האובססיה של פלורנטינו – Red Islington

האלה מדריד או הלאה מדריד, ימים יגידו

Florentino Pérez, presidente de ACS. Presidente del Real Madrid C.F.

 

 

 לפלורנטינו פרס יש שתי אובססיות. לראשונה קוראים ברצלונה ולשנייה 'לה דסימה' .

מוקדם יותר הקיץ הוא ראה את ניימאר, המלפפון הלוהט של השנים האחרונות, חותם בבארסה. הוא ראה את פלקאו, שהיה סגור בריאל מדריד כבר באמצע העונה, חותם בקבוצת הפלסטיק של מונאקו בלי להניד עפעף.

קבאני המטאדור, שהיה מיועד להגיע אליו, נתן לשור המדרידאי לנגוח בבד האדום ועשה סיבוב פרסה לעיר האורות.

והכול נשאר בשליטה. אף קיר במצודה שלו לא התמוטט. להיפך.

*

פלורנטינו הביא לבירה את קרבחאל וירמאנדיואיסק ועולם הכדורגל הרעיף שבחים על מה שהסתמן כ'עידן השפיות'. במקום לקנות שכיר חרב אחד במחיר מופקע, בעל הבית החתים שלושה ספרדים צעירים ומבטיחים הנחשבים לדור העתיד של הנבחרת הלאומית, בצעד שהמחיש את המדיניות החדשה במדריד, מדיניות של השקעות חכמות ורציונאליות  ושל בנייה לעתיד.

המינוי של כוכב העבר הענק זידאן לעוזר מאמן ואחראי רכש היה צעד משמעותי נוסף בכיוון הזה, וכך גם מינויו של קרלו אנצ'לוטי החביב, המסורתי והשקט, למאמן שיחזיר את הסדר והאתיקה המדרידאים לברנבאו. כשעלו טענות בדבר הצורך בחלוץ לאחר מכירת היגוואין, המועדון דאג לשדר שהם בונים על מוראטה, שחקן הבית הצעיר.

בשלב הזה אוהדי ריאל היו בשמיים. שבועיים וקצת לפתיחת הליגה, לבארסה אין עדיין הגנה, והעתיד נראה ורוד .

ובדיוק כשדברים נראו טובים מכדי להיות אמיתיים, נכנס לתמונה בחור וולשי מפוצץ בסטרואידים עם כרבולת ומבט תמים, ונשף על מגדל הקלפים.

נכון, אל תקפצו לתקן אותי. בייל היה שם עוד הרבה לפני כן, אבל זה לא היה קונקרטי.

זו הייתה שמועה, אולי אפילו פנטזיה, והסכומים שנזרקו לאוויר היו גבוהים אבל לא מופרכים.

*

ואז , כשכולם נרדמו על המשמרת, פלורנטינו פרס הוריד את מסכת הדוד החביב שמקריא את ההגדה ולבש את מסכת הדוד השיכור שרוקד על השולחן. איך השחקן היקר ביותר בהיסטוריה מבוקש דה פקטו רק בקבוצה אחת? התשובה בכותרת. האובססיה המפלצתית של פרס הרימה ראש והתחילה לשאוג.

בדרך כלל , נדרש ביקוש רב על מנת להעלות מחיר של מוצר באופן משמעותי, גם בתנאים של אינפלציה. גם על מנת להקפיץ מחיר של שחקן לשמיים צריכה להיות תחרות של כמה מועדונים עליו. אבל בפועל, מעבר לחמישים מיליון לירות, אף קבוצה לא הגישה הצעה אפילו בצחוק. ובכל זאת, בעל הבית המשוגע של ריאל מדריד מנפנף צ'ק של מאה ועשרים מיליון יורו, מחיר של מאתיים בתים יפים בשביל שחקן אחד, שחקן שמעולם לא זכה בתואר, שחקן שמעולם לא שיחק בקבוצה גדול, שחקן שמעולם לא הביא קבוצה או נבחרת לגמר או חצי גמר של טורניר גדול.

*

ביזבוז הכסף על קאקא נשכח מזמן. הפגיעה האפשרית במעמדו של רונאלדו לא מרתיעה. המצב הכלכלי בספרד לא מעניין. הצפיפות הבלתי ניתנת לפיתרון בחלק ההתקפי זו בעיה של המאמן.

בייל משחק בדיוק על המשבצת של רונאלדו. אבל זה עניין של מה בכך. החזון של פרס הוא כנראה רונאלדו באמצע, אוזיל בימין ובייל בשמאל. או אולי רונאלדו בימין ובייל בשמאל. או אולי רונאלדו פרזנטור של ריאל מדריד בפרסומות, בנזמה חלוץ ובייל זורם איפה שבא לו טוב.

