יהודים וערבים לא משחקים

jewsarabs

חברה נמדדת בעיקר בשעת מבחן; כפי שיחסים אמיתיים נמדדים בעיקר בזמנים קשים.

אין ספק כי אנחנו חווים במדינה זמנים קשים במיוחד. מנגד, אל לנו להיסחף: גם בימים כתיקונם אנחנו חווים כאן מציאות אלימה ומסוכנת, כמעט מדי קיץ מתלהטת אווירת הרצח והלחימה; ואף על פי כן, מה שקורה כאן בשבועיים האחרונים הוא מעבר לשגרה הרעה המוכרת.

הדבר החשוב ביותר לנסות להבין הוא איך הגענו למצב הזה (והכוונה במצב הזה היא לא רק לשבועיים האחרונים כמובן). לצערי, בדיקה כזו לעולם לא נעשית בישראל. דבר לא נעשה לשיפור המצב בין יהודים לערבים ובין ישראל לפלסטין. חיים מתוך אינרציה רעה כאשר מרבית השיח מרוכז בהאשמות הדדיות. כיוון שהיהודים הם החזקים במשוואה זו, וכיוון שישראל היא בעלת שליטה גם על הגדה המערבית ועזה, וכמובן שגם על אזרחיה הערבים, מן הראוי שישראל תעשה את המהלכים המשמעותיים. גם לשיפור מצב הערבים ושיפור מצב הפלסטינים; וגם לשיפור מצבם של תושביה היהודים, שאמנם נהנים מיתרונות גדולים לעומת הערבים ועוד יותר מול הפלסטינים, ועדיין גם אנחנו, היהודים, סובלים לא מעט מכך שאין  כאן שלום וגם לנו היה טוב יותר לו היה נעשים כאן מאמצים אמיתיים לשלום.

ועדיין, אנחנו היהודים חיים לצד אזרחיה הערבים של מדינת ישראל, והאינטרס של כולנו הוא שהיחסים הללו יהיו טובים ככל הניתן. אז ברור שאנחנו צריכים לעשות הרבה יותר על מנת להיטייב עם מצבם של הערבים (וגם הם צריכים לעשות כמה פעולות חשובות); אבל עדיין רצוי ששני הצדדים יעשו הכל על מנת לחזק את הקשרים ביניהם. כי  קיימים קשרים. וחלקם אף חיוביים. ועוצמת החברה הישראלית נמדדת לא מעט על פי עוצמת הקשרים הללו.

ועדיין, כואב הלב שהשוויון אינו באמת אמיתי. שאזרחים ערבים אפילו לא יכולים להזדהות עם הסמלים המשמעותיים ביותר של המדינה כדגל והמנון. ראוי היה שנעשה בסמלים הללו שינויים, אפילו קטנים, אבל כאלה שמדגישים שכולנו כאן באמת שווים, ושלא רק הזהות היהודית היא המושלת. הרי גם כך היהודים כאן רוב ובמדינה זאת הם יישארו רוב עוד הרבה מאוד שנים. וגם כך זו מדינה שמכריזה על עצמה כדמוקרטיה. אז מדוע שערבים לא ייהנו כאן באמת משוויון? מדוע שהם יצטרכו לגדול ביישובים שסובלים מחוסרים משמעותיים בהשוואה למגזר היהודי? מדוע שיהיה כל כך קשה למרביתם לקבל עבודה בשירות המדינה? מדוע גם במקומות עבודה שאינם בשירות המדינה ערבים רבים כל כך יסבלו מאפליה תעסוקתית? מדוע אין כמעט תחחנות משטרה ביישובים ערבים? מדוע מקרי רצח במגזר כלל אינם נחקרים במרביתם? מדוע שיהיה קשה לערבים לשכור או לרכוש דירה בכך כך הרבה יישובים שמרביתם יהודים?

אז ברור שגם חשוב שיהיה שוויון חובות במדינה; וברור  שאם אזרח – כל אזרח, גם  יהודי – אינו משרת בצבא, אז מן הראוי שיתרום כמה שנים לשירות לאומי. אבל המדינה חדלת האישים שלנו לא אוכפת זו (גם לא על הציבור היהודי שאינו משרת).

המדינה שלנו, כל שהיא עושה, הוא לנסות ללכת בין הטיפות, כמעט לא לשנות דבר, כמעט לא לשפר דבר, ודאי שלא להילחם על דבר, ועל הדרך ממש לא לדאוג שיהיו כאן צדק ושוויון אמיתיים. מספיק שיהיו על הנייר.

ולכן אני מכיר ערבים ישראלים רבים כל כך שאינם באמת מרגישים שייכים. הם לא גאים עד הסוף, ולפעמים לא גאים כלל, על השתייכותם הישראלית כי הם מרגישים שהמדינה הזו לא מאפשרת להם להרגיש גאווה על מי שהם. וזה בעיני כל כך עצוב וכל כך חמור. בוודאי שהמדינה הזו הוקמה לאחר שיהודים הרגישו לא שייכים במדינות שחיו בהם במשך דורות ומאות. העובדה שאנחנו לא די רגישים למצבם של הערבים הישראלים ובוודאי שלא עושים מספיק כדי לשפר את מצבם; זה בעיני חטא. ויש עוד חטא: העובדה שאנחנו כובשים את הפלטסינים כבר חמישה עשורים ולא מאפשרים להם להקים מדינה חופשית (שתחיה לצדה של ישראל חזקה בשלום).

אפשר לדבר כמה שרוצים על הפלטסינים ועל כך שהם שונאים אותנו ורוצים בהשמדתנו וכו'. חלק מזה נכון. אבל זה לא יעזור להם. הם לא ישמידו אותנו. אז במקום להתנהג כמו גוף חזק ובטוח בעצמו ששוחר טוב, אנחנו מעדיפים לחיות על החרב ולזעוק זעקות קוזאק נגזל, שכבר לגמרי לא נשמעות לא רק ברחבי העולם אלא גם בקרב חלקים לא מועטים במדינה שלנו. כמוני קיימים לא מעטים: אנשים שסבורים שמדינת ישראל טועה בגדול ולא מנהלת את מצבה בצורה טובה כבר זמן רב. וזה בלי קשר לעוול שהיא עושה לסביבתה, הן בפנים והן בחוץ.

זה לא אומר שהצד השני נקי. לא לא. זה לא אומר שאין בצד השני אנשים וגופים שצריכים לחסל. כל מי שמוכן להרוג בנו, עלינו להרוג בו. אבל יש בצד השני גם רוב שקט, נורמלי, של אנשים שרק רוצים לחיות בכבוד, להתפרנס וגם לחוש את הגאווה הלאומית והחופש שלהם. והם לא מקבלים את זה כבר הרבה מאוד שנים. טרור מגיע קודם כל מעוני ועזובה, שיוצרים חינוך לשנאה ואלימות. אבל תנאי החיים הפלסטינים נוצרים מתוך מציאות שגם אנחנו יוצרים. יש לנו אחריות. ולכן אנחנו גם משלמים חלק מהמחיר. והמחיר יכול להיות כבד בהרבה. הוא לא יהיה קל יותר. זה הולך לכיוון אחד. ואנחנו גם מאבדים את תמיכת העולם הנאור טיפין טיפין. אז או שאנחנו מבינים את זה, ופועלים לשנות את זה, או שאנחנו ממשיכים לא לעשות שום דבר משמעותי, או לשמור על הסטטוס קוו כפי שאוהבים לומר אצלנו.

ועכשיו לספורט:

ההחלטה הצפויה לבטל משחקים בין קבוצות מהמגזר היהודי לקבוצות מהמגזר הערבי בליגות הנמוכות ובליגות הילדים והנוער היא איומה. היא בעיקר עדות לחברה חלשה, לא צודקת, גזענית, ופחדנית. איסור להתחרות עם קבוצות ממגזר מסויים זה גם דבר שאנחנו היהודים סבלנו ממנו בעבר מאוד ועדיין סובלים ממנו (כאשר כל מיני ספורטאים ערבים מסרבים להתחרות מול ספורטאים ישראלים). אז שאנחנו, במדינת ישראל, מול המיעוט הערבי (הלא אלים בעליל מההיבט הסטטיסטי. אין כמעט מיעוט אתני/דתי של 20 אחוז בעולם שמייצר כל כך מעט אלימות כמו המיעוט הערבי בישראל, זה על פי מחקרים), נחליט לבטל משחקים בין יהודים לערבים, מי שאמורים להיות אחים ישראלים, רק כיוון שיש פיגועי טרור של זאב בודד ברחבי המדינה?

ההחלטה הזו כל כך נואלת ופסולה שאני עדיין לא בטוח שהצלחתי להסביר עד כמה היא כזו.

 

מישמאמיןלאמפחד
איך פגרת הנבחרת תתרום למכבי

319 Comments

רטקסס 14 באוקטובר 2015

היי יואב,
אשמח לשמוע מאיפה המידע הבא?

" המיעוט הערבי (הלא אלים בעליל מההיבט הסטטיסטי. אין כמעט מיעוט אתני/דתי של 20 אחוז בעולם שמייצר כל כך מעט אלימות כמו המיעוט הערבי בישראל, זה על פי מחקרים) "

אני לפעמים מתווכח עם אנשים על החברה בישראל, ועל יחסי האלימות, ועל מיעוט פשעי ה"רחוב" אל מול הפשע המאורגן, וששיעורי הפשיעה האלימה (תקיפה, רצח, אונס, סחיטה באיומים) נמוכים יחסית לעולם המערבי (מספר רציחות ל-1000 איש). העבירות הקלות (גניבות רכב, שוד, הונאה) יחסית בממוצע.

אז אשמח לדעת מאיפה הנתון שלך, אפילו כתבת אינטרנט שקראת בנושא, כדי שאוכל להסביר זאת לאנשים.

ר.בקצה 14 באוקטובר 2015

הנתונים אולי נכונים, אך מה חלקם של הערבים בנתונים הללו?

ישי 14 באוקטובר 2015

אצל הבסקים או הקטלונים יש יותר פשיעה לנפש מאשר אצל הערבים?
זה נכון או סתם הזיה?

ר.בקצה 14 באוקטובר 2015

כתבתי תגובה שבה מופיעים נתוני הפשיעה במגזר הערבי, על פי נתונים שנאספו בידי מרכז המידע של הכנסת.
היא לא פורסמה "משום-מה".

ישי 14 באוקטובר 2015

אבל אין שום השוואה לשום דבר.
[חוץ מזה, תפסיק להיות פרנואיד; דווקא יואב לא מצנזר פה כלום]

ר.בקצה 14 באוקטובר 2015

הנה, בדוק את תגובתי- מס' 4 בשרשור

בני תבורי 14 באוקטובר 2015

ישי,
אף אחד לא מצנזר כאן כלום, אבל הנח לר. בקצה ליהנות מהיותו מיעוט נרדף.

ישי 14 באוקטובר 2015

לא מצנזרים, אבל מוחקים. אם בפוסט שלך אני אכתוב כלפיך אוסף קללות מכוערות, אבל באמת מכוערות, ובלי קשר לכלום, אני מנחש שתמחק אותי. גיל שלי כבר הכריז על מדיניות מחיקה (ואחר כך אמר שלא ישתמש בזה). בורו לדעתי מאפשר לאנשים לכתוב עליו כל, אבל ממש כל, מה שבא להם.

בני תבורי 14 באוקטובר 2015

מחיקה של קללות ודברי בלע אינה צנזורה, זו הגדרת גבולות הדמוקרטיה.

ישי 14 באוקטובר 2015

אין לי בעיה עם מחיקה כזו (אני בעד). רק אמרתי שאפילו את זה אני חושב שבורו לא עושה.

אורי 14 באוקטובר 2015

לגבי ההחלטה על ביטול המשחקים –
זה ממש לא "איסור להתחרות עם קבוצות ממגזר מסויים". ההחלטה רלוונטית למשחקים באזור מסוים – הצפון, שלפי הבנתי יש מודיעין לפיו בוטלו המשחקים. אין פה גזענות. בשאר הארץ משחקים מתקיימים כרגיל. בנוסף ההחלטה לא סופית ומחר אמורה להיות הערכת מצב.
לא מצדיק אותה ב100 אחוז אבל אני יכול להבין מאיפה זה מגיע.
המשחקים שבוטלו הם בליגות נמוכות או ליגות צעירות , שגם כך אין שם מספיק סד"כ ותקציב לאבטחה ראויה.
יש לך ילדים? היית שולח עכשיו ילד בן 15 במיניבוס למשחק כדורסל בסכנין בלי בעיה?

יואב בורוביץ׳ 14 באוקטובר 2015

גם ברחובות אין אבטחה ראויה וכמעט כל הפיגועים הם ברחובות. פיגועים יכולים להיות בכל מקום. זה לא צריך להיות משחק ספורט. כל אחד יכול לנסות לפגע בילדים יהודים (או ערבים) בכל מקום.

אריאל 14 באוקטובר 2015

יואב ההחלטה היא לא גזענית אלא בטחונית נכון שיש פיגועים גם ברחובות אבל משחק זה מקום שיוצר חיכוך של כמות של אנשים בדרך כלל גם היצרים בטונים גבוהים אז יש יותר חשש. לפני כ12 שנים אני שיחקתי בקבוצת כדורסל בגוש עציון ובאותה תקופה גם היו המון פיגועים גם אז היו לא פחות פיגועים בירושלים תל אביב ושאר ערי ישראל מאשר בגוש עציון ובכל זאת הוציאו אותנו מהליגה עקב המצב הבטחוני.

יואב בורוביץ׳ 14 באוקטובר 2015

לא המצאתי את הנתון. קראתי עליו, שמעתי עליו בהרצאות. אם תחשוב על מספר מקרי הרצח של אזרחים ערבים ישראלים כלפי יהודים ישראלים, אולי תגיע למסקנה שהוא ככל הנראה נכון.

ר.בקצה 14 באוקטובר 2015

תגובתי לא אושרה משום-מה. האם משום שהיא מזימה את התעמולה הפרו-ערבית?

ר.בקצה 14 באוקטובר 2015

זהירות! תעמולן פרו ערבי לפניך-
שימו לב לנתונים שנאספו במרכז המידע והמחקר של הכנסת (אמנם לשנת 2009):

"…נוסף על נתוני הפשיעה הכללית ניכר חלקם הגדול של אזרחים ערבים בעבירות אלימות חמורות. בשנת
2009 היה חלקם של ערבים בעבירות אלה גדול מאוד בהשוואה לחלקם בכלל האוכלוסייה:
ערבים היו %40 מכלל החשודים בתיקי רצח; %36 בתיקי ניסיון רצח; %36 בתיקי תקיפה חמורה; %40
בתיקי הצתה; %36 בתיקי שוד ו-%43 בתיקי שוד בנסיבות מחמירות."
http://goo.gl/pyW0wJ

בני תבורי 14 באוקטובר 2015

ר. בקצה יקר עד מאוד,
אתה קצת פרנואיד ואסביר: התגובה הזו שלך, שכל כך היה ברור לך שלא עלתה בכוונת זדון, כוללת קישור וכל תגובה כזאת, אפילו של שמאלנים יקירי המערכת, מועברת להמתנה וזקוקה לאישור כדי לעלות. בפעם הבאה אנא השתמש בשירותי גוגל בקישור זה כדי לצמצמם את כמות השטח הנדרשת לפרסום הלינק המצורף. https://goo.gl/

ר.בקצה 14 באוקטובר 2015

מקבל בהכנעה

אורן השני 14 באוקטובר 2015

עכשיו יגידו שזה כי אנחנו רודפים את הערבים המסכנים על רקע לאומני / גזעני ועוצרים אותם על לא עוול בכפם

אני אוהב איך שבורוביץ' רושם "עובדות" לפי תחושה אישית ואז מגיבים לו עם הנתונים האמיתיים שמראים בדיוק ההפך

ישי 14 באוקטובר 2015

אבל איפה ההשוואה למיעוטים אחרים.
הטענה היא לא שהפשיעה במגזר הערבי מעטה, אלא שהיא מעטה יחסית למיעוטים אחרים בעולם.

ר.בקצה 14 באוקטובר 2015

זו טענת הכותב, ועליו להוכיח אותה. אגב, שים לב לניסוח הטיעון-
"אין כמעט מיעוט אתני/דתי של 20 אחוז בעולם שמייצר כל כך מעט אלימות כמו המיעוט הערבי בישראל, זה על פי מחקרים".
התנאי הזה פוסל את רוב המדינות בהן יש מיעוטים אתניים, ואולי אף את כל המדינות שבהן יש מיעוט מוסלמי/ערבי..

דור בלוך 14 באוקטובר 2015

כל מילה וגו'

סער 14 באוקטובר 2015

כל הכבוד על השמעת הדעה הזו בימים שכאלו.
כשהרשת מוצפת בסגנון דוברת בני יהודה.

עומר ה 14 באוקטובר 2015

+1

-גיסנו- 14 באוקטובר 2015

או שאולי זאת הסיבה שביטלו משחקים בצפון?
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4709779,00.html

האם היית ממליץ, למשל, לקבוצת ספורט אמריקאית שמייצגת אזור שנחשב "לבן", להגיע לקיים משחקים בפרגוסון בזמן שהיו שם מהומות?

ניר 14 באוקטובר 2015

זה בדיוק הענין (אני מוצא עצמי נפעם שאני מסכים עם בורוביץ על משהו, גם אם חלק מהקביעות בדרך הזויות לדעתי), בארה״ב זה היה מתקיים. עם 2000 שוטרים ועם אפס סובלנות למי שהיה מנסה להתסיס את האוירה אפילו בקללות, אבל היה מתקיים.

זה בדיוק ההבדל ומה שהמדינה נכשלת (מסיבות שונות, אבל לא בגלל ממשלה כזו או אחרת) לספק לאזרחיה שומרי החוק, יהודים וערבים – מגן מפני המיעוט האלים.

זינק 14 באוקטובר 2015

ניר, אתה מתעלם מעובדה פשוטה שחיכוך כזה במצב הנוכחי, מצריך כוח אדם גדול.
מה לעשות – אין.
מתי בפעם האחרונה בארץ העבירו חיילים ת"פ של המשטרה?
עם כל הביקורת שיש על הגוף הזה, בימים האחרונים הם בפריסה מקסימלית ועם כל הכבוד לספורט ולשגרת החיים – החיים חשובים יותר.

רפאל 14 באוקטובר 2015

אם כבר בנושא זה, אישית אני בעד שהמשחקים של סכנין-בית"ר יתקיימו ללא קהל של קבוצת החוץ אך עם אבטחה מספקת בשביל שהשחקנים לא ירגישו מאוימים. מתחילים קריאות גזעניות/לאומניות? נפסק המשחק, הפסד טכני. אין בעיה. הדבר אמור לגבי כל צד שיש לו הסטורייה של אלימות גואה שאינה בשליטה.

קפטן קוקי 15 באוקטובר 2015

יש ספר שאני מאוד אוהב, שנקרא "העולם על פי הכדורגל" (פרנקלין פויר). מומלץ מאוד לקרוא בלי קשר.
באחד הפרקים הוא מתאר שם את הסיפור של האולד פירם, ואיך בעלי המועדונים וגורמים בעלי אינטרס כלכלי הפכו אותו לקרב של שנאה עקובה מדם. מה שהתחיל כיריבות סימבולית הלך ונופח לממדים של קרב אמיתי, בגלל שהם גילו ששנאה מוכרת ועוד ממנה שווה עוד כסף.
זה מאוד מסתדר עם מה שקורה בין בית"ר וסכנין.
רק שאצלנו הדלק כבר קיים בלאו הכי.

אורן השני 14 באוקטובר 2015

1. מדוע אתה תמיד דורש כל-כך הרבה מה"ישראלים החזקים" וכלום ושום דבר מה"ערבים המדוכאים" ומה"פלסטינים הנשלטים"?
מדוע להם אין תפקיד למלא בשיתוף פעולה כלשהו? מה עם חברי הכנסת הערבים (סליחה, פלסטינים לטענתם) המסיתים שלא מייצגים את הציבור שלהם? מה עם הציבור הרב שלא רוצה לחיות איתך בשלום? מה עם ה"עם הפלסטיני" שמאפשר לאירגוני הטרור לגדל את ילדיו? איפה הביקורת העצמית של הערבים ושל ה"פלסטינים"? איפה האחריות שלהם?
2. האם אי-אפשר בתור יהודי ישראלי לשמור על הקיום ולהתגונן מבלי שאנשים כמוך יקראו לזה תוקפנות וחוסר נכונות לשלום? גם אם אני החזק או מה שלא תקרא לזה, מדוע איני אעשה הכל כדי שמי שרוצה להילחם ולרצוח אותי יסבול קודם, במיוחד כשהוא מראה פעם אחר פעם שזו המטרה האמיתית שלו (ולא "לשחרר את פלסטין" או ההמצאות האחרות של הפונדמנטליסטים השקרנים האלה).

שלא תחשוב, יש לי הרבה ביקורת על השלטון שלנו, אבל אתה לוקח את זה למקומות קיצוניים מדי, לוקח את כל האחריות עלינו ומסיר אחריות לגמרי מהצד השני. זה לא מספיק להגיד "שאנחנו נצא בוגרים / נשפיע כמה שאפשר על עצמנו" כי זו בכל זאת צביעות ועצימת עיניים למול מי שאנחו צריכים להתמודד איתו, אזרחים ואויבים שלא רוצים אותנו כאן.

ר.בקצה 14 באוקטובר 2015

מה כבר ניתן לצפות מיוצאי אש"פתון "העיר"?

דיזידין 14 באוקטובר 2015

אף אחד לא מצפה שלא תשמור על הקיום ושלא תתגונן.
גם ילדים של שמאלנים הולכים ברחוב, נוסעים באוטובוס ואפילו משרתים בצבא.
ואפשר להניח שממשלת שמאל היתה מגיבה לטרור הנוכחי בלא פחות תוקפנות ביחס לממשלת הימין.

מה שבן מצופה זה שהממשלה תציג חזון, תוכנית, יעד, ותפעל להשיגו.
השמאל רוצה הפרדה, שתי מדינות.
מה הימין רוצה? שתח מדינות? מדינה אחת דו לאומית? טרנספר? אוטונומיה לפלסטינים? סטטוס קוו ובינתיים נתנחל ונחכה למשיח? מה?
ונניח שאין עם מי לדבר בצד השני. עדיין, מה התוכנית, מה היעד?
ונניח שהצד השני רק רוצה אותך מת, כמו שאסף אומר, מה התוכנית?
להאשים, גם אם בצדק, את הפלסטינים זה לא אסטרטגיה (בדיוק, אגב, כמו שלהתקרבן ולהתבכיין לאמריקאים על הגרעין האיראני זה לא אסטרטגיה).

ר.בקצה 14 באוקטובר 2015

2 מדינות זה לא מספיק- מדינה אחת לערבים, ועוד אחת לכל אזרחיה זהו פתרון שאינו קביל.

דיזידין 14 באוקטובר 2015

מה לא קביל אני יודע.
השאלה מה כן קביל.
להאשים את הפלסטינים ואת השמאל, והלהיט החדש של מירי רגב ולשכת נתניהו – להאשים את ישראל ביתנו במצב – זה לא חזון ולא אסטרטגיה.

אורן השני 14 באוקטובר 2015

אבל שניכם נטפלים לתפל. אם אתם רוצים תשייכו אותי גם לשמאל לצורך העניין.

הבעיה שלי היא שבורוביץ' כותב כ"כ בהחלטיות כמה אנחנו כובשים אכזרים ורעים וכמה הצד השני מסכן ומחכה שאם רק נתמוך בו ונקים לו מדינה הכל יהיה בסדר וכולם יחיו בשקט ובשמחה.

אז יש לי חדשות בשבילכם – זה לא יקרה. מה הפתרון? לא יודע, בוודאי שגם ביבי לא יודע (ואני לא הצבעתי לליכוד או ימינה ממנו מעולם) אבל בואו קודם נפסיק לרדוף אחר עצמנו ולא נתבייש להכיר בכוונותיו האמיתיות של אויבינו ואז נחשוב מה לעשות.

צור שפי 14 באוקטובר 2015

טפל. תפל זה בלי טעם.

אורן השני 14 באוקטובר 2015

נכון, נטפלים למשהו חסר טעם :)

סתם, תודה.

אורן השני 14 באוקטובר 2015

אין ספק שההסתה וההתלהמות של ביבי, רגב וח"כים ושרים אחרים מהימין ובעיקר חלק מתומכיהם הערסים והטיפשים (רשמתי על זה בפוסט של יניב פרנקו) נוראיים, אבל זה לא אומר שהשמאל הקיצוני הוא בסדר וזה גם לא הייתה הפואנטה שלי בשאלה לבורוביץ'.

אסור להעביר ביקורת גם על ה"ימין" הלא מתון וגם על ה"שמאל" הלא מתון? שניהם גרועים בעיניי בדרכיהם השונות.

ר.בקצה 14 באוקטובר 2015

התייחסתי לניסוח שלך בדבר השמאל שרוצה בשתי מדינות. החלוקה לשתי מדינות לא מספיקה. מי שקורא לפתרון כזה, נדרש להסביר מהי המהות של 2 המדינות הללו- האם מדובר ב- 2 מדינות ל- 2 עמים?

yaron 14 באוקטובר 2015

צודק במליון אחוז! השאלה היא בכלל לא אם אבו מאזן יכיר במדינת ישראל כמדינת העם היהודי, השאלה היא אם ערביי ישראל רוצים ויכולים להכיר בה ככזאתי.

yaron 14 באוקטובר 2015

ודרך אגב, זאת בדיוק הסיבה שהפלשתינאים (ולפעמים אובמה והאירופאים והשמאל הישראלי) שינו את הניסוח מ"שתי מדינות לשני העמים" ל"פתרון שתי מדינות"

בלייק 14 באוקטובר 2015

חשבתי שזה כי אין כזה דבר "עם פלשתינאי".

yaron 14 באוקטובר 2015

למה חשבת? שמעתי אותי פעם אומר את זה?

yaron 14 באוקטובר 2015

דרך אגב, "אפילו" ביבי אומר את זה…
אולי גולדה אמרה שאין… :-)

yaron 14 באוקטובר 2015

ציטוטים של גולדה (סתם בשביל הדאחקות)
"כשאני עליתי ארצה, לא היה דבר כזה 'עם פלסטינאי'."

"כולנו פלשתינאים, רוצים הוכחה? עדיין יש לי את הדרכון הישן."

"אם לסבתא שלי היו גלגלים היא הייתה עגלה." ~ כשנשאלה מה אם יאסר ערפאת יהיה מוכן להכיר בישראל

"איך נוכל להחזיר את השטחים המוחזקים? אין אל מי להחזיר."

"לא היה דבר כזה פלסטינאים. מתי לאורך ההיסטוריה חי עם פלסטיני עצמאי בארצו פלסטין?

