אתם קוראים לזה כדורסל?

sal

ראיתי השנה מעט מאוד- אם בכלל- כדורסל ישראלי. פשוט כי לא הייתי צריך. אני גדלתי על כדורסל ישראלי. הייתי מת על הדבר הזה שנים רבות. אבל היום- קשה לי לראות אם אני לא חייב. קשה- כי הכדורסל כל כך גרוע שהוא מקומם.

עזבו אתכם שאין כשרון, בעיקר בקרב השחקנים הישראלים. עזבו אתכם שאין ידיות, ואין שליטה בכדור כמעט, ואין כמעט מוסרים טובים (כל כך הרבה איבודי כדור וקבלת החלטות גרועה), ואין כמעט סייז עם טאלנט, וגם אין כמעט זרים ששווים משהו (משנה לשנה מגיעים לכאן שמות יותר אלמוניים, שחקנים שאפילו בקולג' בקושי עשו משהו משמעותי. וזה בניגוד לעבר- שהגיעו לא מעט זרים נפלאים. כוכבי קולג'ים ובמקרים רבים אפילו שחקנים עם עבר ב-NBA).

לכן אני לא רואה כדורסל ישראלי אם אני לא חייב.

אבל לפעמים אני בכל זאת רואה. או כי אני מתבקש לכתוב על זה. או כי בא לי לראות. עדיין אני אוהב כדורסל. ועדיין מחובר ברמה מסויימת למה שקורה כאן. ועדיין גדלתי על הדבר הזה.

וכשאני רואה- אני בעיקר מתחלחל.

נתחיל מההגנה. פשוט מדהים עד כמה קבוצות כאן לא מסוגלות או לא רוצות לשמור. פשוט לא ייאמן כמה סלים נקלעים בלי שום התנגדות. Uncontested lay-ups קוראים לזה. דבר שהוא בגדר תועבה בכדורסל וכאן אפילו לא מזכה בקריאות גנאי של הפרשנים והתקשורת. עד כדי כך לעתים נדמה שלא מבינים כאן במשחק. אז כשמאמנים ישראלים אוהבים כל כך להחמיא לעצמם, לרוב בעידוד התקשורת, אני שואל אותם בראש ובראשונה: אתם בכלל יודעים לדרוש הגנה? אתם בכלל יודעים לאמן הגנה? מה זה הבית זונות המסריח הזה?

ובצד ההתקפי- אנחנו רואים כאן את כל הליקויים שכבר ציינתי בטקסט ובעיקר רואים הרבה מאוד איבודי כדור. איבודים של שחקנים לא מוכשרים מספיק, לא מקצועיים, והמון פעמים פשוט לא חכמים. ואז, כדי להוסיף חטא על פשע, אחוז הקליעה מהעונשין בארץ הוא כל כך נמוך! מה זה הדבר הזה? אתם מקצוענים? לא זכור לי בעבר שקלעו כאן מהקו כל כך גרוע. אבל ברור שזה רק סימפטום לחולשה הכללית.

ואם כל זה לא מספיק, אז השופטים שורקים כל כמה שניות. איזו חרפה. איזה דבר זה- הכדורסל הישראלי.

אבל התקשורת כמעט, באמת כמעט, שלא מתיייחסת לכל הדברים האלה. היא ממשיכה לסקר את העניין כאילו הכל סבבה.

אז שיהיה לכולם בסבבה. אני אומר* את דעתי.

 

*אומר, בלשון עתיד. רוצה לומר: אומר את דעתי כעת ואמשיך לומר את דעתי. אני פשוט מרגיש שלא יכול לנהוג אחרת.

 

יותם האמיתי נחשף
חיים, מוות וסופרמרקטים

36 Comments

הארכיון 26 ביוני 2015

+1

יואב דובינסקי 26 ביוני 2015

בורוביץ', לא מתאים לך לכתוב בעברית כזאת. לא "מה זה הבית זונות המסריח הזה?" אלא "מה זה בית הזונות המסריח הזה?"

ארז 26 ביוני 2015

גדול.
אבל נדמה לי שהאקדמיה שחררה גם בעניין ה' הידיעה בביטויי סמיכות.
הבית זונות שהולך שם, פשוט מטורף.