האמת, כל זמן שדי מריה משוטט אובד עצות בצד שמאל של הקישור האחורי ואיסקו מחפש את עצמו במרכז השדה, אולי השילוב של בייל הוא לא הדבר הכי הזוי שקורה בריאל. אנצ'לוטי כבר הדגים יותר מפעם אחת מערך שמנטרל את היכולות העיקריות של שחקני המפתח שלו, ונראה שהוא מתכוון להמשיך.

אוזיל שהיה השחקן האינסטרומנטלי ביותר אחרי רונאלדו במערך של מוריניו, לא בא לידי ביטוי. רונאלדו שהוא הדבר הכי טוב שקרה לאגף שמאל באצטדיון כדורגל, מסתובב מתוסכל באמצע, ונראה שהעצבות אוטוטו חוזרת אליו. אולי צריך לתת לו את הטלפון של הפסיכולוג של סוארס.

*

אז התנהלות כלכלית שקולה כנראה שלא תהיה בריאל בעונה הקרובה, ובנייה לעתיד תוך הסתמכות על שחקני בית, גם נראית פתאום כמו חלום של ראשית הקיץ. מה שכן, האובססיות של פלורנטינו פרס ממשיכות לתת את הטון בסנטיאגו ברנבאו יותר מכל מאמן או שחקן.

בייל הוא תותח-על. אבל במדריד יש תותח אחד שלידו הוא יהיה רק עוד רובה סער.

 האלה מדריד או הלאה מדריד, ימים יגידו.

מו"מ מול פרז, מו"מ עם פרס, ביבי ואחרים
השריד האחרון

39 Comments

עידוקוליס ליפשיץ 2 באוגוסט 2013

בקבוצה שרצה בשלושה מפעלים במקביל, עם שחקנים שמשחקים במדי הנבחרות ומתכוננים למונדיאל, יש הרבה מקום לרוטציה. והאפשרות שמדי פעם בייל ואוזיל ישבו על הספסל היא סבירה בהחלט. וככה, גם ברוטציה רחבה למאמן תהיה אפשרות להרכיב הרכב שיקנה לו יתרון מוחלט על רוב היריבות שלו.

סלים שיידי 5 באוגוסט 2013

על הספסל?
120 מליון על שחקן ספסל??

Red Islington 6 באוגוסט 2013

בדיוק .

הטענות האלה שקבוצות שמשחקות בכל המפעלים צריכות עומק בסגל רלוונטיות כשהקבוצה רוכשת שחקן חיזוק ב10 מיליון . אף מועדון בעולם לא מביא שחקן ב120 מיליון או אפילו חצי מזה שלא על מנת להיות בהרכב הפותח . לפי הגיון כזה יונייטד יכולה לקנות את רונאלדו ב100 מיליון שיהיה המחליף של נאני או ולנסיה .

זורק מילה 2 באוגוסט 2013

אני חושב שמקצועית בייל מתאים לכל קבוצה בעולם,גם לריאל,למרות הפקק שיש לה כבר בעמדות שבהן הוא יכול לשחק.כלומר,רוצה לומר,מקצועית לבייל יהיה מה לתרום לריאל (אל תדאג ימצאו לו את העמדה,ויהיה מקום גם לרוטציה רחבה יותר),מצד שני,אין ספק שמבחינה כלכלית זו עסקה רעה מאוד,שלא נאמר מביכה לריאל מכיוון שבייל (בניגוד לרונאלדו למשל) לא מייצר הכנסות,לפחות לא ברמות שנדרשות בכדי להחזיר את ההשקעה בו כלכלית.בנוסף, ריאל (שוב) מייצרת תקדים בשוק ההעברות עם תג מחיר בלתי נתפס.

מה שבטוח בייל יהיה בריאל בשנה הבאה,השאלה היא רק המחיר.אין מצב שהאגו של פרז יתן לו להפסיד בקרב הזה,בטח ששום קבוצה אחרת לא מתחרה איתו על שירותיו של בייל (בניגוד למצב שהיה עם ניימאר או קבאני)

ואגב,כתבת יפה מאוד את הפוסט,פשוט,מדוייק ונהיר לקריאה.קבל ח"ח.שמגיע פירגון,מגיע.

Red Islington 2 באוגוסט 2013

תודה רבה חבר . גם התגובה שלך קולעת .
אין לי ספק שבייל יכול לתרום לריאל , אני רק לא בטוח אם הוא יהיה אינסטרומנטלי בקבוצת הכוכבים של ריאל כמו שהוא היה בטוטנהאם . האמת , יהיה מעניין לראות .

זורק מילה 3 באוגוסט 2013

בכיף,בסוף נהיה כאן בדה באזר BFF :-)

ואל תתרגש שבינתיים אין תגובות לפוסט,הוא ממוקם בתחתית של התחתית הדף הראשי של הבלוג.למעשה אם לא היה לי את דה באזר ב – feedly reader (שולח ישר לינק לפוסטים חדשים) ,לא הייתי מודע בכלל לפוסט.

