על הפאדוק של רוסי (מבוא למוטוג'יפי, עונת 2011, חלק א')

 פוסט מאת תמי גורלי

פאדוק בעת זריחת החמה

 

עונת אליפות מרוצי אופנועי המסלול, המוטוג'יפי, נפתחה בסופ"ש בקטאר. היום הגמר הראשון. באליפות שלוש קטגוריות:

125 סמ"ק: זהו נפח המנוע בקטגוריה הנמוכה, שתוחלף מהשנה הבאה ל"מוטו3". העונה משתתפים 31 רוכבים. גיל המינימום להשתתפות הוא 16. 

מוטו2: הקטגוריה האמצעית היא לאופנועים בעלי מנוע הונדה 600 סמ"ק (הקבוצות המתחרות מרכיבות את האופנוע  מסביב למנוע זה). העונה משתתפים 38 רוכבים. גיל מינימום: 16.

מוטוג'יפי: הקטגוריה הבכירה, בה נפח המנוע המקסימלי הוא 800 סמ"ק. מהעונה הבאה יהיה הנפח המורשה 1,000 סמ"ק (גם כדי לסייע לחברות המתחרות לשפר את אופנועי הכביש שלהן). גיל המינימום למתחרים הוא 18.

*

אופנועי המוטוג'יפי הם "דגמי פיתוח", שתוכננו ויוצרו במיוחד לתחרות, ולא ניתן למצוא אותם על הכביש. משקל המינימום של האופנוע הוא 150 ק"ג, תכולת הדלק המקסימלית היא 21 ליטרים.

17 רוכבים משתתפים העונה במוטוג'יפי. קבוצה מתחרה מונה רוכב אחד עד שלושה. חלקן קבוצות מטעם מפעלי האופנועים השונים ("קבוצות יצרן") והאחרות מוגדרות "קבוצות לווין", משום שהן רוכשות את חלקי האופנוע מיצרנים שונים (ומשום כך לא תמיד מקבלים הרוכבים את החלקים הטובים ביותר, בניגוד לרוכבי קבוצות היצרן, שזוכים גם להתאמת האופנוע באופן מושלם למבנה גופם ולאופן הרכיבה שלהם).  

18 המרוצים של עונת התחרויות מתפרשים ממארס עד נובמבר. בין המרוצים מפרידים שבוע אחד עד שלושה.

הבעלים של האליפות היא החברה הספרדית "דורנה", לה זכויות היוצרים ממכירת שידורים, פרסום, פרטי לבוש, ממרוביליה וכדומה. לספרד גם מספר הרוכבים הגבוה בתחרות (22 מ-86 בסך הכל, 5 מ-17 במוטוג'יפי).

בספרד נערך מספר המרוצים הגבוה ביותר (4) מבין ה-18. האחרים נערכים באיטליה (2), ארה"ב (2), פורטוגל, יפן, אוסטרליה, אנגליה, הולנד, קטאר, צרפת, גרמניה, מלזיה וצ'כיה.

*

פיטס בחום הצהריים

 

סוף שבוע של מרוצים נמשך שלושה ימים. שישי: שני אימונים של 45 דקות כ"א. שבת: מקצה אימון של 45 דקות ומקצה דירוג באורך שעה. ראשון: חימום והמרוץ הקובע. יוצא דופן הוא המרוץ באסן, הולנד, שיערך השנה בפעם ה-81 (!) מחמישי עד שבת (האחרונה של יוני).

הציוד והאופנועים מועברים על ידי הקבוצות במשאיות (בתוך אירופה) או במטוסים שחוכרת חברת דורנה.

פאדוק הוא השם למתחם "מאחורי הקלעים" של האליפות והוא המחנה של כל קבוצות ונותני השרות לאליפות. בו נמצאים הקרוונים ללינה, המשאיות, ועמדות של יצרני הצמיגים, חלקי החילוף לאופנועים ועוד. הכניסה לפאדוק מותרת רק באישור ak דורנה.

ה"פיטס" הוא איזור ממודר לרוכבים ולצוותים הטכניים בלבד, ובו המוסכים וכביש היציאה למסלול. הוא ממוקם מול הישורת – הקטע הישר של המסלול שבו מסומן קו ההתחלה.

על קו הזינוק מסודרים האופנועים בשלישיות. המיקום נקבע לפי מהירות ההקפה הטובה ביותר במקצה הדירוג שנערך בשבת.

הידד, יוצאים לדרך!

 

*

אורך המרוץ נע בין 95 ל-130 ק"מ.

משך המרוץ כ-45 עד 50 דקות, תלוי במזג אוויר.

מהירויות השיא של הרוכבים הן מעל ל-300 קמ"ש בישורת.

*

הניקוד: מקום ראשון- 25 נקודות. שני – 20. שלישי- 16 (והם גם שעולים לפודיום). רביעי -13. חמישי – 11. מכאן נקודה פחות לכל מקום נמוך יותר בדירוג, מהשישי (10) ועד החמישה עשר (1).

אלוף המוטוג'יפי הוא מי שצבר את מספר הנקודות הרב ביותר בסיכום כל 18 המרוצים.

מנועים: לרשות כל רוכב עומדים לאורך העונה שישה מנועים, שנסגרים בחותמת על ידי איש צוות מיוחד של דורנה. חריגה מההקצבה תעלה לרוכב בניקוד ובמיקום בזינוק.

צמיגים: במהלך סוף השבוע של התחרות רשאי כל רוכב להשתמש בעשרה צמיגים קדמיים ובשמונה אחוריים. הצמיגים מותאמים למסלול על ידי הייצרן הרשמי של קטגוריית המוטוג'יפי, חברת "ברידג'סטון".

*

גשם: לתחרות במסלולים גשומים, ברידג'סטון מספקת סט חליפי של צמיגים בעלי חיכוך גבוה. במרוץ שהוגדר מראש כ"רטוב" רשאי הרוכב להיכנס במהלכו לפיטס ולהחליף לאופנוע בעל צמיגים אחרים.

דגל לבן, שמסמן את עצירת המרוץ, מורם במקרה של גשם בלתי צפוי.

דגל צהוב מסמן סכנה על המסלול ואיסור לעקוף. רוכב שאינו שם לב ועוקף מסתכן בהדחה (דגל שחור).

דגל משובץ מסמן את חציית קו הסיום.

הקפת הניצחון היא מחוות המנצח לצופים במרוץ, שמספרם נע בין 30 אלף ל-130 אלף.

ולנטינו רוסי.

***

(פוסטים קודמים של תמי גורלי)

ה-MLS (מנחם לס) יצאה אתמול לדרך (ועוד באמריקה הוא מל)
סיכום השבוע בליגת שוקי ההון

4 Comments

דובי מילר 20 במרץ 2011

תמי, תודה.
בעצירת מרוץ מונף דגל אדום ולא לבן לדעתי…

תמי 20 במרץ 2011

בגשם

ID במולדת 28 במרץ 2011

חיכית למשהו כזה.
עכשיו רק נשאר לראות אם אה אבין מהו
ואם זה יכול להיות מעניין.

ID במולדת 29 במרץ 2011

כמובן שצריך להיות:
חיכיתי
ו- אם אני אבין משהו.

זה כנראה לא היה מובן.

Comments closed