להחזיק בשור – יובל לידור

שיקגו בולס מתכננים הסתערות. מה הם יודעים שם שאנחנו לא?

שור

 

המהלך שרקחו הלילה בצוות המקצועי של שיקאגו בולס ראוי שילמד בחוג היוקרתי ביותר למינהל עסקים באוניברסיטת נורת'ווסטרן בקורס לניהול סיכונים נכון של חברות ומותגים. בעצם, ראוי שהמהלך הזה ילמד וישונן על ידי כל מי שרואה את עצמו כמנהל בקבוצת ספורט. החל מסטיב מילס ואלן יוסטון שמנהלים את הפן המקצועי בניו-יורק ניקס ועד לחיים רמון שמנהל את הפועל ת"א.

סגן הנשיא של הבולס ואיש המקצוע הבכיר במערכת, ג'ון פקסון, ביחד עם מאמן הקבוצה, תום תיבודו, שלחו את הפורוורד הכישרוני, לואל דנג, לקליבלנד וקיבלו תמורתו את אנדרו ביינום הבעייתי ועוד שלוש בחירות דראפט בסיבוב הראשון והשני. ביינום עצמו לא צפוי אפילו ללבוש את מדי הבולס, הוא יעלה על מטוס לשיקאגו וימשיך במונית עד ליונייטד סנטר כדי לקבל צ'ק פיצויים ויהפוך כבר השבוע לשחקן חופשי.

*

אז מה כל כך גדול במהלך של שיקאגו?  הבולס הבינו שעונת 2013/14 הסתיימה מבחינתם ברגע שדרק רוז סובב את הברך הימנית וקרע את המיניסקוס במשחק נגד פורטלנד ב-23 בנובמבר 2013. באותה שניה שיקאגו הפכה מקבוצה שיכולה וצריכה להתמודד ראש בראש עם מיאמי האלופה ואינדיאנה על ראשות המזרח לעוד קבוצה שאולי תגרד ותיכנס לפלייאוף, אבל בטח שלא תעבור את הסיבוב הראשון ותהיה משמעותית בליגה כמו שאוהדיה רוצים.

שיקאגו, כאחד הפרנצ'ייז המשמעותיים ב-NBA, לא יכולה להמשיך להרשות לעצמה להיות מועדון בינוני בליגה. בסופו של דבר, זה רק יפגע בפרנצ'ייז אם הוא ימשיך לזנב אחרי מועדונים גדולים בסדר גודל שלו. הבעלים של המועדון, ג'רי ריינסדורף, מבין שפרנצ'ייז שיושב על אחד מנתחי השוק הגדולים בספורט האמריקאי חייב ללכת בגדול ולבנות קבוצה שתשדר אליפות.

*

אז בשיקאגו, כאמור, הפנימו היטב את הסיטואציה והחליטו לוותר על העונה הנוכחית כדי לבנות קבוצה חדשה בקיץ הקרוב. הסגל הנוכחי של שיקאגו כבר כולל בתוכו את אחד הצוותים המסייעים האיכותיים ביותר שיש לליגה להציע. הסנטר קרלוס בוזר, הפורוורד ג'ואקים נואה, הגארד קירק היינריך הם צוות מסייע נוצץ שרק זקוק ל-2 כוכבים שיעיפו אותו קדימה. דריק רוז הוא אחד הכוכבים והשני יגיע דרך אחת מ-2 בחירות הדראפט במקומות גבוהים שיהיו לשיקאגו בדראפט הקרוב.

*

את ההחלטה של הצוות המקצועי של שיקאגו צריך לנתח אל מול ההחלטות הניהוליות שהתקבלו בשנים האחרונות בפרנצ'ייז מהסדר גודל של הבולס. במרבית הקבוצות, המנהלים המקצועיים והמאמנים מקבלים החלטות לטווח הקצר והמיידי ולא הולכים על מהלכים שישפיעו הרבה יותר בטווח הארוך. לוס אנג'לס לייקרס, לדוגמא, העדיפה להמר על סוס מתבגר ופצוע כמו קובי בראיינט  ומשכנו 48.5 מיליון דולר תמורת התענוג. בניו-יורק ניקס קיבלו בשנים האחרונות עשרות החלטות ניהוליות-מקצועיות מחרידות שהפכו את הפרנצ'ייז לבדיחה. בשכונה אחרת במנהטן נמצאים ברוקלין נטס שהבעלים שלה, האולירך מיכאל פרוחורוב, בנה קבוצה כדי לחתוך קופון כבר העונה ונכשל בגדול.