יוני 14 באוקטובר 2015

+1000

ישי 14 באוקטובר 2015

השאלה היא לא מה רוצים, אלא מה אפשר להשיג.
זה נכון שקודם כל צריך לחשוב על איזה מטרה אוטופית. מבחינה זו, אני לא חושב שלשמאל יש איזה עניין בשתי מדינות. לגבי זה יש הסכמה על כך שרוצים מדינה יהודית בארץ ישראל ללא פיגועים. יש מיעוט מאוד קטן של שמאל קיצוני שמתעניין בערבים (ועל זה נאמר "כולם מדברים על שלום אף אחד לא מדבר על צדק").
הימין רוצה לשמור על מדינה יהודית בארץ ישראל בלי לשקוע באשליות. השמאל חושב שיותר חשוב לשקוע באשליות. הטענה שלימין אין תוכנית היא טיפשית כי עדיף לאלתר בלי תוכנית מאשר להגשים תוכנית שתוביל אותנו לאבדון. חימוש האויבים בנשק למשל היה דבר מאוד מאוד מטומטם, שבהחלט הרחיק אותנו מהמטרה המשותפת.
הייתי מעדיף להמשיך לחיות באינתיפאדה הראשונה לפני שהסכמי אוסלו פרצו. אני גם מעדיף להמשיך לחיות במצב הנוכחי מאשר לחיות במצב יותר גרוע שהשמאל יארגן לי.

אורן השני 14 באוקטובר 2015

עזוב שאני מסכים איתך לחלק מהדברים, וזה לא משהו אישי, אבל:

איך אתה יודע מה כל השמאל וכל הימין חושבים? אפילו רוב? אולי יש קצת שהם ככה (קיצונים) אבל בתכלס לא מייצגים אף אחד, ואותם אתה לוקח בשביל להתנגח בצד השני (או לפרסם סטטוסים מטומטים כמו מאיה דמאיו – הדוגמה הכי טובה)? ואיך אתה משייך אנשים לכל קבוצה? לפי הגישה לערבים (תתפלא, גם "שמאלנים" יכולים להתנגד לטרור ולעשות מילואים ולא חייבים לדאוג לפלסטינים כל-כך) או למי הצבעת בבחירות (זה משתנה כל פעם) או הגישה להנתחלויות? לכלכלה? פעם זה היה קל – כן תהליך שלום, לא תהליך שלום, היום אתה שמאלני במשהו אחד וימני במשהו אחר.

בגלל הכללות כאלה – השמאל ככה, הימין ככה – כל אחד תוקף את השני על סמך החלטה אם הוא "שמאלני" או "ימני" ולא לפי מה שהוא חושב ואומר על הנושא. ומעניין גם שאתה יודע לחזות את העתיד, מה השמאל הולך לארגן לך.. וואי וואי. רק תגיד קודם אם אתה מתכוון למר"צ או לערבים (כי כל השאר כבר לא ה"שמאל" אתה מתכוון אליו אלא "מרכז" הרבה יותר).

yaron 14 באוקטובר 2015

השאלה היא בדיוק "מה רוצים"
גם אנחנו וגם הפלשתינאים

ישי 14 באוקטובר 2015

זו הייתה תגובה לדיזידין
סליחה על השרשור השגוי.

אסף the kop 14 באוקטובר 2015

בורוביץ
הטור שלך הוא כל כך ניינטיס שהייתי בטוח שתצרף אליו שיר של הספייס גירלס
תתעורר ותריח את המציאות
הם רוצים אותך מת ולכן הם יהיו אלו שימותו

תומאס נוימן 14 באוקטובר 2015

אז למה אתה לא הורג אותם?

אסף THE KOP 14 באוקטובר 2015

אך ורק בגלל החוק.
במלחמה שתבוא עלינו, כנראה שלא תהיה לי ברירה אלא לעשות זאת (וזאת בהנחה שיקראו אותי לשירות המילואים).

יהושע פרוע 15 באוקטובר 2015

אתה רחוק שינוי חוק מהשמדת עם.
מעניין.

הימין מבטל סמכויות של בית המשפט.
מעניין.

הסתה כנגד גזע ברחבי המדינה.
מעניין.

אסף the kop 15 באוקטובר 2015

ושוב פעם אתה לא מבין את הנקרא.
אני רחוק זימון למילואים על מנת להילחם באוייב הפלסטינאי.
תמשיך לשקר ולהסית.
אבו מאזן עוד יכול לקבל אצלך שיעורים.

יהושע פרוע 15 באוקטובר 2015

אתה אמרת הם. בורוביץ כתב על ערבים לא על חמאס ובטח שלא על מחמוד עבאס. טרול מטורלל

אסף the kop 15 באוקטובר 2015

אין לי בעיה שתאשים אותי בהקשרים ההזויים שרצים לך בראש. אני מוכן להכיל.
זאת לא אשמתך שאתה כזה, ככה חינכו אותך בבית.

נביא בעירו 15 באוקטובר 2015

אסף, לקורא מהצד, שאין לו איתך שום דבר אישי, היה נראה שאתה בהחלט אומר שהסיבה היחידה שאתה לא יוצא לרחובות ומתחיל להרוג ערבים היא בגלל שהחוק אוסר עלייך את זה…

אסף the kop 15 באוקטובר 2015

או.קיי.
תודה על ההבהרה ומתנצל על אי ההבנה.
הרג הפלסטינאיים יהיה רק במסגרת מלחמה עם האוייב הפלסטינאי.
צר לי להרוס את חלום השלום, אבל זה הכיוון שאליו נגיע.

אביאל 14 באוקטובר 2015

בורוביץ – למה אתה לא עונה למה שר. בקצה כותב ? למה שלא תכתוב בגוגל – אלימות במגזר הערבי בישראל ותקרא את הדו״ח של מרכז המחקר והמידע של הכנסת, גוף מהימן שמיטב כתבי העת המפורסמים בעולם מקבלים אותו כמקור מוסמך לנתונים ולציטוט מחקרי ? למה ? על איזה הרצאות אתה מדבר ? על איזה מחקרים אתה מדבר ? ועל איזה חוקרים אתה מדבר ? למה הם לא מופיעים בשום חיפוש בגוגל ?

דיזידין 14 באוקטובר 2015

אפשר להניח שהוא התכוון לאלימות לאומנית, נגד יהודים, ולא לרצח היומי בטירה או בטייבה.

ר.בקצה 14 באוקטובר 2015

למה צריך להניח? הרי יש מחקרים, לא? אני משוכנע שניתן לספק קישורים למחקרים הללו..

נביא בעירו 15 באוקטובר 2015

אפשר גם לדבר לגופו של עניין.

ברור שבורוביץ׳ אמר ״מחקרים״ כשאין לו לינק למחקר כזה ביד. גם לי אין, אבל זו טענה מוכרת שמאוד קשה להתווכח איתה. תגיב לגופה של טענה: לדעתך, בהתחשב בסכסוך היהודי-ערבי, 1948 וכל מה שהלך פה ב-70 שנה האחרונות – יש הרבה אלימות של ערביי ישראל כנגד אזרחי ישראל היהודים? נתוני הפשיעה שאתה מביא לא רלוונטיים בעליל. ברור שיש יותר אלימות אצל ערבים בגלל המצב הסוציו-אקונומי שלהם (מעניין לראות מחקר שמבודד את המשתנה הזה ומשווה בין אוכלוסיות ערביות ויהודיות מאותו חתך מעמדי. אני מניח שהתוצאות עדיין היו מעט מוטות ״לטובת״ הציבור הערבי, אולי אפילו בגלל שיש קצת מוטיבציות לאומיות גם בפשיעה שהיא לא פיגועים על רקע לאומנים, אבל אני בטוח שהתוצאות היו הרבה פחות מבוהקות…).

ישי 15 באוקטובר 2015

זו טענה מוכרת שמאוד קשה להתווכח איתה?!
אם הטענה מוכרת לך אז אני כבר לא יכול להתווכח איתה? אם הטענה לא מגובה בנתונים היא לא שווה שום דבר.

אופיר 15 באוקטובר 2015

לא מביע דעה כאן, אבל אם כבר הטענה שהאלימות של ערביי ישראל כלפי היהודים היא *כן* יוצאת דופן היא זו שדורשת הוכחה.

אמפירית (מבעד עיני) מה שאני מזהה אצלם זה נהיגה מופרעת והשחתת המרחב הציבורי (טינופת ברחובות שלהם ובאתרי תיירות). מי שגר קרוב לבדואים או בשרון טועם את נחת זרועם גם במגוון מעשי שוד וביזה. כאמור: לא השכנים שאף אחד בעולם היה מאחל לעצמו, כיבוש או לא.

נביא בעירו 15 באוקטובר 2015

מדובר כאן על אלימות לאומנית. האם בהתחשב בהיסטוריה שיש בין שני העמים אפשר היה לצפות לפחות אלימות מצד ערביי ישראל? ״הנתונים״, שכולם פה אובססיביים לגביהם, לא ממש רלוונטיים במקרה הזה. כל מקרה שונה מהאחר. ועדיין, אם תחבר את כל ההרוגים שנרצחו על ידי אזרחי ישראל הערבים על רקע לאומני לאורך השנים תגיע למספר מאוד קטן, אם אתה מביא בחשבון שמדובר בעם שנמצא איתנו במלחמת קיום, על רקע דתי-לאומי-אתני…

אופיר 15 באוקטובר 2015

מסכים, מספר מקרי האלימות על רקע לאומני הוא ככל הנראה זעום (למעט אירועים נקודתיים כמו ספטמבר 2000). רוב האלימות שלהם טבועה עמוק בתרבות השוד, ההרג ודיכוי הנשים שלהם.

יוסי 14 באוקטובר 2015

"העובדה שאנחנו לא די רגישים למצבם של הערבים הישראלים ובוודאי שלא עושים מספיק כדי לשפר את מצבם; זה בעיני חטא. ויש עוד חטא: העובדה שאנחנו כובשים את הפלטסינים כבר חמישה עשורים ולא מאפשרים להם להקים מדינה חופשית (שתחיה לצדה של ישראל חזקה בשלום)"

מביך ומעליב. אפילו בתקופה כזאת שמנסים לשחוט יהודי ברחובות אתה מאשים את ישראל.

בעיני זה חטא לתת אפליה/העדפה מתקנת באוניבסיטה לטובת ערבים לעומת חיילים משוחררים. לא מאפשרים להם??? אנחנו (היהודים) היינו מקימים מדינה לתפארת עם הרבה פחות ממה שהוצע לפלסטינים, הבעיה שהם לא מעוניינים!!!

אמרו מעתה: יואב "אני אוהב ערבים" בורוביץ' (זה מה שכתבת ספוסט קודם כמדומני)

yaron 14 באוקטובר 2015

כל הכבוד יואב על פוסט אמיץ!

סוף סוף איש שמאל שמודה שהבעיה היא שערבים לא יכולים להזדהות עם הסמלים המשמעותיים ביותר של המדינה כדגל והמנון, ולא איפה יעבור קו הגבול או כמה כבישים נסלול וכמה בתי ספר נבנה.
סוף סוף איש שמאל שמודה שהוא בעד הפיכת מדינת ישראל ל"מדינת כל תושביה"
אתה מציע לשנות את הדגל וההמנון, מה לגבי סמל המדינה ומגילת העצמאות? מה לגבי חוק השבות?
היה לנו דיון בדיוק על הנושא הזה בפוסט של איציק אלפסי "אינתיפאדת הפייסבוק". אני מתנגד לדעתך אבל מעריך את היושרה שלך.

בילבו באגינס 14 באוקטובר 2015

בזמן האחרון אני קורא הרבה פוסטים של אנשים באמת חביבים עם גישה מאוד אופטימית, ששואלים את עצמם בתקופה הזאת למה זה קורה ?
למה הערבים כל כך שונאים אותנו? , ובגלל שהם אנשים באמת חביבים הם שואלים את עצמם איפה אנחנו כמדינה לא בסדר ומה אנחנו יכולים לשפר כדי שהערבים לא יכעסו ויעשו פיגועים.
אני מסכים איתך יש אפליה. יהודי יעדיף להעסיק יהודי , יהודי יעדיף לקנות מיהודי ,המשטרה לא חוקרת מקרי רצח בתוך המגזר והרשימה עוד ארוכה.
ולכן שאני שומע שכמעט כל עסק בבאר חייב לשלם פרוטייקשין לבדואים – אני מבין שזה קשור לאפליה.
שרוב מוחלט של כנופיות גניבות הרכב הם ערבים -אני מסכים שזה קשור לאפליה .
שערבים ישראלים מעורבים בתאונות קשות הרבה מעבר למספרם היחסי -אני מודה שזה נובע גם מאפליה.

אבל שעובד של חברת בזק דוהר בפראות אל קבוצת אנשים ואחר כך יוצא עם גרזן ומכה באנשים -אני לא מוכן לשמוע על אפליה.
שילד בן 13 לוקח סכין ודוקר ילד בן גילו בצוואר ופוצע אותו קשות -אני לא מוכן לשמוע על אפליה.
שערבים נכנסים לבית כנסת בהר נוף וכורתים! ראשים של מתפללים -אני לא מוכן לשמוע את המילה אפליה.
שערבים מהרובע במוסלמי רואים אישה שזה עתה רצחו את בעלה ומתחננת לעזרה והם צוחקים לה בפנים – זה כבר לא אפליה.
צריך להגיד את האמת , והאמת היא שאפליה היא בכלל לא הסיפור פה, היא אולי מעצימה את זה ותורמת לזה אבל יש פה משהו עמוק הרבה יותר.

והאמת היא שפה בתוך הבית הלאומי שלנו גדלה לה מפלצת, המפלצת הזאת לא רוצה תקציבים מהממשלה, והיא לא רוצה אפליה מתקנת,
היא לא רוצה תנאי קבלה נמוכים לאוניברסיטה והיא לא רוצה תחנות משטרה בערים הערביות .
היא רוצה דבר אחד פשוט : להחריב את מדינת ישראל על כל יהודייה , כולל כל שמאלנייה.
את הערבים האלה לא מענין אם בהמנון כתוב נפש יהודי או נפש מוסלמי , הם כבר חושבים על חליפות איסלאמיות על ארץ פלשתינה, עם המנון מהקוראן.

וזה מפחיד כי זה כבר לא פלשתינאים ולא עזתים זה אנשים ביננו עם תעודות כחולות חלקם עם תארים , אנשים שלא תחשוד בהם עד שיהיה מאוחר מידי והסכין שלהם תהיה תקועה לך עמוק בגרון .

זאת המציאות והיא מאוד לא נעימה , אבל הכי גרוע זה לטמון את הראש בחול ולדבר על אפליה כאילו אנחנו חיים באיזה מדינה נורמלית עם מיעוט שלא משתלב כל כך טוב.

ברגע שנפנים את זה ונביט למציאות בפנים נצליח למצוא את הדרך לצאת מהמצב .
אחרת נמשיך לברבר פה על שטויות ונחכה להפוגה בין אינתיפאדה לאינתיפאדה כדי להרגיש קצת נורמליים.

duncan 14 באוקטובר 2015

זה בדיוק העניין. ערבים זה איסלם.בניגוד ליהודים שרובם הם יהודים אבל לא הלכתיים.
אי אפשר לנתק בינהם.
לכן כל המדינות שלהם מזעזעות. לכן הם מיעוט כושל.

יוני 14 באוקטובר 2015

שטות גמורה.
יש ערבי מוסלמי
ערבי נוצרי
וערבי יהודע

יוסי 14 באוקטובר 2015

+1 בילבו

משיח 14 באוקטובר 2015

+2 בילבו,
ברמה האישית קשה לי לתפוס את אירועי הטרור האחרונים של ערבים ישראלים כמו שקשה לי לתפוס את המעשים של דעא"ש כלפי ערבים מפלגים/דתות אחרות.

לא יכול להבין ושום הסבר חוץ מקנאות דתית חשוכה לא יכול להסביר

איאן ראש נטול שפם 14 באוקטובר 2015

ואני לתומי חשבתי שזהו בלוג המדבר על ענפי ספורט שונים,

אולי במקום לנסות לתת השקפת עולם ותהייה על המצב הקיים, עדיף שתכתוב על תוכנית הבראה לכדורגל הישראלילחמשת השנים הקרובות ונדון בה.

לא, אני לא חושב שיש צורך בלטמון את הראש בחול שמסביב ישנו פחד ושנאה משני המחנות, אבל באמת תדייק בעובדות שלך.

סתם לדוגמא – גם רבין ז"ל לא התהפך בין לילה מ"שברו להם את הידיים והרגליים" לבסט בויפרנד של אש"ף. הוא הבין את המספרים, לכן הוא סיפח את מעלה אדומים, פסגת זאב ועוד לתחום השיפוטי המוניציפלי של ירושלים, כי כן, אנחנו לא נהיה שם רוב בעתיד ובמדינה עצמה.

ואם יש בו רק עניין של סכסוך על שטח או אידיאולוגי ולא דתי, למה שלא נפתור את זה כמו האמריקאים והאינדאינים…כן הם רצחו 300 מיליון איש אז הם נתנו לכל שבט להקים רשת קזינו עם הטבות מס.

אבל לא, זה כבר מעבר לסכסוך על 67 או 48, זה פשוט אותם טקסטים סמי-אנגווליסטים שחושבים שאסון על העם היהודי יבנה אותו מחדש, טוב יותר.

העם היהודי הוא לא שחקן כדורגל צעיר ורך שנשלח להתחזק בליגות נמוכות בהשאלה, אם נשוב לטרמינולוגיה האמיתית של הבלוגים פה.

ישי 14 באוקטובר 2015

מעלה אדומים?

yaron 14 באוקטובר 2015

רגע, שאני אבין, רבין סיפח את מעלה אדומים ופסגת זאב ?!?!?

שמעון 14 באוקטובר 2015

חח פסגת זאב ומעלה אדומים היו קיימים הרבה לפני רבין. הדבר היחיד שרבין השתיין עשה שהוא שיחק חתול ועכבר עם חברו עראפת וגרם לאסון אוסלו בימים של שירו שיר לשלום.

-גיסנו- 15 באוקטובר 2015

אם באוסלו הוא נתן להם רובים, איך זה קשור לכל הדקירות שמתרחשות עכשיו?

זינק 14 באוקטובר 2015

אני כבר יומיים מחפש תגובות של מנהיגים ערבים כלשהם, שקוראים לציבור שלהם להוציא את הילדים שלהם "מהמשחק".
לא הולך לי משהו עם החיפוש…
אני באמת מבין את הצורך שלנו כחברה לחפש את הפתרונות אצלנו. מבין את חוסר הרצון להשלים עם המצב הנוראי. זו מציאות איומה ולחשוב שאין אופק זה מדכא עוד יותר. אבל לצערי הרב, כל עוד הם יאהבו את הילדים שלהם פחות ממה שהם שונאים אותנו – שום פעולה שתעשה או שאל תעשה לא תשנה את המצב הסופי.
לא יודע איך מתמודדים עם חברה שהופכת ילדים בני 13 לרוצחים מטורפים, בידיעה שהילד הולך למות, ועוד מעניקה להם מעמד של גיבורי על בכדי לעודד ילדים אחרים להצטרף.

אורן השני 14 באוקטובר 2015

אגב, חשבתי שאולי אצל הערבים היותר אינטילגנטיים שאצלנו בטכניון זה אחרת – ממש לא.

למרות שכל יום יש בערך 100 פוסטים וויכוחים על המצב, גם שם לא תראו יותר מבודדים בלבד! מבין כל הערבים שמגיבים שיגנה רצח יהודים.

מה שכן תראו זה ערבים (כולל נוצרים) שמאשימים את היהודים בכל, שמרגישים שהם פלסטינים ורוצים את שחרור פלסטין, ומעלים סרטוני שקרים ותעמולה של אל-ג'זירה בהם כל המחבלים הם בעצם ילדים טובים שהוצאו להורג ע"י הכובש הציוני או מתווכחים איתך שהיהודים דוקרים ורוצחים יותר ושכובשים להם את אל-אקצא (ואנו עונים – למי אכפת בכלל מאל-אקצא שלהם) ושוב מבלי לענות על שאלה פשוטה – "האם אתה מגנה רצח של יהודי"?

נעזוב את זה שהם יודעים טוב מאוד לשתוק כשהם מתקבלים לטכניון ע"י העדפה מתקנת ומלגות ושהיחס אליהם הוא מצוין בכל מקום בטכניון – הכל בחסות הכובש הציוני.

בקיצור, אני עדיין נוטה להאמין שלפחות יש להם רוב מתון שפשוט שותק ומפחד להביע את עצמו (למשל כמה שאני בקשר איתם לא מהסוג שידקור יהודים ברחוב) , אבל יותר ויותר נראה שאין כאלה ושזה מה שרובם באמת חושב – שאנחנו האויב.

ואם זה המצב בטכניון, איפה שנמצאים הצעירים היותר חכמים ופחות מסכנים שלהם, אלה שיש להם מה להפסיד ושיודעים טוב מאוד מה המצב ומי נגד מי – מה כבר אפשר לעשות עם השאר? והקרע רק הולך ומחמיר,ונראה שבחיים לא יתאחה (חוץ מקשרים אישיים בין אנשים) למרות מה שבורוביץ' ודומיו חושבים – גם אם נציע להם את זכות השיבה ואת השלטון. הגיע הזמן להתעורר, הדעה השלילית שלהם עלינו ברורה וסופית.

שמעון 14 באוקטובר 2015

ברור חשבת אחרת?
החאמסניק רוצח חיילים שלנו בעזה והילדים שלו מקבלים טיפול בארץ. אז או שהוא משת"פ בכיר או שהמדינה שלנו בהזייה קשה.
איך אחרי שפורצים מגבול עזה אלינו אין כדור בראש לכל אחד ואחד ולמה יש גז מדמיע?
הערבים עובדים בירושלים בבתי החולים (עין כרם והר הצופים זה כמו בית חולים בשכם, כולם ערבים במיוחד בהר הצופים), במסעדות, בסופרים, באוטובוסים, במוניות, הם בכל מקום ימח שמם והם שולבו היטב ע"י השמאל ונטמעו בתוכנו על מנת להעניק להם תחושת שייכות.
מה שקורה היום במדינה זה אותה תוצאה של ההשתלבות הזאת.
הערבי אומר לך אני רוצה שתמות ואתה לא מעניין אותי ולא משנה מה תגיד ובורוביץ אומר לו אבל מה אני יכול לעשות בכל זאת אולי לשלב אותך עוד?
הערבים מנצלים עד הסוף את הדמוקרטיה, הם אוהבים את האפלייה המתקנת, את האוניברסיטאות שלנו, את הרופאים שלנו אבל בלב רוצים לשחוט אותך.
לגבי התשתיות, מי שאמור לדאוג לתשתיות שלהם זה חברי הכנסת הערבים שהם בוחרים, טיבי, זועבי, זחאלקה, אה אבל הם בכנסת בשביל הכסף לעצמם והג'וב ולעבוד בשביל החמאס, אשך, קטאר, טורקיה או וואטאבר ולשקר לעם המטומטם שלהם שמישהו רוצה את אל אקצא ומפלה אותם.
דבר נוסף מכיוון שהברברים האלה שורפים, והורסים הכל למה שישקיעו בתשתיות שממילא יהרסו?
עכשיו נניח שאנו היהודים כולנו נחליט לעזוב את המדינה, מה יעשו פה הערבים? הם יהרסו כל מה שבנינו פה, הם יתחילו לערוף ראשים ולהעיף אנשים מהגגות, אלו שבשלטון ימשיכו לגנוב את כספי ה"תרומות והסיוע" של האו"ם, יצעקו הרבה אללה אכבר וזהו ימשיכו למחמה הבאה שלהם נגד אלוהים יודע מי.
בורוביץ טוען לאפלייה, האפלייה הזאת מוצדקת וזה נובע מזהירות, למה שאני אעסיק מישהו שאני לא סומך עליו? שיכול לבוא ולרסס אנשים בעבודה או לדקור? למה שאקח את הסיכון הזה, כדי שיגידו שאני הומני ולא גזען/מפלה ערבם? שיגידו. בטחון העובד קובע.
מלחמה גדולה ואמיתית פה בינינו לבין הערבים עוד תגיע, יקח זמן אבל זה בלתי נמנע ואז אני מקווה שנראה להם מאיפה הדג משתין.

ניק 15 באוקטובר 2015

שמעון, +100! אחלה תגובה

אורן השני 14 באוקטובר 2015

ודבר אחרון – שים נא לב בורוביץ לנאום אבו מאזן. עם השקרנים והמסיתים האלה אתה רוצה לעשות הסכם? איזה מין הסכם זה שאחריו הם משיכו לשקר לך ולעולם בפרצוף.

מודה – פעם חשבתי שהמצב היה יותר טוב, אבל עכשיו מהבחינה הזאת – אין פרטנר לשלום – הימין צודק. ואם אנחנו לא בסדר מכל מיני בחינות לא הופך את הפלסטינים לפחות אלימים ושקרנים או לעם שאפשר יהיה לחיות איתו בשלום.

צור שפי 14 באוקטובר 2015

שני השקל שלי וסליחה שאני קצת חופר:
ההתרשמות שלי ממעקב אחרי הדיונים כאן היא שקצת אבד הכלח על תיוגי השמאל-ימין למיניהם. תמיד ראיתי בעצמי איש שמאל, לא רק בנושא הכלכלי (את זה אני שם הצידה עכשיו) אלא גם המדיני. מה פירוש? בעד שתי מדינות לשני עמים, פשרה על בסיס גבולות 67, כולל בירושלים. הערה בסוגריים – הסיסמה ״שתי מדינות לשני העמים״ היתה בשעתה המוטו של חד״ש. מעניין איך שהקווים זזו. סגור סוגריים.
מאוד תמכתי בהסכמי אוסלו אבל כשהאוטובוסים התחילו להתפוצץ ברחובותינו חלחלה אצלי ההכרה שאולי המכסימום שהשמאל הציוני מוכן לתת הוא פחות מהמינימום שהפלסטיני המתון (״מתון״?) מוכן לקבל. מה שהשתנה אצלי במהלך העשרים השנים האחרונות לא היה הנכונות לפתרון הנ״ל אלא העמקת הספק ביחס לנכונות הצד השני לקבל אותו. במובן הזה, של קריאת אופיו וכוונותיו של הצד השני אפשר להגיד שהתקרבתי לימין.
אני גם לא מתבייש להודות שכיום באופן מובהק מבעבר, מה שמעניין אותי קודם ולפני הכל הוא ״מה טוב ליהודים״ וזה עם כל ההבנה שלי לזווית הראיה של הפלסטינאי הממוצע ותמיכתי ללא סייג בשיוויון הזכויות האזרחי שאנחנו חייבים להבטיח ללא יהודים בינינו. מבחינתי ״יהודית ודמוקרטית״ או ״דמוקרטית ויהודית״ הוא צו קיום של ישראל. אם אחד מהם לא יהיה, המדינה לא תהיה. לפחות לא המדינה שלי.
מנקודת המוצא הזו אני חושב שגם אם ״אין פרטנר״ האחריות שלנו היא למצות את הבדיקה כדי לבדוק אם זה נכון. כיום המצב הוא שקשה לבדוק את זה כי הממשלה לא מייצרת סדר יום שיכול להבהיר לעצמנו, ולא פחות חשוב, לעולם, את תמונת המצב. אם אני ראש ממשלה הייתי עושה היום כמה דברים:
– מאמץ את ״שתי מדינות לשני עמים״ – זה קל, נתניהו כבר עשה את זה בנאום ״בר אילן״ וגם אחר כך למרות שלי אין מושג אם הוא באמת מתכוון.
– מקבל את גבולות 67 כבסיס לפתרון – גם את זה נתניהו היה מוכן לתת במתווה קרי תמורת הכרה פלסטינית בעקרון מדינת הלאום היהודית. הם סרבו.
– הקפאת כל הבניה בהתנחלויות – זה מה שדי קורה בפועל אבל נתניהו לא מצהיר על זה בגלל הרכב ממשלתו וכך הוא מאבד נקודות יקרות במאבק התדמיתי-תודעתי הבינ״ל.
– משיק תכנית ממשלתית גדולה של פינוי-פיצוי, בשלב ראשון וולונטרי, של מי שגר מעבר לקו הירוק.

