וגרביים…כן חסר – יוחאי שטנצלר

גרביים כמחוללי משבר משפחתי.

hujth

 

וגרביים…כן חסר

שישי בבוקר, מחפשים נעליים לחורף לסער. לאחר חיפושים קלים אשתי מצאה זוג נעליים שיעשה את העבודה. גם גבוהות וגם יפות. אלא שלסער הקטן, כבר בן שנתיים וחצי, היו תוכניות אחרות. הוא זיהה זוג עם ציור של ספיידרמן ונפשו חשקה מאוד בנעליים.

אשתי: "סער, מה אתה אומר על הנעליים האלה?"

סער: "לא'צה! רוצה הימן! (ככה הוא קורא לספיידרמן, אין קשר להימן המקורי)

אשתי: "אבל הנעליים האלה יירטבו לך בגשם ולא יהיה לך כיף ללכת איתם"

סער: "לא'צה!!!!".

*

התחיל קצת סקנדל בחנות, לא משהו היסטרי אבל גם לא נעים. לעזרתנו נחלצה מוכרת נחמדה שלא יכלה לעמוד בפני הזאטוט המייבב. אמרתי לה שתביא לו את שני הזוגות כדי שימדוד, ואחר כך כבר ניקח את הזוג שאנחנו רוצים.

סער עדיין היה נסער והמוכרת ניסתה להרגיע ושאלה אותו: "איזה נעליים אתה רוצה?" "את אלה?" "רוצה שנלך להביא לך אותם"? סער מיד התרצה והלך איתה למחסן משם הם חזרו עם שני הזוגות.

פתאום אשתי שמה לב שאין לנו גרביים. "יש לכם גרבי מדידה?", שאלה, "לא", ענתה המוכרת, "נגמרו לנו בדיוק" (עלק…). אז אשתי הלכה להביא זוג גרביים. לא כל כך התעסקתי עם עניין הגרביים, ניסיתי לשכנע את סער למדוד את הנעליים שרצינו. כמובן שאין גרביים בודדות, אלא רק שלישיות ואשתי בחרה משהו וכבר הוציאה זוג אחד בשביל מדידת הנעליים. פתאום במבט חטוף אני קולט שעל הגרביים יש איזה שהוא סמל מוכר. עצרתי רגע והסתכלתי….או מיי גאד! זה הסמל של ברצלונה! מסתכל הצידה ורואה שכל השלישייה זאת שלישיית גרביים של ברצלונה! והגרב כבר מגולגלת בדרך לרגל של בני הבכור!

הרגשתי כמו חרדי שצופה בבן שלו מוטבל בכנסייה במקום לעבור ברית מילה. "מה זה?!?! מה קנית לו ברצלונה? את לא יודעת?? הוא לא לובש את זה!, תחזירי את זה עכשיו!".

*

שתיקה רועמת. אשתי נתנה לי את המבט. "מה עובר עלייך? מה זה משנה בכלל? זה בסך הכול גרביים". אבל אני לא הייתי מוכן לשמוע, "לא!, אנחנו לוקחים גרביים אחרות". המוכרת הנחמדה, שצעירה ממני כנראה ביותר מעשור, שאלה אותי "איזה גרביים אתה רוצה?" עכשיו יכול להיות שדמיינתי לי, אבל נראה לי שהיא השתמשה באותו טון שבו היא שאלה את סער איזה נעליים הוא רוצה… "ריאל מדריד!", עניתי כמו תינוק מגודל. "אין לנו…" עוד שתיקה רועמת. ואז התערבה אחראית המשמרת ואמרה: "היא כבר פתחה את החבילה, אי אפשר להחזיר את זה, תצטרכו לקנות את הגרביים".

אני חושב שהיא הייתה ממש קרובה להביא לי סוכרייה על מקל כדי להרגיע אותי, בלית ברירה הגרביים נגרבו על הרגליים של בני, אלא שבניגוד לסיפור סינדרלה, הנעל לא התאימה ויצאנו מהחנות ללא שלל. חוץ מהגרביים כמובן.

*

סער עכשיו נמצא בשלב של ה"למה". יכול בקלות להחליף את הילד בפרסומת של קופ"ח בכללית. כל פעולה מלווה בכתריסר שאלות "למה" רצופות. רק אז אתה מבין כמה אתה לא יודע. דווקא לגבי הגרביים הוא לא שאל למה אבא לא רוצה, אבל ניסיתי לחשוב מה הייתי עונה לו אם כן היה שואל. איך אפשר להסביר לו שלא כדאי לעודד את הקבוצה הגדולה בכל הזמנים שמגדלת ומשקיעה בשחקני בית אל מול המגלומנית השחצנית שאין לה כבוד לשחקנים שלה, קבוצה שבה הסמל היחיד שנותר הוא קסיאס שגם מצבו מעורער.

