לא צריך אחרים

jr

בשנים 1995-2005, העשור בו הטרנד המשמעותי ב-NBA ובדראפט היה לבחור עילויים היישר מהתיכונים ולהפוך אותם בין רגע למקצוענים, נבחר רק סקנד גארד תיכוניסט אחד יותר גבוה מג'יי אר סמית'. קוראים לו קובי בראיינט. מה שמלמד על כך שסמית' הוא טאלנט די נדיר בעמדת ה-2, לא אחד כזה שגדל כל שנה או שנתיים. ועדיין, סמית' "הצליח" לרשום קריירת NBA שמורכבת מאפס אנד דאונס, בעיקר דאונס. הסיבה העיקרית היא אופי- פרוע, לא ממושמע, לא מצטיין בקבלת החלטות, לא אוהב למסור, לא בוגר, עושה לא מעט בעיות מחוץ למגרש שכוללות אלימות, שתייה ואורח חיים בלתי ספורטיבי בעליל.

אבל הוא נשאר בליגה כל השנים האלה. בגלל הכשרון. 

כשרון שבמובן מסוים אף פעם לא קיבל את כל הריספקט שהגיע לו. בגלל כל הבעיות.

אבל כשיש שחקן כל כך בעייתי ולמרות זאת הוא מצליח להרכיב קריירה כל כך ארוכה, הכשרון שלו צריך לקבל ריספקט מיוחד.

מה סמית' עושה ברמה הגבוהה בעולם? קולע זריקות קשות מאוד ממרחק, והוא עושה זאת לבד.

סמית' לא צריך שייצרו בשבילו. הוא גם לא צריך זמן לשחרור כדור. באלפיות שניה, מזוויות כמעט בלתי אפשריות ומול השומרים הטובים בעולם, הוא יודע- כשהוא חם, והוא חם לא מעט- לקבור את הזריקות הכי קשות.

עוד משהו שהוא יודע זה ליצור לעצמו באמצעות כדרור. הוא אמנם לא יחדור עד הטבעת- הוא לא עד כדי כך חזק או מהיר- אבל הוא בפירוש בעל שליטה מספיק טובה בכדרור ובעל זריזות וניתור מספיקים כדי ליצור לעצמו מצב קליעה סביר בהחלט מחצי מרחק- או חצי מרחק פלוס- ולקבור אותם באחוזים לא רעים.

סמית' שחקן הכי לא קבוצתי. הוא לא צריך קבוצה. לא צריך אף אחד שייצור בשבילו והוא גם לא צריך ליצור לאחרים- הוא כנראה לא יודע לעשות זאת טוב. וגם אם כן, הוא לא רוצה. ואולי טוב שכך.

כי סמית' הוא האיש שאתה לא צריך שום דבר חוץ ממנו כדי לקבל ממנו את מה שאתה צריך. במובן הזה הוא אינדיבידואל מזהיר.

רבים אוהבים ובצדק כדורסל קבוצתי. משחק מסירות, חסימות, חיתוכים וחילופי מקום. במובן מסויים זה הדבר היפה והטוב ביותר.

אבל סמית' אינו נופל אסתטית משום דבר בכדורסל. כי מה שהוא עושה- כשזה עובד- כל כך יפה וכל כך מרשים וכל כך נדיר- שלא משנה שעושה זאת כדורסלן בודד לבדו. אולי אפילו זה מה שהופך את זה ליפה יותר.

סמית' שחקן מאוד אטרקטיבי. וכשהוא טוב- הוא גם יוצא מן הכלל טוב.

ההחלטה של קליוולנד- בעיקר של הג'נרל מנג'ר דייויד גריפין ושל כוכב העל לברון ג'יימס– להמר על הבאתו של סמית' באמצע העונה למרות שהוא היה מצוי בשפל בניו יורק, שעשתה הכל כדי להיפטר ממנו, מוכיחה כי גדולה (לברון) אינה מפחדת מגדולה אחרת, לא משנה עד כמה היא שונה (וגם פחותה). ובעניין המנהל גריפין, זה רק מוכיח כי יש לו אינסטינקטים נהדרים והבנת כדורסל נהדרת, שסייעו לו גם לחזק את קליוולנד העונה בטימופיי מוזגוב ואימאן שאמפרט.

