לרבע האחרון מכבי תעלה עם 4 שחקנים (טל בן יהודה)

  

הכינו את עצמכם קוראים יקרים, הגיע הזמן לאירוע הספורט הכי לא ספורטיבי של העונה, עוד יותר מהקיזוז של אבי לוזון: הפיינל פור של אבנר קופל. בעוד קיימת תמימות דעים שהקיזוז אינו הוגן, נראה שכולם תומכים בפיינל פור. דינה של מכבי ת"א בכדורסל אינו כדינה של מכבי חיפה בכדורגל, הקבוצה היחידה שנפגעה למעשה מהקיזוז בליגת העל.

זה לא סוד מי הנדפקת כאן, אין חולק על כך. אבנר קופל מודה בזה, ומאיר טפירו מביע תמיכתו באירוע בזכות העובדה הזו – הפיינל פור נולד כדי לבלום את המועדון של שמעון מזרחי. אף אחד לא יצר אותו כי הפועל ירושלים לא נותנת צ'אנס לקבוצות האחרות לעלות לגמר הפלייאוף ולהפסיד למכבי ת"א.

האירוניה של האירוניה

תומכי הפיינל פור הם אותם אנשים שכבר צועקים במשך שנים אותן מנטרות שחוקות של "מכבי הורסת את הליגה" ו"גם ככה אין כאן כדורסל ישראלי". האירוניה של הפיינל פור היא שהאירוע הזה בעצם מנציח ומעצים את שתי הטענות הללו.

כיום, עם המציאות שיצרו אבנר קופל והשודדים (כל הזכויות על השם שמורות לפיני גרשון), באמת שאין כדורסל ישראלי. יש לנו מין יצור כלאיים של ליגה שחוברה לה יחדיו עם סוג של טורניר קצר.

המציאות של ענף הספורט הנהדר הזה פשוטה: כדי להכתיר את האלופה של ליגת כדורסל מקומית, במדינה נורמלית, נערכים משחקי ליגה + סדרות של פלייאוף.

כשמסתכלים על עונת כדורסל ישראלית, רואים ליגה נורמלית של שלושה סיבובים, כשאחריה סדרת פלייאוף אחת של רבע הגמר – עד כאן הכל מצוין. פתאום, משום מקום, מנחיתים עלינו את שני השלבים הסופיים של טורניר גביע המדינה, כאילו שלא הוענק כבר על ידי איגוד הכדורסל חודשיים קודם לכן (למעשה, אין שום הבדל גם בין "גביע ווינר" ל"פיינל פור", למעט שהאחד משוחק בתל אביב והשני בירושלים).

הראייה הכי משמעותית לכך שאין כדורסל ישראלי היא שמשנת 2005 אין לנו בעצם אלופה. מכיוון שבכדורסל לוקחים אליפות בסדרה, מה שיש לנו זה מספר קבוצות שהוכתרו כ"מחזיקות גביע הליגה של קופל" (כשהגביע הוא בעצם צלחת).

הקבוצה היחידה, למעט מכבי ת"א, שזכתה באליפות ב-40 השנים האחרונות היא הפועל גליל עליון ב-1993, כשעשתה זאת בסדרה. כל השוואה בינה לבין חולון או גליל/גלבוע מעליבה את ליף, שפר, קנדי, מאלוביק וכל הקבוצה הנהדרת ההיא. מחזיקות גביע הליגה מ-2006 ועד השנה שבה יוחזרו סדרות הפלייאוף יסומנו בכוכבית, שבתחתית העמוד הכוכבית תסביר "הוכרע בפיינל פור".

הצעות ייעול

רק כדי להראות שאני לא כועס ואין בי מרמור, אנסה לעזור למנהלת ולכל אותם אוהבי כדורסל שתומכים באירוע, מספר דרכים שיאפשרו לשלב בין סדרת גמר לבין הרצון העז לעצור את מכבי ת"א. לא חסרים פתרונות יצירתיים, שמקבילים בהוגנות שלהן לפיינל פור הקיים. אני מגיש בזאת לאבנר קופל ולשוליות שלו את הרעיונות הבאים ליישום בעונה הבאה:

* מכבי ת"א תפתח כל משחק פלייאוף בפיגור שנקבע מראש. משחק בית יתחיל במינוס 13 נקודות, משחק חוץ במינוס 8.

* כל עוד ההפרש לטובת מכבי ת"א גבוה מ-7 נקודות (כולל), לא יותר למאמן מכבי ת"א לקחת פסקי זמן במהלך המשחק כדי להנחות ולכוון את קבוצתו.

* אם מכבי ת"א נמצאת ביתרון בתחילת הרבע הרביעי של משחק פלייאוף, היא תעבור לשחק בארבעה שחקנים עד לסיום המועד החוקי של ההתמודדות.

* במידה שתהיה הארכה, כל שלשה של היריב תחשב ל-4 נקודות, סל שדה ל-3 נקודות וקליעת עונשין ל-2 נקודות.

* חוקי חצי, שלוש שניות, עבירות תוקף וחסימות לא חוקיות לא יחולו על הקבוצה היריבה של מכבי ת"א לאורך סדרת הגמר.