אני חושב שהצעדים האלה אינם מהווים ויתור לפלסטינים אלא תואמים את האינטרס הישראלי בעת הזו ועדיין חייבים להודות שהתגובה של אסף כאן איננה מופרכת. בהחלט יתכן מצב שבו הסירוב הפלסטיני להכיר בלגיטימיות של קיומנו כאן שכבר גבה מהם מחיר יקר ב-1947 (הם קוראים לזה ״נכבה״) ומאז, ימשיך לגבות מהם מחיר בגלל המשך סירובם.

ר.בקצה 14 באוקטובר 2015

מדוע המהלכים שהצעת אינם מהווים ויתור לאויב?
נתת לו מה שהוא רוצה (הקפאת בניה, עקירה אפשרית של התנחלויות, קבלת קווי 67׳) ולא דרשת ממנו דבר…

צור שפי 14 באוקטובר 2015

כי אני חושב שזה טוב לנו. יתכנו מצבים שבהם מה שטוב לי טוב גם לצד השני (קוראים לזה win-win). לא כל דבר הוא בהכרח משחק סכום אפס (=מה שטוב לי רע לאוייב ולהפך).

אהד 14 באוקטובר 2015

מצטרף לצור בעניין הזה.. צריך לחשוב מה טוב לנו ולא מה רע להם.. בימים האחרונים אני מנסה להבין מאנשים מה הבעיה שלהם לוותר על מז ירושלים ובגדול התשובה היא ״לא לוותר/להתקפל״. לא מבין את זה.. בשביל לדפוק תערבים אנחנו צריכים לדפוק את עצמנו על ידי סיפוח 250 אלף פלסטינים חובבי חמאס?

שמעון 14 באוקטובר 2015

חביבי איש מהירושלמים לא רוצה את מזרח העיר למעט הכותל. הבעיה שאם ניתן אותו טילים יעופו לכל הארץ הבנת?
ירושלים מעשית ובמציאות בשטח מחולקת כבר ממזמן, היהודים לא רוצים ולא צריכים את מזרח ירושלים אבל אסור לתת להם אותו בשום אופן כי משם יוציאו פיגועים וטילים בקלות, הם ירגישו שעם האלימות הרצחנית שלהם הם השיגו את זה וזה עזר להם. ראינו מה קרה שיצאנו מגוש קטיף.

אהד 15 באוקטובר 2015

אתה רציני? הכי קל להם להוציא פיגועים עכשיו. אי אפשר באמת למנוע מאותו מחבל עם לוחית רישוי צהובה לדרוס יהודים ברחוב. אין לזה פתרון אמיתי. או לעובד בבית חולים שיכול בדקה להרוג לא מעט חולים חסרי אונים. גדר ההפרדה עוזרת לצמצם את הפיגועים מיוש לתוך שטחי ישראל, אין סיבה שזה לא יעבוד איתם.
לגבי רקטות, אנחנו יודעים שאין רקטות מיריחו וג׳נין, אני מניח שצהל והשבכ יצליחו לטפל גם באיום הזה.

שמעון 15 באוקטובר 2015

קל להם להוציא פיגועי דקירה ופיגועים מאולתרים, לא פיגועים עם מטענים, טילים וכו.
הממשלה האימפוטנטית שלנו לא מצליחה להתמודד עם טילים מעזה, נראה לך שיתמודדו עם טילים ממזרח ירושלים? אל תצחיק אותי.
מה שצריך זה להגביר יותר ויותר כוח. הנה היום היה פחות פיגועים, זה יקח זמן אבל אם הממשלה תפעיל כוח מירבי קרי כדורים בראש ולא להשאיר שום מחבל חי, הריסת בתים, שלילת אזרחות וגירוש המשפחות, סגר, מחסומים, שהיהודים לא יקנו אצלם אז הם ישתגעו יתפרעו יותר בשכונות שלהם ויחטפו כדורים, ככה נהרוג יותר עד שהם יתעייפו או יפסיקו או שימותו. צריך למרר להם את החיים במקסימום האפשרי.
אני מעולם לא הסכמתי לקבל טיפול מרופא ערבי או מישהו ערבי וגם לא אישתי. אני אומר להם בפנים את זה. מי יודע מה רופא ערבי יכול לעשות וזה רק עניין של זמן עד שיקרה משהו כזה וערבים ירעילו חולים.

רטקסס 14 באוקטובר 2015

מספר תגובות.
נתחיל מהסוף: "לא לותר/להתקפל", לחשוב "מה רע להם", "לא להיכנע" וכו' – זה לא לדפוק את עצמנו, ההיפך, זה הקרבה. זה לסבול בהווה כדי שבעתיד יהיה טוב יותר. זו הבנה שצעד טקטי כמו נסיגה (מלבנון, מעזה, מסיני) לא מתפרש כפשרה, אלא כהושטת אצבע לפני שלוקחים את כל היד.
מה גם שהנוסחא הזו תהיה תקפה גם במקרה של סוריה-ישראל – ניתן להם את הגולן, ונקווה לטוב, הא?

הסיסמא "שתי מדינות לשני עמים" היא אחד השקרים הגדולים ביותר של הפוליטיקה המזרח התיכונית.
ב-47 בהחלטת החלוקה (ובכל הדיונים והועדות שהובילו אליה) דיברו על שתי מדינות: מדינה יהודית ומדינה ערבית.
ומה היום אתם מציעים?
1. מדינה שבה יגורו ערבים בלבד (יהודה ושומרון) (עם רוב מכריע לערבים המכנים עצמם "פלסטינאים")
2. מדינה #2 שבה יגורו ערבים בלבד (רצועת עזה)
3. מדינה שבה יגורו יהודים וערבים יחד (מדינת ישראל)
4. למהדרין, יש את עבר הירדן המזרחי, שרובו מאוכלס בערבים המכנים עצמם פלסטינאים, ומספר מיעוטים נוספים.

איך בדיוק זה תואם את הסיסמא הזו? איך זה טוב ליהודים? מי שלא הכיר בך ב-47 לא היה "פלסטינאים" כי אם "ערבים" – וכן, ההגדרה חשובה. אותם ערבים שגרים היום בחיפה, רמלה, ת"א, ראשון לציון ובאר שבע. מחר הם עדיין יהיו ערבים, ועדיין לא יכירו בך, ויגורו בתחומי מדינת ישראל. ההאשמות על כיבוש, אפליה, אפרטהייד וכל שאר שטיפות המוח פשוט יזוזו 20 ק"מ מערבה.

"גבולות 67" נשמע נחמד, ובטוח. בפועל זה "גבולות 49 – הפסקת האש" – שהם גם הרבה פחות בטוחים אסטרטגית, וגם לא כוללים דברים שאנשים נבהלים מהם: בלי בקעת הירדן. בלי שליטה בצפון ים המלח. כל רצועת ההר. מזרח ירושלים. המותניים הצרים של איזור השרון. בלי שליטה אפקטיבית (ימית ואווירית) בעזה. גבול ישיר בין ירדן ל"מדינת יהודה ושומרון".

האינטרס הישראלי הוא לשמור על בטחון וקיום יהודי בארץ ישראל לעוד מאות שנים קדימה. לא למחר, לא לעוד 10 שנים, לדורות קדימה.
הערבים לא מעוניינים בקיום יהודי בארץ ישראל.
ואני אומר זאת שוב: הערבים לא מעוניינים בקיום יהודי בארץ ישראל.
הם יכולים לחיות תחת שלטון ישראלי, הם יכולים להסכים לכך שיש פה רוב יהודי, הם יכולים להינות מהביטוח הלאומי וגם מדי פעם לפגע ולדקור, אבל הDNA של הסכסוך הזה עמוק יותר – זה סכסוך בין ציווליזציה מערבית, מפותחת ועשירה (ישראל, רמז רמז) לבין ציווליזציה נחשלת, חשוכה ודתית, ולא רק זו – בתוך כל הציוויליזציה הזו – ה"עם" הכי חדש, עם הכי מעט מסורת והכי שברירי – "פלסטינים". תסתכלו על המזרח התיכון. איפה לא היו מלחמות אזרחים בעשורים האחרונים? איראן, עיראק, מצרים, ירדן, סוריה, לבנון, תימן, לוב. עמים מפוארים עלו ונפלו, מדינות עם הרבה גב כלכלי השתנו.
אז כל התיאוריה של "2 מדינות ל2 עמים" בנויה על כך שניתן לחבורה של אנשים שהגיעו לפה במקרה מדינה, בלי גישה למים ובלי מקורות מים, בלי הכנסה יציבה ובלי כלכלה מסודרת, בלי מסורת של צבא, עם מסורת של דיקטטורה (ערפאת!?!?), שחיתויות ואי-סובלנות דתית (כלפי נוצרים), ניתן לחבורה הזו שלטון יציב פה לידנו? מדינה שתוכל לייבא חומרים, ולהקים צבא?
ואתם בונים על זה שלא תהיה הפיכה?

בכלל, חשבתם על האתגרים שישראל עומדת מולם? אנחנו אשכרה הLAST FRONTIER של העולם המערבי. יש סיבה שסודנים ואריתראים באים לפה ולא נשארים במצרים. יש סיבה שמאות אלפי פלסטינאים באים כל יום לעבוד בישראל.
הדבר הזה ככה וגם ישאר ככה. מה, פתאום יש להם מדינה, אז הם לא יפזלו כמה ק"מ מערבה ויראו גורדי שחקים, כלכלה חופשית, חוף ים, ליברליות (!), דמוקרטיה (!), אינטרנט (!!!) וכו' וכו'.

יש פה נאיביות בכל כך הרבה רמות ושלבים שזה פשוט לא מובן לי.
אז ישראל עכשיו בהחלט שולטת אפקטיבית בכל השטחים שממערב לנהר הירדן. גרים שם גם הרבה תושבים לא יהודים.
אנחנו בהחלט עושים את זה כרגע כי זה *טוב ליהודים* . פתרונות אחרים, בשלב זה, רעים ליהודים.

ולשאלה המתבקשת: "מה הפתרון שלך", הוא כולל בדיוק ההיפך ממך – לשלול את התוכניות השטותיות האלו,
לעודד בניה, ליצור עובדות בשטח, לנסות למזער עד כמה שאפשר את השליטה האפקטיבית של עמים אחרים בשטחים שבין הירדן לים, לנסות לפתח תחומי כלכלה עצמאית לפלסטינאים, לנסות ליצור שת"פ עם ירדן ו/או עם מצרים בנוגע לכלכלות שלהם, ועוד ועוד ועוד.

בטח לא.. להתקפל.

צור שפי 14 באוקטובר 2015

הניתוח שלך רטקסס לא משולל יסוד. אני מסכים להרבה רכיבים מתוכו אבל, למשל, לא רואה בהכרח סתירה בין מדינה פלסטינית לשליטה ישראלית אפקטיבית בשטח. זה עניין של מה שקוראים סידורי ביטחון. אבל, כשאני מגיע לסיכום שלך אני חושב שאנחנו חלוקים על מידת היכולת של ישראל להמשיך בקו שאתה מציע.

אורן השני 14 באוקטובר 2015

מעולה! כולל התשובה לר. בקצה

כמובן שזה לא בטוח שיצליח, אבל שווה לנסות. כמו בליצ'ק – Low risk, High reward.

הבעיה שביבי בחיים לא יעשה דברים כאלה, הוא יותר מדי שפוט של כל הצדדים בימין וכבר לא נותרה לו שום יוזמה או דעה עצמאית.

ר.בקצה 15 באוקטובר 2015

לא ברור לי כיצד הגעת למסקנה שמדובר בסיכון נמוך, וגם לא בתמורה גבוהה. תואיל להסביר?

yaron 14 באוקטובר 2015

צור,
אני חייב להודות שהפתעת אותי עם התגובה שלך… למרות חילקי הדעות ביננו (ואני באמת לא משוייך לימין או לשמאל), היא קודם כל ריאליסטית לפחות ברובה.
הוויכוח הגדול הוא על הצעד השלישי שהצעת. אני באופן אישי מתנגד לו בתקיפות, אבל כמו שציינתי בדיון אחר, לדעתי יש רוב אפילו בימין להתכנסות לשטחי C שזה בדיוק "תכנית אלון" ההיסטורית.
לדוגמא, בנט/הבית היהודי מציעים זאת אבל בתוספת סיפוח שטחי C
דרך אגב, לדעתי חד"ש או לפחות חלק משמעותי ממנה, תמכו במדינת כל תושביה.

אהד 14 באוקטובר 2015

יש הבדל משמעותי בין הגולן למז ירושלים.. סןג האוכלוסיה, הרוב הדמוגרפי, היכולת והרצון שלנו היהודים לשמור על הגולן..
אין פה כניעה לטרור. כמו שכתבתי במקום אחר – חשבתי שצריך לעשות זאת עוד לפני שפרץ גל הטרור הנןכחי… כולנו מרגישים טוב כשאנו שוללים מהמחבל קצבת שארים, אבל לשלם ביטוח לאומי לכל המנחמים שהגיעו לנחם את הוריו זה סבבה. והכל כדי שנוכל להמשיך חהחזיק בגבל מוכבר..

צור שפי 14 באוקטובר 2015

אגב, הנה הודאה בטעות: הייתי בעבר בעד ירידה מרמת הגולן. היום, על רקע מה שקורה במה שהיתה סוריה אני מברך שלא עשינו את זה.

yaron 15 באוקטובר 2015

מה ההבדל בין רמת הגולן לבקעת הירדן?
שבסוריה זה קורה ובירדן יקרה?

אהד 15 באוקטובר 2015

לא לסגת מהגולן ולא מהבקעה. כן ממזרח ירושלים. זה פשוט לא אותו דבר

צור שפי 15 באוקטובר 2015

ירון – לא ראיתי את השאלה עד עכשיו. אני צריך לדייק: גם כאשר הייתי בעד החזרת הריבונות בגולן לסוריה (בימים העליזים ההם כשהגבול היה שקט ורבע מיליון סורים עדיין היו בחיים) אמרתי שאת הירידה בפועל מהגולן צריך לבצע על ציר זמן ארוך, נגיד 20-30 שנה במהלכן השטח יוכר כריבונות סורית אבל יוחכר לישראל. לגבי בקעת הירדן – אותו דבר. הריבונות והשליטה האפקטיבית הן שתי סוגיות נפרדות.

אהד 14 באוקטובר 2015

יואב,
א. ראיתי היום את השיחה שלך בתכנית של סלוצקי עם זוהיר בהלול. גם הוא תמך בהחלטה להפסיק את המשחקים בין יהודים לערבים. גם הוא גזען? לא צריךתמיד לצעוק גזענות.
ב. לא הבנתי את ההיגיון של זה שאני חזק יותר אומר שאני צריך להתפשר יותר. לתומי חשבתי שהבסיס לפשרות מבוסס על מי צודק יותר ולא מי חזק יותר. לא זוכר שארהב התפשרה עם הטאליבאן..
ג. ערביי ישראל בוחרים פעם אחר פעם בזועבי, בשארה וזחאלקה. הם לא טיפשים, הם עושים זאת כי הם מאמיניפ שהם מייצגים אותם.. וזה אומר לי הרבה עליהם.. סורי..
ד. רק בישראל דורשים לשנות את הסמלים.. לא זכור לי ששבדיה הסירה את הצלב שלה מהדגל או שסעודיה צבעה את דגלה בצבע כחול.. די לנסות עלינו דברים, תן למדינות אחרות לפרוץ את הדרך מדי פעם..

אהד 14 באוקטובר 2015

אגב, מתי נעשה את המהלך המתבקש וניפרד לשלום ממז׳ ירושלים? מה לנו ולהם?

אסף THE KOP 14 באוקטובר 2015

לא ממזרח ירושלים.
מתושבי מזרח ירושלים.

אהד 14 באוקטובר 2015

לא אפשרי ולכן שוב, למה אנחנו מתעקשים עליהם? הרי בצכלס, זה לא שבאמת מדובר בירושלים עיר דוד..
אגב, גם בלי קשד לטרור אני בעד, מחליש את העיר (ואת המדינה) דמוגרפית וכלכלית

אסף THE KOP 14 באוקטובר 2015

אפשרי. אפשרי.
אוספים אותם.
מעלים על המשאיות.
הופה, לירדן.

זה גם מה שיקרה במוקדם או מאוחר.

אהד 14 באוקטובר 2015

אתה יודע שזה לא יקרה.. בנט וביבי אפילו לא מסוגלים להטיל שם עוצר.. להעיף את זועבי מהכנסת לא הצלחנו, אז להעיף רבע מיליון פלסטינים מירושלים הם יצליחו?

אסף THE KOP 14 באוקטובר 2015

יקרה.
תהיה מלחמה עם הפולש הפלסטינאי במוקדם או במאוחר.
בסופה תהיה להם עוד נכבה.
זה לא ממש משנה איזו ממשלה תהיה באותה העת.

אריק 14 באוקטובר 2015

לצערי החלק האחרון כנראה נכון…

אמוץ כהן-פז 15 באוקטובר 2015

זה יקרה.

ניק 15 באוקטובר 2015

אסף,
אתה קצת חיי בימי התנך לדעתי.
במצב העולמי הנוכחי לא תהיהי לעולם מלחמה מהסוג האפוקליפטי שאתה מתאר.
הקטע הבעייתי שאפילו מבצע כמו חומת מגן אי אפשר לעשות במצב הנוכחי, כי כבר לא משתמשים בנשק מזויין אלא בסכינים, וקצת בעיה להחרים את כל סכיני המטבח של תושבי מזרח י-ם.

אסף THE KOP 15 באוקטובר 2015

צודק.
מה שקורה בסוריה זה פרי הדמיון שלי בלבד.
אין סיכוי למיליוני פליטים.

ולא יהיה צורך להחרים את הסכינים. הם ישמשו את היהודים שיכנסו לדירות המפונים לצרכי היום-יום שלהם.

נקבה, נכסה… הם מסרבים להבין את הלקוח ולכן הם ינוסו מפה שתתחיל המלחמה.

ניק 15 באוקטובר 2015

כן אבל הסורים לא מעניינים אף אחד, לעומת ישראל שבו כל פלוץ משודר במהדורות הראשיות.
מה גם שבסוריה זה קצת שונה כי זה ערבים נגד ערבים. אם תכניס את צהל לנהריה ותעיף משם את כל היהודים זה לא יעניין את העולם יותר מדי. אם תכנס למזרח י-ם ותעיף משם את כל הערבים כל העולם יעמוד על הרגליים.
בקיצור, אני איתך, אין לי בעיה להגלות אותם למדינות ערביות אחרות (ברוך השם לא חסר כאלה), פשוט זה לא יקרה בחיינו.

אסף THE KOP 15 באוקטובר 2015

האלטרנטיבה היא שהם ישחטו אותך.
תהיה מלחמה, כי הם בחרו אותה, ותהיה להם עוד נכבה.
מי חשב לפני כמה שנים שמדינות ערביות יעלמו ויפורקו לשבטים ? גם הפלסטינאיים יפורקו.

אמוץ כהן-פז 15 באוקטובר 2015

ניק, לא מדובר בתהליך ׳נורמלי׳ אלא ׳אפוקליפסי׳.
בתרחיש המלחמה הגדולה יכולל גם את שיטוח לבנון, בהמשך לגשם הטילים ועוד ארועים שונים. החדשות של 10 בבוקר תאבדנה את מעשיותן ב10 וחצי…
בתוך ההמולה הזו, ישראל תנסה לרוקן את עזה ויהודה ושומרון (ואולי גם את המדינה עצמה) מערבים.
עד שהעולם יתעורר, העובדות תקבענה.
מה יקרה אחר כך, לאיש אין מושג.
נשמע תלוש? תלוי למי.

אהד 15 באוקטובר 2015

אסף, גם אם מלחמה כזן תתרחש, למה אני צריך להחזיק בכפרים האלה עד אז?
אם המוטיבציה היא לגרש אותם כשתהיה הזדמנות, לא באמת צריך להחזיק במקום עד אז. אפשר לעשןת את זה גם בלי לשלם להם ביטוח לאומי עד אז.

אסף THE KOP 15 באוקטובר 2015

אי אפשר.
תצא מהשטח, תקבל טילים בתל-אביב מדי יום.
תקשיב לפלסטינאיים. לא לפרשן המצולק.

אהד 15 באוקטובר 2015

אין רקטות משכם ומיריחו או מכפרים פלסטינים באזור ירושלים שנמצאים ממש על הגדר, כך שאני לא רואה סיבה שצהל והשבכ לא יצליחו למנוע גם את זה. ובכלל, מה עדיף –שהם ימשיכו לנצל את תעודת התושב שלהם כדי לדקור ולדרוס (אני כבר לא מדבר על עבירות פליליוצ שהם מבצעים כנגד יהודים ויהודיות).

אסף the kop 15 באוקטובר 2015

ברור שאין אהד.
אנחנו שם.

אהד 15 באוקטובר 2015

איפה? ברמאללה, בשכם ובג׳נין? אנחנו לא. לעתים כוחות צהל נכנסים לשם אבל הנוכחות לא קבועה. בכל מקרה, אין סיבה לחשוב שהעובדה שיש להם תעודת תושב ישראלית היא הסיבה להיעדר רקטות. כוחות הביטחן יכולים למנוע את זה גם אם לא תהיה לנו ריבונות שם (אם לזה אתה קורא ריבונות)

ישי 15 באוקטובר 2015

ברור כמו שהם מונעים בעזה.
גם בעזה לא היינו מאז 'עזה ויריחו תחילה'. כמובן שהרקטות הגיעו בגדול רק ברגע שעזבנו את השטח מסביב.

אהד 15 באוקטובר 2015

למה שתעזןב מסביב? אתה מרחק 10 צטר משפ בארמון הנציב..
בכל מקרה רקטות אנחנו לא מקבלים מהגדה. מה גורם לך לחשוב שהפלסטיניח ממז י–ם כן יצליחו לשים יד על רקטות?

yaron 14 באוקטובר 2015

אהד,
הבעיה בהצעות מהסוג הזה היא שאתה לא מגדיר מהי מזרח ירושלים.
בהגדרה, מז' ירושים כוללת את כל העיר העתיקה כולל הכותל ושכונות כמו גילה למשל…
אם אתה מתכוון רק לשכונות הערביות, אז צעד בכיוון הזה נעשה עם גדר ההפרדה שחתכה חלקים מהשטח המוניציפאלי של העיר שסופח באון רשמי למדינת ישראל ע"י ממשלת המערך.

אהד 14 באוקטובר 2015

הכוונה לשכונות הפלסטיניות שם.. כמובן שלא לכותל ולגילה..
מערך ליכוד לא מעניין.. זו טעןת להחזיק בהם. אף אדם שפוי לא מסכים לקבל 100 פליטים פלסטינים מתוקף זכות השיבה, אבל 250 אלף מהם אנחנו מתעקשים לקבל

MOBY 14 באוקטובר 2015

כבר אמרתי שאני אשם בהכל גם בביטול המשחקים!!! השאלה היא מי ירצה לעמוד בועדת חקירה עם חלילה יקרה משהו. כמובן שלא העיתונאי שהציע הצעות גאוניות ללא שום אחריות אישית.
בורוביץ הצעה.
עלה צפונה או תוציא את הראש שלך מהבועה שבה הוא נמצא.
לא ראיתי גיבוב שטויות כזה מאז ששאלתי את ח"כ אורון מה זה עם פלשתינאי מה מגדיר אותו ומה ההיסטוריה המשותפת של אותו העם. או ממתי התחיל ה"כיבוש" של הגדה המערבית (היסטורית…. לפני העותומנים.. צלבנים? לפני?. אחרי?) מי כבש וממי. כמות הפשיעה של המיעוט באזורים האלו הוא מעל ל50% והרבה מעל. פשעי רכוש/פשע מאורגן/ סמים ופשעים לאומניים.

גלעד בלום 14 באוקטובר 2015

בורוביץ, אתה חייב לעבור הסבה ולכתוב על פוליטיקה, כרגיל אני מסכים עם רוח הדברים שלך, הנה חמשת הסנט השמאלנים שלי לדיון -(ואגב אסף דה קופ, מגיע לך לאהוד את ליברפול עם הדעות החשוכות שלך, והסליחה עם בני תבורי ושאר אוהדי ליברפול היותר הומניים)

1) כפי שכתבו פה מעלי, גם שמאלנים נפגעים מטרור, הולכים לצבא ורוצים בטובת המדינה, נקודת המוצא שלי היא מה הכי טוב עבור מדינת ישראל, זה שהפתרון שלי שונה לא הופך אותי לאוהב ערבים (שזה לא כינוי גנאי), תבוסתן או חי באשליות. מי שחי באשליות הוא מי שחושב שניתן לשלוט על עם אחר במשך 48 שנה ולחיות הפילי אבר אפטר.

2) שאלה היפוטתית- אם ממשלת ישראל היתה מוותרת באופן חד צדדי ב-1967, מיד עם סיום המלחמה על יהודה ושומרון, מחזירה את האדמה לירדן, את עזה למצרים וממשיכה להתקיים בגבולות 67, האם מצבנו היום היה יותר טוב או יותר גרוע? (לפני שאתם קופצים, ברור שישראל היתה מציבה תנאים להחזרת השטחים, פירוז האזור, נוכחות של יוניפיל, והסכם שכל פעולה צבאית מכיוון עזה או השטחים יטרוף את הקלפים מחדש).

איזה תועלת כמדינה הפקנו מהשליטה בשטחים הללו? האם מהות המדינה היתה משתנה? האם בטחון המדינה היה נפגע? לדעתי לא, אני בדעה שהימין באופן סיסטמתי מנהל מדיניות הפחדה שאנחנו בסכנת קיום, זה לא היה נכון כבר ב-67 לדעתי. יש הבדל בין להפסיד במלחמה (כמו ביום כיפור) לבין זה שיזרקו אותנו לים. לו היינו מבצעים פעולה כזו לא היה לערבים שום טיעון , עכשיו הם יכולים (בצדק) לטעון שהם עם כבוש ועלינו כחזקים חלה חובת ההוכחה שיש לנו קייס מוסרי להיות שם . עם כל האהבה שלי לישראל אני עדיין לא מסוגל לספק תשובה לערבי ששואל אותי את השאלה הפשוטה- אם כבשתם את השטח אז למה שלא פאקינג תלאימו אותו ותתנו לכל תושבי השטחים זכות הצבעה ושייהנו מכספי המדינה שתשקיע משאבים שווים בכפרים הערביים כפי שהשקיעו בהתנחלויות?

