מה ירושלים צריכה לעשות עכשיו?

alon

טקסט שכתבתי לאתר ספורט2 על האתגרים של הפועל ירושלים, לאחר שזכתה באליפות.

*

ראשית, לחגיגות. אל תתנו לתמונות ולקולות להטעות אתכם: זו לא האליפות לה פיללה הפועל ירושלים.

ירושלים רצתה לזכות באליפות בדרך קשה ומרגשת יותר. עם קבוצה חזקה יותר. כזו שתיזכר. היא הייתה רוצה לעשות זאת גם בליגה חזקה יותר. הליגה השנה אולי הייתה החלשה בכל הזמנים. והיא כמובן הייתה רוצה לעשות זאת מול מכבי תל אביב בגמר הפלייאוף, או לפחות בחצי הגמר. מכבי של העונה זו קבוצה חלשה בצורה היסטורית, ואפילו מולה לא זכתה ירושלים לשחק ולנצח אותה.

אבל אליפות זו אליפות. וזו אליפות היסטורית. ואנשים בירושלים עדיין שמחים, אולי אפילו מאוד, ובצדק.

זיכרונות מאליפות קיימים לנצח, למרות שהזיכרונות של הירושלמים מהאליפות הזו יכלו להיות עוצמתיים ומשמחים יותר; אך שמחת האליפות – היא יכולה להיות קצרת מועד, אם אין לאליפות הזו המשכיות בדמות קבוצה חזקה למשך כמה שנים.

בשנים האחרונות ראינו אליפויות של הפועל גלבוע, הפועל חולון ומכבי חיפה, ולמעט אולי במקרה האחרון, לא הייתה לאליפות כמעט שום המשכיות. השחקנים שזיכו את הקבוצות הללו באליפות, כמעט כולם נטשו; הקבוצות נחלשו דרמטית; מכבי המשיכה להיות הישראלית היחידה ביורוליג ולהעמיד תקציב גבוה בעשרות מונים ולהיות הקבוצה החזקה ביותר, גם אם פה ושם היא הפסידה אליפות.

המטרה הראשונה במעלה של ירושלים היא להיות שונה מכל האלופות הקודמות. היא כאן כדי להישאר. הישג חד פעמי לא מעניין אותה. ובכן, מה מומלץ להפועל ירושלים לעשות כדי להמשיך להיות מתחרה לגיטימית לאליפות ואף מעבר לכך – קבוצה שהיא גם שם דבר באירופה?

1. לשדרג את הסגל דרמטית.

ירושלים נמצאת בריצה של 22 ניצחונות ב-24 משחקים. על פניו זה מדהים. אבל טעות לחשוב שזו קבוצה מספיק טובה. הקבוצה הזו, מינוס תומפסון ומקי, כשלה כישלון חרוץ ביורופה ליג. הקבוצה הזו כושלת כבר כמה שנים טובות ביורוקאפ, גם ליורוליג לא הצליחה להעפיל בעונה שעברה. ירושלים לא יכולה לבנות על עוד עונה כל כך רעה של מכבי תל אביב. סביר כי גם קבוצות צמרת אחרות ישתפרו. ובכל מקרה, המטרה היא להיות שם דבר באירופה. לכן ירושלים תצטרך להביא לפחות 3-4 זרים חדשים וגם לחזק את מצבת הישראלים. זה לא פשוט (בעיקר בישראלים). וזה גם מאוד יקר. אבל אורי אלון כבר התרגל לשלם כסף גדול. הוא כנראה מסוגל לכך. הוא יצטרך לשלם אפילו יותר, אולי הרבה יותר, כדי לשמור את הקבוצה שלו רלוונטית ברמות הגבוהות.

2. לחזק את צוות האימון.

דני פרנקו ועוזריו מתן חרוש ואורי קוקיה הצליחו בגדול במבחן התוצאה בליגה. אך כפי שנכתב, הם גם זכו לליגה די קלה השנה. באירופה, צוות האימון של ירושלים כשל. זה צוות בלי ניסיון של הצלחות באירופה. ובאופן כללי, מדובר בצוות צעיר. לירושלים אין הרבה מה להפסיד מלהוסיף עוד עוזר מאמן בכיר, אמריקאי או אירופאי, שיוכל להוסיף עוד היבט לצוות אימון ישראלי. מאמן אמריקאי יכול להתחבר היטב לזרים הרבים. מאמן אירופי מביא מתודות אירופיות ואולי גם ניסיון במפעלים אירופיים.

