מה עושים איתו?

curry

ברבע הראשון סטף קארי קלע 3 נק', ג'יימס הארדן צבר 2 נק', וההפרש היה 12 הפרש לווריורס (30- 18)- זה עבור אלו שניסו לשכנע כי הצוות המסייע של גולדן סטייט לא איכותי, ובהרבה, מזה של יוסטון.

אבל אם בשני המשחקים הראשונים שני כוכבי העל היו מעולים- והארדן טיפה טוב יותר- אז לאחר המשחק השלישי כבר כולם מדברים רק על סטף קארי. אפשר להבין מדוע: 40 נק', 7-9 מהשלוש, אסופת סלים מרהיבים, 7 אס', והובלת קבוצתו לניצחון בהפרש 35 נק' בחוץ, בזמן שהארדן מטנף עם 3- 16 מהשדה.

עד אתמול הייתי משוכנע שהארדן שחקן קצת טוב יותר. אבל היום?

קארי מפתיע אותי מאוד. לא ציפיתי ממנו להגיע לגבהים כאלו. לא בפלייאוף המזהיר ולא בעונת ה-MVP.

עד העונה שעבר הוא כלל לא היה אולסטאר. ידעתי שמדובר בידית- אך לא תיארתי לעצמי שהיא כל כך אבסולוטית וקטלנית. בנוסף- קארי לגמרי הפך לכוכב כולל: שחקן שמסוגל לחסל הגנות באמצעות היד, אך גם באמצעות כדרור, מסירה, השתחררות לקליעה- באמצעות שליטה בכדור או ריצה מאחורי חסימות- וכמובן האופן שאיום כזה משפיע על ההגנה מקל מאוד את החיים על כל החברים לקבוצה.

בגלל הגדולה של קארי, והיכולת הטובה מאוד של חבריו לקבוצה, גולדן סטייט זכתה העונה ב-67 משחקים ולכן הבחירה בקארי כ-MVP היא לגמרי בזכות (גם אם אני חושב שהגיע להארדן טיפה יותר).

אבל הארדן קרוב מאוד ללכת הביתה בעוד קארי קרוב כפסע מסדרת גמר ה-NBA, ועוד כפייבוריט.

מה קליוולנד- בהנחה שתעבור את אטלנטה- צריכה לעשות כדי לעצור אותו מזכייה באליפות?

גולדן סטייט היא לא רק קארי, קליי תומפסון הוא סוג של רוצח בפני עצמו, אבל אין יותר גרוע מאשר לספוג מקארי 30 פלוס- הסיכויים לנצח אז הם קטנים למדי. כי קארי גם קולע את הנקודות שלו בתוך המשחק. הוא לא אגואיסט מדי; וכמעט תמיד, ובמשך כל הפלייאוף האחרון, יכולת גבוהה שלו מלווה ביכולת גבוהה של הקבוצה.

אז לקליוולנד לא תהיה ברירה והיא תיאלץ לא רק לשים את השומר הטוב ביותר שלה על קארי אלא גם ששחקנים אחרים ישימו לב אליו כל הזמן.

אני חושב שהאיש שייבחר למשימה הוא אימאן שאמפרט, משומרי הפרימטר הטובים בעולם. שאמפרט גבוה מקארי וספק אם הוא פחות זריז. הוא בוודאי חזק ממנו. למרות הכל, מדובר כיום בעילוי התקפי יחידאי, אבל אני כן חושב ששמאפרט- אם יוצב על קארי- יוכל לצמצם אותו במידה מסויימת. מדברים גם על לברון שישמור על קארי, בעיקר ברגעי הכרעה. לברון גם שומר כביר, אבל ספק אם תהיה לו הזריזות לשמור על קארי החתולי. וגם: להציב את לברון על קארי לפרקי זמן נרחבים זה לסכן אותו בבעיית עבירות. עוד שחקן שמדי פעם יצטרף לשמור על קארי, אולי בעיקר כששאמפרט על הספסל, הוא ג'יי אר סמית', שומר לא רע וזריז, אבל ספק אם כזה שמסוגל "לפגוע" בקארי ביכולת הנוכחית.

