החלטה מסוכנת (ובעייתית)

220px-Cruyff,_Jordi

ג'ורדי קרויף מקבל מעמד של מורם מעם. לא מעט בצדק.

הוא ג'ורדי, הבן של יוהן, והוא זכה בשלוש אליפויות בשלוש שנים- וכל מאמן שהוא הביא הצליח (חוץ מהקדנציה השניה, הקצרה והמאוד כושלת של אוסקר), והוא גם בורג מרכזי בכך שמכבי הפכה לארגון מקצועי ובעיקר חשאי, שמשרת אותה היטב ומסייע ליצירת שקט תעשייתי.

ג'ורדי הצליח כאן בגדול והוא ראוי לאשראי.

מנגד, ג'ורדי גם הביא לא מעט שחקנים שלא הוכיחו עצמם, רבים מהם בכסף עצום. הוא החזיר לכאן את אוסקר, שלא הצליח בפעם השניה והשידוך בין הצדדים הסתיים מאוד מהר, והוא גם לא הצליח להביא את מכבי לשלב הבתים בליגת האלופות- הישג שקבוצות ישראליות כבר רשמו בעבר ארבע פעמים וגם כזה שנחשב למטרה הראשונה במעלה של המועדון.

אז למרות ההצלחה של עידן ג'ורדי במכבי, יש לו גם כשלונות.

ומהמקום הזה- של הסתכלות לשני הכיוונים- אני רוצה להביט בסוגיית פיטורי פאקו.

אלה בוודאי פיטורים כיוון שפאקו היה רוצה להישאר. הוא רמז לכך רבות. גם אין סיבה הגיונית שלא ירצה בכך.

אבל ג'ורדי רצה אותו בחוץ. יש לו ודאי סיבותיו. כנראה פאקו לא מספיק נענה לו, כנראה החלטותיו של פאקו לא נראו לבוס ההולנדי. פורסם לא מעט על חיכוכי הדעות ביניהם ובמיוחד בסוגיות עדן בן בסט וגילי ורמוט, שחקנים שג'ורדי החתים בכסף גדול וכאלה שקיבלו אשראי מוגבל מהמאמן. על פניו, נראה שפאקו צדק. בן בסט ו-ורמוט, בהזדמנויות שניתנו להם, שיחקו רע מאוד. פאקו גם הביא קבלות להחלטות שלו בדמות טרבל.

מכבי החליטה להיפטר ממאמן שהביא לה טרבל! כשדבר כזה קורה זו עדות לכך שמכבי חושבת שהארגון, ואולי זה ג'ורדי, שאחראי לטרבל יותר מהכל. זו לא בהכרח ראיה שגויה, ובכל זאת- פאקו עשה הישג שאף מאמן לא עשה כאן בעבר.

מכבי כבר פיטרה מאמן שהביא הצלחה עצומה, דרור קשטן עם הדאבל ב-1995-6, ולאחר מכן היא "קוללה" בדמות עידן ארוך ושחור שכלל אליפות אחת ב-17 שנים.

אנחנו בעידן אחר- עם בעלים אחר, וניהול מקצועי אחר, והתנהלות לגמרי אחרת- ובכל זאת אני תמה: האם קללת קשטן תחזור בדמות פאקו אייסטראן.

וכאן הקללה היא לא בהכרח לא לזכות באליפויות- למרות שגם זה אפשרי- אלא לא להעפיל לשלב הבתים של ליגת האלופות.

ובמובן הזה חייבת להישאל השאלה: האם לא הכי טוב ללכת עם מאמן שהוכיח עצמו כמביא תארים וככזה שמצליח במשחקים גדולים, ובעיקר מאמן שכבר מכיר היטב את חומר השחקנים, כמי שיוביל את הקבוצה למוקדמות ליגת האלופות?

מאמן חדש- גם אם יהיה מוצלח (וג'ורדי הביא עד היום מאמנים מוצלחים)- לא מכיר את השחקנים כלל. ולכן אולי יהיה לו קשה מאוד להוליך את מכבי לניצחונות מול יריבות קשות במוקדמות ליגת האלופות. יכול להיות שהוא יצליח בכך, ויכול להיות שפאקו היה נכשל בכך, אבל אתם לא מעדיפים את הסיכויים של פאקו באתגר הזה? ועוד משהו: לא מגיע לו לנסות?