3. לנסות להיכנס ליורוליג.

זה כבר דבר שירושלים עומלת עליו מאז יומו הראשון של אורי אלון כבעלים. היחסים בין ירושלים לקברניטי היורוליג טובים, והם כל הזמן משתפרים. ירושלים מביאה ליורוליג לא מעט נכסים אך ישראל אינה שוק גדול מספיק מבחינת המפעל האירופי הבכיר. ועדיין, ירושלים צריכה להתאמץ אפילו יותר כדי להיכנס ליורוליג. זה ישים את המועדון ב-Level  אחר לגמרי. זה יוסיף לה ספונסרים בארץ. וזה יוסיף בעיקר יוקרה בעיני עצמה ואוהדיה, ובעיני שחקנים שהקבוצה תירצה לצרף.

אלון מודע לחשיבות יותר מכולם, אך הוא אמר אתמול בראיון כי אולי ייקח קצת זמן עד שהמועדון ייכנס. הוא הוסיף כי "היורוליג רוצה לראות הצטיינות מקצועית, ולכן האליפות מאוד חשובה".

אין ספק כי האליפות בישראל שמה את ירושלים כבר ברמה אחרת מבחינת היורוליג. יעזור מאוד גם אם המועדון יתחיל לעשות תוצאות הרבה יותר טובות ביורוקאפ, המפעל המשני. כדי להצטיין ביורוקאפ בעונה הבאה, אם ירושלים לא תשחק בדרך נס ביורוליג, הקבוצה תצטרך להתחזק מאוד.

4. למלא את הארנה.

להפועל ירושלים יש נשק אדיר – הקהל. אין שום סיבה בעולם שקבוצה אלופה, וכזו שמשחקת באירופה, לא תהיה קרובה למלא את הארנה כמעט בכל משחק ביתי. המועדון צריך למנף את האליפות וההתלהבות למכירת מנויים מאסיבית, אפילו במחירים מופחתים (כן כן, צריך למלא את ההיכל כמעט בכל מחיר). הארנה אינה אולם ביתי במיוחד, בגלל הגודל והאקוסטיקה, אבל יש לזכור- גם מלחה בשנים האחרונות היה הכל חוץ ממבצר. אפילו אין להתפלא על כך שירושלים זכתה באליפות בעונה הראשונה לאחר העזיבה של האולם הישן והקטן. אבל כדי שירושלים תהיה באמת מועדון גדול היא חייבת עשרת אלפים איש כמעט בכל משחק ביתי.

5. לייצר שחקנים.

אורי אלון מדבר על "כספים רבים ועבודה מאומצת במחלקת הנוער, שיש בה אלפי ילדים". כבר שנים שירושלים לא מצמיחה כשרונות משמעותיים. מאז דורון שפע שגדל בקבוצה בשנות ה-70, ופפי תורג'מן, פיני לוי וארז כץ בשנות ה-80 וה-90, ירושלים לא גידלה שחקנים משמעותיים. למען האמת גם בקבוצה ההיסטורית הישראלים המשמעותיים לא גדלו בהפועל ירושלים (עדי גורדון וארז חזן), אבל גם הם שחקנים בכירים ביותר לעומת שחקני הבית של היום. אדם אריאל אולי מוכשר אך בקושי רואה פרקט, ורפי מנקו הושאל לגלבוע (אמור לחזור בעונה הבאה). לכן ירושלים צריכה לשים דגש, שזה אומר כסף ובעיקר ידע רב, בפיתוח שחקנים צעירים. "את הפירות נראה עוד חמש שנים", אומר אורי אלון. יש לקוות שהוא צודק. כי בלי שחקני בית משמעותיים ירושלים תצטרך תמיד להתבסס על רכש, שהוא גם יקר בהרבה וגם פחות מחובר לקהל שמשתוקק לנקודות אחיזה שורשיות ומקומיות.

6. לראות במכבי תל אביב האויבת הגדולה.