ישי 28 ביוני 2015

ממש לא שחררה.

יואב בורוביץ׳ 26 ביוני 2015

צודק- דקדוק ברמה נמוכה

אורן השני 26 ביוני 2015

באמת בורוביץ'. אתה הסימפטום לרמת התקשורת הישראלית :)

יוסי 26 ביוני 2015

אז מה תגיד על הכדורגל?

יואב בורוביץ׳ 26 ביוני 2015

שמצבו טוב מהכדורסל

ניינר 26 ביוני 2015

אתה עדיין ממורמר מההפסד של לברון, הא?

יואב בורוביץ' 26 ביוני 2015

חבל"ז

מנחם כהן 26 ביוני 2015

אכן הולך ונעלם דור נפילי העונשין,עופר פליישר למשל…
ואיך נשכח את צואת הכלבים כל המדרכהסמי בכר שגזל לטפירו אליפות. ואת אברם זגול-שופט של מכבי.

מנחם כהן 26 ביוני 2015

צ.ל. צואת הכלבים על המדרכה

יותם 26 ביוני 2015

הכדורגל הישראלי במצב הרבה יותר גרוע. כנראה פחות קרוב לליבך :)

יואב בורוביץ' 26 ביוני 2015

זו טעות של רבים. טעות שכמעט הפכה לקלישאה במחוזותינו. אך אין ספק כי הכדורגל מצמיח באופן יחסי יותר כשרונות (למרות שגם הוא מצמיח מעט מעט מאוד), וגם אין ספק כי הליגה יותר תחרותית (למרות שמכבי רגל בשנתיים-שלוש האחרונות קצת הורסת את זה). ועדיין, ליגת הכדורגל עדיין הרבה יותר מעניינת- ובאיכות יותר גבוהה- מליגת הכדורסל.

יותם 26 ביוני 2015

צר לי, זה שטויות. הכדורגל פה משוחק בהילוך איטי, ואני יכול לגבות את זה בנתונים. אני לא מדבר אפילו על טכניקה בסיסית- פס, עצירה, עצירת כדור גובה, הרמה בתנועה. הם אשכרה רצים לאט יותר וחושבים לאט יותר. הרבה יותר. תנסה לראות כדורגל ישראלי אחרי המנה המרוכזת של הבוקסינג דיי (וזו אפילו לא הליגה הטובה באירופה ;) ) ותראה שאני צודק. זה בדיוק מה שאתה מתלונן עליו. בעיני בכדורסל דווקא ההבדליםחות מורגשים, וזה כי אני מכיר אוהב ומבין יותר בכדורגל. תת רמה.

דור 28 ביוני 2015

הכדורגל הישראלי יוצר עניין ואיכותי בהמון מהכדורסל. לאט לאט נכנסות שיטות חדשות ויש מודעות גדולה יותר לפערים שנצמחו מול אירופה ב-20 השנים האחרונות. יש עניין, יש קהל, יש מתקנים טובים, ויש מוטיבציה לעשות, מה שלא ניתן לומר בפה מלא על הכדורסל.

dmc 26 ביוני 2015

מסכים עם כל מילה. חוץ מכדורסל אמריקאי אני לא מסוגל לראות כלום.

ערן קאלימי 26 ביוני 2015

אין לי בעיה עם הדעה הזו, אני די מתעב כדורסל אירופי, והליגה הישראלית די מבחילה. אבל כן כדאי, שכשמישהו שפרנסתו היא כתיבה מבקר אנשים שפרנסתם היא כדורסל, אותו מישהו יקדיש קצת זמן ללכתוב כמו שצריך.

יואב בורוביץ' 26 ביוני 2015

ערן- אני לא כותב כאן לפנרסתי. ובלי קשר לכך, אני לא חושב שאיני מכבד אף אחד בכתיבה שלי. אני כותב כאן, בבלוג שלי, בדיוק כפי שאני מרגיש. לא טוב למישהו, אין צורך לקרוא.

