שאני אוכל את הכובע? (עמית זילברבוש)

דה באזר ברכש מטורף: עמית "שיימס ברשת" זילברבוש. והוא חושב שלא הוא צריך לאכול את הכובע.

fucg

 

"שיימס ברשת" הוא אחד הבלוגים הרעננים והמשמחים שקיימים בתחום הספורט. עמית זילברבוש הוא האיש והוא שלנו. עדיין במסגרת פוסט אורח, אך בקרוב מאוד כבלוג עצמאי במסגרת דה באזר. בינתיים, זה השער דרכו תוכלו לבקר אצלו: http://shaymess.wordpress.com/

ועוד משהו: עמית לא רק כותב, הוא גם מכריח לחשוב. אבל זה מה שאנחנו אוהבים, לא?

גבירותי ורבותי, שיימס. תהנו.

***

השבוע היינו עדים לאחד המהפכים הגדולים שראינו בשנים האחרונות. מכבי תל אביב כדורסל, אחרי שכבר הייתה עם רגל וחצי מחוץ לשלב שמינית הגמר עשתה את הבלתי יאמן והעפילה לשלב 8 הגדולות באירופה. אחרי התחלה כ"כ חלשה אף פרשן, מה"רציניים" בתקשורת ועד אחרון בטטות הכורסא לא האמין שדבר כזה אפשרי, אפילו לא המאמן שלה, דיוויד בלאט. ואל תספרו לי שהוא היחיד שהאמין. מאמן הרי לא יכול להגיד שאין סיכוי כל עוד קיים כזה, אפילו תאורטי. גם אם הוא יודע שעמוק בפנים הוא לא באמת חושב שזה יקרה.

בעוד שבכלי תקשורת רבים שיחקו בצורות כאלה או אחרות עם המושג "לאכול את הכובע", במספר מקומות התעקשו להסביר לנו למה שמחת אוהדיי מכבי היא מגוחכת ובעצם לא הושג כאן שום הישג יוצא דופן.
אמנם חוסר פרגון למכבי תל אביב כבר מזמן הפך כאן לסוג של ספורט לאומי. ישנם אנשים כמו למשל אהד גרינוולד, בוואלה, שעושים קריירה מלכסח את המועדון השנוי ביותר במחלוקת בתולדות המדינה.
אבל בואו ננסה לדבר על זה: כצופים אובייקטיביים, ננסה להסביר את הטעונים בהם משתמשים אלופי הארץ בהתנגחות במכבי, ולמה לטעמי, הם חסרי כל בסיס.

טיעון מספר 1: מכבי מגיעה כל שנה לפיינל פור – אי הגעה הוא כישלון, הגעה אינו הישג

11 שנה, בין השנים 1989 ל-2000 מכבי לא הגיעה לפיינל פור אפילו פעם אחת.

בשנת 2000 הגיע לכאן אנטוני פארקר, אחד הזרים הטובים באירופה בכל הזמנים ושינה את ההיסטוריה.
ב-2003 הצטרף אליו גם ניקולה וויצ'יץ ובעקבותיו גם שאראס האהוב וביחד עם מספר פגיעות בול נוספות כמו נייט האפמן ומייסאו בסטון, בנו כאן את אחת השושלות הגדולות בהיסטוריית היורוליג.
בשנים האלו הגיעו מכבי לפחות לשלב הפיינל פור חמש פעמים בשש שנים(!). אתם בכלל מצליחים לתפוס כמה אוהד מכבי בן הדור הנוכחי הפך למפונק? אז מה הפלא שכ"כ קל לשכנע  אותו שהגעה לשמינית הגמר היא דבר של מה בכך ולא הישג?

טיעון מספר 2: מכבי התאהבה בקונספט – שחקנים זולים, קבוצה בינונית

משנת 2005, אם בגלל שינויים במערך הכוחות באירופה, או בגלל שינוי תפישה של הנהלת מכבי, לא הגיעו לכאן שחקנים עצומים בסדר גודל אירופאי (למעט יוצאי דופן כמו קרלוס ארויו וג'ורדן פארמר). לא הגיעו, אבל בהחלט עזבו.
באופן קונסיסטנטי – החליטו במכבי להביא לקבוצה שחקנים יחסית לא מוכרים ולבנות על התלכיד הקבוצתי.
אבל אבוי, בשל פגיעות מדויקות, שלא לומר גניבות ברכש השחקנים, מכבי המשיכה להגיע להישגים בלתי מבוטלים. פעמיים סגנית אלופה בחמש שנים.סוללת השחקנים שהגיעו לכאן בשנים האלה כוללת שמות כמו וויל ביינום, אלן אנדרסון, ג'יימי ארנולד, טרנס מוריס, דאור פישר, דורון פרקינס וג'רמי פרגו – כולם שחקנים שהגיעו לכאן כשאף אחד לא שמע עלייהם ועזבו עם חוזה מנופח, אם ב-NBA  או בקבוצות העשירות באירופה (למעט פרקינס שנפצע).

אם בשנים שלפני כן מכבי יכלה (או רצתה מבחינה תקציבית – לא באמת משנה איך מסתכלים על זה) לשמור על שחקנים שגילתה ו"גידלה", ברור שבשנים האחרונות הדבר הרבה יותר קשה לה.
אז כשזה עבד, וכשהגיעו לכאן שחקנים רעבים שהרכיבו קבוצות אדירות (פארגו, פרקינס, הנדריקס) כולם היו בשמיים והיללו את הקונספט המדהים. אבל בשנים שזה פחות עובד, פתאום שומעים מכל חור שמכבי מזלזלת במנויים שלה בכך שהיא לא מביאה לכאן שחקנים גדולים.

טיעון מספר 3: היורוליג פח, בשיקטאש פח, לשמוח מהעפלה לשמינית הגמר שקולה לחגיגות של סגנות

אם עד עכשיו הקפדתי לשמור על ארשת רצינית, חסרת ציניות עד כמה שאני יכול וטיעונים קונקרטיים, אני מצטער, אבל לטיעון הזה כבר קשה לי להתייחס ממש ברצינות.
נכון, קבוצות ישראליות כבר שנים מגיעות לטופ האירופאי בכל ענף ובכל מפעל, נמאס כבר להיות הכי טובים בכל הליגות המצ'קמקות שיש לאירופה להציע.
נכון, היורוליג נחלשה, השחקנים הטובים באירופה עזבו ל-NBA  והשאירו פה את הרמה יותר נמוכה. ונכון, גם ישראל שהיא מעצמה "כ"כ גדולה" שלחה ל-NBA  את מיטב שחקניה, כלומר שחקנה. הוא יושב שם על הספסל ורואה איך טובי בניה של היורוליג עושים חיל באמריקה.
נכון, גם המפעל המצ'וקמק שנקרא צ'מפיונס ליג שמחזיק קבוצה פח כמו מילאן, קבוצה שהעזה לקבל 4 חתיכות מברצלונה (זה נראה לי שקול למשהו כמו 40 הפרש בכדורסל) צריך להסגר. ואם לא להסגר, לפחות לראות את קריית שמונה עולה לשמינית הגמר בהליכה.
ואגב, אותה ברצלונה – ראיתם איך שחקניה שמחו אחרי העפלה לרבע הגמר? מגוחך, הרי כקבוצה הטובה בהיסטוריה הם לא עשו יותר מאשר לעמוד בציפיות בכך שהעפילו לשלב הזה, לא?

