האוברייטד

currey

כמעט שום דבר לא באמת מפתיע אותי בספורט. גם תצוגת האימים של סטף קארי במשחק השני לא הפתיעה אותי. אבל היא כן שימחה אותי מאוד.

הסיבות לשמחה ברורות: אני רוצה מאוד בניצחונם של לברון והקאבס, ואין ספק כי היכולת הרעה של קארי עזרה לכך מאוד.

כעת, לעניין ההפתעה, או אי ההפתעה.

אין ספק כי התצוגה של קארי הייתה נדירה במושגים שלו, למעשה זה המשחק עם האחוזים הכי גרועים שלו בקריירה. מנגד, זה משחק בסדרת גמר- כך שהוא בהגדרה קשה הרבה יותר- הן מההיבט הספורטיבי-תחרותי והן מההיבט המנטאלי. חוץ מזה, שמרו על קארי נהדר, בעיקר דלאבדובה אבל גם שאמפרט והגארדים האחרים של הקאבס.

לא ששמירה נהדרת היא תירוץ למשחק כל כך רע. אבל כמו שסטיב קר אמר, "לכל אחד מותר משחק רע".

קארי כבר עשה מספיק בקריירה, בעונה ובפלייאוף כדי לקבל קרדיט ככוכב. העונה אפילו ככוכב על.

קארי נכון להיום הוא כוכב על. אבל האם זה מצב שיישאר או אפילו כזה שהיה בעבר, או שמדובר כאן בעניין זמני?

קארי עומד לסיים את שנתו השישית בליגה. הוא נבחר לאולסטאר פעמיים בלבד. הוא הלך רחוק בפלייאוף פעם אחת בלבד.

על פניו, אלה לא נתונים של כוכב על. גם הסטטיסטיקה האישית של קארי עד השנתיים האחרונות אינה של כוכב על, למרות שהיא כן סטטיסטיקה של גארד טוב מאוד.

קארי צריך לקבל קרדיט על זה שהפך עצמו לסופרסטאר, למרות שאף אחד לא חשב שיהיה כזה. זה לא טריוויאלי כלל. הוא לא גארד גבוה או חזק, הוא לא רכז טבעי אפילו, והוא הגיע לקבוצה לא טובה עם גארד בעייתי מאוד על המשבצת שלו (מונטה אליס).

סביב קארי, נבנתה אימפריה בגולדן סטייט, אבל גם לתת לו את מירב הקרדיט על כך לא יהיה מדויק. גולדן סטייט כבר כמה שנים בבעלות ג'ו לייקוב האדיר. יש לה ג'נרל מנג'ר, בוב מאיירס, שזכה העונה בתואר "המנהל המצטיין" בליגה. היא בחרה מצוין בדראפט, בעיקר בקליי תומפסון ודריימונד גרין. והיא גם ביצעה החתמות/עיסקאות טובות מאוד (איגוודאלה, בוגוט, ליבינגסטון). זה כמובן בנוסף להחלטה המצוינת לתת למאמן מצליח למדי אחד לעזוב (ג'קסון) ולהחליף אותו במאמן שעזר להוליך את הקבוצה לעונה הטובה בתולדותיה (קר). אם זה לא מספיק, אז גולדן סטייט גם נהנית מקהל אוהדים שהוא אולי הטוב והרועש בליגה.

יש לווריורס מספיק דברים מאוד טובים חוץ מקארי.

אבל הוא עדיין נתפס כדבר העיקרי, לפחות מבחינת התקשורת והציבור.

אני לא לא-מקבל את הטענה הזאת. מי כמוני תומך בתיאוריית כוכב העל שכל כך נחוצה להצלחה ב-NBA. ואין ספק כי נכון להיום סטף קארי הוא האיש בגולדן סטייט. לא מעט אנשים אפילו רואים בו ככוכב-העל של הליגה.

וזה כבר מפריע לי הרבה יותר. ראשית, כי לברון ג'יימס בעיני שחקן הרבה יותר טוב. ושנית כי אני חושב שיש עוד כמה שחקנים שהם בפירוש טובים מקארי. לא אכנס כעת לשמות, אבל כן אכתוב מדוע אני סקפטי לגבי קארי- הן כהיותו מגה סטאר ובעיקר כמי שאני לא חושב שיישאר במעמד שיש לו כעת עוד יותר מדי זמן.

קארי נחשב לגדול הקלעים בתולדות ה-NBA. זה כבוד מאוד גדול. המשחק, בחלקו הלא מבוטל, מבוסס על קליעה. לקארי גם יש שליטה נפלאה בכדור. הוא גם מוסר טוב מאוד.

מנגד, אני לא רואה אצל קארי את היכולת לחדור לטבעת בצורה אפקטיבית. אני בטח לא רואה אצלו את היכולת לחדור ולסיים בקליעת חצי מרחק מדוייקת לעתים תכופות- כפי שטוני פארקר למשל עושה, או לא מעט גארדים אתלטים בליגה הזו. אני גם לא רואה אצל קארי את היכולת לייצר לעצמו מצבי קליעה טובים רבים באמצעות כדרור, למרות שהכדרור שלו אדיר.

ה"בעיה" היא שקארי כזה קלעי אדיר, שהוא מסוגל גם לקבור זריקות שהן בפירוש לא טובות. והוא עושה זאת רבות.

אבל כשאני רואה דבר כזה אז אני סקפטי כמה זה יוכל להימשך. נכון שדירק נוביצקי במובן מסויים עשה מזה קריירה, אבל אני לא חושב שהזריקות של הגרמני רעות/קשות כמו של קארי, ובכל זאת יש עליו יותר מ-2.10 מ' מה שהופך אותו פיזית לשחקן בלתי ניתן לעצירה כשהוא עולה לקליעת חצי מרחק או מרחק.

נוביצקי גם הוכיח את היכולת שלו להצטיין ברמות הכי גבוהות במשך שנים רבות. הוא הוליך את קבוצתו רחוק, כולל אליפות והפסד בסדרת גמר, לא מעט פעמים. הרבה יותר מכפי שקארי עשה עד כה.