לא משנה מה יקרה עם סמית' בעתיד, מה שהוא עשה השנה כבר שינה לקאבס את העונה ואיפשר לה לסיים שניה במזרח לאחר חצי ראשון גרוע של העונה, ולתת פלייאוף מצוין, כולל ניצחון אדיר על שיקגו בולס, כאשר קליוולנד ללא לאב, עם קיירי אירווינג על רגל אחת, והבולס ביתרון 2- 1 ואלמלא סמית' גם מנצחת במשחק הרביעי. שמונה השלשות של ג'יי אר סוויש הלילה באטלנטה נגד ההוקס, מרביתן כאשר המשחק צמוד, הן רק בונוס- אמנם חשוב ביותר- על מה שהקלעי (ובמובן מסויים הסקורר) המחונן עשה עד עתה.

סמית', בפוטנציה ולפרקי זמן לא מבוטלים, שווה לקאבס סופרסטאר. לנוכח הקריירה המאכזבת למדי והלא-יציבה, זה מדהים. אולם לנוכח הכשרון הייחודי- בכל זאת, אף סקנד גארד לא נבחר גבוה ממנו בדראפט היישר מהתיכונים למעט בראיינט- זה קצת פחות מפתיע.

כשהכל מתחבר, אפילו הפציעות
מה שקורה בחיפה - לא נשאר רק בחיפה

50 Comments

ניינר 21 במאי 2015

מסוג השחקנים שאתה חי או מת איתם. מקווה שיקבור את קליבלנד בהקדם

יואב בורוביץ׳ 21 במאי 2015

גם אם יקבור- ואני לא חושב שזה יקרה, כי קליוולנד חיה ומתה עם לברון- מה שסמית' עשה עד עכשיו הוא מעל ומעבר לכל ציפיה שהייתה ממנו או כל מחיר ששולם עבורו. כלומר- הוא הצלחה מסחררת.

ניינר 21 במאי 2015

לצערי בעניין זה אתה צודק ועדיין, הוא מסוג השחקנים שיכולים להרוג את הקבוצה שלו או לפחות להיות חלק פעיל בכך ואני מקווה שהוא ולברון לא יאכזבו

גל ד 21 במאי 2015

הוא כבר ניסה, הבעיה ששיקאגו לא ידעו לקחת את מה שהוא הגיש להם.

אורן השני 21 במאי 2015

אולי אני קטנוני למרות שהפוסט מצוין ובתזמון הנכון – אבל מה זה סקנד גארד? המצאה של עיתונאים ישראלים

יוספיהו 21 במאי 2015

צר לי, אבל אתה טועה.

נכון שהשם הרשמי של עמדה 2 הוא shooting guard

אבל העמדה ידועה במגוון שמות נוספים כמו second guard, off guard או פשוט number 2.

מתן גילור 21 במאי 2015

כשהוא היה בנ"י הוא בהחלט היה number 2

ניב 21 במאי 2015

גדול מתן

עדי אבני 21 במאי 2015

who does no. 2 works for?!
(הקטע המצחיק ביותר באוסטין פאוורס)

יוספיהו 21 במאי 2015

i'm not a number, i'm a human being!!!!

אבל זה מסדרת מופת אחרת

יריב 21 במאי 2015

זה לא "I'm a free man"?

נומרו אונו 21 במאי 2015

יש מצב. אבל אל תהרוס לי את הקצ' פרייס:-)

shadow 21 במאי 2015

זה לא "im not an animal, im a human being"?
מה הסרט the elephant man של דיויד לינץ?

יריב 21 במאי 2015

I'm not a number, I'm a free man!
מהסדרה "האסיר" (מכונה לעתים "מספר 2").

מוטי 21 במאי 2015

No. 6 – אבל לא נהיה קטנוניים… :-)

צרפתי 21 במאי 2015

who are you?
I'm number 2
who is number 1?
You're number 6
I'm not a number, I'm a free man!
האסיר – קלסיקה

משה 21 במאי 2015

הקישור שלך לכתבה על ההגעה שלו גרמה לי לפרצי בחילה בלתי נשלטים, עוד סיבה לעודד את ג"ס. חוץ מזה אחלה טור, אני אוהב את השחקנים הפרועים שקבוצה משכילה להוציא מהם את הטוב.

יוספיהו 21 במאי 2015

לא הבנתי איך הגעת למסקנה שסמית' תלוי רק בעצמו.
הרי השנה הזאת רק הוכיחה שבכדי למקסם את היכולת שלו הוא חייב מעטפת נכונה וייחודית.

