יוחתם "המסודר" לאלתר

ככה זה מתחיל. גוטמן וקבוצת שחקנים  (red-fans.com)

עשר דקות לסיום חזר לגוטמן הגוטמן. עשר דקות לאחד הנצחונות הכי גדולים, הוא לקה בפחד. אותו פחד שמלווה אותו כל חייו המקצועיים, זה שגרם לו להיות גוטמן הבונקריסט, המתגונן. הפועל רצה נהדר, התגוננה יפה, היא היתה אחרי מהפך לא ייאמן, ואז גוטמן הכניס בלם.

בלם שלישי, באדיר, במקום אבוטבול מהקישור האחורי. עשר דקות לסוף החליט המאמן המתוקתק הזה לשנות את המערך שרץ שמונים דקות. הקישור בלי אבוטבול התבלבל, ההגנה החדשה נתפסה מבורדקת, נסגר החלום.

מובן שאם גוטמן לא היה מכניס בלם שלישי והפועל היתה חוטפת שוויון, היה מקום לשאלה מדוע לא הכניס בלם. דברים כאלה נמדדים בדיעבד. ובדיעבד גוטמן נפל בסוף על הסעיף שלו. הפחד.

גוטמן מאמן גדול. גוטמן, עושה רושם, מאמן ענק. גם כאלה טועים. החשש הגדול של הפועל לא אמור להיות אם שכטר, אניימה או דה סילבה יעזבו בינואר או בקיץ. גוטמן הוא מנג'ר בקנה מידה כזה, שהוא ימצא פתרונות גם לזה. אם לא יפריעו לו לעבוד. החשש האמיתי של הפועל אמור להיות מזה שגוטמן ירצה לעבור. זה יקרה יום אחד, אסור להפועל שזה יקרה לפחות בשנה וחצי הקרובות.

גוטמן, בקרוב בן 53, עדיין מספיק צעיר, ורענן, כדי לתת בהפועל קדנציה ארוכת טווח וגם להמשיך ממנה הלאה. כבר בשדה התעופה היה אמור לחכות לו חוזה לחמש שנים נוספות. כי הוא בונה בהפועל מעצמה של ממש.

 *

הפועל ת"א הפכה, תחת עינינו החצי עצומות, לקבוצת כדורגל אירופאית מכובדת לכל דבר. לא בארסה, גם לא שאלקה, אבל שם מוכר ביבשת. כזה שאין לזלזל בו. זה קרה עד היום רק למכבי חיפה, בשנים מסוימות.

עוצמה זה הענין. בישראל יש את זה להפועל באופן בהיר לגמרי, אבל מסתבר שהיא רכשה אותה גם באירופה. בליגה האירופית, כעת גם בליגת האלופות. מאפס נקודות ואפס שערים בשלושת המשחקים הראשונים לחמש נקודות אחרי עוד שלושה, עם הניצחון על בנפיקה והתיקו המיתולוגי בליון, זה משהו שנשאר הרבה שנים.

עוצמה היא בין השאר מידת האמונה שלך, והחשש של היריב, שתוכל לחזור מעמדות חולשה, פיגור, לפעמים להשוות, לפעמים גם לנצח. עוצמה נמדדת במצבי חולשה. מעצמת הספורט הבכירה של ישראל, מכבי תל אביב בכדורסל (עדיין? לא מדובר בענף חצי איזוטרי באירופה?), הגיעה למיצוי הגדרת הכוח שלה במה שהפך לסיסמה "כשמכבי עם הגב לקיר…". ראו הוזהרתם.

לליון יש עוצמה. גדולה בהרבה מזו של הפועל, בוודאי כשהיא בבית. אז ליון השוותה בסיום, כי גוטמן והפועל בכל זאת קצת רעדו – אבל ההחמצה של ניצחון מפואר, פלוס מעבר לליגה האירופית, היא לא נזק שירעיד לאורך זמן את הכוח שהפועל צברה. הראייה היא שגם אחריו אי אפשר להצמיד להפועל את מונח היסוד של הכדורגל הישראלי: לוזרים. כי הפועל ווינרים. זה הקטע.