רועי מ 3 באוגוסט 2013

הם חולי נפש.
יותר משהפרה רוצה להניק העגיל רוצה לינוק.

אם לא היה בייל הם היו מוצאים כבר מישהו אחר לבזבז עליו סכום אסטרונומי.

אבל גם התקשורת אשמה. יש כאן תחרות שהתקשורת מפמפמת השחקן הכי יקר באנגליה, השחקן הבריטי הכי יקר. הכי יקר שנמכר בין שתי קבוצות בתוך הממלכה, כך זה ממשיך בכל היבשת המתפרקת הזאת מבחינה כלכלית. לא רק בספרד אחוזי האבטלה הזויים יש עוד מדינות.
מקווה שהעסק הזה ושל ברצלונה יכשל בגדול ואיזה ולנסיה תעשה סנסציה.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 3 באוגוסט 2013

אחרי שאתמול הבחור כבר חתם בריאל, היום הוא מתעצבן על טוטנהאם שלא משחררת אותו. פלקאו היה סגור בריאל, ואיכשהו בקיץ לא היה שום דיבור. סוארז כבר עבר בדיקות והנה הוא עדיין בליברפול.
בקיצור, שטויות במיץ עגבניות. הרעש הזה נחמד, הוא עדיין רחוק מאוד ממימוש. טוטנהאם לא הייתה מסרבת לסכומים שדובר עליהם.
בייל הוא שחקן דומה לרונאלדו שמשחק בצד השני. האם יש מקום לשני שחקנים כל כך גדולים ודומיננטים בקבוצה? שאלה טובה, לא הייתי משלם 120 מיליון יורו כדי לענות עליה.

ששון 3 באוגוסט 2013

תוכל להסביר בבקשה על ה "מפוצץ בסטרואידים"?

Red Islington 3 באוגוסט 2013

בוודאי . הכתבה נכתבה עם לא מעט הומור בתיאור הדברים .
גארת' בייל תמיד היה נראה לי כמו ילד לפני גיוס שהתנפח מהר מדי .
הרפרפנס הוא בעיקר לציטוט המפורסם של מאמנו דאז הארי רדנאפ , שאמר לאחר צמד המשחקים מול אינטר בליגת האלופות שיש כרגע בדיקות סמים והוא מקווה שיבדקו גם את בייל .
הבנאדם פשוט חזק ומהיר ברמות . אין כאן קביעה פשוטה כמשמעה אלא כתיבה ברוח הכתבה . אבל משהו בלסת החשוקה והצוואר המנופח .. אני לא אתפלא אם הוא לוקח .

Red Islington 3 באוגוסט 2013

* רפרנס

MCMANAMAN 3 באוגוסט 2013

מסכים
לברצלונה לפחות יש הצדקה כלכלית לרכישות הלא חכמות שלה(זלאטן, וייה, ניימאר אבל שום בלם) אבל אני באמת לא מבין למה להוציא כזה סכום על כל שחקן כולל מסי ורונאלדו אז על בייל? אפשר לשדרג מדינת עולם שלישי לעולם שני עם הסכום הזה…
אם הייתי ספרדי אוהד ריאל הייתי פותח מחאה נגד המועדון או נגד פרס. המדינה במשבר הכלכלי אולי הכי גדול בהיסטוריה שלה, אין כמעט אף שחקן מרכזי ספרדי ב"קבוצה של המדינה" ועד שסופסוף קונים שחקני התקפה ספרדיים הם כנראה לא יזכו לראות דקות כי מבזבזים הון תועפות על איזה וולשי ואולי על איזה אורוגוואי גם

מיקו גוטליב אהלן סבבה 3 באוגוסט 2013

מה עושה אותה הקבוצה של המדינה? מה היא אמורה לעשות עם הכסף, לתרום אותו?

אהד 3 באוגוסט 2013

להוריד את מחירי הכרטיסים..

אריק 3 באוגוסט 2013

יונייטד הגישה הצעה על בייל של 70 מיליון. המטרה להבנתי היתה לעודד את ריאל לצאת לדרך, כדי שהבן האובד יישאר חשוף. אם זה עובד זה גאוני. אני סקפטי.

אייל הצפון 3 באוגוסט 2013

צודק פלורנטינו. מה זה משנה שאחוז האבטלה בגילאי 25-35 בספרד הוא 25-35% (תלוי איך מודדים), ושהמדינה מתפקדת בכספי הדויטשה בנק. כל עוד הבנקים מממנים את הגרעונות בתקציב לא יעלה על הדעת (של פלורנטינו פרז) שברצלונה מוציאה כל קיץ, כבר חמש שנים, יותר כסף מריאל על רכש שחקנים.

