המודל

barcac 2

ברצלונה לא צריכה לזכות אפילו בתואר בודד כדי להיות הדבר המענג בכדורגל. והיא זכתה בשלושה תארים. אבל זה לא נחוץ, באמת שלא. את ברצלונה אוהבים בגלל הצורה, פחות בגלל התוצאות. ראיתי לפני חודש משחק של בארסה נגד באיירן בפאב פריזאי עם אנשים מצרפת ומכל העולם- ונדמה היה שכולם רוצים שבארסה תנצח.

אני בכלל לא אוהד בארסה. אני מוכן גם לוותר על הרבה משחקים שלהם מפאת חוסר עניין. מוכן גם לוותר על הביצועים של מסי. לומר את האמת- זה לא הכי מרגש אותי.

אבל זה בגלל שאני לא אוהד המועדון; ולא אוהד של המגה-סטאר; ואני גם נמשך גם הרבה יותר להצלחות של אנדרדוגים. אפילו הלילה מצאתי עצמי הרבה יותר שמח בשער של יובה. אגב, יובה יכלה די בקלות לכבוש עוד כמה שערים. ההגנה של בארסה רחוקה מאוד מלהרשים. אבל בארסה יכלה אף היא לכבוש יותר, הרבה יותר, בערך פי שניים או שלושה מיובה.

וזו עוצמתה של בארסה. היא פשוט מסוגלת לכבוש הרבה מאוד שערים כל משחק. והיא עושה זאת באמצעות כדורגל די מושלם. מעט הגבהות, מעט הרחקות כדור, כדור על הארץ, כדור נע מהר בין רגליים, שחקנים נעים כל הזמן- ועל כל זה תוסיפו יכולת אישית טכנית של כמעט כל שחקן ושחקן- כאשר במקרה של כמה מהם, מעל כולם מסי וניימאר, זה פשוט משהו פסיכי.

ג'ורדי קרויף אמר לי לפני שנתיים כי בברצלונה מלמדים את הילדים לשחק כדורגל בצורה הנכונה. הוא אמר שבמועדון הזה "הניצחון הוא לא מעל הכל ואם הוא לא מושג בדרך הנכונה והיפה- אז הוא בכלל לא רצוי".

ולכן המועדון הזה מנצח כל כך הרבה. כי הוא מבין איך צריך לנצח. באמצעות היופי.

וזה צריך להיות מסר לכל מועדון כדורגל בעולם- גדול כבינוני כקטן. תפתחו שחקנים. פשוט תפתחו שחקנים. תדאגו שיהיה להם לפני הכל את סט היכולות הטכניות. אפשר אפילו לוותר פה ושם על יכולות גופניות (כפי שמוכיחים אינייסטה וצ'אבי, למשל; ובמובן מסוים אפילו ניימאר ומסי). אבל אי אפשר לוותר על טכניקה. עוד משהו שאמר לי קרויף זה ש"בברצלונה כל שחקן שגדל חייב להיות טכני. גם אם הוא בלם או קשר הגנתי".

וכשבארסה לא מגדלת מספיק שחקנים לרמה הגבוהה בעולם, הוא רוכשת אותם. היום בוודאי אין שום ויכוח שהרכישות של ניימאר וסווארס- למרות שהגיעו בסכומים עצומים- היו כבירות. מסיבה אחת פשוטה: שניהם כנראה בין חמישה השחקנים הטובים בעולם. כשאתה מצרף אותם למסי- לך נסה לעצור את זה. וכשגם כל יתר השחקנים טכנים ויודעים לשחק כקבוצה, אז גם אם יש לך חורים פה ושם וגם ההגנה ממש לא משהו, אתה עדיין זוכה בטרבל ומוגדר כקבוצה הגדולה בעולם. ואולי אחת הגדולות בכל הזמנים.

אז מועדוני כדורגל- אל תהיו עסוקים מגיל צעיר בכל הליגות והמשחקים המיותרים כל כך לילדים הצעירים. עבדו איתם על יכולות אישיות. יום וליל. במקביל, עבדו איתם גם על יכולות פיזיות. וכך תעבדו- שחקן, שחקן.

ובכל האמור לשיטת משחק- חכו עם זה עד גיל 16-17; וגם כשהנערים בגיל הזה- בעיקר עבדו איתם על פיתוח היכולות האישיות. כי לפני הכל, זה מה שצריך כדי להצליח ברמות הגבוהות.

 

הדאבל טרבל
החיים עצמם

23 Comments

מדיסון באמגרנר 7 ביוני 2015

ההצלחה הגדולה של בארסה זה שהיא הצליחה להביא שחקנים רעבים(הכנס בדיחה על סוארז ונשיכות)שהתאימו לחדר הלבשה אחרי הירידה של השנתיים האחרונות.החתמות כמו של ראקיטיץ׳ ובראבו/טר שטגן לא היו מתרחשות בברנבאו למשל.

