במכבי כמו במכבי

dassa

מיץ' גולדהאר זוכה לאיסנפור שבחים. חלקם בצדק. אבל די ברור שהאיש לא תורם לנורמליות בכדורגל הישראלי. האסטרטגיה שלו – או של העובד שלו ג'ורדי קרויף, שזה אותו דבר לשם העניין – היא לשלם סכומים מופקעים על כמעט כל כדורגלן ישראלי שנתפס כבכיר. אין תקרת שכר. אין קנסות על החתמות יקרות, גם אם הן אינן חכמות. יש כיס שהוא בור ללא תחתית (לפחות בתיאוריה). ולכן שחקנים ישראלים, שלא שווים יותר מדי אבסולוטית, עושים את הכסף של החיים שלהם במכבי תל אביב. כאשר על הדרך מכבי רוצחת את התחרותיות (וזה, בלי להיות מספיק טובה כדי לעשות דברים משמעותיים באירופה).

שלומי אזולאי הוא פחות בכיר מהפרופיל הטיפוסי של הישראלים הבכירים שמכבי נוהגת להחתים. אולי גם אלי דסה. זה לא מנע ממכבי להשקיע רק 7.5 מיליון שקלים ברכישה שלהם (וזה, כשאין ממש תחרות על השירותים שלהם. ספק אם בית"ר קיבלה מקבוצה אחרת הצעה על השניים שהייתה מגיעה ל-3 מיליון שקלים (ואולי אני נדיב). חוץ מזה מכבי תשקיע עוד כ-3.5 מיליון ש' בעונה במשכורות (עלות מעביד).

אלה סכומים לגמרי מופרכים, בהינתן תרומתם המקצועית והכלכלית הצפויה ואין ספק כי אלי טביב עשה את עסקת חייו.

אבל גם אם לוקחים בחשבון שהכל זה בוטנים מבחינת גולדהאר, האם מכבי עושה דיל שהוא טוב מבחינתה?

שלומי אזולאי הוא שחקן שעשה עונה נחמדה, לאחר שעד גיל 24 לא הגיע לליגת העל. אלי דסה הוא מגן צעיר ומוכשר למדי (אבל לא מוכשר מאוד).

אין לי ספק כי טאלב טווטאחה מוכשר וטוב ממנו. טוואטחה שחקן שמסוכסך עם חיפה כבר שנים. לא היה כדאי להציע עליו קצת פפלינוס כדי להביא מגן שהוא באמת כשרון גדול, וגם כזה שמחליש יריבה משמעותית בצמרת, מאשר להשקיע בדסה ובאזולאי. אתם יודעים מה, כיוון שדסה מגן ימאני וטוואטחה שמאלי ניתן היה להביא את שניהם (עם או בלי לוותר על אזולאי). אבל נאמר שמכבי לא רצתה להשקיע יותר מהסכום (העצום) שהשקיעה בדסה ובאזולאי, אז היא יכלה תמורת שליש הסכום בערך, ואולי קצת יותר, להביא את טוואטחה ולהתחזק משמעותית בעמדת המגן שהיא באמת בעייתית (העובדה שמכבי נאלצה להתמודד עם פלזן עם שפונגין ויואב זיו כמגנים פותחים היא כשלון משמעותי של ג'ורדי).

בלי קשר – ועם קשר – טוואטחה הוא השחקן  הישראלי שאני אולי הכי אוהב לראות (בארץ). אני חושב שהוא מבוזבז בטירוף. כבר מזמן היה צריך לשחק באירופה. אומר יותר מזה: גם אם אני ליברפול אני מנסה להביא את טוואטחה (המגנים של ליברפול כבר לא טובים מדי הרבה מאוד שנים). כי טוואטחה הוא כשרון לרמות הגבוהות.

אז מכבי תל אביב, פספסת כאן, למרות שדסה שחקן נחמד ואולי גם אזולאי יתגלה כשיחוק, ואין ספק שהשניים יכולים לחזק את הסגל, וזה מבחינת מכבי הדבר היחיד שחשוב ולכן היא הייתה מוכנה להוציא כל כך הרבה כסף. רק אומר, שאפשר להוציא את הכסף הזה בצורה חכמה יותר (מה עם כמה זרים תותחים, אה?)

עופר פרוסנר פונה אלינו אוהדי מכבי
סיטי טאקה

79 Comments

עופר פרוסנר 10 באוגוסט 2015

בורו – אתה אולי חושב שטואטחה היה צריך לשחק באירופה, הבעיה היא עם הקבוצות האירופאיות שלא חושבות שטואטחה צריך לשחק אצלן.

עודד 10 באוגוסט 2015

+1000
איבדת אותי ב"טוואטחה כשרוני".

ניתאי 10 באוגוסט 2015

וב"להחליש יריבה לצמרת"

שגיא 10 באוגוסט 2015

חחחחח גדול.

ירון 11 באוגוסט 2015

הוא גם אומר שאפשר היה להביא אותו בשליש הסכום, הבעיה שחיפה לא חושבת ככה.
בכלל יש כאן הבדל עצום בין כמה שמוכנים להשקיע ובין כמה שמוכנים למכור.
סתם דוגמא – יעקב שחר לא חושב שיש בארץ שחקנים ששווים מליון יורו (וגם לא חצי) בדיוק עד שזה מגיעה למחיר שהוא מבקש על טואטחה…

השמן 10 באוגוסט 2015

כמה משמעותי יכול להיות הכישלון של ג'ורדי אם מכבי עברה בסוף את פלזן?

ירון 11 באוגוסט 2015

שלוש אליפויות רצוף, פלייאוף באירופאית, דאבל (שלחו לי אבל אני לא מכיר בגביע הטוטו כתואר), ועוד שלב בתים אירופאי (בינתיים)
אם זה לא כשלון מצלצל מה כן?

ירון 11 באוגוסט 2015

שלוש אליפויות רצוף, פלייאוף באירופאית, דאבל (סילחו לי אבל אני לא מכיר בגביע הטוטו כתואר), ועוד שלב בתים אירופאי (בינתיים)
אם זה לא כשלון מצלצל מה כן?