אם ג'ורדי לא מסתדר עם פאקו, או אפילו לא הכי מחזיק ממנו, הוא גם יכול לפטר אותו אחרי שמכבי לא מצליחה להעפיל לשלב הבתים של ליגת האלופות; ואם פאקו ומכבי מצליחים- אז ההישג הוא ענק והשידוך נמשך. אבל לפטר אותו עוד לפני, ושוב להביא איש חדש שיצטרך להצליח בגדול עוד לפני שבכלל מתחילה העונה, לדעתי זו משימה אמביציוזית מדי.

בגלל הסיבה הזאת, וגם בגלל שפאקו הצליח כאן באמת בענק והוא דמות בסך הכל סימפטית ומקובלת בקרב השחקנים והאוהדים, אני חושב שג'ורדי קרויף טעה.

אבל אם המאמן החדש של מכבי לוקח אותה לצ'מפיונס (ומצליח לזכות באליפות), אז ישכחו כאן מפאקו אייסטראן.

אטלנטה, יחסיה עם עצמה לאן / אופיר גולדשטיין
עונת המלפפונים - הפועל ת"א - עדי אבני

54 Comments

בילבו באגינס 1 ביוני 2015

אני גם חשבתי ועדין חושב כמוך. הענין הוא שפאקו הצליח פחות מקודמיו בהפרש לא קטן מבחינת אחוזי הצלחה לא תארים. ודבר שני אתה צודק. זה הטעות הכי גדולה בערך שנעשתה בכדורגל הישראלי.

ניב 1 ביוני 2015

יואב אני בגדול מסכים, מאוד קיוויתי שפאקו ימשיך, אחרי שזה נאמר לא מאמין בקללות/כשפים/קארמה ..
ארבע קבוצות ישראליות עלו לליגת האלופות מתוך כמה אפשריות?
פרופורציות הן מצרך נדיר בהקשר של מכבי לאחרונה.

ניתאי 1 ביוני 2015

אם אני לא טועה, מאז יצירת המסלול לאלופות עלו 2 מתוך 6.
מכבי חיפה בעונה הרביעית של אלישע, ק"ש ופעמיים מכבי תא בעצמה לא עלו.
אז כן, בהחלט אפשר להגיד שמדובר בכישלון.

גיסנו 2 ביוני 2015

כמה פעמים מכבי חיפה לא עלתה לצ'מפיונס עד שהיא כן עלתה?
האם יש למישהו ספק שאקטובה וזלצבורג של שנת 2010-2011 הן קבוצות נחותות בהרבה מבאזל?

למכבי החדשה היו שני נסיונות להגיע לצ'מפיונס. בראשון היא נתקלה בקבוצה שאף קבוצה ישראלית בשום תקופה (גם לא חיפה הנהדרת של יעקובו ושות') הייתה יכולה לעבור. בשני הייתה לה מלחמה על הראש עם המאמן הלא נכון (כן, אני יודע שחיפה והפועל עשו תוצאות לא רעות בכלל בקפריסין. למרות שההשוואה הנכונה יותר תהיה לחיפה של 2006. אבל לחיפה והפועל אז היו מאמנים שלא התחילו לחשב איך הם בורחים מכאן בשניה שהם נחתו בגלל הטילים).

להתייחס למה שמכבי עשתה או לא עשתה לפני תקופת קרויף זה פשוט לא רלוונטי. אז לא הייתה הצלחה גדולה אבל גם רחוק מכשלון חרוץ.