וגם לא יזיק לעבור לקבוצה מעיר אפורה קרה ולא אטרקטיבית שהוציאה לו את החשק לצאת לבלות ולהשתולל…(כפי שהוא עצמו העיד על כך לא מזמן)

אה ועוד דבר לגבי כינוי שהשתמשת בו בפוסט:

שימי ריגר פשוט הרג את הביטוי ג'יי אר סוויש.
זה הגיע הלילה לרמה שגם כשיצא לו "ג'יי אר סמית", הוא אשכרה חזר ותיקן ל"ג'יי אר סוויש".
להשתמש בכינוי הזה כעת, זה כמו לשמוע בלי הפסקה את להיט הקיץ של 2014 :-)

אלעד 21 במאי 2015

יכול להיות שהוא פתח מסעדה שקוראים לה ככה?
כמו שהוא הרג את "רק רשת"…

גיל שלי 21 במאי 2015

קצת נסחפת עם גדולה לא מפחדת מגדולה אחרת, עם כל הכבוד לג'יי אר סמית', לברון שיחק עם ווייד, שם אפשר להגיד את זה.

shadow 21 במאי 2015

אז לא הבנתי יש ליד לברון שחקנים או שאין?

ממשחק למשחק מתברר שיש שם אחלה שחקנים אחלה מאמן ונאד אחד נפוח העונה לתואר "מלך".

יוספיהו 21 במאי 2015

ההודעה נקטעה לך בסוף,

חסר אחרי המשפט על לברון : "ונאד אחד נפוח העונה לתואר מלך שהוא אחלה אחלה אחלה אחלה של שחקן ובלעדיו קליבלנד היתה נשארת להתבוסס בתחתית המזרח"

shadow 21 במאי 2015

ואת זה אתה אומר ע"י צפיה בכדור הבדולח שלך?

מתן גילור 21 במאי 2015

שמע, לי אין כדור בדולח ואין לי מושג מה היה קורה אילו. אני יכול רק לשער תוך הסתמכות על העבר, שלעיתים יכול גם מאד להטעות.
אז נכון, ייתכן שקליבלנד היתה בדרכה להופעה השניה בתולדותיה בגמר ה-NBA גם ללא לברון ג'יימס (וסליחה מראש שאני רותם את הפרשים לפני העגלה, אבל אם קרול באמת גמר את העונה, זה הולך למקסימום 5 משחקים בסופם ידם של הקאבס תהיה על העליונה) וייתכן שמאימי גם איתו היתה מפספסת את הפלייאוף ובכלל לא קרובה לשחזר הישג משנות ה-60 של 5 גמרים ברציפות
אני לחלוטין לא ציני כשאני כותב שהנ"ל ייתכן. אבל אם הייתי צריך לשים את הכסף על מי מהתרחישים, בתחילת העונה למפרע, זה היה קל מאד ועובדה שזה הוכיח את עצמו.
אינני מכיר אותך, אבל אני אקח הימור מושכל שגם אתה היית שם את הכסף לסיכויי גמר NBA של קאבס עם לברון ולא בלעדיו.

יוספיהו 21 במאי 2015

לא, את זה אני אומר בהסתכלות מפוכחת על מה שהקאבס עשו בשנים האחרונות בשילוב עם מה שהם יכלו להביא במקום לברון בשוק השחקנים החופשיים בקיץ.

אתה שוכח שלפני החתימה של לברון, שום שחקן חופשי אטרקטיבי (ולא רק קווין לאב) לא היה מעיז בכלל להגיע לקליבלנד במצבה דאז כפרנצ'ייז. אפילו הארכת החוזה של קיירי (לפני שלברון חתם) התקבלה בהפתעה מסויימת.

לפני לברון הם היו עם מאמן רוקי מאירופה, כוכב אחד שהיותו פרנצ'ייז פלייר מוטלת בספק,GM חדש שעוד לא הוכיח את עצמו, את ההתקפה הגרועה בליגה,והמון שחקנים משלימים בינוניים שאי אפשר לבנות עליהם לטווח הארוך.

הקאבס בכלל הלכו לבנייה של עוד שנתיים שלוש עם חוזים קצרים במהלך התקופה הזאת, כאשר כל מה שהם רצו זה להשתחל לפלייאוף במזרח.

ועוד דבר, טרייד כמו זה של סמית ומוזגוב לא היה קורה אם לברון לא היה בקבוצה, כי הם לא היו בWIN NOW MODE ללא לברון.

shadow 21 במאי 2015

ליוסיפהו

שוב כדור הבדולח.
כן היה קורה לא היה קורה.
קודם כל קווין לאב בנתיים לא משפיע על כלום כי הוא גמר את העונה וגם ששיחק לא היה משהו.
שנית אם כבר כדור בדולח אז אני אומר שאם לברון לא בא ונשאר במיאמי הוא לא מגיע לגמר כי בוש גמר את העונה. גם לפי כדור הבדולח שלי בלי לברון אבל עם בוש מיאמי בקלות נכנסת לפלייאוף. למייטב זכרוני עזבו את מיאמי עוד שחקנים מלבד לברון. בניהם אחד שהביא לו אליפות. קוראים לו ריי אלן.