מנגד, ברור שלקארי יש עוד הרבה מאוד שנים. אולי מדי שנה הוא ייקח את הווריורס עד לרמות הגבוהות ביותר. על פניו, יש לכך סיכוי לא מבוטל. כפי שצוין, בגולדן סטייט יש הרבה מאוד דברים טובים (גם בלי קשר לקארי), ובכל זאת כשאני רק בוחן את כוכב העל אני רואה מישהו שיתקשה לשמר יכולת של MVP או משהו שקרוב לכך.

אני נפעם מיכולת הקליעה שלו ולעתים מהזריזות והערמומיות שלו אבל אני גם רואה שחקן שלוקח המון זריקות קשות, חלקן ממש מגעילות, ואני גם רואה שחקן שמסוגל לאבד לא מעט כדורים. בעיקר, אני רואה איזשהו סטייל רכרוכי במקצת, כזה שאני מבין שהוא נובע מחסכים גופניים אבל גם כזה שניזון מבחירה. קארי פשוט אוהב ומעדיף לזרוק המון מרחוק. לא ממש אכפת לו כמה הזריקה רעה או מופרכת כי אצלו אין דבר כזה. אבל אני עדיין נשאר תקוע עם סטייל, שנכון שהוא אינו קונבנציונאלי, אבל הוא גם ממש לא הסגנון שעושה לי את זה.

אני מעריך את קארי כי אני לא טמבל ואי אפשר להתכחש לדברים הגדולים שהוא עושה, אבל אני לא אוהב אותו; ואני גם לא חושב שהוא ישמר את היכולת הזו עוד הרבה מאוד זמן.

מאוד-מאוד יכול להיות שאני טועה. מן הסתם, אני גם רואה רבים שפשוט מאוהבים בו. אני אפילו מבין אותם.

אבל בשבילי- זה לא כוכב העל שאני מחפש. תנו לי לברון. תנו לי ווסטברוק. תנו לי נוביצקי (השחקן האהוב עלי במשך שנים למרות שעל פניו סגנונו שונה לחלוטין מהאתלטיות חובקת הכל של לברון או ווסטברוק, אבל עדיין זיהיתי בו גדולה וגאונות עקבית שאני לא מזהה בקארי), תנו לי הארדן, תנו לי גם את דוראנט, פארקר, לנארד, פול וגריפין.

למרביתם אני מתחבר יותר מקארי ומכולם אני מחזיק יותר.

אני אפילו חושב שהעתיד של קליי תומפסון עשוי להיות גדול משלו. לא סגור על זה. אבל גם לא פוסל את זה כלל.

לסיכום אומר: סטף קארי הוא אוברייטד.

*

אומר עוד משהו: עוד סיבה שאני לא אוהב את קארי היא זה שכל כך הרבה אנשים אוהבים אותו. תגידו, מה ההבדל בין זה לבין מסי, שגם אותו אפילו יותר אנשים אוהבים ולמרות שאני באופן אישי לא אוהב אותו כלל, אני עדיין טוען שהוא כנראה השחקן הגדול בכל הזמנים. אז זהו, שעם קארי- אי האהבה שלי אליו גם קשורה לכך שאני מעריך אותו פחות מכפי שמעריכים אותו רבים. אני פשוט חושב שרבים סובלים מזכרון קצר מדי. הם בעיקר מתלהבים יותר מדי מאופנה. ומסיפור של אנדרדוג, שאף אחד לא ציפה ממנו לככב והנה הוא עושה את מה שהוא עושה. אז סטף קארי עונה לכל הדרישות הללו. הוא הדבר הכי חם עכשיו. הוא אפילו ה-MVP. הוא גם פייבוריט להוליך קבוצה לאליפות. אבל מצד שני אל תשכחו: הוא לא טוב בשני המשחקים הראשונים (למרות 28 נק' במשחק הראשון, שבו גם סיים עם ארבעה איבודים, עם היעלמות לפרקי זמן ארוכים ובסך הכל זה לא היה משחק גדול שלו בכלל). זה לא אומר שקארי לא יחזור להיות ענק ולהיות גם השחקן הכי טוב של הווריורס שיזכו באליפות. זה יכול לקרות. אבל האם אני חושב שזה יקרה? לא. גולדן סטייט מסוגלת בהחלט לזכות בתואר, ואולי היא אפילו פייבוריטית, אבל אני לא חושב שקארי יישא אותה על כתפיו כמגה-סטאר. כי אני לא חושב שהוא כזה. אני חושב שאפשר להיצמד אליו- כפי שעשה דלי במשחק האחרון- ולהקשות עליו מאוד את החיים. אני חושב שאפשר לצמצם אותו במידה כזו שאי אפשר לצמצם מגה סטארים אחרים בליגה.

*

רגע לפני שאני משחרר את הטקסט אני חושש לכתוב "האוברייטד" בכותרת. חושב אולי ללכת על "לא עושה לי את זה". אבל זו תהיה פחדנות (:

מי מה ולמה (1) - רובי גלודאן
התיקו ייגמר כשהכל יתאזן

79 Comments

oded 9 ביוני 2015

כבר חשבתי שלקליבלנד יש סיכוי, אבל עם כזה ניחוס אפילו לברון ובלאט לא יוכלו להתמודד…

יואב בורוביץ׳ 9 ביוני 2015

לא הייתי משתמש בעניין הזה של ניחוסים, לא בגלל שזה בהכרח לא נכון, אלא כי זו קלישאה ישראלית (:

כוכבית 9 ביוני 2015

אחרי מה שעשית לריאל מדריד, אוהדי בלאט בארץ בפניקה…

אוהד 10 ביוני 2015

זה לא רק ישראלי.
אני רואה ספורט בעיקר בסקיי UK, והם משתמשים המון בביטוי commentator curse.

יואל 9 ביוני 2015

אימ אימא של הנחס גיסנו

גיל שלי 9 ביוני 2015

אסתפק בלכתוב שאני מעדיף את סטפן על ראסל ווסטברוק ובהפרש מאוד מאוד גדול.