אל בוריטו 3 באוגוסט 2013

אני כותב את זה בתור אוהד בארסה- הקיץ הזה הוא המוצלח ביותר של פלורנטינו. עם בייל או בלעדיו (כולם מסכימים שהוא שחקן גדול).
הוא מוציא לפועל את הזידאנס אי פאבונס בצורה חכמה, בטח מקצועית-ספרדים צעירים בכירים במקום תקוות להתממשות של פוטנציאל מהקאסטייה בי+ כוכב שיהיה רלוונטי בהמשך(רונאלדו במדריד בדיוק עוד שנה). חשבתם על אפשרות להוציא סוף סוף את בנזמה מההרכב ולשים את רונאלדו בחוד כשמצדדיו המהירות של בייל ודי מריה, החוכמה של איסקו ואוזיל +היעילות של הבאסקי התורן או של הקומביין הגרמני? מה? רונאלדו לא יכול לשחק 9 מדומה? גם על מסי אמרו את זה. זה לא השחקן האחרון לפני השוער שאותו תרצו עם הכדור? יש לו הכל -ראש, מהירות, פריצה, דריבל, עוצמה וסיומת מדהימים, אפילו יכולות תיאטרליות של ברודווי.
כלכלית- איסקו וירמאנדי כבר ישלימו את ההכנסות של המרצ'נדייז ויחפו על הפסד קטן על בייל (לרונאלדו לקח 6 חודשים "למכור" חולצות בשווי ההעברה שלו, אז מה אם לבייל יקח 18. זה במילא מכוסה ע"י ערבויות של בנקים ספרדים).
אפשר לבקר את פלורנטינו בלי סוף. אפשר לזכור לו את הכישלון בניסיון הראשון. אבל אפשר גם לזכור שלזכות האיש עומדים הישגים לא מועטים וגם הוא חתום על ההוא עם האוזניים הגדולות, אליפויות, גביעים.
בתור אוהד בארסה שהתחיל את הסיבוב ב9596, אני חייב להגיד, שיש אי שם לוויתן ענק לבן.הוא לא לקח רגל בסיבוב הראשון אלא חזיר בשם פיגו והאפקט היה קשה מנשוא. לא מובי דיק אמנם אבל כזה שמן וחזק שתמיד תחשוש ממנו. ה"דון".

זורק מילה 3 באוגוסט 2013

ביחס להשקעות הכספיות של פלורנטינו פרז בתקופת היותו נשיא ריאל ההישגים שלו הם מחפירים – בקדנציה הראשונה שלו מ 2000/01 ועד 2006 הקבוצה לקחה 2 אליפויות וצ'מפיונס אחד בשש שנים,בקדנציה השניה שלו מ 2008/09 ועד להיום 2013 הקבוצה לקחה אליפות אחת וגביע אחד בחמש שנים,ביחד סה"כ ב 11 שנותיו כנשיא עם שתי קבוצות גלקטיות יש לו ברזומה = 3 אליפויות,צ'מפיונס אחד (בהופעה אחת בגמר) וגביע ספרד אחד.זה נקרא הישגים לא מועטים??

זורק מילה 3 באוגוסט 2013

ואגב,בזמן היותו של פרז נשיא ריאל,בארסה באותן שנים לקחה – 6 אליפויות,3 צ'מפיונס,2 גביע ספרד.

אז בסיכום,ב 11 שנותיו כנשיא ריאל עם שתי קבוצות גלקטיקוס :
ריאל – 3 אליפויות,1 צ'מפיונס,1 גביע ספרד=5 תארים
בארסה – 6 אליפויות, 3 צ'מפיונס , 2 גביע ספרד=11 תארים

עדיין חושב שהישגיו כנשיא היו לא מועטים?

אל בוריטו 3 באוגוסט 2013

לא כל הרצפות ישרות. לקדנציה ה2 שלו הוא הגיע כשבארסה כבר מבוססת חזק בצמרת העולמית, עם דור זהב שזכה בתארים בינלאומיים בנבחרת (כן ,זה החלק של בארסה שהוא אלוף עולם, השאר פשוט ממלאי מקומות).
העבודה שלו היתה לאזן את הכוחות. הוא הצליח.
קח שני תינוקות- אחד מאופקים ואחד מבבלי, תוכל לבוא לזה מאופקים בתלונות בגיל 18 שהחשבון שלו הוא 31 גודל מהשני?
הוא הגיע תוך שנים מועטות לשיוויון בין הקבוצות (במפגשים באחרונים הבוקיז היו עם ריאל.
כמה אליפויות יענקלה לקח ב5 שנים האחרונות?
מעט.. זה בטח הופך אותו לבעלים גרוע, עם שיקול דעת מוטעה. בכלל איך הוא הגיע להון כזה? סביר להניח שהתפקששה לו החלטה 1 ואז היה לו מזל והסתדר לחיים, כי המיעוט תארים מוכיח שהוא פשוט טמבל. בטח הוא נופל מלא או הולך עם סקוטשים, לא מאמין בכלל שהוא יודע לקשור שרוכים. הבנת?

