ארגנטינה: תמונת מצב (1) – עידו גבעון

חמישה מחזורים לסיום הליגה ואלופת ארגנטינה טרם נקבעה...מעניין שם.

ybdu

 

 

אני מרגיש צורך לפתוח בהתנצלות. לא התכוונתי שזה יקרה.

האמת שידעתי שכדאי לכתוב לפחות משהו לקראת המחזור שעבר בסוף השבוע האחרון בארגנטינה, על סיום העונה המותח שמתעצב בימים אלו ממש. אבל רצה הגורל ולא כתבתי.

אם בגלל ההזנחה שלי יש מישהו שלא שם לב ולא ראה את בוקה אמש או את סן לורנסווניואל'ס בשבת – שוב סליחה.

*

אבל אין באמת מישהו כזה, אז אפשר לוותר על הדרמטיות.

אז אחרי שביום חמישי לאנוס העיפה את ריבר ופונטו פרטה את ולס מהסודאמריקנה, בשבת התכנסו ניואל'ס וסן לורנסו, ממרום מיקומיהן בטבלה (ראשונה ושניה בהתאמה) למשחק קובע במחזור ה15 מתוך 19.

 טרם המחזור הצמרת נראתה כך:

  1. ניואלס– 28 נק'
  2. סן לורנסו– 26 נק'
  3. ארסנל –  25 נק'
  4. בוקה – 24 נק'

אוהדי ניואל'ס כהרגלם נתנו תפאורה ראויה והמשחק הקצבי והאיכותי הסתיים ב1-1 שהיטיב במיוחד עם בוקה.

*

אמש אירחה בוקה בבומבוניירה את טיגרה החלשה. כבר בדקה ה-19 עלתה טיגרה ליתרון מקרי משער עצמי של צ'יקי פרס. בוקה תקפה ותקפה ותקפה עד שבדקה ה77 היא כבר היתה עם 5 (!) חלוצים ושני קשרים מוכשרים שיפעילו אותם (ריקלמה ולאנדרו פארדס). בין החלוצים אפשר למנות את עמנואל ג'יגליוטי, שעד ההפסד בסן לורנסו בשבוע שעבר, כבש ב-7 משחקים רצופים.

אוהדי בוקה סירבו להאמין שהקבוצה בועטת שוב בדלי. וכמו לפי סיפור כתוב היטב, בדקה ה-86 דווקא לאנדרו פארדס הצעיר, שלמרות מכונת יח"צ משומנת לא מקבל יותר מדי הזדמנויות ובטח שלא מנצל אותן, שלח פצצה לרשת טיגרה. משם זה היה רק עניין של זמן עד שבוקה תבקיע את אמנם העבירה עוד כמה דקות, אבל בדקה ה-93, אחרי עבירה סתמית במרכז המגרש וכמו בזכות כוח האינרציה עצמו, נגח דווקא הבלם האדיר של בוקה קאטהדיאס את שער הניצחון.

hasta el gol de Boca

המצב הנוכחי בטבלה לא משאיר מקום לאדישות. ארבעה מחזורים לסיום, הפער בין ניואל'ס המובילה לבוקה השלישית רק 2 נקודות. הלילה עוד ייפגשו ארסנל ולאנוס כדי להביא לסיום את המחזור ה-15. ניצחון של ארסנל כמובן מצמיד אותה עד כדי נקודה מהמוליכה. ניצחון של לאנוס וגם היא נכנסת למאבק, כאשר 4 נק' יפרידו גם אותה מהצמרת, כאשר לפניה עוד משחקים מול ניואל'ס ובוקה. כל קבוצה, במיוחד ניואל'ס, יכולה להרגיש אחראית לגורלה כאשר למעט משחקים בין ארסנל לבוקה ולניואל'ס, לא צפויים עוד מפגשים בין ארבעת (חמשת?) הרצות לתואר.

לפי הדרמות והמשחקים הגדולים שנערכו במחזורים האחרונים, יש הרגשה חזקה שהאליפות תוכרע במחזור האחרון, אם לא בדקות הסיום. מי שמזפזפ שלא יחפש אשמים, מעכשיו אני לא אחראי לחוסר תשומת לב של אף אחד.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

יומן הכואב אבל פחות של הג'איינטס
מה הוא בדיוק עושה בנס ציונה?!

