היסטוריה בהתהוות (דנה דר, מיאמי)

האווירה אצל ההיט קלילה יותר

1
לא משנה מה תהיה התוצאה, הסדרה הזאת כבר נכנסה לפתנאון של סדרות הגמר הטובות ומשחק מספר 6 כבר נחשב לקלאסיקה. כל מי שנכח במגרש אתמול הרגיש שהיה עד למשהו מיוחד. סדרה עם כלכך הרבה תהפוכות, שינוי מומנטומים, כוכבים שמספקים את הסחורה וכוכבים שמאכזבים, אוהדים שעוזבים כשהכל נראה אבוד ואז מנסים לחזור כששומעים שיש הארכה.

ועדיין, הכל פתוח לקראת משחק מספר שבע. אם היה מדובר בכל קבוצה אחרת אז אפשר היה להגיד שההפסד הקורע של סן אנטוניו שבר אותם סופית ואין סיכוי שיתאוששו לקראת המשחק המכריע. אבל, כן מדובר בספרס, קבוצה שיש לה חוזק מנטלי ולכן עוד מוקדם מדי להספיד.

אחרי המשחק אתמול כולם נראו שבורים עד כדי כך שמנו ג'ינובילי הודה שכל מה שרוצה זה ללכת לחדר ולהתכרבל במיטה. אבל היום הדברים נראו אחרת. למרות שהודה שהיה זקוק לעזרה כדי להירדם, בסוף הצליח והיום כולם דיברו על כך שיש עוד הזדמנות ולכן חייבים לעשות הכל כדי לשחק יותר טוב. למרות השאלות על חוסן מנטלי, בקבוצה התעקשו לדבר גם כדורסל.

הרבה ביקורת הופנתה כלפי גרג פופוביץ שהוציא את דנקן מההרכב בדקות הסיום. כתוצאה מכך כריס בוש לקח את ריבאונד ההתקפה הקריטי שהוביל לאסיסט לריי אלן ושליחת המשחק להארכה. היום פופוביץ הסביר ברוגע שזאת הייתה ההחלטה הנכונה ושהכניס את בוריס דיאו כי הוא זריז יותר ויכול לעשות את הסוויץ על קשת השלוש. "שלחנו שני שחקנים שילכו על לברון ולא עשו את הסוויץ על בוש, לכן הגיע לריבאונד. אין לזה קשר לדנקן" אמר היום פופ בנחישות. גם דנקן הסכים שכך שיחקו כל העונה "זה הצליח לנו כל העונה ואם זה יקרה שוב, פופ יקבל את אותה ההחלטה".
2

שחקני הספרס מאמינים כי למרות ההפסד הכואב, עדיין יש להם מה לתת ושהעובדה שלא שיחקו את המשחק הטוב שלהם והיו רחוקים רק 5.2 שניות מנצחון, גורמת להם לא לאבד אמונה. מנו ג'ינובילי שקבע שיא אישי שלילי של שמונה איבודים אמר "הייתי איטי והססני – מחר אהיה יצירתי יותר, אמנם קיבלנו מכה קשה אבל יש לנו הזדמנות נוספת". גם פארקר וגרין לא הבריקו. גרין הודה שהשמירה של ווייד עליו הקשתה ולכן סיים עם רק 1 מ-7 מהשדה (ועם 1 מ-5 מהשלוש). השמירה עליו הייתה אמורה לאפשר לפארקר לקלוע יותר אבל גם הוא לא הצליח להוות איום התקפי, במיוחד כשלברון עשה עליו עבודת הגנה מצוינת. העובדה שבלי תפוקה אמיתית מהגארדים, בכל זאת היו הרחק נגיעה מאליפות, נותנת להם סיבה לאופטימיות, אופטימיות מלווה בנחישות שהורגשה היום באימון.