פה איתמר 9 ביוני 2015

מסכיםצעם גיל

כוכבית 9 ביוני 2015

סגנון הדברים שאתה כותב על קרי מזכיר את הביקורת שלברון ספג ב-2010 על לברון (שנתו ה-7 בליגה)
אחרי סדרה רעה מול ההגנה הנהדרת של בוסטון.
לא החזיקה מים, הביקורת על לברון.
גם ההגדרה של קרי כ-"אוברייטד" לא מחזיקה מים.
ונוביצקי, דרך אגב, הגיע לנתונים שמזכירים את מה שקרי עושה (נקודת ההשוואה, PER, לנוביצקי ולקרי עונת השיא היא עם נתון של 28) בעונתו השמינית בליגה (ואין בכוונתי לזלזל בנוביצקי – שחקן אדיר, מגדולי ה-PF שהמשחק ראה)
פוסט דומה, נגיד והיה נכתב על דרק רוז ב-2011, היה מוצדק. הסטטיסטיקה שלו לא הצדיקה את הרעש סביבו באותה עונה.
מה שקרי עושה כרכז/קלעי הוא חסר תקדים. וגם הנתונים מגבים את הקביעה.

גיל שלי 9 ביוני 2015

שלא לדבר על מבחן העיניים. לקרי יש יכולת יצירת מצבי קליעה לעצמו שלבטח לא נופלת מזו של טוני פארקר, וה"היעלמות" שלו בחלקים מהמשחק היא חלק מתכנית המשחק ובדיוק היתרון שיש לו על שחקנים כמו ראסל ווסטברוק

OneWhoKnows 9 ביוני 2015

למה אתה כלכך מתעב את ווסטברוק? בסך הכל עוד שחקן עם אגו עצום שצריך ליטוף, פנומן אתלטי וסוחב קבוצה פצועה בערך רק על הכתפיים שלו?
אה, זה מזכיר לי אחד, לברון ג'יימס. אותו אתה אוהב לאהוב.

גיל 9 ביוני 2015

אז זהו, שהוא לא סחב אותם לשום מקום. הם נשארו מחוץ לפלייאוף.

rami 9 ביוני 2015

"לברון במשחק פגזי" ציטוט מהפוסט שלך אחרי משחק 1. משחק שבו לברון קלע 18 מ38 + 4 איבודים ונעלם בהארכה.

"זה לא היה משחק גדול שלו בכלל" ציטוט מהפוסט הנוכחי על קארי ביחס למשחק 1. משחק שבו קארי קלע 28 ב10 מ20 עם 4 איבודים + "סחיטת 2 עבירות קריטיות בהארכה" -ציטוט שלך מהפוסט אחרי משחק 1.

אני מנסה להבין. ממש מנסה, ופשוט לא מצליח להבין מה אתה מנסה להגיד. אותו מס' איבודים, אחוזים טובים יותר מהשדה בכמות זריקות שפויה יותר, קליעות קריטיות מהקו תחת לחץ בהארכה אבל זה לא היה משחק גדול. מנגד לברון במשחק פגזי.

ועכשיו, קארי הוא אוברייטד בגלל שהוא שיחק משחק בודד רע מאוד. התייאשתי.

גיסנו 10 ביוני 2015

והכי חשוב – לעולם לא להכות על חטא ולעולם לא להודות בטעות
אני עוד מחכה לריפאנד על ה"הימור הבטוח" של ריאל כאלופת ספרד

holden 9 ביוני 2015

דבר אחד בטוח מעל לכל ספק:
בכדי לנצח את הסדרה סטיב קאר זקוק לשניהם-גם לקארי בכושר מעולה וגם לתומפסון, קארי הוא סוג של רוצח-שכיר שמגיע עם משתיק-קול, טיפוס לא מתלהם ולא רברבן, קארי מייצג את "הבן של השכן", לברון לעומתו למרות הנאמנות שלו למשפחה מצטייר בעיני רבים כ " ילד הרע",
עדיין מוקדם להכריז שקארי הוא כוכב-על, בטח ובטח לא בסדר הגודל של לברון, בינתיים קארי לא הגיע לסדרה, כשהוא יגיע תהיה לקליבלנד בעיה לא פשוטה, קארי הוא כוכב בהתהוות , אני לא חושב שהוא אוברייטד, מה שבטוח שקארי הוא החלום הרטוב של כל משרדי הפרסום באשר הם

גיל 9 ביוני 2015

כמעט שום דבר לא באמת מפתיע אותי בספורט, בטח לא טור של בורוביץ'. איך אפשר לומר על הMVP של הליגה שהוא אוברייטד? הוא נתן משחק נוראי אבל מאוד יכול להיות שהיום ישים 40 באחוזים גבוהים ויפרק את קליבלנד בדיוק כמו שעשה לממפיס אחרי שני משחקים גרועים אז מה תגיד אז?

ואיך אפשר לא לאהוב אותו ולהעדיף את ווסטברוק שלא רק לוקח זריקות גרועות אלא גם לא קולע אותן?

no propaganda 9 ביוני 2015

על כל אחד אפשר לאמר שהוא אוברייטד. גם השחקן הכי טוב בעולם יכול להיות אוברייטד.

סוס זקן 9 ביוני 2015

You can't be overrated unless you're rated

גיל 9 ביוני 2015

השאלה היא אוברייטד ביחס למה? הוא הMVP, השחקן אולי הכי טוב בליגה. אז בורוביץ' לא מרוצה מאיך הוא משחק אבל איך שהוא שיחק הוביל את הקבוצה ל67 ניצחונות בעונה הרגילה ולגמר הNBA. על מה הוא בדיוק אוברייטד?

יריב 9 ביוני 2015

טכנית, העובדה שהוא קיבל את ה MVP עושה אותו אוברייטד, הרי ברור שהוא לא השחקן בעל הערך הרב ביותר בליגה…

shadow 9 ביוני 2015

נו עוד פעם השטויות עם הMVP. אתה יודע מה המינוח הזה אומר? מה הקריטריונים לבחירה? מישהו יודע?

עד שלא יהיה קריטריון ברור, זה קישקוש מוחלט להתייחס לתואר הזה. הוא מתאים לתקופות עברו שבהם היה מעט מאוד שיתוף מידע והרבה דברים היו מתקבלים כמובן מאליו.