תני 10 באוגוסט 2015

ואוו בורוביץ'

ערן (המקורי) 10 באוגוסט 2015

+200

ניינר / ווריור 10 באוגוסט 2015

החתמות מופרכות, משכורות הזויות. וכרגיל טביב גאון

רועי 10 באוגוסט 2015

חשבתי שאתה לא רואה כדורגל ישראלי.
איך אתה יודע מה טווטחה שווה ?

כמות הסתירות הפנימיות שלך מדהימה.
אתה אומר שהסכום עליהם מופרך, הם לא כאלה טובים, אז איך בדיוק זה הורג את התחרותיות בליגה כפי שאתה מלין משפט אחד קודם ?
ומשפט אחרי זה אתה חושב שמכבי היתה צריכה להביא את טווטחה ובכך להחליש את חיפה.
אתה שובר שיאים של הזיה. (וזה עוד בלי שאתייחס לטווטחה לליברפול).

ניתאי 2 10 באוגוסט 2015

פלוס מיליון

edgecator 10 באוגוסט 2015

נותר לי רק לקוות שברנדן רודג'רס קורא את הפוסטים שלך. רווח כפול מבחינתי.

משה 10 באוגוסט 2015

מאחר ובניגוד לדעתו הוא נפטר מבאלוטלי ה"מוכשר בטירוף" אל תבנה על זה.

vered s 10 באוגוסט 2015

בשעה שכולנו יושבים מאחורי המקלדת מריון בלוטלי עדיין מוכשר בטירוף. והעובדה שזימנו אותו לניבחרת איטליה לא צריכה לשנות לך. כי ברנדן אמר.

משה 11 באוגוסט 2015

והעובדה שליברפול מוכנה לשחרר אותו אבל חוץ מקבוצה בליגה השלישית באיטליה אין התעניינות כמו העובדה שמנצ׳יני הפטרון שלו נפטר ממנו אחרי שניסה בכוח "להתאים את סגנון המשחק לקבוצה" וקיבל ממנו עבירות משמעת חמורות אחת אחרי השניה או שאוהדי מילאן לא ממש הזילו דמעה כשהוא עזב לא ממש מעניינים אותך.

no propaganda 11 באוגוסט 2015

באלוטלי למכבי :)

שלו 11 באוגוסט 2015

גם ראובן עובד מוכשר בטירוף,
הבעיה לא עם המוכשר הבעיה עם הטירוף.

funfun 11 באוגוסט 2015

חיחיחיחיחי

גיסנו 10 באוגוסט 2015

לפני שבוע שילמו למכבי ת"א מליון יורו על שחקן שעשה עוד פחות מכל אחד משני השחקנים המוזכרים כאן. האם גם בזה שמישהו אחר שילם סכום מופרך שכזה מיטש גולדהאר אשם?

הסכומים עולים כי כמות השחקנים הישראלים הראויים הולכת וקטנה משנה לשנה. ומה לעשות שמותר רק 5 זרים.

ואני לא מבין למה עירבת את מכבי בטור הלל הזוי שלך לטאלב טוואטחה.

עופר כהן 11 באוגוסט 2015

וזה מה שטוענים אוהדי מכבי כבר שנים!

יואב 10 באוגוסט 2015

שחר לא היה מוכר אותו למכבי.
1.2על שני שחקנים טובים בליגה הזאת זה ממש לא בשמיים. אם יתווספו הבונוסים ויגיע ל1.8 -סימן שהם הצליחו. רייכרט עלה כמעט כמוהם.
המשכורות שלהם מציבות אותם בתחתית המרוויחים במכבי, קצת מעל פרץ, גלזר והשוערים המחליפים.
מכבי הולכת לחצי שנה עמוסה עם מעברים בין אירופה לליגה ועם הגרלת משחקים קשה בפתיחה. היא תזדקק לכל האנרגיה שהסגל העמוק שלה יכול לספק.
רכישות טובות!

חיים הצהוב 10 באוגוסט 2015

מכבי קיבלה מליון וחצי יורו השנה ורכשה שחקנים ב1.3 מליון יורו (1.2 דסה ואזולאי ו100 אלף על ריקן) בנוסף שיחררה 7 שחקנים וצירפה 4.
אין לטענות שלך כל בסיס פרט לתסכול של אוהד, מכבי חיפה שילמה על רכש בשנים האחרונות הרבה יותר ממכבי וככה גם הפועל השנה (צירפה 20 שחקנים!!!!), אבל בגלל שזה מכבי ומכבי הם החזקים אז אסור לה לרכוש שחקנים?

ירון 11 באוגוסט 2015

חיים, עוד נקודה חשובה:
איך בדיוק מכבי פוגעת בליגה אם היא גם מחזיקה יותר שחקנים וגם מפנה שתי עמדות בליגת העל???
בייחוד אם היא קנתה שני שחקנים בינוניים לפי טענת חלק גדול מהכותבים…

edgecator 10 באוגוסט 2015

אגב בורוביץ', טוואטחה לליברפול זו באמת אחת הפרובוקציות היותר מוצלחות שלך. אתה כבר מתכנן את הבאה או שזה משהו שיוצא לך תוך כדי הקלדה?
מתנצל כמובן בפני כל הצדיקים, שאין להם שום בעיה עם טענות לגופו של כותב כל עוד הוא לא כותב של דה באזר.

