ווינר (פיינלס 2)

del

במשך כמעט כל המשחק הייתי משוכנע שהטקסט יוקדש למאת'יו דלאבדובה. כי למרות שלא היה לו יום טוב בהתקפה, הוא שמר על סטפן קארי בצורה כבירה והירואית. הוא נכנס לנעליו של קיירי אירווינג, והביא שדרוג. למרות שאירווינג עולה עליו בשתיים וחצי דרגות במשחק ההתקפה. כי כדורסל- הרבה יותר מכדורגל- הוא משחק שמחייב הגנה מעולה. ומה לעשות שקיירי אירווינג לא שחקן הגנה מדהים- רחוק מכך. דלי כן. והוא לא עושה זאת באמצעות אתלטיות נעלה- שאין לו, בניגוד למשל לאימאן שאמרפט, המגן הנהדר. דלי עושה את ההגנה שלו באמצעות הקרבה, מחוייבות, שכל, ועבודת רגליים וגוף- תכונות רבות מאלה, ובוודאי ההשתטחויות הנפלאות על הפרקט, הוא רכש במשחק הראגבי.

כשדלי שמר על קארי ה-MVP צומצם לכדי 0 נק', ב-0- 8 מהשדה (0- 5 מהשלוש) וארבעה איבודי כדור.

חוץ מזה היו לאוסטרלי עוד 7 נק' קריטיות בתחילת הרבע הרביעי ועוד אינספור מהלכים כבירים, חלקם המשמעותי במאני-טיים, כאשר הגדולים מכולם הם ריבאונד ההתקפה ושתי קליעות העונשין- כשקבוצתו בפיגור- עשר שניות לסיום ההארכה. הניצחון הזה רשום קודם כל על שמו.

*

הכותרת של הפוסט כמעט הייתה Gotta Close 2. הפעם- עוד הרבה יותר מהמשחק הראשון- הכותרת הזו הייתה תקפה. הקאבס עם יתרון דו ספרתי דקות ספורות לסיום- והם לא מצליחים לסגור. קליוולנד בחמש הפרש בהארכה- והיא מוצאת עצמה בפיגור. גם הפעם לברון התקשה  לעשות את הפעולות המנצחות  בסיום, אבל יש הבדל גדול- בהתקפה האחרונה הלך לטבעת. הכדור היה מאוד קרוב להיכנס, והוא יצא החוצה. זה קורה. אבל כך זה צריך להיות. כמובן שהיו עוד כמה פעמים שלברון התפשר על ג'אמפרים או על מסירות בדקות ההכרעה, אבל בהתקפה החשובה ביותר הוא הלך לטבעת. חוץ מזה, אפשר גם להבין לפעמים את ההחלטה שלו לא ללכת עד הסוף כאשר שומרים עליו בחדירה שניים-שלושה שחקנים לפחות והוא בקושי מקבל עבירות.

ואף על פי כן, משחק לא רע של לברון (:

לסיים עם 39 נק', 16 ריב' 11 אס' ועדיין עם נימה קלה של אכזבה- רק שחקן אחד בעולם מסוגל.

*

ג'יי אר סמית', לא יודע מה לעשות איתו. האיש לא חכם, לשון המעטה. אבל יש לו קליעה ויש לו ביצים. כשהוא לא טמבל, אז הוא גם שומר לא רע.

*

טימופיי מוזגוב, למרות יכולת נהדרת במחצית הראשונה, בלאט לא משתמש בו כמעט בכל דקות ההכרעה. אולי בגלל קליעות העונשין. אולי בגלל סיבות אחרות.

טריסטן תומפסון לא צריך כמעט לקלוע נקודות כדי להיות קריטי לקבוצה.

אימאן שאמפרט- כמעט אותו דבר.

ועדיין, יש יותר מדי חסכים התקפיים לקליוולנד. הניצחון הלילה גלוריוזי, אבל בסופו של דבר הוא הושג קצת במזל (זה בסדר, את המשחק הראשון הם הפסידו קצת במזל), ועדיין יהיה לקאבס כנראה מאוד קשה לנצח בסדרה הזאת. אולי אפילו יהיה לה קשה להתמודד או לרשום עוד ניצחון. האמת היא שאנחנו לא יודעים דבר לגבי עתיד הסדרה. אבל לפי שני המשחקים הראשונים, קליוולנד הגיעה לשחק. לברון הגיע לשחק. דלי הגיע לשחק. ולכן אולי אפשר לנצח גם אם קיירי אירווינג וקווין לאב אינם.