אם אתם תומכים בפיינל פור, לא אמורה להיות לכם בעיה אמיתית עם הפתרונות האלה.

 

תחרות רובינשטיין (היום ה-11): ניתוח 6 הפיינליסטים
ליגת שוקי ההון העולמיים: ספטמבר והדולר

50 Comments

אוהד 22 במאי 2011

בכיין…..עוד אוהד מכבי שמתלונן.

חייבים לבטל את הפיינל פור, אבל נמאס כבר לשמוע את הבכי והפחד של אוהדי ואנשי מכבי תל אביב.

ניר לוי 22 במאי 2011

דווקא אני לא חושב שמכבי כל כך מפסידים מהסיפור הזה. כמו שטל כתב- כל אליפות של קבוצה שהיא לא מכבי זוכה לכוכבית "הוכרע בפיינל פור". אף אחד לא מתייחס לגליל כאלופה. ודווקא לחולון היה סיכוי לנצח את מכבי בסדרה באותה עונה, ובמקום זה היא קיבלה אליפות שלא תיזקף לזכותה אלא לרעת השיטה

טל בן יהודה 22 במאי 2011

האמת, אני חושב שגם ה"אליפויות" של מכבי מ-2006 והלאה, כל עוד נלקחו בפיינל פור יסומנו בכוכבית. כמו גליל וחולון, גם לה הוענק אליפות במשחק אחד…

בנוסף, אני מסכים איתך בנושא של חולון וגליל.

טל

סמי 22 במאי 2011

האין זה נכון שסר שמעון מזרחי נתן את הסכמתו לקיום פיינל פור תמורת מקום מובטח ביורוליג?
האין זה נכון שיעקב שחר תמך בקיזוז כדי להצר את צעדיו של גיידמק?

יחסית לאוהד של קבוצה שזכתה בשבע וחמש מתוך שבע מאות ושמונה האליפויות האחרונות בליגה שלא ממש מעניינת אותה, אתה נשמע קצת ממורמר

סמי 22 במאי 2011

שבע מאות וחמש מתוך שבע מאות ושמונה כמובן ולא כפי שנכתב בטעות

אזי 22 במאי 2011

תקן אותי אם אני טועה, אבל לדעתי אין לקופל שום מילה בעניין מי תשחק ביורוליג, ג'ורדי הוא שליט יחיד בנושא.
כשקופל אמר אחרי שהפועל הפסידה בסדרה על העלייה "האוהדים האלה ראויים לקבוצה בליגת העל, יכול להיות שהפועל כן תעלה ליגה" הוכח שספורטיביות היא לא הצד החזק שלו.
מעניין מה יקרה אם האוהדים יהיו ראויים לאליפות

ג'ון מקינטייר 22 במאי 2011

לפרוטוקול – בעונת האליפות של חולון, הקבוצה הדגיע לפיינל פור מהמקום הראשון, בזכות 2-1 על מכבי ת"א במהלך העונה הסדירה.

ג'ון מקינטייר 22 במאי 2011

הדגיע = הגיעה

דפ"ר 22 במאי 2011

זה שמישהו בוכה לא אומר שלא דופקים אותו

הופ 22 במאי 2011

נכון.
ואני גם לא כל כך מבין איך זה בדיוק "בולם את מכבי ת"א", אשמח אם מישהו יבהיר לי. כי בוויקיפדיה רשום שבשנה כך וכך גליל "לקחו אליפות"?
כמו שאני רואה את זה יש שתי דרכים לבלום את מכבי ת"א:
1. לשפר את המתחרות – לעזור לקבוצות האחרות להכניס יותר כספים, אם זה על ידי השתתפות ביורוליג שתכניס כסף, או עידוד מיליונרים לרכוש קבוצות (בדיוק מה שעיריית חיפה *לא* עושה כרגע), או הכרחת הטלוויזיה לפמפם את הליגה (התניה של קבלת שידורים אחרים בשידור ראוי של הליגה).
אולי אפילו הסכמי שידור שיעדיפו כלכלית את הקבוצות האחרות בליגה (בהנחה שמכבי ת"א צריכה את הקבוצות האחרות בשביל לשחק פה, ושהיא מקבלת מספיק כסף ממקורות אחרים).
2. מכבי ת"א תבלום את עצמה – בדיוק מה שהיא הולכת לעשות השנה, בתקווה שרדיפת הבצע של ההנהלה תעייף את הקבוצה בטיסות ובעומס משחקים, ולליגה יישאר יותר סיכוי.