עוד קצת מכדור הבדולח הנהדר. אני אומר שעם וויגנס דייויד היה בונה אחלה קבוצה שהייתה יכולה לשחק בסגנון של אטלנטה ולהגיע כמוהם לגמר המזרח. אפשר היה להביא את גאסול והקבוצה היתה נראית מצויין ומושכת אליה שחקנים בגלל הסיכויי לאליפות. אני גם אומר שהם היו מגיעים לגמר ומנצחים את גולדן סטייט. חייו של דיוויד היו קלים בהרבה והיו מהללים אותו על זה שהפך קבוצה של צעירים בלי צפיות לאלופה בתור מאמן רוקי.

איזה כיף לחיות בפנטזיה של כדורי בדולח.

למתן

בוא נהיה רציניים עד פגרת האולסטר אף אחד לא היה שם כסף על קליבלנד. הם נראו רע מאוד.
זה מצחיק ששוכחים שלפני הטרייד אף אחד לא דיבר עלייהם כמועמדים לכלום והם נראו פח. עד כמה שזכור לי לברון היה שם גם לפני האולסטאר. מצחיק שכל הזמן מדברים עליו כאשר ראו מה הוא והקבוצה שלו שווה לפני שעשו את הטרייד. אז אם נהיה רציניים לרגע ונעזוב התעסקוייות "במה אם" נראה (את המציאות) שלפני הטרייד קליבלנד נראו פח עם לברון ואחרי הטרייד נראו הרבה יותר טוב עם השלישיה.

יש עוד מציאות שהיא מה שרואים על המסך כרגע ומי שמבין כדורסל רואה שחקן אחד שבקביעות מחרב לקבוצה שלו כשהוא על המגרש. רואים איך נראית קליבלנד כשהוא משחק ואיך היא נראת כשהוא על הספסל. כמובן שאם תוציא את לברון מקליבלנד כרגע הם יהיו פחות טובים, אבל זה ברור כי יהיה חסר להם שחקן משמעותי.

לגבי לברון והגמרים. העובדה היא שהוא משחק במזרח החלש להחריד, 4 שנים מתוכם בקבוצת כוכבים שהוא בנה בחטא, כאילו מודיע לכל העולם קבל עם ועדה שאינו מסוגל בדרך אחרת (שזה בדיוק מה שהוא עושה בקליבלנד אגב), ככה שאני ממש לא מבין מה ההתלהבות ממנו. כשמנקים את כל הרעשים מסביב וחוזרים שוב לעובדות מגלים שלברון שיחק בפליאוף עד עכשיו רק נגד קבוצה אחת שהיא טופ 8 בליגה (אטלנטה) ועד היום הוא הפסיד יותר גמרים ממה שזכה (הוא בדרך לעוד אחד, כנראה) והוא נמצא 11 עונות בליגה. אם כבר מדברים על מי לשים את הכסף, לא הייתי שם אותו על לברון בכל מה קשור לאליפויות.

נ.ב

עם כל הנאמר עדיין קליבלנד לא בגמר אז נחכה ונראה מה המציאות תספר.

אגב סתם שאלה היית שם את הכסף עכשיו על קליבלנד כאלופה?

shadow 21 במאי 2015

נ.ב 2

אם כבר לשים כסף הייתי שם אותו על בלאט הוא כבר הוכיח מה הוא שווה במעמד גמר.

מתן גילור 21 במאי 2015

אז בוא נהיה רציניים. עד הטרייד, עם לברון, קאבס היו משהו כמו 11:19, שזה בערך המאזן איתו סיימו את העונה, מנורמל ל-82 משחקים. לשכוח שמדובר על קבוצה חדשה לחלוטין, עם מאמן רוקי זה גורם להגיע לתובנות שגויות לטעמי.
אז מי שמבין כדורסל רואה שחקן שמוביל את הקבוצה שלו לגמר NBA והכי טוב באותה קבוצה הן הגנתית והן התקפית, אבל הייטרים כנראה קצת עיוורים לזה. כנראה שאתה מבין הרבה יותר טוב מכל מי שהצביע לחמישיית העונה, כי ג'יימס קיבל מקסימום!!! קולות אפשריים. אמנם מספרים לא מספרים את כל הסיפור, אבל בכדורסל הם מספרים המון. ומדד פלייאוף עד שלב זה של EFF הוא לא "טוב", אלא מצויין. והוא גם הכי גבוה מאלה שנשארו ושלישי בסה"כ. רוצה עוד שחקן שאינו ג'יימס שעדיין משחק ועושה דאבל-דאבל למשחק? תאלץ להרחיק עד הווארד ודי לחכימא ברמיזא…
כולם התרגלו שלברון עושה סדרת גמר של 28 נק' ב-65% אפקטיבי. אז לא, אחרי גיל 30, בקבוצה חדשה, זה פשוט לא יקרה. אבל להגיד שהוא מזיק לקאבס זה בולשייט לא יתואר. כאילו שבמקרה הם היו איתו קבוצת צמרת, קבוצת פח זבל כשהוא לא היה ולפתע הם חוזרים לטופ. אתה מחפש מיליון הסברים כשזה הכי ברור נמצא בדיוק מול העיניים.

