מה הוא מחפש בחיפה – מידן כצנלסון

מה בדיוק מחפש ג'ף רוזן במכבי חיפה כדורסל. מידן כצנלסון מנסה להסביר.

 

ruzi

 

זהו לא סוד שג'ף רוזן, הבעלים היהודי העשיר של מכבי חיפה סל, מנסה לעורר את התלהבותם וסקרנותם של יהודים רבים בארצות הברית. הוא גם מצליח לעורר את סקרנותי לפחות וגורם לי לעקוב אחר הקבוצה.

 מהלכיו בשנים האחרונות, כמו הבאת שחקנים מעוררי מחלוקת כדוגמת קווינטל וודס, שבעברו היה פוטנציאל NBA ענק אך היה גם עבריין בארצות הברית בעקבות שימוש במריחואנה במהלך סדרת גמר וארגון

קרבות כלבים. יש האומרים כי השחקן לא הצליח להגיע לאן שכולם חזו בעקבות הפרשות הללו.

וודס נדד לאחר מכן לאירופה, הצליח בסופוט שהפכה לפורוקום גדיניה והיה לשחקן יורוליג מוביל. החתמתו בחיפה לפני כשנה וחצי עוררה סערה אצל יהודי ארצות הברית, כמו שרוזן רצה.

*

 רוזן הביא גם את ברני פיין, איש כדורסל מוערך מאוד בארצות הברית ומינה אותו לתפקיד היועץ המקצועי של הקבוצה. גם כאן, הדבר תפס כותרות יפות והכה גלים ברחוב היהודי בארצות הברית. פיין כאמור,

מוכר ומוערך מאוד בארצות הברית אך נושא כתם מפוקפק על הקריירה המדהימה שלו כעוזר מאמן. פיין היה חשוד בהטרדה מינית בעת שמונה לתפקידו.

 בעונה שעברה הביא רוזן גם את השחקן הבעייתי, קרלוס פאוול שהגיע לחיפה מקבוצה איראנית שנחשב לשחקן אלים ואחד שקשה לאמן אותו. בתקופתו בישראל הוא הספיק לנהוג תחת השפעת אלכוהול ולהתעמת עם אבי בן שימול. רוזן הביא באותה עונה גם את שון וויליאמס שנחשב לפוטנציאל ענק אך יחד עם זאת, גם לשחקן בעל אופי בעייתי.

 לא סתם המיליונר החליט להביא שחקנים ואנשי צוות כאלו, גם מוכרים (גם בשל אופיים) וגם אנשי כדורסל מקצוענים, בין אם זה שחקן ובין אם זה חבר הנהלה. לרוזן מטרה ברורה והיא להיות מוכר ואהוד על ידי היהודים בארצות הברית, ולא רק על ידם. הקבוצה היא חלק ממסע השיווק העצמי שלו, אין ספק שזה עובד.

*

 ג'ף הביא הקיץ למכבי חיפה את המאמן עשיר הניסיון, בראד גרינברג, לשעבר ג'נרל מנג'ר של פידלפליה, האיש שהביא לסיקרס את אלן אייברסון ב-96, ועוזר מאמן הקליפרס. גם עניין זה גרם לגלים והדים חזקים ברחבי ארצות הברית ולא רק אצל היהודים כאן, אלא גם אצל כל חובבי הכדורסל בארצות הברית ומי כמו רוזן יודע שיש רבים כאלו.

 רוזן הביא הקיץ גם את דונטה סמית' שמוכר על ידי חובבי הנבא בארצות הברית, פט קלאתס מפאנתנייקוס הגיע, ופתאום בחיפה יש קבוצה חזקה עם שמות מוכחים.

 לא סתם מביא רוזן מדי שנה יותר שחקנים אמריקאיים מישראלים, הוא רוצה שהקבוצה שלו תהיה קבוצה אמריקאית, כמו שהייתה בעונתה הראשונה בליגת העל בשנת 2008 כשדורון פרקינס ודבון ג'פרסון שיחקו והרעידו את הרוממה. אז קראו לקבוצה "מכבי חיפה היט" (בשל חיבתו לקבוצה ממיאמי), מה שנתן לקבוצה גוון אמריקני.