למעשה, שיקאגו העבירה הלילה מסר מאוד ברור לאוהדים שלה: אנחנו מצטערים, אבל הנסיבות הפכו את העונה הזאת למיותרת, אבל בעונה הבאה תהיה לנו ביד קבוצה חזקה שתרוץ קדימה ותתמודד בדיוק היכן שאתם מצפים שנתמודד. אוהד של מועדון ספורט הולך לישון עם המסר הזה כשחיוך מרוח לו על הפנים.

כמה מילים על עוד חגיגה צהובה בבלומפילד
הפסד לחסרי השפעה

15 Comments

יוני (המקורי, מפעם) 7 בינואר 2014

לא בטוח שירדתי לסוף דעתך. לא עדיף את רוז, בחירת דראפט גבוהה וצוות מסייע שכולל את דנג? או שדנג כופה על קבוצה כמו שיקגו לנצח 40 משחקים ומונע את הבחירה הגבוהה… לא יכלו לעשות טנקינג אתו? לתת לו לשחק 15 דקות ממוצע.

עמית זילברבוש 7 בינואר 2014

דנג היה הופך לפרי אייג'נט בסוף העונה והשיחות על חידוש חוזה איתו לא ממש המריאו.

יוני (המקורי, מפעם) 7 בינואר 2014

אחלה תשובה.

אלעד 7 בינואר 2014

זאת הסיבה האמיתית כנראה. אחרת אני לא מבין בשביל מה להחליף שחקן מוכח כמו דנג תמורת איזשהו פוטנציאל שאולי יגיע בדראפט הקרוב ושייקח לו כמה שנים להתבשל.
אני לא אוהב את הבנייה מחדש הזאת שאוחזת ביותר מדי קבוצות בליגה. אם הם באמת הבינו שדנג היה הולך בלי תמורה בסוף השנה, אז זה יותר מובן. בכל מקרה אחר הם סתם החלו בתהליך פירוק של קבוצה שיכולה להתמודד על תואר אם דרק רוז יחזור (ואם הוא לא חוזר, אז בכל סיטואציה הם לא הולכים לשום מקום)

עמית זילברבוש 7 בינואר 2014

אני חושב שהמסר שהעבירה שיקגו הלילה הוא ברור אבל אני לא לגמרי מסכים איתך לגבי האופטימיות שבו.
המסר הוא שהקבוצה התייאשה מהתלכיד הזה והולכת לבנייה מאפס שרואים איפה היא מתחילה אבל אין לדעת איפה תסתיים. כמו שנכתב למעלה, לא יהיה מפתיע לראות גם אמנסטי על בוזר.
בכל מקרה, לחשוב ששיקגו תהיה קונדוטרית בשנה הבאה – אני חושב שאפילו האופטימיים ביותר באוהדי שיקגו לא יחשבו ככה.
גם עם רוז ודנג יחד, היה ספק אם הקבוצה יכולה ללכת לאליפות כי בימינו רואים שקבוצה צריכה לפחות שני סופרסטארים בשביל זה. ולא בטוח שדנג היה הסופרסטאר הדרוש.
שחקני דראפט, אפילו כאלה מדראפט מוצלח במיוחד שאמור לקרות שנה הבאה, לא נהיים סופרסטארים בעונה. מה גם שהבחירות שהבולס יקבלו לא יהיו גבוהות מאד (בחירה אחת היא מוגנת טופ 12, אחרות הן בכלל סיבוב שני).
בכל מקרה, אני אוהד של הבולס, והלילה לא אלך לשון עם חיוך על הפנים, כמו בכל הלילות בשנתיים האחרונות (בהקשר הזה).
הקבוצה הזאת, בזמן המועט ששיחקה יחד (פלייאוף 2011) הסבה לי הנאה גדולה ומה שקרה לה והפוטניצאל האבוד מאד מעציבים.
אנחנו הולכים לעבר הלא נודע, ונותר רק לקוות שהכסף הגדול שיחסך יוכל להביא כוכב בסדר גודל כזה שיגרום לחיוכים בעתיד.