משום מה החלטת לעבור פה לעניין המורשת שלו, למרות שזה לחלוטין ל.ר., אבל אתייחס:
גמרים…הוא גרוע כי הוא הפסיד יותר גמרים מאשר ניצח. נו, ואם לא היה מגיע לגמרים אז היה יותר טוב??? ממתי להגיע לגמר ה-NBA זה משהו רע? זה נראה לי הישג אדיר. ובפעם הראשונה זה היה עם קבוצת יורוליג ואני לארג'.
מזרח חלש להחריד, כולל 5 מתוך 10 האליפויות האחרונות? כולל את בוסטון של הביג 3?
בנה בחטא? עוד קשקוש. למה זה חטא והטריו של בוסטון לא? אם היית מכיר קצת את ההיסטוריה של הליגה היית יודע ששלישיות רבות היו הרבה יותר בחטא מאשר זו (ע"ע בירד-מקהייל-פאריש או זו של הלייקרס של שנות ה-60).
אף אחד לא מדבר על המעבר של צ'מברליין או ג'אבר או שאק. רק ללברון אסור. למה? כובע או יותר נכון כובע של הייטרים.
כן, ממש אימפריה בקליבלנד. אותה קליבלנד שכוללת שחקנים שלא ראו פלייאוף, שחקנים מזדקנים או שחקנים שבקבוצות מהם הגיעו רק חיפשו להיפטר מהם.
JR היה אחד השחקנים הכי מושמצים בליגה.

את הכסף אני לחלוטין שם על ג"ס, אבל אם תחליף *כל* שחקן בג"ס עם לברון, אני מוכן לשים כפליים ואף שבעתיים.

בסופו של דבר, לברון הוא נזק, אפס ובלעדיו קאבס כבר היו מזמן אלופים. אין ספק שהם רק מחכים שהוא יממש את אופציית השחקן שלו. ואחרי שיעשה זאת, אני מניח שישאר ללא קבוצה, כי לא יהיה ג'נרל מנג'ר שיהיה מספיק טיפש כדי לקחת כזה שחקן חלש.

מתן גילור 21 במאי 2015

סליחה, 6:4. המערב כמובן יותר חזק, אך הביטוי מזפח (לא שלך, אלא בכלל) חוטא למציאות.

מתן גילור 21 במאי 2015

shadow, את זה כותב אסי שלם. מאמן כדורסל ולא אחד מחובבי לברון בלשון המעטה. אם היית קורא אותו בקביעות, היית מאמין לי כשאני אומר שהוא מבין כדורסל ברמה גבוהה מאד.
http://www.hoops.co.il/?p=45183

גיל 21 במאי 2015

בלי להתייחס לויכוח על לברון, הטענה שהמזרח לא חלש כי הוא זכה בכך וכך גמרים לא מחזיקה מים. הרי אם יש קבוצה טובה אחת במזרח שמעל השאר (שזה בערך המצב בעשור האחרון), אז סביר שהיא תגיע לגמר ותהיה תחרותית מול המנצחת של המערב. אבל כקונפרנס כבר בתחילת העונה אפשר היה לסמן את קליבלנד כמועמדת חזקה לגמר ושיקגו וזהו. במערב יכלת לחשוב על לפחות 5-6 קבוצות. מה שיותר חשוב זה המאזנים בין המזרח למערב שם יש למערב יתרון ברור כבר הרבה זמן.

מתן גילור 21 במאי 2015

הויכוח על לברון באמת מיותר ואני חושב שכמו במקרה של עוד שחקנים רבים, האיבה שוכחת אחרי סיום הקריירה. יהיה מעניין לבחון את הדברים עוד 10 שנים.
המערב יותר חזק. חד משמעית. אין עוררין על כך. אפילו אוסיף ואומר שהמרחקים גדולים יותר (אאל"ט) וזה גם מקשה על הקבוצות. מצד שני, יש קבוצות במזרח שכל מה שיש להם למכור בפלייאוף זה מכות. נ"א ניסו לשחק כדורסל מול ג"ס. מול בוסטון קאבס רק התפללו לסיים עם כמה שפחות פצועים.
בכל מקרה, בשבילי זה פחות חשוב מי יותר חזק, כי אני לא ממש מעורב רגשית. הכי חשוב זו ההנאה. והמערב ביי פאר יותר מהנה מהמזרח.