דורבן32 3 באוגוסט 2013

לא מסכים איתך.
מילא אם זאת היתה הקדנציה הראשונה שלו, הייתי נותן לו להנות מהספק. מאיפה הגיע כל אותו דור זהב של בארסה? ממחלקת הנוער שלה. המדיניות של המועדון היא לקדם צעירים שגדלים במועדון.
בריאל זה לא ככה וחלק מזה באשמתו של אדון פרז שדוגל בהבאת שחקני רכש.
לדעתי גידול וטיפוח של צעירים הוא מה שבונה מועדון בטווח הרחוק.
לא מאמין שאין צעירים מוכשרים שמגיעים לאקדמיות של ריאל. השאלה היא מה עושים איתם ובזה פרז חטא. המצב שהוא קיבל את ריאל בקדנציה השניה שלו הוא תוצר ישיר של החלטות שלו מהקדנציה הראשונה.

אור 3 באוגוסט 2013

בייל מתאים לריאל וישלים את רונאלדו בהנחה שאנצ'לוטי יפסיק להמציא את הגלגל ויחזיר את כריסיאנו לאגף. ריאל תהיה קטלנית עם בייל באגף ימין(נכנס עם רגל שמאל) ורונאלדו (אגף שמאל נכנס עם ימין). מי שיאבד את מקומו יהיה די מריה(שיצטרף לספסל עצבני במיוחד)

120 מיליון הוא כמובן סכום מגוחך,מנקר עיניים, לא מובן השיקול הכלכלי(אבל אולי הם יודעים משהו שאני לא)

אחת הבעיות היא דווקא הצעירים, חוץ מקרבאחל שנועד להגיע ישירות להרכב,יראמנדי ואיסקו יאכלו כנראה הרבה חצץ, אלונסו הותיק לא עושה קולות של עייפות וחדירה עושה עבודה טובה(אחד האנדרייטדים).
אצל איסקו עוד גרוע יותר- אוזיל,קאקא,מודריץ- טוב תעשה ריאל אם תמכור אחד מהם(לדעתי קאקא, גמר את הסוס).

בנזמה חלוץ טוב, אבל להחזיק לבד עונה שלמה? לא ולא! האם מוראטה יכול להשלים אותו? לפי משחקי ההכנה הילד עדיין לא בשל. האם לריאל יש את הסבלנות לתת לו להתבשל ע"ח תארים?

לריאל ואנצלוטי יש הרבה בעיות.. וממש לא בא לי לראות עוד אליפות קטאלונית…

ARISTOTO 3 באוגוסט 2013

עיסקה מוצלחת לריאל מבחינה כלכלית מי שלא מבין טיפש!

אם אתה מתיימר להיות הקבוצה העשירה בתבל אתה זקוק מדי כמה שנים לאמירה פיננסית שאתה באמת כזה! העברה היקרה ביותר בעולם זה סטייטמנט!!!

*העברה היקרה ביותר בעולם היא גם גימיק שווקי רב כולם מדברים ,כולם מתפלאים ,כולם מתענינים ,והבזז התקשורתי הופך לבום על קולי

*העברה היקרה ביותר בעולם היא גם הצהרת כווונות !!לעוצמה של ריאל אני הכי גדול ,הכי חזק ,הכי עשיר, והכי יוקרתי, ואם אני רוצה שחקן והוא רוצה אותי הוא יגיע אלי למרות כל המכשולים הוא ישחק אצלי כי כך אני רוצה!

*העברה היקרה ביותר בעולם הופכת את ריאל לקבוצה שבה משחקים השחקנים הכי יקרים בעולם ומי לא אוהב לראות את הכי יקר והכי נוצץ

*העברה היקרה ביותר בעולם היא השקעה קטנה ביחס להכנסה
ואני אסביר לפי הפרמטרים הכלכלים שנמדדים בכדורגל שחקנים מסוימים מכניסים הרבה כסף למעדון ואין להם חובת הוכחה מקצועית!!כלל

*לדוגמא קאקא הכניס לריאל סכום משוער של 500 מליון יורו ומעט גולים
כך גם בקהאם שעל תרומתו המקצועית יש חולקים אבל לא על הכלכלית

*ואילו רואלדו שגם הצליח כלכלית וגם מקצועית הוא הצלחה ענקית בכל פרמטר 500 מיליון יורו הכנסות ועוד היד נטויה 40 גולים ויותר כל עונה!!
כך ש עיסקת בייל היא WIN WIN הצלחה כלכלית מובטחת ואם גם מקצועית הוא יתגלה כתותח סטייל רונאלדו השמחה תהיה כפולה