עומר 24 במאי 2011

אני דווקא חושב שהפיינל פור די עשה את מה שאתה אומר.
הוא גרם לבעלי קבוצות להאמין שהם יכולים להצליח. שימו לב לכמות הכסף שמושקעת בכדורסל הישראלי מאז שהתחיל הפיינל פור. היא גבוהה בהרבה ממה שהושקע לפניו.
מה שמפתיע אותי הוא דווקא הגביע. לפני שהתחילה שיטת הפיינל פור, מכבי זכתה בתשעה גביעים בעשר שנים (אם אני זוכר נכון). מאז מכבי כמעט לא זכתה בגביע. לדעתי זה מחזק את העובדה שהקבוצות האחרות יותר חזקות מאז שהתחיל הפיינל פור

הופ 24 במאי 2011

השאלה היא איך זה בולם את מכבי. אז הקבוצות האחרות לוקחות אליפות אבל האם זה מחזק אותן כלכלית? ברמה שתאפשר להן להתחרות יותר ברצינות במכבי ת"א בשנה הבאה? (אני שואל ברצינות, אני לא יודע)
אם אליפות היתה מבטיחה לקבוצה מיליונים, או לפחות כרטיס אוטומטי ליורוליג – אולי הייתי יכול להתייחס לזה כבלימה של מכבי ת"א.
מה שכן, בכל פעם שקבוצה לוקחת אליפות או גביע זה עוזר לקבוצות האחרות להאמין שבמשחק אחד, גם אם הוא מכריע, הן יכולות לנצח את מכבי ת"א. זה מסביר קצת את אנומליית הגביע שהזכרת. עם השנים מכבי ת"א קצ תיותר חוששת ולחוצה כשמגיעים להכרעה במשחק אחד, והקבוצות האחרות בטוחות יותר.
השאלה, שוב, מה זה נותן להן לאורך זמן. לי נראה שהן דורכות במקום, אולי עם קצת יותר גאווה מקומית (שזה גם חשוב) וערך טיפה ארוך יותר בוויקיפדיה. אבל לא באמת בולם את ת"א.

"האופה" 22 במאי 2011

לפני כמה שנים, כשהפועל ת"א בבעלות שאול אייזנברג חגגה חגיגות אליפות עם הזכייה במקום השני, כולנו זילזלנו בו..והנה חלפו השנים ומסתבר ששאול אייזנברג היה גאון.
כל מי שהשיטה לא מוצאת חן בעיניו או שנפגע ממנה, עושה דה לגיטימציה. אוהדי מכבי חיפה בכדורגל כתבו טוקבקים במשך עונה שלמה כנגד אליפות הקיזוז של הפועל ת"א, "אליפות עם כוכבית" ושאר ההמצאות. הרי הקיזוז הייתה שיטה שנקבעה והוסכמה (גם ע"י מכבי חיפה). גם אם מדובר בשיטה דפוקה, היא עדיין הייתה פתוחה בפני כולם. בדיוק כמו הפיינל פור. נכון, זה נועד לדפוק את מכבי ת"א, לית מאן דפליג, ובכל זאת לכולם יש הזדמנות שווה, כולל למכבי ת"א. אגב, אם חולון וגליל זכו בפיינל פור, איך זה שהן לא שיחקו ביורוליג ???
האם החוזה הטלוויזיוני הבכיר הלך לקבוצה שהיא לא האלופה ???

חננאל 22 במאי 2011

העובדה שלכל ארבע הקבוצות האחרונות יש הזמנות שווה היא-היא הבעייתית פה!
האם למכבי (מקום 1 עם הפסד ליגה בודד העונה) ולמכבי ראשל"צ (מקום 5 עם 14 הפסדים העונה – מאזן שלילי!!) מגיע סיכוי שווה להגיע לגמר או לזכות באליפות??

דביר 24 במאי 2011

אייזנברג גאון!!! לא ראית בובה של לילה?

איציק אלפסי 22 במאי 2011

כאוהד הפועל ירושלים אני גם אני לא אוהב את הפיינל-פור (כמעט כתבתי הקיזוז…) ואני הראשון שיודה גם אם נזכה השבוע באליפות שזו לא אליפות אמיתית שמעידה על כך שהיינו לאורך העונה הקבוצה הטובה בארץ. אבל כל זה לא יפריע לי לחגוג כמו משוגע אם נזכה (סיכוי קלוש).
מעבר לכך, אין דרך להתמודד עם מכבי ת"א מבלי להחליש אותה- מבחינת גודל השוק אין בישראל מקום ליותר מקבוצה אחת בעילית האירופאית של הענף (וגם זה סוג של פלא ששמעון מזרחי קיבל עליו, בצדק, פרס ישראל). מאז ומעולם טענתי שקברניטי הכדורסל בארץ צריכים להחליט מה הם מעדיפים- ליגה תחרותית או קבוצה ישראלית בטופ של אירופה. עד עכשיו הבחירה היא באופציה השנייה. גם של קופל שלא באמת עושה צעדים אמיתיים להגברת התחרותיות בליגה כמו צמצום הזרים (מס' הזרים בליגה הוא שערורייתי בלי קשר) ותקרת שכר.

תומר חרוב 22 במאי 2011

כבר בפיסקה הראשונה יש לך טעות שאני אשייך לתפיסת העולם המכביסטית שלך. גם בתחתית קבוצות נפגעות מהקיזוז.
בישראל אין אלופה כי גם ככה מכבי הולכת ליורוליג ויכולה לשמר את העליונות הכלכלית שלה.