No ONE 10 באוגוסט 2015

אין לך מה להתנצל ,גם ב ESPN לצד קירק הרבסטריט ,בוב לי
מייק טיריקו וג'ף ואן גנדי יש אידיוטים כמו סקיפ בייליס וסטיבן איי סמית

בלייק 10 באוגוסט 2015

מצטרף למגיבים הקודמים לגבי טואטחה. מגן שמאלי התקפי נהדר, הגנתית הוא מסננת.
בכלל, יש כאן ניסיון לנתח מבחינה מקצועית מהלך כשלא כל הקונטקסט עוד ברור. אולי ג׳ורדי לא רוצה מגן שמאלי בכיר כי הוא בונה על גולדברג לעונות הבאות? אולי הוא מאמין בפוטנציאל של בן הרוש (גם אני פעם האמנתי בפוטנציאל, הוא פשוט לא התקדם סנטימטר מאז)?
מבחינת הכסף, ברור שזה סכום גבוה מאוד (גם הסכום על רייכרט היה כמובן מוגזם, אבל שם היה סיפור שונה לגמרי). לא מוכרים כאן מספיק שחקנים לחול בסכומים כפולים כדי להצדיק השקעה כזאת. מצד שני, ניהול קבוצת כדורגל זאת לא חלטורה. זה מארג שלם של יחסי גומלין והתאמות. יוקאנוביץ׳ קיבל הבטחה (כנראה) למגן ימני, קשר וחלוץ נוספים. אז קרויף יכל להביא שחקן פחות טוב, לפחות לדעתו או לדעת יוקאנוביץ׳, כמו אלעד גבאי, או לא להביא אף אחד וליצור מרמור והפרעה ביחסי העבודה מול יוקאנוביץ׳ ובמוטיבציה שלו. ממילא הרי כשמכבי רוצה שחקן בארץ המחיר מייד מוכפל, אז אפשר גם לא להביא אף אחד.
מבחינת השכר, להחתים את דסה ואזולאי ולשלם להם חוזה נמוך בצורה קיצונית משחקני סגל אחרים ברמתם זה גם עלול לגרום לאי שקט בחדר ההלבשה.
בסופו של דבר, כולנו שחקני מנג׳ר מעולים שתמיד יודעים מה הכי טוב (בלי להתמודד עם תוצאות או אחריות). בעולם האמיתי נראה לי שעדיף לבחון מהלכים לפי התוצאות שלהם.

אגב, על איזו נורמליות בכדורגל הישראלי אתה מדבר (זאת שגולדהאר לא תורם לה) – זאת של ברקת? של שחר? של טביב? של 10 מועדונים בליגת על שבכלל לא יביאו רכש במחיר גבוה מ- 10,000 דולר?

שגיא 10 באוגוסט 2015

מגן התקפי נהדר? לבנאדם יש לא יותר מ-5 שערים ו-5 בישולים בשלוש העונות האחרונות ביחד. זה מגן התקפי נהדר?

vered s 10 באוגוסט 2015

פה אין הסכמה. מועדון כדורגל מליגה חלשה שרוצה לצאת לאיזורים שמשחקים בהם ממש כדורגל אירופה חיב להיתחזק בכל דרך מיקצועית שניראיית לו. בליגה הישראלית כמו בכל ליגה יש מועדונים מובילים שרוכשים את מי שהם רוצים. חוץ מזה הרבה כדורגלנים יוצאים לאירופה גם לליגות פחות נחשבות ובגיל צעיר. אולי נציע לאסור את זה? הפיתרון למצב נתון הוא להתיר 6-8 זרים לכל קבוצה. אם חושבים על האיצטדיונים ועל כמות המנויים הגדולה אז זה בדיוק מה שצריך בשביל להעלות את הרמה בליגה לטובת הצופים והכדורגל הישראלי. אני מאד אוהבתי את המודל שהציג לואיס פרננדס בבית״ר כשהוא הביא זרים איכותיים ומנוסים ושיחק עם הרבה שחקנים צעירים ישראלים שלמדו מהזרים והיו ממושמעים חרוצים עשו הרבה תנועה על המיגרש. אז לא צריך להביא את ג׳רום לרואה כימעט כל שחקן אירופאי שגדול והיתחנך במועדון מיקצועני מציע מחוייבות למישחק, מהירות ופיסיות יותר משחקנים ישראלים. יש פה היזדמנות דווקא לעלות עם יותר צעירים ולתת לזרים להוביל ולהקנות ערכי עבודה ומחוייבות. בקשר לעלויות אז מכבי ת״א מיתמודדת מול סוכנים שמוציאים כל שחקן עם סימנים לאיכות ומוטיבציה לליגות כשהמיבחר גדול מאי פעם וכולל ליגות במיזרח באירופה. וחלק מהרכישות של מכבי ת״א גם יכניסו לה כסף ממכירות. זה טוב מאד.

כסיפוביץ 10 באוגוסט 2015

מצוין
אני רץ כבר ישר לתגובות הנהדרות
יישר כח בורוביץ

אריק 10 באוגוסט 2015

אני באמת מנסה לקרוא את הפוסטים האחרונים שלך לגופם.
ולא מצליח.
קשה להתעלם מהעובדה שאתה עושה רושם של אדם אינטיליגנט, אבל בכל פעם נראה שהפוסטים שלך לא משקפים זאת. אולי בכוונה.

edgecator 10 באוגוסט 2015

ההישג הגדול של בורוביץ' הוא שעוד יש אנשים שחושבים שזה רק "אולי" בכוונה. ולי באמת ובתמים חבל שבעולם של תקשורת ספורט כה ירודה, יש מי שמנצל לרעה את האינטילגנציה שלו.

לירן 10 באוגוסט 2015

כרגיל כשמדובר במכבי – יחסי ההמרות משתגעים , 1.2M€ הם 5M₪ . לפחות לגבי גסה זאת עסקה מצוינת, הוא בן 22.
דרך אגב, זרים, אם מביאים לך דסה כזה מקולומביה ומשלמים עליו מיליון יורו ונותנים לו שכר של מיליון יורו – כולם חושבים שזאת רכישת העשור וניצול נכון של הכסף של מיץ׳. אותו דבר לגבי שחקן כמו זהבי רק במספרים כפולים. גורדי הבין שקשה למצוא מציאות בחוץ ומעדיף להשקיע בישראלים מוכחים.

גילעד 11 באוגוסט 2015

אני האחרון להסכים באופן כללי עם בורו, אבל יש הרבה מאוד מציאות בחוץ. הבעיה העיקרית היא לגרום להם לבוא לפה. בכל אחת מ20 הליגות הטובות באירופה, חמש הליגות הטובות בדרום אמריקה וגם ליגות נוספות ברחבי תבל יש שחקן שיכול להיות כוכב על פה בדרכו לליגה אחרת. המחיר הגיוני. הבעיה היא ראשית ההגבלה על כמות הזרים ושנית העובדה שהליגה פה לא נתפסת, ובצדק, כמקפצה של ממש לדרגים הבאים.

never say never 10 באוגוסט 2015

האמת שהייתי מעדיף בהרבה את אצילי על אזולאי.