*

חשוב להבין: לגולדן סטייט יש עוד כלים התקפיים. תומפסון, כאמור, סקורר די מחונן וקלעי אדיר; דריימונד גרין כולבויניק מובחר שבמובחר; בוגוט סוג של גאון כדורסל; האריסון בארנס כלי התקפי מאוד מגוון ומסוכן; אנדרה איגוודאלה ואפילו שון ליבינגסטון יכולים להוסיף התקפה אפקטיבית מהספסל.

לכן זו קבוצת התקפה היסטורית.

אבל ברור שהמפתח בידיים של קארי. רוצה לומר: לא רואה מצב שקארי לא יהיה במיטבו וגולדן סטייט עדיין תנצח בסדרה. אם זה יקרה- ספק אם אי פעם קרה בכדורסל אירוע שתיסכל אותי יותר.

לכן אני שם מבטחי בשאמפרט, בלברון ואולי גם בסמית' קצת. חברים- קארי שלכם. אתם חייבים איכשהו להוריד אותו קצת. לפגוע בו.

האם אני חושב שזה יכול לקרות? כן. בהחלט.

אבל גם אם זה יקרה עדיין תיוותר בעיה קטנה. קוראים לה גולדן סטייט ווריורס. זו קבוצה שמסוגלת למחוץ יריבה בגמר המערב גם כשקארי קולע 3 נק'.

לקראת אליפות צרפת הפתוחה - ארז אלגזי
אחרי משחק ההכתרה

32 Comments

מי מה למה 24 במאי 2015

מה עושים איתו ? מתפללים.

Amir A 24 במאי 2015

למה לא לשים את דלאוודובה על קרי? שניהם דומים במימדים (דלאוודובה גבוה באינץ' ושוקל 10 פאונד יותר), הפסד של דלאוודובה בגלל בעיית עברות לא תהיה מכה גדולה להתקפה כמו הפסד של שאמפרט או סמית',ועושה רושם שלאוסטרלי יש את האנרגיות לרוץ אחרי קרי בלי הפסקה.

עומר ה 24 במאי 2015

כי הוא איטי. קארי יאכל אותו בלי מלח

אלעד 24 במאי 2015

בורו, אתה מודע לזה שהווריורס השנה, כשקרי על הספסל, קולעים פחות מהיריבה? אתה קרי קלע שלוש נקודות מהשלושים הקאשונות, לכמה עוד הוא היה אחראי רק מעצם נוכחותו על המגרש ומשיכת תשומת לב ההגנה?
די כבר עם הפימפום הזה שביוסטון אין כישרון. יש להם מספיק כישרון והם גם הגיעו איתו די רחוק בסופו של דבר.

דורפן 24 במאי 2015

בורוביץ׳- זו לא איכות השחקנים. במלים פשוטות. ביוסטון זה צוות מסייע. בגולדן סטייט זו קבוצה.

יואב בורוביץ׳ 24 במאי 2015

מסכים דורפן, ג"ס היא לגמרי קבוצה (בעוד יוסטון צוות מסייע).
אלעד- לא בדקתי סטטיסטיקות פלוס מינוס של העונה. בפלייאוף, קארי הוא לגמרי כוכב העל של גולדן סטייט (גם אם בעונה הוא קלע רק בטיפה יותר מתומפסון). ואני עדיין לא מבין למה אתה כל כך מחזיק מהצוות המסייע של יוסטון. בסדרה הנוכחית הם בכלל מתחת לכל ביקורת (למעט הווארד קצת).

דורפן 24 במאי 2015

הדבר המדהים בקארי. אתה ראית אותו אי פעם אומר ״תנו לי את הכדור וזוזו כולם הצידה״? הוא עושה הכל מתוך זרימה של המשחק.

אלעד 24 במאי 2015

מה שדורפן אמר (הוא יותר טוב ממני במילים)

ניינר 24 במאי 2015

מאיפה האנטי הזה לג'ס? אוהד ניטרלי נורמלי יעדיף אותם על קליבלנד היות וזו קבוצה חד פעמית עם הכדורסל הכי מרהיב ביי פאר

ערן (המקורי) 24 במאי 2015

לגמרי.

אצלי, בנוגע לקליבלנד, זה פשוט:
אם תנצח, אפרגן לדיוויד אותו אני מאד אוהב. אם תפסיד: אשמח לאידו של לברון.