אסטריקס 22 במאי 2011

בדיוק תומר,

כותב הפוסט מוזמן לחזור על הפסקה הראשונה בחוג אוהדי כפ"ס

עומר 24 במאי 2011

בעיה לוגית של הכותב- אם הוא רוצה ספורטיביות אמיתית, אז האלופה צריכה להיות הקבוצה שסיימה את העונה עם הכי הרבה נקודות.
גם פלייאוף היא שיטה לא ספורטיבית. היא מאפשרת לקבוצה שנחה כל העונה להתפפוצץ בסופה ולקחת אליפות.
עדיין הפלייאוף היא שיטה טובה כי היא מגבירה את העניין ויוצרת מתח. אז מסתבר שגם הכותב תומך בדברים שהם לאו דווקא ספורטיבים

פרננדס 22 במאי 2011

מעניין שהפיינל פור ביורוליג ובאדריאטית לא מפריע לך…

רן 22 במאי 2011

בינגו

נינו 22 במאי 2011

חשוב לציין – ב"שם המשחק" ז"ל הביאו פעם ציטוט של שמעון מרזחי משנות ה-80 בו הוא אומר שהסדרות נועדו לפגוע במכבי.
מסקנות:
א. אם מזרחי היה באמת רוצה, לא היה פיינל-פור. הסיבה שהוא הסכים זה השריון (הלא ממש צודק, אגב צדק בספורט) של מכבי ביורוליג. אגב, למה הוא לא הופך שולחנות כדי שישראל תקבל עוד מקום ביורוליג? לאור ההישגים של מכבי אני די בטוח שמגיע. במצב כזה למשל הקבוצה המצוינת של חולון לא הייתה מתפרקת והתחרות בארץ הייתה יותר טובה. אבל הוא לא רוצה תחרות על הכסף האמיתי. הפסד בליגה זה תירוץ לפטר מאמן, אבל לא הדבר הכי חשוב למכבי.
ב. מזרחי אוהב לשדר את התחושה שכולם נגדו, למרות הכוח הגדול שלו. עובדה שטל ואחרים קונים את זה…

ודיסקליימר: אני אוהד מכבי (בעיקר באירופה, בארץ הדורסנות והבכיינות מדאיגה אותי. כשחולון זכו, שמחתי)

נינו 22 במאי 2011

* מזרחי

דניאל 22 במאי 2011

בתור אוהד הפועל ממש כיף לי לקרוא מכביסט מתבכיין…

ולעניין – הפיינל פור זאת שיטה פשוט מטומטמת, מיותרת וחסרת משמעת.

דודו פ. 22 במאי 2011

יומיים לפני הפיינל-פור ואף אחד כמעט לא יודע מקיומו חוץ מנקרופילים שאוהבים להתעסק עם הגוויה שנקראת הכדורסל הישראלי. לא רק שאין באזז לגבי הטורניר, אלא אפילו אין ב.

חוץ מזה, חולון הנפלאה לקחה בצדק את האליפות. דווקא מכבי כמעט גנבה לה את האליפות בזכות הפיינל-פור. בסדרה, חולון היתה לוקחת בקלות רבה יותר.

פאקו 22 במאי 2011

לגבי הפיינל פור ביורוליג: מדובר גם כאן בשיטה שמקורה בחטא, במטרה להסתיר את חוסר העניין בכדורסל האירופאי (ואני אומר זאת כחובב של הכדורסל הזה דווקא). הסיבה היא הקלות שניתן למלא אולם בשני משחקים ע"י אוהדים של ארבע קבוצות (רובן ככולן קבוצות צמרת), לעומת סדרות חצי גמר וגמר, בהן הסיכוי שיראו קרחות במגרש גבוה, שלא לדבר על עניין זכויות השידור.
למעשה הפעם היחידה בה התקיימו סדרות גמר הייתה בעונת הפיצול של הסופרוליג והיורוליג, כאשר ביורוליג היו סדרות חצי גמר וגמר (והן היו בהחלט מרתקות). באיחוד המחודש של הגופים (שהיווה למעשה השתלטות של יול"ב), יול"ב החליטה, באקט פחדני לחלוטין, להשאיר את כל שיטת היורוליג על כנה – פרט לנושא הסדרות.

ולגבי עונת האליפות של חולון: חולון ניצחה אז את מכבי בשלושה מתוך ארבעת המפגשים שלהן בליגה, ולמעשה הייתה במאזן חיובי מבחינת מספר נצחונות מול כל אחת מקבוצות הליגה. אין אליפות מוצדקת מכך. זאת הייתה עוד דוגמא מובהקת לחוסר ההגינות של הפיינל פור (אם דיקסון לא היה קולע את הסל ההוא).

מאשקה 22 במאי 2011

אז ככה זה מה שיהיה השבוע בפיינל קופל 4:
משחק ראשון, ראשון לציון מנצחת בשיניים סל שלשה של ניצן חנוכי ממחצית המגרש עם הבאזאר. 3 דקות לפני כן אפי מורחק מהמגרש אחרי 3 עבירות טכניים בגלל פריצותיו למגרש. אוהדי הפועל ירושלים בסיום המשחק שואגים ( כהרגלם … ) אפי, אפי, אפי, זה מרים את ידיו ודבורה מנגבת דמעה. :)
במשחק השני של חצי הגמר הפועל ירושלים מנצחת את גליל גלבוע מסל בשניה האחרונה של וויליאמס ועולה לגמר מול ראשון לציון.
ביום חמישי על מקומות 3-4 בליגת קופל מכבי דורסת את גליל/גלבוע ב – 67 הפרש גם כנקמה על שנה שעברה, ושמעון מזרחי מנגב דמעה.:)
הפועל ירושלים מנצחת את ראשון לציון מסל של סולומון ( בשביל זה הביאו אותי…. ):).
אחרי המשחק והניצחון הביזארי הזה, עולים בשיירה במעלה כביש 1 לירושלים עם צלחת האליפות, עוצרים בשער הגיא, אני מוציאה מהבאג' בקבוק שמפניה חמים ואלפסי מוציא בקבוק ערק זחלאווי.
מי נביא וידע ?