ולך תדע, אחרי שג'ונסון היה כל כך הרבה שנים בליברפול הכל יכול להיות.

never say never 10 באוגוסט 2015

וד"א, גם אם יחס השקל והיורו היה 1:5 זה עדיין היה רק 6 מיליון ש"ח.

גיסנו 10 באוגוסט 2015

כנראה שמבחינת כל האתרים מכבי כבר זכתה ב 3 האליפויות הבאות והעפילה גם לצ'מפיונס

יהושע פרוע 10 באוגוסט 2015

יואב. אני מנער ממני את כל הציניות ושואל בתמימות – אתה באמת חושב שטוואטחה מתאים לליברפול?

never say never 10 באוגוסט 2015

לקבוצה ששילמה חוזה עתק לשחקן כמו ג'ונסון? למה לא?

מריוס דרייר 10 באוגוסט 2015

טוואטחה לא במכבי כי הוא לא יהודי, בעוד דסה זכה לסיקור הרבה יותר מצודד כי הוא שייך לאליטה המקפחת והשלטת. BTW קוראים לא טהאלב ולא טאלב, אני יודע כי היה מנקה חדר מדרגות במשרד של דוד שלי ב1987 (לפני האינתיפאדה) שקראו לו כך.

juliano 10 באוגוסט 2015

ענק.

wiz 10 באוגוסט 2015

עקרונית אני חושב שאתה טרול

רינוס מיכלס 10 באוגוסט 2015

בוא הנה , באמת שאני לא מצליח להבין מאיפה אתה בא … ענף הסייף ? הג'ודו ? החתירה ? אולי קפיצה במוט ?

מה זאת אומרת " נורמליות " בכדורגל הישראלי ?

האם בכדורגל הישראלי אין מערכת של שוק חירותי ?
ושבעצם רוב ההפסדים באים מפני שההכנסות קטנות ולא מפני שההוצאות הן גדולות ?

וכשאכן יש הוצאות גדולות על רכישת שחקן ישראלי כזה או אחר ( ביחס להכנסות ולעסקאות האחרות ) האם הן קורות סתם כי מתחשק לנשיא העשיר התורן ( גולדהאר / שניידר / אלונה / גאידמאק / זאבי / סגול / שפירא ז"ל / שחר ) לשרוף כסף ?
או שזה מפני שאין להם כל כך ברירה ( אם בכלל ) מפני שההיצע של השחקן הישראלי הוא מצומצם מאוד , בזמן שמותר רק 5 זרים ,
ולכן המחיר עולה כגודל הביקוש ( חוק חיים פשוט מאוד ובסיסי של שוק חירותי ) ?

לגבי המשכורות עצמן , אני מסכים שהן ברובן לא מוצדקות מבחינת מכבי תל אביב , וזה מצביע על אי קביעת רף צודק מסוים מבחינת ההנהלה עצמה שלא קובעת בשביל עצמה את הרף מבחינת רמת היכולות של השחקן ו/או ביצועיו לשווי משכורתו

אך בכל זאת יש עדיין שני סיבות מקלות ומרכזיות ברמת השכר של הישראלים במכבי תל אביב , והן :

1 ) השכר הגבוה משמעותית ביחס לשאר הליגה שיורדי מציע לישראלים שנימצאים בחוץ לארץ , הוא מפני שזאת סיבה משמעותית לחזרתם ארצה ( גם אם הם שחקני ספסל לפעמים )

2 ) מכבי תל אביב כדרך מועדון , מנסה לייצר כמה שיותר תחרות בהרכב הפותח ( כשיש ניסיון לייצר מצב של 2 שחקנים על כמעט כל עמדה ) ובסגל ( כשיוצא שיש כמה שחקנים שלא מתלבשים בכלל ויושבים ביציע , ולכן יש גם תחרות מבחינת השחקנים להיות בתוך הסגל )
אז כך שאחד הפיתויים המרכזיים של מכבי לשחקן ישראלי שיודע שהוא לא יהיה בטוח שיהיה בהרכב הפותח , הוא שכר " מפנק "

לגבי התחרותיות דווקא מכבי תל אביב מתנהלת מצויין , היא מתחרה הכי חזק שהיא יכולה בשביל עצמה
כמו כל פרט העושה לביתו בשוק חירותי

רוצה תחרות יותר טובה ?
תיפנה לממשלה ( טוטו – בניית מיתקנים ) למנהלת ולהתאחדות ( תקנוני עונשין טובים שיטילו קנסות ותביעות נזיקין אך ורק על הפרט המתפרע במקום על המועדון המארח , הגדלת מיכסת הזרים בקבוצות בעוד איזה זר או שניים כדי שהמועדונים יוכלו להיות יותר תחרותיים באירופה וכדי שהשחקן הישראלי לא יהיה כל בטוח במישרתו בליגה הראשונה ולכן יתחיל ללמוד ולהשקיע יותר על מנת להרוויח את מקומו , שיווק יותר טוב של הליג והשגת חסויות יותר מניבות , וכו' וכו' ) שתפקידם ליצור תשתית אירגונית וכספית הרבה יותר טובה כדי למשוך עוד אנשי עסקים שיכנסו לשאר המועדונים

לגבי סכום הרכישה בעיסקת דסה ואזולאי , אתה לא מעודכן מספיק טוב

זה לא 7.5 מיליון שקלים
זה 5 מיליון שקלים – 1,200,000 אירו לפי שער של 4.18

ובנוסף ל – 5 מיליון השקלים האלו , יש סעיף מוצהר שאומר שאם מכבי תל אביב מעפילה לשלב הבתים של ליגת האלופות או לוקחת אליפות ( סעיף שמותנה למשך כל אורך החוזים של דסה ואזולאי במכבי תל אביב – 3 עונות ואפשרות של המועדון לעונה רביעית ) נכנסת תוספת של עוד 100,000 אירו עד 200,000 אירו על כל שחקן ( זאת אומרת בין 200,000 אירו לבין 400,000 אירו )