ישנם שידורים של הקבוצה מאז 2008 אותם פירשן עד לא מזמן שימי ריגר יחד עם שדרן אמריקאי מטעם רוזן. הקבוצה זוכה ליחסי ציבור לוהטים בארצות הברית, קצת יותר מדי לטעמי.

 בנוסף לפעולות הקודמות שציינתי שאותן נקט רוזן, הוא גם מארגן מדי קיץ מחנה אימונים בארצות הברית ליהודים אמריקנים ובוחן את כל המשתתפים, אשר חלקם גם מצטרפים לקבוצה. בנוסף, רוזן מארגן מחנה אימונים לקבוצה (גם כן בארה"ב), מטרת המחנה היא גיבוש הסגל והצוות המקצועי ואיך לא, שיווק ועוד פעם שיווק.

 במחנה רוזן מסדר לחיפאים משחקים מול קבוצות נבא. ב-2010 היו אלה ניו ג'רזי נטס (כיום ברוקלין) ובקיץ האחרון היו אלה גולדן סטייט ווריוס (חיפה כמעט ניצחה) ומינסוטה טימברוולבס ובכך משדרג רוזן את פירסומו באמריקה וגם כאן, בישראל.

*

בנוסף, מסדר ג'ף לעצמו ראיונות לתוכניות טלוויזיה אמריקניות, נפגש עם אנשי כדורסל משפיעים בארצות הברית ומקדם קשרים בינו לבינם.

גם השיפוץ ברוממה היה חלק מהפרויקט השלם שלו, רוזן הפך את האולם לטי די גארדן בבוסטון וכך הפך את רוממה למבצר של הקבוצה החיפאית שאכן מצליחה יפה במשחקי הבית שלה בליגה העונה.

 מיד כשהתאפשר לו, רשם רוזן את הקבוצה למסגרת אירופית, זה קרה בשנת 2010 כשרשם את הקבוצה הכושלת של אז ליורוצ'לנג' שם נחלה הקבוצה הדחה מוקדמת למרות משחקים מול קבוצות ברמה נמוכה.

 המטרה הבאה של רוזן היא לזכות באליפות עם מכבי חיפה ולהעפיל  יחד איתה ליורוליג. זוהי המטרה האמיתית של רוזן, זה הדבר שיקנה לו חותם סופי בדרך להכרה בארצות הברית ובעולם כולו. לא סתם בנה רוזן קבוצה של כוכבים בחיפה העונה.

 רוזן רוצה יורוליג! ויפה שעה אחת קודם. חשוב לי לציין שבמהלך העונה הזו, המוצלחת מאוד מבחינת הקבוצה, רוזן לא הגיע אפילו למשחק אחד, שלא כמו שהיה בתחילת עידן רוזן במכבי חיפה.

רוזן מתכנן להגיע בקרוב לישראל ולהביט מקרוב בחבורת השחקנים שלהם הוא משלם.

 מה שבטוח, בשיקאגו, אילינוי, ג'ף רוזן כבר מוכר.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

אנדרייטד - יוחאי שטנצלר
האיום

19 Comments

הופמן 20 במאי 2013

מעניין, תודה. יש לזכור גם למה רוזן בקושי היה השנה בארץ – פרשת החוזים הכפולים.

מידן כצנלסון 21 במאי 2013

אתה צודק, זו הייתה טעות שלי.

קיש 20 במאי 2013

אז מה הוא בעצם רוצה? רק פרסום בארה"ב? או שהוא רוצה יום אחד לקחת קבוצה בנ.ב.א.? הוא יכול בכלל? כלכלית אני מתכוון…?
על פניו זה פרויקט יפה מאוד, שאם באמת יקבל את הסיכוי להתפתח (יורוליג) מקצועית יכול לשנות סוף סוף את הכדורסל בארץ.
אני זוכר שהוא היה במשחקים בפלייאוף של העלייה לליגת העל… אי אפשר להגיד שהאיש לא בעניין.

יי 20 במאי 2013

עדיין לא הבנתי מה הוא מחפש בחיפה, וקראתי את הכתבה פעמיים ליתר ביטחון. מה הפואנטה?

jo 20 במאי 2013

what's so difficult? He is a Zionist. Maybe it's just that I live abroad now, but it seems that some in Israel forget how much the Jewish state is important for Jews in the world.