אין ברירה אחרת. ירושלים מתחרה מול מכבי. על תארים, על שחקנים, על ספונסרים, על עניין תקשורתי, ובתקווה – אפילו מתחרה איתה באירופה. ירושלים לא צריכה לדבר על מכבי אך היא צריכה לעשות כל שביכולתה כדי לגבור עליה בכל החזיתות. הדבר הזה כבר נעשה. הוא צריך להימשך ובמשנה תוקף. היריבות מול מכבי, בניגוד למה שנוהגים לומר כבר שנים, יכולה רק להעצים את המועדון הירושלמי. שנאת מכבי והשקעת הכל בניסיון לגבור עליה – אינם ערכים מגונים. להיפך. הם מה שיכולים לעזור לירושלים להפוך ביום מן הימים למספר אחת. ולא רק לפעם אחת ולאליפות בודדת, שגם בה לא גברו האדומים על הצהובים פנים מול פנים.

חיים, מוות וסופרמרקטים
בינתיים ביבשת הנאורה

14 Comments

אנונימוס 27 ביוני 2015

יורוקאפ. לא יורופה ליג

יואב בורוביץ׳ 27 ביוני 2015

תודה, יתוקן.

מכביסט שמאלני 27 ביוני 2015

אני אנסה לענות לך לפי הסעיפים :

1 – צריך לזכור שמישהו צריך לשלם על הגרעון , לשדרג את הקבוצה אומר להוציא עוד כסף , אומנם אורי אלון מדבר כאילו יש לו כסף בלתי נגמר אבל האמת היא שאין לו , וגם הספונסרים לא שופכים כלכך הרבה כסף אז ככה שקשה לי להאמין שירושלים יתחזקו.

2- הטעות הכי קריטית של אורי אלון הייתה לפטר את גרידנברג , הוא אחלה מאמן והגיע עם ירושלים לרבע גמר יורופקאפ , דני פרנקו גם עם מכבי חיפה נכשל בשלב הבתים של אותו מפעל . לא מחזיק מדני פרנקו מאמן גדול שיכול להוביל אותם להישגים גדולים.

3 -העונה הקרובה היא לא תהיה ביורוליג , אולי בעוד שנתיים עם יגיעו רחוק ביורופ קאפ , כרגע ירושלים לא ברמה , ואחרי קמפיין מביך העונה לא יכניסו אותם ליורוליג.

4- רק אם יחלקו כרטיסים חינם הארנה תהיה מלאה כל משחק.

5- אז מסתבר שלא רק מכבי לא מצליחה לפתח כשרונות , הבעיה היא הרבה יותר עמוקה והפתרון צריך לבוא מהאיגוד.

6 – ירושלים לא יכולה להתחרות עם מכבי על ספונסרים , ולא על רייטינג , אולי על מספר מצומצם של שחקנים כן אבל לא משהו רציני, שנאה לא מביאה שום דבר אפשר לשאול את דני קליין.

לסיכום : זה יותר תלוי במכבי מאשר בירושלים .

קובי (מכביסט) 28 ביוני 2015

הסיבה לכישלון של ירושלים באירופה היא בדיוק הסיבה שבגללה ירושלים הצליחה בליגה. ירושלים של השנה נבניתה כדי לקחת אליפות בארץ. שזה אומר ישראלים יקרים חסרי תועלת שמהווים נטל כלכלי אבל משמשים ערך מוסך מול שאר הליגה שמחזיקה בישראלים גרועים עוד יותר!!

הדבר השני זה יכולת קליעה – חוץ מרייט אף אחד בירושלים לא באמת נחשב לקלעי באירופה. עם הגנה קצת יותר הדוקה אף אחד חוץ מרייט לא יצליח להשחיל שלשה. לכן הדבר הראשון שהייתי מחזק בירושלים בשביל להצליח באירופה זה שחקנים עם יכולת קליעה. דהיינו במקום להביא את מקל הם צריכים ללכת חזק על פארמר המנוסה שקולע טוב. במקום הלפרין הנעלם הייתי הולך יותר על יבזורי. לצד דונטה סמית הייתי מנסה להביא את שון דאוסן. את גפני הייתי מחליף (אולי להחזיר את דאנקן?) בגלל שאת אליהו אי אפשר… בעמדת הסנטר ירושלים צריכה לצד תומפסון סנטר יותר דומיננטי כמו שהיה פראחוסקי,

