מסר למנג'ר ליברפול

brende

בראיון הטלוויזיוני לפני המשחק ברנדן רוג'רס דיבר כמעט אך ורק על Organization ו-Defense.

אז במחצית הראשונה היינו באמת מאוד מאורגנים. ועשינו הרבה הגנה. אפילו לא ספגנו.

ועדיין זו הייתה מחצית חלשה מהשניה, שבה ספגנו שלישייה.

אני חושב שרוג'רס לא מבין מה המשמעות של להיות מאמן ליברפול ולא מבין מה מטרת הקבוצה.

וגם אם הוא כן מבין, הוא לא מצליח. כמעט שלוש וחצי שנים בתפקיד ואין שום גרף שיפור. ההיפך הוא הנכון.

לפחות עד עתה הכדורגל שהקבוצה מציגה בשנתו הרביעית הוא החלש ביותר, ואל לשכוח כי הקבוצה שיחקה חלש גם בשנתו הראשונה והשלישית.

אין צורך להוסיף על כך ובכל זאת אציין כי רוג'רס הוא המאמן היחיד בהיסטוריה של ליברפול שבשלוש עונות לא זכה בתואר בודד.

לא בגלל הסיבה הזאת, אלא בגלל הכדורגל; ובגלל הרכשים הכושלים (ברובם); ובעיקר בגלל שאין גרף שיפור, וגם אין את הפילוסופיה הנכונה רוג'רס לדעתי צריך ללכת הביתה.

אני כותב זאת לראשונה. לא רציתי לכתוב זאת עד עכשיו. גם כי במשך זמן רב לא חשבתי שזו הדרך הנכונה. האמנתי ברוג'רס. העונה השניה גרמה לי לחשוב שכמאמן כדורגל (כלומר כאדם שמעביר אימונים) הוא פשוט מעולה. כי הכדורגל היה כל כך סוחף ונכון.

אבל דווקא בגלל זה לא ניתן להשלים עם ההתדרדרות הקשה שבאה לאחר מכן. וזו לא התדרדרות קצרה. היא כבר נמשכת יותר מעונה.

וכפי שכבר ציינתי, הוא בעייתי מאוד גם ברכש ובעיקר בתפיסת העולם (שזה כולל גם את השחקנים שהוא בוחר שלא לשחרר).

יותר מדי דברים איני אוהב בקבוצה הזאת. כבר בעונה שעברה כתבתי שצריך לשחרר את מרבית השחקנים. כי אני לא חושב שסביב השלד הזה אפשר לבנות קונטנדרית. אנחנו צריכים עוד לפחות חמישה או שישה שחקנים טובים חדשים.

וכמעט בטוח שאנחנו גם צריכים מאמן חדש.

*

שתיים-שלוש דקות מאוחר יותר. האם אני באמת חושב שצריך לפטר את רוג'רס כעת? האם אני הייתי מפטר אותו לו הייתי ג'ון הנרי? התשובה היא לא. אין טעם לעשות זאת ברגע זה. בעיקר כי אני חושב שחומר השחקנים הוא הבעיה העיקרית (בעיקר באשמת רוג'רס, אבל עדיין אני לא חושב שמאמן אחר יכול ממש עכשיו להפיק הרבה יותר מהקבוצה למרות שכן אפשר להפיק יותר). אבל אם אני ג'ון הנרי אני נפגש עם רוג'רס ואני אומר לו: תקשיב בן אדם. אני רוצה שהקבוצה הזו תשחק הרבה יותר אמיץ והתקפי. לא אכפת לי המחיר. כי אני שם לב איזה מחיר אנחנו משלמים עכשיו, כשאנחנו משחקים מגעיל. ובכל מקרה, זו ליברפול. זה האתוס ואין בלתו. אז זו הבקשה שלי. אם אראה שיפור ניכר בסגנון המשחק ובהישגי הקבוצה בסיום העונה, אז תישאר. אם לא, ניאלץ להיפרד. שיהיה בהצלחה. האמן לי שאני רוצה בטובתך.

 

עוד שבת של כדורגל
הנודניק, הטרחן, החכמולוג והאופטימי.

12 Comments

Yair 12 בספטמבר 2015

אני ממהר לקטול כשאני לא מסכים איתך, אז קבל מחמאות על הדאבל טייק – התגובה מהמותן וה-3 דק׳ אחרי, כולנו חווים את זה

יואב בורוביץ' 12 בספטמבר 2015

זה לא מהמותן..אני חושב על הדברים זמן רב..התחושה היא שהוא לא המאמן המתאים. אבל הייתי מחכה עד סיום העונה כדי להיות בטוח (ולקבל החלטה).

