שבת בשלוש – נותנים להם בראש (תם רון)

פוסט מאת תם רון

מחר, שבת, תארח נבחרת ישראל ברוגבי גברים את נבחרת אוסטריה במסגרת בית B3 של אליפות אירופה. המשחק יתקיים בוינגייט ב-15:00. הכניסה חינם.

זו הפעם השלישית בלבד ששתי נבחרות הגברים נפגשות. בפעם הראשונה נפגשו בנובמבר 96' – ישראל ניצחה 3:15, בפעם השניה אוסטריה ניצחה 6:21. אם הסטטסטיקה אצל הגברים עובדת כמו הסטטסטיקה אצל הנשים, יש מקום לאופטימיות. מאז שנבחרת השביעיות לנשים התחילה להשתתף באליפות אירופה, באופן מסורתי הנצחונות הן לסירוגין: פעם ישראל מנצחת ובפעם הבאה אוסטריה.

סיבה יותר רצינית להיות אופטימיים היא שנבחרת הגברים עומדת על רצף של 8 נצחונות רצופים (האחרון נגד פינלנד ביוני 2010) ומאזן של 8 מ-8 במסגרת קמפיין אליפות אירופה לאומות. מאזן שהעלה את הנבחרת לדרג B3. לשם השוואה, בקמפיין של 2006-2008 ניצחה ישראל ב-3 משחקים מתוך 8 וסיימה במקום הרביעי מתוך חמישה בבית.

ישראל היא מהמדינות המשתפרות בדירוג בשנים האחרונות, וב-2009 טיפסה תשעה שלבים במעלה הדירוג למקום ה-71 בעולם, בין סרביה לזמביה.  גם הנבחרת האוסטרית זינקה, והתקדמה למקום ה-82. לעומת ישראל, אוסטריה בעיקר הפסידה בקמפיין האחרון, וסיימה אותה עם מאזן של 2 מ-8.

 ישראל מנצחת את אוסטריה בשלל נתונים סטטסטיים אחרים בזירה הבינלאומית:

 

אוסטריה

ישראל

משחקים בינלאומיים

74

64

נצחונות

24 (32.43%)

26 (40.63%)

תיקו

1 (1.35%)

2 (3.13%)

הפסדים

49 (66.22%)

36 (56.25)

ממוצע נקודות למשחק

13.76

18.7

ממוצע ספיגה למשחק

20.12

20.64

רצף נצחונות ארוך ביותר

5

8

רצף הפסדים ארוך ביותר

11

6

 

בתור אלופי העולם במשחקי ידידות אנחנו יודעים שססטסטיקה לא שווה הרבה. אז מה בכל זאת הנתונים האלו אומרים? שמגמת השיפור בליגת הרוגבי הישראלית באה לידי ביטוי גם בתוצאות הנבחרת. הנבחרת מציגה רוח לחימה ורוגבי שכיף לראות. למרות שלאורך השנים ממוצע הנקודות למשחק של הנבחרת עמד של 18.7, בקמפיין האחרון הוא עמד על קצת יותר מ-32 נקודות וממוצע ספיגה של 7.3 נקודות. אוסטריה הניחה קצת יותר מ-10 נקודות למשחק, אבל ספגה כ-18 נקודות (בדרג גבוה יותר).

הפער הזה, יחד עם היכולת המשודרגת של ישראל בקמפיין האחרון, מבטיח משחק אטרקטיבי, רווי הזדמנויות ובעיקר בילוי מצוין לאחר הצהריים של שבת עם אווירה ספורטיבית, שהעסקנות עדיין לא אכלה כל חלקה טובה בה.

סיבה נוספת לאופטימיות, ולמען האמת הסיבה היחידה שבזכותה מנצחים במשחקים (סטטיסטיקה זה לחלשים) היא השחקנים והמאמן. את הנבחרת ממשיך לאמן רענן פן, שהוביל אותה גם בקמפיין הקודם. במהלך הקמפיין עברה הנבחרת תהליך הצערה, במסגרתו מונה לפני כשנה נמרוד (נימי) קפלן לקפטן הנבחרת. מאז מינויו קפלן הוביל את הנבחרת לנצחון 10:50 על בולגריה ו-0:39 על יוון.

בנבחרת השתלבו כשרונות צעירים כמו סטס גורטבוי מאס"א תל-אביב, מישה אלי (שעבר מאשקלון לתל-אביב באחת העברות או הגניבות החמות בענף, תלוי את מי שואלים), אדריאן ריינסטיין מחיפה ושחקנים נוספים שצברו ניסיון במשחקים האחרונים. עכשיו כל מה שנותר זה לנצח. האוהדים, כמו בכדורגל, יהיו השחקן הנוסף. כולם, כמובן, מוזמנים.

