הגר פיינר, ידידת "דה באזר" שוב אלופת העולם / טל שניידר

"דה באזר" לא מגדיר את עצמו כאתר חדשות, אבל כאשר ידידת המחלקה, הגר פיינר, שומרת בפעם השנייה על תואר אלופת העולם באיגרוף במשקל בינוני, זו סיבה טובה לברכות וישיחת טלפון ישראל-קנדה.

קבלו את הצ'מפיונה, אחרי שניצחה את הגרמניה ג'וליה שהאין: "היה לי קרב קשה מאוד, כי היא מתחרה רצינית מאוד, עם יותר ניסיון ממני, הרבה יותר שנים בזירה, והיא הפסידה קרב בחייה. כבר הפסדתי לה בקרב קודם, וזאת היתה הזדמנות חשובה לנקמה ספורטיבית.

"הכי חשוב היה לי לשמור על תואר אלופת העולם, להחזיק בו עכשיו כבר שנה ברציפות. וידעתי שזה הולך להיות מתיש. ידעתי שהיא לא תיפול מהר, שאולי לא אצליח לגמור את זה בנוק אאוט, אבל נתתי כל מה שיש לי. בכל אחד מהסיבובים קיבלתי ניקוד יתר גבוה ממנה, ואחרי שנגמרו עשרת הסיבובים, השופטים הכריעו שאני המנצחת”.

הקרב הקודם בין השתיים היה במגרש הביתי של שהאין, בגרמניה. הפעם הזירה היתה נייטרלית, ופיינר מתלהבת מהחיבוק החם שקיבלה מהקהל. “שמעתי עברית בקהל, צעקות של יהודים שהגיעו לקרב, זה מאוד עודד אותי ועזר לי. יש התלהבות מאוד חזקה, גם של הקנדים, גם של היהודים שהגיעו לפה ואמרו לי שרוצים שאבוא שוב. בינתיים אני אתחיל להתכונן לקרב הבא שלי, בדצמבר בצרפת".

רענן טל, המאמן של פיינר, מספר: אומר שהיה קרב קשה "הגר היתה נהדרת והיא חוזרת הביתה לישראל והחגורה איתה. השופטים נתנו לה את הניצחון פה אחד, בהפרש ענק, וככה גם היה צריך להיות בקרב נגד שהאין לפני חמש שנים, אבל העובדה שהוא היה בגרמניה קבעה את המנצחת".

פיינר וטל מסתובבים רוב הזמן בתחושת אנדרדוג. הם מגיעים לאולמות איגרוף מדהימים, עמוסים בצופים מתלהבים, עם שפע ספונסרים למתחרה, באווירה שמכבדת את הספורט הקשה הזה. לפיינר, לעומת זאת, אין מימון ציבורי או פרטי בישראל, והיא מרגישה נטושה על ידי הממסד הספורטיבי בארץ. גם מערכת היחסים עם עיריית תל אביב יפו לא מביאה לה אושר רב.

בעקבות הצלחת הקרב הראשון של פיינר בישראל, מול אגנס בוסה לפני כחצי שנה, יתכן שתנסה יחד עם טל לארגן כבר נוסף כאן. טל מספר שזורמות הצעות להצטרף למועדוני ספורט בגרמניה, כמו גם להתחרות בקרבות נוספים בחו"ל, אבל כמו פיינר הוא מדגיש כי "היעד הגדול הבא הוא הקרב בצרפת בדצמבר. הגר מתכוונת להישאר אלופת העולם גם ב-2011".

 *

הגר פיינר – עירית תל אביב יפו: סיבוב ראשון

הגר פיינר – עירית תל אביב יפו: סיבוב שני

 

 

 

 

 

המחווה של איימאר למראדונה
מכור למאסטר שף

5 Comments

Royi 1 בנובמבר 2010

עד שיש לנו משהו מצטיין בספואט אף אחד לא מוצא דרך להביע הערכה כלפי זה?
בטח היא מצטערת שהיא לא הלכה ללמוד תורה, אז היו לה כמה ספונסרים שתרצה, כולל חוק ממשלה.

גמל (סתם גמל) 1 בנובמבר 2010

הכתבות האלה מרתיחות לי את הדם.
אני מקווה שהגר תלחם השנה בישראל, בקרב שלה ביד אליהו הייתה אוירה מצוינת.

שי 2 בנובמבר 2010

כל הכבוד הגר.

מכינה לעיצוב 13 ביוני 2011

הגר תהיי חזק, אני יודע שזו תקופה קשה..

חדר כושר בתל אביב 13 ביוני 2011

מעבירה אחלה אימונים!

Comments closed