בני ערובה – אמיר ברמן

"ספורט הוא קודם כל תרבות, וככזה הוא צריך להיות מהנה וישר כמו סרגל."

crni

 

אקסטרים לונג שוט מעל סניף בנק ב Omaha Nebraska, הליקופטר מרחף באוויר, עשרות שוטרים מפוזרים בחוץ מאחורי ניידות משטרה. מפקד הכוח, גבר לבן ומשופם בשנות ה 50 לחייו בשם מייק חבוש בכובע משטרה רחב שוליים כורז במגאפון "צא בידיים מורמות, אתה מוקף".

השודד שבפנים, אדם המוכר היטב למשטרה המקומית עומד בפתח הסניף חמוש באקדח רחב קוטר מצמיד את הקנה לרקתה של אשלי מנהלת החשבונות.

עוברות 3 דקות והחשוד צועק מבעד לחרך קל בדלת "תתרחקו מפה כולם או שאשלי לא תזכה לראות את הבנות שלה הערב! אני רציני, היא עוד תחטוף כדור בראש!"

*

טוב תשמעו, תסריטאי סוג ד' באמריקה אני כבר לא אהיה עם תסריט כזה, אבל לשכתב את רצף המהלכים בין ועדת זליכה ושרת הספורט לבין ההתאחדות לכדורגל (על מוסדותיה ועסקניה) וספ בלאטר, אוכל גם אוכל!

 מה עושים במצב בו התאחדות הספורט במדינה קטנה במזרח התיכון החם, מנוהלת בלעדית על ידי עסקנים של מרכזי הספורט באופן שככל הנראה אינו נטול רבב (לכאורה)? ומה עושים כאשר המדינה בה מתנהלת אותה ההתאחדות רוצה לתקן את העוולות, ובתגובה שולחת ההתאחדות את יושב ראש ההתאחדות העולמית לחזית הבנק להצמיד אקדח לרקה ולצעוד "אם את מדינת ישראל תעזי לחקור את האופן בו אנו סורחים בכספי ציבור (לכאורה) אנו נירה באקדח בראש הכדורגל שלכם (נדיח אתכם מאירופה)".

 ובכן המצב הזה הוא סוג של מילכוד עשרים ושתיים. מצד אחד, אין גוף בישראל שלא צריך להיות מבוקר על ידי גורמי חוץ ונתון לרגולציות, על אחת כמה וכמה גוף שחי על כספי ציבור. מצד השני אם יבקרו את הגוף הזה, הכדורגל הישראלי עלול להיות מורחק מאירופה.

ובכן בשלב הזה כולנו צריכים להחליט איך אנחנו מתמודדים עם משבר השבויים הזה, ואם לא הבנתם, אתם ואני שבויים בידי פיפ"א. אנחנו שבויים מפני שאנחנו בוחרים נבחרי ציבור (חברי כנסת) ולהם אסור להילחם בשמנו בשחיתות בהתאחדות לכדורגל, כי אם יעשו זאת פיפ"א תתקע כדור בראש הענף הישראלי.

*

 אז מה צריך לעשות במקרה הזה? ובכן, להודיע בצורה גלויה שתקנות פיפ"א לאי התערבות שלטונית לא חלות במצב בו קיים חשש לשחיתות. במקביל, לפעול להקמת מנהלת ליגה המנותקת מעסקני המרכזים בהתאחדות לכדורגל, לקבוע תקנות להתנהלותה של המנהלת ולתת לה לרוץ.

 מעדיף שיאיימו עלי כל יום בהרחקה מאירופה, מאשר לדעת שכאן בתוך הבית משהו רקוב ואני לא עושה כלום כדי לתקן אותו.

*

אם אני משרד הספורט אני פועל בדרך הבאה:

1.      פועל יחד עם משרד האוצר ומתנה הקצאת כספי ציבור בהקמת מנהלת ליגות וקובע כללים ברורים לאיך אני מצפה שספורט ינוהל.

2.      חוקר עד הסוף חשדות לשחיתות בכספי ציבור וניגודי עניינים. אם יש חשד תחקרו, ואם החשד סביר אז לקחת לבית משפט.

 בעיני, למול עיניהם של אנשי משרד הספורט ובעלי הקבוצות, צריכה לעמוד מטרה אחת עיקרית – "ספורט הוא קודם כל תרבות, תרבות להמונים. וככזה הוא צריך להיות מהנה, מזמין וישר כמו סרגל."

עולם ישן מן היסוד נחריבה
ועדת זליכה - סיכום לא אובייקטיבי (שלומית גיא)

10 Comments

אנונימוס 9 ביולי 2013

לא צריך להסתכן באיומים. צריך פשוט להפסיק לתת כסף. רוצים להתנהל עצמאית אין בעיה, רק תעשו את זה עצמאית בלי הכסף שלנו.