*ובכלל פורייקט הגלקטיקוס הוכח כהצלחה שיווקית ו כלכלית גדולה
לסיכום עיסקה נהדרת לריאל מה גם שלא כל הסכום ישולם במזומן אלא בהעברה של שחקנים פלורנטינו כריש עיסקי חבל על הזמן
סוד גלוי הוא שפלורנטינו מתייחס אל ר.מדריד כאל תאגיד כלכלי ולכן הלך המחשבה הזה והפעולות האלו הם נגזרת תואמת של אותה פילוסופית חיים של הקבלן הכי עשיר בארופה ממש לוזון על סטראוידים :)))

ההתיחסות שלי בתגובה הייתה אך ורק לפן הכלכלי !!!

ניק 3 באוגוסט 2013

בייל אכן לא נחוץ לריאל יותר מדי, בטח שבסכום הזה, אבל דווקא העיניין עם רונלדו לא כזה משמעותי לדעתי, כי אנשים נוטים לשכוח שאת תהילת העולם שלו רונלדו קנה ביונייטד באגף הימני, והוא היה לא פחות טוב ממה שהוא בשמאל כיום בריאל (ההבדל בין חוזק הליגות מנטרל את הסטטיסטיקה העודפת שלו בריאל).
ככה שבייל בשמאל ורונלדו בימין זה שילוב לא רע בכלל, אבל זאת שיטת משחק שפחות מתאימה לריאל ולספרד ויותר לאנגליה- נגיד שילוב כזה תפור על היונייטד עם המשחק אגפים שלה.
מצד שני אולי אנצלוטי יצחק על כולנו וישים אותו בכלל מגן שמאלי, העמדה שבה הוא התחיל את הקריירה :)

dorigil 3 באוגוסט 2013

לא עדיף לשלם חצי מזה על סוארז? אמנם לא השחקן השלם ביותר או המוכשר ביותר אך אולי הסקורר הכי גדול בכדורגל העולמי כיום. שזה בדיוק מה שצריך לצד רונאלדו ושאר הפנטזיונרים של ריאל. תותח שמבקיע שערים ביעילות מפחידה. אני לחלוטין לא מבין איך הם הולכים לשלב את בייל ורונאלדו ביחד. להסיט את בייל לאגף ימין נשמע לי מגוחך בדיוק כמו להפוך את רונאלדו לקשר מרכזי או לחלוץ. הבן אדם רדה באירופה מהעמדה שלו בשנים האחרונות והבקיע אינסוף גולים. אם זה לא שבור, למה לתקן את זה?

ובייל, אני חושב שהוא שחקן ענק. לא נופל מרונאלדו של מנצ'סטר שבזמנו היה שווה מאה מיליון יורו. אם יש לריאל את ה120 לשלם וזה תג המחיר האסטרונומי שטוטנהאם מבקשים (ובצדק, למה להם למכור את הכוכב שלהם בזול. יש לו חוזה ועליו לכבד זאת. שיביא אותם לצ'מפיונס ויראה קצת נאמנות למועדון) אני יכול לכבד זאת. אבל על העמדה של השחקן השני בטיבו בעולם? בלתי נתפס. אם יש להם כיסים בלי תחתית שיטפלו בחולשות שלהם – שיביאו חלוץ תותח.