סכומים מצחיקים שאפילו לא נחשבים כבוטנים , ביחס לסכומי ההכנסות והאפשרויות להכנסות , כאשר עולים לשלב הבתים של ליגת האלופות ו / או כשלוקחים אליפות , כך שהלוואי ומכבי תל אביב יזכו לשלם את התוספות המצחיקות האלו …

כך שאלי טביב ממש לא עשה פה את עיסקת חייו , רחוק מזה , העיסקה הזאת אפילו לא הכי גבוהה מבין כל העיסקאות שהוא עשה במשך כל ימיו בכדורגל הישראלי

אז 600,000 אירו ( על כל אחד משניהם ) על שחקני סגל נבחרת , בגילאים טובים ( במיוחד דסה שבכלל יכול להיות שחקן לפיתוח לטווח הארוך מבחינת המועדון ) זה ממש לא מטורף , בהתייחס לרמת ביצועיהם , וכישרונם
ביחס לסכומי עיסקאות אחרות שנעשו , ונעשות בכדורגל הישראלי על שחקנים ישראלים שהיצעם הוא מצומצם מאוד

ולגבי טאוואטחה , הוא אכן מגן יותר טוב מדסה והרבה יותר מוכשר משאר המגנים הישראלים
אבל כל המלל שלך עליו הוא הזוי ולא מציאותי כי :

1 ) שחר בחיים , אבל בחיים !!! לא ישחרר אותו לקבוצה אחרת בליגה הישראלית , בטח ובטח שלא ליריבה המושבעת והמאיימת על מעמדו – מכבי תל אביב

2 ) גם אם נשחק במיוחד בשבילך במשחק ההזייה הזה , שחר היה שם תג מחיר על טוואטחה , במיוחד למכבי תל אביב ( בשונה מתג מחירו האירופי שעומד על כ – 1,500,000 אירו בערך ) של משהו כמו 3,500,000 בערך

אז ניראה לך שגולדהאר היה משלם כזה סכום ?
אפילו אני ( שחושב שהוא תמים בכל הקשור לסכומים מסויימים נקודתיים שיורדי הוציא לו מהכיס על נפילות עלובות ) לא חושב שהוא עד כדי כך תמים …

ודווקא בשורה הסופית שלך אתה סוף סוף צודק במשהו …
רמת הזרים בעידן גולדהאר ( שזה פחות הוגן לבחון אותו כאחראי על הרכש , כי אחרי הכל הוא לא בא מתחום הכדורגל ויש לתת לו שנה שנתיים של חסד לימודי ) ובמיוחד בעידן יורדי ,
הם פשוט עלובים ( חוץ מפריצה , קרלוס גארסייה בשנתיים הראשונות , וארנשו שבכלל עזב כי הוא רצה לעזוב מסיבות פרטיות )

הן מבחינת היכולות והביצועים שלהם , והן מבחינת הראייה והתפישה של המועדון והמנהל המקצועי בקשר לחשיבות הזרים בקבוצת כדורגל ישראלית , יכולתם לקדם את הקבוצה ואת המועדון , והן מבחינת המאגר העצום בכל העולם המאפשר להביא זרים טובים גם בסכומים לא גדולים ( כמו שבמכבי תל אביב מחפשים ) כמו שכבר הובאו לכדורגל הישראלי ( למועדונים כאלה ואחרים ) וכמו שנימצאים במועדונים שנימצאים בבעיות כלכליות בליגות שמשתוות במעמדן ( או לכל היותר עולות בקצת ) למעמד הליגה הישראלית

פשוט צריך מנהל מקצועי שמבין ומעריך את חשיבות הזרים בקבוצת כדורגל ישראלי , וגם שתיהיה לו טביעת עין לגבי רמתם וכישורם של השחקנים
( וגם מערך מאתרים רציני כמו שיש בכל מועדון מקצועני שמכבד את עצמו ושואף להיות מוביל לא יזיק )

יואב 11 באוגוסט 2015

מיכלס,
ביג לייק. רק הסתייגות אחת בנושא יורדי-יש לו תזה של להשקיע יותר בישראלים. האם הוא טועה? אולי. האם ראוי למכבי להשקיע חזק בזרים? אולי. זה בהחלט ויכוח מעניין. אבל זה האיש וזאת דרכו.
אולי זה שיחליף אותו יחשוב אחרת.
כל עוד זה מתנהל מול מיטש, וכל עוד זה ממוקד מטרה מבחינת המערכת-זה טוב.
בשלוש העונות האחרונות אני מאמין באנשים שעובדים למענה. וזה כל כך כיף. אני יכול לנהל ויכוח על האיכויות המקצועיות שלהם אבל אני מאמין בהם! זאת פריבילגיה אדירה כאשר בעבר, לא האמנתי בכלל בכנות כוונותיהם.

ניר 10 באוגוסט 2015

גם בעיניי טוואטחה הוא המגן הטוב בארץ, אבל אין סיכוי שהוא היה מגיע למכבי תל אביב, שחר לא היה נותן לזה לקרות. מה שיותר מטריד אותי הוא שג'ורדי ממשיך עם רכישות שלא משדרגות את הקבוצה ברמה שמספיקה לאירופה. אלי דסה ושלומי אזולאי זה מה שיקח את מכבי תל אביב לליגת האלופות? הגיע הזמן שג'ורדי יקנה זרים נורמליים ויבין שלליגות האירופיות הוא יגיע רק עם זרים איכותיים ולא עם הבררה הישראלית.

עופר כהן 11 באוגוסט 2015

בסופו של דבר צריך סגל רחב לאירופה…

ירון 11 באוגוסט 2015

ניר, אתה לא מבין את משמעות השדרוג לאירופה.
מכבי לא מחפשת שחקנים שיעזרו לה לעבור שלב באלופות (זה לא יקרה) אלא שחקנים שיעזרו לה לקחת אליפות בארץ ולשחק עונה אירופאית מכובדת במקביל.
השדרוג הוא בעיקר לעייפות ופציעות אבל גם (ולא פחות חשוב) להעלאת התחרותיות.
כשאתה נלחם עם שחקן לא פחות טוב ממך על מקום בהרכב זה משפר את שניכם… :-)

אבי ערך מוסף 10 באוגוסט 2015

אני יכול להבין את הרכישה של דסה לאור המצוקה הקשה בכדורגל הישראלי של מגינים מוכשרים, מה גם שדסה עוד צעיר וניתן ללטש אותו.