בעניין הארנה – לא ברור איפה חומסקי בכל הקטע הזה?? כמו בכל עסק בהתחלה צריך להשקיע על חשבון עצמך כדי שאחרי כמה שנים תתחיל לראות רווחים. אתה צריך לגרום לאנשים "להתמכר" למוצר כדי שאח"כ הם יצרכו אותו בכל מחיר. לכן אפילו חלוקה של כרטיסים בחינם זאת אופציה רווחית לטווח הארוך ולאט לאט מרימים את המחירים בהתאם. בטח כשאולם מלא זה השחקן השישי של כל קבוצה שנותן לה עוד דרייב להגיע לניצחונות ותארים,

יהודה 28 ביוני 2015

מקווה שיש לאורי אלון (ד"ר) שכל כפי התואר וההצלחות בההיטק.
1.אל תעשה מעשה גיידמק והשני שהתאבד או משהו בביתר .
2.השקע בתבונה כדי שלא תשקע
3.אם לא יהיו הישגים לפי משכורת אז המשכורת תקטן.
4.כך תקבע שכר נורמלי ולא לפי ה"שוק".
5.מקווה שתקרא או יקריאו לך את דעתי

יונתן 28 ביוני 2015

שדרוג וקביעת הסגל יכולים להגיע רק אחרי שיוחלט אם הפועל תשחק ביורוליג או ביורוקאפ. מעבר למסגרת האינטנסיבית יותר, יש לכך השלכות נוספות. השתתפות ביורוליג משמעה עונה אירופאית שמסתיימת לכל המוקדם באמצע פברואר, עם סיכוי סביר עד לאפריל. כלומר כמעט כל העונה שני משחקים בשבוע. לעומת זאת, בדיוק כמו שהיה השנה, עונה ביורוקאפ יכולה להסתיים עוד לפני שהשנה הקלנדרית התחלפה, ואז נותר סגל ארוך עם מעט משחקים והרבה תסכול. מעבר לזה כמובן שיש להשתתפות ביורוליג משמעות מבחינת השחקנים שיבואו, כי הפועל תהיה קבוצה אטרקטיבית יותר.
1. למה אתה טוען שירושלים כושלת כבר כמה שנים ביורוקאפ? גם בעונה שעברה וגם בשנת 2010 הפועל הגיעה לרבע הגמר, הישג מכובד לכל הדעות. אפשר לסכם את העונות האירופאיות האחרונות של הפועל כסבירות, אבל לא ככישלון מתמשך. אגב הכישלון השנה ביורוקאפ קצת משקר, הוא הרבה יותר מנטלי מאשר מקצועי. הפועל ניצחה שני משחקים והפסידה שמונה, מתוכם חמישה בהפרש של ארבע נקודות ומטה (חלקם גם הפסדים על הבאזר). לקבוצה הרומנית הפועל הפסידה, כי היא הייתה צריכה לנצח בהפרש של 12 נקודות ולמעשה לא "מימשה" את הניצחון שלה וגררה את המשחק לשתי הארכות (כמובן שגם בדקה האחרונה של ההארכה השנייה הפועל לא ניסתה לנצח אלא לגרור את המשחק להארכה שלישית, מה שגרם להפסד בסופו של דבר). גם משחק החוץ מול הרומנים היה צמוד עד חמש דקות לסוף, ככה שבעצם חוץ מהפסד כפול לריטאס וילנה הפועל הגיעה לרוב המשחקים, ותרשה לי לומר שסבלה מחוסר מזל, ואולי גם חוסר ניסיון. גם אם לא יהיה יורוליג בעונה הבאה, תהיה בטוח שהפועל תעשה פחות בושות.
2. לא צריך עוד "עוזר מאמן", צריך ג'נרל מנג'ר (באמת עדיף אירופאי). לפי מה שהבנתי היו דיבורים השנה עם כמה מועמדים, וכולם נפלו.
3. קשה מאוד להיכנס ליורוליג… זה תלוי בהרבה מאוד דברים. רק העובדה שהעונה בגרמניה, צרפת, ואיטליה זכו אלופות לא צפויות, תקשה מאוד על הפועל, שתצטרך להתמודד על הויילד קארד עם קבוצות כמו באיירן מינכן ואלבה ברלין (ברלין תארח את הפיינל פור) או שטרסבורג. וזה מבלי להזכיר את הקבוצות הטורקיות, שכמובן נהנות מכוח פוליטי בארגון מתוקף הסכם החסות בין היורוליג לטורקיש איירלנייס. המאבק הזה יותר מדי רקוב, למען האמת הייתי שמח אם נושא השיריון של מכבי יעלה יותר לכותרות בארץ (חסר סיכוי לחלוטין לנוכח שליטתה של מכבי במספר אמצעי תקשורת, בראשם כמובן ערוץ הבית ספורט5). לא מאמין שזה ישנה הרבה בטווח הקצר, אבל אולי אנשים יתחילו להפנים שמכבי לא באמת מייצגת את ישראל, אלא בעיקר את עצמה.