למה לעזאזל מישהו החליט שלמכבי אסור לשמוח??

מאד יכול להיות שהיורוליג נחלשה, יתכן אפילו שיש בה קבוצות שלא מתאימות ברמה. אבל זו הליגה הראשונה באירופה, בה מכבי מתחרה ושם היא צריכה להצליח.
ומה לגבי העובדה ששנה אחרי שנה מכבי ואוהדיה מואשמים שכל הישג, אליפות או גביע בארץ, מתקבל בתחושת הקלה ולא בשמחה בדיוק מהסיבה שהדבר היה צפוי?
דווקא השנה מכבי הייתה על סף הדחה ורק מהפך גדול בסיום גרם לעלייתה לשמינית הגמר. אז אפילו אם מכבי בסה"כ עמדה בציפיות ממנה מתחילת העונה (ציפיות של מי?), מי אומר שאין לה את הזכות לחגוג?תחליטו כבר, לשמוח – זה מותר או אסור?

מה שמביא אותנו לסעיף הבא ואולי המעניין מכולם…

טיעון מספר 4: דיוויד בלאט, תתפטר!

אוקי, הגזמתי עם הכותרת. כיום כבר אף אחד לא דורש מבלאט להתפטר. אבל אם יש מישהו שנאלץ להתמודד עם הביקורות יותר מכולם, בטח בשנה הנוכחית, זהו דיוויד בלאט. דעתי עליו  בטח כבר ידועה לעוקבים אחרי הבלוג אבל בכל זאת אי אפשר שלא להתעכב על הנקודה.
כמאמן שנאלץ להתמודד עם בניית קבוצה חדשה בכל אחת מפתיחות העונה האחרונות שלו כאן, ההישגים שלו בעבר, וההישג השנה הם לא פחות ממדהימים.
בלאט, בגלגולו הנוכחי במכבי, נמצא כאן משנת 2010. הוא סוגר את השנה הרביעית בקבוצה. בכל אחת מהשנים האלו הוא נאלץ להתמודד עם עזיבת שלד הקבוצה מהשנה שעברה. אני חוזר על השמות שוב כדי להדגיש את ההישג הזה, שרבים לא נותנים לו בכלל את הדעת. שחקנים כמו פרגו, הנדריקס, פרקינס, לנגפורד והיום דווין סמית ושון ג'יימס אלו שחקנים שהגיעו לכאן כמעט אנונימיים ויצאו (בעבר או בעתיד) ככוכבים גדולים באירופה.
האין זה בלבד מספיק בשביל להסביר את גדולתו של בלאט?

אבל בלאט לא רק משביח שחקנים. הוא גם מביא את מכבי להישגים. ב-2010 הם נעצרו רק בגמר. ב-2012 נעצרו רק אחרי חמישה משחקים מול פנאתנייקוס באחת הסדרות הטובות בהיסטוריית היורוליג.
והשנה? היה נראה כאילו זו לא השנה שלו, כאילו בחירת השחקנים לא הייתה טובה. אני בעצמי כתבתי שגם בלאט יודע שהשנה היא כישלון. ואם זה אכן המצב, במציאות שבה הקבוצה משנה את פנייה לחלוטין כל שנה, וצריך לבחור שחקנים חדשים בתחילת כל עונה (ובמהלכה), האם זה יפתיע מישהו אם לפעמים, רק לפעמים זה לא יעבוד בצורה הטובה ביותר?
כנראה שלא! אחרת איך אפשר להסביר את מה שראינו השנה: מאמן, שמוכיח שנה אחרי שנה שהוא מקצוען. שמראה שהוא אמן בהרכבת קבוצה והבאתה לשיא ברגעי האמת. שלא לדבר בכלל על הקבלות אותן הוא מביא מהבית כמו אליפות אירופה ומדליה אולימפית.
אבל כל זה לא ממש מעניין כאן אף אחד. למה להתבלבל מהעובדות כשאפשר להשליך רשפי אש עשן וגופרית בשנייה שמשהו חורק?
ובסוף, הוא עוד מעז לא להיכשל אפילו בשנה הקשה הזאת ולהגיע לשמינית הגמר?? חכה חכה כשתפסיד משחק לריאל מדריד? אנחנו נחכה שם עם הסכינים.

ואגב סכינים, אם אתם זוכרים, לפני כמה שבועות באתר one, קראו לבלאט להתפטר בכותרת שהועלתה והוסרה כעבור דקות קצרות. הפעם לא הספקתי לשים לב אז אבקש את עזרתכם: האם אחרי המשחק האחרון עלתה כותרת גדולה שקוראת "בלאט, דרוש העלאה" ??

ahnhb

ולסיום סיומת:
הפוסט הזה עשוי להיתפס בעיני מי שירצה לראות בו ככזה, כמניפסט להנצחת הקבוצה המונצחת ביותר במדינה, אך לא זוהי הכוונה.הכוונה היא לענות תשובה מבוססת עובדות לפרשנים שמנצלים את מעמדם כדי לצייר תמונה מטעה.
יש לא מעט סיבות לא לאהוב את מכבי תל אביב בארץ שלנו. שביתת השחקנים ממנה סבלנו רק לפני ימים מספר היא אולי הדוגמא הטובה ביותר לכך. נכון, מכבי היא קבוצה שהרבה אנשים אוהבים לשנוא, ורבים גם יגידו שהיא זכתה בכך בזכות. עם כל זה, תפקיד התקשורת לבקר את מי שצריך ובעזרת טיעונים הגיוניים. כשאין מה לבקר – אין צורך להמציא.

 

 

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url


הדרבי. טיפה, אבל ממש טיפה, חבל
טוטנהאם הוטספרס (עד מתי נהיה הסגן של הסגן של בר כוכבא?)