גולדן סטייט?
תענוג גדול, פרגון מלוא החופן. אשמח בשמחתם.

ד"ר רזי הופמן 24 במאי 2015

ברור שהפתרון הוא הגנה הדוקה מאד ואת זה יש בקליבלנד.
ממפיס לקחו שני נצחונות מהלוחמים בזכות ההגנה. ברגע שטוני אלן נפצע וגמר את העונה הדובים הפסידו כי לא היה מי שיעשה את העבודה.
ברור לגמרי שבלאט ראה איך טוני אלן סגר שם את הפינה בשני הנצחונות של ממפיס ומזה יש לו השגות את מי לשים על קארי וקיצד לסגור לו את הקליעה מחסימה. מי שיצליח להיכנס לקרי לוורידים ולמוח (דלי? שמפרט?) יכול לנצח משחקים עבור הקבס כמו שטוני אלן עשה בהגנה.

דורפן 24 במאי 2015

רזי – easier said than done. אם אתה רודף אחרי לפינות הוא מתחיל לרוץ ואז יש חילופים הגנתיים. ואז הם דורסים אותך בדאנקים קלים.

ד"ר רזי הופמן 24 במאי 2015

דורפן, לא אמרתי שיהיה קל ואכן יותר קל להגיד מאשר לעשות.
העובדה היא שטוני אלן היה המפתח לעצירת ג"ס וברגע שהוא נפצע כל מערך השמירה התמוטט בממפיס.
תהיה בטוח שבלאט יושן עם הקלטות משני המשחקים בהם ממפיס נצחה ויבוא עם שיטה דומה בשביל להגביל את ההתקפה הנפלאה של הספלש ברד'רז. אם יש מאמן אינטליגנט שיעשה את זה שמו ככל הכנראה דייב בלאט!
זה לא פשוט אבל הוכח שזה אפשרי.

גיל 24 במאי 2015

טוני אלן לא היה הסיבה לתוצאה אלא זה יותר ערבי קליעה גרועים של קארי. 2-10 ו2-11 בשני ההפסדים. קורה. אחרי זה הידית התאפסה.

Srtest 26 במאי 2015

אין לקליבלנד אף גארד כמו אלן וטוב שכך. הם לא צריכים עוד נגר לאוסף הגבוהים. לקליבלנד יש חמישיות מאוד מגוונות מבחינה הגנתית וככה צריך להתמודד עם חמישיה פלקסבילית כמו של ג"ס. כמו שראינו במשחק 3 אפשר אפילו להוריד את ט. תומפסון לספסל ולשחק עם לברון בתור 5- לא פחות חזק מדריימונד גרין שגם משחק לעיתים בתור 5, ועם אופציה לנצח את ג"ס בקצה שלה, בטח ובטח אם קיירי ירגיש טוב (להחלים מפציעת ברך כמו שלו ולא משנה מה מספרים מספרי הסיפורים – אי אפשר בפלייאוף).

יואב דובינסקי 24 במאי 2015

אם לברון שומר על קארי, השיא של ווילט בסכנה

תiמר 24 במאי 2015

אין מה לעשות. הוא ולברון יעשו תחרות קליעות וזה מה שיכריע

shadow 24 במאי 2015

אין ללברון שום סיכוי מול קרי בתחרות קליעות.

ערן 25 במאי 2015

מה עושים עם האחוזים של לברון מ3 בפלייאוף?!? באמת שמביך.
תחרות קליעות ביניהם זה כמו להשוות בין אבטיחים לתותחים

עסק שחור 24 במאי 2015

כתבת שלשום שקארי חד מימדי. אני שמח שסוף סוף אתה רואה את מה שכולם ראו כל העונה – הוא שחקן שלם. הוא חודר הרבה יותר השנה, אחד המוסרים הטובים בליגה (אם לא הטוב שבהם), שליטה אבסולוטית בכדור ובנוסף לכל זה התנועה שלו ללא כדור מדהימה. הוא ללא ספק השחקן הכי יצירתי בליגה. אם היית רואה את העונה הסדירה אז היית יודע את זה. אני עשיתי את אותה טעות עם הארדן שאמרתי שהוא אגואיסט. לפי מה שאני רואה בפלייאוף הוא מוסר הרבה יותר השנה. בקיצור שני שחקנים מגוונים ומדהימים.

