סיטי טאקה

silva

התכנון היה לשים כאן תמונה של יאיא טורה. התכנון היה להקדיש את מרבית הטקסט לטורה. אני מת על טורה. אני השתגעתי בעונה שעברה ובפגרה כששמעתי עשרות ומאות פעמים שטורה בטוח עוזב את סיטי. למה לעזאזל הוא עוזב??!! ועוד דיברו על קבוצה כמו אינטר (מה לאינטר הנוכחית ולמעמד של טורה?!). ובכלל, איך זה שסיטי תוותר עליו? מה הוא לא עשה בשבילה? הרי הוא כבר אחד מגדולי שחקניה בהיסטוריה. ודאי בעמדה שלו. אני פאקינג מטורף על טורה. בגלל שהוא עושה הכל טוב. אני בכלל לא יודע אם הוא מהיר, אבל כמה תראו שחקן במידות שלו, בגודל הזה, עם השכל הזה, המסירות הנהדרות, הבעיטה המצוינת לשער, היכולת להבקיע הרבה שערים, וגם החוכמה הטקטית, והיכולות הפיזיות?

והוא לא צעיר יאיא, אבל הוא עדיין כל כך טוב. גם אם נראה לפעמים שהוא בכלל לא מתאמץ. הגדולים, לא צריכים להיראות כאילו הם מתאמצים. אולי הם כן מתאמצים, אבל אתם לא תדעו זאת.

אז אתמול יאיא טורה כובש את שני השערים הראשונים, ואני כל כך מבסוט שהוא נשאר בקבוצה, והגול השני הוא בכלל מלאכת מחשבת של פס נפלא מעשרים מטר לחיבור. ואני בטוח שאני הולך לכתוב על יאיא.

אבל יש משחק; ובמשחק סיטי משחקת כדורגל נפלא של טיקי טאקה. היא מול ווסט ברומיץ', קבוצה קשוחה שפותחת את העונה בבית מול אצטדיון מלא, ואת הבראמיז מאמן טוני פיוליס הוותיק והקשוח והטוב, ומשחקים בשורותיה 11 בריטים בהרכב (לא אוהב את זה), ולמרות כל אלה סיטי באה ופשוט עושה בית ספר לווסט ברומיץ'. והכל עם כדורגל נפלא על הקרקע. רגל לרגל. סיטי כובשת שניים במחצית הראשונה והיא בכיף יכולה להוסיף עוד שניים־שלושה.

ולמרות שכל שחקני סיטי טובים מאוד, יש אחד שמתעלה מעל כולם באופן ברור. והאיש הזה אינו יאיא טורה.

*

דויד סילבה הוא שחקן שלא מרבים לדבר בו. ברור שהוא שחקן מצוין. ברור שהוא טכני בטירוף. ברור שהוא שחקן מפתח בסיטי. הכל ברור. אבל בנבחרת ספרד הוא בחיים לא רכש לעצמו מעמד מיוחד (בכל תור הזהב בקושי היה שחקן הרכב, אם בכלל). וגם בסיטי סילבה לא כובש יותר מדי שערים.

אז גם אני הגעתי מהמקום הזה, של לא להתעלף מדויד סילבה. ככלל, יש לי משהו נגד שחקנים טכנים קטנים כאלה, שכולם חושבים שהם נהדרים ופלאיים בגלל הטכניקה, אבל הם לא מספיק פיזיים והם לא מספיק מהירים והם בעיקר לא תורמים מספיק מספרים. רבים מהם גם לא תורמים מספיק במשחקים הגדולים ולא באמת מביאים תארים לקבוצות שלהם.

קחו למשל את מסוט אוזיל. או את ססק פברגאס. אני יודע שרבים מכם מתים על השחקנים האלה, אבל לי יש את ההשגות שלי.

אך לא בהם אני דן עכשיו.

אני דן בסילבה. ואני חושב שסילבה הוא אחד השחקנים הטובים בתבל ומלואה, ובכלל לא אכפת לי המספרים שלו (למרות שאני חושב שהם לא רעים בכלל). אני פשוט חושב שסילבה הוא בעל שליטה מושלמת בכדור ושהוא שחקן התקפי מזהיר. כפי שאני חושב שאנדרס אינייסטה היה במשך כל כך הרבה שנים. יש בהם מן השונה, אך יש גם מן הדומה בסילבה ובאינייסטה, שני כדורגלנים פשוט פנטסטים.

אז גם אתמול כשראיתי לפתע את סילבה כמו פסנתרן וירטואוז פשוט מנגן על המגרש, הבנתי שעם כל הכבוד ליאיא טורה ־ ויש כבוד עצום ־ הטקסט יוקדש לסילבה דויד.