אין לי תשובה טובה לשאלה זו ( התשובה היא כמובן שממשלת ישראל לא רוצה 40 חברי כנסת ערבים )

3) מדיניות הסטטוס קוו שממשלות ישראל נוקטות כבר עשרות שנים מתבררת עם השנים כבומרנג. לא יודע מה חשבו החכמים שהמשיכו בבניית ההתנחלויות והנצחת האפליה, שהערבים יברחו לירדן? שיהפכו לציונים וישירו התקווה? גם הם, כמו ראש הממשלה שלנו יצחק שמיר לפני קום המדינה, החליטו החלטה קולקטיבית שהמטרה שלהם ( עצמאות מדינית) מקדשת את כל האמצעים ומוכנים להפוך לטרוריסטים אפילו אם המשמעות היא מוות בטוח להם ולידיהם. אפשר לבוא ולומר שהם חיות אדם אבל אפשר גם לומר שהם מוכנים להקריב את חייהם עבור המטרה וזה לא דבר של מה בכך.

האם זה לא מה שאמרנו על אברהם שטרן, יצחק שמיר ולוחמי המחתרת שפוצצו שגרירויות, הרגו אנשים חפים מפשע, שפטו אנשים למוות במשפטי שדה (כולל יהודים). הם רצו להעיף את הבריטים, האמינו בצדקת דרכם ולא בחלו בשום אמצעי. אחרי קום המדינה הכשיר בן גוריון את כולם ושניים מהטרוריסטים הללו נהיו ראשי ממשלה (בגין ושמיר).

אז נכון שהפלסטינים משחקים יותר ״מלוכלך״, שולחים נשים וילדים, משתמשים בתעמולה שקרית אבל מבחינתם הם צודקים, בדיוק כפי שראשי המחתרות צדקו. ביבי ושאר ראשי הממשלה נמצאים בעמדה שהמשחק המלוכלך שלהם הוא יותר פוליטי, המניפולציות של הממשלה בנושא ההתנחלויות היא לא פחות מלוכלכת (קביעת עובדות בשטח כדי להפוך נסיגה לבלתי אפשרית).

הבעיה עם הסטטוס קוו היא שהזמן לא ממש לצידנו, ולראיה המצב הבטחוני/פוליטי הרעוע והידרדרות האמון בין שני העמים, למעשה מאז שאני זוכר את עצמי אני לא זוכר כזה חוסר תקווה שיהיה יותר טוב. הרי עוד 75 -50 שנה( אם תהיה מדינה) גם בתוך הקו הירוק נגיע למצב דמוגרפי של 50-50 בין יהודים לערבים, ומה אז?

4) הפתרון שלי? אני אישית הייתי מעדיף מדינה חילונית דמוקרטית בתחומי הקו הירוק שתפריד בין הדת והמדינה ותאפשר שוויון אמיתי לכל תושביה, יותר פשוט וצודק להחזיר 100-150 אלף מתנחלים לתחומי הקו הירוק מאשר לטרנספר 2 מיליון איש מאדמתם. יש כמובן את נושא זכות השיבה שהוא הבעיה העיקרית, זה נושא טעון אבל פתיר אם שני הצדדים יסכימו על כמות מסוימת שיזכו לשוב כשהשאר יוכלו לחזור למדינה הפלסטינית שתקון ביו״ש.

הבעיה של הפתרון שלי הוא שאני בטוח שאני בדיעת מיעוט, אולי 5 אחוז מהישראלים מסכימים איתי, אין למעשה שום סיכוי שהאוטופיה הזאת תתקיים, רבין היה הראשון והאחרון שהחל ללכת בכיוון הזה אבל נרצח…

הבעיה האמיתית היא שהקונפליקט הוא דתי, אצל הערבים הוא תמיד היה דתי אצלנו הציונים הראשונים היו בכלל בולשביקים אבל בעשרים השנה האחרונות עברה המדינה תהליך (מתועב בעיני) של ״דתיזם״, זרמים דתיים לוקחים את הציונות לכיוון משיחי משהו וזה בא על חשבון הרוב השפוי שהוא כבר לא כל כך רוב.

לסיכום- האירופאים טבחו אחד בשני מעל 1000 שנים ורק אחרי שתי מלחמות עולם ועשרות מליוני קורבנות השכילו לכונן גוף פוליטי משותף, הסכסוך שלנו רק בן 110 שנה ונושא גוון דתי פנאטי, (האירופאים רובם המכריע נוצרים והסכסוך הוא פוליטי מדיני גרידא, כלומר גם הנכדים שלנו יחיו על החרב, עד שגבר יהודי יוכל לצאת עם בחורה ערביה בלי להסתכן (וההיפך) לא יהיה פה שלום, בזמנו חשבתי שמהפיכת האינטרנט תהרוג את הדתות בעולם אבל אני לא כל כך בטוח.

אסף THE KOP 14 באוקטובר 2015

גלעד
בוא נעשה עסק.
אתה תמשיך לחיות את חיי המהגר שלך בארה"ב, עם הדעות המתקדמות שלך.
אני אמשיך לחיות בארץ, למרות הטרור הפלסטינאי, עם הדעות החשוכות שלי.

קפיש, נפולת ?

Amir A 14 באוקטובר 2015

וואו, נפולת. פשש……

אסף THE KOP 14 באוקטובר 2015

אמיר, גם אתה חי בארה"ב. אולי תדע לענות בתור אחד שגר שם…

איך לדעתך היית מגיבה ממשלת ארה"ב על ירי טילים מכיוון מקסיקו ?
איך לדעתך הייתה מגיבה ממשלת ארה"ב אם מנהיג שחור מיליטנטי היה מסית אספסוף שחור לצאת ולדקור לבנים תחת הסיסמא "הארלם בסכנה" ?

Amir A 14 באוקטובר 2015

1. אם מקסיקו היתה יורה טילים על ארה"ב, לא היתה מקסיקו.
2. זה אני כבר לא בטוח. אני מניח שהיה מתחיל הליך משפטי ארוך תחת השאלה האם חופש הביטוי תופס כאן או לא.

אסף THE KOP 14 באוקטובר 2015

יפה.
אם כך אנחנו מסכימים שככל הנראה כבר לא היו צריכות להיות לבנון ועזה.
לגבי סעיף 2 – אם בזמן שמתקיים הליך משפטי ארוך על גבולות חופש הביטוי, עשרות צעירים שחורים היו אשכרה יוצאים לרחובות לדקור לבנים. מה היו עושות אז הרשויות ?

NoONE 14 באוקטובר 2015

עשרות צעירים שחורים יוצאים כל יום לרחובות לדקור ולירות בלבנים,שחורים,אסיאנים ומקסיקנים אז לא אמרת שום דבר חדש
היו עושים להם בדיוק מה שעושים להם עכשיו , הורגים אותם בצורה זו או אחרת

Amir A 14 באוקטובר 2015

באמת? חזרתי לתשובה שלי ולא מצאתי את המסקנה הזו.

אסף THE KOP 14 באוקטובר 2015

הבנתי אמיר…
מבחינתך ירי טילים ממקסיקו על ארה"ב הוא עילה למחוק את מקסיקו.
האם אינך חושב שירי טילים מלבנון ועזה על ישראל מהווה עילה למחוק את אותן ישויות אויב ?

ואתה מתחמק מלענות לנושא השני…

Amir A 14 באוקטובר 2015

לגבי מקסיקו לא שאלת אותי מה דעתי אלא איך לדעתי היתה מגיבה ממשלת ארה"ב. עניתי לך איך אני חושב שממשלת ארה"ב היתה מגיבה ועכשיו אתה מייחס לי דברים שבכלל לא אמרתי. אחרון הטוקבקים הפכת.

אסף THE KOP 14 באוקטובר 2015

צודק.
לא הבחנתי בניואנס.

איך אתה חושב שהיה נכון לטפל ?

שמעון 15 באוקטובר 2015

למה אתה אומר ירי טילים? זה לא ירי זה "טפטופים" וזה כדורים "תועים" מסוריה.
אם כבר קחו תהנו,

https://www.youtube.com/watch?v=R4FdDQXuEcc

ישי 14 באוקטובר 2015

אתה לא יודע שעכשיו בערך כבר צריך להתחיל פסטיבל רבין?
נפולת זה חלק מהמורשת שלו.
כנראה שהוא לא התחיל בפועל רק בגלל שהמורשת הזו מתפוצצת לנו בפרצוף.

the bird 14 באוקטובר 2015

מה השנאה שלך לאסף
מול הרצון שלך לרצות את הערבים מראה בדיוק מי אתה.
ולא פלא שאתה כותב מאי שם

the bird 14 באוקטובר 2015

בלי "מה"
סליחה תודה (-:

MOBY 15 באוקטובר 2015

גלעד הטיעונים שלך הם לא מבוססים.
1. כיום העניין הדמוגרפי כבר פשוט לא נכון. הזמן והמגמה דוקא משחקת לטובתנו.
2. להחזיר לירדן זה אומר שגם אתה מבין שכיבוש אין פה. ירדן לא צד בעניין כיום (מעניין שרבין אפילו לא הכניס אותם לעסק).ומי ערב שתוך 5 שנים גם ירדן לא תימחק כמו סוריה? פוטין?
3. המלך עבדאללה שסבו נרצח בהר הבית על ידי הנאצי מנהיג המרצחים חומייני, כמו אביו חוסיין, לא מעוניין בקבלה של הערב הרב הזה.
4. בביקורך הבא בישראל אבקשך לבקר בהר גריזים ובבית לחם. הפלשתינאים הנוצרים/שומרונים ממש מתחננים (שלא בתקשורת) שלא נעזוב. עניין של רצון להשאיר את הראש על הכתפיים.
נקודות למחשבה.

wazza 15 באוקטובר 2015

בבית לחם נשרפה כנסייה לא מזמן, בטח רובכם לא שמעתם על זה

wazza 15 באוקטובר 2015

גלעד הדבר היחידי ששמחתי לקרוא אצלך זה אתה במיעוט של 5%
ולגבי רבין הוא התנגד למדינה פלסטינית והוא היה הרבה פחות שמאלני ממה שאתה חושב

אסף THE KOP 14 באוקטובר 2015

יפה.
אם כך אנחנו מסכימים שככל הנראה כבר לא היו צריכות להיות לבנון ועזה.
לגבי סעיף 2 – אם בזמן שמתקיים הליך משפטי ארוך על גבולות חופש הביטוי, עשרות צעירים שחורים היו אשכרה יוצאים לרחובות לדקור לבנים. מה היו עושות אז הרשויות ?

אסף THE KOP 14 באוקטובר 2015

אופס.
טעות בשרשור.

אריק 14 באוקטובר 2015

עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה!

אסף THE KOP 14 באוקטובר 2015

עם הנצח מפחד מהפרשות גוף בחומוס.

באבא ימים 15 באוקטובר 2015

למה אתה חושב שהוא כל כל הרבה יותר טעים?

אסף THE KOP 15 באוקטובר 2015

הדיון הזה מתדרדר מדחי אל בכי

yaron 14 באוקטובר 2015

סיםפור לשבת :-)
(תגובה לגלעד)
סבתא שלי ז"ל נולדה וגדלה בעיר העתיקה בירושלים, כמו אמה, סבה וסבתה. והוריהם והורי הוריהם.
למעשה אנחנו פליטים שברחו מהעיר העתיקה בזמן הכיבוש הירדני…
הדודים שלה גרו בחברון גם כן במשך דורות.
לגמרי במקרה, בזמן מאורעות תרפ"ט היא נסעה לבקר את הדודים שלה בחברון ולאחר הטבח הגיעו השכנים של סבתא רבא שלי בירושלים לספר לה מה קרה ואמרו לה שתשב שבעה…
רצה הגורל והשכן הערבי של משפחת הדודים שלה הגן עליהם בגופו ובזכותו הם ניצלו.
היא גם גרה בירושלים בזמן המצור ומלחמת השחרור.
עכשיו נסה לדמיין איך היא היתה מגיבה אם היית אומר לה שהבעיה התחילה ב-1967…
היא היתה מחייכת :-)
אתה מבין? הכל עניין של פרספקטיבה. מלחמת ששת הימים היא עוד מאורע על ציר הזמן. לא התחלה של משהו וגם לא סיבה למשהו.
סבתא שלי ידעה להכין גפילטפיש וחריימה, והיא ידעה גם יידיש וגם ערבית. היא אהבה וכיבדה בני אדם ללא הבדל דת מין וגזע, אבל היא אף פעם לא חשבה שהסכסוך. הזה הוא טריטוריאלי.

סחבק 17 באוקטובר 2015

יש מצב שאנחנו קרובי משפחה ירון :-)

yaron 17 באוקטובר 2015

הכל אפשרי :-)

גלעד בלום 14 באוקטובר 2015

אסף,

לידיעתך, יש לי בית בתל אביב, אני גר בישראל למשך מספר שבועות בשנה ואף עובד כשאני שם, יש לי כוונה לחזור לישראל כשבני הבכור יגיע לגיל 18, הגעתי לאמריקה מסיבות של מקצוע, ונשארתי מסיבות אישיות, אני נשוי לישראלית, כל משפחתי בישראל, האם אתה מרשה לי להשתתף בדיון?

אסף THE KOP 14 באוקטובר 2015

אתה שוב פעם מתבלבל בהבנת המצב.
מי שקובע אם התגובות שלך יפורסמו בפוסט הספציפי הזה הוא יואב בורוביץ׳, לא אני.

Freddy Wr.Up 15 באוקטובר 2015

מערכון "שליחי הסוכנות" של הגששים

אמוץ כהן-פז 15 באוקטובר 2015

את המציאות קובע מיעוט נחוש.
הרוב הפסיבי מתאים את עצמו, מרצון או מנוחות ומיעוט זניח ממשיך להאבק על השקפתו השונה.
זה נכון לפלסטינאים, וזה נכון לישראלים (ולכל חברה אנושית אחרת).
אחרי נסיון כושל של החילוניות הישראלית לשבור את מעגל האימה, שני הצדדים חותרים היום לסיבוב מכריע ושני הצדדים בוטחים באלוהיהם שייתן להם את הנצחון.
—-
יואב, הזנחת התשתיות הציבוריות, האזרחיות, של ערביי ישראל היא טעות קשה, התאמת סמלי המדינה תמתין ליום בו על זכותו של היהודי (החפץ בכך) לזהות מדינית משלו, במדינת ישראל, לא יהיה שום סייג.

ר.בקצה 15 באוקטובר 2015

קו השבר לא עובר בין חילונים לדתיים- הערבים החילונים הם לאומנים נאלחים ממש כאחיהם הדתיים. הזכרתי זאת בתגובה קודמת: בבוקר שמעתי בחדשות שגיבורם של כנופיות השמאל, הלאומן הנאלח עודה, התייצב בביה״מ כדי לתמוך במסית האנטישמי סאלח. לכאורה, אין שום קשר בין השניים- תאר לך שדב חנין היה מצטרף לדבוקת המעריצים של דב ליאור. המכנה המשותף שלהם הוא ברור- שנאה מופרעת למדינת ישראל.

אמוץ כהן-פז 15 באוקטובר 2015

לא עלי לשפוט את אמונותיו של האחר. במבט מבחוץ נראה לי ש ׳ערבי חילוני׳ זו חיה נדירה מאוד.
מנהיגי ערב בכלל והפלסטינאים בפרט, נוהגים להראות סימני זיקה חזקים לדת, גישה טקטית או אמונה אמיתית? לתשובה אין כל חשיבות.
עובדתית, הסיבה הרשמית שהם מספקים להתפרצות האלימות הנוכחית היא דתית.

שמעון 15 באוקטובר 2015

אני לא יודע מאיפה אתה מביא את ה"עובדות" והמחקרים. המציאות בשטח מלמדת דברים שונים.
כעו"ד פלילי הזדמן לי לפגוש ערבים ישראלים רבים, את חלקם ייצגתי, את חלקם פגשתי כסנגורים ופרקליטים בשירות המדינה, חלקם שופטים, ואת חלקם פגשתי בביקוריי בבתי הסוהר.
קושי להתקבל לעבודה בשירות המדינה? איה הוא? הפרקליטות מלאה בפרקליטים ופרקליטות ערבים שלהם, דרך אגב, קיימים מכרזים מיוחדים, נוספים על המכרזים הרגילים, אליהם יכולים לגשת רק ערבים (והיהודים הם דווקא אלה שמודרים מהם).
כך, גם האוניברסיטאות מלאות בסטודנטים ערביים להם ניתנת עדיפות בתנאי הקבלה על פני סטודנטים יהודים.
אוכלוסייה לא אלימה? הגם שהערבים מהווים רק כ-20% מאוכלוסיית המדינה, בבתי הסוהר נוכחותם מגיעה ל-50%, אם לא יותר. (יטען הטוען כי אין בכך אלא כדי ללמד על אכיפת יתר בקרב אוכלוסייה זו ועל הפלייה במערכת המשפט שנוטה לגזור עונשי מאסר דווקא על ערבים, אך לא כך היא).
הנקודה האחרונה גם סותרת את טענתך באשר לחקירת מקרי רצח. תופתע לגלות כמה מקרי רצח במגזר הערבי מגיעים לפתחם של בתי המשפט השונים. עוד תופתע לגלות כי ברוב המוחלט של התיקים מדובר ברצח של ערבים על ידי ערבים, בגין סכסוכים פנימיים.
תחנות משטרה קיימות למכביר, מקרים נחקרים, ואין אבן (או גופה) שלא הופכים על מנת להביא את האחראים לדין.
אינני חולק על הטענה שבמדינת ישראל על סמליה ואופייה פחות נעים להיות ערבי. לו הייתי נולד כערבי כנראה שלא הייתי מזדהה עם המדינה. ועדיין, צריך לבדוק לאיזה כיוון הולכים הדברים. בכל מקרה, ראוי לגבות את טענותיך בעובדות.

Freddy Wr.Up 15 באוקטובר 2015

יישר כח.

shadow 15 באוקטובר 2015

המוטו של בורוביץ' זה הכל חוץ מעובדות

אסף THE KOP 15 באוקטובר 2015

האמת
חבל שהמגיב ערבי מהגליל (נדמה לי) לא משתתף בדיונים.
בניגוד לבלוגיסטים וחלק מהמגיבים פה,המשתייכים לצד השמאלי של המפה הפוליטת ובתור שכאלה יודעים מה טוב לערבים אפילו יותר טוב מהערבים, הוא היה קול אותנטי.

האמירה שלו האם היינו מוכנים שהשייח ריאד סאלח ואנשי התנועה האילסאמית יתפללו בכותל גרמה לי לעצור ולחשוב ?
התשובה שלי –
באופן אישי לא היה מפריע לי, אלא אם כן לצורך הפרובוקציה.
יתרה מכך, היתי שמח אם רב הכותל היה מזמין אותם להתפלל בכותל במחווה של קירוב (מאידך, למההם צריכים את הכותל אם יש להם את ההר ?).
ובכל מקרה – גם אם היה מתפלל שם בפרובוקציה, אין סיכוי בעולם שהייתי תומך ברצח ערבים בתגובה.

ישי 15 באוקטובר 2015

צריך גם לזכור שלהר אין אצלם שום קדושה. יש להם שם מסגד, שאף אחד לא מבקש להתפלל בו. וגם זה מסגד ככל המסגדים, לעומת ההר שהוא המקום הקדוש ביותר ליהודים.

MOBY 15 באוקטובר 2015

בורוביץ , השאלה היא מה אתה מאמין שהתרחש במאה וחצי השנים האחרונות בארץ ישראל.
מה שאתה למדת בסרי היסטוריה (או מה שילד פלשתיני לומד בשיעור היסטוריה).
האם אתה מסכים שהיתה פה מדיניות ספר לבן, תוכנית חלוקה, הכרזת עצמאות, מלחמת עצמאות (מי היה החזק?), מלחמת סיני (מי היה החזק? ולמה התקפלנו?).מלחמת ששת הימים ,התשה (חזק? לא משתבלל) , יום כיפור, לבנון, 1,2
נפט? אונר"א? המועצה לזכויות אזרח? ערב הסעודית? אובמה בקהיר? אובמה מול דאע"ש, פוטין. אירן.
למה ההכרזה החד משמעית שאתה הוא החזק?
כמעט ואף פעם לא התמודדנו מול אויב יחיד תמיד מתקבצת לה מקהלה. אנחנו לא חזקים (טוב, יש בנו עוצמה). לנו פשוט אסור להפסיד.
ועכשיו – ישנן 2 פתרונות, אסף מציע אחד מהם די מדמם (שלא באמת מישהו מנסה ליישמו).
אתה מציע שני – אני מעריך שהוא הפרדה והקמה של מדינה פלשתינאית בשטחי יהודה ושומרון, מעריך שזה ללא זכות שיבה, מעריך שזה עם ירושלים (ואולי בלי זה לא משנה כלכך). עכשיו, במה זה שונה מההצעה של אולמרט,ברק, אוסלו ו/או תוכנית החלוקה פלוס מינוס?
לא שונה- להזכירך ההצעות היו על השולחן וההתנתקות הראתה שאפשר אפילו להעביר את ההחלטה חד צדדית. אז יושב פלשתינאי בשכם/ג'נין/ירדן/לבנון ואומר לעצמו…. אז למה חיכינו ושפכנו דם כלכך הרבה זמן? הרי זה מה שהיינו יכולים לקבל (פלוס מינוס) ב-48/67/88/95/2000/2008 אז למה לנו לקבל את ההצעה?
נ.ב
ההצעה הזו בדיעבד, מדממת לא פחות.

גלעד בלום 15 באוקטובר 2015

קופ, השאלה לא היתה ממש רצינית, אם הייתי תלוי בך בטח היית שם אותי על אוטובוס לקהיר או משהו כזה…אבל כשאתה מכנה אותי מהגר ונפולת אתה עושה דה לגיטימציה לדעותי ורומז שאני לא ראוי להשתתף בדיון, אגב אתה אכן צודק- דעותיך חשוכות (ומביכות).

ירון- סיפור אישי מענין, לא הבנתי מה הקשר, לא אמרתי שהבעיה החלה ב-67, למעשה כתבתי שהסכסוך בן 110 שנים (מאז העליה הראשונה זה למעשה 125 שנה).

הנקודה העיקרית היא ש:

1) הערבים כבר לא יזרקו אותנו לים (מקסימום יעשו פעולות טרור נקודתיות או יזרקו פצצות פרימיטיביות עלינו ( האיום האיראני הרבה יותר קיומי)

2) לא תהיה ארץ ישראל השלמה

3) לא תהיה מדינה על טהרת היהודים.

4) עד שלא ייפתר מצבם האישי של הפלסטינאים לא יהיה פה שקט.

עכשיו, איך מגיעים לשקט הזה? לדעתי זה ייקח עשרות שנים, עד שהילדים שלך והנכדים של הערבים המקבילים לך לא יקבלו חינוך שונה ממה שאתה קיבלת, המציאות היא אותה מציאות , ההתנהלות שלנו הביאה אותנו עד הלום, אתה מרוצה מהמצב? האם יש לך טיפ טיפת בקורת על איזשהו דבר שממשלת ישראל עשתה ב-60 השנה האחרונות או שאתה ממשיך עם הפתרון המקורי כמו בתגובה ההזויה הזאת שלך: ״אוספים אותם.
מעלים על המשאיות.
הופה, לירדן.״ וואלה ממש רציני. במקרה נולדת יהודי , אם היית נולד ערבי היית מתפוצץ ברחובות עם עוד כמה יהודים.

אגב את הטפשות החל המערך, הימין רק החריף את המצב אבל זו די אותה אדרת.

Amir A 15 באוקטובר 2015

כדי שיקרה משהו חיובי חייבים להתחיל עם החינוך. ומכיוון שבשני הצדדים לא עושה רושם שיש באופק איזו מנהיגות שמסוגלת לחולל כזה שינוי, אין מוצא מלהניח שאסף צודק בהערכתו לגבי מה שיקרה בעתיד. מבחינת נבואה שמגשימה את עצמה.

ישי 15 באוקטובר 2015

וכיוון שהוא צודק, כדאי להתמקד בזה שהדבר ייעשה בצורה הכי פחות כואבת, ולא באשליות.

אהד 15 באוקטובר 2015

כן אמיר, גם אצלנו ילדים במע החינוך מלמדים ילדים להעריץ שאהידים וגם בטלוויזיה החינוכית, בדיוק כמו זו של הרשות, מיקי מאוס מסביר לפעוטות על החשיבות שבביצוע פיגועי טרור בקרב היאהוד.

Amir A 15 באוקטובר 2015

אהד, סעיף מספר 1 בגישת החינוך החדשה לשני הצדדים צריכה להיות ההכרה שלאף צד אין בעלות על הצדק.

אהד 15 באוקטובר 2015

אמיר, לא ככ הבנתי אני מודה.
מבחינת ההסתה הרי אין מה להשוות.
עכשיו מה זה אומר הצדק לא בבעלותי. איך אתה הייתה משנה את מע החינוך הישראלית? מה זה אומר בפועל?
היית למשל מלמד גם על הנכבה? ואם כן, היית מלמד את הערבים בישראל על החאג הנאצי, על הרצון להשמיד אותנו ב48 שהביא למעשה ל׳נכבה׳, על מאורעות תרפט ועל כך שבית המקדש כן היה על הר הבית?

Amir A 15 באוקטובר 2015

כן, בדיוק. החברה הערבית חייבת להיפתח לעברה ולהכיר בעובדה שיש בהיסטוריה שלה כתמים כמו התמיכה בנאצים, מאורעות תרפט, הסירוב להגיע לפשרה עם המדינה היהודית שהוביל אותה להיכן שהיא נמצאת וכן הלאה. ובאותה נשימה החברה היהודית חייבת להכיר בכתמים שיש בה כגון המחתרת היהודית, כפר קאסם, נוער הגבעות ועוד.
אין הכוונה להשוות ולומר למי יש גדול יותר. הכוונה היא בסך הכל להאיר את עיני החברות השונות לטעויות שהן עושות ולמה זה הוביל בסופו של דבר, בתקווה שבעתיד ימנעו מטעויות דומות.

אמוץ כהן-פז 16 באוקטובר 2015

אמיר, אתה מאמין במה שאתה כותב? לא בנכונות העקרונית אלא במעשיות שלהם.
מטבעו, האדם זקוק להיות ׳צודק׳ ושההשלכות תלכנה לעזאזל.