59 Comments

אריאל גרייזס 8 באפריל 2013

תסלח לי, זה אוסף דיבורים של אוהד מכור.
בוא נתחיל מזה שאוהד גרינוולד הוא הכותב הכי אוביקטיבי ומפוכח על מכבי היום ויש לו מקורות מעולים בתוך הקבוצה, פשוט אוהדי מכבי אוהבים לשנוא אותו כי הוא אומר את האמת.
לגבי הטיעונים שלך:
1. לא, אי העפלה לפיינל פור הוא לא כשלון, במסגרת יחסי הכוחות באירופה. אבל אף אחד לא דיבר פה על פיינל פור, דיברנו על ההצלבה, ואי ההעפלה לשם זה אכן כשלון והגעה לשם היא הישג בינוני בלבד.
2. נורא מצחיק איך אתה מזיז הצידה רכישות עצומות תקציב של מכבי כמו ארויו ומתעלם מהם כי הם לא מתאימים לתיאוריה שלך. מכבי מוציאה הרבה מאוד כספים ולפעמים פוגעת יותר ולפעמים פחות. זה לא משנה את העובדה שהיא מחליפה שחקנים כמו גרביים. אני לא רואה שום הבדל בין עכשיו ל-2005 מבחינה תקציבית או אירופית (אם כבר, כבר אין את היווניות והאיטלקיות עם תקציבי על. נוספו הרוסים, אבל כמה רוסיות כבר מכבי התמודדה איתן?). ההבדל מעכשיו לשנות הפיינל פור? מדיניות הרכש של מכבי של לחפש מציאות או סתם לקנות שחקנים בתקציבים גדולים ואז לקבל כשלון (ארויו, סופו וכו') פשוט כושלת.
3. היורוליג פח, אין מה לעשות. המקבילה לבשיקטאש הוא לא 4-0 של מילאן אלא 10-0. זה היה מביך מה שהיה בהיכל. תיזכר באוסף היריבות ההזוי שהיו בהיכל בסיבוב הראשון ותגיד לי שיש מקום ל-24 קבוצות ביורוליג או אפילו שיש 16 קבוצות בסדר גודל גדול. יש 10 קבוצות באמת טובות ביורוליג ומכבי הצליחה להשתחל ל-8 מתוכן. הוריי!!
4. בלאט מאמן מצוין אבל משום מה הוא מקבל הנחות שאף מאמן אחר לא היה מקבל. כולל פיני גרשון. מאז 2010 הוא לא היה בפיינל פור ומשום זה עדיין נתפס כהישג. בלאט לא צריך להתפטר אבל העונה המוזרה של מכבי היא גם עליו

כלאם פאדי 8 באפריל 2013

לגבי גרינוולד אני אשתמש במה שאמר פעם דיוויד פדרמן – "מה זה משנה כמה מרוויח האפסנאי? מי שעשה את זה הוא לא בן אנוש".
מי שחושף נתונים כאלה הוא אולי עיתונאי עם מקורות מעולים אבל גם אחד שמניעיו הם הרבה מעבר לחשיפת האמת, אלא ניסיון להקיז דם בבריכה של כרישים.
אני ממש לא מקבל את זה שמה שמניע את אדון גרינוולד הוא "זכות הציבור לדעת" או ביקורת לגיטימית על הקבוצה שרוצה להיות הקבוצה של המדינה.
כל כותב מתחיל יודע שהעובדות הן דבר אחד והפרשנות להן היא דבר אחר לגמרי. בהרבה מאוד תחומים פרשנים מנסים להביא אג'נדה במסווה של "מציאות", וזה ידוע ומובן. הבעיה היא עם כך שהם מתעקשים לבלבל את מראית האמת עם האמת.

אריאל גרייזס 8 באפריל 2013

נו באמת. זה תפקיד של עיתונאי בכל מערכת – לחשוף את האמת. ואם יש אנשים שזוכים להרבה כסף מסיבות לא ברורות, זה התפקיד של העיתונאי לחשוף את זה. אם לעיתונאי יש כאלו מספרים ביד והוא לא חושף אותם הוא מועל בתפקידו.
הבעיה היא שאצל אוהדי מכבי כל מי שעושה את תפקידו הוא ישר שונא מכבי. המצחיק הוא שלמרות שגרינוולד מסומן כשונא מכבי הוא ממשיך לקבל כל הזמן אינסייד אינפורמיישן

טל בן יהודה 8 באפריל 2013

אריאל,

אני חושב שאתה קצת מתמם לגבי גרינוולד ותפקידו בסיקור של מכבי ת"א.

כמה דברים בהתייחסות לשלושת התגובות שלך כאן בעניינו:

1. אני כבר רשמתי כאן (איפה שהוא בדה-באזר) שגרינוולד הוא כמו אותו משפט נהדר בסרט "פרטים אינטימיים" של האוורד סטרן, כלומר יש לו יותר קוראים שונאים אותו (אוהדי מכבי) מאשר קוראים שאוהבים אותו או שאדישים אליו (שונאי מכבי או ניטראליים לקבוצה).

אתה צודק לגמרי לגבי "כל כך אוהדים לשנוא". אני משוכנע שאוהדי מכבי נהנים להיכנס אליו, לקרוא את כתביו ולהתעצבן.

2. סתם לרקורד, גרינוולד אוהד מכבי ותיק. אז "שונא" הוא לא…
(זה מכוון לכולם).

3. החלק שבו כתבתי שאתה "מתמם" מתייחס למילים שלך של "אובייקטיבי" ו"לחשוף את האמת".

אובייקטיבי: נתחיל מכך שגרינוולד אינו אובייקטיבי. הרי גם אתה יודע שאין כזה דבר עיתונאי אובייקטיבי. הוא כותב בצורה מגמתית כנגד הקבוצה. ושוב, אין לי בעיה על כך ואיני מתעצבן, אני מקבל זאת שמדובר בחלק מהמשחק.

עכשיו, אני לא מתמם ומפוכח לגמרי לגבי הסיבה לכך. גרינוולד בסך הכל ממשיך את המגמה שהייתה קיימת אצל אודי הירש בוואלה ספורט (היום במעריב). וואלה ספורט הבינו לפני שנים משוואה מאד פשוטה:
מגמה אנטי צהובה = קליקים.

וזה מחזיר אותי לסעיף 1, אני משוכנע שהרבה יותר אוהדי מכבי נכנסים כדי להתרגז על הכתוב בטורים שלו מאשר כל סוג אחר של קוראים. הוא יודע זאת, וואלה יודעים זאת, ולכן הוא ממשיך בשלו.

לחשוף את האמת: החלק השני של ההתממות שלך הוא "חשיפת האמת". והאמת היא שאכן לגרינוולד יש כ-2 או 3 חשיפות "גדולות" בעונה ועל כך שאפו וכל הכבוד (כולנו יודעים מי בדיוק מעביר לו את הדברים).

אבל גרינוולד כותב טור בשבוע לפחות, בכל שאר הזמן הוא פשוט ממסגר את המציאות לפי צרכיו (ע"ע "מסגור" ו"הבניית מציאות" בלימודי תקשורת). בדיוק כפי שאני אמסגר את המציאות לפי צרכי בטורי כאן בדה באזר, ועוד 10 כתבים אחרים ימסגרו את המציאות לפי צרכיהם באתרים שלהם.

והמציאות שהוא ממסגר את הקבוצה הזו היא מציאות אנטי, המגמדת את הישגיה ותמיד (אבל תמיד) מחפשת את השלילי. ושוב, אין כאן נימה מתוסכלת שלי, איך אומרים ב"הסמויה": It's all part of da game

4. לבסוף, לגבי הציטוט האבסורדי שלו שנתת כאן בהרחבה.
"מלאכת הפרשנות נעשית על בסיס המצב בשטח"
זה בדיוק העניין, שאם הפרשנות הייתה נעשית על פי המצב בשטח, אז גרינוולד (כמו פרשן הכדורסל המחונן שהוא צריך להיות) חייב להיות מתון יותר ולא להיסחף למלאכת השחיטה הנפותה בתקשורת (אגב, זה לא רק בתקשורת הישראלית, אלא בתקשורת העולמית של היום).

