אל המדבר, הגר (טל שניידר)

סיבוב שני בפינג פונג מול עיריית תל אביב יפו: ניסיון להסביר שאלופת העולם באיגרוף, הגר פיינר, לא מבקשת כסף מתקציב הספורט, חלילה, אלא רק קצת התחשבות בארנונה

12,500 שקלים (לחודשיים) כפול שש, כלומר 75 אלף ש"ח לשנה, זה הסכום שמכון האיגרוף של הגר פיינר אמור לשלם לעיריית תל אביב יפו בגין ארנונה (ועל זה יש להוסיף עשרות אלפי שקלים לקנסות ופיגורים עבור התקופה בה מכון האיגרוף הגיש ערעורים ונלחם מול העיריה). “אם לא היינו צריכים לשלם כזה סכום לעיריה”, אמר לי היום המאמן רענן טל. "היינו אולי יכולים להביא לפה מדי פעם מאמן רציני מאירופה, שיקדם את הגר, או לשלוח אותה למחנה אימונים מיוחד בגרמניה”.

פיינר, אלופת העולם במשקל קל, באמת נמצאת השבוע בגרמניה. אבל היא שלחה את עצמה על חשבונה ובוודאי לא צירפה את המאמן שלה לנסיעה.

וכעת מעט פרטים טכניים, מעט מייגעים. בכל זאת ארנונה, אין מה לעשות. אנסה לספר את הסיפור בפשטות ככל האפשר: מכון האגרוף CMA ממוקם בשכונת נחלת יצחק בתל אביב. נח מוזס פינת בן שמן. זהו מכון איגרוף מקצועי כמעט בודד בתל-אביב. כאשר עמותת הספורט שמנהלת את המקום פנתה לראשונה לעיריה, בבקשה לקבלת הקלות בארנונה, נשלח פקח למקום, עיין בניירות, קבע שהניירת לא מסודרת, וגם שזהו עסק מסחרי לכל דבר. מלמדים שם ילדים להתאגרף, וגם עושים רווחים ממכירת פחיות של שתיה קלה וקפה (במקום ניצבת מכונת משקאות).

מי שמכניס כסף בתל-אביב הוא עסק מסחרי לכל דבר, ומחויב בתשלום ארנונה. זה החוק, גם אם הרווחים באים ממכירת פחית קולה בשישה שקלים. במסגרת הדיונים בבית המשפט טענה העירייה, שלא מדובר בעמותת ספורט, גם מכיוון שאין לה הישגים (ועל זה כבר דובר בפוסט הקודם), אליפות עולם לא מספקת את העיריה, ובשל הזהירות יש להוסיף כי בדיונים שהתקיימו ב-2006 פיינר עדיין לא היתה אלופת עולם. אבל היא כן אלופת עולם עכשיו, והעיריה יכולה להתחרט ולהקל.

התחנונים של פיינר וטל, ההסברים על חשיבות הפעילות הספורטיבית, על עוצמה נשית, לא עזרו. הם כבר שילמו ארנונה בשיעור גבוה עבור כמה שנים, ועכשיו הם מנסים להיאבק שוב, מחדש, על הארנונה עבור שלוש השנים האחרונות. עמותת קראטה, שנמצאת ברחבי תל אביב יפו, יצאה לוויכוח נוקשה עם העיריה בדיוק בסוגיה זו, והיא דווקא זכתה בערעור.

אתמול, אחרי שפורסמו כאן הדברים, התקשרו אלי מדוברות העיריה. ה-CMA, אמר לי הדובר, לא הוכר כעמותת ספורט על ידי מינהל הספורט של תל אביב, ולכן אינו מקבל מתקציב הספורט של העיריה. זהו שורש הבעיה. אני חושבת שהם טועים. פיינר וטל מעולם לא ביקשו לקבל מתקציב הספורט של עירית תל-אביב (מדוע ויתרו מראש על התענוג אספר בפעם אחרת). כל שביקשו מתנקז לענין אחד: תקלו עלינו עם הארנונה. תנו להקצות את הסכום שנכנס משיעורים והדרכה (ולא מן הפחיות), לקידום האגרוף המקצועני. תנו לתת אגרוף בשקט.

בצהרי היום / אלף מילים
התרופה להתמודדות עם כשלונות הנבחרת. מרשם בדוק (תנסו, זה עובד)

7 Comments

אלעד 10 באוקטובר 2010

דבר נוסף שמכעיס בסיפור, הוא הדרישה שקודם יהיו הישגים, ורק אח"כ יהיו (אם בכלל) הקלות. והרי ההקלות נועדו לסייע בהגעה להישגים!!??
סדרי עדיפויות מעוותים לחלוטין

דניאל 11 באוקטובר 2010

בדיוק בשביל כתבות כאלה יש את דה באזר. יישר כוח

דורפן 11 באוקטובר 2010

פיינר לא זכאית לעזרה מסיבה ממש פשוטה. לרון חולדאי לא יוצא מזה כלום. הוא לא יכול להתחכך בחברים קבלנים באירועי הספורט בהם היא משתתפת. אז למה לו? 

איש 11 באוקטובר 2010

כדי שיוכל אח"כ להרוס לה את האולם ולבנות שם חניון…

יובל (השלישי?) 11 באוקטובר 2010

לרגע אל תטעו- לרענן טל ולכנופיית CMA לא מגיעה אגורה שחוקה מעיריית תל אביב. זהו עסק פרטי שעשה די הרבה כסף בשביל הבעלים שלו ואין שום סיבה בעולם שהם יקבלו תמיכה מהעירייה.

עסק שלוקח כל כך הרבה כסף פר חודש מהוריהם של ילדים שחושבים שרענן יכול להפוך אותם להיות אלופים לא צריך לקבל תמיכה.

יש הרבה מכוני אמנויות לחימה שכן מגיעה להם התמיכה הזו כי הם נמצאים שם בשביל האהבה לספורט, מתאמנים במקלטים ללא תמורה הוגנת ומוציאים אלופים בכמות לא פחותה ממטחנת הכסף של רענן.

רענן עזב את לחימה משולבת שאלי אלימלך בנה ב-10 אצבעות בשביל בצע כסף. הוא איש לוחמני שאינו ראוי לבמה שיש לדה-באזר להציע.

זהו עסק כלכלי מאוד רווחי שצריך לשלם ארנונה על פי חוק כמו כל בית עסק בעיר

הגר פיינר כמובן לא אשמה בכך, היא לא עשתה רע לאף אחד, אבל צריך לשים דברים על דיוקם- בית עסק מאוד רווחי (ביחס לענף אמניות הלחימה) צריך לפעול על פי חוק.

יניב 12 באוקטובר 2010

העמותה היא ללא כוונת רווח, וכל הכספים מהחוגים שם הולכים לטובת העמותה שמשלמת את הארנונה הגבוה, חשמל, מים, ועד בית, שכירות.

רווחי העסק שם ממש לא.

לא רק ששם העסק לא פרטי, יש גם אישור ניהול תקין מרשם העמותות , זה שהעיריה מתעלמת מזה זה אטימות.

אייל 11 באוקטובר 2010

דורפן בקרב מקדים בוגאס יש אפשרות להיפגש בכמה תורמים יהודים. זה עדיף על קבלנים.
איפה "אתנה" בסיפור הזה?
ואיזה גירסה היא הנכונה? האם טל הוא רודף בצע או שמא קדוש מעונה? בטח האמת נופלת איפשהו באמצע (מעניין רק לאיזה כיוון)

Comments closed