אהד 16 באוקטובר 2015

אמיר, זה לא אותו דבר.. הכתמים שלנו הם לא מעשים פרי מדיניות מכוונת
אלא כמה מקרים בודדים של מחבלים שזכו לגינוי ציבורי. מקרה כפר קאסם הוא משגה שעליו חיילים ישבו בכלא ושנלמד בפקולטות למשפטים. זו לא הייתה החלטה מודעת. זה גם לא דבר שמנע שלום.
להבדיל, הנהגה פרו נאצית, סירוב להצעות חלוקה או להסכמי שלום, מדיניות
של ג׳האד וכו – כל אלו הם המורשת
הפלסטינית. אתה באמת מאמין שהם ילמדו את זה במע החינוך שלהח?

אסף THE KOP 15 באוקטובר 2015

בלום,
הייתי שם אותך על האוטובוס לקהיר רק אם היית בעד דקירת חפים מפשע. מה מסובך להבין ?
מצחיקה ההתבכיינות שלך. אתה מכנה אותי חשוך, מפקפק בהומניות שלי ואז מתלונן שאני זה שמדיר אותך מהדיון כי קראתי לך נפולת.

אתה, הדעות שלך לא חשוכות. הם סתם מסכנות חיים של ישראלים.
אבל מה זה קשור אליך ? אתה מטיף לנו מארה"ב.

צור שפי 15 באוקטובר 2015

אסף, הערה ברשותך: בלי קשר לדעותיו, לדעתי המקום ממנו גלעד משמיע אותן איננו רלבנטי. יש לי ויכוח עז עם כמה מחברי השמאלנים על סוגיית מתן זכות בחירה לישראלים החיים בחו"ל. בניגוד למצב בלא מעט מדינות ישראל לא נותנת לאזרחיה בתפוצות להצביע (אלא אם הם שליחים רישמיים). הטענה העקרונית שלי היא שאסור לקחת מאזרח את זכות הבחירה גם אם הוא לא גר בארץ בעוד חברי משמאל טוענים שכל עוד הבחירות אצלנו הן לא על נושאים חברתיים אלא מערבים סוגיות של חיים ומוות (כאילו שאיכות סביבה זה לא חיים ומוות) זה לא בסדר שההכרעה תהיה בידי אחינו בגולה ולא בידי אלה שחיים כאן כדי לשאת בתוצאות בחירתם. לא כל כך בשקט אתה יכול גם לשמוע מהם את הטיעון (הנכון עובדתית כנראה אבל פסול מוסרית בוודאות) שרוב הישראלים שהיגרו מכאן הם ימנים ולכן עדיף שלא יצביעו.
יש כמובן כל מיני פתרונות ביניים כמו לתת זכות הצבעה ב-10-15 שנים הראשונות לאחר ההגירה ועוד כל מיני וריאציות אבל נדמה לי שהעניין ברור.

-גיסנו- 15 באוקטובר 2015

אני בכלל לא בטוח שרוב המהגרים מהארץ הם ימנים. אולי אפילו להיפך.
השנקל שלי – אין לי בעיה שתושבי חוץ יצביעו (אולי כמו שהצעת עד אחרי מס' שנים כלשהו בחו"ל. כמו עם תשלומי מס למשל). לרוב גם אני יכול לקבל ביקורת של מישהו שעבר לחו"ל – כי אני יכול להבין מניעים לעזוב פה. לצערי לא חסרים, מבפנים ומבחוץ.
הדבר היחיד שמעצבן אותי הוא אנשים שעברו לחו"ל "טבולה רסה" – יעני החליטו לארוז יום אחד ולעבור, לא בטוח שלתקופה מוגבלת, ולא בגלל רילוקיישן מהעבודה – ומספרים לי כמה הכל נפלא בארץ וכמה המצב הבטחוני והכלכלי נהדר. בחייאת, אם היה לך כ"כ טוב פה, למה עזבת?

yaron 15 באוקטובר 2015

לאזרח ישראלי שמהגר לחו"ל מתבטלת התושבות (לא האזרחות) לאחר מס' שנים. אין שום סיבה שלא יוכל לבחר בתקופה הזאת עד שמתבטלת התושבות.

אסף the kop 15 באוקטובר 2015

הסיבה האמיתית שאם היו נותנים להצביע, השמאל בכלל היה הופך למיצג מוזיאוני.
לגבי טיפוסים כדוגמת הבלום, אין בעיה עם הבעת הדעה שלו, אדרבא, שיוסיף לדיון. רק צריך לזכור שאצלו מדובר בדיון אקדמי ועבורינו מדובר בחיים עצמם.
הדבר נובע ממיקומו הגיאוגרפי.
זאת עובדה.

אריק 15 באוקטובר 2015

אבל אם היה מסכים איתך…
גם אז היתה לך בעיה עם זה?

אסף THE KOP 15 באוקטובר 2015

ברור שלא

Amir A 15 באוקטובר 2015

שאלה מעניינת. בתור מי שלא חי בישראל כבר הרבה שנים יש לי בעיה עם הטענה שלכל אזרח צריכה להיות זכות הצבעה, לא משנה היכן הוא מתגורר. הרכב הכנסת בישראל לא משפיע עלי בחיי היומיום ואני לא מוצא סיבה שאני, או יעאנקל זוכמיר מברוקלין נשפיע על השאלה האם ישראל תצא למסע התנחלויות בדרום הר חברון או לחילופין תיסוג ממזרח ירושלים.

אהד 15 באוקטובר 2015

אפשר לשאול אחרת.. אם גדלתי בפ״ת ועברתי לפני 5 שנים לאשקלון, האם הוגן שאצביע בבחירות המקומיות של פ״ת?

עסק שחור 16 באוקטובר 2015

האם הוגן כלפיך שעברת לאשקלון? זאת השאלה האמיתית.

רועי 15 באוקטובר 2015

לא מבין את ההתעקשות הזו של השמאל למצוא להם סיבות.
הם אומרים חד וחלק בכל פעם ששואלים אותם – זה לא הכיבוש, לא האפליה ולא שיוויון הזדמנויות או כל שטות אחרת שכתבת, זה אל אקצא, זו מלחמת דת.
אתה לא יכול לעצור אותה בשום דרך מלבד לנצח בה.

אהד 15 באוקטובר 2015

חוזרים תמיד על ההשוואה בין הלח״י לחמאס וכו׳. מדובר לא רק בהשוואה שהיא מקוממת, פשוט אין לה אחיזה במציאות.
הלחי הייתה קבוצה קטנה של לוחמים שתמכה במקרים מסוימים בפגיעה בחפים מפשע. זו הייתה קבוצת שוליים שלא זכתה ךתמיכה מרוב העם ובשלב מסוים אף נרדפה עי ההנהגה העברית (סזון). חמאס היא תנועה דתית קיצונית ששואפת להשמיד את הכל היהודים ושנהנית מתמיכה עצומה ברחוב הפלסטיני (הם זכו בבחירות למי ששכח). ההנהגה הפלס׳, טוב שמענו את הנאום של אבו מאזן אתמול..
ועוד דבר לא פחות חשוב – אי אפשר להשוות בין מה שקורה היום לנורמות שהיו לפני 80 שנה, זה מגוחך. המלחמות אז היו דומות יותר למלחמות הצלבנים מאשר למלחמות שהתנהלו מאז מלחהע ה2.

נביא בעירו 15 באוקטובר 2015

הניסיון להציג את הלח״ כארגון קיקיוני שלא זכה לתמיכה הוא *אולי* נכון כתיאור למה שהיה בזמנו, אבל קצת קשה לטעון את זה ברצינות כשכיום רחובות בישראל קרויים על שם טרוריסטים ועל שם ארגוני טרור ולוחות כחולים קטנים מוצבים בזירות הפיגועים שביצעו הטרוריסטים האלה ומתארים את מעשי הגבורה שעשו (״פעולות״, הם נקראים בעברית, ממש כמו שקוראים הערבים לפיגועי הטרור שהם מבצעים) כשרצחו גברים נשים וילדים…

אהד 15 באוקטובר 2015

בשעת אמת הרוב בארץ מכר את אחיו לבריטים כדי שאלו יוציאו אותם להורג. שנים אחרי זה עדיין התנגדו להם במדינה ורדפו אותם (עע אביו של אריה אלדד). נראה לי שזה קמצת יותר משמעותי.
בכל מקרה וכמו שאמרתי אין מה להשוות בין הזמנים.

אסף THE KOP 15 באוקטובר 2015

אהד.
אני מציע לך לקרוא כיצד בן גוריון ניסה למכור את ראש מועצת נתניה, עובד בן עמי, בפרשת התליה של הסרג'נטים הבריטים.

אהד 16 באוקטובר 2015

אקרא. אני גם אחפש את הקטע על יצירת סכסוך האולד פירם. גם נשמע מעניין.

גלעד בלום 15 באוקטובר 2015

Kop , זה הומני לשים מאות אלפים על אוטובוסים? מי הצדיק דוקרים? איך הבנת שאני מצדיק דוקרים? בגלל שיש ערבים טרוריסטים צריך לטרנספר אוכלוסיה שלמה? ומה עם ברוך גולדשטיין? וחוץ מזה שוב הטיעון של אמריקה, מה הקשר? אם אזרח נורבגי רוצה להביע דעה אז אסור לו? ראש הממשלה שלך חי באמריקה 11שנה, לא? תענה עניינית, זה דיון, לא הכפשה ואני לא מתבכיין, סתם כותב דעה, יום טוב

אסף the kop 15 באוקטובר 2015

כן בלום.
מלחמה עשויה לגרום לתופעה של פליטים פלסטינאיים.
תראה מה קורה בעולם. למה אתה חושב שמלחמה כוללת עם הפלסטינאיים לא תגרום להם לעלות על המשאיות החוצה ?
הם כל כך משוועים לעוד נכבה שזה אשכרה יכול לקרות להם.

כסיפוביץ 15 באוקטובר 2015

כשאנשים מאוד רוצים משהו הם מצליחים להשיג אותו.
גם אם מדובר בלשחרר איזה גלעד שליט אחרי כמה שנים או להחליף שבויים ולהחזיר הביתה לוחמים שנפלו.

פתרון של אלימות בהשגת מטרות הוא נחלתם של טרוריסטים ולא חשוב מאיזה צד.
אין כאן צד חזק. כולם חלשים.
המשפחה של גלעד שליט הם האנשים האחרונים החזקים שאני זוכר.
בהפגנת כח וסולידריות הם עשו את הבלתי יאומן במבצע חובק עולם.
בצעדה שקטה הם שינו מציאות

זו דוגמה לכל החברה הפלסטינאית והישראלית איך בני אדם משנים משהו.
כאן כולנו פחדנים ופוחדים

יוחי 15 באוקטובר 2015

שאלה לאסף דה קוף הגאון הגדול- עכשיו כאשר רואים מה קורה, האם עדיין חושב שהיה טעות לצאת מעזה (לספוג משם טרור פי עשר יותר גדול) והאם עדיין חושב שצריך לספח אותם אלינו???
גאון גדול

אסף THE KOP 15 באוקטובר 2015

אמא שלך הפסידה קליינטים.
בטח שזאת הייתה טעות.

גלעד בלום 15 באוקטובר 2015

אהד,

אם שלטונות הבריטים היו שמים ידיהם על שמיר, בגין וחבריהם הם היו מוצאים להורג כפי שקרה לשטרן. אלו היו ארגוני מחתרת שפעלו בניגוד לחוק ששלט באותה עת, אין הבדל מהותי בין פעולות הנקם של הערבים של היום שמוכנים להיהרג רק שלנו לא יהיה שקט, עד שיקבלו את מה שהם רוצים.

זה נכון שהיום המציאות אחרת לגמרי, עם תקשורת ההמונים וכו׳, ולכן היום בלתי אפשרי למדינה לבצע פעולות בלי שהמדיה תדווח על כך, אם היה אינטרנט בשנות השלושים ספק אם היתה שואה…

קופ, גם בשביל מלחמה צריך פרטנר, מה זאת אומרת מלחמה כוללת עם הפלסטינאים? אין להם ממש צבא, ישראל יכולה לכבוש אותם תוך יממה אחת, לא נראה לי ששאר מדינות ערב ייכנסו למלחמה כדי להגן על הפלסטינאים.

מה שאתה מדבר עליו זה מלחמת אזרחים, גם תושבי חיפה, יפו ולוד הערבים יועלו על אוטובוסים?

אהד 15 באוקטובר 2015

גלעד הכוונה למוסר המלחמה. ברור שהבריטים היו הורגים את שמיר, עקרון על הוא הבא להורגך..
אני מדבר על איך החברה הישראלית תפסה אותם בשעת אמת והאם הם היו חריג לתקופתם. הם לא היו. הפלסטינים הם כן חריג כשהיחידים שמתפוצצים כמוהם באוטובוסים זה דעאש ואלקאעדה.
ושוב, הלחי ביקש מדינה ליהודים. לא היתה לו מטרה להשמיד את כל הפלסטינים. חמאס מבקשת שלא תהיה מדינה ליהודים ושלמעשה, שהיהודים יושמדו. אלו מטרות די שונות.
לגבי איך שתופסים היום אותם אצלנו, אני יכול רק להגיד שהיפנים לא רואים בחיילים שלהם מ45 פושעי מלחמה ברברים (למרות שהיו אכזרייפ כנאצים), האסלאם לא מוקיע את מחמד והאמריקאיים לא חושבים שהמתיישבים הראשונים ביצעו גנוסייד באינדיאנים למרות שטיהרו את כל היבשת מהם. בתקופות שונות מקובלים דברים שונים. עובדה שגולדשטיין נחשב רוצח מתועב עבור 99 אחוז אצלנו. יאסין נחשב גיבור גדול אצל 99 אחוז מהפלסטינים.

אסף THE KOP 15 באוקטובר 2015

אהד,
זה ויכוח עקר.
הלח"י היו טרוריסטים, כן או לא ? מה זה משנה בכלל ?
הרי הטיעון של אנשי השמאל לגבי העניין הינו לצורך ניגוח בלבד ועל מנת לעשות איזו השוואה בין המוסר היהודי לזה המוסלמי. שיהיה.

בשורה התחתונה, גם אם נניח לרגע שהלח"י היה ארגון טרור שלא בחל ברצח בריטים ומוסלמים, הרי שהמטרה שלו הייתה שחרור מהבריטים ועצמאות ישראל. לבריטים היה לאן להסתלק – למולדתם. ליהודים לעומת זאת אין לאן ללכת. אין להם מולדת מלבד ישראל ולכן כניעה לארגוני הטרור הפלסטינאיים אינה אופציה. דעאש יהיה לונה-פארק לעומת החלאות האלה.

עכשיו, הענין הוא פשוט, אם הפלסטינאיים יבחרו מלחמה, הם יקבלו אותה ויקבלו אותה חזק. הם עוד יתגעגעו לנקבה של 48.

אורן השני 15 באוקטובר 2015

ספציפית לגבי "יקבלו אותה חזק" שאתה רושם בכל תגובה, כולנו מקווים שזה יקרה אבל כבר שנים שאומרים את זה וזה לא קרה, לא בחומת מגן, לא בצוק איתן, גם על חיזבאללה אמרו את זה וזה לא קרה ב-2006. למה אתה חושב שזה יקרה אי-פעם?

אסף THE KOP 15 באוקטובר 2015

כי זאת תהיה מלחמה בקנה מידה אחר לגמרי.
הרי אם נצא מהשטחים המשוחררים, האיסלאם הקיצוני ייכנס לשטח, החיים בישראל יהפכו לגיהנום מושלם והפיתרון של הבעיה תהיה מלחמה ובסופה נכבה לאויב הפלסטינאי.

יש לך תסריט אחר ?

אורן השני 15 באוקטובר 2015

אז קודם כל לא הבנתי – זה יקרה אם נצא מהשטחים או אם נמשיך בלא-לעשות כלום כמו עכשיו ולהמשיך עם גלי הטרור כל כמה חודשים. אם ככה אתה תעדיף לצאת מהשטחים כדי שנוכל לכסח, לא?

בכל מקרה לדעתי אין שום תסריט שבו הם יכולים לגבור עלינו, אבל בכל תסריט שהיה עד עכשיו נכנענו ללחץ בינלאומי לפני שעשינו משהו יותר רציני מהפצצות נקודתיות, לא רואה איך זה ישתנה בדיוק.

באיזה אתה רואה תסריט שבו אנחנו עושים יותר מזה? והמנהיג שלנו עושה מה שהוא רוצה ללא התחשבות בארה"ב ואירופה?

אני תמיד הייתי בעד להיכנס בהם בכל הכוח, אבל זה קל לנו להגיד וקשה למנהיגים לעשות, לא משנה אם זה ביבי, אולמרט או שרון

אסף THE KOP 15 באוקטובר 2015

אני לא "מעדיף לכסח".
אני יודע שזה מה שיקרה בסופו של דבר.
אם נצא מהשטחים או נהיה באותה עת בשטחים, זה לא ממש משנה.
המלחמה תבוא על כולנו ככה או ככה.

shadow 16 באוקטובר 2015

אתה לא הבנת עדיין שלימין אין פיתרון.
זה הכל פקה פקה. זאת אומרת יש להם פיתרון, הם מכריזים עליו כבר שנים אבל כשצריך להגיע לביצוע, שם זה נגמר.
טרנספר, משאיות, אוטובוסים, חמורים, נכנס בהם ועוד כל מני.
הפתרון שלהם למעשה הוא בדיוק מה שהקוף(אסף) אומר, שנשב ונחכה שהכל יקרה בעזרת השם.

נשב ונחכה.

אהד 16 באוקטובר 2015

לא לכל בעיה יש פתרון. אלה החיים. אני גם רוצה שלום ואפילו מוכן לוותר על הרבה דברים עבורו. אני פשוט ריאלי.
ואגב, אין פתרון עדיף על פתרון רע.

אורן השני 15 באוקטובר 2015

ואותה שאלה לגבי "נעלה מאות אלפים על משאיות" – עזוב אם צודק או לא – אתה חושב שזה מעשי? איפה אתה חי?

צריך למצוא פתרונות מעשיים, לא לזרוק שטויות לאוויר. באותה מידה אני מציע שפשוט השם ישמיד את כל אויבינו במכה אחת, הרי ברור לנו שהוא מסוגל וחבל להתאמץ עם כל המשאיות והדלק

אסף THE KOP 15 באוקטובר 2015

אפשר גם על חמורים

אסף THE KOP 15 באוקטובר 2015

זה כבר תלוי בהם.

כסיפוביץ 15 באוקטובר 2015

האנמיות בנקודות מסוימות וההסתה מצדצשני של האוכלוסיה הערבית בארץ הביאה אותם בדיוק למקום שהם נמצאים בו.
בנקודה הזו אני מסכים עם אסף
זה תלוי רק בהם.

וכמובן שיש גם צד שני למטבע.
האלימות שיש בתוך החברה שלנו אחד כלפי השני היא אשמתינו הישירה בלבד.
השינוי תלוי רק בנו.
מתחילים בלהסכים ולהתנגד אחד לשני כמו בני אדם

גלעד בלום 15 באוקטובר 2015

אני מסכים לחלוטין שמי שלא חי בישראל לא צריך להצביע (אלא אם הוא משלם מסים), אבל מותר להביע דעה ולהשתתף בדיון בלי שיזכיר את זה כל

שניה אסף ״אני יודע שזה מה שיקרה בסופו של דבר״ , ״אפשר על חמורים״ דה קופ. איך אפשר להתווכח עם אדם שיודע הכל ויש לו מונופול על האמת,

בזה אין הרבה הבדל בין האסף קופים לצד השני, הקיצונים משני הצדדים חיים בעולם המושגים שלהם כשהרוב הדומם אוכל אותה. לגבי חלום

הטרנספר של אסף-במדינות עולם שלישי במרכז אמריקה או באפריקה ניתן לעשות ״שואות״ קטנות לעמים בלי שהעולם יתערב אבל בחבית הנפץ של

המזרח התיכון המעצמות לא ייתנו למצב להידרד כי המשמעות יכולה להיות מלחמת עולם שלישית, לכן חלום הטרנספר של כהנא, ״גנדי״ ואסף לא

יתקיים לעולם.אגב בלי קשר לא מעט ממגיבי דה באזר חיים בחו״ל אם אני לא טועה, רק בישראל האולטרה לאומנית יש סטיגמה על אנשים שלא חיים

בארץ הולדתם כאילו שזה איזה פשע או יריקה לפרצוף למי שחי בישראל. אפשר שיהיה לך אכפת ממקום בלי לחיות בו פיזית.

לפעמים רואים דברים יותר טוב מבחוץ.

לגבי הערבים- למרות שאני שמאל אני לא נאיבי, חלק לא קטן מהם חיות אדם, המנהיגים שלהם שקרנים ומניפולטיבים ומושחתים ברובם, אבל אני עדיין

מאמין שרובם ( האנשים הפשוטים) היו מעדיפים שלום על פני מה שקורה עכשיו ואוכלים את הלב בבית בימים אלו, ביום יום יש קשרים אישיים טובים בין

העמים ( בזמנים שקטים), אבל מה לעשות, קיים פחד לגנות את הפיגועים ולכן הקולות השפויים מורידים פרופיל כי זאת סכנת נפשות.

הטירוף של השבוע האחרון עם הדקירות והילדים זו עליית מדרגה אבל זו בעיקר פעולות של ייאוש שמשבשות את החיים לישראלים אבל לא ממש סכנה

קיומית, אין לאף אחד אינטרס שתהיה התלקחות, אפילו לא למושחתים הפלסטינים, זו בעיקר מלחמה על דעת קהל.

shadow 16 באוקטובר 2015

אל תגיד "אף פעם". אין לנו מושג מה יקרה עוד שנה שנתיים, בטח שלא עוד 10 או 20 שנה או יותר.

הבעיה היא בכלל לא של שמאל או ימין הבעיה היא בעיה ביצועית.

השמאל טעה בעבר וטועה הרבה גם היום בעיקר בגישה, אבל הוא תמיד ניסה להציע פתרונות שהוא יכול לבצע ואכן ניסה לבצע.

בימין רק זורקים סיסמאות שאין להם יכולת לבצע או שאין להם ביצים לבצע.
גם כשהם כבר מבצעים (ע"ע שרון) הם מבצעים פתרונות של השמאל.

בקיצור אין אונות מפלגתית. זה מוביל להרבה תיסכול ולכן הימין כזה אלים. הם לא מבינים איך הם שנים בשילטון ולא נעשה שום דבר שהוא אשכרה אג'נדה ימינית.

הם אפילו לא הצליחו להעביר חוק עונש מוות למחבלים.

תגיד לי אתה. לא היית מתוסכל אחרי משחק שבו הפסדת, כאשר היית בטוח שאתה טוב יותר מהיריב שלך?

רועי 16 באוקטובר 2015

לגבי טרנספר, שכל שמאלי מתפלץ ברגע שהיא נאמרת.
תהיו כנים לרגע אחד,
אם לעם היהודי היתה עוד מדינה נוספת בעולם, שלא לומר עוד 50 מדינות, האם לא היתה עולה ברצינות האופציה של יישוב מחדש של היהודים במדינה/מדינות האלה ? בוודאי שכן.
ההיסטוריה של האנושות מלאה במקרים של חילופי אוכולוסיה ויישוב מחדש.
העובדה המאוד פשוטה היא שהעם היהודי והערבים לא יכולים לחיות ביחד על פיסת האדמה הקטנה והמסכנה הזו, וזה לא קשור לכיבוש, וזה לא קשור לאפליה ולעוד סיסמאות ריקות מתוכן שאתם מדקלמים. ב 1929 לא היה כיבוש בארץ ישראל, היה רצח של יהודים על היותם יהודים.
עכשיו קחו אוויר, ותחשבו על הנקודות האלה, לפני שאתם קוראים לי חשוך.

רועי 16 באוקטובר 2015

שכל שמאלני* כמובן.

shadow 16 באוקטובר 2015

if you wanna shoot, shoot. don't talk

רועי 16 באוקטובר 2015

אז שניה שאני אבין את הנקודה, אתה כשמאלני מסכים עם הפיתרון הזה, רק שהבעיה היחידה היא שגם ממשלות ימין לא פועלות לקדם אותו ?

shadow 16 באוקטובר 2015

א. למה החלטת שאני שמאלני? כי אין לי אג'נדה ימנית קיצונית? ילדותי משהו.

ב. לא אמרתי שאני מסכים.

ג. אני מחפש דברים פרקטים שניתן לבצע ושיביאו שיפור באיכות חייו של האדם ברחוב, מכיוון שהאדם ברחוב זה אני. ממש לא מעניין אותי אם זה שמאל או ימין.

בכל אופן הנקודה היא כזו, הימין כרגע בשילטון, והוא כבר לא מעט זמן שם.
הוא שם כי הוא הבטיח לבוחריו הרבה דברים שרובם הם אנטי שמאל ועוד כל מני התלהמויות.
בירבורים על טרנפסר אני שומע כבר כמה עשורים.
אני בעד שלום ושקט. אם הדרך להגיע לשם היא ע"י טרנספר שהוא הצעה של הימין (ואזכיר שוב למי ששכח שהימין שולט) לא הגיע הזמן לעשות את זה ולהפסיק לקשקש?

באמת אני שואל (ולא בציניות) לא נמאס לך לאכול לאנשים את הראש על כל מני דברים שלא קורים או לא יקרו?
לא הגיע הזמן שמצביעי הימין ילכו ויפגינו נגד הממשלה הרופסת שלהם, שמלאה בחכים ושרים דפרים ורדודים שפשוט מביך לראות את יכולת ההתבטאות שלהם?
הרי אם השמאל יפגין יאשימו אותו בבגידה או שהוא כובל את ידיה של הממשלה או ראש הממשלה.
לא הגיע הזמן להתבגרר? באמת עושה רושם שבשני העשורים האחרונים המדינה הפכה לגנון שלם של אכלו לי שתו לי.

נ.ב

אני לא מצביע לאף מפלגה.
א. כי אסף הקוף לא מרשה לי.
ב. כי אין שום מפלגה שבאמת הולכת לעשות את מה שהיא אומרת.
ג. מסעיף ב' משתמע שרוב מי שיושב בכנסת הוא שקרן ומושחת.
ד. אני מאמין שמי שרוצה להשפיע יכול (וצריך) לעשות את זה רק דרך הרחוב.
ה. לצערי זה כנראה צריך להיות בשיטה הישנה והקלאסית של אלימות, מכיוון שראינו שעם זמרים ששרים על במות ואוהלים זה לא ממש עוזר או מזיז למישהו.

שמעון 16 באוקטובר 2015

הימין כביכול בשלטון אב ביבי נוטה לשמאל והוא עושה חשבון גדול למה יגידו בעולם והכי חשוב בג"ץ והיועץ המשפטי זה שמאל קיצוני והם לא יאשרו טרנספר גם אם 120 חברי כנסת יצביעו בעד.
חוץ מזה ערבי ישראל בעצמם לא רוצים טרנספר ולא יסכימו בחיים, הם יודעים שהם בגן עדן פה. מי יביא להם ביטוח לאומי, לימודים, עבודה, פייסבוק, בילויים ברשות הפלסטינית?
הם יודעים באיזה צד החמאה מרוחה.
מתי שישלטו אנשים שיבינו שעם האויב הערבי יש לפעול ביד חזקה וזרוע נטויה כלומר הם היו בבגץ, בבתי המשפט, היועץ המשפטי וחברי הכנסת אז ישתנו פה דברים.
זה לאט לאט הולך ומתקרב לשם, תהליך ארוך ומייגע אבל יגיע בסוף, לא קל להוריד מבתי המשפט והתקשורת חונטה בת 50 שנה ביום אחד.