עמית 3 באוגוסט 2013

מה אתה רוצה מאוזיל ? אוזיל ניראה כמו שחקן נוער ליד איסקו, איסקו המנהיג של ריאל מדריד בעונה הקרובה , מה שאנצ'לוטי עושה ופיספסת זה לבנות שיטה , בתקופת מוריניו ריאל הייתה קבוצה שמגיבה בהתאם לקבוצה היריבה ומשחקת על המתפרצות ואנצ'לוטי בא ואומר טוב חבר'ה נגמר הקרנבל עכשיו אנחנו רוצים תכדור ואנחנו עושים גולים במשחק מסודר ולא מתפרצות ושיש לך את איסקו ואוזיל ברור שתיתן המפתחות לאיסקו אז בנוגע לזה שאוזיל לא מתבטא ניראה לי שעניתי לך די טוב אפשר לאמר שאוזיל הולך להיות השוליה של איסקו וזה בסדר גמור כי הוא לא כזה שחקן טוב וגם היום אחרי 3 שנים בריאל הוא עדיין לא מסוגל לסיים משחק של 90 דקות תמיד באזור הדקה ה70 הוא קורס. לגבי הסכום המופרז זה נכון אבל וזה אבל גדול אם ההשקעה תחזיר את עצמה (ותהיו בטוחים שהיא תחזיר) אז אי אפשר לבוא בטענות ,ריאל הוא המועדון המרוויח בעולם ו 120 מיליון זה צ'יפס בשבילו , עניין של שנה לסגור את כל הפערים , בכלל אם מסתכלים היסטורית מי שהפך את הכדורגל למותג על זה המועדון ריאל מדריד בעצם אפשר לאמר שאפילו המותג ברצלונה נהנה מזה שריאל התפזרה לאורך השנים , המקום היחידי בספרד שיש בו צמיחה והוא עסק לגיטימי זה הכדורגל ואם הקודקודים מחליטים לבזבז 120 אז הם לא מבזבזים הם עשו תבדיקות שלהם איך זה ייכנס להם לכיס ובסופו של דבר אם יוחלט אז כנראה ש120 זה לא כזה נורא לעומת ה 200 שייכנסו . הפיכת ריאל מדריד למותג עולמי שמכניס סכומים דימיוניים היא כולה בזכות גאון השיווק פלורנטינו אז איזה מחאה בראש שלך ? הבנאדם גדול והחובות מצטמטמים משנה לשנה בזכות הרווחים העצומים , מי הנהנה הגדול חוץ מריאל ? היריבה הישירה של ריאל שנהייתה גדולה כמעט כמו ריאל בגלל אבק הכוכבים שהיא השאירה ועכשיו ברצלונה עומדת בזכות עצמה אבל זה לא היה כך עד לפני שני עשורים . ועכשיו השאלה הרצינית של המאמר איפה ישתלב בייל טקטית זה כבר בעיה רצינית שאין לי תשובה עליה בעצם זה הדבר היחידי שלדעתי מונע את מימוש ההעברה הזאת ורק בעניין הזה לדעתי יש לך פואנטה
. מצפה לתשובה …

XXX 4 באוגוסט 2013

איזו צמיחה יש בכדורגל בספרד?
מועדונים פושטים רגל על ימין ועל שמאל. שחקנים בורחים לשחק בחו"ל מה שלא היה עד לפני מספר שנים.
הנהנות היחידות מצמיחה הן שתי הקבוצות שלא נדרשות לשלם חובות ושמקבלות אחוזים שערורייתיים מתמלוגי הטלוויזיה.

עמית 10 באוגוסט 2013

נו מה אתה רוצה ? דיברתי רק על שתי המועדונים שהם העסק היחידי בספרד (כולל כל התעשיות והענפים לא רק כדורגל) שבצמיחה . פיספסת את הפואנטה בתגובה …

קיש 3 באוגוסט 2013

עם כל הכבוד, אין דבר כזה שחקן שמשחק על המשבצת של רונאלדו.
לשחקנים טובים תמיד (כמעט) אפשר למצוא מקום בהרכב, ומקסימום גם משנים את השיטה אם צריך.
הסכום הזה מטורף, אין ספק, אבל שוב, עם כל הכבוד, זה לא הכסף של אף אחד מאיתנו, ואם ריאל מדריד חושבת שהיא יכולה להוציא את הסכום הזה על שחקן אחד, אז שיהיה לה לבריאות.
זה לא שאחרי זה ה"מחירים" יעלו, כי בדיוק כמו שכתבת – אין הרבה קבוצות אם בכלל שיכולות להוציא סכומים כאלו – והעובדה היא שכל הקבוצות האחרות נשרו מהמירוץ אחרי בייל. פפ רצה אותו, מוריניו רצה אותו, בארסה גם, ובטוח שעוד קבוצות היו שמחות להוציא גם 50 מיליון על בייל.
מי שעושה בית ספר לכולם, היא טוטנהאם. אם דני לוי יביא צ'ק כזה הביתה, הוא יכול לפרוש מבסוט.

Red Islington 3 באוגוסט 2013

עמית ,

החוב של ריאל מדריד הוא כ600 מיליון יורו .

הבנקים בספרד בצרות גם בלי להחזיק את המפלצת הזאת . מישהו יצטרך לסגור את הברז מתישהו . אבל הנקודה היא שפרז פוגע לא רק במועדון שלו , אלא בכל עולם הכדורגל . אתה כותב שהמקום היחיד בספרד שיש בו צמיחה זה הכדורגל , וזאת אמירה מוזרה מאוד בליגה של שתי קבוצות .
פלורטינו הוא לא גאון שיווק . הוא לא גאון משום סוג שהוא . הוא בעל בית מונרכי ומנותק שמזכיר את האצילים של ימי טרום המהפיכה הצרפתית .