*

בסיום מהלך הגול השני של הפועל – שהוא בתחילתו מופת של מעבר מהגנה להתקפה, ושמירה על הכדור בהמתנה לתגבור – מסר שי ("הוא גמור") אבוטבול לסלים ("שחקן העבר") טועמה, שהגביה למספרת של ערן (הפועל רמת השרון) זהבי.

זה לא ייאמן מה שגוטמן מוציא מהשחקנים שלו. מה יהיה כששכטר (שגוטמן הפך למה שהפך) יעזוב את הפועל? שכטר לא איתנו כבר זמן, והפועל עודנה הפועל. דה סילבה לא בכושר? יחזור. אניימה לא בכושר? יחזור. בן דיין זה לא מה שהיה? הנה גל שיש. בונדר וקנדה לסירוגין. לאלה גמר את העונה, יש את הסוס המת טוטו תמוז. בן סהר בלוף? בן סהר לא בלוף. לא ייאמן מה גוטמן יודע לעשות עם שחקנים.

די לא ייאמן מה גוטמן עשה עם הפועל בכלל. מעל הכל הוא עשה ממנה קבוצה. שום סטטיסטיקה לא יכולה לכמת, למשל, את הפרצופים וההתנהלות של שחקנים אחרי ששחקן מהקבוצה שלהם מאבד כדור באופן מטופש, או לא מוסר להם (מה שנראה לכל שחקן הכי מטופש). באיזו מהירות הם מעכלים את זה וממשיכים לעבוד כרגיל.

תנועת היד המבטלת של אבי נימני, למשל, היא הסיפור של מכבי ת"א כבר 15 שנה. בהפועל אתה עוקב אחרי האחווה, הלכידות, ההזדהות המלאה עם השחקן האחר, ואתה מבין איך כל אחד מוציא שם מעצמו יותר מהמקסימום. שלם גדול בהרבה מסך חלקיו. גם זה, אולי קודם כל זה, העבודה של גוטמן.

*

אלי טביב דיבר אחרי המשחק בטלוויזיה, ואם אתה משכיח חשדות ואינטרסים ושאר טובין, הוא נשמע בעלים סבבה, שחושב נכון. הסיפור של גוטמן עם הפועל הוא נגזרת של סיפור הבעלות. הפועל מסודרת בבעלות מסודרת, עם "המסודר" בראשה, תהיה סיפור גדול בספורט הישראלי.

 *

גול יפה שם זהבי, לא?

Should I stay or should I go now
"שונאי הפועל"

41 Comments

אופיר המקורי 8 בדצמבר 2010

יתכן שאני טועה בגדול, אבל למיטב הבנתי גוטמן הוא המאמן היחיד כאן שהוא לא "מוטיבטור" או "מאמן של שחקנים" או סתם חנטריש, אלא באמת מבין כדורגל. אני מאוד אוהב את מה שהוא עושה עם הפועל (ואני לא אוהד).

ואם כל זה, דוקא בשני המשחקים האחרונים בהם הושגו תוצאות יפות – הפער האיכותי מאירופה מעולם לא היה ניכר יותר.

אופיר המקורי 8 בדצמבר 2010

*עם* כל זה כמובן

הופ 8 בדצמבר 2010

זה נכון שגוטמן עושה מהפועל מעצמה, וזה מפחיד. מאמן מצוין, ואני מסכים עם הכותבים מעליי שהוא המאמן היחיד בארץ שנראה שיש לו שיטה סדורה שהוא מנחיל לקבוצה שלו (גם רב"ש קצת).
אני רק לא יכול לראות אותו מתראיין אחרי משחקים. מעצבן אותי כמה הוא מרוצה מעצמו וכמה הוא מנסה להסתיר את זה. כאילו האגו שלו גולש החוצה והוא כל הזמן מנסה לדחוף אותו חזרה לתוך המכנסיים. אי אפשר לשלוח לראיונות מישהו קצת פחות זחוח?
סחתיין על התיקו היפה. תודה שלא השוויתם את ההישג שלנו. גול ענק של זהבי.