אהד 16 באוקטובר 2015

נו באמת, אז עכשיו גם ביבי שמאלני?? אם כן למה בנט הסכים להיכנס לממשלה של שמאלנים?

Shadow 16 באוקטובר 2015

שמע אני חייב מהחומר שאתה לוקח. ביבי שמאלני. לא נקרעתי מצחוק ככה כבר הרבה זמן.
לוקח זמן להוריד חונטה. חחחחחחחחח 40 שנה לא מספיק? עוד כמה זמן שילטון אתה צריך 100.

ואחרי זה מצביעי הימין מתפלאים למה יצאה להם סטיגמה של טמבלים.

yaron 17 באוקטובר 2015

ביבי בשלטון כי הוא לא מספר סיפורים לבוחרים שלו (כן, תצחקו קצת ואחר כך תמשיכו לקרא).
הוא לא מספר להם שאם רק ניסוג מהשטחים יהיה שלום, והוא גם לא מציע להם טרנספר וכו'.
עובדתית הוא לא מציע פתרונות קסם.
בנוסף ביבי כן אומר מה אנחנו רוצים ולמה אנחנו מוכנים – הכרה בישראל כמדינת העם היהודי, פשרה טריטוריאלית אבל לא לויתור על הכותל והר הבית, שמירה על הבטחון (ולא הימורים שמתבססים על הכוונות הטובות של שכנינו, ולא לזכות השיבה.
השמאל תמיד מתייחס ל"ימין" כמקשה אחת כי זה מאוד נוח להם לדבר על ביבי וכהנא בנשימה אחת, אבל זה בדיוק כמו להתייחס לכל השמאל כמקשה אחת שבעד הפיכת ישראל למדינת כל תושביה.

אהד 16 באוקטובר 2015

גלעד,
התגובה שלך היא דוג טובה לכך שמי שלא גר כאן, לא באמת יודע מה קורה פה. למה הכוונה, לכך שאתה אומר שזה ״משבש את החיים״.. זה תיאור סטרילי מדי.. אנשים מפחדים ללכת ברחוב פן ידקרו אותם. אני יכול להגיד לך די בכנות שבימים האחרונים אני מסתובב מודאג – אשתי עובדת במשרד עם שלוש נשים נוספות ובקומה למעלה, עובדים פועלי בניין ממז ירושלים. זו תחושה נוראית של חוסר אונים שזר לא יכירנה. אז ברור שמותר וראוי שתביע דעה גם מחו״ל, רק אל תחשוב שהריחוק נותן לך יתרון – להפך.
ועוד משהו לגבי הרוב הדומם הפלסטיני.. זה אותו רוב שבבחירות האחרונות לרשות המליך עליו את חמאס. אז בעוד אצלנו עושים חיים קשים לביבי על האמירה של המצביעים הערבים שנוהרים באוטובוסים, אצלם בוחרים בתנועה שחרטה על דגלה את השמדת היהודים. יחי ההבדל הקטן.

גלעד בלום 16 באוקטובר 2015

מנינג לא נורא ביום שבת הקבוצה שלי אולי תעשה צדק עם הקבוצה של אסף,(ספרס- ליברפול) :)

וברצינות- לא קשור למי תרם מה למדינה, לכל אחד דיעה משלו, אפילו לקוף בג׳ונגל (אסף הכל ברוח טובה, זכותך להחזיק בדיעות חשוכות וזכותי להיות נמושה) :)

shadow 16 באוקטובר 2015

הוא בעיקר טרול.
אין לך ממה לדאוג.
כלב נובח אינו נושך.

כשהוא יפסיק לנבוח תתחיל לדאוג.

the bird 16 באוקטובר 2015

מי אמר שהשמאלנים לא יודעים להסית,
הניסיון הנואל שלכם להציג את אסף
כמהות הרוע על פני אדמות,
רק חושף עד כמה אתם מנותקים וחיים
בהתנשאות טוטאלית על מי שחי פה.

תמשיכו באורגיה שלכם פה
רק אל תבכו שצריך להחליף את העם

the bird 16 באוקטובר 2015

תקרא שוב את מה שכתבת זאת ההתנשאות שלכם במיטבה,
הדעה שלו רלוונטית כמו שלכם
ולדעתי הרבה יותר…..אבל אתם כרגיל כשומרי חופש הביטוי מתנשאים מעל כל מי שחושב אחרת ממכם,
לצערכם ולשמחתי רובינו חושבים כמו אסף
אז אם כבר אני וחבריי מרחמים על הפטרנות המאוסה שלכם

אמוץ כהן-פז 16 באוקטובר 2015

מנינג, סגנונו של אסף איננו אולי ׳קופ התה שלי׳ אבל התרחיש אותו הוא מציע (ובעקיפין גם מתריע!) הוא אפשרי ביותר.
מה לך כי תלין עליו, סגנון תגובתך הוא לא יותר טוב.

Freddy Wr.Up 16 באוקטובר 2015

אני חושב שזה זמן טוב לעוד טור בהארץ בסדרת הכתבות "עד שיהיה ערבי בבית"ר".

MOBY 16 באוקטובר 2015

מנינג עם הרבה כבוד, תותר על מדרגי נתינה בארץ שלנו.לוחם ולא משנה מאיפה, נותן לא פחות ואולי יותר,תלוי בעיני המתבונן משחקני נבחרת כזו או אחרת.

Freddy Wr.Up 16 באוקטובר 2015

מה התרומה העצומה של גלעד בלום למדינת ישראל?

שמעון 16 באוקטובר 2015

היום אני רואה באינטרנט שכנראה המחבל בן ה-13 ישוחרר לביתו, חחח.
זה עוד הוכחה למה אין להשאיר אף אחד בחיים וכל מחבל לסיים איתו עם כדור בראש.
כרגיל שוב החוקים המפגרים של בג"ץ מעל חיי האדם והאזרחים.
אני אומר לכם שעוד שנתיים שלוש הכלב הזה ירצח יהודים או שיעצרו אותו למנוע פיגוע, תזכרו.
זבל כזה זה רוצח שהמדינה יודעת שירצח או ינסה לרצוח בעתיד אבל משחררת אותו עקב יעני פירצה בחוק.
שוב בג"ץ ובתי המשפט הופכים דם יהודי להפקר.
בית המשפט אומר הוא מסכן רק ילד הוא ישתלב בחברה לאט לאט, הוא בכלל יצא דוקטור המסכן.
שהמחבל הזה שכב שם בא מישהו עם פטיש לרוצץ לו את הראש ולסיים את העבודה ושוטר הזיז אותו משם, דם היהודי הבא הוא גם על אותו השוטר.
מי שמרחם על אכזרים סופו שיתאכזר לרחמנים-אין יותר נכון מהמשפט הזה, בתי המשפט והשמאל הם אלופים בזה.
בשום מדינה נורמלית המחבל הזה לא היה יוצא חי. רק במדינה שלנו יש כל מיני אזרחים עלובים שמגינים על המחבל כמו בעפולה, הוא חושב שהוא הומני ועושה מעשה נכון אבל לא מבין שבעתיד אותם אנשים ירצחו יהודים אחרים, זה הטיפשות של השמאל וההומניות. אסור לרחם על מי שבא לשחוט אותך, פשוט אסור ולא משנה אם זה ילד קטן או בחורה, תמיד צריך לזכור שהוא בא לשחוט אותך ובעתיד ירצח מישהו אחר ולא הצלת ברגע זה את אותו מישהו.
אני מקווה שאיכשהו הבן 13 הזה ימות מהר ומוות קשה.

יהושע פרוע 16 באוקטובר 2015

בתי המשפט והשמאל… איזה שמאל?!?!?! ראש ממשלה שמאל? שר פנים שמאל? שר חינוך שמאל? שרת משפטים שמאל?

גם שמרצ לא תעבור את אחוז החסימה תאשימו את השמאל?!?!

shadow 16 באוקטובר 2015

כשאתה אימפוטנט אתה חייב להאשים מישהו עדיף את האישה.
היא לא מספיק מושכת. היא לא עושה את זה נכון.

חס וחלילה להאשים את עצמך, איך תתמודד עם האחריות?

לא נראה לי שזה כזה יקר לממן משלוח ויאגרות לכנסת. רע זה לא יכול לעשות.

אהד 16 באוקטובר 2015

בתור ימני אני אומר, אפשר להפסיק להסית נגד השמאל וביהמש??
חברי הכנסת הימנים בעיקר מקשקשים ובפועל לא עושים דבר בשטח. לוקח להם שנים (אם בכלל) לחוקק חוקים נגד פורעים ומחבלים וחוץ מלהפיל את האשמה על אחרים הם לרוב לא עושים דבר.
כל שנתיים עולה למשל סוגיית ההטבות
למחבלים בכלא ובכל פעם מבטיחים לנו בימין ש״החגיגה נגמרה״. בפועל, הם לא עושים דבר, כולל ליברמן שעכשיו מדבר גבוהה גבוהה, כאילו הוא היה פועל אחרת לו היה בממשלה.
הרבה יותר קל להצטלם נותן נאום תקיף מאשר לפעול בשטח.
ושמעון, בתור משפטן אתה יודע שהכנסת יכולה הייתה מזמן לקבוע עונשי מינימום למחבלים שמשליכים אבנים על יהודים, כולל לקבוע שמדובר בניסיון רצח. רק מה, זה ממש ארוך ומעייף לחוקק חוק ולכן עדיף לחכ מהימין לצאת החוצה ולתת עצות לממשלה, כאילו הוא לא חלק מהקואליציה..

שמעון 16 באוקטובר 2015

שרת המשפטים מנסה עכשיו להעביר חוק נגד זה אז היא כן עושה משהו, פשוט זה חוקים שהשמאל השאיר ומורשתו שלאט לאט בעזרת השם יבוטלו. כל החוקים האלו זה בית מדרשו של אהרון ברק ופמלייתו.
ביבי פעם ראשונה אני יכול לומר עליו שהנה עושה משהו למרות שנזכר באיחור רב אבל עדיף מאוחר מאשר אף פעם.
הנה ראינו מה קורה שיש יד ברזל וסגר ומחסומים, הפיגועים יורדים כי לערבים קשה להוציא אותם למרות שהמוטיבציה אצלם לא ירדה בטיפה, ככה צריך לעשות להם, יד קשה ואכזרית, למרר להם את החיים במקסימום עד שיבינו שזה לא יעזור להם ומכיוון שהם לא יבינו אז ימותו לאט לאט בניסיונות לפיגועים, זו הדרך. נכון זה עולה המון כסף ופוגע במשק אבל צריך להמשיך עם זה, להראות להם מי הבוס פה.
אגב שרת המשפטים, אני יכול רק להחמיא לאיילת שקד, היא עשתה בקדנציה הקצרה שלה יותר ממה שעשו שרי משפט שמאלנים אחרים והיא עכשיו עובדת לתקן את עוולות שרי המשפטים הקודמים.
עכשיו נשאר להעיף את היועץ המשפטי מהממשלה שכולו שמאל קיצוני וסהרורי ולמנות יועץ משפטי עם ביצים ולא אויב לעם היהודי.

Amir A 16 באוקטובר 2015

"שלאט לאט בעזרת השם". השם הזה שלך, הוא לא מסוגל להזיז דברים קצת יותר מהר (סליחה אבל הייתי חייב (-: )

שמעון 16 באוקטובר 2015

חח אוקיי.
זה כבר דיון פילוסופי האם אלוהים קיים או לא.
תשמע אני לא אדם דתי אבל מאמין בכל ליבי שהוא קיים.
ההסבר שלי הוא כזה, קראתי את תורת האבולוציה וזה נראה לי יותר בדיוני מסיפורי התנ"ך. עכשיו מכיוון שאנו חושבים רציונלית ובהנחה שאנו מאמינים שאנו יודעים הכל ואין משהו מעלינו שהמוח האנושי לא מבין אז גם תורת האבולוציה וגם סיפורי התנ"ך כביכול נראים שניהם בדיונים.
אבל אני אומר לעצמי שאין סיכוי שאין לנו תכלית, לא ייתכן שאנו סתם פה בעולם ואז מתים וזהו, קשה לי להאמין שהחיים שלנו הם ללא מהות. למה רק בכוכב שלנו יש חיים? ולא בשום מקום אחר? חשבתי על זה והגעתי למסקנה שחייב להיות מהות לקיום. כמו כן בזוהר כתוב כי אין שום חיים וצמחייה בשום כוכב. כל מה שיש בכדור הארץ ייתכן ויש גם בכוכבים אחרים למעט חיים וצמחייה, אלו 2 הדברים היחידים שלא יהיו קיימים בשום כוכב.
כמו כן שים לב שהיהדות היא הדת היחידה שעמדה ברבים, התורה ניתנה מול עם שלם ולא אדם אחד המציא אותה. הנצרות הומצאה ע"י ישו והאיסלאם ע"י מוחמד וכאילו הם אמרו, הם פתאום באו ואמרו שהם נביאים,ניתן מול אדם אחד..
התורה בסיני ניתנה מול כל עם ישראל. גם הסיפורים של הנוצרים והערבים זה אותם סיפורים שלנו רק עם שינוי שמות וקצת עלילה.
כמו כן אנו העם היחיד ששרד מאז תקומת האנושות.
אין היום אכדים, אדומים, מואבים, פלישתים, רומאים, עמים ברברים וכו'. זה נס בפני עצמו ותמיד היינו גם מעטים.
אני לא מאמין ברבנים, קמעות וכל מיני חרטטנים כי נביאי שקר היו גם בתקופת התנ"ך והרבה. אבל כן מאמין באלוהים ולגמרי.
עכשיו לגבי הסיבות למה העולם נראה ככה, אני מאמין שדברים שנקבעים ברומו של עולם הם גדולים מידי למוח האנושי להבין ולהכיל. כמה שהאדם הוא יצור חכם אני מאמין שאנו חלק ממשהו ואנו באמצע "המשחק" ולא רואים את כל התמונה.
עמים תמיד האמינו באלוהים, כל סוגי הדתות, הכתות, והאנשים, אז קשה לי להאמין שהכל סתם.
כמו כן בתנ"ך כתוב שהעם היהודי לא ידע שקט ותמיד יהיה רדוף.
כמו כן כתוב שישמאל פרא אדם והוא יהיה בכל מקום ויעשה בלאגן בכל מקום.
עד היום איש לא יודע כיצד העולם נוצר, זה שאלת מיליון הדולר ולא נראה לי שאי פעם נדע כי יש דברים שהם מעבר לבינתנו.

שמעון 16 באוקטובר 2015

זה גם למה אני לא מפחד מאף אחד, לא מארה"ב ולא מרוסיה, כן הם נראים הרבה יותר חזקים, אבל הם לא מתקרבים למה שהייתה האימפריה הרומית וגם רומאים לא קיימים היום. עברנו את פרעה, את היטלר, את הרומאים, נעבור גם את האו"ם ואת אובמה.
אנו עם הנצח וזה מעציב אותי שאנשים חושבים שאובמה צריך לקבוע לנו.
כל מה שאובמה ניסה נכשל והמזרח התיכון התפוצץ לו בפנים, הקלפים הסתדרו כך שדעא"ש קצת יעסיק את העולם עכשיו.
היהודים ישרדו הכל ואף אחד לא מפחיד אותי, תאמין לי.
הדבר היחיד שמסוכן ליהודים זה שמאלנים וקיצוניים ימניים כי כתוב מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו.

Amir A 16 באוקטובר 2015

תראה – הייתי יכול להתחיל לדון איתך נקודה נקודה על מה שכתבת בנוגע לאבולוציה, לתנ"ך לצורך ביד מכוונת וכדומה. כמובן שזה יהיה חסר טעם, מהסיבה הפשוטה שנראה לי שדעתך כבר מקובעת ולא ניתן יהיה לשנותה. רק שאלה אחת לי אליך – למה אתה מאמין במה שכתוב בזוהר ולא מאמין במה שכתוב בכל המחקרים שעוסקים באבולוציה? מה מותר הזוהר מכל ספרות האבולוציה שבזכותו אתה מאמין ללא כחל ושרק במה שכתוב בזוהר ובאותה נשימה פוסל את כל מחקרי האבולוציה כמדע בדיוני?

austaldo 16 באוקטובר 2015

כי עם ספר הזוהר אפשר לרפא סרטן ולטוס לחלל ועם ביולוגיה ופיסיקה לא …

שמעון 16 באוקטובר 2015

אתה אומר את זה כי אלו הפיזיקאים וכל אלו לא קראו את הזהר אז הם חושבים שהם המציאו את זה.
זה שיש חיידקים ודרך לנטרל אותם הרמב"ם גילה ראשון.
תראה את תרופות הריפוי של הרמב"ם ורופאים היום ממליצים על אותם דברים.
ברית מילה פתאום היום כולם כמעט עושים הנוצרים כי פתאום הוכח מדעית שזה בריא יותר ומונע מחלות.
אתה לא יכול לא לקרוא את הזהר ולומר שאחרים המציאו דברים.
נאסא למשל לעולם לא ימצאו חיים, הם יכולים עד מחר לחפש ולא ימצאו צמחייה. כל שאר הדברים כמו מים, חמצן וכו הם יכולים למצוא וזה גם כתוב בזהר אבל אתה חושב שמישהו בנאסא קרא את הזוהר?
כתוב שם גם דברים שיראו לך בדיוניים אבל זה לא נדע לעולם עד שנמות. יש מלאכים, יש שדים וכו'.
זה משהו שמצריך לימוד כי השפה ככ קשה.

austaldo 16 באוקטובר 2015

כן, בגלל זה כל הדתיים בריאים ואף אחד לא הולך לבית חולים ואף אחד לא משתמש באנטיביוטיקה (שהמציאו איזה אלף שנים אחרי הרמב"ם)

שמעון 16 באוקטובר 2015

לפי מה שאתה אומר העולם חייב להיות מושלם. לא כל החרדים יודעים את סודות הזהר ומשמעותו והעולם מושפע מהרבה דברים אחרים, אני לא יכול לנהל איתך ויכוח על זה כי אני עצמי לא בקיא בזה ואתה לא בקיא. ושוב תבין שהאדם לא יודע ולא ידע הכל. אתה שחקן שנכנס באמצע מערכה.
אבל זכותך להאמין במה שבא לך, לי לא אכפת, אני לא מכריח אף אחד. עמית שאל שאלה ועניתי לו לגביי.

austaldo 16 באוקטובר 2015

אה, הבנתי. אז יש ספר ש"כתוב בו הכל" אבל אסור להשתמש בזה כי זה "כשפים" (ואנחנו מדברים בין היתר על לרפא מחלות וכאלה…) אבל כשמישהו עובד קשה ומגלה משהו אז זה בעצם היה כתוב שם. כן, חוכמה בדיעבד – התמצית של כל הדתות בעולם.

האמת היא שהדיון הזה עקר. כשאתה כותב לי כאן אתה משתמש בטכנולוגיה שאין לך מושג איך היא עובדת ועדיין אתה מזלזל בה וטוען שזה "כתוב בספר הזוהר". אז לא. בספר הזוהר לא כתוב איך עושים צ'יפים בשכבות בעובי של 20 ננומטר. וגם לא כתוב איך עושים הפריות מבחנה. וגם לא איך עושים הנדסה גנטית. כל הדברים האלו נוצר מעבודה קשה וסיזיפית של הרבה הרבה אנשים חכמים. שום דבר מזה לא כתוב בזוהר או בספר אחר ואם זה היה כתוב שם אז החכמים שלכאורה יודעים את זה הם פושעים ורשעים כי הם לא גילו לבני האדם איך להציל תינוקות שלא חטאו.
כמו שאמרתי – דת זה חוכמה בדיעבד.

שמעון 16 באוקטובר 2015

לשאלה שלך-העולם לא יהיה מושלם כי יש חוטאים שכולנו כביכול נכללים בהגדרה ולכן אין שלמות. כמו כן יש גלגולי נשמות ואני ואתה שרואים תינוק מת אז מבחינתם זה מישהו אחר שהיה בגלגול קודם והיה צריך לעשות משהו מסוים בעולם ולא עשה והתינוק הזה הגיע רק כדי לעשות את הדבר הזה וזה היה מהותו.
שוב אתה מתווכח על משהו שאתה לא מבין בו ולא למדת אותו.
דבר שני בעולם שלהם כביכול לא היה צריך ננומטר היית רק אמור להנות מהחיים. אתה מערבב בין דברים אבל זה ויכוח לריק. שוב שכולנו נמות נדע מי צדק.
להכל יש תשובה אםן תשאל מומחים. יכול להיות שלא תאהב לשמוע את התשובה או שתראה לך בדיונית אבל תשובה יש.

Amir A 16 באוקטובר 2015

למה אתה מניח שאחרי המוות תדע את התשובה? אולי אחרי המוות עדיין לא תדע את התשובה?

שמעון 17 באוקטובר 2015

austaldo

אתה מוזמן לקרוא את הזהר. אם תבין אותו כנראה שתמציא את התרופה לסרטן ויש את זה שם ולכל המחלות.
מצורף קישור למטה לזהר עם פירושים לאנשים פשוטים כמונו.
בהצלחה.

שמעון 16 באוקטובר 2015

רואים שלא קראת את מה שכתוב בזוהר. תקרא בבקשה ותבוא עם תובנות.
כל מה שהמדע גילה כתוב בזהר. כל מה שמדענים מגלים ורופאים מגלים הרמב"ם גילה כבר אז.
שכדור הארץ עגול כתוב בזהר.
אתה חושב שאת הפיזיקה גילה ניוטון וכו' אבל הכל כתוב בזהר חביבי.
תקרא, תלמד אותו ואחרי זה אם יהיו שאלות דבר איתי.
כמובןו שכתוב שם דברים שלמוח האנושי יראו בדיוני כמו גלגולי נשמות, עולמות מקבילים לנשמות ורקיעים אבל הכל נדע רק שנמות, נדע מה היה אמת ולא אמת.
לגבי האבולוציה קראתי ואין שם גם הוכחות כמו שאין הוכחות לאלוהים ולא השתכנעתי בכלל.
אמרתי לך שהתכלית שלנו שאני מאמין שיש גורם לי יותר להאמין בתנך

Amir A 16 באוקטובר 2015

אם כל מה שהמדע גילה כתוב בזוהר, אז לא כתוב שם גם על האבולוציה? אחרי הכל, גם את האבולוציה המדע גילה.

שמעון 16 באוקטובר 2015

תקרא ויענו לך על הכל.
אני לא התעמקתי בזה ברמה של שלמות. כמו שרפואה אתה צריך ללמוד 7 שנים, את התנ"ך והזהר צריך ללמוד יותר זמן.
אגיד לך ששם יש תשובות להכל אבל לא אני האדם שיכול לענות על כל השאלות. אני לא התעמקתי בזה ברמה כזאת כי אין לי זמן אבל זה מאד מרתק ומעניין אותי.
יש אנשים שאתה יכול לפנות אליהם ויסבירו לך הכל, אבל כן הכל כתוב שם, תרופות לדברים כמו סרטן גם יש שם וחלק מזה זה להימנע מלחצים.
ביום מן הימים שאהיה מבוגר יותר אעמיק בזה.

Amir A 16 באוקטובר 2015

אם כך יש לי שתי שאלות:

1. אם לא למדת את הזוהר כיצד אתה קובע שיש שם תשובות להכל? אני מניח שאתה מסתמך על אמירה של אנשים אחרים שכן למדו את הזוהר. אם כך, למה אתה בוחר להאמין להם? ולמה אתה בוחר לא להאמין לדארווין מהצד השני? במה הם טובים יותר מדארווין (או מאבולוציונים מודרנים)?

2. אם לא הולכתי שולל, בזוהר בנוגע לספר בראשית, פרשת ויחי, דף ר"נ כתוב: "דְּאַרְעָא בֵּינֵי טוּרֵי, כֻּלְּהוּ עָבְדֵי דְהַב, וְאִלְמָלֵא חֵיוָון בִּישִׁין דִּרְבִיאוּ תַּמָּן, בְּנֵי נָשָׁא לָא הֲווּ מִסְכְּנֵי, בְּגִין דְּתוּקְפָא דְּשִׁמְשָׁא אַסְגֵּי דְהַב.". במילים אחרות, השמש והעפר יוצרים את הזהב. ומוסיף הכתוב "בְגִין כָּךְ, בְּיוֹמוֹי דִשְׁלֹמֹה, אֵין כֶּסֶף נְחְשַׁב לִמְאוּמָה, דְּהָא תַּקִּיפָא דְשִׁמְשָׁא אִסְתַּכַּל בְּעַפְרָא, וְאַסְגֵּי לֵיהּ דְּהַב." בקיצור, מה שאנחנו קוראים כיום אלכימיה וברור לנו כיום שאין ב"מדע" האלכימיה הרבה. אז אולי לא הכל בזוהר נכון?

Ljos 16 באוקטובר 2015

אפשר להוסיף שאלה קטנה?
אם יש שם תרופות לסרטן וכאלה- למה לא לעשות את המעשה הנחמד ולהציל מיליוני אנשים?

שמעון 16 באוקטובר 2015

Ljos

התרופה היא לא ברמת מתכון, יש דרך להגיע אליה, למה לא עושים? כי גדולי המדענים לא קוראים בזהר וכי לרבנים אסור לעשות את הדברים שיש בזוהר כי זה מפר סדרי עולם עפ"י אמונתם.
בזהר יש גם כישופים רבים ומי שמומחה כביכול בדברים האלו אסור לעשות אותם, זה מפר סידרי עולם וכל שימוש בזהר יש לו מחיר אחר שאתה משלם. למשל אם אדם מטיל כישוף על מישהו מסויים ונבקש שימות תמורת זה יש מחיר אחר שייגבה ממנו ע"י מלאך אחר שהוא לא יודע מה יהיה המחיר. לכן אף רב שמבין בזה לא יתעסק בזה ולא יפרסם את זה. זה מבינתם כן, לי זה נשמע מדע בדיוני אבל שוב רק שנמות נדע את האמת.

שמעון 16 באוקטובר 2015

אמיר כם קראתי את זהר ואת מה שציינתי קראתי בעצמי שם. אבל לא למדתי את כולו ולא התעמקתי בו. ורוב מה שקראתי גם לא הבנתי. כל מה שאמרתי זה בא רק ממני וכתוב בבירור וקראתי בעצמי.

אל תדאג אני לא מאמין לכל מיני באבות ורבנים.

Amir A 16 באוקטובר 2015

"אגיד לך ששם יש תשובות להכל" זה ציטוט שלך. לא ברור לי מבחינה לוגית כיצד אתה יכול לקבוע קביעה כל כך נחרצת אם לא למדת את כולו. על מה, אם כן, אתה מבסס את הטענה שיש שם תשובות להכל?