Mr T. 1 ביוני 2015

לא בטוח שאני מסכים. הייתה במהלך העונה הרבה ביקרות על הכדורגל של פאקו וההסתמכות של פאקו על זהבי היא טוטאלית ועל כן זה יכול להיות מסוכן.
חוץ מזה כל העונה הייתה הרגשה של חיכוכים בניהם וחוסר סכרון דבר שהוא בעייתי – ע״ע מארק גקסון ומאמן אחר יכול להביא את מה שחסר כדי להצליח באירופה.
לדעתי, אם הוא לא רוצה להמשיך איתו הוא צריך לפטר אותו עכשיו ולא לחכות להדחה או אי הדחה מאירופה כי זה משאיר את הקבוצה בבלאגן אחרי וגם יוצר אי נחת לפני הפיטורין (למשל בריאל מדריד)

עמית 1 ביוני 2015

אז ממנים את אברם למאמן?

פורד פרפקט 1 ביוני 2015

מאמן זר, לוזון

Vered s 1 ביוני 2015

היי יואב בצד הבהיר של הדברים מכבי תא עובדת עם מנהל מיקצועי שקובע את סגל השחקנים ויותר חשוב מזה מנסה לעצב תפיסה ופילוסופיית כדורגל של המועדון. בהרבה מועדונים בעולם מתאימים מאמן לאופי של מועדון מבחינת סיגנון כדורגל, שיתוף שחקנים צעירים וככה. משום מה רק בישראל נותנים למאמנים לקחת קבוצות לאן שהם רוצים ובהקשר הזה מכבי חיפה שהיתה קבוצה התקפית עם הרבה שחקנים צעירים שעולים מהנוער שהדרך היתה יותר חשובה מהתוצאה סבלה ממאמנים ששינו אותה ללגיון זרים לקבוצה אופורטוניסטית לעיתים הגנתית ואפילו צינית לכזאת שלא מעלה מהנוער ולא לוקחת הימורים – המאמנים האלו הביאו הישגים ונתנו עונות גדולות אבל התוצאה של חוסר הדרך ניכרת במכבי חיפה של היום והכוונה לא דווקא להעדר הישגים שזה יכול לקרות אלא לכך שמכבי חיפה היום זה מועדון בלי אופי בלי מחוייבות בלי סיגנון. המועדון נחלש. כשהאוהדים של מכבי חיפה זיהו את התהליכים האלו – כינו אותם כפוי טובה כלפי מאמנים, ומזלזלים בתוצאות. אמרו שהם לא ינהלו את המועדון. שיט. מועדונים בעולם לוקחים מאמנים שמתאימים לכדורגל ולסגנון ולמסורת של מועדון. ג׳ורדי חושב שפאקו לא מתאים למכבי תא התקפית שמשחקת כדורגל שמח ופתוח. זכותו ואף חובתו. בצד האפל של הדברים אין ספק ביכלל שפאקו לא מוכן לאמן תחת מנהל מיקצועי שקובע את הסגל ומצפה להשפיע דרך זה על סיגנון המישחק של הקבוצה. אין ספק גם שהשחקנים שהיתרגלו לעבוד עם ג׳ורדי היו חלק ממאבק הכוח הזה וזה לא טוב לקבוצה. תהיה בטוח שמיטש וגם ביין לא טיפשים ביכלל והם בחרו להיות נאמנים לג׳ורדי.

ערן (המקורי) 1 ביוני 2015

ורד, נראה לי שאת קוראת את התמונה היטב.
ועדיין ההרגשה בבטן לא טובה, כמכביסט שזוכר פיטורי מאמנים אחרי דאבל (קשטן) וגם זקן מספיק לזכור את פיטורי רודי דאמיקו בכדורסל אחרי עונה של 4 תארים.

holden 1 ביוני 2015

אנצ'לוטי נראה כעת בשדה התעופה לאונרדו דה וינצ'י, הוא נשנש קוביות מטבלת שוקולד שפרינגלי, לטענתו הוא בדרכו לתל אביב,
הלואי ומכבי ישלמו בריבית דה ריבית על הטעות הזו, ניהול אירופאי ב ת.. שלי
איפה כל הפאסון והמקצועיות נעלמה?
מתברר שגורדי קרויף איש קטנטן עם אגו גדול, ברור שטובת המערכת היתה שפאקו ימשיך,
המהלך הזה של גורדי מסמן את שקיעתה של האימפריה בלופ …בלופ