וברצינות, הפיינל פור זו שיטה גרועה, לא הגונה ולא ספורטיבית, היא בא ליחצן את מנהלת הליגה ואבנר קופל בראש. אם רוצים באמת לדעת מי אלופה, רק שיטת משחקי הגמר סל כפי שהיה נהוג עד 2005, ומשחקים אלה בסיום העונה היו תענוג צרוף, אפילו שהקבוצה שלי תמיד הפסידה.
מי שנולד אדום נועד לסבול.

אריאל 23 במאי 2011

אם תסתכלי על השנים האחרונות של הגמר סל את תראי שהסדרות הללו לא היו תענוג צרוף ולא בטיח, הם היו ניצחונות ב-20 ו-30 הפרש למכבי. לפחות עם הפיינל פור זה נגמר מהר

יואב 22 במאי 2011

אבל אז לשמעון מזרחי לא היה על מה להתבכיין. שיטת הפיינל פור היא שיטה מטומטמת. אבל הפיינל פור לא היה מתקיים אם שמעון מזרחי לא היה מאשר זאת. המנהלת לא תעז לעצבן את מכבי.
לדעתי כדי שהכדורסל הישראלי ישוב להיות מעניין(לא איכותי) יש רק דרך אחת. יש להגביל את מספר הזרים ולקבוע תקרת שכר. במידה ומכבי תל אביב לא תסכים לכך, יש להפרד ממנה, שתשחק באדריאטית או בליגת שקר אחרת. הרי המקום שלה ביורוליג לא תלוי במיקום בליגה.
אבל אין שום סיכוי שדבר כזה יקרה.

Mr. Kate 22 במאי 2011

אתה לא בכיין או ממורמר, אבל אתה כן כותב מגמתית.
למה הוחלט שאליפויות בכדורסל לוקחים בסדרות? אולי בכלל צריך להרחיב את הליגה לעוד סיבוב ולקבוע ככה את האלופה? אליפות בסדרות מתאים לליגה תחרותית, לא אחת שנשלטת על ידי מונופול.
אפשר להגיד שבכלל כל הקטע הזה של ליגה "דופק את מכבי". למה שפשוט לא יתנו לקבוצה עם הכי הרבה תקציב את האליפויות, ויחסכו ממני את העלייה על המגרש? גם ככה השחקנים עייפים אחרי האדיראטית.
מכיב תל אביב דרסה את הליגה הישראלית כמו מונופול. ומה לעשות שתחרותיות זה חשוב, ושמונופולים זה לא דבר מאוד חיובי. כל עוד השיטה הוגנת ושיוויונית כלפי כל הקבוצות, אז אני בעדה. גם אם היא קצת טיפשית.

בר שושני 22 במאי 2011

שמישהו יסביר לי, פעם אחת ולתמיד, מה "לא ספורטיבי" בפיינלפור.

אני מבין למה אנשים אומרים "לא כך צריך להכריע אלופה".
אני מבין למה אנשים אומרים "זו שיטה שמעקרת את הכיף שבפלייאוף".

למיטב הבנתי, כשאנחנו מדברים על ספורט, כל עוד התנאים קבועים וידועים, כל תוצאה שלהם תהיה ספורטיבית, בתנאי שכל הצדדים שומרים עליהם, ושהתוצאות נקבעות על המגרש ולא בהתחשבנות כזו או אחרת.

שיהיה פיינלפור, שיהיה מרץ מדנס, שיהיה פלייאוף, שיהיה עונה סדירה וזהו. מה לא ספורטיבי או יותר ספורטיבי או פחות ספורטיבי בכל אחת מהשיטות האלה, בהתעלם מגעיית הקוזק הנגזל של אוהדי מכבי?

בר שושני 22 במאי 2011

שמישהו יסביר לי, פעם אחת ולתמיד, מה "לא ספורטיבי" בפיינלפור.

אני מבין למה אנשים אומרים "לא כך צריך להכריע אלופה".
אני מבין למה אנשים אומרים "זו שיטה שמעקרת את הכיף שבפלייאוף".

למיטב הבנתי, כשאנחנו מדברים על ספורט, כל עוד התנאים קבועים וידועים והם עצמם ספורטיבים (כלומר, שההכרעות מתקבלות על המגרש ולא בהתחשבנות כזו או אחרת), כל תוצאה שלהם תהיה ספורטיבית, בתנאי שכל הצדדים שומרים עליהם.

שיהיה פיינלפור, שיהיה מרץ מדנס, שיהיה פלייאוף, שיהיה עונה סדירה וזהו. מה לא ספורטיבי או יותר ספורטיבי או פחות ספורטיבי בכל אחת מהשיטות האלה, בהתעלם מגעיית הקוזק הנגזל של אוהדי מכבי?