עידוקוליס ליפשיץ 26 ביוני 2015

אפשר להפסיק עם התשובה הזאת כבר?
כל פוסט שני שלך הוא פרובוקטיבי ומתריס. על זה אין ויכוח.

עכשיו, נתנו לך במה מכובדת. באמת. יש פה אתר איכותי עם כותבים מגוונים ורציניים. אנשים שהרוויחו את קהילת הקוראים האיכותית שלהם. לא כל אחד מקבל פה בלוג משלו.
ואנשים נכנסים לאתר, בין אם שילמו ובין אם לאו, ונכנסים מדי פעם גם לקרוא את הפוסטים שלך. בדרך כלל, אם תשאל אותי, מי שמבקר את הפוסטים שלך נכנס גם בעקבות כותרת צעקנית ומתריסה בפני עצמה. כי אנשים שכבר קלטו את צורת הדיבור שלך והטון המתלונן הזה לא ייכנסו עוד הרבה.
לדוג', אוהד הפועל י-ם היום, שרק מחפש לקרוא כל פיסת מידע ופרשנות על המשחק שלהם מאתמול, כנראה ייכנס לפוסט היום שכותרתו "אתם קוראים לזה כדורסל".

אז יודע מה? באמת תכתוב מה שבא לך. אבל תפסיק בבקשה לענות שזה הבלוג הפרטי שלך ומי שלא רוצה להיות פה – וולקאם.
א' – כי אתה רואה שכבר 7000 פעמים אמרו לך שאתה סתם פרובוקטור. ואני לא רואה שאומרים את זה כל כך לכותבים האחרים פה.
ב' – כי זה מזלזל, ברמה האישית, בקהל הקוראים (הפוטנציאלי) שלך.

Martzianno 27 ביוני 2015

מדויק, ליפשיץ.
הרבה מהקוראים נמצאים כאן לפניך בורוביץ'. בהתחלה זה היה משעשע, אבל עכשיו אתה פשוט מזהם את האתר.

ערן קאלימי 27 ביוני 2015

א. זה שאה לא מקבל כאן כסף, לא אומר שזה לא לפרנסתך…
ב. זה לא משנה את העובדה, שכמו שאתה מבקר, ובצדק, ליקויים ויסודות של שחקני כדורסל, אתה מפשל ביסודות שלך ככותב. לא אכפת לי מהטיעונים, זכותך, ואני גם מסכים עם רובם, בטח ובטח שבפוסט הזה (ואני אוהד הפועל ירושלים, כך שראיתי המווווון כדורסל ישראלי בשנים האחרונות), יש לי בעיה עם העובדה שאתה מעלה טקסטים לא ערוכים ולא מוגהים ושגויים דקדוקית, כי אלט היסודות שלך. האירוניה זועקת מידי. ואם הבעיה היא בעריכת האתר, אז אני מסיר ממך את האחריות, ועדיין, האירוניה קיימת.

משה 26 ביוני 2015

הכדורסל כאן אולי מסריח אבל אחרי חודש עם קליבלנד לא קיבלתי גם שם הנאה צרופה מהיכולת והמשחק הנורא שלהם. כנראה שזה שהמאמן שלהם בא מכאן הדביק אותם בעליבות שאתה מציין.

צור שפי 27 ביוני 2015

אני אומר על הכדורסל מה שאני אומר על הכדורגל – זה שלנו, זה מה שיש לנו, אין לנו ליגה אחרת ולקלל ולהעליב את זה לא מייצר שום דבר חיובי. אפשר וצריך לבקר אבל הטור הזה כתוב בגרזן קצבים וזה חבל.

צור שפי 27 ביוני 2015

נ.ב מבקש סליחה מהקצבים, לא התכוונתי להעליב אותם.

יואב בורוביץ' 27 ביוני 2015

צור- העובדה שזה שלנו, הופך את זה לעוד יותר מקומם ומרתיח.

רועי מ 27 ביוני 2015

הכדור סל שלנו באמת חלש יותר.
גם יש בו פחות ישראלים.
כנראה שהם פחות מוצלחים.