צור שפי 8 בדצמבר 2010

הופ, אני לא מתווכח עם עובדות, אתם השגתם 7 נקודות ומקום שלישי ואנחנו 5 ומקום רביעי ככה שהשורה התחתונה מדברת. עוד נתון לזכותכם – לא שיחקתם בבית, אפילו לא בישראל.

אחרי ששמנו את הכל במקום הנה כמה דברים שאנחנו עשינו ואתם לא:

– הוצאנו נקודות מכל הקבוצות בבית.
– עשינו סיבוב גומלין יותר טוב משלכם.
– אולי הכי משמעותי: לא היה לנו אף משחק מול קבוצה שכבר איבדה עניין במפעל.

ואם להתחכם עוד קצת: ממוצע ההופעות שלנו יותר טוב משלכם
(-:

הופ 8 בדצמבר 2010

מה ששלכם שלכם, לא אתווכח אבל אסייג: הקבוצה היחידה שאיבדה עניין במקרה שלנו היא לא סתם קבוצה, אז אולי זה מאזן את העניין הזה. רק אתמול בארסה הראתה לקאזאן שלא קל גם נגד המחליפים של מועדון פאר, וגם כשאיבדו עניין לכאורה (ואם נעבור על ההרכב של מניו במשחק ההוא נראה כמה שמות מוכרים).
ולא ניצחנו אותם. הבסנו (ובכלל שווה לתת מבט גם על הפרשי השערים).
והעניין עם סיבוב הגומלין מזכיר לי את הדברים של פרננדז אחרי המשחק נגד קרואטיה – "ניצחנו במחצית השניה" P:
אבל אמרתי – סחתיין, שיחקתם אותה. עשיתם קמפיין יפה בסה"כ. ובגלל שהכי כיף להגיד "אמרתי לכם", אזכיר שבניגוד לכמה מאוהדי הפועל שמיהרו להספיד אותה אחרי ליון אני טענתי דברים אחרים
http://debuzzer.com/buzz/?p=1178#comment-1667

צור שפי 8 בדצמבר 2010

הכל נכון ומדוייק. אם אני זוכר נכון (בלי לבדוק, רק מהזיכרון המזדקן) הפרש השערים שלכם היה 12-12.

הופ 8 בדצמבר 2010

פששש… אני זכרתי רק את ה-12 שלנו :)

ד. ישראל 8 בדצמבר 2010

חד ומדוייק!
רק שלי דווקא נדמה היה כמה פעמים שערן זהבי רוצה לחנוק את בן ס(ש)הר (ובצדק)

גמל (סתם גמל) 8 בדצמבר 2010

הבן אדם שינה את השם שלו. זה לא נראה לכם קצת קטנוני (שלא לומר דבילי) להתעקש לכתוב את השם הקודם?

ארז (דא יונג) 8 בדצמבר 2010

בקרמן, אתה מלגלג על זה קצת בתוך כמה סוגריים, אבל לדעתי העניין הרבה יותר מגעיל מזה ומעיד על תקשורת הספורט בישראל, התקשורת בכלל בישראל והתרבות הישראלית: איך אותם אנשים בדיוק ששחטו את הפועל אחרי שלושת המשחקים הראשונים והעזו לעשות כתבות בסגנון "הבזיון של מי גדול יותר – חיפה שנה שעברה או הפועל השנה" ועוד כל מיני כתבות קטנוניות, בטרם זמנן, של אנשים משועממים במקרה הטוב או אינטרסנטים במקרה הרע פתאום הפכו למעריצי ומהללי גוטמן?

מנחם לס 8 בדצמבר 2010

דבר אחד לא מובן לי, כאחד שנמצא רחוק ולא עוקב בתמידות אחרי הכדורגל הישראלי, מלבד בשתי חופשותי השנתיות בישראל:

הפעם האחרונה שהייתי בארץ הקודש היה חודש ספטמבר וחצי אוקטובר. אני זוכר בבהירות מחלטת יום אחד אחרי איזה שהוא משחק של הפועל ת"א שכל עתוני ישראל ללא יוצא מין הכלל טפלו באלי טביב (אין לי מושג מי הוא) האשמות חמורות. מה שאני זוכר מהקריאה זה שהוא קרימינל עלוב, שגנב מהפועל כ"ס (לא זוכר מה) עבור קניית הפועל ת"א, או משהו כזה. היה ספור עליו ועל אחד אחר גם בידיעות וגם במעריב – אולי שותף או משהו כזה – ששניהם עבריינים צווארוני לבן. פתאום הוא בעל קבוצה "סבבה" שיצר אימפריה?

