כסף על ישראל

israelbasket

כבר שנים אני כותב על מצבו הרע של הכדורסל בישראל. בגדול, לא מגדלים כאן שחקנים. אפילו קלעים, תחום שבו גם שחקנים פחות אתלטים יכולים להצטיין, כמעט ולא מגדלים כאן. ופעם היו כאן קלעים כבירים. אור גורן, דורון ג'מצ'י, גל קנז, ארי רוזנברג, ועוד רבים רבים וטובים.

בכלל, פעם היו כאן הרבה יותר כוכבי כדורסל. היום חיים כמעט אך ורק על ליאור אליהו, היחיד שבכלל אפשר לומר עליו כשרון. עומרי כספי הוא תוצר של הרבה עבודה וגם קצת כשרון, אבל באמת לא מדובר בשחקן יוצא דופן. גל מקל הרבה פחות טוב מגארדים גדולים בעבר. וחוץ מהם, ואולי טאלנט בדמות שון דאוסון,  מה יש?

כמובן שתקשורת הכדורסל כבר שנים רבות ביותר חוטאת לתפקידה ולא מכתיבה שום סדר יום של בדיקה עקבית מה קורה בכדורסל הישראלי. אבל כבר התרגלנו למצב. כמובן שגם המאמנים שלנו, שמשום מה תמיד זוכים למחמאות מכתבי הענף שהם חברים שלהם, לא אומרים כמעט דבר על מצב הכדורסלנים בארץ. וגם אם הם אומרים, הם לא מדברים על מה צריך לשנות ולשפר והם גם לא מספיק נלחימים על זה. פה ושם יש צדיקים בסדום, למשל צביקה שרף שנלחם להקים את האקדמיה, אבל הם מעטים מדי.

אפילו חוק דפוק כמו החוק הרוסי לא הצליח לשקם את מעמד הכדורסל הישראלי, והחוק הרוסי קיים כאן כברה הרבה מאוד שנים. זאת בגלל שהשחקנים שמגיעים לקבוצה הבוגרת כמעט תמיד לא מספיק טובים. אין עם מה לעבוד, כי לא מגדלים מספיק שחקנים טובים ולא מגדלים שחקנים מספיק טובים.

אבל שכחו מכל מה שכתבתי. כי היום הנבחרת תעשה תוצאה יפה נגד רוסיה, ושוב כל גנבי הדעת יצאו מהחורים. וגם אם לא, צפו למחמאות גדולות מאוד. כולם ידברו על זה שיש בנבחרת הזאת משהו, כי היא הצליחה לנצח למרות כל ההפסדים במשחק האימון. הם שוב ידברו על הכדורסל הישראלי, שבניגוד לכדורגל, יודע לתפקד ברגעי האמת וכו' וכו'.

אבל עזבו שטויות. נבחרת רוסיה פשוט לא משחקת עם ארבעת שחקניה הטובים ביותר. טימופיי מוזגוב הוא סנטר מוביל היום באן בי איי. ראינו איזה יופי הוא שיחק בקליוולנד והגיע איתה עד לסדרת הגמר, לא מעט בגלל יכולתו בפלייאוף. סשה קאון הוא סנטר מוביל כבר שנים בצסק"א והוא עבר כעת גם לקבוצתו של בלאט. ויש את אלכסיי שווד, גארד שכבר כמה שנים עושה קריירה באן בי איי (אמנם לא מדהימה, ועדיין ספק יש לרוסיה גארדים טובים ממנו בנבחרת). וגם כמובן שיש את אנדריי קירילנקו, אולי גדול הכדורסלנים הרוסים לפחות מבחינת האן בי איי, שפרש לפני חודשים ספורים. אך ברור שאם עדיין היה משחק, יכול היה להיות שחקן מוביל בנבחרת.

אז ישראל משחקת הערב מול נבחרת בלי מיטב כוכביה. בסגל הרוסי אני בקושי מזהה שמות וגם מעט השמות שאני מזהה אין הרבה מה להתלהב מהם. ועדיין, רוסיה פייבוריטית בחמש נקודות. כנראה בגלל שאנשים עדין מתלהבים מהשם "רוסיה" ובגלל שהנבחרת שלנו באמת טינפה בהכנה. אבל לדעתי ישראל מכסה את הליין ואני אפילו חושב שיש מצב טוב לניצחון.