אזולאי לעניות דעתי רכישה מיותרת, לא רואה כיצד הוא יכול לתרום למכבי ת״א. אזולאי הוא מקרה שמזכיר לי את אור אויסטוינד, מקרים שמצביעים על החולי בכדורגל שלנו- שחקן נחמד שנותן 4 משחקים גדולים בשנה ובכל השאר לא מורגש ונעלם לפרקים גדולים מידי, אך התקשורת פה תמיד תחפש את ה״כוכב״ הבא ותמהר לכתור כתרים לשווא.

ערן (המקורי) 10 באוגוסט 2015

חסר למכבי קשר 50:50 טוב באמצע. שחררו את ראדי. אייבינדר נשלח לחפש קבוצה. רייכרט נמכר.
יש לך ישראלי עדיף וזמין?
(נא לא להציע זר, כל עוד מיטרוביץ' תופס משבצת זר בעמדה זו)

אבי ערך מוסף 10 באוגוסט 2015

לא חולק עליך בעניין הצורך של מכבי, אלא שאני פשוט מחזיק ממנו שחקן ליגת על לגיטימי, אך לא יותר מכך.
הוא לא שחקן שייתן את השדרוג לקבוצה ולכן אני לא מסכים עם השיטה של "טוב, זה מה שיש כרגע בשוק, אז ניקח אותו"

אבי ערך מוסף 10 באוגוסט 2015

בטעות.
כתגובה לערן (המקורי).

רני 10 באוגוסט 2015

אחד הגדולים שלך. נכון שרק באמצע השוונג של הכתיבה קלטת שבעצם דסה וטוואטחה לא משחקים על אותו צד ואז למרות שכל הטיעון שלך נפל חלל ובמקום לעשות דליט על הפוסט סובבת את ההגה לכיוון אחר והצעת שאם כבר חגיגה אז למה לא לרכוש את שלושתם ?

עופר כהן 11 באוגוסט 2015

בפסקה הראשונה יש סתירה רצינית:
"ולכן שחקנים ישראלים, שלא שווים יותר מדי אבסולוטית, עושים את הכסף של החיים שלהם במכבי תל אביב. כאשר על הדרך מכבי רוצחת את התחרותיות (וזה, בלי להיות מספיק טובה כדי לעשות דברים משמעותיים באירופה)."
זה ביצה ותרנגולת קלאסי:
בהנתן הגבלת זרים ל-5, ובשוק ישראלים מצומצם, אין לך ברירה אלא לשלם סכומים גבוהים. למה? כי השוק הוא לא בוואקום, מה לעשות שאין ישראלים מובילים בכמויות, אז מה שיש עולה יותר. דסה אחד השחקנים הכי טובים לתפקידו ואזולאי שחקן בכיר בבית"ר.
אם אם מכבי לא תשלם סכומים כאלו על הישראלים היא לא תוכל לעשות דברים משמעותיים באירופה.
לגבי טיעון המחירים- 1.875 זה מה שמכבי שילמה במיליוני יורו על הירושלמים, שזה יוצא סה"כ הפסד כספי לאחר מכירה ב1.5 מיליון יורו של רייכרט וקהינדה.
אין טעם לדון בהפסדים כספיים, קל וחומר כה זעומים, כאשר מדובר בקבוצה שמתמודדת על עונה אירופית ושחקנים עזבו אותה. במילא מכבי הרוויחה 20 מיליון שקל על העפלה לפלייאוף, ובמילא תקבל עוד כסף על זכויות שידור ושטויות.

ירון 11 באוגוסט 2015

מכבי שילמה 1.2 מיליון ותשלם 1.8 רק אם תיקח שלוש אליפויות ותשחק שלוש פעמים בשלב הבתים (לדעתי רק באלופות) בארבע השנים הבאות.
הבעיה היא שכשחוזרים מספיק פעמים על 1.8 זה הופך למין עובדה מוצקה…
בנוסף, מכבי לא משלמת להם משכורות מופרכות בשום צורה. הם מתחילים ב-210000 בשנה וזה עולה ב-10000 כל שנה. אז כן, זאת משכורת יפה, אבל לא מופרכת.

ירון 11 באוגוסט 2015

עוד דבר,
אם מכבי מחזיקה סגל כפול בגודלו, היא למעשה מפנה עוד מקומות בליגת העל לשחקנים צעירים ומוכשרים.
אותו דבר נכון לב"ש של השנה, וברגע (אם וכאשר) שמכבי חיפה תצטרך לבנות סגל לאירופה ולליגה הישראלית גם היא תצטרף.
מדובר במשהו כמו 20-30 מקומות בקבוצות ליגת העל שלא היו זמינים בלי השתתפות באירופה של נציגות ישראליות.

אסף the kop 11 באוגוסט 2015

הם בדרך להפוך למה שמכבי תל-אביב בכדורסל.
רק בלי ההצלחה האירופית כמובן.

ירון 11 באוגוסט 2015

שאני אבין,
יש בארץ לפחות 5 קבוצות עם פוטנציאל קהל משמעותי כמו של מכבי.
למכבי והפועל כרגע האיצטדיון הקטן ביותר.
מה מונע מכל אחד מהמועדונים האחרים להתחרות במכבי תל אביב ???
אם יעקב שחר היה מוכן למכור 70%, להישאר נשיא כבוד ולהעביר את המושכות למישהו שרוצה ומסוגל מכבי חיפה לא היתה במצבה ואין לזה שום קשר לגולדהר.
אם הפועל תל אביב ביתה ממתנהלת במקצועיות חצי עונה רצוף גם היא היתה במועדון.
בית"ר – במה גודלהר קשור לאוהדים שמתעקשים לחרב קבוצה?
ב"ש – אם ברקת תתמיד אז ההישגים והתארים יגיעו.