ברוך קרמר 22 במאי 2011

הסיפור עם היורוליג הוא אבי-אבות הטומאה.
ההופעה ההירואית של גליל השנה בטרום המוקדמות היא התשובה לכל אותם המלעיזים כנגד מכבי.
רק על מנת להזכיר לכל אותם המלעיזים כי כשניתנה האפשרות לי"ם לשחק ביורולייג הם קיבלו פיק בירכיים והשתמשו בתירוצים מעליבים כמו האולם שלא קיים וכד'.
בלי מכבי היה כדורסל בישראל וזה שקר להגיד אחרת, אבל הוא לא היה שונה מהכדורמים והכדורעף.
זה מה שאתם רוצים??

דורפן 22 במאי 2011

ברוך קרמר – היום התברר שלאנגליה יהיו שתי נציגות מהליגה השניה בגביע אופ"א שנה הבאה. לעומת זאת ליברפול לא תהיה למרות השיפור הגדול שלה. נראה לך הגיוני לשלול את ההשתתפות של בלקפול או בירמינגהאם בגלל שהן קבוצות לא טובות – אחרי שהשיגו בזיעה את המקום שלהן?

ברוך קרמר 22 במאי 2011

בדיוק מה שטענתי.
1. אף אחד לא שלל את מקומה של גליל ביורוליג, ולכן זאת טענה לא רלוונטית.
2. והאם אתה מעלה על דעתך שבלקפול או ברמינגאהם יוותרו על הופעה בליגה האירופאית, כמו שעשתה הפועל ירושלים? כך שההשוואה אינה סימטרית.

בר שושני 23 במאי 2011

הויתור של הפועל ירושלים על היורוליג היה צעד סופר-נכון. ההשוואה למצב של ברמינגהאם היא אווילית לחלוטין, מהסיבה הפשוטה שאם בלקפול מגיעה לגביע אירופה בשנה X, יש לה סיכוי סביר לעשות את זה בשנה X+1 (לפחות, אין שום מניעה שהיא תגיע לשם בעונה שאחר כך, אם היא תעשה עונה טובה בליגה).

אם הפועל ירושלים היתה בוחרת להגיע באותה שנה ליורוליג, ומגיעה לפיינלפור, היא לא היתה משחקת שם בעונה שאחר כך, גם אם היא היתה זוכה באליפות בהפרש של 400 נקודות.

אירופה היא הדרך לתקוע יתד בליגה של הגדולות ביותר. אבל זה לא נעשה בשיטת "זבנג וגמרנו", כשמגיעים פעם אחת ליורוליג וזהו. חייבים המשכיות. אבי אבות הטומאה בפיינלפור המשוקץ הזה הוא לא בחוסר הספורטיביות כביכול שלו, אלא בעובדה שהוא נתן גושפקנה והסכמה של הליגה לשריון של מכבי כנציגה של הליגה באירופה.

להזכירך, נציגה שנייה של ישראל ביורוליג יש רק מהשנה-שנתיים האחרונות. לפני כן, רוב הדיבורים של האנשים מסביב היו ששמעון מזרחי… פועל לפסול הקצאה נוספת של מקום ביורליג לישראל. האיש אמנם חתן פרס ישראל (פחחחחח), אבל גם הוא יודע על איזה צד מרוחה החמאה.

בעעעעע.

בר שושני 23 במאי 2011

ב"פיינלפור" הכוונה לפיינלפור היורוליג אותה שנה.

צור שפי 23 במאי 2011

הפיינל פור מטומטם והשיריון של מכבי ביורוליג מטומטם לא פחות

oz 23 במאי 2011

טוב זה נאמר כבר לפניי אבל אני חייב לחזור:
אתה קוזק נגזל ובכיין. הפיינל פור שיטה מטומטת אבל ספורטיבית – היא לא נותנת יתרון לאף קבוצה.
מה לגבי כל אליפויות אירופה של מכבי – לא צריכים לשים איזה כוכבית קטנטנה גם עליהן ?

תודה על ההצעה שלך עבור כל הכללים החדשים. אני מציע להוסיף כמה כללים אחרים:

1. הפיינל פור לא יהיה כל שנה בבית של מכבי אלא בבית של שמעון מזרחי – הוא יחליט מי משתתף ומה הם הכללים.

2. מכבי לא תקבל מיליונים בכל שנה רק מאגרת הטלוויזיה (כן, אני יודע את זה הפסיקו), אלא 10% ממס ההכנסה על כל אזרח ישראלי

3. למכבי לא יהיה מובטח בכל שנה רק להשתתף ביורוליג, (גם אם הם מקום אחרון ויורדים ליגה) אלא יהיה מובטח לה להשתתף בפיינל פור ולזכות באליפות היורוליג בתוצאה עליה יחליט שמעון מזרחי

4. במשחקים חשובים, מכבי תהיה רשאית להשתמש בשישה אנשים. האדם השישי לא חייב להיות שחקן, אלא ייבחר על פי שיקולי של מכבי – הוא יכול להיות שופט אשר יתעלם או לא ירחיק על מהלומות מכוונות משחקני מכבי, או אפסנאי שיחזיק את שחקני הקבוצות אחרות על מנת לעכב את המשחק שלהם ולמנוע מהם לקלוע סלים