אז שימו 250 שקלים על ישראל (ניצחון או הפסד בפחות מחמש הפרש) כדי להרוויח 200 (1.8).

מאזן משחק ההימורים:

צ'לסי-קריסטל פאלאס: פלוס 880

ליברפול-ווסטהאם: פלוס 300

טוטנהאם-אברטון: מינוס 50

באיירן מינכן-לבקוזן: מינוס 50

קפריסין-וויילס: פלוס 100

ערן זהבי כובש מול אנדורה: מינוס 50

רומלו לוקאקו לא כובש מול בוסניה: מינוס 50

 

שורה תחתונה: פלוס 1080

 

 

חידון מספר 464. סדר אירופאי חדש
הדו"חות הכספיים של הפועל ת"א

22 Comments

משה 5 בספטמבר 2015

גם מיקי ברקוביץ, מוטי ארואסטי, טל ברודי ולבן מרסר יחסרו לישראל בגלל שהם בחרו לפרוש מכדורסל. אם הם היו משחקים הסיכויים של הנבחרת היו גבוהים יותר.

יואב בורוביץ׳ 5 בספטמבר 2015

בלי ספק

Ivan Pedroso 5 בספטמבר 2015

D:

ריצ'י מקאו 6 בספטמבר 2015

+1000

גיל ב.ש 5 בספטמבר 2015

גם אני אופטימי לפחות למשחק הפתיחה. אפשר לגנוב ניצחון. יש בעיות לרוסים מבחינה חברתית, פשוטין המאמן לא נספר ע"י השחקנים ואפשר להפתיע. לגבי המשך המשחקים, יהיה קשה מול פולין וגם מול פינלנד. את הבוסנים חייבים גם לנצח אם רוצים לעלות עם מאזן מכובד ולא לפגוש את ספרד/סרביה בשמינית הגמר.
אגב, בהצטלבות הבתים קיבלנו את בית המוות – ספרד, סרביה, איטליה, גרמניה, טורקיה. מול כל נבחרת שתבוא בשמינית הגמר אין לנו הרבה סיכוי. לכן כנראה שנסתפק בשמינית גמר (הישג מצויין גם ככה).

גיל ב.ש 5 בספטמבר 2015

הערכה שלי למיקום הנבחרות בסיום שלב הבתים:
1. צרפת
2. פולין
3. פינלנד
4. ישראל
5. רוסיה
6. בוסניה

זינק 5 בספטמבר 2015

אתה נותן לנוסטלגיה רומנטית לבלבל אותך.
אני כלל לא משוכנע שישראל הלכה אחורה. גם בעבר היינו תלויים בשניים עד שלושה שחקנים, כשכל היתר היו על תקן הפייטרים.
חדירת הנבא לאירופה גרמה להתפתחות אתלטית עצומה במדינות שבעבר לא היו שום דבר בכדורסל. צרפת היא דוגמא מצויינת.
דווקא השנה רוב הנבחרות הצעירות חזרו לדרג הראשון. אפשר לראות ניצנים של שחקנים שיהיו בעתודה לבוגרת.
כמו תמיד אנחנו סובלים מבעיית הגבוהים (יניב גרין עומד לשבור את שיא ההופעות לשחקן בנבחרת…), אבל אני דווקא מעודד.
פרוספקט כמו דאוסון לא צומח בכל יום, ולנבחרת כמו שלנו אחד כזה אחת לכמה שנים יכול להיות ההבדל.

גיל ב.ש 5 בספטמבר 2015

מסכים שלדוסון יש פוטנציאל, אבל הוא חייב להשתפר במשחק ההגנה שלו. גם בקליעה ל-3 יש לו טווח מסוים להתקדמות, כדי שהשומרים עליו ייצאו לקראתו יותר ויהיה קל לו יותר לחדור לטבעת.

גיל ב.ש 5 בספטמבר 2015

מישהו יודע אם השמועות נכונות, שפניני בעצם כשיר לשחק ושמעון מזרחי הטיל וטו על הזימון שלו כדי לשמור עליו לקראת העונה הבאה?