ארז (דא יונג) 8 בדצמבר 2010

מנחם,אלי טביב עשה את הונו קרוב לאיזור מגורייך, אם זכרוני אינו מטעני, אולי אפילו עברת לידו ברחוב :).
ההאשמות הן פשוטות למדי, אף אחד לא חולק עליהן וגם אף אחד לא נתן עליהן את הדין: טביב היה הבעלים של הפועל כפ"ס. יום אחד נמאס לו והוא החליט שהוא רוצה להיות בעלים של קבוצה גדולה יותר, אז הוא עזב את כפר סבא ולקח איתו כל מה ששייך לו. בין היתר הוא לקח איתו שלושה שחקנים מרכזיים בקבוצה, שהפכו להיות שחקנים מרכזיים גם בהפועל ת"א, והעביר אותם להפועל ת"א ללא כל תמורה (כלומר הפועל כפר סבא לא ראו שקל מזה).
לפי חוקי ההתאחדות בעלים של קבוצה צריך תקופת צינון של שנה בטרם יקנה אחוזים מקבוצה אחרת, וטביב, פורמלית, חיכה שנה, אבל בפועל הוא כבר בחש בעניינים מאחורי הקלעים, העביר שחקנים "ששייכים לו" להפועל ת"א, ולמעשה היה בעלים בפועל.
אני לא יודע מה החוקים לגבי בעלים שרוצים להחליף קבוצות בנ.ב.א למשל, אבל דמיין לעצמך שבעלים של קבוצה לא מכניסה פשוט מוותר על בעלותו, על מנת לא להפסיד יותר כספים, הולך וקונה קבוצה רווחית יותר, ותוך כדי כך לוקח איתו כ"פיצוי" על הפסדי העבר את 3 השחקנים הכי טובים של הקבוצה.

דורון 8 בדצמבר 2010

זה תיאור די מדויק.

אם טביב היה עובר למכבי, או אוכל פיצה עם דה סילבה לפני תום העונה כבר היית שומע על זה כאן מעתה ועד 2030…

אבל אתה יודע, סט של סטנדרטים הוא כל כך חשוב, כדאי שלבן-אדם יהיה יותר מאחד, על כל צרה שלא תבוא.

אנונימוס 8 בדצמבר 2010

נובמת. אני לא חולק לשנייה על כך שטביב הוא חלאה ושבמקום נורמלי הפועל הייתה נענשת בחומרה. אבל להציג את זה כאילו רק בגלל שהוא בהפועל אז לא קרה כלום זה כבר מוגזם.
טביב והפועל שוחים באותה ביצה מסריחה, חסרת יושר ומלאה מעשים מגונים כמו שאר הקבוצות.

דורון 8 בדצמבר 2010

אני לא מתווכח על כך שלא מענישים כאן על כאלה דברים, אלא על ההתיחסות הסלחנית, שלא לומר הדו-פרצופית בתקשורת הספורט, בין הסיפור הזה לסיפורי צ'ורצ'יץ / לבאן מרסר.

תומר חרוב 8 בדצמבר 2010

אולי לא הבנתי את פשר המרכאות ב"שייכים לו" אבל למען הסר כל ספק, השחקנים לא היו שייכים לו אלא להפועל כפר סבא ואין לו שום זכות חוקית(גם אם הוא לא יהיה בעלי הפועל) להתייחס אליהם כשלו.
בעיקרון מנחם, הרושם הראשוני שלך היה הנכון. לא מדובר בבעלים סבבה, זה איש שמסוכן לכדורגל הישראלי. אבל בגלל שהכדורגל כלכך רקוב ומושחת ובגלל שכמוהו יש לא מעט הדברים האלה מתקבלים בהעלמת העין.