עד כמה שידוע לי, זה אמור להיות השחקן בעל הערך הכי משמעותי (שגם זו הגדרה בעייתית וממש לא ממוקדת) לקבוצתו ולא בליגה.

גיל 10 ביוני 2015

למה ברור? נראה לי שלהוביל קבוצה למאזן הכי טוב בליגה יש ערך גבוה מאוד.

גיל 9 ביוני 2015

אבל בנקודה אחת אתה צודק והיא שחלק מהזריקות שלו לא טובות ומאולצות. זה לא שהוא לא יכול לחדור אלא שהוא לא עושה את זה מספיק. כשהוא חודר ומזיז את ההתקפה אז קשה לעצור אותם. מה שהיה במשחק האחרון היה תצוגת זוועה שלא סביר שתחזור.

ירושלמי 9 ביוני 2015

בורו, עפ"י קו המחשבה שלך, אתה בטח ממש מחבב את אורן חזן.

בלי קשר, אל תקשיב למה שאומרים. אין דבר כזה נאחס.

יואב בורוביץ׳ 9 ביוני 2015

לא- אין לי שום חיבה לאורן חזן. כמובן שאני די נגעל מהמדינה שלנו, שתמיד מתעסקת בצעקני ובתפל ולא בחשוב, אבל זה נושא אחר לגמרי. אסביר גם למה אני מתכוון כשאני כותב שאני לא אוהב אותו כי כולם כן. זה לא שבהגדרה אני לא אוהב את מי שכולם אוהבים. מאוד אהבתי את פדרר בזמנו. גם זה לא עניין של אהבה כמו של הערכה. אני לא חייב לאהוב כדי להעריך מאוד. את מסי אני מעריך מאוד (למרות שאיני אוהב אותו). את ג'ורדן הערכתי מאוד למרות שתיעבתי אותו. את קארי אני גם פחות מעריך (ככוכב-על). ומה שאני בעיקר לא אוהב בתופעת ה"כולם" (בהקשר של קארי, למשל), זה שרבים אוהדים אותו כי הוא חמודי כזה. הוא נראה כמו בחור טוב. הוא יפה. הוא מוצלח. הוא שחקן לא פיזי שמצליח מאוד באן בי איי. הוא קולע נהדר. אז הכל טוב ויפה והכל נכון, אבל אותי לא מעניין אם בן אדם הוא יפה או מוצלח או בעל תדמית נקייה (כמו של קארי), אותי מעניין מה המשחק שלו עושה לי- והמשחק של קארי לא עושה לי את זה. והעובדה שרבים אוהבים אותו בגלל תכונות שאת חלקן איני מעריך כחשובות או כראויות בעיני, גורמת לי לאהוב אותו פחות.

Bad Boy 10 ביוני 2015

עם או בלי קשר
לקארי יש עוד כל כך הרבה מלברון
בכל מה שקשור לאינטליגצית משחק, הגנה, הנעה לפעולה של שאר השחקנים וכו..
קארי אמנם MVP אבל לברון רחוק ממנו קילומטרים ברמה.

Bad Boy 10 ביוני 2015

התכוונתי = כל כך הרבה ללמוד מלברון..

שלומי 9 ביוני 2015

תרגיעו עם העליהום.

אני מסכים עם בורוביץ'.
קארי קלעי היסטורי ואין ספק שהוא אחד מהשחקנים הטובים בליגה העונה וסביר להניח שגם בעונות הבאות. ולמרות זאת התקשורת ניפחה אותו מעבר למימדיו האמיתיים (הגדולים גם כך). לצורך העניין, אם תשימו את קארי אצל קליבלנד ואת לברון אצל ג"ס, יש פה בכלל ספק מי לוקחת את הסדרה?

עוד משהו שצריך לומר, הוא שקארי סקורר עצום, אך לא מגוון כלל. בערב שבו הוא מציג יכולת קליעה רעה, יהיה לו קשה מאוד להשפיע על המשחק לטובה, וזה בניגוד לשחקנים כמו ווסטברוק שיכולים לקלוע בכל דרך אפשרית ומשפיעים על המשחק בצורה נוספת בין אם דרך הגנה אגרסיבית ובין אם בעזרה לריבאונדים או בכלל ניהול משחק. (ועדיין אישית, אני אעדיף את קארי על ווסטברוק)

גיל 9 ביוני 2015

אני ממש לא בטוח שיהיה הבדל ממשי אם תחליף את קארי בלברון. וקארי מאוד מגוון ביכולות שלו רק שהוא מתעקש לפעמים לזרוק לשלוש בכל מחיר וזו טעות. ווסטברוק אתלט הרבה יותר גדול אבל האחוזים שלו גרועים כך שלא ברור שההשפעה שלו על המשחק גדולה יותר.

בלאנקו 9 ביוני 2015

נקודה מעולה שלומי.
חילוף בין לברון לקרי משאיר את קליבלנד בבית אחרי הסדרה מול שיקגו.

גיל 9 ביוני 2015

קארי היה קולע שם 50 למשחק עם האין הגנה של שיקגו.

אסף 9 ביוני 2015

אין הגנה של שיקאגו? ראית משחק מהסידרה ההיא?
ג׳ימי באטלר היה ממרר לקארי את החיים, ואם הוא היה מנסה להתקרב לסל סוללת הגבוהים שלהם היתה מחכה לו שם.

גיל 9 ביוני 2015

אני לא חושב שבאטלר היה ממרר לו את החיים כמו דלינובה והוא לא היה צריך ללכת לסל כל כך הרבה. תחשוב גם כמה דירק רוז לא היה עושה נגד ההגנה של גולדן סטייט.

אסף 9 ביוני 2015

שמע. הבחור כבר שנה שניה ברציפות בחמישיית ההגנה השניה של השנה, ומירר ללברון את החיים.
מסכים שרות היה מתקשה מול ההגנה של ג.ס, אם כל אחד שהוא לא קארי היה שומר עליו.

גיל 9 ביוני 2015

אני חושב שעם הזריזות של קארי הוא היה מתקשה. בכל מקרה, מדברים על הישגים של הקבוצה. גם אם קארי היה מוגבל יותר, אם איך שהם שיחקו אתה לא חושב שהיו עוברים את שיקגו?