אורי 1 ביוני 2015

בטח גם אמרת את זה אחרי שהיינקס הביא טרבל והלך
שילמו בגדול על ההתנהגות הלא ארופאית שלהם

holden 1 ביוני 2015

ברגע שהשיקול הקטנוני והאגואיסטי של קרויף נכנס למשוואה, היה ברור שפאקו יפגע, מה שעוד יותר ברור זה שכל המערכת תינזק, לא בגלל ההפסד כעת במשחק לא קריטי, לא נהוג להחליף סוס דוהר ומנצח, מכבי הגיעו לפסגה, צכאן המדרון תלול תלול,

אורליוס 2 ביוני 2015

משאלת לב אני שומע?

ניתאי 2 1 ביוני 2015

ההבדל הוא, שהיינקס הודיע מראש שזאת תהיה שנת פרישה שלו, והוא אכן פרש מאימון אחרי הטרבל.

רועי 2 ביוני 2015

מה הקשר לפאסון ומקצועיות ?
זה לא עניין של אגו. בצורת הניהול של מכבי, המנג'ר, שכרגע זה קרוייף, האחראי הבלעדי על הבאת שחקנים. פאקו רצה להיות מעורב בהחלטות האלה, ולכן הוא לא נשאר.
אתה יכול לשפוט האם זה הדרך הזו נכונה או לא, אבל מכאן לערב חוסר מקצועיות ואגו הדרך ארוכה.

holden 2 ביוני 2015

דווקא על חוסר מקצועיות פחות דיברתי, אבל ברור שהיה כאן שאלה של אגו,
קרויף" הגדול" עשה מהלך קטנוני,
הרי ידוע לכל שגם מיטש וגם ביין רצו בהמשך כהונתו של פאקו,
פאקו מאמן טוב מאוד,
אני בעד הדדיות- דהיינו מקובל שבין מנהל מקצועי והמאמן יהיו חילוקי דיעות או יהיו הסכמות גורפות,
אז למה לעזעזל קשה היה לקרויף להשלים עם השיטה של פאקו?
אם זה ככה אז קרויף בכל מקרה המאמן בפועל?
או שקרויף המאמן רק להצלחות?
מענין מה יקרה בהפסד הראשון המשמעותי על הישג כביר כלשהוא,
קרויף סימן אמש במו ידיו את סוף דרכו במכבי, הוא הציב לעצמו משוכה גבוהה במיוחד,
ימים יגידו מי צדק

רועי 2 ביוני 2015

יש לך יותר מדי הנחות שמבוססות על שמועות.
אף אחד לא יודע מה מיצ' וביין רצו.
לא חושב שיש לקרוייף בעיות עם שיטת האימון/משחק של פאקו,
מדברים שפאקו אמר במסיבות עיתונאים שונות, ניתן להסיק שרוב חילוקי הדעות הם על כל צורת ההתנהלות שמכבי קבעה, שבה המנג'ר הוא המחליט הבלעדי על רכש שחקנים, והמאמן צריך להסתדר עם הכלים שנותנים לו.

רועי 2 ביוני 2015

למרות שעכשיו אני רואה ראיון שלו בוואלה אחרי המשחק אתמול, שבו הוא אומר דברים אחרים ממה שהוא אמר במהלך העונה, אז באמת שכבר אי אפשר לדעת כלום.

דודי קופל 2 ביוני 2015

מעניין.
כי אני דווקא מבין מהראיון בוואלה, את מה שהבנת קודם.
מה שהפריע לפאקו זה הרכש. הוא רצה להיות מעורב ורצה תותחים כבדים יותר ממה שמיטש מתכוון להביא.
זה לא נראה לי נורא בכלל להיפרד כידידים בגלל מחלוקת כזו (אני מבין את שניהם).

בכל מקרה, תקדים רודי דאמיקו מבהיל אותי

אדם 2 ביוני 2015

אם זו אכן המחלקות אז יש תקדים מעודד למכביזטים מהשנה האחרונה – קונטה ואלגרי.