5. על מנת להבטיח את עתידם הכלכלי, כל שחקן מאמן, מנהל או שופט בליגה יחוייב להפקיד 50% משכרו בבנק פרטי המנוהל על ידי אחד מאנשי מכבי. זה יוודא כי הוא חופשי מדאגות ולחצים ולעולם לא יטעה לטובת מכבי. בנוסף, כדי להגביר את המוטיבציה והתחרויות, לשחקנים הטובים ביותר בליגה יובטח חוזה במכבי לשנה הבאה כולל אספקת פיצה חינם בעודם משחקים בקבוצה אחרת

עדי 24 במאי 2011

בינגו

טל בן יהודה 23 במאי 2011

לפני שאתייחס לנושא ה"שיריון" שעלה כאן, אני רק אגיד ש-Oz, ממש הצחקת אותי (לא בציניות, ברצינות – מצאתי את עצמי צוחק מול ההצעות שלך), שאפו!

עכשיו לעניין השיריון, נכון שאני אוהד מכבי – וקשה לי להיות אובייקטיבי – אבל אני אנסה:
אני חושב שנושא השריון ביורוליג (של מכבי וקבוצות נוספות מאירופה להזכירכם) הוא צעד טבעי והגיוני במציאות הכלכלית הספורטיבית של היום. אין מכחיש שהמצב של כדורסל אירופאי לא מזהיר, ויול"ב חייב מבחינתו להבטיח שקבוצות מסוימות, בעלות אמצעים ואוהדים – שמושכים רייטינג, יהיו בליגה הזו כל שנה. כשברור לכל שספורט כיום זה קודם כל ביזנס(ואל תשכחו את זה!), איני רואה בכך פסול.

בנוסף, אני לא חושב שאנחנו רחוקים מהיום שקבוצות כמו ברצלונה, ריאל מדריד וקבוצות אירופאיות בכירות נוספות יקבלו שריון לצ'מפיונס ליג. שוב, איני רואה פסול בכך, מדובר בהכרח של הכדורגל האירופאי מבחינה עסקית – שכן אופ"א חייבת קבוצות שמושכות רייטינג ברחבי העולם. אני, כאוהד מזדמן של הצ'מפיונס, אראה משחק אם מנצ'סטר, ברצלונה או מילאן משחקות, לא פורטו או בנפיקה. זה מהות הביזנס.

אם אני לא טועה, דובר כבר על סוג של "ליגת על אירופאית" בעבר, לא? אני באמת לא מבין גדול בכדורגל – כמו המון כותבים ומגיבים כאן אבל אני חושב שהשריון בצ'מפיונס הוא עניין של זמן. אני טועה?

תומר חרוב 23 במאי 2011

הכרח כלכלי- אולי (אפשר להתווכח על זה). ספורטיבי-לא. אולי גם הפיינל פור הוא הכרח כלכלי?
ליברפול ויובה לא ישחקו בצ'מפיונס בעונה הבאה וזו השנה השנייה ברציפות- העולם לא התמוטט.

גיא זהר 23 במאי 2011

שתי הערות: מי שרוצה להיות צדיק אז גם סדרות זה לא ממש ספורטיבי: ספרו לברצלונה ששלטה בשנה שעברה ללא עוררין והפסידה אליפות לקאחה.
השריון הוא לא במו"מ בין קופל למזרחי אלא נקבע ע"י היורוליג בהחלטה ספורטיבית. החוק הרוסי המגוכח הוא הפשרה שמאפשרת למכבי להחזיק כמות זרים אסטרונומית (והתמיכה של בלאט בחוק הזה מעידה יותר מכל על ההתקרנפות שלו).

בנצור 23 במאי 2011

בר, התנאים של הקבוצות שמגיעות לפיינל פור לא שווים, קבוצה אחת משחקת באולם הביתי שלה.

ג'ון מקינטייר 23 במאי 2011

הכרח כלכלי? אולי אני נאיבי, אבל בזה הרגע הרגת את כל הקטע שבספורט – את האנדרדוג המפתיע והשארת את את הספורט לטרמפיסטים.

בר שושני 23 במאי 2011

בנצור, עזוב את זה. הקהל מתחלק 50-50 והרי בסופו של דבר איזושהיא קבוצה תשחק את משחק האליפות מול הקהל שלה – גם אם מדובר בסדרות.

נו, להגיד שהשריון של מכבי הוא הכרח או מתקבל על הדעת או סביר ולקרוא לפיינלפור לא ספורטיבי זה כבר באמת מעבר ליכולות הדיסוננס-קוגניטיביות שלי. כה לחי.

אדם 24 במאי 2011

גם הגרלה זו שיטה ספורטיבית, הסיכויים שווים לכולם..

דביר 24 במאי 2011

שהרסו את אוסישקין היה מיעוט קולני שדרש להשאיר את החורבה על תילה.
בתגובה אמר חולדאי: זה לא יותר ממיעוט קולני..