ועוד משהו: מנואל פלגריני הוא מאמן פנטסטי. צוות הניהול הספרדי חימש אותו באוסף של שחקנים טכנים (וגם בשחקנים קשוחים). אולי עדיין חסר לסיטי שחקן־שניים כדי להגיע לטופ (ואסור לשכוח שהקבוצה הזו גם מסמנת לעצמה את הטופ האירופי). אין ספק שמדי שנה היא נדפקת בהגרלה בצ'מפיונס. אבל אני חושב שהקבוצה הזו קרובה לטופ. ויש לה את המאמן ההתקפי המזהיר שיכול לקחת אותה לשם. כי פלגריני מבין שהמטרה שלו היא לשחק כדורגל טוב, ודרכו יבואו הניצחונות וההישגים. ולמרות שמרבים להסתבלט עליו, האיש זכה באליפות ובסגנות בשתי שנותיו באנגליה. פאקינג הישג.

הימרתי כאן לפני ארבעה ימים שארסנל תזכה באליפות. למרות ההפסד במחזור הראשון, וההיסטוריה המוכרת של ארסנל, אני לא רוצה לזוז מהגאנרס. עדיין חושב שזו השנה שלהם. אבל אם זה לא הם, זו סיטי.

x

 

במכבי כמו במכבי
דוקטור ליחסי אנוש

31 Comments

אלכס דוקורסקי 11 באוגוסט 2015

יואב, נהניתי לקרוא. מסכים לגבי טורה וסילבה. אכן שחקנים נהדרים.
רק לא מבין מדוע לא מוצא חן בעיניך ההרכב של ווסט ברומיץ'. מה רע בשחקנים בריטים?

יואב בורוביץ׳ 11 באוגוסט 2015

קבוצת פרמייר ליג צריכה להעמיד סגל יותר איכותי ואטרקטיבי מברומיץ', שמורכבת רובה כולה מבריטים שאינם משתייכים אפילו לצמרת הבריטית (למעט, למשל, ברהינו). אנחנו כן רואים קבוצות קטנות בפרמייר ליג מתחמשות בלא מעט זרים, חלקם טובים מאוד. לדעתי גם ברומיץ' יכולה. ההחלטה ללכת כמעט רק על בריטים שגויה לטעמי (במובן זה ההחלטה לרכוש את החלוץ הוונצואלי סלומון רונדון עשויה להיות צעד בכיוון הנכון).

אלכס דוקורסקי 11 באוגוסט 2015

אבל דווקא בתקופה שמרבית הקבוצות בפרמייר ליג משחקות עם לא מעט זרים, שיתוף שחקנים אנגלים ובריטים עשוי לעזור לקדם את השחקנים המקומיים (ובעתיד גם אולי לסייע לנבחרת).
WBA לא תתמודד כנראה על האליפות, וייתכן שהסגל הקיים יספיק כדי להשיג את מטרותיה, יהיו אשר יהיו…

שמלקנה 11 באוגוסט 2015

האם בלכתוב שסגל שחקנים של קבוצה מסויימת מונה מספר רב מידי של שחקנים מקבוצה אתנית מסויימת או מקובת לאום מסויימת אין אמירה גזענית? הרי אם היו כותבים במקור ראשון או ישראל היום שבסכנין יש יותר מידי שחקנים ערבים היית מתפלץ וטוען לקיפוח. אינני יודע אם זקן אתה, אך קרוב לודאי שאכן הנך אשמאי.

הכל כה פומפוזי, כה החלטי רק שחור או לבן, או במילותיו של מגיב חכם ממני: "פרימו של דה-באזר".

ריצ'י מקאו 11 באוגוסט 2015

רק תיזהר. מי שכל הזמן מרטיב את האצבע וזוקר אותה באוויר, נוטה לסבול מבעיות עור.

אריק 11 באוגוסט 2015

אני רוצה לברך את סיטי על עונה מצויינת. ללא ספק ראויה לתואר.

wazza 11 באוגוסט 2015

הקדמתני

גלן (שזה לא יואב) 11 באוגוסט 2015

האיטיות הורגת….
ציפיתי בדאגה לפוסט הזה והוא הגיע. ימיו של פלגריני כנראה ספורים אחרי כזה פוסט

אסף THE KOP 12 באוגוסט 2015

זכיה מהמוצדקות שנצפו

כסיפוביץ 11 באוגוסט 2015

פאקינג פאקינג פאקינג
ממש שפה מגניבה השפה העברית הזו…

רני 11 באוגוסט 2015

שפה פאקינג מגניבה

cookie-monster 11 באוגוסט 2015

וואלה אפילו לא שמתילב.
וואלה.
וגרמת לי עכשיו לחפש באינטרנט לגבי שימוש במילים מערבית בעברית. הרשימה מענינת. יש שם מילים שלא ידעתי שהמקור מערבית או שמתבסס או מושפעמ הם.