גולדן סטייט ללא ספק קבוצה. אבל בלי קארי הם בקושי קבוצת פלייאוף. אף אחד לא מדבר על הפלייאוף היחסית חלש התקפית של תומפסון (בהגנה הוא מצויין) כי קארי העלה עוד הילוך בהתקפה. שהכוכבים מוסרים כל הזמן והכדור עובר בין כל השחקנים אז זה מדבק. פתאום גם ברבוסה הופך למוסר טוב. יוסטון היא ההפך מגולדן סטייט – במקרה הטוב שני שחקנים נוגעים בכדור בהתקפה. אני חושב שגודלן סטייט נראית טוב מסך חלקיה בגלל השיטה ויוסטון בדיוק ההפך.

יואב בורוביץ׳ 24 במאי 2015

גולדן סטייט היא קבוצה עם מוסרים מוכשרים בלי קשר לקארי. כתבתי- קארי אינו אגואיסט ובוודאי שהוא מסייע למשחק המסירה של הווריורס, בזכות התנועה שלו, הדוגמא שהוא נותן, והאיום שהוא מהווה עם הקליעה שלו- כך ששחקנים איתו רוצים לחפש אותו.
אני לא מסכים שהווריורס בלעדיו בקושי קבוצת פלייאוף. שים במקום קארי קומבו גארד לגיטימי- והקבוצה הזו עדייף בפלייאוף (מן הסתם, היא פחות טובה- ובהרבה- מכפי שהיא עם קארי).
כתבתי על קארי שהוא חד מימדי, כי בסופו של דבר את הנזק הוא עושה כמעט אך ורק באמצעות קליעה מרחוק. זה הנשק שלו. נכון שהוא יודע למסור, והוא יודע לכדרר נהדר, אבל אני לא חושב שיש לו יותר מדי אסיסטים (צריך לבדוק את זה, אבל אני חושב שבהשוואה לשחקן בתפקידו הוא לא הרבה מעל ממוצע האסיסטים בליגה- אם בכלל).
בעניין הארדן- אני חושב שעוד באוקלהומה סיטי היה ניתן להתרשם שהוא ממש לא אגואיסט. מוסר מחונן, בעיקר בזמן החדירה.

עסק שחור 24 במאי 2015

לגבי זה שיש כמה מוסרים טובים בגולדן סטייט אני מסכים אבל כשיש תנועה והכוכבים מפרגנים אז לכולם נהיה יותר קל למסור.
הארדן היה אחד השחקנים האהובים עלי כשהוא שיחק באוקלהומה אבל ביוסטון הוא משחק שונה לגמרי. שכספי שיחק ביוסטון ראיתי חצי מהמשחקים שלהם והארדן היה אגואיסט. נראה כאילו השנה הוא מוסר הרבה יותר (אפקט כספי??).
קארי מדורג שישי בנבא באסיסטים וזה כשהוא מחזיק בכדור הרבה פחות זמן מרוב הרכזים בליגה. את זה יכולת לבדוק בעצמך. קארי השנה קולע הרבה בחדירות והוא ממש לא חד מימדי. כל הסטטיסטיקות האלו נמצאות באתר הנבא.
באופן כללי נראה לי שאם תשקיע קצת זמן בבדיקה של חלק מהדברים שאתה אומר אז הפוסטים שלך יהיו יותר מקצועיים. למה אתה לא עושה את זה? חשבתי שעיתונות ספורט זה המקצוע שלך? ולמה יש לך דעה כל כך נחרצת על הmvp כשאתה טוען שאתה לא רואה את העונה הרגילה?