גיסנו 2 ביוני 2015

כשמכבי מינו צוות זר אמרתם שהם לא יחזיקו עד חנוכה
אחרי האליפות הראשונה אמרתם "פעם בעשור" ושזה יעבור
אמרתם שנתבזה בשלב הבתים בליגה האירופית ועברנו אותו
אחרי שסוזה עזב אמרתם שהמועדון יקרוס
כל משחק חשוב אתם מחשבים את רצף ההפסדים הצפוי שיביא את האליפות לחיפה/ק"ש/ב"ש

וכל פעם מחדש אנחנו מז**נים אתכם.
לא מיציתם את חגיגות הקיץ על קריסת מכבי כבר שנה שעברה?

גיל שלי 1 ביוני 2015

התפקיד של מנהל הוא הרבה יותר מבחירת שחקנים ומאמן. כמו שורד כתבה, מנהל צריך לגבש את הזהות של הקבוצה, לבנות לה תשתית מקצועית מתאימה ורק אז לבחור שחקנים ומאמן המתאימים לקונספט של הקבוצה.
פאקו נבחר בחיפזון בקיץ, ועשה עבודה טובה מאוד. אך מה שג'ורדי לא הספיק לבחון והתברר לו במהלך העונה כנראה, הוא שפאקו מאמין בעקרונות אחרים מג'ורדי. ברור שיש גם אגו, אבל הקלאש בין ג'ורדי וסוזה באגו היה גדול הרבה יותר.
נראה שפאקו דרש לגבש קבוצה המתאימה לקונספט שלו, מכבי היתה צריכה לבחור בין פאקו לג'ורדי ובחרה. בג'ורדי, לא בחירה הזויה בעיני

משה 1 ביוני 2015

א. קבוצה צריכה דרך ורוח מועדון, זה לגיטימי להיפרד ממאמן שלא עומד בסטנדרטים האלה, גם אם הביא תארים (ע"ע גוטמן בבית"ר, בניטז בליברפול…).
ב. בניגוד לתחושה הכללית של חלק מהמגיבים פה מכבי לא מועמדת לעלות לליגת אלופות. אין לה ישראלים טובים מספיק בשביל זה והיא צריכה יותר מדי מזל ושינויים בסגל כדי לעשות את זה.

גיל 1 ביוני 2015

אולי הוא בונה על קלופ.

רניב 1 ביוני 2015

או על פפ

ירושלמי 2 ביוני 2015

שמעתי שגם אנצ'לוטי פנוי.

איתן 1 ביוני 2015

הרבה זמן שלא ראיתי אליפות כלכך אנמית של קבוצה וגם של שחקנים שלא מתלהבים כבר מההישגים.
נגיד את האמת שמכבי הייתה גדולה על הליגה.
כסף,סגל,מאמנים…
לא הייתה אליפות יוצאת דופן, לא בצורת משחק, לא כמות שערים יוצאת דופן. פאקו עשה את העבודה בצורה סבירה פלוס מבחינת יכולת וניצל לדעתי 65 אחוז מהפוטנציאל.
אצל מכבי יש שחקנים שמקבלים משכורות עתק.ומלבד זהבי אף שחקן לא עובר את 13 השערים לעונה.
במבחן התוצאה פאקו הצליח ללא ספק…באירופה זה בכלל לא יספיק.
הבעיה שהחוזה מסתיים ואי אפשר להציע לו חוזה לחודשיים רק כדי לראות אם הוא מצליח בצ'מפיונס

כנראה היו דברים הרבה מעבר למה שמספרים,כי קלופ ואנצ'לוטי לא דופקים לג'ורדי בדלת כדי לנהל את מכבי…
מה שמעניין זה עצם העובדה שאם ג'ורדי אחראי על רכש, איך למרות השם שלו והמסורת של אביו באירופה הוא לא הצליח להנחית איזה סטאר אפילו מהליגה ה2 בספרד?