אז שוב אנחנו חוזרים למקור. "מתון" לא מביא קליקים, "מתון" לא מרגיז אף אחד. איך משיגים קליקים וכניסות? על ידי מגמת השחיטה.

העובדות שהוא נותן אולי אובייקטיביות (שהרי אין עובדה שלא אובייקטיבית), אבל דרך הצגתן היא הדבר הכי רחוק מכך.

אגב, מאד מהנה לקרוא אותו כותב:
" לברוח למחוזות המטאפיזיקה – ללהג על רוח ואתוס של מועדון וכישופים; לעסוק בסיכויים ובהתרחשויות בלתי-ריאליות, במקום להציב מראה אמיתית ולדבר על מה שקיים"

ואז לכתוב באותה הפסקה: "זה עוד דבר שמשותף לכל הקבוצות של בלאט: כולן, תמיד, רצו יותר מהיריבות שלהן".

לבטל וללעוג למשהו משהו כמו "רוח המועדון" ואז להאדיר את אותו הדבר כסיבה לניצחון, באותה הפסקה. יאפ, מאסטרפיס.

5. לאורך השנתיים האחרונות שלי כאן השתדלתי לא להגיב בנושא שלו, אבל שלוש תגובות שלך הצליחו להוציא אותי מהקיפאון הזה. ברשותך, אני אחזור לשקט התקשורתי שלי לגביו.

כוכב עליון 9 באפריל 2013

אפשר לתמצת את הכל למשפט אחד, אנחנו מקווים שיש יורש לרפאל נאה כי הוא לא נעשה צעיר יותר

טל בן יהודה 9 באפריל 2013

כוכב, לכלכת.

זה מה שאתה חושב עלי?

אני קורא את נאה בערך באותה התדירות שאני קורא את גרינוולד מאותן הסיבות (רק הפוך).

ישנם המון פרשנים שמציגים תמונה מאוזנת ונכונה של המציאות. שני השמות שזה עתה הזכרנו, לא נמנים עימם.

אלון רייכמן 11 באפריל 2013

אגב טל, מי באמת המקור ממכבי שמעביר לגרינוולד ידיעות?

ניר 8 באפריל 2013

אני כל כך לא מסכים עם מה שאתה כותב כאן, שאני אפילו לא יודע מאיפה להתחיל!
1. מבחינה תקציבית, מכבי כרגע ממוקמת 10 מבחינת תקציב ביורוליג. אז כן, להעפיל ל-8 הגדולות זה אכן הישג יפה. לא מדהים, אבל יפה.
2. בדיוק בגלל מה שכתבת, אני חושב שהקונספציה של "מכבי מביאה שחקנים בינוניים וזולים" היא מוטעית. מכבי מביאה את השחקנים הטובים ביותר שהיא יכולה במסגרת התקציב שלה. ואם מתאפשר להביא שחקן גדול ויקר, אז עושים את זה. בעשור ראשון של המאה הנוכחית, מכבי הייתה בפיינל פור הכי הרבה פעמים (מלבד צסקא), אז כנראה שבכל זאת עושים שם משהו בסדר…
3. אתה יכול בבקשה לתת קישור ללינק שממראה שיש "10 קבוצות באמת טובות ביורוליג"? לפי איזה מדד בדיוק? הצ'מפיונס ליג בכדורגל טוב יותר? ולפי מה אתה קובע לכמה קבוצות יש מקום? יש ליגה של 24 הקבוצות הכי טובות באירופה. קודם קובעים מכסה ואז ממלאים, ככה זה בכל ליגה, כדאי שתתעדכן. הפערים הכלכליים באירופה הולכים וגדלים וכך גם הפערים בין הקבוצות. למרות זאת, אני ממש לא חושב שהיורוליג הוא פח, ובטח שלא יותר פח מלפני כמה שנים. זו המסגרת שמכבי מתמודדת בה, ואם שוק השחקנים הולך וקטן והתקציבים בירידה, גם מכבי שייכת למערבולת הזאת. רק היה חסר שתגיד ש"מכבי לא מגיעה אפילו לפלייאוף ב-NBA!". באמת, פשוט חוסר הבנה בסיסי בכדורסל אירופאי…
4. בלאט היה בפיינל-פור ב-2011. כשמכבי היו מפטרים מאמנים בגלל הפסד ליגה היו אומרים שלא נותנים הזדמנות, כשנותנים גיבוי למאמן זה גם לא בסדר. אובייקטיביות, כבר אמרתי?

ולגבי גרינוולד – הוא פשוט הכתב השפל ביותר שקראתי מימיי. אני רוצה שמכבי תזכה ביורוליג רק כדי לקרוא מה יש לו להגיד. אם אתה מסקר קבוצה באופן קבוע, לפחות תעשה כאילו אתה אובייקטיבי. פשוט מצליח בכל פעם לעוות את המציאות בצורה שמתאימה לו, בדיוק כמו שאתה עשית בתגובתך.

שיימס 8 באפריל 2013

אריאל, תודה על התגובה המפורטת.
ולענייננו – גרינוולד כותב את האמת? אתה רציני? מאז שהתחלתי לכתוב את הבלוג בין השאר אני נאלץ לקרוא גם דברים שאני לא ממש מחבב. אני מתקשה להיזכר באמת אחת שראיתי אצלו. הרוב אוסף של ספקולציות שמגובה ב"לפי מקורביו" או כל סיקול אחר של השורש ק.ר.ב.- העניין בלט במיוחד בזמן הדיווחים היומיים על המעברים של עומרי כספי להיות חלק משלים בקבוצה, כל יום קבוצה אחרת, שרצה לאליפות ב-NBA. והציטוט שהבאת למטה כ-disclaimer לא באמת פוטר אותו. ואחרי שפרקתי קצת קיטור:
1. כאמור, אני לא מסכים איתך. כקבוצה שנבנתה מחדש (שוב)ושעברה הרבה תלאות בדרך, פיינל פור נראה כמעט לא ריאלי, הישג עצום. רבע גמר – אחלה. ואגב, גם לעמוד בציפיות זה הישג לדעתי, במיוחד אחרי שהעמדת ציפיות גבוהות רק בגלל המסורת שלך כמועדון וללא קשר לחומר השחקנים שלך.
2. להפך, לא התעלמתי, הזכרתי. ארויו ודומיו הם היוצאים מן הכלל בשנים האחרונות, שלא מעידים על הכלל, כפי שציינתי.
3. כאמור, זו הליגה הכי טובה שיש לאירופה להציע. שם מכבי מתחרה. היא לא צריכה להתנצל על זה. אפילו אם יש שם קבוצה שביזתה את עצמה ואת המפעל. כשיגדילו את מספר הקבוצות העולות ליורו בכדורגל ל-32, וישראל (במקרה) תעפיל גם לא תחשיב זאת להישג?
4. בלאט אחראי לבניית הקבוצה הזאת. אין ספק. ונעשו הרבה טעויות. אני הראשון שאסכים עם זה. אבל כמו שטענתי בעבר, לצפות שכל שנה יצטרכו לבנות קבוצה מחדש וכל שנה יפגעו בול זה פשוט לא ריאלי.
ואיזה הנחות? בשנייה שמשהו חרק כולם היו לו על הצוואר. ואחרי כל זה, עם הטעויות ועם הקבוצה הבינונית, הוא עדיין הביא אותם לרבע. אלכימאי!
ובקשר ל"אוהד מכור" – עזוב אותך. אתה לא בכיוון.