ניינר / ווריור 12 בספטמבר 2015

העסק גדול עליו

ערן (המקורי) 12 בספטמבר 2015

מדויק

דניאל 12 בספטמבר 2015

חייב להסכים. גם אני עד היום ניסיתי להימנע מהקריאות האלה, אבל תחילת העונה הזאת שברה אותי.
בנוסף לדברים שאמרת, הוא פשוט איבד את דרכו לגמרי. זאת קבוצה בלי שום מנטליות ובלי שום דרך.
אני לא יודע איך הגענו ממשחק המסירות ושמירה על כדור שהוא תיאר בתחילת דרכו, ל"תעיפו את זה לכיוון בנטקה" הזה שאנחנו חווים עכשיו, אבל אין לי אמונה בו יותר, לצערי.
יש גם הרגשה שלא רק שהוא לא השתפר בתחומים שהוא תמיד לא היה טוב, כמו החילופים ההזויים ושיחות המחצית שאף פעם לא משפיעות, אלא שהוא אף נהיה גרוע יותר אפילו בדברים שהוא כן היה טוב בהתחלה.

קאז 13 בספטמבר 2015

גם בעונה השניה ניהול המשחק שלו הפסיד לנו את האליפות. הוא אולי מעולה באימונים ובתוכניות משחק אבל הוא שוב ושוב נכשל לעלות עם ההרכב המתאים ולשנות אותו בהתאם

ירושלמי 13 בספטמבר 2015

חשבתי שההחלקה של ג'רארד היא זו שגמרה לנו את העונה.

וברצינות, ככל שהזמן חולף אני מתחיל להבין ולהפנים שכמו שרוג'רס לא היה זה שכמעט הביא לנו את האליפות, הוא גם לא היה זה שהפסיד לנו אותה.
הוא חסר השפעה לטוב ולרע, כי במקרה שלו ושל ליברפול של העונה הקודמת ושל קודמתה, ההצלחה (והכשלון) של הקבוצה קמה ונפלה על השחקנים.
סוארז, סטרלינג וסטארידג' לבדם שווים מאבק על אליפות ללא קשר לזהות המאמן, כמו שלברון לבדו שווה העפלה לפלייאוף ללא קשר לקבוצה ולזהות המאמן. בלעדיהם מדובר בקבוצה מדשדשת ואין כמעט מאמנים בעולם שהיו הופכים את (הקבוצה עם סגל השחקנים של העונה והעונה הקודמת) לקונטנדורית.

אני מתחיל לחשוב קצת כמו בורו בסוגיית השפעת המאמן על הקבוצה.

דניאל 13 בספטמבר 2015

אני מסכים שאולי לפעמים למידת השפעתו של מאמן ניתנת חשיבות גבוה מדי. אבל, ישנם גם הרבה דוגמאות של קבוצות שהחליפו מאמן (וסגל השחקנים נשאר כמעט זהה) והקבוצה השתפרה/התדרדרה פלאים, למשל, מנצ'סטר תחת פרגוסון ואחרי, סימאונה באטלטיקו או מוריניו באינטר.

ירושלמי 13 בספטמבר 2015

מאמן יכול לתת את האדג' הנוסף שחסר לקבוצה, את ה-10% החסרים או כהכנה למשחק בודד.
אם מוריניו או פרגוסון או גארדיולה היו מאמנים את ליברפול לפני שנתיים, סיכוי גדול שלא היינו מפספסים את התואר כי במאני טיים הקבוצה הייתה יודעת לעמוד בלחץ וההכנה הייתה נעשית כמו שצריך.
מצד שני, גם אם אוחנה היה מאמן את הקבוצה באותה עונה היינו נאבקים על התואר, כי אין הבדל בין רוג'רס לבין מאמנים בינוניים אחרים. השחקנים היו מספיק טובים כדי לסחוב את הקבוצה בעצמם.
השאלה היא איך משיגים את אותו בונטון של מאמנים שיצליחו להביא את התוספת של ה-10%, כשהעונה זה בדיוק ההבדל בין מקום 6-7 למקום 4-5, כמו בשנה שעברה.

בני תבורי 13 בספטמבר 2015

אתה יודע מה בורו, אחרי הטקסט המתלהם והלא מכובד שלך על ואן חאל, היית צריך לוותר על הטקסט הזה. עם זאת, אני מסכים אתך לגמרי.

ג'וש 14 בספטמבר 2015

הוא צודק גם עם ואן חאל (לא מכובד? זה בסה"כ בלוג) וגם כעת עם רוג'רס.

איאן ראש 13 בספטמבר 2015

להציע לקלופ הצעה שלא יוכל לסרב לה.

Comments closed