גיל 21 במאי 2015

עם זה אני מסכים אם כי דווקא אתמול המשחק היה הרבה פחות אלים ומכוער מחצאי הגמר במזרח. נקווה שימשיך ככה.

shadow 21 במאי 2015

שמע הכנסת לי לפה דברים שלא אמרתי והוספת עוד דברים שאין בינם למה שטעני שום קשר.

לא אמרתי שהוא שחקן לא טוב או שההשיגים שלו לא נחשבים. שמתי אותם בפרופורציהף ביחוד לאור העובדה שהוא מצטייר, גם מהדברים שלך, כקבלן אליפויות או כאיש לשים עליו את הכסף. העובדות מספרות שהוא טוב אבל לא כמו שמציירים אותו ובטח לא כמו שהוא מנסה לצייר את עצמו.

לא הבנתי את הנקודה הראשונה. עד הטרייד עם לברון? הוא לא הגיע בתחילת העונה?

מה קשור מאזן הגמרים בין המזרח למערב? גיל כבר ענה לך על זה.

שוב עניין לברון הפך את קליבלנד. הוא לא הגיע לבד לקליבלנד לכן אי אפשר לזקוף את השינוי שהקבוצה עברה רק לו, כך (ששוב) לא רלוונטי מה הם עשו בלעדיו. אותו כנ"ל מיאמי הוא לא הגיע לשם לבד ולא עזב לבד.

אני דיברתי על המורשת שלו (והיא ועוד איך קשורה), כי הוא זה שכל הזמן מדבר עליה ומתייחס אליה (WTF?) ולכן היא מן הסתם "אישו", כי הוא הופך אותה לכזו.
ולכן גם כל מה שנגזר מזה לגבי ההישגים שלו.

אפשר לדון על השלישיה של בוסטון אם אתה מעוניין, עם הבדל אחד קטן. אף אחד בשלישי הזו לא היה בסטטוס של לברון וגם לא של וויד.

על כל מה שקרה לפני חוקי תקרת השכר אין למה להתייחס כי אלו היו הנורמות בליגה.

בנוסף אחד הטיעונים החלשים שאתה יכול להעלות בדיון הם שאם מישהו אחר עושה משהו לא בסדר זה מכשיר את השרץ שלך וגם אתה יודע את זה.

אני לא בא להגיד שמה שעשה הוא לא חוקי אלה שיש בו טעם לפגם מבחינה אתית, (ושוב) בעיקר בגלל הפרספקטיבה שהוא מנסה לדחוף לנו על גדולתו ומורשתו.

דבר אחרון עניין הבחירות לכל מני תארים באנביאי. לכל התארים האלה אין שום קריטריונים, כך שהם סובייקטים לחלוטין.

בכל אופן אחזור שוב לברון הוא שחקן מעולה. מעולם לא טענתי אחרת. הוא בנאדם פח ושערוריה.
דעתי היא שהוא הרבה פחות גדול ממה שעושים ממנו וממה שהוא עושה מעצמו, למרות שמבחינת כישרון הוא אחד הכישרוניים אי פעם בעיקר בגלל היתרון הפיזי. לצערו הטבע איזן אצלו את הכישרון הגופני, עם כישרון מנטלי נמוך ביותר.

מתן גילור 22 במאי 2015

נסכים לא להסכים כמעט על הכל.
2 דברים קטנים בכל זאת:
1. היו מקומות שהגזמתי בכוונה ובנימה צינית. לרגע לא התכוונתי לטעון במקומך או להכניס לך מילים למקלדת. זה מנהג בזוי וצר לי שהדבר לא הועבר באופן הנכון.
2. ג'יימס לא מתנהל בצורה חכמה וכמו (כמעט) כל הגדולים ביותר הוא נרקסיסט. ברם, אני לא מכיר אותו כאדם ונסמך על עדויות. הוא תורם רבות לקהילה, איש משפחה למופת שנמצא עם החברה מהתיכון, עוזר לחברים שהיו שם עוד לפני שנהיה גדול וכיו"ב. כשחדשות לבקרים אנו שומעים על ספורטאים שנחשדים באונס, מכים את האישה, רוצחים, מעלימים מס או סתם שוכבים עם 2,000 נשים ומפיצים איידס בעולם, אני נוטה לחשוב שההגדרה שלו כ"אדם פח ושערוריה" באה לשרת טיעון ואין בינה לבין המציאות הרבה.