6. קפצתי לסעיף הזה כי הוא המשך של הקודם. צריך לראות במכבי אויבת כמובן, אבל גם אין ברירה וצריך לשתף איתה פעולה, מתוך אינטרסים משותפים. בראש ובראשונה שינוי השיטה – בעונה הבאה אנחנו צפויים לזוועה הגדולה מכולם: שילוב של סיבוב שלישי ופיינל פור. זה פשוט הורס את הליגה לחלוטין, וכל זה בשביל שהפועל ת"א ועירוני נהריה יקבלו עוד 20,000$ כל אחת (וכמובן הפ' ת"א תוכל להצביע על ה"ברית" בין הפועל למכבי שיושבת בול עם כל המסרים שלה כנגד שתי הקבוצות). כמובן שהייתי רוצה לראות הכרעה בסדרות, אבל כרגע אני אפילו מוכן להסתפק בביטול הסיבוב השלישי והחזרת הבית העליון (איזה כיף היה בעונה שעברה שאחרי הסיבוב השני קיבלנו (אוהדי הפועל) שני משחקים מול מכבי, מכבי חיפה והפועל ת"א). משהו חייב להיעשות בנושא, זה פשוט מתסכל. מעבר לזה, הפועל צריכה, כמו שהיא עושה כבר שנתיים, להבהיר שמקומו של כל ישראלי בכיר אצלה ולא אצל מכבי, וגם כמובן לפעול בכיוון. יתרה מכך, הפועל צריכה לשקול ברצינות "אימוץ" של גוף תקשורת מוביל. בדיוק כמו שלמכבי יש את ישראל היום שלה, בצורת ספורט5, הפועל צריכה לשקול לעשות מהלך דומה עם גוף תקשורת דומה. זה מהלך מלוכלך שאני לא בטוח שיגרום לי לאושר, אבל מדובר בצעד שהוא תגובה ולא התקפה (בחייאת, הפועל עושה היום סיבובי דאווין בכל ירושלים עם הצלחת והדבר היחיד שכתובת בערוץ הספורט זה "בירושלים קיבלו תאבון ורוצים להיות אלופי היורוליג"). או לחלופין, הצעד המתבקש (אבל באופן פרדוקסלי קשה הרבה יותר) זה לפעול בזירה הציבורית באמצעות הרגולטורים ולנסות להפסיק את הבדיחה הזאת. מישהו אמר קוד אתי לעיתונאי ספורט?
4. מטרה חשובה מאוד. מחירי המנויים לא זולים, ואני בהחלט מסכים שצריך להוציא מנויים מאוד זולים ליציעים העליונים. אם לא, אז הגיע הזמן שכבר ישימו את הוילון הזה שהעירייה הבטיחה שיהיה. וילון ישדרג את חווית המשחק לרמות גבוהות הרבה יותר. ככה עושים בהרבה מקומות בעולם, ואין סיבה שזה לא יהיה כאן. אני לא רואה שום בושה בלהביא "רק" 5,000 אוהדים למשחק מול גליל או נהריה, לסגור את היציע העליון ולהנות מאווירה טובה יותר. (http://bnn-news.com/wp-content/gallery/vef-riga/let_9209297.jpg בתמונה: משחק של פחות מ2,000 איש באולם עם למעלה מ10,000 מקומות. ריגה, לטביה)
5. זו כבר נקודה יותר בעייתית. אין ספק שצריך להשקיע במחלקת הנוער, ולו רק בשל התפקיד החינוכי. אבל, כדורסל זה לא כדורגל, שבו יותר קל "להשחיל" שחקני נוער להשתפשפות. יש מעט דקות פנויות, וקבוצה שמכוונת גבוה מאוד (ונראה לי, לפי רוח הפוסט, שאכן הפועל מכוונת גבוה מאוד) לא תמיד יכולה לאפשר לעצמה לתת לשחקנים צעירים הרבה דקות משחק. אדם אריאל זו דוגמה מצוינת – שחקן מוכשר, שדווקא בעונה שעברה קיבל הרבה הזדמנויות, השנה נדחק קצת לשוליים ולא היה כל כך טוב כשהוא קיבל את ההזדמנויות שלו. באופן אישי כואב לי הלב לראות שחקני בית מתייבשים על הספסל, ולכן אני כן חושב שהם צריכים להתבשל במקומות אחרים, לא בתור מושאלים אלא פשוט לחתום בהם. שוב, לא מדובר בכדורגל והם לא "רכש". אדם אריאל לדוגמה, ינהג בחוכמה אם הוא יחתום בקבוצה ישראלית אחרת בתור מחליף ישראלי ראשון או שני מהספסל. ככה הוא ישחק 15-20 לערב, יצבור לאט ובביטחון ניסיון טוב ויוכל להתפתח להיות שחקן טוב. אם בהמשך, מבחינה מקצועית, הוא יהיה מספיק טוב בשביל לחזור להפועל – שיחזור דרך הדלת הראשית ונקבל אותה בשמחה וכמובן בהמון אהבה. מה שכן, אני כן חושב שיש חשיבות להתפתחות של שחקן אם הוא מעביר עונה בתור נער פוסטר בקבוצה גדולה. הוא לומד המון באימונים איך שחקנים מקצוענים וטובים מתנהגים ומשחקים (וגם זוכה לשחק איתם באימונים), וככה הוא מבשיל יותר לצאת לשחק במקומות אחרים. בקיצור, אני בעד להשקיע במחלקת הנוער, לתת לילדים הטובים ביותר להעביר שנה שנתיים בבוגרים, ואם לא מדובר באיזשהו עילוי אז לשלח אותם לדרכם בליגה, לתת להם "להתבגר" ולקוות שאולי יום יבואו והם ישובו.