ניק 11 באוגוסט 2015

יא יא טורה לא נופל, ולעיתים אף עולה, על סס ואוזיל באי הגעה למשחקים גדולים.
הוא מדהים נגד קבוצות כמו ברומיץ אבל כשזה מגיע למשחק נגד צלסי או ברצלונה, או בקיצור כשצריכים קצת לעבוד קשה גם, הוא מאבד המון מהיכולת שלו.

פלגריני מאמן בינוני מאוד לדעתי. נכון שהקבוצות שלו משחקות התקפי ויפה, אבל כמו טורה, כשזה מגיע למשחקים גדולים זה סיפור אחר לגמרי.
נכון שהקבוצה מקוללת מבחינת הגרלות באירופה אבל עדיין אפשר לצפות ממנו לקצת יותר ממה שהוא השיג עד עכשיו באירופה.
לגבי האליפות והסגנות, סה"כ הוא המשיך את מה שמנציני עשה. הוא לא באמת שיפר את סיטי מבחינה הישגית.

ק. 11 באוגוסט 2015

לא יודע אם 'לא מגיע למשחקים גדולים' זאת הגדרה מדויקת, כי באליפות עם מנצ'יני הוא היה דומיננטי במשחקים המכריעים וגם במשחקים נוספים מול יונייטד.
אני מאד אוהב את השחקן, אבל לדעתי הוא פשוט לא ברמה הגבוהה ביותר, בעיקר מבחינה הגנתית ומול קבוצות דומיננטיות או עם קישור חזק הוא מתקשה. בוסקטס, שאף הוציא אותו בגיל צעיר מאד מההרכב של בארסה, העלים אותו במפגשי נוקאאוט של השנתיים האחרונות, בשנה האחרונה יחד עם רקאטיץ'.
בנוסף, לדעתי סגנונית הוא מתאים יותר למשחק של רחבה לרחבה (עושה זאת בארבעה צעדים).

וסילבה שחקן נהדר.
לדעתי מה שחסר לסיטי מקצועית זה בלם וקשר אחורי ברמה הגבוהה כדי להיות באמת מסוגלים להתמודד מול החזקות ביבשת, כי עם דמיקליס לא יגיעו רחוק

גיסנו 11 באוגוסט 2015

מדהים כמה הטור שלך נראה אחרת כשאתה משתמש במילים וביטויים כגון "אני חושב ש" או "לדעתי", ולא מכריז על דעתך האישית כעובדה מוגמרת וחצובה בסלע. שמחתי לקרוא טור בלי להרגיש שמזלזלים בי, ובלי סתירות פנימיות.

לגבי אירופה – סיטי נראתה טוב בשלב הבתים לפני שנתיים ועשתה במכנסיים מול בארסה שנפנפה אותה כמעט בלי מאמץ. תלו את זה בחוסר נסיון אירופי וכד'. ואז שנה אחרי סיטי העפילה בקושי מבית לא כ"כ קשה, בטח לא כזה שהמקום השני לא אמור להיות מונח אצלה בכיס, ונראתה אפילו עוד יותר רע נגד ברצלונה. לא רק שלא הייתה מגמת שיפור – אלא נראה היה שסיטי נחלשה.
עם היכולת להביא כמעט כל שחקן בעולם, ומסעות רכש יחסית מאסיביים כל קיץ – אפשר וצריך לדרוש יותר מפלגריני. הרבה יותר האמת, גם אם סגנון המשחק שלו במשחקים פחות חשובים התקפי ושובה עין.

זינק 11 באוגוסט 2015

צמד המשחקים מול ברצלונה הוא לא מדד לכלום.
לא מעט מקבוצות העילית של אירופה התבטלו בחלק מהמפגשים מול ברצלונה.

זינק 11 באוגוסט 2015

טורה שחקן נהדר.
מצד אחד גרזן אמיתי ומצד שני טכני להפליא.
גם לדעתי הוא שחקן שלם עם איכויות נדירות.

בנוגע לסילבה, יש לי בכלל תחושה שמאמנים בקבוצות הצמרת לא "מתים" על כל השחקנים קטני המימדים האלה.
למעט מסי שהוא יוצא מהכלל, אני חושב שהיו לא מעט שחקנים נפלאים כאלה שלא הצליחו להטביע חותם בקבוצות הגדולות, או אפילו להגיע לכאלה.
אם אני זוכר נכון גם על אנייסטה היו בתחילת דרכו, כל מיני דיבורים של לא מתאים וכו' בגלל הפיזיות.

matipool 11 באוגוסט 2015

לא מבין למה כאוהד ליברפול , אתה שמח שטורה נשאר בסיטי .
את האליפות שלו , פלגריני צריך להקדיש לסטיבי על ההחלקה , לסקרטל וסאקו שבמצב של 0:0 מספק בהחלט רצו למעלה כמו טמבלים בתוספת הזמן של המחצית הראשונה ולא חיפו על סטיבי ולאח של יא יא שאחראי ישירות להפסד של כמה נקודות שהיו מבטיחות לנו את האליפות אחרי שנות דור .

