר העולם (למרות שרמת הפיזיות בNBA רחוקה שנות אור משאר העולם) ואי הקפדה על חוק הצעדים מייצגות את המגמה הזאת.

אלעד 1 במאי 2015

דומה לבזבוזי זמן והחזרת כדור לשוער בכדורגל. גם זה היה חוקי עד שהפך למכוער ופוגע בתכלית המשחק.
מאמין שייעלם מהר מהחוקה. דרך אגב כשהקבוצה כמו ס.א משתמשת בנשק של חלשים לכאורה זה מאוד מוריד מההערכה אליה. אצלי לפחות

גיל 1 במאי 2015

זה קצת מצער כי הספורט עובר מהפיכה שהגנה הופכת לא חוקית (לא רק בכדורסל גם בפוטבול).

אסף 1 במאי 2015

אלעד – צודק.
ניסיתי לחשוב מה היתה התגובה הציבורית אם קבוצה אחרת, עם פחות קרדיט ציבורי מזה של פופ והספרס היתה מנסה את זה. לא מידי פעם, אלא כמו שסן אנטוניו נוהגת בסידרה הזו: כל משחק. במשך 82 משחקים.
נניח שהניקס, שלא משחקים אצלה מגינים היסטוריים כמו דאנקן וקוואי, היתה מגיעה למסקנה שהדרך היחידה שלהם להתמודד עם התקפות חזקות כמו של הרוקטס ושל הקליפרס היא ע״י האק-א-מישהו. מעניין אם גם אז היו מדברים על הלגיטימיות והספורטיבית של השיטה, ועל כך שהיא בעצם באה לחנך ולהעניש עצלנים.

חד פעמי 1 במאי 2015

הממוצע ההגנתי בליגה הוא באזור ה-105 נקודות ל-100 פוזשנס. כשאתה עושה האק-א-מישהו אתה צובר עברות, ובשלב כלשהו זה פוגע ביכולת שלך לשמור, כך שיקלעו נגדך יותר נקודות מזה. אז בוא נניח שאתה צריך לעשות את העברות על שחקן שקולע ממש רע מהעונשין, נניח פחות מ-45% מהעונשין בשביל שזה ישתלם. כמו כן זה צריך להיות שחקן משמעותי, שמקבל דקות, כדי שתוכל להוציא את האסטרטגיה לפועל. בעונה האחרונה היו בליגה 4 שחקנים עם אחוז נמוך מ-45 שמשחקים יותר מחצי מהמשחק בממוצע (24 דקות), ואחד מהם שיחק 2 משחקים כל העונה, כך שבפועל היו שלושה כאלה (ג'ורדן, דראמונד ורונדו).
בקיצור, לא הייתי דואג מדי מזה שכל הליגה תתחיל לשחק האק-א-מישהו 82 משחקים בעונה מהסיבה הפשוטה שזו אסטרטגיה גרועה.

גיל 1 במאי 2015

מן הסתם יש לזה יותר הד כשהאלופה משחקת ככה אבל אתה נותן כאן פרשנות לא נכונה. הספרס לא חושבים שזו הדרך היחידה שלהם לנצח או שהם לא יכולים לנצח בדרכים אחרות. הם פשוט סבורים שזו דרך שמעלה את הסיכוי שלהם לנצח. יכול מאוד להיות שהם לא זקוקים לטקטיקה כזו כדי לנצח אבל אם זה עוזר להם למה לא?

אלון 1 במאי 2015

כמו שהרבה היו נגד שיקאגו וג'ורדן, האוהד האובייקטיבי שואף לאיזשהו איזון בין הגורמים ש"מגיע להם" ו5 אליפויות לספרס זה דיי והותר לא משנה כמה שהם גדולים, גם לכריס פול מגיע.

צרפתי 1 במאי 2015

קרוע בין החיבה ההיסטורית שאני רוחש לקליפרס (הגעתי לסן דיאגו בשנה שהם עברו ללוס אנג׳לס) לזו שאני רוחש לספרס (טוני פארקר, בובו דיאו, אותם זכיתי לראות משחקים לפני שחצו את האוקיינוס)…
ההאק א דיאנדרה משאיר טעם מר ולתחושתי דווקא פוגע בסן אנטוניו.