לגבי אוזיל –
אחד השחקנים הטובים באירופה בעמדת הפליימייקר ובכלל . איסקו יכול ללמוד ממנו כמה טריקים . הוא אולי לא חסון כמו איסקו , אבל בטח לא פחות טוב או פחות יצירתי . לא פיספסתי את זה שאנצ'לוטי בונה שיטה . הוא בונה את אותה שיטה בכל קבוצה כבר עשרים שנה . הנקודה שלי הייתה שהשיטה הזאת , הגם שהיא לא מודרנית בעליל , לא בהכרח מתאימה לשחקנים .
אני אשמח לראות אותו מביא את ריאל לגמר הצ'מפיונס ולהסיר בפניו את הכובע .

עמית 10 באוגוסט 2013

שאמרתי צמיחה בכדורגל התכוונתי רק לריאל וברצלונה .
לגבי אוזיל אני לא מסכים איתך , איסקו הוא הקשר העולמי הבא ואוזיל לא מתקרב אליו אבל זה עניין של שנה שנתיים עד שתגיד לעצמך וואלה הבחור שהגיב לי יודע מה הוא מדבר . לגבי שיטה מיושנת רק ב 2007 מילאן זכתה באלופות אז זה לא כזה מיושן חוץ מזה שתמיד יש התאמות לפי השחקנים שיש לך במלאי ולאנצ'לוטי יש כלים . החוב הוא 600 מיליון וגם החוב של ברסה לא קטן אבל לפני גימיק הגלקטיקוס הבעיה הכלכלית הייתה גדולה הרבה יותר , בפועל החוב כמה שהןא עצום עדיין מצטמצם משנה לשנה , בזכות מי ? התשובה היא מדיניות הגלקטיקוס של פלורנטינו שצמצה הפסדים והגדילה רווחים . דוגמא ? בקאהם ביום ההצגה שלו החזיר את ההשקעה פלוס המשכורת , רונאלדו אחרי שבוע שבועיים החזיר השקעה ואת המשכורת אחרי חודש וככה כל גלאקטיקוס שריאל קונה אז להגיד שזה לא מהלך כלכלי גאוני זה פשוט טעות .

עידן. 3 באוגוסט 2013

עוד לפני הקיץ הזה ריאל הייתה אחת הקבוצות העמוקות בעולם, אז כמובן הדבר ההגיוני הוא לקנות עוד ועוד שחקני התקפה בלי לשחרר אף אחד.

ברצינות, בהנחה שריאל מתכוונת לעלות עם שוער וארבעה שחקני הגנה, זה משאיר 6 מקומות בהרכב.

איך בדיוק זה מתחלק בין חדירה, אלונסו, קאקא (יקיר המאמן), אוזיל, די מריה, רונלדו, בייל, איסקו, מודריץ, מוראטה, בנזמה, אייארמנדי (שלא לדבר על כשרונות צעירים כמו רודריגז וחלוץ שעדיין מדברים עליו).

XXX 4 באוגוסט 2013

מוזר לי שיש מי שחושבים שבייל ברמה של רונאלדו, אפילו זו של רונאלדו 1.0 מימי יונייטד.
הדריבל של רונאלדו טוב לעין שיעור מזה של בייל. רגל ימין שלו טובה מזו של בייל בהרבה. היכולת של רונאלדו להשתחרר על שטח קטן טובה יותר. והכי חשוב: לרונאלדו יש רעב בלתי נתפס להצלחות ולתחרותיות.

XXX 4 באוגוסט 2013

יש מושג מה תהיה המשכורת שלו?

Red Islington 4 באוגוסט 2013

מדובר על 200,000 יורו (כמיליון שקל) בשבוע .

מקורות באנגליה טוענים שריאל תיאלץ גם להכפיל את משכורתו של רונאלדו , לסביבות ה 360,000 יורו ..

גיל שלי 4 באוגוסט 2013

אחלה פוסט רד, הלוואי והייתי יכול לשכור את פרז להעלות את מחירי תעודות הסל שאני מחזיק, הוא גדול בזה

Red Islington 4 באוגוסט 2013

תודה גיל , שמחתי להביע דעה .

פרז יודע בעיקר להעלות את מחירי המוצרים שהוא קונה .. אני לא בטוח שזה יעיל בעסק שלנו אבל אתה מוזמן לדבר איתו

פלורילזם=צביעות ושקר!!! 6 באוגוסט 2013

דה באזר, סמולנים אוטו-אנטישמים גזענים. גם אתם משתייכים לחונטה של עיתון הארץ ודומיהם המכשירים תעמולה מבית היוצר של גבלס בחסות בג"צ ישמעלי-נאצי, כמו בימים האפלים בהם נרקמה ברית בין היטלר לחאג' אמין אל חוסייני, שעדיין לא הייתה מדינה ולא שטחים כבושים או חמוצים:

http://www.latma.co.il/article.aspx?artiId=6592

שקר=צביעות ופלורילזם!!! 10 באוגוסט 2013

אתה חייב לבוא פחות!

Comments closed