קארי שומר לא רע, אני חושב שנוטים לזלזל בו.

אסף 9 ביוני 2015

לא יודע. האמת היא שאני די תופס מהבולס, אפילו חשבתי שהם ינצחו את קליבלנד.
העניין הוא שהרבה מהמשחק של הקאבס מבוסס על לברון. למוזגוב ותומפסון קל יותר ללכת לריבאונד התקפה כשהגבוהים של היריבה עסוקים בחדירות/פוסט אפ של לברון. גם שאמפרט וסמית הם לא בדיוק קליי תומפסון – הרבה יותר קל להם לזרוק כשלברון מעסיק את ההגנה בצד אחד של המגרש ומוסר להם לזריקה חופשית בצד השני. לקארי הרבה יותר למסור ככה, פשוט כי הוא יותר נמוך.
אני חושב שבקבוצה של שחקנים בינוניים, שצריכים שיאכילו אותם בכפית, לברון שימושי יותר.

גיל 9 ביוני 2015

תופסים מהבולס בגלל העבר ובגלל הפוטנציאל. בפועל הם קבוצה בלאגניסטית עם יותר מדי שחקנים לא בכושר או שעושים מה שבראש שלהם. אין שם שיטה כמעט והם נראים מאוד מבולבלים ומפורקים.

shadow 9 ביוני 2015

ותוסיף על זה שכולם שם יודעים בערך מתחילת הפליאוף שהמאמן לא ממשיך ולא רק שהוא לא ממשיך, גם עושים לו זובור.

הארכיון 9 ביוני 2015

לא מסכים ולא רוצה להתנסח בנוקשות.
גילוי נאות- אני אוהד לברון ופיניקס סאנס

בילבו באגינס 9 ביוני 2015

שני דברים על קרי . א: הוא יכול להיות שחקן כל כך הרבה יותר טוב אם הוא יחדור ויכדרר יותר , אנשים לא כ"כ שמים לב אולי אבל הוא אחד המכדררים הטובים בנבא ויש לו יכולת לעבור כמעט כל שחקן כולל לברון. עם יחדור הרבה כדי להוציא כדור או סתם לבלגן את ההגנה של הקאבס בלאט בצרות.

דבר שני : אני חושב שיש לו משהו בראש הבן אדם מפסיד משחק גמר בנבא ונראה פחות מבואס ממני שאני משחק עם חברים כדורסל יש לו אדישות פסיכוטית , אני מאמין שזה מה שעושה אותו צלף קר רוח אבל זה גם מונע ממנו להתעלות במשחקים כאלה כי צריך להתרגש בשביל להתעלות עיין ערך לברון.

וחוץ מזה הוא שחקן ענק ואחרי הניחוס שעשינו לו הוא ישתיק את כולם עם הופעה הירואית , אבל לא בטוח שגס ינצחו בגלל זה , אני שמתי לב ש משחק 1 לברון התעלה והם הפסידו בשני תומפסון התעלה על כולם והם הפסידו . זה משחק של קבוצה

Srtest 10 ביוני 2015

קודם כל (כמו שהיה אומר ברט הארט), לכבוד הוא לי להגיב למי שהתעלה אולי באירוע הכי חשוב של העולם.

נדמה לי שהחבר'ה כאן שאולי לא ראו מספיק למרות שהם בטוחים שהם עכברים כאלה ואחרים (עכברים נשארים כמעט תמיד באותה ביצה פחות או יותר, לא?), חוטאים בחטא של השוואות. יותר טוב ממנו, פחות טוב ממנו. ישנם שחקנים שיש להם אופי, שניתן להגדיר אותו הרבה יותר טוב לפי איך שאנשים רגילים מגדירים את האופי שלהם או שאחרים מגדירים אותם. כשברק אובמה נבחר, צחקו שקודם היה ג'וק (אתלט – בוש) ועכשיו יש חנון (אובמה – מעריץ סטאר טראק).

קארי הוא חנון ולברון הוא האופנוען הקשוח, הילד הרע, עורך מסיבות ונמצא בכותרות, וגם מעמיס על הגב ופיסי מאוד וכהנה וכהנה. קארי הוא החנון שימצא דרכים להסתנן, ישתמש בהומור כדי להתחמק ממכות, יעשה צעד אחד אחורה בשביל שניים קדימה, יחשב מסלול מחדש, ינסה לחשוב על תיאוריה חדשה כדי להתמודד ולאו דווקא איזה אקסקיושן יותר טוב מול השמירה. כל הזמן במשחק השני היתה לי תחושה שהוא אומר לעצמו: הנה, עכשיו אני אעשה ככה וככה וזה ייתן לי עוד מילימטר והפעם אני קולע! והוא לא קלע. ואח"כ שוב, ושוב פעם העניין התברר כאשליה והוא התברר כאחד שרק הולך ושוקע בה. ההגנה של דלי היא אמיתית. בארה"ב באתר רציני אחד הגדירו את דלבדובה כ"מומחה במיקום/מיצוב הגנתי". יענו, הוא יותר להתמקם, והוא פאקינג קשוח מספיק בשביל לשים את הגוף שלו בכל המקומות הנכונים. אין באמת לקארי את המרווח ושום חישוב מחדש לא יעזור לו. אני מקווה בשבילו כי אני דיי מחבב אותו, שהמאמן שלו יגיד לו שלפעמים מגיע מצ'אפ (גם יכול להיות מול המאמן ממול…) שפשוט לא נותן לו כלום. כאן המקום, אם הוא רוצה להיות מה שאומרים שהוא, להבין שיש עוד גישות למשחק מלבד להשיג עוד מילימטר ולזרוק שלשות. שישאל את ליאו מסי העונה איך ירד אחורה בשביל להנדס את המשחק כדי להצטרף בסוף ולהנחית את ההרמה להנחתה שלו. קארי הוא לא רק קלעי. כי מבחינת קלעי, אני לוקח את ג'יי-סי קארול לפניו.

Amir A 9 ביוני 2015

אני קורא את הפוסט הזה וחושב "טים לינסקאם".