קפטן קוקי 28 ביוני 2015

לא הבנתי את עניין קידום הצעירים.
הליגה הרי כל כך חלשה וכל כך לא משמעותית, למה לא מנצלים את זה כדי לתת דקות משמעותיות לצעירים?
לא לעשות קבוצת קולג', אבל לתת לשני שחקנים צעירים שהם כשרונות לשחק 10 דקות בערב, הרי במילא יש מחסור בישראלים.
כשהם יבינו שהם חלק מהסגל, ולא רק קישוט, הם גם יתנו מעצמם יותר ויתפתחו באמת.
ממש לא ברור לי העניין הזה.

טרוצקי 28 ביוני 2015

יואב.בעונה שעברה הם הגיעו לרבע גמר היורוקאפ והפסידו בבית רק לחימקי מוסקבה- קבוצה שפשוט לא הפסידה בחצי העונה הראשונה.
2-למלא את הארנה בכל משחק ביתי זה פשוט לא ריאלי. צריכים לעשות עבודת שיווק רצינית, בין היתר על אלפי האמריקאים הצעירים בעיר שמגיעים לשנה בישראל לפני הקולג`,מה שמביא איתו גם מרצ`נדייז והרחבת השוק לקהילות היהודיות בחו"ל, וזה עוד רחוק.
3-מנהל מקצועי אירופי,שיפקח מקצועית גם על מחלקת הנוער, והקמת אקדמיה, זה צעד חשוב של הפועל בדרך ליעד של קבוצה מאוזנת תקציבית,וגם זה עוד רחוק
4-אל תתפלא אם ירושלים כן תקבל כרטיס ליורוליג, זה מועדון מקושר ומתוקצב. עם ממוצע הקהל הכי גבוה ביורוקאפ העונה.זכייה בגביע יול"ב בעבר וקבוצה עם אליפות ישראל, ליגה זניחה אומנם.. אבל עדיין עם הילה של מכבי ת"א,ככה שבאופן עקיף ובלי כוונה,הצהובים עלולים לעזור
5-זו כן האליפות לה פיללו בירושלים, אי אפשר לחכות שתהיה כאן ליגה חזקה, היא היתה רמה אחת מעל כולן בחלק האחרון ועם מאזן 8-0 בפלייאוף. על זה נאמר-שחרר

שמעון כסאח 28 ביוני 2015

לא הבנתי מדוע דרוש מנהל מקצועי אירופי דווקא שיפקח על מחלקת הנוער?