ראיתי את כדיר שחקן חביב. בשני המשחקים.היו לו מספר מהלכים זההים.
עם הגב לסל נכנס בכוח, המתבקש עקב סגירת הצבע להוציא כדור החוצה.
במקום אסיסט איבוד כדור.

הכדורגל מוגבל כאן לא פחות.
אבל זה לא שונה גם מהחיים האזרחיים כאן,
קיצורי דרך למכביר

ישי 27 ביוני 2015

כן, המאמנים פה כל כך גרועים שמאמן שהפסיד אליפות עם קבוצה עדיפה רק לפני שנתיים, אימן השנה בגמר הנבא

MOBY 27 ביוני 2015

אם לא ראית כדורסל ישראלי אז אל תכתוב עליו.
תגיע לרוממה (אם תצליח לצאת מהשבלול/ביצה) ותראה לפחות הגנה ומיצוי הסגל הקיים (המוגבל).
היינו קרובים להגיע שנה שלישית לגמר (לא סופר את הצהבת-טל תגובה). אבל הטעויות שעשינו במהלך השנה (באמת צוברוביץ כישראלי השני בטיבו בקבוצה… זה קצת מוגזם, ואני אוהב את צוברוביץ) בעטו בנו בפלייאוף (ביתיות).

אריק י. 27 ביוני 2015

+1
מעניין איך כל זה ישפיע על הנבחרת.
ד"א (וכתבו את זה כאן לפני) המצב של הכדורגל הישראלי ושל הליגה הישראלית בפרט- הוא הרבה יותר גרוע לטעמי.
כדורגל משעמם, נטול כישרון, איטי, חסר פיזיות (זה משהו שתמיד היה חסר בכדורגל שלנו אבל הכישרון והטכניקה האישית של שחקנים כמו עטר,נמני,אוחנה,ברקוביץ',רביבו ושלום תקווה פיצו על זה). ואם כל זה לא מספיק גם נגמרה התחרותיות בצמרת ובמאבק על זהות האלופה. רק התחתית מעניינת, מי תרד מי תישאר וגו.

עומר אשל 27 ביוני 2015

היתה ליגה מזעזעת השנה אבל היא עדיין מעניינת אותי יותר מכל ליגה על הפלנטה. Sue me

Srtest 27 ביוני 2015

רציתי לומר לך תודה. תודה שזה הפוסט האחרון שלך. מסכם את הכישרון שלך בעצמך. לא, לא ככותב. מי ישמע כולם נהיו מבקרים מהאקדמיה. כמי שטוען שהוא אוהד כדורסל או אוהב ספורט. אתה אוהד את ספייס-ג'אם, לא את המשחק. הכדורסל היחיד שאתה יכול להבין הוא כדורסל של מגני הגלקסיה, לא של שחקני כדורסל שהגיעו מתרבויות שונות. שחקן כמו ליאור אליהו גדול עליך. אתה לא מסוגל להבין איך שחקן עם כישרון התקפי כמו שלו בנוי על לחשוב קודם כל על מסירה. שתכונה זו אינה עוד איזה אלמנט שמאפיין שחקן כזה או אחר אלא היא בעצמה תוצר של כדורסלן ישראלי שצמח בכדורסל ישראלי ויש לו אופי ומאפיינים שהם גם חלק מהמקום, שהם פי כמה וכמה מגיבורי-העל שאתה שטיח לרגליהם. אתה ורון קופמן צמחתם מאותה ביצת "טאלנטים" היכן שכתבים וכותבי מאמרים עם אורך רוח לא יכולים לצמוח. אצל שניכם אחד כמו אליהו מעולם לא היה רואה אור יום. יותר מדי יכולת להבין רק את השלילי, ואולי כל הפוסט העלוב כאן הוא תוצאה של חוסר יכולת לקלוט כדורסל קבוצתי עם שחקנים שמביאים משהו נוסף שאולי לא מתאים לליגה של מפלצות התהילה האגואיסטיות. וואללה נובורישיות צ'מפיונס טיפוסית של "למה השחקן הישראלי הוא לא מסי" כבר נעשתה כאן מזמן כך שלכל היותר מדובר בחיקוי. את הדבר האמיתי שצומח כאן אתה כנראה לא יכול לעכל. אילת שחקה עם כל מה שהיה לה ודווקא י-ם שכל העונה רצה ושחקה יפה והתרסקה ברגעים מסוימים למדה לנצח עם מכבש הגנתי מרשים בדקות מסוימות, שאכן היו אולי קצת יותר קלות בגלל שהקלעי הקבוצתי הכי טוב של הקבוצה היריבה פרק את הכתף. כנראה אתה דורש את ההגנה שבחיים לא תוכל לספק לאלה שאינם מטופחיי ההייפ. להיות ראוי לא אומר להיות ראוי ליותר אלא להיות ראוי למה שאתה מקבל. קח לך שנה להבין.