אביעד 8 בדצמבר 2010

כמעט מדויק. רק נוסיף שגם מכבי חיפה הייתה מעוניינת בשלשת השחקנים הללו וגם הייתה מוכנה לשלם כמה מליונים טובים עבור שלושתם, כסף שהיה הולך להפועל כפ"ס. במקום זאת, שלושתם עברו להפועל ת"א, לא יודע כמה הפועל שילמה אם בכלל (אבל למיטב הבנתי פחות ממה שמכבי חיפה הציעה) וקופון ראשון בהפועל כבר גזרו (יבואה).

יונתן 9 בדצמבר 2010

בנ.ב.א הוא לוקח את כל הקבוצה איתו..

בני תבורי 8 בדצמבר 2010

בקרמן,
מסכים מסכים מסכים. גוטמן מאמן שמנחיל שיטה והשחקנים שלו מאומנים היטב. גם אינטליגנטים כנדרש להבנת השיטה, וזה לא פחות חשוב. זה ההבדל בינו לבין אחרים שסיימו קורס מאמנים וקיבלו ג'ובים בענף.
לגבי הפחדנות, נכון, גם זה גוטמן, אבל דווקא כאן הוא לא לבד. מישהו אמר בניטס?

מושיקו 8 בדצמבר 2010

בשמונים הדקות שבהן שיחק שי אבוטבול האגדי ליון הגיעו לשישה שבעה מצבים של מאה אחוז ולא כבשו בעיקר בזכות אניימה. ההנחה שיציאתו של אבוטבול היא הגורם לשער היא הנחה אווילית. אלמלא איבוד הכדור של ורמוט הפועל היתה מחזיקה מעמד ומנצחת והחילוף של גוטמן היה נתפס כחילוף מוצלח כפי שהיה החילוף נגד בנפיקה.אין דבר מגוחך יותר מפרשני בדיעבד.

איתן בקרמן 9 בדצמבר 2010

אתה טועה.. הענין הוא לא עצם ההוצאה של אבוטבול, הוא לא הוחלף בשחקן בתפקידו, אלא בשינוי של כל המערך לעשר הדקות האחרונות.

west99 8 בדצמבר 2010

בקרמן…כתבת יפה…אך מאז אותה כתבה שבה השתלחת בכל האנשים שהם לא שמאל קיצוני במדינה קשה לי לקרוא מה שאתה כותב, ורק בגלל אהדתי הברורה לאדום(הפועל, מנצ'סטר, מיאמי, לייטון אוריינט) נכנסתי לקרוא מה שכתבת(וגם הסכמתי, במיוחד עם החלק הראשון).

חבל שאתה הולך ונהיה סטייל האמנים הטובים האלו שברגע שהם חורגים מתחומם ומביעים בפומבי את דעותיהם הפוליטיות גורמים לכולם(גם בעלי דעה כמו שלהם) לגועל מתמשך.

מצטער – קשה לי לקרוא מה שאתה כותב, חברי לאדום.
בהצלחה בהמשך.

בני תבורי 8 בדצמבר 2010

west99
סליחה שאני מתפרץ, אבל מנצ'סטר זה וורוד. ליברפול זה אדום!

שלו 8 בדצמבר 2010

בני על מנצ'סטר נאמר שזה האדום הכי צהוב שיש.

דה גאנר 8 בדצמבר 2010

לא יייאמן, מצאתי שותף לאחוות אוהדי לייטון אוריינט (מקום שני בין ארסנל להפועל)- עוד סיבה לקרוא דה באזר

west99 8 בדצמבר 2010

כמה שנים כבר?

עופר פרוסנר 8 בדצמבר 2010

גם אני מצטרף לאחוות אוהדי לייטון אוריינט, עם שחקנים כמו מרטין לינג (שהיה המנג'ר עד לא מזמן), קרל גריפיתס ודין סמית, אי אפשר שלא לאהוב אותם.
אני מקווה להגיע למשחק שלהם מתישהוא העונה הזו, טפו טפו בלי נדר. מעניין אם הם מוכרים כרטיסים לבניינים שבפינות :)

איתן בקרמן 9 בדצמבר 2010

תודה על המחמאות, באמת, אבל הביטוי שלך "גועל מתמשך" הוא בלתי נסבל (כמו גם ההתקפה האישית שלך שאינה רלוונטית לפוסט הזה), בפעם הבאה תגובה מסוג זה תימחק.