מאיר (חדש בשכונה) 1 במאי 2015

סן אנטוניו משחקת כדורסל אירופי שמעלים את ההבדלים ברמה האישית של השחקנים. כדי לנצח אותם צריך שיקרו שני דברים, האחד, היותם מעבר לשיא והשני שהיכולת האישית של אחד או שניים מחמישיית היריבה תהיה עצומה. נדמה לי שזה קורה. כריס פול פשוט נפלא עוד מניו אורלינס והלוואי שיעשה את כל הדרך.

חד פעמי 1 במאי 2015

בקשר לכדורסל האירופאי של ס"א, דורפן כתב בצדק גמור לדעתי לפני שנה בערך ש"הפשפש לא יושב על הגב של הפיל וחושב שהוא מנווט אותו". בכלל הוא מדבר שם על כדורסל קבוצתי אמריקאי:
http://debuzzer.com/dorfan/16167/

מאיר (חדש בשכונה) 1 במאי 2015

תודה על ההפניה, רק ברור שהכדורסל של סן אנטוניו יותר קבוצתי משל רוב קבוצות האנ בי איי, ולא משנה מה מקורו, אמריקני מהפריפריה או אירופי.

omer 1 במאי 2015

+1

No ONE 1 במאי 2015

היה משחק אתמול? הייתי עסוק עם לאונרד פאקינג וויליאמס
מי יכול על ה DL של הג'טס

Spurs 1 במאי 2015

למה לא לא לקחנו QB זה אומר שבונים על ג'ינו
לא אוהב את זה בלשון המעטה. ..

No ONE 1 במאי 2015

חוץ מווינסטון לא היה שום ק"ב ששווה בחירת סיבוב ראשון , מריוטה צריך לשבת שנתיים וללמוד , אני שונא ק"ב שלא שיחקו פרו סטייל בקולג'
היחיד בדראפט הזה ששיחק פרו סטייל זה ווינסטון
שנה הבאה יש את הקנברגר מפן סטייט ואת קוק מ-מישיגן סטייט
הק"ב השנה פשוט לא טובים

SPURS 1 במאי 2015

מסכים אבל ג'נו סמית זה בדיחה עצובה
בוא נראה אותו השנה עם דיפנס טופ 3 בליגה (לדעתי הכי טוב)

SPURS 1 במאי 2015

אין על הספרס נבוא מוכנים לגיים 7 וננצח
פרקר יתן משחק טוב ו ההגנה תבוא מוכנה
!!!GO SPURS GO!!!

זהבי לך לטוטנהאם 1 במאי 2015

גם אני אוהד דאלאס ועדיין לא שונא את סן אנטוניו…
מה יש לשנוא בהם?

צרפתי 1 במאי 2015

הם מנצחים (שלא כדרך הטבע האמריקאי).

אהד 1 במאי 2015

רוב השחקנים של ספרס היו חלשים במשחק הזה. מספיק לדעתי ששניים מהחמיקה הטובים יתעוררו כדי שלקליפרס לא יהיה סיכוי. נקווה שזה יקרה.

Asaf 2 במאי 2015

הרבה תלוי במשחק 7 ביכולת של פארקר להוציא משהו למרות הפציעות שמגבילות אותו, כרגע ביכולת הנוכחית שלו שהוא לא מספק נק׳ זה מאוד מקל על הקליפרס לשבש את המשחק ההתקפי של הספרס.
בינתיים כריס פול מנצח אותו בנוקאאוט בסדרה וזה בעיניי לפחות הדבר המרכזי שמביא את הקליפרס מרחק נגיעה מניצחון הסדרה

Duncan 2 במאי 2015

פרקר גמור. סוס מת.
יודעים את זה בכל העולם. רק בספרס ממשיכים לתת לו 30 דקות. הוא שווה היום 15 דקות.
זה ייחשב "קיצוני" אבל אני הייתי עולה עם מילס ונותן לפרקר לשחק מול המחליפים. הוא מתקשה מאד מול פול.

גיל 2 במאי 2015

פרקר פצוע, לא גמור.

Spurs 3 במאי 2015

תודה

Comments closed