מי מה למה 7 ביוני 2015

שנה, לא שנתיים

ב 2013 לקחו אליפות עם 100 נקודות ו 15 נקודות הפרש על פני ריאל

יוסי 7 ביוני 2015

כן, אבל הודחו מהצ'מפיונס באחת ההשפלות הגדולות בשנים האחרונות.

עמוס לוי 7 ביוני 2015

אז מה ?

צ'לסי זכתה השנה באליפות אנגליה מהקלילות אי פעם, והודחה בשמינית גמר אלופות בבית נגד קבוצה ששיחקה משחק שלם + הארכה ב 10 שחקנים, והקבוצה שהדיחה אותה עם 10 שחקנים קיבלה 5 חתיכות שלב אחר כך מברצלונה. האם העונה הנוכחית של צ'לסי היא עונה לא טובה ?

מדיסון באמגרנר 7 ביוני 2015

2013 לא תזכר כעונה טובה בעקבות ההפסד הגדול לבאיירן בחצי.למען האמת זה השיא של התלות במסי,הוא היה השחקן היחידי שהבקיע שערים באותה עונה-מה שהוביל בין היתר להחתמה של ניימאר

מי מה למה 7 ביוני 2015

תזכר כעונה גדולה.

אתה כנראה אוהד שהצטרף לחגיגה בשנים האחרונות והתרגל שכל עונה עם פחות מטרבל זו לא עונה טובה….

גיסנו 7 ביוני 2015

עונה טובה, לא עונה גדולה.
אמנם האליפות הוחזרה אבל לא הייתה כזו מרשימה (כולם חרקו מלבד מסי) וריאל התפרקו עקב הנטייה של מוריניו להשיר אחריו חורבות בכל מועדון שהוא עוזב.
בליגת האלופות גם כשהעפילה (כמו מול פסז' ובהפסד ההוא למילאן) בארסה לא ממש שכנעה, לא הייתה דורסנית ותבוסה ללא תנאי של 7-0 בסיכום שני משחקים לא יכולה שלא להכתים את העונה. זה לא עצם ההדחה בחצי הגמר כמו הצורה שבה זה קרה.

וכן, כשקבוצה מגיעה משהו כמו 8/10 השנים האחרונות לחצי גמר הצ'מפיונס – זה מתחיל להפוך לסטנדרט.

עמוס לוי 7 ביוני 2015

אוקיי מקבל

מה שבטוח 2013 יותר קרוב לעונה גדולה מאשר לעונה לא טובה. זה מדהים כמה חלק מאוהדי ברצלונה הטרמפיסטים התרגלו לטוב מדי שעונה עם אליפות של 100 נקודות מתקבלת אצלם כעונה לא טובה, זה פשוט הזוי.

שי 7 ביוני 2015

2013 זו עונה שהתחילה מדהים, עם סגירת הליגה בסיבוב הראשון. אחרי זה עם המחלה של וילאנובה הכל התפרק. בליגה הם המשיכו לנצח, אבל בצ'מפיונס הלך יותר קשה.

מדיסון באמגרנר 7 ביוני 2015

עונה שמסתיימת ב7:0 בצמפיונס לא יכולה להחשב כעונה גדולה גם לא בימי ברצלונה של ריבאלדו.גם ההדחה מול ריאל בקאמפ נואו זה משהו שאוהד אמיתי לא ירצה לזכור.אבל כנראה שהילדים מone הסתננו לדה באזר

מי מה למה 7 ביוני 2015

אתה מדבר על ילדים מ ONE ?

איך עונה עם אליפות של 100 נקודות ו 15 הפרש מהיריבה הכי גדולה שלך זו עונה לא טובה אצלך ?

וילד, אגב ONE , תלמד לשרשר, זה כזה פשוט.

אנדר 7 ביוני 2015

זה באמת מביך לדבר על ריצה כלכך מדהימה לאליפות וסיבוב ראשון פשוט מושלם (להוציא תיקו במחזור האחרון) כעונה לא טובה. מעיד על חוסר המחשבה העצמאית והיסחפות אחרי הבילד אפ שהתקשורת עשתה לניצחון של באיירן על קבוצה פצועה, חסרת מסי (חזר מוקדם מידי מפציעה למשחק הראשון) ומעל הכל – המומה מפרישת המאמן האהוב שלה (ליווה את השלד הקטלוני מגיל צעיר) בשל שובה של מחלת הסרטן.