Same goes with Mitch in Maccabi. Zionism, plain and simple
They think they can make the country better through sports and they are willing to spend a lot of money on the idea

מידן כצנלסון 21 במאי 2013

הפואנטה היא לספר את סיפורו של רוזן, דרך העין של יהודי, תושב ארצות הברית.
מה הוא רואה משם, בשביל מה כל הכותרות שעושה רוזן וכו'… וכמובן על המטרה הגדולה
שהיא היורוליג. ואני מקווה שחיפה תגיע ליורוליג

אלכס 20 במאי 2013

לי יש תיאוריה אחרת:

מה שרוזן מחפש בחיפה זה כסף. מועדון קטן ללא שווי, בעיר גדולה ללא מועדון מתחרה, עם אולם שיש תוכניות לשפץ כבר עשור. זה מה שהוא קנה.
שחקנים עם בעיות התנהגות מהווים כשל שוק (בתנאי שהוא ידע איך להתמודד איתם), ואם מיישרים אותם חזרה יש שם פוטנציאל רווח עצום.
כמובן שלהגיע ליורוליג זה מעולה – מכסה קצת הפסדים, אבל זו מקפצה מצויינת לשחקנים לקבוצות עם הרבה יותר כסף בכיס. וכוח משיכה לקבוצה (ששוב נותן יתרון במשא ומתן על חוזים).
המחנאות אימונים בארה"ב זה לצורך גיוס כ"א – מי ילך לקבוצה שאף אחד לא שמע עליה? במיוחד שיהודים יכולם לעשות עלייה.

כמובן שנראה לי שהאגו מעורב פה ופרסום ויח"צ הם חלק נוסף מהמשוואה. אולי כי הוא רוצה להיכנס למשהו אחר שקשור לכדורסל (שותף במיאמי מישהו?) ורוצה להראות שהוא שייך לבראנז'ה, אולי כי הוא רוצה את ההכרה לכשעצמה.

רוזן עושה הרבה צעדים שלא מסתדרים לי עם מגלומן – טיפוח תשתיות של קבוצה. מבחינתי, שיעשה רווח נאה, לבריאות, רק שישאר עוד קצת. הכדורסל (לדעתי) זקוק לעוד כמה מועדונים מסודרים (יאללה, מתי תור חולון, ירושליים… שתיהיה פה ליגה איכותית ותרבות ספורט).

מידן כצנלסון 21 במאי 2013

לא חושב שיש פה חשיבה של יישור השחקנים הבעיתיים והכנסת רווח.
לא רואה איפה אפשר פה להרוויח, הרי כל פעם שחיפה עשתה כשהביאה
שחקנים בעיתיים, היא נכשלה.

קובי 20 במאי 2013

ממש לא אהבתי את הכתבה!!!! למה תמיד לחשוב שלילי???

מבחינה מקצועית גרידא כל האנשים שהוא הביא הם אנשי מקצוע סופר מעולים. שאילוליי הפרשיות האלו לא היו בכלל פוזלים לכיוון ארץ הקודש.

ועוד דבר- לרוזן כאמריקאי מן הסתם יותר נוח לעבוד עם אמריקאים. ולא עם ישראלים חפרים ונצלנים שאחרי כל פיפס קטן רצים ללכלך בתקשורת!!!!

ואם בכל זאת אתם מנסים למצוא בעלי קבוצות בעייתים. הכתובת היא בכדורגל : רמון- ופרשת הנשיקה. גאידמק- ועיסקאות הנשק האפלות. שירצקי- משפיל המאמנים. פרוספר אזגי- הערס. טביב- וסחר העבדים ההההשחקנים….בקיצור תלכו לאנשים שבאמת מושחתים ולא לחבר'ה הטובים!!

בכל אופן אם כבר מדברים על רוזן. המשימה הבאה שלו היא העמדת קבוצה יותר חזקה. אז זה מה שהייתי מציע לו :
1.רוט. ניסים.
2.דייסון. יבזורי.
3.דונטה. רייס.
4.דאנקן. רייט. שולדבראנד.
5.האסל. צ'וברביץ'. קרייסברג [מהעתודה].