MOBY 11 באוגוסט 2015

ואם לא אז צ'לסי או מן יו או ליברפ… או…
אכן מהמר נפלא

גלן (שזה לא יואב) 11 באוגוסט 2015

אני חושב שטורה כבר שם. שם זה במדרגה של המלך קולין. זה כמעט חילול השם

7even 11 באוגוסט 2015

ואוו…
"אבל לי יש את ההשגות שלי"
"ואני חושב"
"אני פשוט חושב"

בורוביץ…זה לקח לך עשר שנים אבל לראשונה אתה משאיר חשיבה גם קצת לקוראים ולא מזלזל באינטיליגנציה שלהם.
סחתיק.
המשך כך..
או עד שיגיע טור פוליטי נוסף? אני מקווה שלא.

JM 11 באוגוסט 2015

והוא לא צעיר יאיא, אבל הוא עדיין כל כך טוב. גם אם נראה לפעמים שהוא בכלל לא מתאמץ. הגדולים, לא צריכים להיראות כאילו הם מתאמצים. אולי הם כן מתאמצים, אבל אתם לא תדעו זאת.

משה 11 באוגוסט 2015

יואב,
מצטרף לכותבים שפירגנו לשימוש הלשוני בטור הזה, משאיר מקום לדיון ומבוסס על עובדות.
אני מסכים איתך (אפילו זה קורה היום), אוזיל וססק הם שחקנים אוברייטד בעיני, לאוזיל אפשר גם להצמיד את המילה "בטירוף". סילבה היה שחקן הרכב כמעט קבוע בתור הזהב של הספרדים, זה לא הולך ברגל.
אני לא מחזיק מפלגריני, מאמן שזכה באליפות במזל עצום, כשמשקללים את שווי הקבוצה שלו הוא כישלון.
כמו שאמרתי קודם (לפני ההפסד שלה), ארסנל לא תזכה באליפות, סיטי אולי כן.

מאנו 11 באוגוסט 2015

הליגה האנגלית ואוהדיה במיטבהם – ליגיון זרים שמשחק "טיקי טאקה" דהוי שנקנה במאות מיליונים שעושה קרקס בבית של קבוצה עם נגרים בריטים שנקראים "קשוחים". תכף נראה פה את המים הקבוע של but can he do it in a cold rainy night, שמעודד את אותם חובבי "הליגה הטובה בעולם" שהליגה שלהם כל כך קשוחה שאפילו מסי לא היה מצליח בה.
שתיהיה לכם עונה נפלאה :-)

ניתאי 2 12 באוגוסט 2015

למה אתה לא אוהב 11 בריטים בהרכב הפותח?
קצת מפתיע שזה בא ממך, בד"כ אתה מטיף לשחקני בית מקומיים שמזוהים עם מועדון.

wazza 12 באוגוסט 2015

זה חלק מטרנד רחב של אנגלופוביה ובוז עמוק לכל מי שלא שותף לה.

יואב בורוביץ׳ 12 באוגוסט 2015

מאוד אוהב קידום שחקני בית. לא בדקתי כמה מהבריטים של סטוק הם שחקני הבית (תחושה שלי: הרוב הגדול הוא לא). אבל בלי קשר, אני חושב שקבוצה צריכה יותר זרים. זה גם יותר איכותי וגם יותר אטרקטיבי. כמובן בלי להזניח את המסורת המקומית- הן מבחינת שחקני בית והן מבחינת כדורגל אנגלי/בריטי. אבל בכל זאת, לפתוח עם 11 בריטים בהרכב זה לגמרי מוגזם (וזה גם היה נראה רע במיוחד במקרה של סטוק נגד סיטי).

ג'וש 12 באוגוסט 2015

שני שליש משחקני הפרמייר ליג – זרים !
סתם לידיעה (אם מישהו ממשיך לכנות אותה "הליגה האגלית").

מאנו 12 באוגוסט 2015

אל תבלבל את חובבי "הליגה הטובה בעולם" עם עובדות לא נעימות בבקשה

רומן 13 באוגוסט 2015

אני ממש מתחבר למה שאתה אומר.
אני גם בד"כ מעדיף את השחקנים עם הנוכחות הפיסית והעוצמות, אבל סילבה באמת קוסם, בארץ זה מה אני מרגיש לורמוט, וכמובן לוקה מודריץ' השחקן האהוב עליי בעולם יחד עם זלאטן ורוני.

Comments closed