היסטוריון של ספורט 22 במאי 2015

דעתי בעניין היא ששניכם צודקים…
מצד אחד לברון גדול וענק.
מאידך הוא דואג ובעיקר דאג לעשות לעצמו את החיים לקלים.
אישית לא הייתי דורש ממנו לעבור למערב…אם היה נשאר תמיד בקליבלנד (כפי שהדרישה ממסי לעזוב את ברצלונה לאנגליה מגוחכת בעיני ).
אבל לברון עזב כי הוא בעצם אמר איני מסוגל לקחת אליפות לבד בקילבלנד.
הוא היה צריך את עזרת וייד ובוש …שוב המהלך חוקי אך לא לגיטימי לשחקן על.
אמנם שאקיל עשה זאת …אך לכן בעיני לפחות הוא בדרגה למטה מדאנקן.
בקיצור הגדולים באמת לארי בירד ,מייקל ,מג'יק ,דאנקן ואפילו קובי ונוביצקי לקחו את התואר בקבוצה שבנתה אותם מהדראפט …גם קארים להבדיל הגיע לל.א אבל רק אחרי שהשלים את המשימה (מיידית ) במילווקי אותה הצעיד לאליפות.

2. לברון לדעתי הבין את הנקודה ואחרי שהוא כבר לקח אליפויות והגיע ל 4 גמרים ברצף (מה שאפילו מייקל לא עשה) …הוא החליט שהוא רוצה "לחזור בתשובה " ולעשות זאת בקליבלנד.
(אבל בקילבלנד עד היום הוא הצליח להגיע לגמר אחד בודד אותו הפסיד 4-0 ) .

עכשיו ברור שללא לברון הקבוצה לא הייתה נמצאת כאן בשלהי מאי .
מאידך כפי שנכתב גם לברון בעצמו עדיין לא הצליח להצעיד את קליבלנד לגמר.
לכן מבחינת לברון הוא רוצה שייחרט שהוא הוביל אותם לגמר לבדו ..
אבל מה לעשות שלבד זה לא כ"כ הולך ?
וכאן מגיע בלאט ומצליח לעזור ללברון כנראה יותר טוב מכל מאמניו בעבר (בטח בקליבלנד ).
אבל העזרה בולטת כ"כ שיש משחקים בהם לברון מקלקל כמעט את כל העזרה (ולבסוף מתקן ).

שורה תחתונה : בלי לברון קלילבלנד לא הייתה כאן אין ספק בכלל.
אך מצד שני גם איתו היא עדיין לא ניצחה משחק גמר כללי כ"ש סדרת גמר.
לכן יש קרדיט גם לאחרים ובראש ובראשונה לבלאט שמצליח לייצר קבוצה טובה ותחרותית למרות הפציעות שעוזרת מאד בדקות שלברון לא מתפקד /מפריע /על הספסל.

רועי ויינברג 21 במאי 2015

במשך כל הקריירה שלו הוא העלה את עצמו לרמה של שחקנים אחרים.

הוא עשה את זה בהצלחה עם בילאפס ואנטוני בדנבר, לא הצליח לעשות את זה בבריכת החרא שהייתה בניו יורק, ועכשיו ליד הסטאר קווליטי בקליבלנד הוא פורח. כמובן שבכל המקרים האלה היה מאמן על ששלט בסיטואציה-ג'ורג' קארל או דיוויד בלאט (גם ד'אנטוני שהיה בסדר עד שהוחלף בוודסון)

Rondi 21 במאי 2015

ג'יי אר סמית' הוא שחקן שישי קלאסי. בסגנון של קרופורד, ג'ייסון טרי או ג'ינובילי. שחקן כזה שנמצא בקבוצה חלשה מדיי והופך להיות ברומטר זה מסוכן לקבוצה. כששחקן כזה נהיה האקס פקטור זה למסוכן לכל קבוצה יריבה. סמית' היה בשיאו כשדנבר, הניקס והקאבס היו טובים והיה הרסני כשהנקודות שלו היו הכרחיות.

אדם בן דוד 21 במאי 2015

בדיוק מה שרציתי לכתוב- שחקן שישי קלאסי.
אחד שעולה עם המחליפים ויכול לזרוק חופשי חופשי.

ירושלמי 21 במאי 2015

+1

Duncan 21 במאי 2015

מדהים לחשוב שבמקום דיון ווייטרס, שיחקו אמש מוזגוב,סמית ושמפרט המעולים.