פורד פרפקט 8 בינואר 2014

אני איתך, בתור אוהד אין חיוך רק תקווה לטוב

no propaganda 7 בינואר 2014

1. לא בטוח לגבי ההחלטה של שיקאגו, טיבה יתברר בעונה הבאה ואולי עוד שתי עומות אפילו.

2. לרדת על הניהול של הלייקרס זה מיותר, אתה יודע כמה חולצות קובי מוכר? אולי לעומת המספר הזה החוזה שלו עדיף על הרבה חוזים אחרים.
ובכלל הלייקרס זו קבוצה שיודעת להתנהל מצויין ויש להם ארון גביעים שלם שעומד מאחורי זה.

3. הניקס לעומתם זאת בדיחה מהלכת כבר שנים, אין ניהולשבעולם שיכול להיות גרוע משל הניקס אז זה לא כל כף פייר להשוות

4. קבוצות נוספות בסדר גודל של שיקאגו הן מיאמי, ניהול מצויין. בוסטון – ניהול לפחות ברמה של שיקאגו. בקיצור לא היית כל כך מתלהב מההחלטה הזאת. ובטח שלא הייתי צופה עתיד ורוד כל כך.

Yavor 7 בינואר 2014

I think the deadline for doing Emnesty has passed already, and no team can do it anymore

גיל 7 בינואר 2014

לדעתי טעות גדולה של הבולס. אתה לא מוותר על השחקן השני הכי טוב שלך כשהוא נכנס לשיא הקריירה שלו ולא משנה מה. בוזר נמצא בירידה ונואה שחקן משלים חביב אבל לא הוא זה שיוביל קבוצה. שתי בחירות הדראפט שהם מקבלים בוודאות הם בסיבוב השני ועוד אחת אולי בסיבוב ראשון ולא הייתי בונה עליה. שיקגו אולי יסריחו וישארו מחוץ לפלייאוף אבל עם סיכוי נמוך לבחירה גבוהה.

קליבלנד מקבלים שחקן טוב ואם לברון יחליט לחזור לשם בסוף השנה תהיה להם מועמדת לאליפות.

red sox 8 בינואר 2014

גם לאליצור קרית אונו תהיה קבוצה לאליפות אם לברון יחליט לחתום שם בסוף העונה. כמו קליבלנד, גם הם ימשיכו לראות את הפליאוף בטלביזיה.

עובר אורח 7 בינואר 2014

טוב לבולס או טוב לקאבס – לא כזה משנה.
מה שחשוב זה שאם אני פט ריילי, אני מחכה לשחרור שביינום יקבל משיקגו, מרים אותו להיט, וסוגר את ניצני המרד באלופה לשנים הקרובות…

עוד מתן אחד 9 בינואר 2014

+1

IDO 8 בינואר 2014

סליחה על התרחנות אבל למה תמונה של התעללות בבעלי חיים?

הפוסט עצמו גם מלא באי דיוקים. דאנג לא הסכים לחוזה של 10מליון בשנה ונחתך. אם לשיקגו יש באמת שכל הם משאירים את ביינום. טיבודו יכול להתמודד איתו ופוטנציאל יש לו יותר מכל סנטר אחר. ובחירות הדראפט הם כמו שאמרו לפני, לא למקומות הגבוהים.

ריצ'י אינקוגניטו 8 בינואר 2014

טרייד נוראי שמשדר פאניקה ומחזק יריבה ישירה שלהם במזרח.
בעיקר הטרייד מראה בעיניי שהם השלימו עם העובדה שרוז לא יחזור להיות השחקן שהוא היה בשנתיים הראשונות שלו.
הבחירות בדראפט מוגנות כך ששלו לא יהיו בחירות לוטרי.
12 מליון לעונה שנג רצה זה סכום סביר עבור השחקן מקום 4 ברשימת הנקודות לקריירה בבולס אחרי ג'ורדן פיפן ובאטרבין.
השחקן היחיד שיחד עם נואה היו ה dna של הקבוצה.
רווח ענק לקאבס .

גיא 8 בינואר 2014

שיקגו קיבלה בחירת סיבוב ראשון מוגנת ל-10 הראשונים של סקרמנטו, ושתי בחירןת סיבוב שני. הסיבה לטרייד היה לרדת מתחת לסף המס (במצטבר שיקאגו חוסכת השנה 15 מיליון), לקבוצה שלא מתחרה על אליפות לא משתלם לעבור את סף המס.

Comments closed