8 Comments

קיש 11 בנובמבר 2013

מעניין מה היה קורה לקבוצה באירופה שהייתה מגיעה למצב בו יש לה על המגרש 2 קשרים ו- 5 חלוצים…
איזה כיף זה הכדורגל של דרום אמריקה, שבו אפילו שהשופט הרביעי מניף את השלט לתוספת זמן – ובאמת כתוב בו המשפט שבתמונה, עדיין המשחק הוא מעל לכול, עדיין יש סוג של תמימות במשחק…
שלא לדבר על הקהל. חוויה.

Yavor 11 בנובמבר 2013

So after the 15th round the leading team has 29 points. In Italy, after 12 rounds the first has 32, the second 31 and the third 28. What a balanced league in Argentina!!

red sox 11 בנובמבר 2013

במחזור הבא יש משחק קריטי כשבוקה נוסעת לסארנדי לפגוש את ארסנל. המנצחת תיכנס חזק מאוד למירוץ, למפסידה זה כנראה יהיה סוף הסיפור.
בשבוע שאחרי זה ארסנל פוגשת את ניואלס בחוץ במשחק שאין צורך להסביר את חשיבותו.
לסן לורנצו יש יתרון גדול – עד לסיום העונה הם לא פוגשים אף אחת מהמתחרות הישירות שלהם בצמרת וגם לא את הקבוצות שנלחמות על כל נקודה לשיפור ממוצע הנקודות שירבע את הירידה.
ההימור שלי: שני המחזורים הקרובים יסננו את הצמרת ונישאר עם דו-קרב בין ניואלס וסנלו עד השניה האחרונה, עם יתרון לניואלס שהיא בבירור הקבוצה הטובה בארגנטינה.

וכל זה קורה בזמן שריבר הולכת ודועכת לעונה משמימה. מאז ההפסד הביתי בסופר קלאסיקו הם עם שמונה משחקים ללא ניצחון, בתוכם 3 הפסדי בית ו-4 תוצאות 0-0. עונה שהתחילה עם ציפיות לאליפות הופכת לשיעמום שכולם רק מחכים שייגמר. בארבעת המחזורים האחרונים ריבר פוגשת 4 מועמדות לירידה ויש לקוות שהשחקנים יבינו שהיושרה והכבוד שלהם עומדים פה על כף המאזניים.

עידו גבעון 11 בנובמבר 2013

שלום רד סוקס, תחילה שאלה:
ייתכן ואתה העוקב המושבע ביותר של … כל הליגות בעולם!? :)

כן, אמנם לא פירטתי לגבי חשיבות כל מפגש, אבל ברור שיהיו מעניינים מאוד המשחקים של ארסנל.
עם כל הרצון הטוב (של שנינו כנראה), קשה לי לראות מה יעצור את בוקה. כמו שכולם, כולל אנשי בוקה, אומרים הם היריב של עצמם. ז"א מבחינת הטבלה יש להם נחיתות מסוימת אבל המומנטום שלהם חזק מאוד ולקבוצה יש הרתעה של בוקה ג'וניורס. סביר להניח שהם יילחמו עד הסוף.
אני ללא ספק מסכים שניואל'ס היא הטובה שבקבוצות ארגנטינה, אבל משהו נראה טיפה תקוע שם – בעיקר הודות לדרבי.

את הדיון על ריבר אני שומר ליום אחר, כשיתפזר טיפה העשן סביב העונה הזאת ונבין מה קרה פה בכלל ואיך.

אריאל גרייזס 12 בנובמבר 2013

התשובה לשאלה שלך היא – בהחלט!

אבנר 11 בנובמבר 2013

מה קרה שאין שידורים בערוצים הישראלים?

עידו גבעון 11 בנובמבר 2013

שידורים לליגה הארגנטינית אפשר למצוא בספורט 1/2.
או באינטרנט.

red sox 11 בנובמבר 2013

גם לסודאמריקנה.

Comments closed