1:1. קליבלנד
זכרונות מהאליפות הראשונה של מייקל

32 Comments

שלמה 8 ביוני 2015

מה עם השמירה שלו על תומפסון בתחילת המשחק?

בסופו של דבר עם כל הכבוד למשחק ההירואי של דלבדובה, זה יותר יום מזעזע של קרי (ויש לו ימים כאלה) מאשר ההגנה של דלי עליו.

אהד 8 ביוני 2015

מסכים.

בני תבורי 8 ביוני 2015

ברור כשמש, גם אם קליבלנד תיקח את האליפות זה יהיה רק בגלל ימים רעים של קארי וקר ובלי כל קשר ללברון ובלאט.

אהד 8 ביוני 2015

קרי היה פשוט ביום טוב. בטוח שדלי היה חלק משמעותי מזה, אבל הוא החמיץ גם זריקות טובות (ובכלל השתולל). זה קורה. בכל מקרה אני מניח שבמשחק הבא נדע יותר.

ירושלמי 8 ביוני 2015

אני לא יודע איזה משחק ראיתם.
הוא נצמד לקרי ולא נתן לו אופן לוקס בכלל. אני לא אומר שלא היה הרבה מזל, אבל מי שגרם לקרי להכנס לסחרור החטאות זה דלבאדובה והשמירה הצמודה.

על תומפסון הוא לא יכול לשמור בכלל בגלל הג'אמ פשוט הקטלני והפרש הגובה. רק שאמפרט מסוגל.

לכן זה קודם כל נצחון של ההגנה של הקאבס.

אהד 8 ביוני 2015

Green at the end of the game:
"You have to give them some type of credit, but I wouldn't give them all the credit. We missed some open shots. We missed some contested ones, but we missed some open ones. The same shots that we missed, we'll take. We've got to go get one (in Cleveland). Hopefully two, but we've definitely got to go get one."

אהד 8 ביוני 2015

וגם קרי לא התרגש מדי מההגנה של דלה בראיון בסוף המשחק ואפילו דיבר על כך שהוא היסס כשהיו לו זריקות פניות, מה שלא איפשר לו להיכנס לקצב.
מעניין איזה משחק גרין וקרי ראו..

יואב בורוביץ׳ 8 ביוני 2015

שלמה, אני חושב שכל קליוולנד שמרה מעולה על קארי. מאוד הקשו עליו. חוץ מזה הוא גם לקח יותר מדי זריקות מזעזעות.

יואב דובינסקי 8 ביוני 2015

אמר יפה סטף קארי במסע"ת ששתי הקבוצות מרגישות שהן היו צריכות להיות ב0:2

בני תבורי 8 ביוני 2015

זה כי הוא לא קורא את מיטב פרשנינו

אילן 8 ביוני 2015

איך באמת אין ייצוא מוחות כדורסל מבין עיתונאי ישראל ל- NBA?

ד"ר רזי הופמן 8 ביוני 2015

יואב

תודה על הפוסט הזה!
באמת מגיעה לשחקן הזה כל ההערכה שלנו.
זה לא מיעוט הנקודות שתרם במשחק הזה אלא העובדה שהוא האיש של בלאט שעושה בדיוק מה שבלאט המנוסה אומר לו.
מבחינתי הוא ומוזגוב ושומפרט הם האנשים של בלאט שמבצעים את ההוראות שלו. הם לא קלעים הכי טובים אבל הם גברים אמיתיים והרבה פחות מתעסקים בעצמם מאשר לברון. אם לברון היה לומד מדלי קצת צניעות והקשבה למאמנים שלו היו לו עכשיו 4-5 אליפויות וכולם היו משווים אותו לגורדן.
דלי שיתק את קארי היום ועשה את זה בצורה פנטאסטית שיאה ל MVP

אדם בן דוד 8 ביוני 2015

קודם כל לגבי סמית'- לפחות יש לו מודעות עצמית- הוא צייץ בסוף המשחק :
&@$!! Thank God for teammates cause I played like pure s

https://twitter.com/TheRealJRSmith

ולגבי נקודה שתמיד עולה אצלך ובאופן מאוד מפתיע (אותי) לא כתבת עליה כלום-
ההבדל בין שחורים ללבנים:

https://twitter.com/mashall5/status/607750955476652032

7even 8 ביוני 2015

ראיתי את זה גם. ענק!