מקל וקלאת'ס בטוח ילכו בכסף ממש גבוה. ככה שאין טעם לקוות סתם. בנוסף- בגלל שבעונה הבאה יהיה חוק רוסי עם חמישה זרים. אז שווה ללכת על סגל שיכלול בתוכו חמישה זרים. זה קבוצה ששווה פיינל פור יורוקאפ לפחות!!!!

מידן כצנלסון 21 במאי 2013

היי,
תראה, אני לא חושב שלילי. אני רוצה תכלס מה קורה פה, רוזן מחפש פרסום ודיבורים
בארצות הברית. לא יודע למה בדרך הזו דווקא. כל הדברים שציינתי בכתבה מסיקים מסקנה
חד משמעמית והיא המסר שאני ניסיתי להעביר בכתבה הזו.

עומר אשל 20 במאי 2013

תיקון טעות : גף היה במספר משחקים בתחילת העונה ברוממה.אם אני זוכר נכון בשני הראשונים. עזב עם תחילת החקירות ולא חזר

מידן כצנלסון 21 במאי 2013

אתה צודק, מצטער. טעות שלי.
אגב, אם אני לא טועה, דיברנו בפייסבוק כמה פעמים?

MOBY 21 במאי 2013

אם רוזן רוצה להיות מפורסם בארה"ב יש דרכים יותר פשוטות. אבל אם הוא רוצה לתקוע יתד מכבי חיפה הייתה והינה השקעה נבונה. אחרי שעזבנו את נשר יש לנו בית למופת (לא מבין למה לא פותחים את כל דוכני המזון בהפסקות עוד לא ירד האסימון שלקוח עצבני הוא לקוח פחות בזבזני). ויש פוטנציאל ל 5000 אוהדים. לא מבין איפה כולם. אולי עונה אירופית טובה מול נציגות נורמליות תעלה את מספר האוהדים.
מה שמוזר זה שחלק מהיציעים סולד אאוט לפני שהמשחק מתחיל וריקים מאדם כשהוא מתחיל.

מידן כצנלסון 21 במאי 2013

מסכים בכל מילה. למה בחר דווקא בחיפה? כנראה כדי לגרום ליהודי ארצות הברית
להעריך אותו כשאני חושב על זה.
הוא ציוני, איזה ספק אבל גם חובב יחסי ציבור בצורה המובהקת ביותר.
אולי גם פרשת החוזים הכפולים הינה חלק מהמסע הזה?

אנונימי 21 במאי 2013

מידן חולה עליך כפרה!

מידן כצנלסון 21 במאי 2013

חחחח תודה רבה, מי זה?

אלון רייכמן 22 במאי 2013

מידן, ברכות על הטור. ג'ף רוזן אכן טיפוס מעניין ששווה להרחיב עליו.

מה שכן, יש לך כמה אי דיוקים צורמים:

1. קינטל וודס הכיע לחיפה אחרי ששיחק בסופוט הפולנית (בשתי קדנציות שונות) ולא המשיך לסופוט אחרי מכבי חיפה. אחרי שנחתך מחיפה הוא הספיק לשחק בדנייפרו האוקראינית וכעת הוא משחק בלאגון מהליגה השנייה בספרד.

2. ג'ף רוזן כן נכח במספר משחקים של חיפה בתחילת העונה (והתחפף כשהחלה חקירת החוזים הכפולים).

3. בעונה שבה חיפה השתתפה ביורוצ'אלנג' היא לא הודחה בסיבוב הראשון. למעשה, למרות כמה הפסדים מביכים בשלב הראשון – הירוקים אכן העפילו שלב: http://www.nrg.co.il/online/3/ART2/191/795.html

שווה לבדוק עובדות ולא לכתוב על סמך הזיכרון מהראש…

מבקר המדינה 24 במאי 2013

מה הוא מחפש בחיפה? להקים סוכנות שחקנים במסווה של קבוצת כדורסל, זה מה.

אחד שמבין 11 באוקטובר 2013

קתבה מעולה מידן, אוהבים אותך!

Comments closed