ירושלמי 21 במאי 2015

בורו, מה לגבי גארדים נוספים שנבחרו באותה תקםה היישר מהתיכון?
מקגריידי, ליבינגסטון, וובסטר, כולם לפני סמית.
ולדעתי זה סיר לחץ שרק מחכה להתפוצץ בעימות הראשון.
מלכודת דבש קלאסית.

יואב בורוביץ' 21 במאי 2015

כתבתי סקנד גארדים. טהורים. לא כאלה שהם שילוב עם סמול פורוורדים ולמעשה יותר 3 מ-2 (מגריידי, וובסטר) וכמובן שלא פוינט גארדים (ליבינגסטון, טלפייר).

No ONE 21 במאי 2015

מרטל וובסטר מעולם לא היה 3 , הוא היה שוטינג גארד שלא יודע לקלוע

גיל 21 במאי 2015

הוא מצוין למשחק אחד בסדרה, אי אפשר לבנות עליו בצד ההתקפי לסדרה שלמה (בהגנה לעומת זאת כן).

אריאל גרייזס 21 במאי 2015

אולי כבר כתבו את זה, אבל ההבדל הלילה בין הקבוצות היה הדרך שבה סמית משחק לעומת הדרך שבה קורבר משחק. קורבר הוא צלף אדיר. באמת. תן לו מבט חופשי ואתה יודע שזה נכנס. אבל הוא חייב שיעבדו בשבילו. בעונה הסדירה זה אחלה. לשחקני ההגנה אין כח לעבור בין חסימות ולהשקיע בלרוץ אחרי שחקן. ואז קורבר שם אחוזים מדהימים. אבל בפלייאוף זה עובד הרבה פחות. והלילה קליבלנד הרגו אותו בהגנה. לא נתנו לו את המבט החופשי. סמית, לעומת זאת, כמו שכתבת – מייצר לעצמו. לפעמים זה גם יסתיים ב-0 מ-8, דרך אגב – אבל הוא עדיין שחקן שהרבה יותר מתאים לפלייאוף מאשר קורבר. זה כל ההבדל.

יואב בורוביץ' 21 במאי 2015

מסכים לגמרי. סמית' אתלט וטכני יותר מקורבר, שהוא צלף טהור גדול יותר. אבל לפלייאוף סמית' מתאים יותר- גם כי הוא חסר כל פחד ובעל ביטחון עצמי אבסולוטי.

אריק י. 21 במאי 2015

הוא ממש מפתיע (אותי בכל אופן) בהתקדמות שלו ובשדרוג הגדול שהוא עשה כשאגיע לקליבלנד. כשהוא היה בדנבר ובניקס תמיד חשבתי עליו כעל סוג של ריקי דייוויס או דריוס מיילס, שחקן מאוד ממוצע שחוץ מכמה פעלולי פלאשס דאנקס יפים, ברגעים לא ממש מכריעים וחשובים של המשחק אין לו מה למכור. אבל וואלה התבדיתי וגיליתי את הקליעה המדהימה שלו שלא היה לי מושג עליה. וקלעי זה מקצוע לכל דבר, זה האלמנט הכי חשוב במשחק. כלומר אתה יכול להיות רק קלעי לצורך הדוגמא, מבלי שהמשחק שלך יהיה מגוון בשאר אלמנטים נוספים, התקפיים או הגנתיים, ועדיין אתה תהיה סופר משמעותי וחשוב ופקטור כמעט קריטי לקבוצה שלך. רק שימשיך ככה.

יואב דובינסקי 21 במאי 2015

אני חושב שאחד הדברים היפים עם קליבלנד בפלייאוף העונה, שכמעט תמיד יש שחקן משני שמתעלה. אם זה תומפסון בריבאונדים, או מוזגוב במשחק השני מול שיקגו או שמפארט במשחק השישי מול שיקגו ובכמה בסדרה מול בוסטון או דלי במשחק השישי מול שיקגו וסמית כמובן. אף אחד מהם לא יציב, אבל כמעט תמיד מישהו מהם מתעלה ועושה את ההבדל.

אריק י. 22 במאי 2015

אבל גם המזרח מאוד מאוד חלש, צריך להגיד את זה. אטלנטה קבוצה שאמורה להיות פאקינג אחת מארבע הגדולות בעולם לכאורה, והיא קבוצה נורא נורא מוגבלת. בכלל אני מתחיל לחשוב שחוץ מסן אנטוניו אין אף קבוצה 'מפחידה' בNBA, כזו שאתה באמת חייב לתת מולה הצגות יוצאות דופן ולירוק דם כדי לעבור אותה, גם לא ג"ס.
יאאלה, שהלייקרס ירימו את עצמם, עכשיו זה הזמן (גם בגלל הדראפט וכו').

Comments closed