אהד 8 ביוני 2015

+10

אריק 8 ביוני 2015

איירבול בזריקה האחרונה ממצב סביר. האם ל mvp של העונה, התחילו לרעוד הביצים? שחקן שמתיימר להיות בטופ של הליגה לא יכול להרשות לעצמו תצוגות מזויעות כמו שקרי ניפק אתמול.

Srtest 8 ביוני 2015

"Curry was 5-23 from the field and 2-15 from 3-point range. His 13 missed 3-pointers are an NBA Finals record, breaking the mark of 11 set by John Starks of the Knicks in Game 7 of the 1994 NBA Finals against the Rockets."

MOBY 8 ביוני 2015

טוב מישהו פה פחות מרמתו…..
גפ הפעולה מול בארנס של דלי שהעמיד את הגוף מול מישהו גבוה וחזק ממנו בשני מספרים לפחות היתה פעולה הגנתית נפלאה. חבל שאף אחד לא בא לעזור (או שדלי היה מסיים גם אם סגירה לריבאונד), למרות שזה קשה עד בלתי אפשרי לתת גוף ואז גם לסגור לריבאונד (בטח בסוף משחק/הארכה) מול חזק וגבוה ממך.

Oded 8 ביוני 2015

צודק
רק שזה היה מול גרין מה שהופך את זה לעוד יותר מרשים

ד"ר פיל 8 ביוני 2015

קליבלנד עשו ספליט למרות השטויות התורניות של ג,יי אר סמית ודקות מזעזעות של לברון בסיום. סביר להניח שבשני משחקי הבית סמית יתפוצץ לפחות במשחק אחד ולברון ג'יימס יראה טוב יותר במאני טיים. יחד עם המומנטום והקהל הביתי זה יכול להספיק כדי לקחת את שני המשחקים הבאים.

ולגבי ג"ס – פרשנים לא לוקחים מספיק בחשבון את חוסר הניסיון המוחלט שלהם במעמד הזה.זאת הסיבה שהם לא סן אנטוניו. גולדן סטייט גם עוד לא אכלו מספיק חרא כדי לפתח את הנואשות הדרושה. כשמיאמי ולברון הפסידו לדאלאס, זה כי הקבוצה הנואשת יותר ניצחה. כנ"ל גם בגמר של מיאמי ואוקלהומה ובאליפות האחרונה של בוסטון. הכישרון העדיף של ג"ס הוא פשוט לא פקטור משמעותי כמו שעושים ממנו

רובי ג 8 ביוני 2015

זה בהחלט הפעולות הקטנות האלה שעושות שחקנים למשמעותיים.
והוא בהחלט ווינר ופתאום אירווינג לא כזה חסר.
לא יודע אם קליבלנד יוכלו לקחת 2 בבית, זה יכול להיות 4-3 בסופו של דבר. למי? מקווה שלקליבלנד

ירושלמי 8 ביוני 2015

מישהו חייב לנתח מה עובר על הקאבס בשתי הדקות האחרונות של המשחקים. זה כבר לא מקרי.

ד"ר פיל 8 ביוני 2015

קוראים לזה עייפות

ר.בקצה 8 ביוני 2015

הוויקיפדיה מכריזה שדלבדובה שיחק כדורגל אוסטרלי ולא רוגבי. ואכן, מבנה הגוף של שחקני הכדורגל האוסטרלי קל יותר משל שחקני הרוגבי, והאתלטיות שלהם מתאימה גם לכדורסל.

Amir A 8 ביוני 2015

לא שאני רוצה לטפוח לעצמי על השכם או משהו (אני כן, אני כן), אבל הנה מה שכתבתי בתגובה 2 לפוסט שלך מה- 24 למאי על סטף קרי:

"למה לא לשים את דלאוודובה על קרי? שניהם דומים במימדים (דלאוודובה גבוה באינץ' ושוקל 10 פאונד יותר), הפסד של דלאוודובה בגלל בעיית עברות לא תהיה מכה גדולה להתקפה כמו הפסד של שאמפרט או סמית',ועושה רושם שלאוסטרלי יש את האנרגיות לרוץ אחרי קרי בלי הפסקה."