נדבושקה 9 ביוני 2015

לא כל סופרסטאר חייב להתפתח מהר.

יש משהו מאד יפה בלראות את קארי מתפתח משנה לשנה.

בנוסף, הוא גדל יחד עם הקבוצה ועושה את השחקנים סביבו טובים יותר.

הוא יוסיף אלמנטים כמו קליעה מחצי מרחק בהמשך הקריירה אני מניח, אבל צריך לזכור שהזריקה מחצי מרחק לא תשרת את סגנון המשחק של הווריורס שמחייב ריווח. כך שזה לא משהו קריטי כיום.

עם זאת, ברור שחובת ההוכחה עדיין עליו ושלברון יותר גדול…

בילבו באגינס 9 ביוני 2015

אני חושב שיש לו תקרת זכוכית זה ליגה חזקה של שחקנים אתלטיים מאוד חזקים , לשחקן מתחת לגודל של קובי /ג'יימס /ג'ורדון יש גבול לאן שהוא יכול להגיע.

אריק 9 ביוני 2015

קארי שחקן נהדר. אבל גם אצלי הוא לא הmvp. הפירוש המילולי של התואר הזה בעצם מכריח לתת אותו ללברון. הוא השחקן המשמעותי ביותר בליגה וההשואה לקארי כמעט מעליבה. אם היינו מחליפים בינהם קליבלנד לא היו פה. פשוט כך.
אבל מצד שני הוא עדיין שחקן נהדר ולהוציא את לברון אין שחקן בליגה שהיה טוב ממנו השנה. כך שהןא בהחלט כוכב על.

Shadow 9 ביוני 2015

אתה מסתלבט נכון?
שני דברים.
אחד. אין לך שום דרך לקבוע את מה שאתה אומר אלא אם כן יש לך כדור בדולח.
שתיים. קרי הגיע לגמר במערב החזק. רק לראות את השיפור במאזן של קליבלנד מאז הטרייד בשביל להבין שאובר קרדיט ללברון הוא מגוחך.
הוא כבר הוכיח שהוא לא מסוגל לבד כל כך הרבה פעמים שזה מיותר לדבר על זה. האבסורד הוא שקו ההגנה העיקרי של תומכי לברון הוא נסיון להסביר שלכל הגדולים תמיד היתה עזרה.

אז מספיק עם המסרים הכפולים.

Srtest 10 ביוני 2015

אין שום דרך להכריע בויכוח ובוא נגיד שמה שקיים הוא מה שקיים. הקאבס בלי לברון מניעים מצוין את הכדור מה שכמעט לא קורה כשלברון נמצא. הם גם מסוגלים לאבד יתרון בשתי שניות. לא נדע אם בגלל שהם התרגלו ובגלל שלברון אמר שהוא חוזר הביתה ובגלל שלדיוויד לא היתה ועוד ועוד ועוד… או שהדברים כמו שהם וכרגע נראה העבר של דיוויד לא מזכיר לנו קבוצות יותר מדי מניעות כדור ומשחקות משחק של 5 שחקנים שנוגעים בכדור. לעיתים רחוקות. לא הסממן היחידי למשחק קבוצתי. מסירה שמגיעה למקום הנכון לזהות יתרון באופן עקבי היא גם סממן קבוצתי. נראה בשלב הנוכחי שהמקום היחידי שבו דרכיהם של בלאט ולברון מצטלבים הוא כאשר אחד השחקנים פשוט חם. אז פתאום איכשהו העמדה הטקטית הנכונה משתלבת עם המסירה של לברון לשחקן החם. זאת אומרת, שלברון תלוי בחברים שלו… האם זה חיסרון?

אריק 10 ביוני 2015

לא ברי השוואה.
תפסיק לשנוא ותהנה מגדולה.
אני בעד ג"ס, תבין, אבל לברון מהגדולים ביותר.

אסף 9 ביוני 2015

הבעיה העיקרית שלי עם קארי היא ההגנה. כמעט כל כוכבי העל בליגה בשנים האחרונות ובכלל היו לפחות מגינים טובים. חלקם -ולברון הוא הדוגמה הקלה – מגינים עילאיים. קארי חוגג בהתקפה, אבל בהגנה צריך להחביא אותו. ממש.
בינתיים הכל הולך בסדר – יש לו לידו שומר מצוין בדמות קליי תומפסון, ואחריו שחקן ההגנה של השנה (גרין) ובוגוט שנבחר לחמישיית ההגנה השניה העונה. בנוסף, זו כבר הסידרה הרביעית ברצף שהרכז של היריבה של הווריירס פצוע.
אבל זה צירוף נסיבות נדיר שקארי נהנה ממנו, ובסיטואציה קצת אחרת, בה יצטרך לשמור חזק לאורך משחק שלם ( בניגוד לכמה חטיפות מזדמנות, כמו שהוא עושה היום ), זה עלול להשפיע לרעה על משחק ההתקפה שלו.
בקיצור, כדורסל משחקים בשני הצדדים. סופרסטארים צריכים להצטיין בהתקפה ובהגנה.
לטעמי, קארי הוא חצי סופרסטאר.

Shadow 9 ביוני 2015

קישקוש מוחלט.
מי בדיוק חגג עליו שצריך להחביא אותו?
יש לך נתונים לגבות את מה שאתה כותב או שאתה עסוק בגניבת דעת?

אסף 9 ביוני 2015

אני רואה את המשחקים.
אני רואה את הקאבס מנסים כל הזמן ( לא מספיק ) לבצע פיקנרול עם השחקן שקארי שומר עליו.
כאמור, יש לגולדן סטייט מספיק שומרים טובים כדי כדי להחביא אותו על המתקיף החלש ביותר, אבל זה לא לזכותו.

shadow 9 ביוני 2015

נו ברור הפיק אנד רול נעשה עם השחקן של לברון כי יש לו יתרון גובה.
אבל זה לא חוכמה לבדוק ככה הגנה של שחקן.