מאשקה 8 בדצמבר 2010

מאמן שעשה מה שעשה משחקן כמו ערן זהבי, הוא מאמן גדול וראוי.
והגולים של ערן זהבי חרוטים בליבם של מי שאוהד הפועל ת"א,
העצירות של אניימה חרוטות גם הן, ונוסיף למאמן גם את מה שהוא עשה מדה סילבה, גילי ורמוט, אבוטבול ועוד.
אה', לא ראיתי את המשחק בשידור הישיר, הייתי במשחק אחר מענף אחר באותו הערב, גם כן במסגרת האירופאית.( טוב שיש תקצירים באינטרנט)
תודה לך איתן על הטור הזה.

rondi 8 בדצמבר 2010

גוטמן מאמן מצוין זה נכון אבל צריך לשים דברים בפרופורציות. הסיפור של גוטמן בסך הכל מאד דומה לסיפורו של דרור קשטן…

במדינתנו חסרת הסבלנות קשה מאד לבנות תהליכי בנייה תקינים. זו עובדה!
במקום להשקיע ביציבות המסגרת ובפרט האנושי עסוקים בכיבוי שריפות…

אלי גוטמן כמו דרור קשטן הם מאמני כדורגל טובים שמתבססים בדיוק על שני הדברים שציינתי – יציבות המסגרת וההון האנושי. שניהם מאמנים שצריכים זמן. שניהם זכו להצלחה ברמה הלאומית עם קבוצות אנדרדוגיות ואיבדו את עצמם (מבלי להיכשל מקצועית דווקא) בקבוצות הכי פחות סובלניות בנמצא…

ההצלחה הגדולה של הפועל (ואני אומר את זה בקנאה ירוקה) נובעת לדעתי ממה שקורה ביציעים שלה בשלוש השנים האחרונות. הפועל ידועה (באופן יחסי כמובן) בהערצתה לדרך ולא בהכרח לתוצאות וזו הסיבה שמאמנים כמו קשטן וגוטמן מצליחים להביא דווקא אותה להצלחה ברמה הבינלאומית. היחסים בין הקהל והקבוצה הנוכחית התחילו בהתגבשות של הקהל סביב בניית קבוצה חדשה ולאט לאט הקבוצה מחזירה לקהל בשיאים חדשים.

גוטמן מאמן מצוין. יש לו שיטה, יחסי אנוש טובים, הוא גם מחובר למשחק ולקבוצה שלו ופועל בזמן אמת. גם אני חושב שלפעמים נראה שהוא פועל קצת יותר מדיי מפחד (ואותו הדבר אני חושב גם על קשטן), אבל בסך הכל עם כל הכבוד לדרך חשובה התוצאה לא..? ( :

כל הכבוד להפועל!

איזה גול של זהבי!!!

דה גאנר 8 בדצמבר 2010

היה מקום לבלם שלישי (או פשוט להוציא את פרנסמן ולשחק עם 10 שחקנים, גם ככה בזמן הגול הוא טייל לו איפשהוא 30 מטר מהשער)
2-3 דקות מאוחר יותר (גם שגיא כהן צודק לפעמים)ובמקום ורמוט ולא אבוטבול (אמנם חוכמה של בדיעבד אבל ככה חשבתי גם בזמן אמת).

דורון 8 בדצמבר 2010

קשטן היה מומחה בהפיכת שחקנים יצירתיים לכאלה שמפחדים לזוז מהבלטה שהו הקצה להם במגרש.

קשטן היה מומחה בהבאת שחקנים בכסף גדול והפיכתם לשחקנים שאי אפשר למצוא מי שיקנה אותם.

גוטמן הצליח להביא שחקנים מליגות נמוכות או שחקנים "נחמדים" מקבוצות אחרות ולגרום לכך שהם יובילו את הקבוצה לקמפיינים מפוארים באירופה ולדאבל, והם בדרך להמכר בהרבה כסף לאירופה.