מאחל לפאקו בהצלחה, בנאדם אינטליגנט צנוע,ונחמד.
אולי יחזור לנבחרת כמו פרננדז אם לא נושעה מאירופה :)

shadow 2 ביוני 2015

איזה סטאר ירצה לבוא לשחק בליגת הפח שלנו?
אני בטוח שמפגשים כפולים מול רעננה, הפועל חיפה ועכו ממש קורצים לו, או שאולי הוא יתאכזב שלא יצא לו לשחק נגד "שקר כל שהוא" אשדוד כי היא ירדה ליגה.
תעורר, נראה לי נרדמת בשנות ה90.

יואב דובינסקי 1 ביוני 2015

מאוד רציתי שפאקו יישאר. מאוד.
אבל לתת לפאקו להישאר כי רק מגיע לו צ'אנס לנסות להעפיל לליגת האלופות ואם מפסידים לסלטיק לפטר אותו ולהביא מאמן אחר שלא בנה את הקבוצה, זה לא רציני. שוב, חבל מאוד שהוא עוזב. מאוד. אבל אם לחתוך אז עכשיו.

the bird 1 ביוני 2015

מצטרף לכל מילה יואב.
הייתי רק מוסיף שאם אכן החילוקי דעות בין ג'ורדי לפאקו
היו כאלו מהותיים עדיין אני מעדיף את גורדי עליו.

יואב 1 ביוני 2015

פאקו רצה יותר סמכויות ומילה בעניין הסגל והרכש.
ולכן ההחלטה להיפרד.
כמו רודי דאמיקו בזמנו, שגם לקח כל מה שחילקו, גם שמו יחרט בהיסטוריה היפה של המועדון הזה.
מאמין שסיכוייו של פאקו להגיע לשלב בתים כל שהוא היו רבים יותר.
אבל הולך עם יורדי אול דה ווי.

shadow 2 ביוני 2015

הסיכויים של פאקו הם כמו של כל מאמן אחר.
הסגל של מכבי, למרות עליונותו המוחלטת על ליגת הפח שלנו, לא מספיק בשביל אירופה. אם יעלו זה רק במזל ולא משנה איזה מאמן יהיה על הקווים. אתה יכול להביא את אנצ'לוטי וזה לא יעזור.

מה שמכבי צריכה להתרכז בו, זה להביא זרים ברמה גבוהה כי זה מה שיקבע אם יעלו או לא, ולא המאמן.

ירושלמי 2 ביוני 2015

זה לא ממש נכון.
בתחילת העונה תחת אוסקר מכבי נראתה כקבוצה לא מחוברת ולא מאומנת ובדיוק בגלל זה היא הודחה ע"י מאריבור, קבוצה פחות טובה אבל יותר מאומנת.
ואז בא פאקו ולאט לאט מכבי למדה את עצמה.
ההיכרות עם הסגל וזמן ההכנה בתחילת העונה הם קריטיים במיוחד לקבוצה שלא רוצה לעוף בשלבים הראשונים של המפעלים האירופים.
בגלל זה המשכיות עם מאמן שהצליח בעונה הקודמת ומכיר את הסגל ואת המערכת היא משהו שהיה חייב לקרות.
וזה לא שמאמנים כמו אנצ'לוטי או קלופ עומדים בתור. יביאו עוד זר אלמוני שרוצה לעשות סיבוב וקצת כסף, ובינתיים נהרסה עוד עונה באירופה.

גיסנו 2 ביוני 2015

אין לדעת.
זה מה שאמרנו גם על סוזה, אני זוכר את החשש לפני המשחק הראשון נגד גיורי וכל הכותרות שכבר תירצו את ההדחה של מכבי כבר בשלב הזה, ואז באה מכבי ועשתה בית ספר וחזרה עם נצחון 2-0 בחוץ.

אני רק מקווה שיסגרו עם מאמן עכשיו וכמה שיותר מהר, ההכנות מתחילות אוטוטו.

D! פה ועכשיו 2 ביוני 2015

לאינטרטוטו?

גיסנו 2 ביוני 2015

כן, קשה להאמין שזכייה בבדיחה הזו הובילה לגביע אופ"א של אז

shadow 2 ביוני 2015

את מביא את הניתוחים האלה מכדור הבדולח שלך?