לפעמים הפתרונות הטובים ביותר פשוט נמצאים שם מול העיניים.

יואב בורוביץ׳ 8 ביוני 2015

כל הכבוד אמיר, האמת שחשבתי על דלבדובה כשכתבתי את פוסט השומרים על קארי, אבל לא חשבתי שהוא ישחק מספיק דקות או שהוא מספיק אתלט כדי להצר כך את צעדיו של קארי. אם אירווינג לא נפצע, לא חושב שמה שראינו אתמול היה קורה.

Amir A 8 ביוני 2015

סביר להניח שלא היינו רואים את זה, ומבחינתי זה היה בסך הכל ניחוש מוצלח. בטח ובטח שלא מחשבה המבוססת על הבנה מעמיקה של כדורסל (-:
מעניין אם דלבדובה ימשיך לקבל את הקרדיט הזה, עכשיו כשסביר להניח שקר וקרי יושבים בחדר הוידאו ומתכננים איך להתמודד איתו.

יואב בורוביץ׳ 8 ביוני 2015

מה שהיה נהדר, כשדלי שמר מצוין על קארי, אז שאמפרט גם החל להקשות מאוד את החיים על תומפסון, שחגג בתחילת המשחק על דלי. אני גם חושב ששאמפרט (או אפילו סמית') יכולים לשמור על קארי אם צריך. אבל בינתיים זה צריך להיות התפקיד של דלי..

shadow 8 ביוני 2015

אם כך אטפח לעצמי על השכם גם. רשמתי שהשפן שדייויד צריך להביא לסדרה הזו הוא להוריד את קיירי לספסל ולפתוח עם דלי.

רשמתי גם שאני בספק אם יתנו לו. עכשיו קיירי נפצע אז הוא לא שואל אף אחד וגם אין לו ברירה.
אני חושב שאם מראש היו נותנים לדייויד לנהל את העיניינים מצבם היה טוב בהרבה. הם לא היו מפסידים את המשחק הקודם וקיירי לא היה נפצע.

עדיין קשה לי לראות את קליבלנד ממשיכה לשחק בקצב כזה גבוה בהגנה ואת גולדן נותנת משחקים כאלה גרועים.
למרות זה מבחנתי ולאור ההיסטוריה אני משאיר פתח להפתעה גדולה רק בגלל דייויד. הוא כבר הוכיח פעמים רבות בקריירה שאי אפשר להספיד אותו והקבוצות שלו במעמדים כאלה.

הסידרה הזו ממש מזכירה עד עכשיו את הסידרה של לייקרס – דטרויט. גם אז היתה תחושה שהלייקרס בנס ניצחו משחק אחד.
בכל אופן ההבדל הגדול שאז הסדרות היו בפורמט של 2-3-2 והלייקרס לא חזרו מהפאלאס. פה זה שני משחקים ככה שבכל מקרה חוזרים הביתה לעוד משחק. זה יכול להיות משמעותי מאוד.

נ.ב

ההימור שלי היה מתחילת הסידרה 4-3.
אני עדיין דבק בו

יאיר 8 ביוני 2015

זה רק אני, או שעוד מישהו חושב שיש דימיון מופלא בין דלבדובה לבין סטן וורינקה?
הם פשוט דומים.
ובהפרש של כמה שעות שניהם עשו את הבלתי יאומן.

duncan 8 ביוני 2015

מה שמעניין לראות זה זו הגזענות ההפוכה כלפי דלבדובה.
יש שמחמיאים לו ואומרים שהוא עצר את קרי.
מצד שני, הרבה פרשנים אפרו אמריקנים ואקס שחקנים לא רק שאומרים שלא, בטענות מופרכות כמו "הוא יצא מהקצב" שזה בדיוק המטרה של שומר כמו דלבדובה, הם צוחקים. מגיבים בזלזול. כאילו "הלבנבן הזה יכול לעצור את קרי? NO WAY, זה רק כי קרי לא נכנס לקצב".
אפשר ללכת לראות את סטיבן איי סמית ולשמוע אותו.
אגב אותו סמית (אפרו אמריקני) גם נתן מחמאה ענקית ל….טיירון לו על ההגנה. לא לבלאט הלבן.
זה אותו יציע עיתונות שמריץ את מרק ג'קסון וקטל את ההנהלה של GS אחרי הפיטורים שלו.

Comments closed