* תם רון היא שחקנית עבר בנבחרת רוגבי הנשים של ישראל.

הבלוג של תם רון

על מרתון תל אביב ותרבות ספורט
ABSA CAPE APIC

13 Comments

מולי 8 באפריל 2011

אל אל אל, רוגבי ישראל

בני תבורי 8 באפריל 2011

היי תם,
השם שלך מדהים!
נחשפתי לרוגבי בטיול בניו זילנד. לא עוקב באדיקות אבל מגלה ענין. אליפות העולם היתה אמורה להתקיים בכרייסטצ'רץ' אם אני זוכר נכון, יש מצב שזה יקרה אחרי רעידת האדמה שחוו שם?

תם 8 באפריל 2011

אהלן, תודה רבה.

אליפות העולם אמורה להתקיים בכמה אצטדיונים ברחבי ניו זילנד. דווקא בכרייסטצ'רץ אין אצטדיון אבל יש שדה תעופה. אני לא חושבת שצריכה להיות בעיה. מקסימום ישחקו בוינגייט ;-)

בני תבורי 8 באפריל 2011

תם,
ככה להעליב? בטח שיש בכרייסטצ'רץ' איצטדיון מפואר וגדול, AMI שמו, הייתי שם במשחק ואפילו כל היציע המערבי היה סגור לרגל שיפוצים לקראת אליפות העולם.

תם 8 באפריל 2011

להעליב את וינגייט או את כרייסצ'רץ'?

צודק, הייתי צריכה לקרוא טוב יותר את האתר של הטורניר (http://www.rugbyworldcup.com/destinationnewzealand/index.html). היה שם אצטדיון שהיה בשיפוצים ואחרי הרעידת אדמה הם עשו הערכת נזקים והחליטו לפזר את 7 המשחקים שנקבעו לשם באצטדיונים אחרים שמשחקים בהם.

ארז (דא יונג) 8 באפריל 2011

אני נחשפתי לרוגבי במונדיאל בצרפת ב-2007 וזה ממש ספורט שגורם לי הנאה בצפייה.
יאללה ישראל! (כי מאז אוקטובר 2001 ובפרפראזה על המשפט של אלי אוחנה מהעמוד הראשון – עד גיל 60 בכל הזדמנות אני אקווה שנתקע לאוסטרים)

איציק אלפסי 8 באפריל 2011

הייתי שם באותו מוצ"ש מר ונמהר בר"ג, יודע על מה אתה מדבר…

ארז (דא יונג) 8 באפריל 2011

כמוני כמוך. ובנוסף לזה באותו יום חברה שלי זרקה אותי. היה תענוג….

איציק אלפסי 8 באפריל 2011

ברוכה הבאה, תם!
כשחייתי באנגליה היה כל הזמן רוגבי בטלוויזיה, אבל בניגוד לקריקט, למשחק הזה משום מה לא הצלחתי להתחבר (וזה מוזר, כי זה הרבה יותר לענפי הספורט שהכרתי מהבית מקריקט). מה שבכל זאת תפס אותי מעט היה הרוגבי-ליג (ששונה מהרוגבי-יוניון) שזו הגרסה הקצת יותר קצבית של המשחק אם הבנתי נכון. המשחק מחר זה רוגבי-יוניון או רוגבי שביעיות?

תם 8 באפריל 2011

אהלן אהלן,

מחר משחקים 15 – יוניון. מכולם דווקא השבעיות נחשב למהיר ביותר, 15 דקות (כולל המחצית) וסוגרים עניין – מגרש גדול (כמו מגרש כדורגל) ו-7 שחקנים בכל קבוצה שמכסים את המגרש. משחק קצבי, פתוח ואתלטי. 15 נחשב למשחק יותר טקטי ואסטרטגי וגם יש בו מקום לשחקנים מכל הגדלים, הצורות והיכולות.

לוינטל 8 באפריל 2011

היי תם,
נהדר לקרוא אותך. מקווה שתמשיכי מדי פעם עם טורים על ראגבי בדה באזר (כולל סיכום המשחק).

ירון ב. 9 באפריל 2011

תם, מה בדיוק העניין עם ההעברהגנבה של מישה אלי? תוכלי אולי לפרט קצת?

Comments closed