אני רוצה גם

אורי 2 ביוני 2015

בין השורות:
קרויף – תן לבן בסט לשחק, שילמתי עליו הון
פאקו – נתתי מספיק, הוא לא תורם, לא רוצה את הפרצוף תחת שלו על הספסל בעונה הבאה
קרויף – ביי

רניב 2 ביוני 2015

אין מצב שמאמן שהביא שלושה תארים הולך בגלל הדקות של בן בסט. מכבי (כולל בתקופת ג'ורדי) כבר שלחה שחקנים ששילמה עליהם לא פחות לקפריסין

רובי ג 2 ביוני 2015

אין מה לעשות. בעל המאה הוא בעל הדעה.
יכול להיות שמאמן חדש יביא אנרגיות חדשות וישבור את הנאחס של הצ'מפיונס של מכבי.
למרות שאפשר היה להשאיר את פאקו עוד עונה ולתת לו צ'אנס, אבל ביזנס זה ביזנס.

ירושלמי 2 ביוני 2015

ממה שאני הבנתי, פאקו לא ממש רצה להישאר לכן הוא הציב תנאים מעט חזיריים למכבי.
ומכבי לא ממש רצתה להשאיר אותו.
טעות קשה של שני הצדדים.

גיסנו 2 ביוני 2015

מצד אחד לדעתי זו טעות, כי אני צופה כמה שינויים מהותיים בסגל ועדיף מאמן שמכיר את מי שעוד פה.
מצד שני אתמול זו הייתה מזכרת לכל חסרונותיו של פאקו בניהול משחק וחילופים, עם כמה שזה היה משחק גארבג' של הגארבג'.

אולי ג'ורדי מרגיש שצריך פה ניעור רציני, אולי זה חילוקי דעות מקצועיים, אולי זה רק כי בן בסט לא שיחק מספיק. מה שטוב הוא שלא נדע. וכמו שאמרו למעלה אם זה מגיע למצב של בחירה בין ג'ורדי לפאקו – אני מעדיף את ג'ורדי.

וד"א אני אשמח לדעת מתי קבוצה ישראלית העפילה לצ'מפיונס ליג בלי מזל בהגרלה, וכן עד כמה הקבוצות האחרונות שהעפילו לשם מינפו את ההעפלה הזו לשליטה בליגה המקומית ו/או העפלות עקביות לשלב הבתים. כמו כן אשמח לדעת באיזה מפעל אירופי קבוצות אלו ישחקו שנה הבאה?

ויקטור בלקין 2 ביוני 2015

1+

דודי קופל 2 ביוני 2015

רק על השם 'ויקטור בלקין' + 100

מאיר (חדש בשכונה) 2 ביוני 2015

עדיף כבר יורי שוקאנוב…..

גיסנו 3 ביוני 2015

געגועיי לויקטור מורוז (גם המגיב ;) )

דור 2 ביוני 2015

לא יכול לשמוע יותר על ליגת האלופות. הכדורגל הישראלי החצוף, אם לא ליגת אלופות כלום לא נחשב. מה מכבי תעשה שם? תקבל שישיות מבאיירן? התקשורת עדיין חיה בפנטזיות של לפני יותר מעשור בנוגע לפערים בין הכדורגל הישראלי לאירופאי. המטרה של מכבי באירופה צריכה להיות שלב בתים בליגה האירופית, כאשר עליה ל-32 הגדולות נחשבת להצלחה, ולשמינית הגמר – הצלחה כבירה. מכבי לא מתאימה לליגת האלופות בשום פרמטר של כדורגל, חלאס לדחוף שטויות לראש ולנגח את הקבוצה המדהימה והתחרותית הזאת בנושא הזה.