זינק 28 ביוני 2015

כאוהד מכבי אני מאוד מתחבר למה שאורי אלון אמר על מכבי – התחרות מול ירושלים מצויינת למכבי. היא תשאיר אותה חדה ועם הבנה שסגל חלש יעלה בתארים. והאמת שלפי הרעשים שעולים וההחתמות האחרונות בגזרת מכבי – יאללה הפועל! :-)

קפטן קוקי 28 ביוני 2015

לא אגיד שאני שמח לראות את הפועל חוגגים אליפות, אבל אולי זה מה שהציל את הכדורסל בארץ.
הלוואי שנראה פה מאבק דו ראשי, של שתי קבוצות דומיננטיות שרואות עין בעין בכל מיני סוגיות (כמו למשל ביטול הפיינל פור המגוחך הזה) ומכוונות גבוה, ובעיקר מנסות לתת בראש אחת לשנייה.
הלוואי שגם שתי הקבוצות יהיו ביורוליג.
אנחנו צריכים את היריבות הזאת בשביל הכדורסל. ובעיקר כדי להשתיק כל מיני עסקנים בינוניים שעושים שרירים בזכות מהלכים מאחורי השולחן.

היסטוריון של ספורט 28 ביוני 2015

מה שצריך לעשות זה להיכנס ליורוליג …רק שם אפשר להיבנות לאט ובהדרגה.

היסטוריון של ספורט 28 ביוני 2015

ועכשיו בקצת יתר פירוט .
השתתפות ביורוליג היא הבסיס .רק ככה ניתן לשדרג את הסגל דרמטית
ורק השתתפות ביורוליג תביא את הניסיון …האירופאי המתבקש.
זה כמובן ימלא את הארנה .
אשר להתחרות במכבי …נא לא להסתנוור מהאליפות. ירושלים עוד לא שם היא רחוקה ממכבי שנות אור.
מדוע ?
כי מכבי מאז הקמת הטופ 16 לא נופל מטופ 8 (גם בשנת 2003 שמכבי לא עלתה …היא סיימה שנייה שזה …טופ 8 ) למעט עונת 2009
ירושלים הגיעה בעשור האחרון 4-5 פעמים לטופ 8 במפעל הפחות בכיר …יחי ההבדל הקטן.
העונה למשל ירושלים מודחת מהשלב הראשון ביורוקאפ לאיזו קבוצה רומנית ומסיימת במאזן 8-2
מכבי עם כל הצרות שלה עשתה רבע גמר יורוליג (11-16 עונתי).
לכן בשורה התחתונה הפועל עוד לא צריכה להסתכל על מכבי בכל צעד שהיא עושה.
היא צריכה להתבסס ביורוליג ולנסות להיות הקבוצה הראשונה מישראל שהיא לא מכבי שעושה שם טופ 16.
כאשר הפועל תעשה זאת כמה שנים …היא בדרך הנכונה להיות מכבי.

לסיום מה עושים אם לא מגיעים ליורוליג ?
זה כמובן שעת המבחן הגדולה של אלון כי זה עשוי לשבור את המועדון .
אבל אלון צריך לחשוב רציונליסטית ולהבין שהוא אמנם לקח אליפות בארץ ומילא את הארנה (ולטעמי זה מספיק בהחלט בשביל להיות ביורוליג ).
אבל בדבר אחד הוא נפל וזה אירופה …כי בורתמאו יכול להגיד לו קודם תוכיח עצמך ביורוקאפ .\
לכן אלון חייב לראות באירופה כן גם ביורוקאפ מטרת על מה שנקרא "בלי טובות "
ולנסות להציב יעד גבוה ככל האפשר כולל זכייה במפעל המשני.
זה מתסכל כי בניגוד ליורוליג העונה ביורוקאפ יכולה להיגמר מוקדם (טופ 32 משוחק בבתים של 4 ואז נוק אאוט הטוב מ …2 משמינית הגמר ומעלה).
אבל אירופה חייבת להיות מטרה ראשית עוד לפני הליגה שלנו.
בנוסף הייתי שוקל במקום אלון לשחק באדריאטית .
זה גם מפעל שמתאים להפועל והלבנתי שני הראשונות במפעל זוכות בכרטיס הנחשק ליורוליג.

Comments closed