אלא שאת התשובה קיבלתי בארוחת השבת. סיפרתי את המקרה לגיסי שאינו מתעניין בכדורגל והוא שאל אותי איזה קבוצות אני אוהד. הוא שאל אותי למה התחלתי לאהוד אותן וההסבר היה פשוט: את מילאן התחלתי לאהוד בגלל שהיא הייתה הקבוצה הטובה ביותר בתחילת שנות ה-90, ואת מכבי חיפה וריאל מדריד בגלל שאבא אמר.

אז יש לי שתי אפשרויות – לתת לו לבחור בעצמו קבוצה ודי ברור שבמציאות של היום נקודת המוצא היא שילד יבחר לאהוד את ברצלונה בסבירות של 75% ללא השפעות חיצוניות, אז עוד לעודד אותו ולקנות לו גרביים? לא יקום ולא יהיה. צריך לבחור באופציה השנייה ולקחת את העניינים לידיים. "למה? כי אבא אמר!". מישהו רוצה 3 זוגות גרביים של ברצלונה לפני שהן נזרקות לפח?

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

להשמיד
חלוץ הורס

14 Comments

כריסטי ברטו 29 בספטמבר 2013

יפה כתבת.
חמותי קנתה לבני בן השישה חודשים חולצה צהובה-כחולה. לא הייתי צריך להסביר כלום, הספיק הפרצוף שעשיתי…אשתי הלכה למחרת לחנות. והביאה חולצה אדומה-לבנה יפה עם המספר של שי אהרון על הגב. האישה והחמות טוענות שאני מפגר, אני טוען שאני מחנך!

פרלה 29 בספטמבר 2013

אצל הבן שלי סופרמן וספיידרמן הם "סואמן".
וכבר מבי"ח הוא יצא עטוף בשמיכת מכבי חיפה תקנית ורשמית למען טוהר הצבע

האישה 29 בספטמבר 2013

בן זוגי המקסים המשקיע והאהוב לעתים אתה פשוט צריך אשפוז!
גם כתבה עשית… לא מספיק קדחת בבית?!

מעריץ אלמוני 29 בספטמבר 2013

את גאון

wazza 29 בספטמבר 2013

גדול וזה לא משהו שאשפוז פותר

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 30 בספטמבר 2013

חחחחחחחח הרגתם אותי!!
כפרה אתה ממש כישרון!:)

הגרב של גלילי 29 בספטמבר 2013

אני מבין את החשש שלך כאבא שהבן ייצא אוהד ברצלונה, מי רוצה להיות ליד אוהד ברצלונה? החפירות הבלתי פוסקות על מסי, טיקי-טאקו (טעים..) ותחושת העליונות המוסרית על קבוצות שרחמנא לצלן ב2013 קונות שחקנים כדי להתחזק.
אבל אני לא חושב שיש סיבה לדאגה, אני מאמין שאתה תשפיע הרבה יותר על הטעם של היורש בכדורגל מאשר זוג גרביים כזה או אחר. כמו שאמרת בעצמך, התחלת לאהוד את ריאל ומכבי חיפה בגלל אביך, למה שבמקרה של הנסיך הקטן זה יהיה שונה?

עידו 29 בספטמבר 2013

יפה מאוד וכל כך נכון

אחד שמבין 30 בספטמבר 2013

טור חמוד!

רק לא הבנתי אם אתה כל כך לא אוהב אותם, למה אכפת לך שהבן שלך ידרוך עליהם כל היום..?

המגדל השלישי…

יוחאי שטנצלר 30 בספטמבר 2013

העגול או המרובע?

זווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווו 30 בספטמבר 2013

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

יוחאי, הרגת אותי מצחוק

(עוד) כתבה מעולה

עדידס 30 בספטמבר 2013

ג ד ו ל
מצחיק וקליל.

עורב סגול 1 באוקטובר 2013

בביקור האחרון בעיר קניתי תחתונים של ברצלונה. אני לא אוהד שלהם, רק מקווה להבקיע כמו מסי

מעוניינת בגרביים! 10 באוקטובר 2013

אחלה טור! משעשע וזורם…

לא מבינה כלום בכדורגל אבל לגמרי בעד תשובות "למה? ככה!"

דרך אגב אל תהייה כל כך בטוח בהערצת ברצלונה בקרב ילדים… אחיינים שלי אוהדים נלהבים של מאסטרשן! (=מנצ'סטר)

Comments closed