שיימס 8 באפריל 2013

אגב, רק כדי לוודא שזה ברור – שיימס זה אני, כותב הבלוג ;)

אריאל גרייזס 8 באפריל 2013

ולגבי לאכול את הכובע, אני אצטט את אוהד גרינוולד שאתם כל כך אוהבים לשנוא:
"אומרים שהפרשנים צריכים כעת לאכול את הכובע. לא שאני חש צורך כלשהו להתנצל, ובכל זאת – אולי מילה אחת על אופן העבודה שלנו: מלאכת הפרשנות נעשית על בסיס המצב בשטח. נטו. אפשר, ואולי קל יותר, לברוח למחוזות המטאפיזיקה – ללהג על רוח ואתוס של מועדון וכישופים; לעסוק בסיכויים ובהתרחשויות בלתי-ריאליות, במקום להציב מראה אמיתית ולדבר על מה שקיים. ומכבי נראתה רע מאוד בסיבוב הראשון. ואפילו לאורך חלקים גדולים בסיבוב השני לא הרשימה מבחינה מקצועית טהורה. היא לא ניצחה בויטוריה ובפיראוס בזכות כדורסל גדול אלא בשל התעלות הרצון הכלל-מערכתי. בזכות שריטות ומכות. גם זו דרך. זה עוד דבר שמשותף לכל הקבוצות של בלאט: כולן, תמיד, רצו יותר מהיריבות שלהן, אפילו אם היו מוכשרות פחות.

גם היום, אם בוחנים את מצבה של מכבי ברמה המקצועית, קשה לומר, על אחת כמה וכמה לאור זהות יריבתה, שמכבי צריכה להיות בפיינל פור. מכבי בוודאי לא יותר ראויה מריאל מדריד. עוד נדבר על התשוקה המחודשת של מכבי ועל המשמעות שלה בסדרת רבע-הגמר. והיא תהיה משמעותית מאוד. אולם די כעת בהערה הזו: מועדון הכדורסל מכבי תל אביב לא פחות גדול ולא פחות איתן כלכלית לפחות מארבעה מועדונים שהגיעו להצלבה – לבוראל, אנדולו, פנאתינייקוס ואולימפיאקוס. ההעפלה להצלבה היא הישג נאה אם היא נבחנת במבחן הדרך (דרך החתחתים של הגיבוש, הלמידה וההתחברות). אבל ההעפלה הזו בהחלט לא תיראה מרשימה באופן יוצא דופן אם תיבחן במבחן האולטימטיבי של מכבי – מבחן התוצאה."

חנן 8 באפריל 2013

אנתוני פארקר אכן היה שחקן גדול אבל הוא לא שינה את ההיסטוריה של ההגעה לפיינל פור. מכבי הגיעה לפיינל פור שנה לפני שהוא הגיע והפסידה לפנתינייקוס בגמר

גיל 8 באפריל 2013

אריאל, זה לא עניין של לאכול את הכובע אלא להיות עקבי בפרשנות. אם גרינוולד קטל אותם ובצדק אחרי הסיבוב הראשון המחפיר, הייתי מצפה ממנו שיהלל אותם באותה מידה אחרי סיבוב שני מעולה. הוא לא צריך להתנצל על הפרשנות הקודמת שלו וזה שהוא טעה בתחזיות שלו אבל אם הוא ביקר בחריפות ועכשיו הוא רק מגיב בצורה פושרת על העלייה כאילו זה מובן מאליו, אחרי שהוא בעצמו כתב כמה אין להם סיכוי, אז זה חוסר יושר עיתונאי ומעיד על אג'נדה מסוימת.

אני חושב שמכבי כיום היא בגבול שבין הפיינל פור לטופ 8, אבל מה שגרם לשמחה היא הדרך. אם היו אומרים בתחילת העונה שמכבי תגיע לטופ 8 אז כנראה לא הייתה שמחה כזו גדולה, אבל אחרי שהם יצאו מהקבר והספידו אותם אז ההישג שלהם גדול. זה מה שאנשים לא מבינים כי השאלה אינה האם צריך לשמוח על הגעה לטופ 8 אלא האם צריך לשמוח אחרי שקברו אותם לגמרי והם השיגו את זה כנגד כל הסיכויים (אחרי כל ההפסדים).

וזה מאוד נוגע לחישובי הסתברויות. ההסתברות האפריורית להגיע לטופ 8 הייתה גבוהה למדי אבל אחרי הסיבוב הראשון היא כבר לא רלוונטית כי יש מידע חדש. במצב כזה, עוסקים בהסתברות מותנית (או בייסיאנית) ואז הניבוי הוא שהם לא יעלו להצלבה. בהתחשב בזה שהם כן עלו אפשר בהחלט לומר שזה נעשה כנגד כל הסיכויים ולכן הגיוני שישמחו על זה.

איציק 8 באפריל 2013

גיל מסכים עם הרוב,
רק אם התחלתה עם שפה ביסיאנית וקראתה להסתברות ההתחלתית אפריורית, אזי ההסתברות המותנת היא אפוסטריורית :-)
אם אתה רוצה להשתמש במילה מותנת, אז הראשונה תהיה או סתם ההסתברת (לא מותנת) של המאורע או ההסתברות השולית השולית :-)

גיל 8 באפריל 2013

אפוסטריורית זו מילה שאנשים לא מכירים לעומת מותנית אז לא רציתי לסבך יותר מדי…

איציק 8 באפריל 2013

ואפריורי כן?

גיל 8 באפריל 2013

זו מילה די מוכרת שגם מי שלא מבין בסטטיסטיקה מכיר בסבירות גבוהה.

הדר 8 באפריל 2013

פוסט ענק! כל מילה בסלע! עזוב אותך מכל המבקרים הקנאים

שיימס 8 באפריל 2013

שילמתי לך כבר או שאני עדיין חייב לך? ;)

מתן גילור 8 באפריל 2013

1. מכבי ת"א הגיעה לגמר שנה לפני הגעתו של אנתוני פארקר. זאת ועוד, הוא ממש לא היה המצטיין בשנה בה זכו בסופרוליג, אלא הפטמן ומקדונלד. ובכלל בעונה הראשונה שלו, מרבית הקבוצות החזקות היו ביורוליג ולא בסופרוליג.
2. טרנס מוריס, ג'רמי פארגו, דורון פרקינס…רק היו חסרים לך שון ג'ימס ווויל סולומון.
בהחלט מחלקת סקווטינג מרשימה יש ל…הפועל י-ם, גלבוע-גליל, מכבי חיפה ובני השרון…

עמית, קראתי אותך בעבר. בד"כ אתה עושה את שיעורי הבית שלך טוב יותר.

בהצלחה בהמשך.