באמת שאני מנסה להבין במה מכבי פוגעת בליגה.

אסף THE KOP 12 באוגוסט 2015

מי אמר שמכבי פוגעת בכדורגל ?
הכדורגל בישראל הוא חרא כך שזה לא ממש משנה מי יהיה בראש הערימה.

טרנטה 11 באוגוסט 2015

בעיני דסה טוב בהרבה מטווטחה. יש לו נטייה לחטוף כרטיסים מיותרים והוא מרבה להיפצע אבל אני מאמין שהמעבר לקבוצה מקצוענית יכול לתקן או לצמצם את הבעיה. טווטחה הוא אולי מוכשר (דגש על אולי) אבל הוא ממש רחוק מלהיות מגן מוצלח. אולי שחקן כנף. כמגן הוא ממש גרוע. זכור לי משחק של ישראל נגד קרואטיה שבו השחקן הקרואטי על הקו (לא זוכר מי זה היה) התעלל בו ולמעשה היה נראה שטווטחה הוא קיסם השיניים שלו: רזה חלש ושביר. וזה טווטחה האמיתי. אותו אתה רוצה בליברפול – בבקשה.
אזולאי הגיע בגלל העזיבה של ראדי איינבינדר ורייכרט. מכבי צריכה שחקן לרוטציה ואזולאי הוכיח שהוא בהחלט מתאים. אולי גם יש מחשבות על שחרור מיטרוביץ׳ ואז ההגיון ברור לגמרי. אובר אול אני לא רואה שום חוסר הגיון ברכישה של שניהם. המחיר אולי מופרז אבל כמו שהגיבו מעליי – זה מה יש. זה מחיר מכבי שהוא גבוה ממחיר השוק.
שיהיה בהצלחה לדסה ואזולאי. שיהיה פחות בהצלחה לטווטחה. ניפגש בסוף העונה כשסופרים תארים ונראה אם העסקה היתה טובה או לא.

יניב פרנקו 11 באוגוסט 2015

הרכישה של דסה שווה כל שקל – הילד בן 22 ועוד ייצא לאירופה – רכישה מעולה .
אני רק לא מבין איך אין קבוצה בליגה שמנסה להוציא מטביב את פריירה – השחקן הכי חשוב שם בשנה שעברה.

Gil - Zimbabwe 11 באוגוסט 2015

כל מי שכותב על להביא זרים איכותיים פשוט לא מודע לעובדה שכיום אף זר איכותי לא מוכן לבוא לשחק בישראל, זה כבר פחות הכסף זה יותר ה: "מה זה יתן לי"? ולכן ג'ורדי משקיע יותר בישראלים.
ישראל היום היא ברירת מחדל עבור זרים. אם מכבי תצליח ליצור איזשהוא רצף באירופה אולי יסכים לבוא לכאן איזה זר איכותי שמשתקם מפציעה.

יניב פרנקו 11 באוגוסט 2015

כשבוחנים את רמת הזרים של מכבי צריך להשוות לקבוצת שווים נוכחית – אם מכבי חיפה מביאה שוער טוב יותר או שלקבוצה העשירה ביותר את את הזרים הטובים ביותר בליגה בפער זה סותר את הטענה שלך.
במצב הנוכחי – להיות עם סגל שבו רק זר אחד (איגיבור) הוא רמה מעל כולם זה לא מספיק.

אם הטענה שקרויף שם את עיקר הכסף על ישראלים ולכן לא נשאר לו להביא זרים מספיק טובים (אבל כאלה שאפשר היה להביא) – זו טענה לגמרי אחרת.

יניב פרנקו 11 באוגוסט 2015

אין את…

גיל שלי 11 באוגוסט 2015

שאלת הזרים לא עומדת לבדה, היא בסך הכל חלק מהמכלול. אני לא משוכנע שהשוער של חיפה מתאים יותר למכבי מהשוער הנוכחי שלנו (הוא הודף כדורים וכמעט אף פעם לא קולט, משחק הרגל שלו לא יותר טוב מזה של חואן פאבלו). קרלוס היה זר באיכות גבוהה מאוד, אני מסכים שכנראה הדגש הוא על היה. שנה שעברה מיטרוביץ היה מהשחקנים הטובים בליגה, לא רואה אף זר בחיפה שהוא טוב ממנו בקישור.

יניב פרנקו 11 באוגוסט 2015

אתה חושב שלמכבי יש מתוך רשימה של 7 זרים את ה5 הכי טובים ?
שאפשר היה להגיד את זה שנה שעברה ?

יניב פרנקו 11 באוגוסט 2015

מתוך 7 הזרים הכי טובים בליגה 5 נציגים .
כי בישראלים יש לה

גיל שלי 11 באוגוסט 2015

מאחר וג'ורדי מאמין בבסיס ישראלי עם השלמות זרות, לא אמורים להיות לה 5 מתוך 7.
בכל מקרה – ראדה פריצה בריא כן היה החלוץ הזר הטוב בליגה לתפקידו (לא שהיתה לו תחרות גדולה, לא הביאו הרבה 9 קלאסי כמוהו)
נוסא ללא ספק הוא אחד הטובים אם לא הטוב בליגה, גם אם שנה שעברה לא ראינו את זה.
תשאל שחקני כדורגל ישראליים על מיטרו, תראה שרובם החזיקו ממנו השחקן הטוב בליגה אחרי זהבי שנה שעברה.
קרלוס אכן ירד קצת שנה שעברה, לפני כן היה אחד השחקנים הטובים בליגה, וחואן פאבלו לא כזה גרוע כמו שעושים ממנו.
אתה יודע שיש לי ביקורת על ג'ורדי, ההחתמה של קרלוס לחוזה של שלוש שנים נוספות ממש לא מובנת לי. אבל אם נבחן את הזרים בעיניים קרות, הם לא היו כאלה גרועים בשנה שעברה, פשוט פריצה היה פצוע.