בודקים מה עושה השחקן שעליו הוא מופקד.
זה כמו שתגיד שהוא שומר גרוע כי מוזגוב חוגג עליו מתחת לסל.
או לחליפין תקבע שקיירי גרוע כי הסנטר של היריבה חוגג עליו.

shadow 9 ביוני 2015

כמובן שיש שומרי על שיכולים לשמור כמה עמדות וגם משפעים יותר ברמת ההגנה הקבוצתית, אבל בחיים לא הכל שחור ולבן.
הוא לא חייב להיות שומר על ולהיכנס לחמישיית ההגנה, בשביל להיות שומר טוב.
זה שהוא לא בטופ לא אומר שהוא שומר גרוע ולא אומר שצריך להחביא אותו.

Srtest 10 ביוני 2015

אני חושב שאפילו המאמן של קארי לא נותן לו מספיק קרדיט כמגן. בפעמים היחידות שהוא שמר את לברון לברון זלזל בו והיה בטוח שהוא הולך לדחוף אותו וקארי לא חלשלוש פראייר בהגנה.

רונן דורפן 9 ביוני 2015

זהו טקסט קלאסי של התפיסה הקובי-בראיינטית של המשחק. תפיסה של אלפה-דוג. שהכוכב לא רק צריך לגמד את חבריו לקבוצה אלא הוא גם משחק נגד מייקל ג׳ורדן או כוכב אחר מהעבר. הייתי אומר שאינני מופתע שזה נכתב בתקופה של הכיבוש.

Shadow 9 ביוני 2015

חחחחח גדול.
אין על דה באזר. האתר הכי מעניין להתדיין בו

יואב בורוביץ' 9 ביוני 2015

את קובי בראיינט די תיעבתי למרות היותו שחקן גדול (גדול בהרבה מקארי) ועדיין ננס בהשוואה לג'ורדן (וגם פחות טוב משמעותית מלברון). בנוסף, ממש לא מאמין שכוכב העל צריך לגמד את חבריו לקבוצה. מג'יק לא גימד, בירד לא גימד, מייקל אפילו לא גימד, וגם לברון לא מגמד. כמובן שגם קארי אינו מגמד.

shadow 9 ביוני 2015

אצל לברון זה מצטמצם לגימוד המאמן ואם אפשר גם לדרוך עליו מה טוב.

סימנטוב 10 ביוני 2015

+

Yair 9 ביוני 2015

״עוד סיבה שאני לא אוהב את קארי היא זה שכל כך הרבה אנשים אוהבים אותו״ – לאהוב אותו כי כולם אוהבים אותו, או לא לאהוב אותו כי כולם אוהבים אותו זה אותו דבר, בסופו של דבר לא אתה הוא זה שבחר, אתה כמובן רשאי להחזיק בכל דעה שתבחר אבל הסיבה כאן לא הכי חכמה.

אסף 9 ביוני 2015

בגדול, מרבית השחקנים הבולטים היום ב-NBA הם אובר-רייטד מהסיבה הפשוטה שהליגה, התקשורת ומרבית האנשים אוהבים את הדיבור על כוכב זה או אחר ועל השפעתו על המשחק. זה הרבה יותר מעניין וקל מאשר לבדוק ולהבין את הנסיבות בהן שחקן מסוים או סגל של קבוצה מצליח יותר או פחות.
לעצם העניין, הפוסט הזה הוא על תחושות ומחשבות ללא שום ביסוס עובדתי, אז הנה התחושות והמחשבות שלי – קארי משחק כמו קוסם ולראות אותו קולע, מכדרר, חודר, מוסר זה מהנה פי כמה וכמה מלראות את לברון נכנס עם הראש בקיר (גם אם הרבה פעמים הקיר נשבר). מעבר לזה, ההרגשה היא שקארי הוא שחקן שיש לידו מקום לעוד שחקנים להתבטא ולהצליח, בעוד לברון לא הופך את השחקנים שלידו לטובים יותר (לפחות לא בהתקפה, שם הוא לוקח משהו כמו 40 זריקות למשחק, חלק גדול מהן בלי שאף שחקן אחר לא נגע בכדור בהתקפה). בנוסף, יש את התענוג של לראות בן אדם "רגיל" יחסית פיזית מצליח במשחק ובליגה של גובה וכוח בכמה דרגות מעל. לגבי כמה אנשים אוהבים אותו, בשיחות, שאני שומע, בחולצות שאני רואה, בפרסומות שמשודרות ובתקשורת שאני קורא לברון עולה עליו בסדרי גודל (ובראייה כוללת גם בצדק – בגלל העליונות הפיזית שלו אין ספק שהוא כוכב גדול יותר), כך שאם הבעיה היא להתחבר או לאהוב מישהו שכולם אוהבים אז הבעיה היא עם לברון הרבה יותר נאשר עם קארי.
בקיצור, מבחינתי אין ספק שקארי הוא שחקן שתענוג לראות אותו משחק וכיף לראות אותו מצליח. זה נכון בכלל, ומתחזק פי כמה וכמה אם מעמידים אותו מול לברון.

Yair 9 ביוני 2015

שלא לדבר על זה שהוא (קארי) זה שגורם לי לקום ולראות את המשחק בלילה, לא לברון, ולא בלאט, עם כל החיבה לאחרון

גיל 9 ביוני 2015

אני דווקא חושב להפך, שרוב השחקנים הן אנדרייטד. הסיבה היא שהם צריכים לשחק נגד הכי טובים כל הזמן ואנשים שוכחים שהם שייכים לאלפית האלפית האלפית של האנשים בעולם שמשחקים כדורסל. לפני כמה שנים היה שחקן בשם בריאן סקלבריין שבקושי היה משחק 10 דקות במשחק בכל מיני קבוצות זניחות. אוהדים הקניטו אותו שהוא אוברייטד ושהם יכולים לנצח אותו במשחק אחד על אחד. הוא הזמין אותם למשחק כזה ושיחק נגד כמה מהם אחד על אחד, כולל שחקן קולג'ים ואפילו במשחק אחד נגד שלושה. הוא השמיד את כולם במשחקים חד צדדיים.