קשטן הוא מאמן שמומחה בהפיכת זהב לזבל וגוטמן עושה בדיוק ההיפך.

אני כבר לא מדבר על סגנון המשחק המבחיל של קשטם לעומת זה שגיטמן הנחיל להפועל.

rondi 8 בדצמבר 2010

קשטן הפך את אנטבי ובכר לדבר הכי דומה למגן בכדורגל הישראלי, הוציא משביט אלימלך ושמעון גרשון את המקסימום שניתן ההופעה בצ'לסי לא נופלת מאניימה אתמול), המציא שחקנים כמו טועמה ובלילי מכלום, והפך חלוץ בינוני כמו אוסטרץ לאימת הגנות באירופה. אה, כן – הוא גם הוביל את הפועל לדאבל וקמפיין מפואר באירופה…

גוטמן כבר הצליח לפחות פעמיים לקרוס תחת הלחץ של סגל נוצץ…

שניהם מאמנים מצויינים, הפועל ת"א נתנה להם את הבמה הכי מתאימה להראות את זה. אני לא חושב שגוטמן כזה גאון כמו שאני לא חושב שקשטן שמרן פחדן…

יואב 8 בדצמבר 2010

כצהוב,אני מסיר את הכובע(אוף,זה קשה)ומסכים עם רונדי בקשר למשמעות הקהל להצלחת הקבוצה.החיבור שם חזק וגדול יותר מכל כאוס ניהולי שקיים שם.שם טמון ההבדל המשמעותי ביותר בין מכבי להפועל ומדהים אותי לראות מהצד איך אוהדי מכבי לא הפנימו את הברור מאליו כבר מזמן.

אנונימוס 8 בדצמבר 2010

דורון, דווקא ההשוואה למקרים של צורציץ ומרסר היא לא נכונה.
שם היה מדובר בשחקנים שהוחתמו במהלך סדרה מכריעה כששיחקו ביריבה.
עם כל הגועל מהשוד של טביב, הוא לא החליט שהוא עובר להפועל עם כל השחקנים האלו שניה לפני משחק מכריע בין כפר סבא להפועל על האליפות.

שלו 8 בדצמבר 2010

אני אוהד מכבי, אבל זה טוב להפועל שלא עברו שלב או לליגה האירופאית.
מסורת נבנית לאט, הפועל צריכה לייצר עונות שלמות שהיא מגיע למפעל אירופאי (כי לבנות על ליגת האלופות זה קצת קשה).
ישראל יכולה לקבל ב 2013 שתי נציגות באלופות, ואם לא צריך לעשות מאמץ בשנה הבאה כדי שתהיינה כאלה ב2014.
רק כשתהיינה שתי נציגות באלופות אפשר יהיה לדבר על מעבר שלבים והישגים היסטוריים, עד אז זה יהיה מזל בהגרלות או שנה מוצלחת.
בשביל הישגים צריך מסורת, ותחרות.
הפועל מחזיקה פסאדו-מסורת, הליגה צריכה לתת לה תחרות.
עם מכבי חזקה, וחיפה חזקה זה אפשרי.
לצערי עדיין לא קורה.

הופ 8 בדצמבר 2010

מה לא קורה? היתה קצת תחרות שנה שעברה. וגם השנה הפועל בינתיים לא שוחטת את הליגה.
אלא אם כן אתה מתכוון למסורת (וגם פה כבר כמה שנים מתפתחת מסורת יפה).

מבקר המדינה 8 בדצמבר 2010

המסורת הזו של "עונות שלמות" קיימת כבר כמעט עשור

לוינטל 8 בדצמבר 2010

נראה לי לגוטמן קצת נמאס מההנהלה והבלאגן אצלה. הוא מת לצאת לאירופה

ז'וטא 8 בדצמבר 2010

תגידו מישהו שם לב שמאז ששכטר חגג עם הכיפה הוא רק נפצע כל שבוע?

גלעד בלום 9 בדצמבר 2010

ורק גילי לנדאו אוכל את הלב כי עכשיו זהבי השכיח אותו כקמע של גולים שמביאים תארים או עושים הסטוריה

Comments closed