יניב פרנקו 11 באוגוסט 2015

התגובה שלי לגיל השני – אם יש טענה שאי אפשר להביא זרים טובים לישראל – זה דיון אחד.
אם יש טענה שעדיף את עוגת התקציב לחלק אחרת ולשים את מירב הביצים על ישראלים זה דיון שני.

עקרונית אני חושב ונראה לי שגם אתה מסכים – שכרגע יש למכבי רק 4 זרים חתומים – מתוכם 2 לא מספיק טובים (נקודתית) לסגל ולהשקעה בו ואפשר היה לעשות פה יותר.
אבל ופה אני מסכים – צריך לשפוט מכלול ותוצאה.

Gil - Zimbabwe 11 באוגוסט 2015

יניב, הטענה שלי שאין זרים איכותיים שיגיעו לישראל. אתה לוקח את מכלול הזרים שמשחקים בישראל ומדרג אותם. אני טוען שישראל עבור זרים אלו היא ברירת מחדל, הם לא היו מקבלים חוזה במקום יותר ניחשב מישראל ולכן הם כאן.
אני חושב (לא בטוח לגמרי) שאם קרויף היה יכול לשים יד על זר איכותי באמת ומוכח הוא היה מביא אותו.

יניב פרנקו 11 באוגוסט 2015

אני בכלים שלי רואה רק חלק מהתמונה – אני לא יודע מה היו האופציות האחרות – לכן כשאני רואה את הזרים שכן מגיעים לפה (והגיעו בעבר הקרוב) – אל מול מה שמכבי מביאה -אני מתרשם שהסיפור הוא לא את מי להביא – אלא חלוקת התקציב.

דרך אגב – התפישה העקרונית שלי בדילמה הזו שונה – הייתי הולך על ישראלים בכירים וזרים צעירים – בגילאים 19-21 – כשרונות שאפשר גם לגדל ולמכור וגם לשים יד על טאלנטים שבגיל יותר מתקדם באמת לא יגיעו לישראל.

אפילו היו למכבי דוגמאות כאלה כמו מאיוקה וקאנוטה (מקווה שאני זוכר את השמות נכון)

השמן 11 באוגוסט 2015

אבל זה סתירה. מאחורה וקאנוטה בתקופתם במכבי היו צעירים מידי בשביל להוות שדרוג של ממש. פריצה לדוגמא היה הרבה יותר דומיננטי כשהיה בריא

השמן 11 באוגוסט 2015

מאיוקה

יניב פרנקו 11 באוגוסט 2015

זו לא סתירה ממש.
אם הנחת העבודה שזרים בכירים לא יגיעו והחלק הארי בתקציב הולך לישראלים אז אפשר להביא 2-3 זרים צעירים .

קח את איגיבור לדוגמא כשבא להפועל – השנה וחצי בבטיס לא תרמה לו ואפילו ההפיך – אז אם היה מגיע למכבי באותו גיל ועושה את ההתפתחות – אולי היום היה אפילו טוב יותר כרגע.

גיסנו 12 באוגוסט 2015

הגישה של קרויף אומרת שזרים צעירים לא יוכלו ללמוד מספיק מהישראלים הבכירים, לעומת זאת ישראלים (גם בכירים) יכולים ללמוד מזרים מנוסים דבר או שניים על מקצוענות.
אני אישית יותר מסכים עם הגישה הזו, וחושב שהסיכוי להביא לכאן שחקנים בני 19-20 שישדרגו את הקבוצה לשנתיים-שלוש ואז יימכרו ברווח גדול הוא די נמוך בימינו. אני גם חושב שעברו פה המון שחקנים צעירים כאלה שלא השאירו חותם ונעלמו אחרי חצי עונה/עונה.
אז פה ושם יש איזה איגיבור או אפילו איזה יעקובו – בפועל כנראה שבקרה הממש טוב תקבל לכל היותר קאיודה (שזה נחמד, ואולי בעתיד יתקדם עוד לא מעט – אבל לא זה הזר שיעשה הבדל עצום באירופה ברמתו הנוכחית)

Gil - Zimbabwe 11 באוגוסט 2015

יכול להיות שאתה צודק והשיקול של קרויף היה שעדיף לו ישראלי בכיר על פני זר שייקח לו הזמן שלו עד שתוכל לקבל ממנו משהוא, בעוד שאצל בכיר (חוץ מבן בסט) קרויף קיבל כמעט במיידי תפוקה גבוהה ולכן חלוקת התקציב היא כמו שאתה אומר.
אני אישית לא מתלהב מהזרים שהגיעו בחמשת השנים האחרונות לארץ, מכל מאות הזרים שעברו תנסה להרכיב חמישה (רק חמישה שחקנים!!) שהיו יכולים לשחק בקבוצה בחלק התחתון של אחת מחמשת הליגות הבכירות.
למכבי עדיין אין מחלקת סקאוטינג למצוא את הטאלנטים האלו, מה שהיא אולי כן יכולה זה בזכות הקשרים של קרויף לעשות "הסכם עודפים" עם אייאקס לדוגמא, להביא את מי שאייאקס לא רואים בו עתיד, ולהשביח אותו עבור קבוצות בשוויץ.

4 קל 11 באוגוסט 2015

אני נשבע שפעם כתבו באתר הזה עוד כותבים חוץ מבורוביץ'

דגש 12 באוגוסט 2015

שבוע אחרי שהפועל משלמת מיליון יורו על חצי רייכרט (שעוד לא עשה כלום בקריירה) נראה לי טפשי לטעון שגולדהאר משלם סכומים מופקעים בגלל רכישה של אלי דסה, קפטן בית"ר והנבחרת הצעירה, ב600 אלף יורו. אזולאי נראה לי טיפה מוגזם (נניח 400 אלף), אבל גם הוא שחקן נבחרת ישראל בתחילת דרכו והגיוני שג'ורדי רואה משהו שאני לא.

וכמובן: דסה מגן ימני, טוואטחה שמאלי, קשה להוציא משהו משחר אבל אני בטוח שאם תהיה אפשרות ג'ורדי יזנק עליה, ויסכים להשקיע יותר מ600 אלף. שום דבר לא פוספס.

Comments closed