ג'ונסון 8 באפריל 2013

מתן,
לפחות במקרה של פארגו, פרקינס ושון ג'יימס אין כל ספק שמכבי תל אביב שהם הגיעו ככוכבי ליגה ישראלית (ליגה חסרת רמה ותחרות, כמו שאוהבים לומר המנגחים) ויצאו ממנה ככוכבים מהצמרת האירופית. אם אני לא טועה, כל הקבוצות שציינת כאן שיחקו במסגרת אירופית אך למעט סולומון וירושלים, אף אחד מהשחקנים לא הפך לכוח אירופי משמעותי. כנראה שיש כאן משהו מעבר לכוח כלכלי שמנצל ליגה לא שיוויונית.

ג'ונסון 8 באפריל 2013

*שלמכבי תל אביב הם הגיעו ככוכבי הליגה הישראלית

איציק 8 באפריל 2013

מתן,
כל השחקנים שציינת היו שחקני ליגה לגיטימיים אך לא שחקני יורוליג. את השידרוג הם עשו במכבי (להוציא סלומון, שאותו שום דבר לא ישדרג, הוא יכול לשגע שרינק). לכן, זה לא משנה האם הסקאוטינג היה בארץ, בספרד או בארה"ב, מכבי זיהתה שחקנים שיש להם פוטנציאל של יורוליג ולא רמה של ירוליג, וזה הבדל גדול מאוד.

אלכס 9 באפריל 2013

איציק, אצל סולומון אין שום צורך לשדרג…לפחות לא מבחינה מקצועית, כשרונית, או גופנית.
מבחינת יכולת, אתלטיות, וכשרון הוא יכל(ואף עשה, מספר פעמים) לפתוח כבעמדת הגארד בכמעט כל קבוצת NBA. הבעיה היא שאת השדרוג שהוא היה צריך לעשות על מנת להיות שחקן רוטציה בכיר בקבוצת NBA ו/או רכז מוביל של קונטנדרית יורוליג קבועה, יכול לבצע אך ורק מנתח מוח, וזו כנראה מלאכה בלתי-אפשרית. (:

איציק 9 באפריל 2013

על זה דיברתי, ראה את הכתוב בסוגרים :-)

אלון רייכמן 8 באפריל 2013

עוד כמה תיקונים – האפמן לא הגיע למכבי יחד עם באסטון ושאראס…ובלאט לא סוגר את עונתו הרביעית מ-2010 אלא את עונתו השלישית. ואנתוני פארקר כתובים בארץ עם ת', לא עם ט'.

שיימס 8 באפריל 2013

מתן, תודה על התגובה.
1. פרט לחוסר הדיוק שלי בנתון הראשון (תודה על התיקון), ההערה שלך לא סותרת דבר ממה שטענתי, אלא אם כן אתה חושב שלפארקר לא היה חלק גדול בשינוי ההיסטוריה במכבי: מקבוצה שבקושי מגיעה לפיינל פור לקבוצה שמגיעה לשם 5 פעמים בחמש שנים שהוא בקבוצה…
2. אוקיי, לקחת רשימה חלקית מהשחקנים שציינתי וניסית להראות נקודה שלטעמיגם ככה לא ממש מדוייקת. אמנם למצוא שחקן שאף אחד לא שמע עליו באירופה במקום נידח כמו ברי הבלגית או גרדנה הספרדית זהו הישג מרשים יותר ממציאת שחקן במקום מוכר וידוע כמו חיפה או גליל אבל סקאוטינג מוצלח הוא סקאוטינג מוצלח, והפיכת שחקן מלגיטימי בליגה המהוללת של ישראל לכזה שעולה מליונים באירופה זו השבחה בלתי מבוטלת, אתה לא חושב?

בכל מקרה, תודה על המחמאות (מבוססות עבר) ומקווה שבעתיד תתחבר יותר :)

אדם 10 באפריל 2013

זה לא סקאוטינג בשום צורה. מכבי לקחה את השחקנים בליגה שעשו לה טרור. כמו שהיא עושה כבר עשרות שנים. לפעמים הם משתפרים והופכים לכוכבים ולפעמים הם נשכחים בתהומות הנשייה, ישראלים או זרים.
האם מישהו באמת חושב שהם לא היו משתבחים בכל קבוצת יורוליג אחרת? מישהו חושב שמכבי מצטיינת בשיפור שחקנים?
להזכירכם לאן וויציץ' נשלח כשהוא הגיע לכאן…

אלכס 9 באפריל 2013

די כבר עם קשקוש היורוליג היה חזק יותר מהסופרוליג…זה פשוט לא נכון. בפיינל-פור של הסופרוליג היו מכבי, צסק"א, פאו, ואפס פילזן ; שלושה מבהמועדונים הבכירים והמעוטרים ביותר בהיסטוריה, ועוד קבוצת צמרת במונחים אירופיים, הקבוצות האלו היו במסגרת שקדמה לפירוד בפיינל-פור, וחזרו לשם גם בשנה שלאחרי, כאשר הליגות התאחדו.
אז נכון, היו שם לוליו ושכמותה, אבל מבין הקבוצות הבכירות יותר,רוב הקבוצות הטובות היו במפעל של פיב"א…ומה לעשות, קשה לך אולי לקבל, אבל מכבי היתה אחת מהן.

מתן גילור 9 באפריל 2013

מיאמי הקבוצה הכי טובה בנ.ב.א. והאלופה המכהנת.
זה ממש לא סותר אז זה שהמערב יותר חזק.

אזי 9 באפריל 2013

זתומרת שלמכבי מותר להביא רק שחקנים מאירופה?

מתן גילור 9 באפריל 2013

אזי, לא מתאימה לך תגובה כ"כ לא קשורה.
מכבי ת"א יכולים להביא את מי שהם רוצים (אפילו את צ'ורה תחת חוזה ;) ). עם זאת, להתפאר בכך שלקחו שחקנים עלומי שם והפכו אותם לכוכבים גדולים חוטא לאמת.
הרי גם אתה לא תסכים שמכבי ת"א הפכה את טרנס מוריס לשחקן שיכול להגיע עד הבאר, אבל צסק"א הפכה אותו לשחק שגם יכול לשתות ממנה. הוא היה אותו שחקן, אך המסגרת ושאר השחקנים היו שונים.
מכבי ת"א יכולה להתפאר באוחיון, כיוון שאותו באמת קידמה. שון ג'ימס עושה בדיוק את מה שעשה בבני השרון מול מכבי ת"א.