Srtest 10 ביוני 2015

ואן-גנדי אמר את הדבר הנכון ביותר – ההבדל בין השחקנים הטובים ביותר לאלה שלידם, הוא העקביות, ובאותה נשימה, בגלל שזה בדיוק ההבדל, אסור לצפות מהשחקנים האחרים לאותה עקביות משום שאם היתה להם הם היו באותו מעמד.

shohat 9 ביוני 2015

העולם זקוק לגאונים. גם הכדורסל.

מאירי 9 ביוני 2015

יואב בורוביץ' הוא שבשבת….

…שתמיד מבשרת על המגמה ההפוכה.

קרי: תמיד הפרשנות שלו תהיה בהתאם למשחק/מהלך האחרון, ואיכשהו תמיד יוצא הפוך לחלוטין מהתחזית לעתיד.

עמית זילברבוש 9 ביוני 2015

כן, אני לא מסכים זה..
http://www.huffingtonpost.com/2015/01/21/stephen-curry-top-plays-_n_6511718.html

כסיפוביץ 10 ביוני 2015

ענק

duncan 9 ביוני 2015

קרי זורק מבחוץ כי הוא אדיר מבחוץ. פרקר פיתח את הקליעה (כולל טיר דרופ) בצבע לאומנות כי הוא היה חסר יד מבחוץ (ועדיין קלעי בינוני).
למה שקרי ייכנס לצבע, יקבל פיצוצים, מכות,פציעות ואולי חסימות כאשר הוא קולע מעולה מבחוץ?

דבר אחד שאני לא אוהב בו – הוא פלופר. לא אוהב את הנפילות שלו אחרי זריקות.

shadow 9 ביוני 2015

מסכים זו תכונה בזויה אבל כמו כל דבר היום הוא מושפע מטרנדים, את הטרנד של כוכבים שעושים פלופים הביא לליגה (באופן קיצוני) לברון.
הוא הפנים של הליגה היום אז פלא שהכוכבים החדשים כמו קרי והארדן מחקים אותו?!

MOBY 10 ביוני 2015

קרי הוא שחקן קבוצתי שלא מכריח את עצמו על המשחק או על חבריו.
ככזה כיום הוא יחודי בנבא.
השאלה הנשאלת האם לא בסדרת גמר או משחק על כל הקופה לא נעדיף איזה אייברסון על פניו. שאלה שלי אין תשובה ברורה בנושא (על ווסטרבוק או הארדן אין על מה לדבר) כיום קרי לא באותו המעמד.

No ONE 10 ביוני 2015

קארי הוא לא אוברייטד אבל הוא לא סופרסטאר ברמה של שחקנים כמו קובי,לברון,שאק,דאנקן כמו שמנסים לעשות ממני הוא לבל אחד או שניים מתחתם
תצוגה מאד גרועה בחצי הראשון,אם הוא ימשיך ככה בחצי השני יש לו מקום ב D ליג

כסיפוביץ 10 ביוני 2015

אם הוא אוברייטד, מה נגיד על דלבנדובה?

S&M 10 ביוני 2015

מהמוצדקים שבטורים.
קלע אדיר, באמת אדיר, ואני אדגיש את זה עוד פעם – וואו, באמת קלע אדיר – אבל פוזאי מפונק שלא מתאמץ בשביל כלום.

יובל 10 ביוני 2015

אני מאמין שאם היית רואה אותו משחק במכללות ועוקב אחריו כמוני, היית משנה את דעתך. לא בעניין של אהבה כי זה סובייקטיבי, אבל בטוח שהיית מעריך אותו יותר. הבנאדם אשכרה נשאר עוד שנה במכללה מסריחה ולא נחשבת, אחרי עונה סנסציונית ולמרות שכולם ניבאו לו ללכת כבחירת לוטרי, רק בשביל לשפר את היכולת שלו להיות רכז. איך אפשר לא להעריך דבר כזה? הוא הרי יכל להיפצע ולהגיד שלום לכל המיליונים, מקסימום אבא היה מסדר לו משרת סקאוט איפשהו. אבל הוא העדיף להישאר ולעבוד על המשחק שלו. רק עבור זה מבחינתי הוא לעולם לא יהיה אובררייטד. עובדתית, יש לו סדרה רעה והחלטות מאוד לא טובות לפעמים, אבל זה ממש לא הופך אותו לאובררייטד. עדיין מוקדם למדוד אותו בקנה מידה שמודדים שחקנים כמו לברון, קובי או דאנקן.

שלומי 10 ביוני 2015

אז אחרי המשחק השלישי ראינו כמה קארי לא מגוון.
שלושה רבעים שבהם הוא לא עשה כלום ובעיקר החטיא והחטיא. ברבעים האלו קליבלנד פירקה את גולדן סטייט.
ואז הגיע הרבע הרביעי, ובו משהו השתחרר לקארי. אולי בראש, אולי בידיים, זה לא משנה. כל הזריקות נכנסו וראינו איזה קלעי גדול הוא.
קלעי מדהים והיסטורי, לא הרבה מעבר לכך. לפחות כרגע. ולכן , אוברייטד.

Drazick 10 ביוני 2015

מה שאני לא אסלח לקרי זה שהוא יוציא את בורוביץ' צודק (-:.

גיסנו 10 ביוני 2015

אבל קארי עלה לדרגת סופרסטאר רק בשנה-שנתיים האחרונות.
אני חושב שאפשר לספור על יד אחת את כמות השחקנים שבפעם הראשונה שהגיעו רחוק באמת בפלייאוף עשו דברים גדולים ממש וסחפו את הקבוצה לנצחון. מייקל היה צריך כמה מפלות בפלייאוף ובגמרים אזוריים עד שהגיע לגמר וזכה בו. שאקיל חטף סוויפ מאולג'ואן בגמר הראשון שלו. גם לברון קיבל בראש בגמר הראשון שלו ואם אני זכר נכון גם קובי בריאנט.
אז לברון מראה בסדרה הזאת שהוא יותר גדול מקארי. זה לא הופך את קארי לשחקן גרוע – פשוט חסר נסיון במעמד הזה שללברון כבר יש.

מצד שני כבר התרגלנו שדעה של בורוביץ' = עובדה מוגמרת, ולעזאזל עם עובדות אמיתיות ונתונים. בורו לא אוהב = אוברייטד.

Comments closed