א ח 27 ביוני 2015

ולחשוב שכותבי הבלוגים גרועים אפילו יותר…

רפאל 28 ביוני 2015

תכל'ס, בורו קצת הגזים כאן.
אבל הוא צודק לגבי התקשורת, לא שצריך פוסטים מיוחדים בשביל לומר זאת.
זה אמור להיות די ברור לכל מי שכאן.
יש הרבה מגמות שיפור בכדורסל, הפוליטיקה הקטנה עדיין מעיבה על ההישגים והדברים היפים ( לדעתי ).
איני מתעניין בסצינה המקומית מהסיבות האלו, אולם בניגוד לעבר הלא רחוק, אם בכל זאת רוצים ללכת למשחק מידי פעם, ניווכח שישנם אופציות סבירות ומעלה מאשקלון ועד נהריה.
עם כל הציניות והנטייה לזלזל באיך שהעסק מתנהל, אתן קרדיט על מה שראיתי במו עיני-
מתקנים ברמה גבוהה יותר, משחקים שמצטלמים טוב יותר בטלוויזיה, הרגשה שיש סוג של הנהלה לליגה המנסה לקדם רעיון של אחידות במגרשים ( פרקט, מתקנים לסלים, יציעים מאחוריהם, באנרים שנראים מכובד ).
גם התחרות במגמת עליה ויש הרבה יותר מודעות לכך שהליגה מורכבת מעוד קבוצות ולא רק ת"א וי-ם.
and having said all that, פיינל פור.
problem solved
יש כדורסל, אין עניין מצידי. תודה

זינק 28 ביוני 2015

האם כשאתה מסתכל על איכות הכדורסל בארץ, אתה בוחן אותו על רמת ההשקעה בליגות אחרות באירופה?
אני חושב שאם תבדוק את תקציב הקבוצה הממוצעת בארץ, תקבל את הליגה מספר 59 במקרה הטוב.
היום בכל קבוצה שכוחת אל באירופה יש את המשוגע התורן, שמשכיב תקציב של קבוצת פיינלפור יורוליג על שחקנים שלא מגרדים תחתית יורוצ'אלאנג'.
אז נכון שאפשר פה ושם למצוא איזו מציאה. אבל בעידן הסקאוטינג של היום, אין שום סיבה לחשוב שבתקציבים האפסיים שיש כאן, יגלו כאן מאגר עצום של כשרונות זולים.
בנוגע לרמת הישראלים, אני כלל לא משוכנע שהמצב באמת כזה קשה. תמיד קל לנו לזכור את העבר כאילו הילכו פה ג'ורדן ומג'יק בכחול לבן. אבל אם תבחן את שחקני העבר שכולם מהללים, אני לא משוכנע שרמתם הייתה באמת שונה ממה שיש היום. נכון, אין כאן היום לא קטש ולא ברקוביץ' (ושאף אחד לא יעיז להכניס לכאן את ג'מצ'י..), אבל בחיאת… כמה כאלה גדלים כאן? אחד בדור?….
כאחד שרואה כדורסל ישראלי הרבה שנים, ובהתחשב בחוקים שמשוחקים היום (להזכיר לך את הכדורסל האיטי להחריד שהיה משוחק כאן פעם…) כולל החוק הרוסי וחוקי הזרים, אני חושב שהמצב הוא לא טוב אומנם אבל ממש לא כזה גרוע.
כמו כל דבר בחיים – פרספקטיבה.

Comments closed