איציק 8 באפריל 2013

מכבי עשתה הרבה טעויות, כולל המאמן, במיוחד בבנית הקבוצה. התקציב שלה לא בין שמונה גדולות וטוב שהעליה להצלבה לא נקבעת על סמך התקציב כי אם על המגרש. הקבוצה השנה היתה גרועה כיוון שעל כל משבצת, כמעט, היה לה או שני שחקנים גרועים או מחליף גרוע. אין לה חמישה שחקנים טובים. יש נפילות של בחירה, ויש נפילות של השתלבות, למשל מדלי. לא יתכן שחקן עם נתונים כמו שלו בליגה הספרדית יתברר שעבד על הליגה הזו כל הזמן, ורק בארץ הראו את פניו האמיתיות. אז גם לא את כל הנפילות ניתן לצפות. חלק מהנפילות הן של השנה שעברה או מלפני שנתיים בהן משכו עם נושא הארכת החוזים והשחקנים ברחו. הם ברחו לא בגלל שמשכו בחתימה כי אם בגלל שהכפילו להם או שילשו את השכר במקום אחר. לכן לומר שלמכבי יש יכולת כלכלית, שיבוא ויספר מאיפה מכבי תכפיל או תשלש את השכר. תבוא תשובה, צריך לקצר את הסגל, ולהשקיע בשחקנים טובים. למי יש סגל קצר ברמות אלו? צסק"א, ברצלונה, או מדריד? מי שרוצה לכוון גבוה צריך סגל ארוך. אז תקציב מקוצר (לא מאוד קצר) וסגל ארוך, האיכות הממוצעת יורדת.
הטענה הכי לא הגיונית זה לגבי השימחה מהעליה להצלבה. כן, אולי זו ציפיה ריאלית מתחילת העונה. ואולי במצב של לפני המשחק הראשון בבית זו מטרה ריאלית ונראה ששמחה גדולה היא מוגזמת. הכל נכון, חוץ מנקודת מבט. אתם מנסים להסתכל מהמצב ההתחלתי כאילו כלום לא קרה. קרה הרבה, מכבי היתה בבור. השמחה פחות על העליה להצלבה כמו על יציאה באמת מפתיעה מבור עמוק. תחשבו שמישהו בא למבחן שאותו הוא צריך לעבור בצורה סבירה, אבל מתחילת הבחינה, בלי סיבה מוצדקת, יש לו בלק-אוט. מוצדק או לא, זה לא משנה, כי זה עובדה. עכשיו מתוך 3 שעות נשארה חצי שעה והוא עוד לא התחיל מבחן. בחצי השעה האחרונה הוא מסדר נשימה ומחשבות ומצליח לעבור את הבחינה על הקשקש. הוא לא צריך מועד ב', אנחת רווחה, וגם שמחה. אז אל תעמידו פנים שזה לא מובן.
אחרי כל זאת, אני חושב שטוב יהיה עם קבוצה כזאת מוגבלת לא תעלה לפינל-פור. זה אולי יגרום למשהו בהנהלה לחשוב אחרת, ולהתארגן אחרת. אבל, כאוהד מכבי, אני מאוד רוצה שיעברו את מדריד, ומה שיהיה בשנה הבאה שיהיה בשנה הבאה. מה לעשות, לא תמיד מגיע מספיק דם למוח כדי שהרציונאל יעבוד.
בנוסף, אחלאה לינק

תני 8 באפריל 2013

סיכם את זה יפה ריצ'רד נילסן כשנשאל אם יהיה מרוצה מתיקו במשחק מסוים (לא זוכר את נגד מי בעוונותי) וענה (רוח הדברים, לא ציטוט מדויק): "אם אני מוביל 1-0 נגד גרמניה ומקבל גול בדקה ה-90 אני מאוכזב ואם אני מפגר נגד סן מרינו ומשווה בדקה ה-90 אני מרוצה.
בקיצור, הכל עניין של אלטרנטיבות.

עומר 8 באפריל 2013

הערות-זו העונה השלישית של בלאט,מכבי הגיעו לגמר ב2011.

אלעד 8 באפריל 2013

אני מאמין לתבורי שאתה כותב מוכשר, אז נותר רק לקוות שהפוסט הזה הוא החלקה שלא משקפת, ושבעתיד עוד תגרום לנו לחשוב.
לעניין הפוסט אין בכוחי לחזור על הררי המילים שכבר כתבתי כתגובות לפוסטים של גרייזס וטב"י. ניסית לדבר על הנושא כצופה אובייקטיבי, אך בסה"כ חזרת על מנטרות שחוקות. כן, היורוליג התדרדר ברמתו. לא, מכבי לא משחקת כדורסל טוב. לחימה וביצים כן (ואני לא מזלזל בזה!), לא כדורסל טוב.
אבל מעל הכל, אנשי ואוהדי מכבי אוהבים לספר לנו בכל רגע שמתאפשר כמה המועדון הוא ווינר בנשמתו ומעניין אותו רק התוצאה הסופית – התואר. על הדרך הם מזלזלים בכל השאר שמסתפקים בהישגים פחותים יותר ומתנחמים ב"הפסדים בכבוד". על רקע זה מותר לרדת עליהם קצת לאור זאת שהם היו זקוקים לטובה מאולימפיאקוס כדי להגיע לאן שהיו אמורים להגיע מלכתחילה.

איציק 8 באפריל 2013

אלעד,
נראה לי שאנחנו מתכתבים יותר מידי, אולי נכתוב ביחד וזהו. ד.א., אני מסכים עם רוב התגובה שלך, פרט לעיניין הזלזול במקום השני. לא מזלזלים, אבל לחלק צלחות על מקום שני זה פטאטי. אני אגיד לך, כשראיתי את דורסמן מנגב חומוס על הצלחת, עלה לי חיוך ענק, ואמרתי סבבה, אם להפסיד אז ככה. כשראיזתי את פיני עם הקצפת והדובדבן, היה לזה חן (עזוב את ההתבטאויות של פיני שניםפ אחרי). צלחת למקום שני… דבר נוסף, יש להגיע שני, שלישי, לא משנה, אבל לא להתקפל, וראינו קבוצות שמכבי ניצחה בקושי ולפעמים במזל. אבל יש מיקרים בהם הקבוצה חושבת שעצם זה שהיא הגיע למעמד זה מספיק. אפשר לקבל בראש, אבל לא להראות אי-אכפאתיות וכאן מבחינתי הבעייה. הרבה קבוצות חושבות שעצם המעמד מספיק, ואין טעם להתאמץ. זה לא נכון ולא מכובד. מכבי במובן זה, יכולה להפסיד, יכולה להיות מובסת (כמו ברוסיה השנה), אבל היא לא מרימה ידים לפני המשחק, ללא קשר ליריבה, או למצב שלה.

שיימס 8 באפריל 2013

לגבי החלק הראשון- אמן.
לגבי החלק השני – לא יודע על איזה מנטרות חזרתי. מה שעשיתי זה הבאתי את הנימוקים שלי לטענות שהועלו. בתגובה שלך לדוגמא, אין שום התייחסות עניינית. בטח לא לנקודות שהעלתי.

אלעד 9 באפריל 2013

לא, העליתי כמה נקודות ענייניות, פשוט כבר כתבתי כל כך הרבה בפוסט של גרייזס שנגמר לי הכח (איציק – אתה עד). בכל אופן, בוא נסכים שאנחנו לא מסכימים, ושיהיה לך בהצלחה בהמשך בדה-באזר.