גם כאן מי שכועס וצועק ומתנהג כמו רדוף אלו לא יותר מרדופים מתוסכלים…

הקיזוז וגם הפיינל פור הם פיתרון יצרתי למוצר דפוק.
הכדורגל והכדורסל בישראל הם לא הכדורגל והכדורסל שמשוחקים בשאר מקומות עם ציוויליזיה בעולם וכן צריך לכך פיתרון יצרתי.

במום להגיד לא ולא ולא תגידו מה כן יכול להיות בסדר.

למרות שאני מכביסט בכל רמ"ח אבריי הפיינל פור והקיזוז גם אם אינם טהורים עושים את העבודה ומשאירים את המתח עד לרגע האחרון.

ג'יימס 24 במאי 2011

בקשר לשיריון המקום של מכבי ביורוליג, רבים משווים את היורוליג לצ'מפיונס-ליג, אבל זאת טעות די קריטית.

נסתכל לרגע על הכדורגל:
האיגוד השולט בכדורגל הוא פיפ"א, ובאירופה, תת הארגון נקרא וופ"א. הצ'מפינוס-ליג הוא טורניר שמאורגן ע"י וופ"א
וכל קבוצה מהמדינות המשתייכות לוופ"א יכולות להעפיל אליו. היזכרו לרגע מול מי התמודדו קבוצות כמו מכבי חיפה והפועל תל-אביב במסגרת המוקדמות, קבוצות ממדינות שהם לא אריות הכדורגל כמו פינלנד וקזחסטן.
לצ'מפיונס-ליג יש תנאים מאוד ברורים לגבי ההעפלה, אם זה לגבי ההעפלה האוטומטית ואם זה לגבי ההעפלה דרך המוקדמות (נעזוב לרגע שהתנאים האלו שונו בעידודו של פלאטיני וישונו עוד קצת בגלל הפייר-פליי הפיננסי).

נחזור כרגע לכדורסל:
האיגוד השולט בכדורסל הוא פיב"א, ובאירופה, תת הארגון נקרא פיב"א אירופה.
בשונה מהכדורגל, טורניר היורוליג אינו נערך ע"י פיב"א אירופה, שהיא הענף האירופאי של פיב"א, אלא ע"י קבוצת יול"ב.
יול"ב היא קבוצה סגורה של מדינות שבה חברות כרגע רק 16 מתוך 49 המדינות ששיכות לפיב"א אירופה.
קבוצת יול"ב רשאית לשנות את חוקי ההעפלה לטורניר היורוליג ככל העולה על רוחה, וקבוצות ממדינות שאינן משתייכות לקבוצה לא יוכלו לשחק בטורניר.
הטורנירים הרשמיים של פיב"א אירופה הם היורוקאפ והיורוצ'לנג'.

לעניין הטור עצמו:
אני חושב שמזכירים את זה בכל טור של טל בן-יהודה, אבל כנראה שיש צורך להזכיר את זה שוב.
הליגה אינה שיוויונית, וכנראה שלא היתה שיוויונית מעולם. הכספים שמכבי ת"א קיבלו מהערוץ הראשון (ובעצם מהמדינה) ייצבו אותה כלכלית והעלו אותה לרמה שהיא הרבה מעל תקציבי הקבוצות האחרות.
כל עוד לא נוהגים תקרת שכר, למכבי יתרון גדול בנושא משכורות השחקנים ושכירת מתקני אימון ואולמות טובים ומאובזרים יותר (היכל נוקיה). אם נזכר לרגע בטענות טל בן-יהודה יקפצו לראש המילים "יתרון לא ספורטיבי".

הפיינל-פור נקבע לפני תחילת העונה, ולכל המתנגדים היתה אפשרות להביע את דעתם ולפעול בהתאם לצו מצפונם הספורטיבי. עד כמה שידוע לי, כל הקבוצות קיבלו את ההחלטה והליגה החלה את העונה הנוכחית.

בפיינל-פור הסיכויים לזכיה, באופן תיאורטי, שווים לכל ארבעת הקבוצות, אבל אסור לשכוח שההעפלה עצמה לפיינל-פור אינה נעשת באופן שווה, וקיימת חשיבות למיקום הקבוצה בתום העונה הסדירה. קבוצה שתסיים במקום גבוה תקבל יריב קל יותר (לכאורה) שסיים את העונה במרכז הנמוך של הטבלה.

מכבי ת"א "מאיימים" על מנהלת הליגה בעזיבה ומעבר לליגה האדריאטית, אבל כדאי להזכיר שגם שם הליגה נוהגת באופן לא ספורטיבי ומסיימת את העונה בפיינל-פור.

לגבי ה"כוכבית" על האליפויות שהושגו בפיינל-פור:
בעונת 2000-1 פוצל הטורניר האירופי לשני טורנירים, מכבי ת"א בחרה להשתתף במפעל שננטש בתום אותה עונה וחזרה ליורוליג בעונה לאחר מכן. האם גם לתואר זה אתה מתייחס עם כוכבית? האם אתה אומר שלמכבי יש 4 אליפויות אירופה ואחת עם כוכבית או חמש אליפויות אירופה?

בר שושני 24 במאי 2011

אדם, בהגרלה התוצאה לא נקבעת "על המגרש".

Comments closed