B. Goren 9 ביולי 2013

נדמה לי שזה בדיוק מה שצחי פישביין אמר אתמול.

גלעד 9 ביולי 2013

1.הדבר הראשון והקל ביותר הוא לפעול כמוני – להתנזר באופן מוחלט מכדורגל ישראלי, וכך להיות אדיש לחלוטין לעתידו ולגורלו. ממילא יש כל כך הרבה שעות ספורט שאין סיכוי שאגיע לראות בTV, וממילא בפריפריה שלי זה רלוונטי לראות משחק, ולנסוע לת"א לראות את הפועל זה תענוג מאד קטן כבר כמה שנים, אז יאללה, שישרף.
2. גרייזס כתב את זה בפוסט נפרד, אבל באותה הרוח – ממילא אין תקווה ואין תקנה. הדבר היחיד שהעביר את הבחילה מההתנהלות הלוזונית זו הבחילה מיציע העיתונות, כשהתכנית ה"נשכנית" והכי אינטרסנטית על המסך מגוללת על לוזון ועל עיתונאי החצר שלו את כל הגללים שלהם עצמם.
3.

וילי פוד 9 ביולי 2013

גלעד, ההתנזרות מכדורגל ישראלי הגיעה מעצמה אצלי… פשוט יושבים קשורים 90 דקות מול הטלוויזיה, בלי יכולת לקום ואחרי שאתה משתחרר אין שום סיכוי שתראה את הדבר הזה שוב. וכן- עם זה באה גם האדישות המוחלטת ל"ענף"…
ובמאמר מוסגר- גם ככה הרמה שם לא קיימת והדבר מביא הרבה יותר איכסה מתועלת. בדיוק כמו בית"ר ירושלים שאומרים עליה שהיא חשובה לכדורגל הישראלי… מה חשובה, מה?! רק גזענות טהורה ואלימות. זה חשוב? זה נחוץ? זה חשוך! מילא אם זה היה מביא אושר צרוף לאנשים כמו שזה עשה פעם.
פשוט צריך לקצץ את תקציב הכדורגל ב50%-70% ואת הכל להעביר לחינוך, בריאות ורווחה- דברים שפשוט נמצאים בתחתית סדר העדיפויות במדינה הזאת. אולי אחרי זה יהיה אפשר לחנך לתרבות ספורט ראויה ולא לתחרותיות ו"נצחונות"

אמיר ברמן 9 ביולי 2013

תגידו, לא בא לכם ללכת לראות משחק באיצטדיון וש:
א. תשלמו מחיר כרטיס נורמלי
ב. אשכרה יבוא עוד קהל איתכם
ג. לא ידקרו אתכם ו/או יקללו סביבם
ד. תדעו שלא קנו את המשחק הזה גורמים עבריינים

אם כן, זה צריך להתחיל בניהול נכון ואמין של הכדורגל.
אני רוצה שכדורגל יהיה אלמנט תרבותי, ובסופי שבוע יהיה בילוי לכל המשפחה. בשביל זה צריך שינוי חד.

MCMANAMAN 9 ביולי 2013

זה בדיוק כמו מצוקת הדיור. הפתרון היחיד הוא בכיסים של הציבור.
אם אנשים לא ילכו למשחקים, לא ישלמו לראות משחקים בטלוויזיה, לא יקנו לילדים שלהם סופרגול ולא ימלאו טוטו אז יצטרכו לעשות שינויים.
אותו הדבר עם דירות – אם אנשים לא ימשיכו לקנות כמו עדר למרות שאין להם שקל על התחת כי הם חוששים שהמחירים שוב יעלו אז המדינה תוריד את מחירי הקרקעות והקבלנים יורידו את מחירי הדירות.

מה הבעיה?
שאנחנו טובים בתלונות ובחוסר עשייה
אין מה שישראלי אוהב יותר מאשר לבכות על מר גורלו ואז לא לעשות אם זה כלום
אחרת איך הוא יהיה קורבן?

גיא 9 ביולי 2013

כל הצדיקים פה שרוצים בסגירת הכדורגל הישראלי-תורידו את האף המתנשא שלכם ויפה שעה אחת קודם.

ירושלמי 10 ביולי 2013

מבחינתי אין בעיה שירחיקו את הנבחרת ל4-5 שנים מהתמודדות במפעלים
גם ככה לא נוציא משם כלום גם עוד 20 שנה וככל שעובר הזמן אנחנו רק מדרדרים למטה.
כמובן אם זה מה שיעשה סדר בכדורגל הישראלי.
יהיה כואב לי קצת על מכבי וההזדמנות שלהם לשחק בליגת האלופות אבל זה מחיר שאני מוכן לשלם.

Comments closed