הם לא מתכוונים לשנות אסטרטגיה, ימשיכו להגן בכל הכח על לברון ג'יימס ולקוות שהוא יעייף את עצמו. גם כלפי לברון הופנתה ביקורת הבוקר. באמצע הרבע האחרון, ראינו את לברון שכולם חיכו לו כל הסדרה. הוא העיף את הסרט מראשו ונכנס למוד התקפי כאשר הוא מסיים את הרבע האחרון וההארכה עם 18 נקודות. "הוא לא יכול לעשות הכל במשך ארבעה רבעים" אמר עליו ווייד "לכן יש קבוצה מאחוריו. דרושה המון אנרגיה לשחק ככה". לברון עצמו הודה שברבע האחרון זה היה הוא זה שביקש את פסקי הזמן כדי לעצור לרגע ולקחת נשימה כדי לתת את כל מה שיש לו.

אותו סרט זיעה שעף מראשו והיווה נקודת תפנית במשחק שלו תפס היום במה מרכזית. לברון סיפר בבדיחות כי בפעם האחרונה ששיחק ללא סרט היה במשחק קדם עונה נגד דטרויט בעונת הרוקי שלו "לא שיחקתי טוב, לא אהבתי את זה" ומאז, תמיד שם את הסרט. בוש ווייד גם צחקו על עניין הסרט "מעולם לא ראיתי אותו במשחק בלי הסרט על הראש. זה היה מבלבל, לרגע חשבתי, מה קורה פה…" אמר וייד, "הוא היה מוריד את החולצה אם זה מה שהיה צריך." ועדיין, כנראה נראה את הסרט על ראשו ביום חמישי "אתחיל כך את המשחק" התבדח,"יש לי אמונות תפלות."

האוירה אצל ההיט הייתה קלילה, אולי גם כי הם מודעים לעובדה שעברו 35 שנים מאז שקבוצת בית הפסידה משחק מספר שבע בסדרת גמר. העובדה שראו את הגביע כבר מגיע לפרקט ואת אנשי האבטחה מכינים את טקס הנצחון ואז נסוגים מכל ההכנות מביא להם תחושת בטחון. "קיבלנו הזדמנות שניה לחיים, והפעם לא נכנע" אמר בוש. שחקני הספרס טוענים שבכלל לא ראו את ההכנות אבל הרגישו את הנצחון בידיים. "לא מדובר במה שהוביל אותנו לכאן" אמר דאנקן "מדבור במה נעשה במשחק המכריע".

כולם נרגשים ומבינים את גודל המעמד של משחק אחד שמכריע אליפות. לברון, שידוע כאחד שמודע למעמדו בהסטוריה של המשחק אמר "אין הרבה שחקנים שזכו באליפות שנתיים ברציפות. אני רוצה להיחשב כאחד הטובים שאי פעם שיחקו ואני רוצה שהקבוצה הזאת תיזכר כאחת הטובות. ומחר יש לנו ההזדמנות לעשות זאת". בכל מקרה משחק שבע יהווה הסטוריה – או שנראה את סן אנטוניו זוכה באליפות במשחק חוץ, או שנראה את מיאמי זוכה באליפות שניה ברציפות, כבוד ששמור למעט מאוד קבוצות.
3

Havlicek stole the ball
פרידה מאלירן (איה שורק)

3 Comments

גיל 20 ביוני 2013

הקטע עם האוהדים הזוי לחלוטין והיו צריכים אפילו להזמין משטרה כדי לעצור אותם מלהכנס. זה רק מחזק את הסטיגמה של אוהדי מיאמי כאוהדי הצלחות.

לגבי המשחק הערב אני מודה שבהתחלה גם אני חשתי כמו ג'ינובילי שהכל גמור ומזה לא התאוששו אבל אחרי יום כבר עוברים הלאה למשחק הבא. מה שמעניין זה שכל פעם שמכתירים קבוצה מסוימת כאלופה בסדרה הזו קורה בדיוק להפך. אחרי המשחק השישי כבר דיברו על דני גרין כMVP ועכשיו מדברים על זה שלספרס אין סיכוי. ניצחון שלהם היום יהיה משהו היסטורי לדורות.

טל 12 21 ביוני 2013

מיאמי לוקחים גם העונה.בטוח ב 1000 אחוז

טל 12 21 ביוני 2013

זה לא בסדר שאלן משחק במיאמי-לא מספיק להם שלושת הגדולים שלוקחים לנו את אחד מהגדולים שלנו.

בהצלחה לספרס

Comments closed