אנדר 7 ביוני 2015

ובחייאת, תלמד לשרשר. אתה כבר אול אובר דה פלייס

מדיסון באמגרנר 7 ביוני 2015

בגביע,3-1 דומיננטי של מוריניו

מי מה למה 7 ביוני 2015

ריאל זכתה באפס תארים באותה עונה

סיימה ב 15 הפרש אחרי ברצלונה בליגה, הפסידה גמר גביע ספרדי ביתי בסנטיאגו ברנבאו לאתלטיקו , והודחה בחצי גמר ליגת האלופות על ידי דורטמונד שבמשחק בגרמניה קיבלה מהם רביעיה. זה נקרא עונה לא טובה. לא עונה שמסתיימת באליפות קלילה עם 100 נקודות.

וזו בהחלט ההודעה האחרונה שלי אליך, באיחור של כמה הודעות, לצערי.

ניתאי 7 ביוני 2015

אפילו בהפסד אתמול, השחקן של המשחק בעיניי היה בופון. החזיק את יובה במשחק.
דווקא קרליטו לא היה חד מספיק.

ועדיין הפוסט הזה ממחיש (גם הפוסט הזה) את בעיית הענקיות בכדורגל.

אורן השני 7 ביוני 2015

טבס יכול היה להביא את הגביע

החמצות נוראיות בעיקר ב1-1

אהד 7 ביוני 2015

אז לא הבנתי, יתר המועדונים צריכים ללמוד מברסה איך לפתח שחקנים טכניים או איך לרכוש שניים מחמשת השחקנים הטובים בעולם?
וברסה שואפת לנצח. נקודה. היא עושה את מאוד יפה (כשזה מול מישהו שפחות או יותר בגודל שלה, מול אלמריות ואלצ'יות זה סתם נראה כמו בריונות) אבל היא בעסקי הניצחונות בדיוק כמו ריאל. מכאן ניימאר וסוארז (למשל) ומכן ברטרה בלם רביעי.

אופיר 7 ביוני 2015

מאה אחוז נכון, וכשיורדי קרויף מדבר על כדורגל "יפה", אני מתאר לעצמי שהוא מתכוון לביצוע מושלם של העקרונות מהאימונים, ולא לאסתטיקה (שהיא בעין המתבונן).

יחד עם זאת, אני תמיד נפעם מהרמה הטכנית של כל שחקן, בכל עמדה בקבוצה הזו, בין אם זה פיקה או בוסקטס (שעשה את אחד הדברים הקטנים והיפים האלה רגע לפני שוידאל בא והוריד לו את הרגל). דווקא ניימר הרבה פעמים נראה לי מגושם מעט בטיפול שלו בכדור או במסירה.

הארכיון 7 ביוני 2015

הכדורגל הנוכחי של בארסה הרבה יותר יפה והתקפי מהקודם.
ריאל מדריד כשהיא בריאה לא נופלת באסתטיקה מהכדורגל של ברצלונה.
שני הקבוצות האלה מציגות כדורגל מדהים וזה מה שאני אקח מהעונה הזו.

אנדר 7 ביוני 2015

מסכים עם כל מילה. כחובב ברסה סבלתי ונהנתי מהכדורגל של ריאל בחלק הראשון של העונה

צור שפי 7 ביוני 2015

אני לא מסכים עם העקרון לפיו יש רק דרך אחת לנצח – לשחק יפה. נניח רגע בצד את העובדה ש״יפה״ זה עניין של טעם, לצורך הדיון אני מוכן להסכים ש-90 אחוז יסכימו שבארסה משחקת יפה, כמו ש-90 אחוז יסכימו שבר רפאלי אשה יפה. העניין הוא שקידוש הדרך ה״יפה״ מקפל בתוכו דה-לגיטימציה של דרכים פחות יפות. נכון שאני לא אובייקטיבי (אוהד אתלטיקו) אבל מבחינתי קבוצות שמשחקות מכוער, עם או בלי מרכאות, הן לא פחות לגיטימיות והרבה פעמים הרבה יותר מרגשות מאלה שמשחקות יפה.

ניק 7 ביוני 2015

קצת קל לרשום לקבוצות שילכו ויפתחו שחקנים, אבל קצת קשה ליישום…
כל שחקן טוב שגדל בקבוצה קטנה ישר נקנה על ידי קבוצה גדולה יותר גם אם זה כדי להיות השחקן ה20 שלהם, דוגמת סלאח וצלסי למשל.
וגם קבוצות שנחשבות בטופ מאבדות שחקנים בלי הפסקה, למשל דורטמונד ואתלטיקו, לקבוצות מעליהם.
אם מסי היה גדל בולנסיה, הוא היה בכל מקרה מגיע לברסה\ריאל

Comments closed