שיימס 9 באפריל 2013

אלעד,
אני, באופן אישי, מעדיף שלא להסכים על אי הסכמה עוד לפני שהיה דיון כלשהו בנקודות הענייניות.
חיפשתי בתגובות שלך לפוסט של אריאל, וגם שם מצאתי רק התייחסות לעובדה שאוהדי מכבי לועגים לאנשים שחוגגים הישגים שלדעתם נחשבים פחותים. כמו שבטח שמת לב, ההתייחסות שלי לנקודת מבט האוהדים בפוסט הזה היא מינימאלית, זאת בעיקר כי אני חושב שזו לא הנקודה המרכזית בנקודות שהעליתי.
אני כמובן אכבד את רצונך שלא להמשיך לדון בדברים שלא הסכמנו עליהם. אני רק מקווה לפחות, שכן ניסית להתייחס לטיעונים העיקריים שלי לפני שהחלטת שאין כאן על מה לחשוב.
תודה, ומקווה שבעתיד תתחבר יותר.

MOBY 8 באפריל 2013

אתה צודק שאגודת המצקצקים קצת הגזימה ואפילו השתינה מהמקפצה ועכשיו עסוקה בלהוכיח שזה גשם.
אל תפריע להם. אין ספק שהאיש החשוב במערכת כרגע זה בלאט. ונכון שהוא לקח שחקני מאה אלף מהליגה הישראלית והפך אותם לשחקני מליון. חבל שבשביל ההשגים הוא לא כל כך קידם את הרוטים למיניהם.
מי יתן ויתקדם הלאה לקבוצה הטובה באמת מעיר הנמל הצפונית….(וקדימה למברכים הבאים עלי לטובה)

אריק 8 באפריל 2013

וואהו איזה גדולים מכבי.

שי 8 באפריל 2013

הפסקתי לקרוא באמצע עקב כמות השגיאות הרב של הכותב.
1. מכבי לא עלתה לפיינל פור בין השנים 1992-2000 (ב-1991 היא עלתה להזכירכם עם התבוסה לברצלונה במשחק יום הזכרון).
2. נרשם כבר בתגובה מוקדמת, אנתוני פארקר הגיע רק לאחר שמכבי הגיעו לגמר בשנת 2000 והגיע בתור תחליף לדורון שפר שפרש.
3. עליה לשמינית הגמר? זו טעות חוזרת שנרשמה ולכן לא הייתה מקרית, מכבי עלתה לרבע הגמר ולא לשמינית הגמר (שזה בעצם הטופ 16).
אני בטוח שהיו עוד טעויות, אך לא יכולתי לקרוא את ההמשך, הכתיבה לא הייתה מעניינת בכלל, מלאת שגיאות.
עם דבר אחד כן הסכמתי, אוהד גרינוולד מאתר וואלה באמת רק מחפש את הרע במכבי ולא יעזור שיאמרו שהוא עושה עבודה עיתונאית, אם הוא היה עושה עבודה עיתונאית נטו ולא רק מחפש מה רע במכבי לא היינו מקבלים מדי שבוע כתבה אשר באה לבקר את מכבי במסווה של סיקור.

יאיר 8 באפריל 2013

כל מילה בסלע אבל בין 1992-1999 מכבי לא הייתה בפיינל פור. ב-2000 היא עלתה לגמר בסלוניקי

אסף THE KOP 8 באפריל 2013

הקיצר – העיתונות, בניגוד למה שחבורת היהירים הפאתטית אשר מרכיבה אותה חושבת על עצמה, היא בדיוק כמו כולם: כותבת מהפוזיציה.

שיימס 8 באפריל 2013

כיוון שאני לא יכול לערוך את הפוסט הזה, אבל קיבלתי מספר תיקונים חשובים אני אתקן את עצמי כאן:
-11 שנה, בין השנים 1989 ל-2000 מכבי כן הגיעה לפיינל פור- פעמיים (ולא כפי שכתבתי).
– בלאט במכבי ב-3 שנים האחרונות (ולא 4)- תודה מתן.
– טופ 8 זה כמובן רבע גמר (ולא שמינית)- תודה שי, למרות שלא קראת עד הסוף.
– ואנתוני פארקר כותבים Anthony Parker, ולא כפי שנכתב (תודה רבה אלון)

מצטער על הטעויות, מקווה שעכשיו יהיה יותר קל להתייחס לתוכן.

אהרון 8 באפריל 2013

הלינק זה מNBA2K

S&M 9 באפריל 2013

לדעתי צריך למסד נוהג שכותב חדש מקבל הערות על שגיאות עובדתיות רק במייל ולא כנזיפות פומביות.

לחילופין, כל מי שמעיר הערות עובדתיות (להבדיל מהבעת דעה) בפומבי לכותב חדש, חייב להעלות פוסט חדש בעצמו בנושא לבחירתו בתוך 48 שעות.

איציק 9 באפריל 2013

1. תהיה הצפה של פוסטים.
2. חלק מהמגיבים יחפשו כל טעות אפשרית רק כדי להעלות פוסטים.
3. זה נראה כמו הפטנט הכלכלי של פעם של שיטת הפירמידה, מתישו זה יתפוצץ.
4. נראה לי שהכותבים החדשים מקבלים את זה יפה. כל עוד התיקונים ברוח טובה, זה לא נורא.

איתי 9 באפריל 2013

פוסט אדיר, נהניתי מכל מילה!

*אי אפשר בלי להרוס, אבל בלאט סוגר את עונתו ה3 ולא הרביעית במכבי (בקדנציה הזאת, ביחד עם הקודמת זה כבר 5)

שיימס 9 באפריל 2013

תודה!
*צודק – תיקנתי בתגובה 13 כאן למעלה עם עוד כמה נקודות שהעירו עליהן.

rtz 9 באפריל 2013

מחלקת הסקאוטינג של דה באזר שוב מוכיחה את עצמה, מרטין פרגסון לא יכל לעשות זאת בצורה טובה יותר, ישר מהקונפרנס של אלאבמה.
בהצלחה שיימס.

mulberry uk 16 ביוני 2013

Your place is valueble for me. Thanks!?

Burberry Coat 16 ביוני 2013

My spouse and i felt absolutely relieved when Michael could complete his investigations out of the precious recommendations he gained out of the web pages. It is now and again perplexing just to always be handing out secrets which usually many people may have been selling. And we also fully grasp we have you to thank for that. The type of illustrations you made, the easy blog navigation, the relationships you give support to instill – it is most wonderful, and it's really assisting our son in addition to us reckon that that theme is thrilling, which is certainly especially important. Thanks for the whole lot!

Sneakers Isabel Marant 16 ביוני 2013

It onerous to seek out educated folks on this topic, but you sound like you know what you?e talking about! Thanks

Oakley 16 ביוני 2013

Would you be all in favour of exchanging links?

Karen Millen Dress 16 ביוני 2013

It impressed, I must say. Really hardly ever do I encounter a blog that? each educative and entertaining, and let me let you know, you might have hit the nail on the head. Your thought is excellent; the problem is one thing that not enough individuals are speaking intelligently about. I'm very glad that I stumbled throughout this in my search for something referring to this.

ゴヤール 19 ביוני 2013

友人の購入した物でフードなしのタイプがありました。ただ、その場合は、購入時にフードが無いタイプであると分かっていて購入したみたいです。

Comments closed