ומה לגבי שאלתי השניה?

שמעון 16 באוקטובר 2015

לגבי השאלה השנייה שלך אמיר אין לי מושג, אתה שואל את האדם הלא נכון אבל בשבילך אשאל על זה ונראה מה אומרים ואיזה הסבר יש לפסוק, אחזור אליך עם תשובה.

שמעון 16 באוקטובר 2015

אנשים יודעי דבר אמרו לי שיש תשובות להכל, אבל שצריך ללכת וללמוד ואני מאמין שצריך ללכת ללמוד. זה כמו רופא שיגיד לך שיש תשובות למחלות וצריך ללכת לקרוא וללמוד. זה אותו דבר וזה מה שאמרתי לך. אני לא יודע ברמה כזאת ולצערי אין לי זמן לזה כי אני עסוק בעבודה ומשפחה ובזמני הפנוי אני עושה ספורט. שיהיה לי זמן אכנס לזה יותר כי זה מאד מעניין אותי והשאלות שאתה שואל גם אני שואל.
למשל תשאל רופא משהו והוא יענה לך במושגים רפואיים אתה תבין מה הוא אמר? זה אותו דבר.
אתה שואל אותי שאלה שהיא למעשה שאלת מהות הקיום האנושי, אם הייתי יודע את התשובה אני מניח שלא הייתי נמצא איפה שאני היום. קטונתי מלדעת את זה.
אני בדעה שיש אלוהים, שאנו במשחק הזה מאמצע המערכה ושש דברים יותר גדולים ונשגבים מבינתו של האדם. זו האמונה שלי. שיהיה זמן אשקיע בחקר זה יותר.

Amir A 16 באוקטובר 2015

יותר חשוב מהסבר לפסוק הוא הצורך שתסביר לי מדוע תקבל את תשובתם של אלו שאתה מתכוון ללכת אליהם בעוד שאת תשובתם של חוקרי האבולוציה פתרת בתור מדע "בדיוני"? זאת בעוד שהסברים על מלאכים ושדים אתה מוכן לקבל כמשהו סביר (אמנם לדבריך לא נדע מה קורה עד שנמות, אבל לא פסלת את זאת בגדר משהו בדיוני)?

Amir A 16 באוקטובר 2015

וכמובן שאני מסכים שיש צורך ללכת וללמוד. השאלה היא מה מהות הלמידה. בעולם שלי הלמידה והמחקר מטרתם לאתגר את הידע הקיים על מנת לבנות על גביו גוף ידע מתקדם יותר, מורכב יותר וטוב יותר. בעולם של הזהר היכן שנקבע מראש שבזהר כתוב וידוע הכל, מטרת הלמידה היא רק לאשש את מה שכבר ידוע, אבל לא קיימת שום אפשרות לאתגר את מה שנכתב בעבר. אלו שני סוגי למידה שונים.

שמעון 16 באוקטובר 2015

אמיר

כי כשהם יסבירו לי את זה אני רוצה לראות את זה בפסוק בדיוק ואם זה מסתדר לי ונראה הגיוני סבבה ואם לא יראה לי הגיוני אז לא אקבל את זה, זה פשוט.

Amir A 16 באוקטובר 2015

אבל מראש כבר הודעת שבזהר כתוב וידוע הכל, לא כך? כיצד, אם כן, תאתגר את הזוהר? האם זה קרה לך בעבר?

shadow 17 באוקטובר 2015

שמע אמיר אני מאוד מעריך אותך על היכולות לענות ברצינות וברוגע לרצף השטויות שהושפרצו פה על המסך.
לי היו לפחות שני מפצים גדולים בראש בעקבות קריאת השורות האלה ואני מקווה שההתעקשות שלי לקרוא את כל הדיון לא גרמה לי לנזק בלתי הפיך.

הייתי מוכן לשלם שתלמד אותי איך אתה עושה את זה.
אין משהו שיותר מרתיח אותי מטימטום, בורות ועבודת אלילים כשאנחנו בואכה 2016.

הבחור הזה עורך דין? אני מקווה שכשהוא מגן על לקוחותיו הוא לא משתמש באותה לוגיקת טיעונים שהוא העלה פה.

נ.ב

אם תצא מהמערה ותגיע לאיטליה תמצא שם הרבה רומאים להפתעתך. גם יוונים יש לא מעט.

מאיפה אתה מביא את השטות הזו שאנחנו העם היחיד ששרד מאז תקומת האנושות?
נראה לי שיש לך בילבול קשה בעובדות היסטוריות.

בכל אופן אהבתי את הפתיחה של "תשמע אני לא אדם דתי". זה היה החלק שעוד התגלגלתי על הריצפה מצחוק.
אתה בטוח שאתה אמיתי?

Amir A 17 באוקטובר 2015

צל – כל אדם זכאי לדעתו. השאלה שמעניינת אותי לגבי כל אדם אינה האם דעתו תקפה אלא האם הוא מסוגל להגן עליה ומה הוא עושה כשהעובדות לא עולות בקנה אחד עם דעתו.
ברור שכאשר מדובר על אנשים דתיים הסיטואציה קשה יותר מבחינת חשיבה ביקורתית, אבל קל מאוד למצוא אותה גם בקרב אנשים חילוניים. אחת הרעות הגדולות שגורמות נזק אדיר לעולם הוא חוסר היכולת של אנשים לעצור לרגע ולשאול את עצמם האם אולי הם טועים.

trailblazer 17 באוקטובר 2015

אנחנו העם היחיד ששרד? העם הסיני מבקש לחלוק על הקביעה הזאת שלך.

איתן 16 באוקטובר 2015

אני די נפעם כאן מהדעות החשוכות של אסף דה קוף וחבורתו…במקרים מאוד נדירים ניתן באמת לבצע פשעי מלחמה ולהשמיד עם,אני ברור מתנגד לכך.

ובהקשר לזה די מעניין לקרוא מאמר על המלחמה בסרי לנקה של המשטר נגד המורדים הטמילים שרצו מדינה עצמאית משלהם, שישנם עניינים די דומים למצב שהיה שם לבין הסכסוך שלנו,רק אנחנו ברי מזל יותר שאצלנו הסכסוך מסובך יותר ומערב דתות http://maarachot.idf.il/PDF/FILES/0/113290.pdf

avri 16 באוקטובר 2015

רק נזכיר קודם שחצי מליון הצביעו לזועבי, זחאלקה והצדיק ר. סלאח.
בתור נער שיחקתי די הרבה בכפרים ערבים, ברוב המקרים היה סבבה אבל גם חטפנו אבנים. גם כשעברתי (די הרבה בעברי) ליד כפר קנא, ברוב המקרים היה סבבה, אבל פעמיים ניסו להוריד אותי מהכביש. עבדתי בעברי (במשך שנתיים) בכפרים ערבים, וברוב המקרים קיבלו אותי יותר יפה משאי פעם קיבלו אותי בעיר יהודית, אבל גם ראיתי תמונות על הקיר של מפת פלשתין השלמה עם רובה, ולא פעם גם קיבלתי איומים. ביום יום חשוב וצריך לשחק ביחד, זאת הדרך היחידה. אבל המצב עכשיו נפיץ מידי ושומר נפשו ירחק, בייחוד כשמדובר בילדים.
אגב, השוואות לגרמניה הנאצית כולם יכולים לעשות, גם מימין וגם משמאל. מי שעושה זאת אוטומטית מקוטלג כפנאט שבטוח שהשמש זורחת לו, אידיאוליגית, מהישבן, וכל מי שלא מתיישר הוא נאצי, לא פחות. אפשר להעלות נקודה מעניינת, וחשובה, גם בלי לרדת לשם.

גלעד בלום 16 באוקטובר 2015

שמעון, ללא קשר לשאלה אם יש אלוהים או אין, לא הבנתי איך הסקת חד משמעית שאין חיים על כוכבים אחרים, הרי יש מליוני עדויות של בני אדם וממצאים חד משמעיים, סרטוני ווידיאו ואנשים שבאו במגע עם חוצנים, שמעת על המקרה ברוזוול, ניו מקסיקו? ידוע שלא מעט ממשלות נמצאות בקשר עם חוצנים מזה עשרות שנים, המחשבה שמתוך מיליארדי הפלנטות ביקום רק בכדור הארץ יש חיים היא לא הגיונית שזה גובל בטירוף.

אבל זה יותר מידי בשביל אנשים לדעת את האמת אחרי אלפי שנים של איגנורנטיות, זה יגרום לכאוס ולכן הממשלות מסתירות מידע.

שמעון 16 באוקטובר 2015

אחי זה בדיות שאנשים המציאו חח איזה חוצנים? זה כל מיני משוגעים בארה"ב המציאו את הדברים האלו. ראיתי בערוץ 8 סידרה על אלו שטענט שנחטפו עכ"י חוצנים וכולם טענו את זה אחרי סרט החייזרים הראשון. לפני סרט החייזרים הראשון בהיסטוריה איש לא טען דבר כזה אחרי הסרט רק חח. אתה אמיתי? זה אנשים לא תקינים בנפש. אתה אמיתי או שזה בציניות? חח הרגת אותי עכשיו עם הרוזוול, ראית הרבה סרטים אמריקאים. אין חיים ולא יהיה חיים על כוכבים אחרים של חייזרים, נאסא יכולים לחפש עד מחר ולנסוע לאיזה כוכב שבא להם. לא ימצאו צמחייה או חיים אחרים. כל מרכיב אחר כן יכול להיות.
הרבה זמן לא צחקתי כמו שצחקתי עכשיו.

Matipool 16 באוקטובר 2015

גלעד – אתה באמת מאמין בסיפור של ממשלות שנמצאות בקשרים עם חוצנים ? את התזה הזו וההנחה שבני אדם לא יוכלו לעמוד בחדשות מרעישות כאלו , אני מכיר הרבה זמן . כמובן גם את הסיפור על רוזוול .
במשך שנים , נושא החוצנים היה אחד הדברים שהכי עניינו אותי וניסיתי לראות ולקרוא כמה שיותר מידע בנושא תוך כדי נטייה להאמין שיש משהו אבל על כל הוכחה שהביא מישהו על קיומם , היו את אלו ששללו ולכולם היו טענות משכנעות . הגעתי בסוף למסקנה שאני חייב לראות בעצמי בשביל להאמין ובמשך שנים קיוויתי שזה יקרה .
הדבר הכי קרוב להוכחה שיש לי זה חבר מהעבודה ( כיום בן 60 ) שהוא האדם הכי ריאלי ומעשי שאני מכיר שבמהלך שייט לילי בים התיכון לפני כ-15 שנים כשהוא ואדם נוסף ( שאני מכיר כאדם משכיל ומעשי עם רגליים על הקרקע ) היו היחידים שהיו ערים על סיפון היאכטה , הם ראו כלי תעופה שממש התקרב אליהם והם נשבעים שהוא לא מהעולם שאנחנו מכירים . כלי התעופה הזה עשה כמה דברים מדהימים ונעלם במהירות שהם לא יודעים להסביר אותה .
בשנים האחרונות אני פחות בעניין אבל עדיין מחכה שיקרה לי משהו שיוכיח לי חד משמעית שהם קיימים .
מבחינה מדעית / מתמטית – אתה צודק שזה טירוף לחשוב שאנחנו היחידים ביקום .

Amir A 16 באוקטובר 2015

לילה, אמצע ים תיכון, יאכטה, רק שני אנשים ערים, כלי תעופה שלא מן העולם הזה. לחבר שלך קוראים טימותי לירי?

Matipool 16 באוקטובר 2015

ממש ממש לא . בדיוק על הצד השני של הסקאלה .
הנדסה , מערכות חשמל ומיזוג , גנרטורים וכל הדברים המשעממים האלה .

shadow 17 באוקטובר 2015

גלעד.

קשה להאמין בחיים על כוכבים אחרים על סמך עדויות שלעולם לא אומתו.

סטטיסטית זה כמעט ודאי שיש חיים על כוכבים אחרים.

הבעיה עם סיפורי המפגשים היא שהיקום הוא ענק והמרחקים שיש לעבור על מנת להגיע ממקום למקום הם עצומים.
עד שלא נמצא דרך לעבור את מרחקים האלה בצורה יעילה או מהירה אין אנו יכולים להניח שאחרים הצליחו.

בנוסף לא נראה ריאלי להאמין שהגיעו לפה יצורים בעידן שהכל מצולם ומתועד ואף אחד עוד לא הצליח לתאר מפגש מהימן עם החברה האלה.
הממשלות אולי מסוגלות לשלוט על הרבה דברים, אבל לא ברור איך הן יכולות למנוע מחוצנים כאלה ליצור מגע עם בני אדם.

כל זה כמובן לא בא להגיד שאין סבירות שאכן ביקרו פה חוצנים, פשוט הסבירות לכך היא נמוכה מאוד.

נסכם בזה, שזה לא טיעון משמעותי כשבאים לדון בעינייני דת ואלוהים.

דת היא משהו מטופש שבאמת חבל לבזבז את זמן לדון בו.

עיניין האלוהים הוא פשוט, עד שלא הוכח אחרת, אין אלוהים וזה לא משנה באילו פילפולים ינסו להלאות אותך.

בשביל להוכיח משהו צריך שיהיה אפשר לחוש אותו באחד מחושיניו עם או בלי עזרים או לחליפין לחוש את השפעות הלואי של אותו כוח מסתורי.
לדוגמא: כוח הכבידה.

יבוא המאמין המתחכם ויגיד לך שאתה לא יכול לתפוס את הכוח הזה בחושיך. צחק לו בפנים ואז תבקש ממנו שיסביר לך מאיפה הרבנים/נביאים/שקר כל שהוא מתקשרים/תיקשרו עם הכוח הזה.

כמובן שבשביל להיות טמבל לא צריך תעודה, כל אחד יכול, מספיק להיוולד כזה או שאפשר להתנוון לתוך המצב הזה אם נמנעת ממך השכלה בגיל מוקדם.

נ.ב

אסיים פה מכיוון שנכנסה שבת ויש הרבה גשם בחוץ, אני צריך להיזהר שלא יפגע בי ברק.

יותם 16 באוקטובר 2015

שמעון, אם נזקק את מה שאתה אומר נגיע ל: "לדעתי יש אלוהים, לדעתי מה שכתוב בספר הזוהר נכון". על אקסיומות אין טעם להתווכח.

שמעון 16 באוקטובר 2015

נכון, זה עניין של אמונה.
אני מאמין שלאדם יש תכלית בעולם הזה ואנו לא פה רק בשביל לאכול לעבוד לחרבן לזיין ולמות.

יותם 16 באוקטובר 2015

אשריך, ואני לא ציני כלל.

גלעד בלום 17 באוקטובר 2015

מאטיפול- כן אני מאמין, יש עדויות, מסמכים, ראיונות, תמונות, סרטים, כנס לאינטרנט וחפש, לא מעט זה מזויף אבל יש גם הרבה דברים אוטנטים, מאות אנשים שדיווחו על עבמים בזמן אמת וחלק אף מצולם במצלמות ווידיאו, האינפורמציה שם למי שרוצה באמת לדעת אבל רוב האנשים מעדיפים ללכת לכנסיה, בית כנסת או מסגד, זה נושא מאד טעון ומעניין (אותי אישית)

צל- קשה (לי) לא להאמין שיש חיים בכוכבים אחרים, זה הרבה יותר הגיוני ממה שהדתות מנסות למכור לנו , זה הגיון פשוט.

יש תיזות מאד מהפכניות בנושא, אני לא אכנס לזה פה, גם כך הדעות שלי לא הכי פופולריות…

אהד- נמאס לי להתנצל שאני לא חי בישראל (רוב השנה), יש אינטרנט, אני רואה חדשות, יש לי משפחה עניפה בארץ, חייתי בישראל בזמן מלחמת המפרץ ובשתי האינתיפאדות, אני יודע שהמצב כרגע בלתי נסבל ומטורף, זה מדכא ומפחיד גם מאמריקה. על השאלה איך פותרים את המצב אין לי תשובה, אין לאף אחד תשובה (חוץ מלאסף דה קופ),כבר היו אינתיפאדות, אני זוכר שהיו בעבר גם פיגועים בתל אביב, התפרעויות ביפו, זה לא חדש (אם כי עליית מדרגה) ההתלקחות הנוכחית היא עוד פרק בסאגה.

עוד כמה שבועות כנראה תגיע רגיעה, עד הפיצוץ הבא, השאלה היא מישהו בממשלת ישראל חושב על פתרון לטווח ארוך או שפשוט נמשיך במדיניות הסטטוס קוו ולצפות שהבעיה תיפתר מעצמה, יש כמה דרכים להסתכל על הסכסוך, עד עכשיו הדרך של ביבי לא ממש הוכיחה את עצמה, ישראל מבודדת, אפילו אמריקה כבר לא בכיס שלנו, העם מפוצל ליותר משני חלקים שתהום מפרידה ביניהם, הערבים נואשים מתמיד, אין כמעט תקווה, לא צריך לחיות בישראל כדי להבין את זה.

shadow 17 באוקטובר 2015

אני לא אומר שהם לא קיימים אני אומר שיש סבירות נמוכה שהם הצליחו להגיע לפה.

אני בהחלט מאמין בהתכנות חיים בכוכבי לכת אחרים ואף רשמתי שגם הסטטיסטיקה תומכת בזה.

גיל 17 באוקטובר 2015

גלעד, חייתי בניו מקסיקו והסיפור שם ידוע. מדובר היה בבלון ניסוי סודי ולא בחייזרים. רוב מוחלט של מקרי העב"מים מבוססים על עדויות של אנשים שלא מבינים מה שהם רואים. הם לא בהכרח ממציאים דברים אבל יש הרבה כלי טיס ותופעות מזג אוויר שמסבירות את התופעות הנצפות. אין שום מקרה מתועד של חייזרים שנחתו וגם אם לא יכולים להסביר את כל התצפיות של העב"מים זה עדיין לא אומר שמדובר בחייזרים. יש אינספור ספרים שמסבירים את ההטיות הפסיכולוגיות שגורמות לנו לחשוב למה יש עב"מים ואתה יכול גם לקרוא את כתב העת המצוין skeptical inquirer שמסביר את הנושאים הללו.

כל זה לא אומר שאין חיים במקומות אחרים ביקום שאני אישית חושב שהם קיימים. הבעיה היא שהם כל כך רחוקים ולהתקשר איתם כנראה בלתי אפשרי בגלל המרחקים הבלתי נתפסים שבפועל הסיכויים למגע איתם הוא אפסי.

אסף THE KOP 17 באוקטובר 2015

גיל,
אני מסכים איתך.
שקוראים את מגיבי השמאל ההזויים באתר הזה אין אלא להסיק שאכן יש כאלה החיים ביקום אחר.

שמעון 17 באוקטובר 2015

חחח הצחקת אותי

שמעון 17 באוקטובר 2015

משום מה נחסמתי חח. מי לא אוהב את דעותיי?

שמעון 17 באוקטובר 2015

הצל-לצערי עקב היותי חסום אני לא יכול להגיב לטיפשותך. תגובה מסויימת שלי שבא להראות את השטויות שאתה מדבר לא עולה ונחסמת ואני לא יודע למה. לדה באזר הפתרונים

Amir A 17 באוקטובר 2015

אם מדובר על תגובה עם קישור אז לוקח זמן עד שתגובות כאלו מאושרות

שמעון 17 באוקטובר 2015

זה בלי קישור זה מה שכתבתי למטה רק יותר מפורט לא יודע למה לא עולה אז משפט משפט שלחתי וזה עלה, אין לי מושג מה הבעיה או חסימה או בעיה באתר

Amir A 17 באוקטובר 2015

יש לך כבר תשובה לגבי ההתייחסות לאלכימיה בזוהר?

אסף THE KOP 17 באוקטובר 2015

יש לך כבר התייחסות לשאלה שלי איך היה נוהג הממשל האמריקאי במסיתים, אילו שחורים היו יוצאים מדי יום לדקור לבנים ?

Amir A 17 באוקטובר 2015

תחסוך ממני את מסע הצלב שלך, אחרי חילופי התגובות הקודמות ביננו אני חושב שתבין למה אין לי עניין להמשיך ולהתדיין איתך.

אסף THE KOP 17 באוקטובר 2015

ממשיך להתחמק…

שמעון 17 באוקטובר 2015

תָּא חֲזֵי, מִטּוּרֵי דִּנְהִירוּ, דְּתוּקְפָא דְּשִׁמְשָׁא תַּמָּן, עַפְרָא (דף רנ ע"א) דְּאַרְעָא בֵּינֵי טוּרֵי, כֻּלְּהוּ עָבְדֵי דְהַב, וְאִלְמָלֵא חֵיוָון בִּישִׁין דִּרְבִיאוּ תַּמָּן, בְּנֵי נָשָׁא לָא הֲווּ מִסְכְּנֵי, בְּגִין דְּתוּקְפָא דְּשִׁמְשָׁא אַסְגֵּי דְהַב.

פרשנות

בֹּא רְאֵה, מִן הֶהָרִים שֶׁכֹּחַ הַשֶּׁמֶשׁ מֵאִיר שָׁם, עֲפַר הָאָרֶץ שֶׁבֵּין הֶהָרִים כֻּלָּם עוֹשִׂים זָהָב, וְאִלְמָלֵא חַיּוֹת רָעוֹת שֶׁרַבּוֹת שָׁם, לֹא הָיוּ אֲנָשִׁים עֲנִיִּים, מִשּׁוּם שֶׁתֹּקֶף הַשֶּׁמֶשׁ מַרְבֶּה אֶת הַזָּהָב.

בְגִין כָּךְ, בְּיוֹמוֹי דִשְׁלֹמֹה, אֵין כֶּסֶף נְחְשַׁב לִמְאוּמָה, דְּהָא תַּקִּיפָא דְשִׁמְשָׁא אִסְתַּכַּל בְּעַפְרָא, וְאַסְגֵּי לֵיהּ דְּהַב. וְעוֹד דְּהַהוּא עַפְרָא, סִטְרָא דְּדִינָא אִיהוּ. כַּד אִסְתַּכַּל בֵּיהּ שִׁמְשָׁא, נָטַל תּוּקְפָא וְאִתְרַבֵּי דַּהֲבָא. כֵּיוָן דְּאִסְתַּכַּל שְׁלֹמֹה בָּהּ, שַׁבַּח וְאַכְרִיז וְאָמַר, (קהלת ג) הַכֹּל הָיָה מִן הֶעָפָר וְגו'.

פרשנות
מִשּׁוּם כָּךְ בִּימֵי שְׁלֹמֹה אֵין כֶּסֶף נֶחְשָׁב לִמְאוּמָה, שֶׁהֲרֵי תֹּקֶף הַשֶּׁמֶשׁ מִסְתַּכֵּל בֶּעָפָר וּמַרְבֶּה אֶת הַזָּהָב. וְעוֹד, שֶׁאוֹתוֹ עָפָר הוּא צַד הַדִּין. כְּשֶׁמִּסְתַּכֵּל בּוֹ הַשֶּׁמֶשׁ, נוֹטֵל תֹּקֶף וּמִתְרַבֶּה זָהָב. כֵּיוָן שֶׁהִסְתַּכֵּל שְׁלֹמֹה בָּהּ, שִׁבַּח וְהִכְרִיז וְאָמַר, (קהלת ג) הַכֹּל הָיָה מִן הֶעָפָר וְגוֹ'.

קודם כל אני לא מבין איך הסקת נזה שזה סותר את האלכימיה. דבר שני כבר היום ידוע שהשמש מפיקה אנרגיה ודברים רבים. כמו כן גם היום אנו לא יודעים מה עוד אפשר להפיק מהשמש.
דבר נוסף

אין מישהו שיודע לפענח את ספר הזהר כולו ואת משמעויותיו. עם ישראל לא נמצא בדרגה הרוחנית כדי להבינו ואת משמעותו.

ספר הזוהר הוא ללא ספק אחד הספרים המפורסמים והמיוחדים במינו שנתחברו. מאז כתיבתו נקשרו לספר הזוהר אלפי סיפורים, והמסתורין האופף אותו אינו יודע גבולות. הקסם סביב ספר הזוהר כה גדול, עד שמיליונים קוראים בזוהר על אף היותו סתום וללא פירוש, ומיליונים רבים אחרים חוששים מפניו
בעל הסולם, גדול המקובלים של המאה העשרים, הבין את החשיבות העצומה הטמונה בספר הזוהר ולכן כתב פירוש שכל המעיין בו יבין את פשר הדברים הכתובים בזוהר.

"היות, שעומק החכמה שבספר זוהר הקדוש סגור ומסוגר באלף מפתחות, ושפתנו האנושית דלה ביותר מלהמציא לנו ביטוי נאמן ומספיק כדי לפרש דבר אחד שבספר הזה עד סופו, והביאור שעשיתי, אינו אלא סולם לעזור להמעיין לעלות לגובהם של הדברים, ולהסתכל ולעיין בדברי הספר עצמו." מבוא לספר הזוהר, בעל הסולם
רשות לגלות את ספר הזוהר

ראשיתו של ספר הזוהר במאה ה- 2 לספירה בתוך מערה קטנה, האידרא רבא שמה החבויה ביער המקיף את העיר צפת, למרגלות הר מירון. במנוסתם מפני הרומאים, הסתתרו בה 10 מקובלים ובראשם רבי שמעון בר יוחאי, לו מיוחס חיבור ספר הזוהר.

האידרא רבאספר הזוהר מספר כיצד ניתן להשפיע על העולם כולו ע"י המעשים והפעולות הרוחניות שלנו. רבי שמעון בר יוחאי (רשב"י) היה המקובל הראשון שתיאר באיזו צורה יכולות מחשבות האדם לפעול ולהשפיע על התפתחות המאורעות העתידים בעולמנו.

בספר הזוהר מסופר שלרשב"י ניתנה הרשות לגלות את רזי התורה, אך משום שהאנושות כולה ועם ישראל בפרט, עדיין לא הגיעו לדרגת ההתפתחות הראויה שתאפשר גילוי ושימוש נכון של הכתוב בספר הזוהר.

במשך 6,000 שנות קיומו עובר העולם שלושה שלבי התפתחות (תלמוד סנהדרין צ"ד, ע"א) – ב' אלפים תוהו, ב' אלפים תורה, וב' אלפים ימות המשיח:
•באלפיים הראשונים יורדות נשמות גבוהות עם אורות קטנים – להן אפילו לא ניתנה תורה, הן מתקנות מעצם קיומן.

•באלפיים השניים יורדות נשמות יותר גסות, שלשם תיקונן דרוש אור גדול יותר, אור התורה.
•בסוף 6,000 שנה, דהיינו באלפיים השלישים, יורדות הנשמות הגסות ביותר, שלשם תיקונן דרושים האורות הגדולים של הקבלה – אך עד אז לא היה צורך בקבלה, כפי שלא היה צורך בתורה ב-2000 השנים הראשונות.