גיל 2 ביוני 2015

מכבי בשנה הבאה הולכת להראות שונה מהשנה (שחקנים חדשים) לכן ההיכרות של המאמן עם השחקנים פחות רלוונטית.
יותר רלוונטי היא ההחלטה מי יותר חשוב למכבי – ג'ורדי או פאקו. ומיטצ' לדעתי יודע את התשובה
בדינאמיקה שבין גולדהאר וביין לג'ורדי הם כנראה השאירו לו את ההחלטה הבלעדית אם להשאיר את פאקו או לא. לדעתי הוא החליט נכון.
לא אהבתי את האופן שמכבי שיחקה השנה – קידשה את החזקת הכדור המאוד לא תכליתית על חשבון מהירות ויצירתיות שראינו בתקופת סוזה.

אסף the kop 2 ביוני 2015

איזה יעלו לאירופה ואיזה נעליים. מישהו חושב ברצינות שמכבי טובה יותר מקבוצות כמו אפועל ניקוסיה ?

דור 2 ביוני 2015

כן, מכבי טובה יותר. רק בעונה שעברה הם באו לבלומפילד לגנוב תיקו בבונקר שלא מבייש את רמת השרון, והחמצנו שם פנדל בדקה ה-90. המשחק בחוץ לא היה קשור לכדורגל, אבל הגישה של מכבי למשחק מובנת משום שהתיקו שירת אותה והעלה אותה שלב מבחינה מעשית. מאיפה הקביעה הגורפת כאילו מכבי לא יכולה לעבור קבוצה בסדר גודל של אפועל ניקוסיה בצמד משחקים??

אריק האחר 2 ביוני 2015

אין ויכוח על זה שג'ורדי תרם למכבי בשלוש שנים האחרונות
כן ליגת פח לא ליגת פח מכבי לקחה שלוש אליפויות ברצף ואותו
ג'ורדי מצהיר כי אליפות בארץ קודמת לאירופה והוא כנראה מבין
כמה קשה לקבוצה בארץ להצליח באירופה.
בהצלחה של פאקו אי אפשר לזלזל נהפוך הוא רק להעריך .
לקחת עונה רביעית ברצף ולהצליח באירופה זה פשוט חלום
זהות המאמן היא קריטית כעת להתחלת הגשמת החלום כל האחריות
כעת היא על הכתפיים של גורדי ובהחלט זאת שנת מבחן בשבילו
הלוואי שמכבי תצליח.

צהוב בדם 2 ביוני 2015

כל מי שמבקר את קרויף לא מבין בכדורגל.
אנחנו לא הפועל, לא מספיק לנו ״1-0״ קטן, חשוב איך שאנחנו נראים. ובוא נגיד את האמת, רוב העונה נראנו זוועה.
המשחק של אתמול זאת הדוגמה הכי טובה. משחק אחרון בבית, אצדטיון מלא, למה לא לשחק התקפי??? עוד פעם לעלות עם זהבי חלוץ?? במחצית לעלות את איגבור? אם למישהו יש אגו זה לפאקו, שחושב שהוא יכול להמציא מחדש את הכדורגל.

כל הכבוד לו על התארים שהוא זכה, אבל בוא נגיד את האמת, השנה הליגה הייתה יותר חלשה מכל השנים הקודמות. מתי הפעם האחרונה שניצחנו משחק חוץ??
פאקו הוא לא המאמן שיוביל אותנו להישגים באירופה, ג׳ורדי הבין את זה וגם מיץ.
בינתיים, חוץ מזר או שניים כל מה שהם עשו ב 3 השנים האחרונות זה הצלחה, אני סומך עליהם שיובילו אותנו לאן שהם חושבים שאנחנו צריכים להגיע.

Srtest 2 ביוני 2015

להגיד את זה אחרי גמר הגביע זה לא להבין בכדורגל או בספורט אלא להבין באימפריאליזם כפי שמחנכים כנראה את החבר'ה בצהוב.

צהוב בדם 3 ביוני 2015

גמר הגביע היה היוצא מהכלל של העונה הזו. בוא נגיד את האמת, לאיזי שירצקי יש לא מעט אחוזים בגביע הזה ובהחלטה שלו לפוצץ את הפרשה הזאת כמה ימים לפני הגמר…

כשלוקחים החלטה כזאת, מקבלים אותה לפי כל העונה ולא על הבלחה אחת

Comments closed