עומר ה 6 בספטמבר 2015

שמועות? אדלשטיין לא אמר את זה בראיון?

גיל ב.ש 6 בספטמבר 2015

כן, אבל הוא לא מפורשות ששמעון מזרחי הטיל וטו או מישהו אחר בת"א. רק אמר שלא נתנו לו לזמן את פניני, לא אמר מי.

גיל ב.ש 5 בספטמבר 2015

ניצחון עם הרבה לחימה ואמונה. כל הכבוד. עכשיו מקרי העבר מלמדים שאחרי ניצחון גדול מגיע הפסד כואב. להיזהר מפינלנד.
כמה נקודות למחשבה –
*הסנטרים לא תרמו כלום היום. פישר (בעיית עבירות מוקדמת), גרין (חלודה ובלי כושר ליותר מדי דקות) ורותבארט (שלא קיבל דקות בכלל). מול פינלנד צריך לשחק עם הרכב נמוך ולוחץ, עם כדיר ב-5.
*לא מנצלים נכון את הקליעה של יבזורי. צריך לייצר לו תרגילים.
*מה יהיה עם העונשין? ש.ח של הפארסה מ-2013 באותו המעמד.

עומר ה 6 בספטמבר 2015

פינלנד משחקים מצוין. הפסידו רק בהארכה נדד ספרד. לדעתי הם פייבוריטים

אלון 6 בספטמבר 2015

כן הפסד לפינלנד שביא אחלה נבחרת זה קחאסי לישראל כדורסל.

זכור לי ממש איזה אליפות שעשו ניצחון מעולה על קרואטיה ולמחרת הפסידו לפורטוגל.

אלכס דוקורסקי 5 בספטמבר 2015

יואב, ניתוח מאוד מדוייק שלך, לעניות דעתי.
ובכל זאת, כל הכבוד לנבחרת ובהצלחה בהמשך.

גורביץ' 5 בספטמבר 2015

שאפו על ההימור בורו

MOBY 6 בספטמבר 2015

מספיק עם תוכן פירסומי.

יובל 6 בספטמבר 2015

הטיעון שחצי מהסגל הרוסי נפקד הוא לא תקף. גם אצלנו חסר שחקן בכיר שהוביל את הנבחרת מזה שנים. ברוסיה יש כ150 מ' איש. בערך פי 17 מבמדינת ישראל. חוסר של שחקן אחד אצלנו הוא משמעותי הרבה יותר מארבעה אצלם.

the man 6 בספטמבר 2015

יוגב אוחיון פשוט נוראי. רכז שלא יודע לעשות סל אין לו מקום בקבוצה. החילוף שלו בלימונד בסוף גמר את המשחק לטובתנו. ומצחיק אותי שאומרים שזו לא רוסיה החזקה. לא. כי אנחנו חזקים מאוד כן?

גיל ב.ש 6 בספטמבר 2015

לדעתי בנבחרת מבינים רק עכשיו את החשיבות של הלפרין על רקע החולשה ההתקפית של אוחיון, והחולשה הכללית של הגארדים באחוזים ל-3. למקל ולאוחיון פשוט אין את זה מחוץ לקשת, יבזורי עוד לא איפס את הידית (ובאופן כללי לא יוצרים מספיק תרגילים בשבילו). לדוסון יש בעיקר אתלטיות ויכולת חדירה, קליעה אין לו יותר מדי בשלב זה.
הלפרין היה המניה הבטוחה מחוץ לקשת בקמפיין של המוקדמות בקיץ שעבר.
אולי כספי יחזור לכושר הקליעה שאפיין אותו בעבר, נראה שלפי המשחק הראשון הוא מקפיד יותר לחדור ולנצל את האתלטיות שלו מאשר לזרוק מבחוץ.

גיל ב.ש 6 בספטמבר 2015

יהיה קשה מאוד לחזור לקרקע מול פינלנד. יש להם את קופונן הרכז המצויין של חימקי מוסקבה ובצבע פורוודים אמריקאים כמו ג'רארד לי שיעשו את המוות לאליהו וכדיר. אני מניח שהרבה יהיה תלוי ביכולת ההגנתית של אליהו

פנדלוביץ 7 בספטמבר 2015

+100000 על הניחוש הנכון.

Comments closed