ספר הזוהר – הספר הגנוז

רשב"י לא כתב בעצמו את ספר הזוהר, אלא הגיש את החכמה ואת דרך השגתה לרבי אבא שניחן ביכולת הייחודית, להסתיר בין המילים את המשמעות הפנימית והאמיתית של הגילויים ששמע מפי מורו.

זוהר לעם

ספר הזוהר אינו עוסק בעולם שלנו, אלא בקשר הפנימי בין הנשמות. לקט שיעורים שיאפשר לכם לצאת למסע מרתק אל העולם הרוחני שנמצא בכם להמשך הכתבה

זוהר לעם – המפתח לגילוי הזוהר

רבי אבא, כתב את ספר הזוהר בשפה הארמית הנחשבת ל"אחוריים של העברית", החלק הנסתר של העברית. הוא כלל בספר הזוהר, גם מילים ביוונית ובלטינית, ועל ידי כך הבטיח, כי רק עטיפתו החיצונית של ספר הזוהר תובן, ומי שנמצא ברמת השגתו של המחבר בלבד, ידע לפענח את הפירוש הנסתר והחבוי בספר הזוהר.

מיד לאחר שנסתיימה כתיבתו נגנז ספר הזוהר ונעלם באופן מסתורי. האגדה מספרת שכתבי הזוהר נגנזו והוסתרו במערה באזור צפת. כעבור 500-600 שנה, התגלו כתבי הזוהר ע"י ערבים תושבי האזור. אלו מבחינתם שמחו לגלות נייר, שהיה מצרך נדיר באותם הימים, והשתמשו בהם לצרכים שונים. אחד מחכמי צפת שקנה דגים בשוק נדהם לגלות את ערכו הנדיר של נייר העטיפה בו הוגש לו הדג שקנה. מייד עם הגילוי החל לרכוש מהערבים את כל המסמכים שהיו עדיין זמינים ואסף אותם לספר.

מאות שנים אחר כך, בספרד של המאה ה-13, יצא ספר הזוהר לראשונה לאור ע"י המקובל משה דה לאון, (רבים, בעיקר באקדמיה, טועים ומייחסים לו את כתיבת ספר הזוהר). ספר הזוהר לא נדפס בהיקף המקורי בו נכתב. במקור, "הזוהר" כלל בתוכו מלבד פירוש לחמשת חומשי התורה, גם פירוש לספרים אחרים כמו ספרי הנביאים, והסברים קבליים למשנה ולתלמוד. החלק שנמצא כיום בידינו קטן פי 20 מגודלו המקורי של ספר הזוהר, ומכיל רק פירוש על החומש, ומעט מהפירושים על יתר הספרים.

עובדה זו אינה גורעת מערכו של ספר הזוהר כמפתח אשר בעזרתו ניתן, לטפס אל העולם הרוחני. אחרי רבי משה דה לאון, נגנז שוב ספר הזוהר למשך מאות שנים, הפעם עד לתקופת ימי הביניים המאוחרים, לזמנו של האר"י הקדוש באמצע המאה ה-16, שהתחיל לפרש את ספר הזוהר על פי שפת הקבלה. מאז ספר הזוהר נותר גלוי, אך יחד עם זאת, הזוהר נגלה לדורנו, והפך לנגיש רק עם פירוש הסולם של הרב יהודה אשלג (בעל הסולם), אשר שפך אור על סודותיו של ספר הזוהר בתום המאה ה-20.

ספר הזוהר בימות המשיח

בין ספר הזוהר, תקופתנו ועם ישראל קיים קשר מיוחד. התקופה בה נכתב ספר הזוהר הייתה תקופה של שגשוג רוחני. רוב העם דאז היה במדרגה רוחנית גבוהה יותר מהמציאות אותה אנו חווים דרך חמשת החושים שלנו. משמעות החוויה הרוחנית שמתאר הזוהר, היא קשר ישיר בין האדם לבורא. בזמן בו נכתב ספר הזוהר, היה ברור למחברו הרשב"י, שהוא אינו מיועד לתקופה הנוכחית, כי אם לתקופה אליה עתידה האנושות להגיע הקרויה "ימות המשיח". פירוש הדבר שעם ישראל עמד אז בפני גלות רוחנית, קרי איבוד הקשר עם העולם העליון. אובדן הקשר עם העולם הרוחני בא לידי ביטוי בעולם הגשמי בחורבן בית המקדש השני ויציאת העם לגלות ארוכה.

סיום הגלות החל בסוף המאה ה-20, ואחד מסימניה הוא הקמת מדינת ישראל. גילויו של זוהר הוא אחד הסימנים המרכזיים המסמלים את תום תקופת הגלות, ובעקבותיה תחילת ההתעוררות הרוחנית הכללית. אנו רואים שבכל דור זוהר מדבר אלינו יותר. הזוהר נגלה ומובן יותר לבני האנוש, מאשר בשנים קודמות. כל דור פותח את ספר הזוהר ומוצא לו פירוש בשיטה מיוחדת המותאמת לשורש נשמתו. הזוהר נכתב כ"שיטת התיקון" המיועדת לנשמות דווקא בתקופתנו, השיטה לאיחוד הנשמות עם האור העליון.

כמו שאמרתי-ספר הזהר הוא קשה ומורכב ומעל בינתנו. פירוש דווקני זה לא המפתח לקיום היקום. סוד היקום כנראה נמצא שם רק שאיש לא יודע לפענח אותו.
אנו החילונים אנשי חומר ומוחשי אבל צריך גם דרגת רוחניות שלא אני ולא אתה נמצאים בה. מדובר על אלפי עמודים וזה מצריך למידה. לא סתם גדולי הרבנים לומדים יום וליל את התורה כי התורה לא ניתן לסיים ללמוד אותה בכמה שנים וזהו.
זה שהאדם לא יודע להפיק זהב מהשמש לא אומר שזה לא אפשרי. הרי השמש מפיקה אש והאלכימיה זה סוג של אש גם, זה אפשרי, זה שהאדם לא מצאי כיצד לא אומר שלא אפשרי. הזהר אומר שבעולם לא חסר כלום, הוא נברא כך על מנת לענות על כל צרכי האדם ולהפיק הכל. האדם לא אמור לדעת את הדברים האלו.
גם כדור הארץ חשבו אלפי שנים שהוא שטוח אבל כתוב שם שהיה עגול ומי שגילה שזה עגול התייחס לזה כתגלית מדעית. האדם מגלה את הזהר ואת הדברים שכתובים בתנ"ך מזמן.

שמעון 17 באוקטובר 2015

כמובן זה ציטוט שם הכל למעט השורות האחרונות

שמעון 17 באוקטובר 2015

http://www.ashlagbaroch.org/Zohar/

יש פה פירוש לזהר כפי שאנו מבינים אותו במלואו, לי בוודאי לא יצא לעבור על הכל ולא על עשירית מזה גם.
מוזמן לעיין בו.

Amir A 17 באוקטובר 2015

לא אמרתי שזה סותר את האלכימיה אלא שזה תיאור של אלכימיה, דבר שברור לנו כיום שאינו תקף.
ולגבי הטיעון שלך כי "דבר שני כבר היום ידוע שהשמש מפיקה אנרגיה ודברים רבים. כמו כן גם היום אנו לא יודעים מה עוד אפשר להפיק מהשמש" עולה השאלה על מי חובת ההוכחה. האם בתור הטוען חובתך להוכיח קודם כל שהשמש אכן יכולה להפיק זהב מעפר לפני שתקבל את הטיעון כנכון או האם מספיק שתטען (כפי שאתה עושה כאן) שאני לא יכול להוכיח כי אין זה נכון על מנת להוכיח את נכונות הטענה.
ואם אתה לוקח את הגישה השניה, הרי לך טענה נוספת: על הירח של פלוטו קיימים חיים בדיוק כמו שלנו, עם בני אדם וחיות והכל. והם ניזונים ומתקיימים בזכות כוחה של השמש, שכידוע לנו שמסוגלת לקיים חיים. זה שלא הצלחנו לראות אותם עד היום זה בגלל שפשוט אין להם עניין להתקשר איתנו ולנו אין את האמצעים לראות אותם. ועד שלא תוכיח לי אחרת אז עליך להאמין בזאת, בדיוק כמו שאתה מאמין בכוח האלכימיה של השמש. האין זאת כך?

שמעון 17 באוקטובר 2015

ברור שאין הוכחות ואיש לא אמר שמה שמתואר שם זה אלכימיה.
ברור שברוחניות לא הכל חומרי וגשמי.
נקודת המוצא שלנו שונה

Amir A 17 באוקטובר 2015

לא בטוח שהבנתי למה כוונתך. אולי אני לא הייתי ברור. מה שניסיתי לומר זה שמדבריך עולה שאם מצאנו משהו במחקר המדעי שאכן כתוב עליו בזוהר הרי זו הוכחה לגדולתו של הספר. ואם לא הצלחנו למצוא עדויות למשהו שכתוב בזוהר הרי זה לא בגלל שהזוהר טועה אלא בגלל שפשוט לא ניסינו מספיק או שעדיין אין לנו את הכלים, או את התבונה. מבנה כזה לא מאפשר מלכתחילה לסתור דבר ממה שכתוב בזוהר.

שמעון 17 באוקטובר 2015

אמיר

כן אתה צודק. כי את רוב הזהר איש לא יודע לקרוא ולפענח ולהבין את המשמעות האמיתית מעבר לדווקנית.
זה קצת כמו בדיעבד כי שחושפים משהו כנראה מישהו הולך לחפש את זה בזוהר ולבדוק אם היה כתוב וכך מפענחים משמעות של משהו שהיה כנראה לא ידוע לפני אותו מקרה.
אם הספר הזה היה קל רבנים לא היו חורשים עליו שנים בניסיון להבינו, זה כמו כתב סתרים שיש לפענחו ואירועים בעולמנו עוזרים גם לפענוחו, כן זה משהו כזה. יש בעיתיות בלסתור אותו חח.

שמעון 17 באוקטובר 2015

אגב בעולם אט אט מתגלים דברים ומפוענחים דברים. עלי אין חובת הוכחה, לא מנסה להוכיח דבר. אני רק אמרתי מה כתוב בזהר. אבל שיגלו בעתיד את זה אנשים שלא יחשבו שהם הראשונים שגילו את זה.
לגבי פלוטו יכול להיות הכל בכל כדור, שמש חמצן, מים והכל למעט צמחייה וחיים אחרים.
אני מאמין בזהר וכתוב שם שאין חיים אחרים בשום כוכב. יש רקיעים של נשמות אבל זה משהו אחר.
אני לא מחפש הוכחות להכל, אמרתי לך יש דברים נשגבים מבינתו ולא הכל האדם יודע.
כל אחד בוחר במה להאמין, זה לא סותר אחד את השני. אבל נאסא לא ימצאו חיים ואתה תראה למרות שהם יחקרו אלפי שנים.

Amir A 17 באוקטובר 2015

אז סגרנו את המעגל הזה באמירה "אני מאמין בזהר". אין לי עם זה כל בעיה כי באמת ברגע שמדובר באמונה אז אין בעצם דיון על הוכחות או מבנה לוגי. השאלה האחרונה שנותרה לי היא מדוע בחרת להאמין דווקא בספר הזוהר ולא בטקסטים אחרים?

שמעון 17 באוקטובר 2015

כן כי זה לא משהו ודאי ומוחשי שמישהו מאיתנו יכול לסתור או לתמוך. זה רוחני ואבסטרקטי.
למה בחרתי בזהר, לא יודע האמת, שמעתי על זה שמועות, התעניינתי קצת וזהו. לא היה איזה הילה מיוחדת או משהו כזה.
בכל זאת היה לי מאד כיף לדון בזה.

Amir A 17 באוקטובר 2015

לפחות הצלחנו לספק כאן הוכחה ששני ניגודים שאין סיכוי שיפגשו יום אחד (אלא אם כן כתוב בזוהר שהם כן (-: ) מסוגלים לנהל דיון בלי התלהמות. בימינו גם זה משהו.

שמעון 17 באוקטובר 2015

אמיר אני מכיר הרבה שמאלנים כולל 2 שהפכו לימנים ואני נותן לעצמי את הקרדיט על זה. לקח להם כמה שנים אבל השתכנעו באינתיפאדה הנוכחית.
כמו כן הרבה אנשי שמאל שינו את דעותיהם נוכח המציאות כי לא יכלו להתעלם מהמציאות.
אני אף פעם לא מתלהם לומר שצריך לנהוג בערבים ביד קשה זה לא התלהמות. אני אומר את זה גם על מיני עבריינים וערסים שמתנהגים בפרעות ולא רק על ערבים.
לי בכל אופן אין שום בעיה להיפגש אף אחד. יש לי חברים מכל הקצוות גם חרדים ואפילו ערבים והם יודעים את דעותיי ורובם אף מסכימים איתי, תתפלא.
אני לא נגד אף אחד, הדעה שלי תמיד הייתה שעל כל סוג אלימות יש להגיב ביד קשה ולדכא אותה במהירות ולא לומר זה מסכן, זה צריך שיקום וכל מיני חרטות של פסיכולוגים וסוציולוגים. רוצחים שישתלבו בכלא ומחבלים שישתלבו בעולם הבא.

שמעון 17 באוקטובר 2015

הצל

1. אני רו"ח ולא עו"ד. העו"ד שהגיב פה זה לא אני רק השם זהה.
2

שמעון 17 באוקטובר 2015

הצל

2. הטיפשות היא ממך והלא-האיטלקים זה היום זבה לא הרומאים. אין דבר כזה היום רומאים-עובדה. לגבי היוונים הם לא היו קיימים מתקופת התנ"ך אלא הרבה אח"כ. תלמד היסטוריה

שמעון 17 באוקטובר 2015

הצל

כל העמים המוזכרים בתנ"ך, ברית חדשה, קוראן לא קיימים היום.
3.רוב הוחלט בעולם מאמין באלוהים-עובדה4

שמעון 17 באוקטובר 2015

הצל
16. אתה צוחק על מאמינים באלוהים אבל מאמין בחייזרים, חחח.

שמעון 17 באוקטובר 2015

הצל

5. העם היהודי שרד בזכות אותם אנשים עד היום וימשיך לשרוד בזכותם. אם כולם היו כמוני וכמוך העם היהודי לא היה קיים היום. לכל כמו שיש

אסף THE KOP 17 באוקטובר 2015

שמעון.
תשמע, הוא כל-כך אידיוט שזה מביך.
יחד עם זאת, במקרה הספציפי הזה הוא הצליח לשבור כל שיא של טמטום.

שמעון 17 באוקטובר 2015

אנשים כמו הצל מתביישים כנראה ביהודתם. הוא לא מבין שכיהודי הוא בן של מלך ומנסה להידמות לשאר העמים. זה כמו בן של מלך שרוצה להיות אחד מפשוטי העם. הוא מעולם לא קרא את התנ"ך או ניסה להבינו ואת דרך החיים שלו ומשמעותו.
הוא חושב שזה כמו כל החרדים האלה שסתם עושים הפגנות וממציאים לעצמם הלכות וחוקים והוא חושב שזו הדת וזה משמעות להיות יהודי.
הוא לא מבין שהתנ"ך הרבה לפני הכל הוא ספר מכוון לדרך החיים ושהחכמה שם כ"כ גדולה שהמוח החילוני שלנו לא מבין את זה.
הוא חושב שככל שיאכל יותר חזיר, תמנונים, שרימפסים המוח שלו יהיה חד יותר והוא יהיה חכם יותר מ"המטומטמים" האלו שמאמנים באלוהים.
אם לפני אלפי שנים הוא היה חי והיו אומרים שהכדור הוא עגול וזה כתוב בזהר הוא היה מגחך גם והיה אומר גדולי המדענים אמרו שהוא שטוח.
אני גם חילוני וגם לי הרבה דברים כמו שדים מלאכים וכו נשמע לי מדע בדיוני ועם כל זה האמונה שלי היא שלאדם יש תכלית בעולם הזה מעבר לגשמיות של לאכול לחרבן לזיין לעבוד ולראות טלוויזיה או לעשות ספורט.
אז אדון צל אני חילוני גאה אבל אוהב את יהדותי, אוהב את התנ"ך והמסורת ומאמין בהם והתנ"ך והזהר יותר מרתק אותי מכל ספר אחר שאיזה סופר כתב. והייתי באיטליה והייתי בכל אירופה כמעט ולא ראיתי רומאים שם חוץ מהגלימות והקסדות במוזאונים.

Amir A 17 באוקטובר 2015

ז'אן-פרנסואה שמפוליון, הבלשן הצרפתי שפיענח את כתב החרטומים עשה זאת באמצעות למידה של השפה הקופטית. הנוצרים הקופטים במצרים שימרו מרכיבי שפה פונטים של המצרים בתקופת הפרעונים. הרי לך דוגמא לתרבות שנשמרה מאז ימי הפרעונים ועד ימינו.

שמעון 17 באוקטובר 2015

זה תרבות ולא עם, איש לא אמר שזה היה עם קופטי. אני גם לא מבין בזה אבל לא בשום מקום שרק היהודים ישרדו, פשוט זו דוגמא שהבאתי.
אגב אני לא בקיא בזה אבל זה לא סותר כלום ממה שאמרתי.

Amir A 17 באוקטובר 2015

הממצאים הקדומים ביותר של אבורג'ינים באוסטרליה מתוארכים ל-45,000 קודם לזמננו. לגבי הסינים, אם אני לא טועה הממצאים מראים שהם עתיקים מהעם היהודי.

שמעון 17 באוקטובר 2015

ייתכן, היהודים בכל אופן לא היו הראשונים, זה ידוע. אם הסינים היו הראשונים, אני לא יודע אבל כן ייתכן שעוד עמים קיימים היום. מה שהתכוונתי הסינים לא נקראו אז סינים בודאות. זו הייתה כוונתי. הרי ברור שכל אדם הוא צאצא של משהו בעבר. ואולי איזה גרמני הוא צאצא של אדומי או מואבי. זה ברור. סין כעם לא הייתה קיימת אז ולא נקראו סינים או הודים וכו.
יהודים נקראו גם אז יהודים.

יותם 17 באוקטובר 2015

שמעון, אני קראתי את התנך ואני פשוט לא חושב שמה שכתוב שם נכון. אני לא חושב שהחכמה שם כל כך גדולה. אתה מבין שנקודת המוצא שלך שמה שכתוב שם נכון היא אחרת מזו של הצל ולכן הדעה שלו לגטימית? שזה שאתה מאמין במשהו לא הופך אותו לנכון אלא רק ךמשהו שאתה מאמין בו?

שמעון 17 באוקטובר 2015

ברור זו נקודת השקפה סובייקטיבית. אני לא מזלזל בדעתו אלא מי שמאמין בחייזרים וחטיפות צוחק על מי שמאמין באלוהים, זה מה שהיה מגוחך בעיני כי שניהם זה אמונה במשהו לא מוחשי.
פשוט תראה שלפני סרט החייזרים הראשון שום אדם בעולם לא טען שנחטף ע"י יישויות אחרות. רק אחרי סרט החייזרים הראשון אנשים התחילו לטעון בהמוניהם שנחטפו ע"י חייזרים. אגב כל אותם אנשים שטענו שנחטפו מתארים את החייזרים בדיוק כפי שהם הופיעו בסרטים ולא בצורות אחרות. איך יודעים שחייזר לא נראה כמו קופסא? למה הוא ידיים גדולות כמו בסרטים? למה המלחות המעופפות תוארו כפי שתוארו בסרטים? ברור שזה חרטוטים

Ljos 17 באוקטובר 2015

אממ…, זה לא נכון.
יש עדויות עוד מימי הביניים ואחורה על מפגשים עם חייזרים ותצפיות שונות. לא שזה אומר שהכל נכון ויש חייזרים, רק אומר שסרטים לא קשורים לנושא.

שמעון 17 באוקטובר 2015

אני ראיתי סרט בערוץ 8 על זה ואמרו שהעדות הראשונה בעולם לחטיפת חייזרים היה שעה אחרי שיצא סרט החייזרים הראשון.
אז לא יודע מה נכון.
זה סרט שעסק בכל האנשים שטענו שנחטפו ע"י חייזרים ובוצעו בהם ניסויים.

shadow 17 באוקטובר 2015

שמע שימעון הרגעת אותי כשאמרת שאתה רו"ח ולא עו"ד.
זה שאסף הקוף הגיב לך רק הרגיע אותי יותר כי עכשיו אני יודע שאתה בחברה טובה.

בכל אופן אני לא ממש מתכוון להגיב בכתב על כל בליל השטויות שהשפרצת פה בדיוק כמו שאני לא מתכוון להסביר ליד בן 5 פיזיקה קוונטית. זה מיותר!

רק אציין מספר דברים:

א. אין לך מושג בהבנת הנקרא. – רשמתי שאני מאמין בהיתכנון חיים לא שיש חיים ועוד הדגשתי שהסבירות למפגש כזה היא נמוכה מאוד. בילבלת ביני לגלעד, בגדול אתה נשמע כמו אדם מבולבל. אני מקווה שאתה לא מתבלבל באותה מידה עם המיספרים של החברות שאתה מטפל בהם.

ב. יהודים זה לא מיהודה? זאת אומרת גם ליהודים לא כראו יהודים מהתחלה. הם היו בני ישראל, ולפעמים עבריים.

ג. אתה ממשיך להתפתל ולהתפלפל כי אין לך מושג על מה אתה מדבר וכמו כל דתי ממוצע אתה מושך את הדיון כל הזמן לכיוונים חדשים רק לא לענות לעניין.

ד. אני ממש לא מתבייש בשורשי היהודיים כעם. הדת אינה מעניינת אותי גם אם הייתי נוצרי או מוסלמי, מכיוון שאיני מאמין באגדות ומעשיות בערך מאז שאני בן 12.

ה. אני כן מתבייש שאנשים בוגרים עדין מאמינים בשטויות כאלה וחיים במערה בשנת 2015.

נ.ב

זה שניסית ללעוג לי על זה שאני מאמין בחייזרים (למרות שהוכחתי לך כבר שאתה סתם לא יודע לקרוא או לא מבין מה אתה קורא) אומר שאינך מבין את ההבדל בין אמונה להוכחה וההשפעה של זה על הפעולות שלי כאדם.

זה שאני מאמין בהיתכנות חיים בכוכב אחר לא אומר שאני מבצע פעולות כמו לסובב תרנגולת מעל הראש או לא אשתמש בחשמל כי הדמיון של איזה נביא שקר כל שהוא/סכיזופרני ציווה לפני אלפי שנים.

אני יודע שדתיים הם חלשים בלוגיקה, אחרת הם לא יהיו דתיים, אז אני אעזור לך עם כמה דוגמאות ופה גם נסיים את הדיון כי אין לי כוונה להמשיך לעשות לעצמי נזק מוחי.

כוח המשיכה הוא אינו כוח מוחשי. אינך יכול לחוש אותו באף אחד מחושייך אבל אתה בהחלט יכול לאמת אותו ע"י ניסוי וכך להוכיח את קיומו.
אלוהים גם הוא אינו כוח מוחשי (או יותר נכון הוא אינו מוחשי כשנוח לדתיים והוא מוחשי כאשר הם טוענים שהיו אנשים שתיקשרו איתו או עדיין מתקשרים איתו ככה שדי קשה לעקוב אחרי הלוגיקה, אבל כבר קבענו שדתיים חלשים בלוגיקה) איך נוכל להוכיח את קיומו?

אם צעקת ניסוי יש סיכוי שתוך כדי קריאת התגובה הצלחת להבין משהו ויש מצב שמנת המשכל שלך אשכרה עלתה. נכון ניסוי.

אז בוא ניגש אליו במהרה.

נניח ששנינו עומדים על גג בניין בין 20 קומות בעזה כשבדרך אליינו המון פלסטינאי משולהב, חמוש בסכינים ומוטות ברזל.
כל מה שעומד לנגד עיניו הוא שני יהודים לשחיטה וממש לא מעניין אותו שאני שמאלני עוכר ישראל, שונא יהודים ובוגד. הוא (ההמון) רוצה לשחוט אותנו ויהי מה. לאחר בדיקת המצב מתברר שאין לאן לברוח וזה הסוף. יש רק שתי אופציות. לקפוץ או להישאר על הגג וכנראה להיחתך להרבה חתיכות.

שנינו כנראה נחליט לקפוץ כי כשזה מגיע לבני אדם הם מעדיף למות מוות מהיר. כשנגיע לקפיצה, במוחי אבין שבגלל שיש כוח משיכה אחרי כמה שניות באויר (שאותן ניתן לחשב בעזרת המדע ולא על ידי לחשים וקמעות) אני אהפוך לגרפיטי מרשים על המדרכה למטה ובזה יגמר הסיפור.

אתה תפתח בסידרת ליחשושים ותפנה לרוח הרפאים שלך בבקשה שתשמיד את כוח המשיכה רק לפעם הזו ואחרי זה תשבע להיות ילד טוב.
אני כבר מרוח למטה על המדרכה. אתה מתעכב כי אתה עדיין עסוק בלחשושים, כשההמון פורץ את דלת הגג ורץ לעברך, רגע לפני שהוא (ההמון) מגיע אלייך אתה מחליט לקפוץ גם כן, כי בכל הזמן שהתלחששת עם עצמך לא הופיע שום אור מן השמיים שנשא אותך על כנפיו (ואפילו לא חללית של חייזרים לרפואה).

אחרי כמה שניות (שגם אותן לחשב לפי המדע) אתה מצטרף אליי על המדרכה ומשלים ציור גרפיטי שלא ניתן לכנות אותו כשום דבר אחר חוץ ממושלם.

ובכן, הסתיים הניסוי. מה למדנו? על שנינו בדרך למטה, עבד כוח המשיכה למרות שהוא אינו מוחשי.
ההבדל הוא שעלייך בדרך למטה גם אלוהים עבד.
רק שעלייך זו הייתה עבודה בעיינים.

כמובן שאתה יכול לבוא ולטעון שאתה המשכת לעולם הבא ואני לא, כי אתה ילד טוב ואני הייתי ילד רע.
שוב להמציא דברים בלי להוכיח כל אחד יכול. להאמין במה שבא לך? גם אפשר. ההבדל הוא שאתה משנה את חייך ולפעמים גם של אחרים לפי האמונה הזו. זאת אומרת אתה אומר שזו אמונה אבל מתייחס אליה כהוכחה. שוב חולשת הלוגיקה.

אז תגיד לי אתה מי המגוחך?

איתן 17 באוקטובר 2015

shadow מציג אטאיזם: למד אותי כיצד… אני מתחיל לחשוש שתתחיל לתת הגיון באנשים והם יהפכו להיות נורמלים במזרח התיכון ;)

shadow 17 באוקטובר 2015

בהיתכנון = בהיתכנות

אסף the kop 17 באוקטובר 2015

אתה

shadow 17 באוקטובר 2015

אחרי שהטפת לי על זה שאני לא יכול בלי התגובות שלך עושה רושם שהבנת שאתה בצד השני של המטבע.
אני שמח לראות שהקריאה שלהן עוזרת לך להרים את מנת המשכל שלך.
לפחות משהו אחד חיובי יוצא מההשתתפות שלך בפורום.

Comments closed