יואב בורוביץ׳ 24 במאי 2015

בעניין העונה הסדירה- היא אכן לא מספיק מעניינת ואני משתדל לא לצפות ביותר מדי משחקים. פשוט לא רואה את החשיבות שבזה. העונה ארוכה הרבה-יותר-מדי והיא גם כמעט ואינה בעלות חשיבות למאבק האליפות בפלייאוף. ברור שהקב' בעלות המאזן הטוב ביותר יכולות להתחרות גם על התואר, אך הן עדיין צריכות לעשות זאת בפלייאוף ארוך, קשה, לרוב מפתיע ומרתק- שהוא בהחלט מספק אותי.
בעניין כמות האסיסטים של קרי, אכן לא בדקתי (אני לא עושה כאן "עיתונות"). אני יודע שמדובר במוסר מוכשר, אבל אני עדיין לא רואה בקרי רכז או בונה משחק קלאסי. הוא במהותו סקורר, ולכן למרות היכולת למסור, הוא מתפקד יותר כמוציא לפועל וכקומבו גארד- כך לפחות אני התרשמתי ממנו ברבות השנים.

דורון קרמר 24 במאי 2015

מי ישמור על קרי היא אכן שאלה חשובה. אבל לא פחות חשוב היאה מי (ואיך, אם בכלל) ישמור על לברון.

דורון קרמר 24 במאי 2015

*היא

מתן גילור 24 במאי 2015

לא יודע כמה הוא יצליח בזה (פעם אחרונה זה נגמר עם 42 נק'), אבל נראה לי די ברור שברוב דקות המשחק זה יהיה גרין.

shadow 24 במאי 2015

אני חושב שהמפתח נגד קליבלנד הוא ממש לא מי ישמור על לברון.

גולדן סטייט צריכה לשמור על כל השאר ולתת ללברון שישחק עם עצמו כמו שהוא אוהב.

גיל 24 במאי 2015

המשפט הראשון שלך לא נכון. הצוות המסייע ביוסטון לא פחות טוב. זה שקארי קלע פחות זה בגלל שהוא שיחק יותר כרכז והזין אחרים. אפשר לומר ששחקני יוסטון פחות מאומנים מגולדן סטייט ולא מתפקדים כמו שצריך אבל מבחינת כישרון לא רואה הרבה הבדל. אם קארי קולע בקלות מעל הווארד עם זריקות שמגיעות עד לקצה הסל ואם הוא מצליח לעשות לו בוקס אאוט במאבק על הריבואנד אז הבעייה במקום אחר.

בגמר לברון לא צריך לשמור עליו אבל כן צריך לעזור בחדירות ובעיקר בריבואנדים. הוא לא יהיה סטטיסט כמו הווארד זה בטוח.

משה 25 במאי 2015

הוא הסיק על איכות הצוות המסייע מרבע אחד ומרח את זה על כל מי שחושב אחרת. זה נראה לך מספיק רציני וענייני כדי שתגיב לו על זה ?

גיל 25 במאי 2015

בדיוק, ולכן צריך להראות שההנחה הבסיסית די מופרכת.

Bad Boy 24 במאי 2015

זה נכון ש-GS קבוצה מושלמת, משחקת את הכדורסל הכי מהנה ויש לה שחקנים אדירים,
לעומת זאת, מעניין יהיה לראות איך היא מסתדרת פתאום עם קבוצה עם הגנה קשוחה מאוד כמו של קליבלנד
וגם עם לברון. אין לי ספק שזה ישבש להם טיפה את המשחק הקבוצתי המהיר והשוטף כי אני לא בטוח ש- GS
נתקלה עד עכשיו בהגנה כזו. גרין (כנראה) יצטרך לשמור את לברון וזו משימה מאוד לא פשוטה מה שללא ספק
יוריד מיכולתיוו ההתקפיות ואולי אף יסכן אותו בעבירות מוקדמות.
מהצד של קליבלנד ברור שצריך למצוא פתרון להקשות על קארי, זה מאוד קשה כי הוא נע כמו חתול ויודע לנצל את הזריזות שלו
תוך כדרוד והתמצאות מדהימה על המגרש ולייצר לעצמו זריקות כמעט ללא מאמץ. כדאי שישימו לב גם לתומפסון שגם לו תנועה חדה מאוד
וקליעה מצוינת.. בקיצור, לי זה נראה כמו אחלה גמר. מקווה שאני צודק.

עסק שחור 24 במאי 2015

איגי הכי מתאים לשמור על לברון. גם חזק כמוהו וגם אתלטי כמעט באותה מידה. עדיף להוציא את בארנס מהחמישיה ולשחק יותר עם איגי.

Comments closed