דגל לבן – רן עצמון (aka ניינר)

"עם סגל כמו שיש לתרנגולים הם היו צריכים להיאבק על האליפות אבל הודות לטיפוס היהיר שעל הקווים אנחנו נראים כמו סבוטאז' מאורגן"

KCI

 

 

דגל לבן

עונה טיפוסית של אוהד טוטנהאם הוטספר נראית כך: ציפיות אדירות באוגוסט, שניים שלושה משחקים טובים בספטמבר על מנת לפתח עוד ציפיות, סוג של התרסקות באוקטובר, כמה סטירות בנובמבר ומדצמבר אנחנו מבינים שעוד עונה הלכה לפח ונגזר עלינו להיאבק על מקום במפעל הספורטיבי המיותר הקרוי "ליגה אירופית" ואולי כמה סיבובים בגביע הליגה העוד יותר מיותר.

השנה הציפיות היו בשמיים. סמכנו על דניאל לוי, סוחר הסוסים הערמומי שיסחט מריאל כל יורו עבור בייל כמו שעשה בעבר עם מכירת ברבאטוב ליונייטד (סאקרים) ומודריץ לריאל (גם בלעו לקרדה לא קטנה). לוי לא אכזב, תפר את פלורנטינו פרז בעסקה הזוייה והקציב לגאון הדור, אנדרה וילאש-בואש מאה מיליון פאונד לבזבוזים.

*

את וילאש-בואש לא סבלתי מהרגע הראשון. ברור היה שזמנו של הארי רדנאפ המיושן תם אבל מבחינתי המועמד האידיאלי לרשת אותו היה רוברטו מרטינז. אז במקום להביא את מרטינז שפשוט תפור על הקבוצה, הלך לוי והחתים מאמן שנזרק מצ'לסי בבושת פנים, איזה מין מוריניוואנאבי לא ברור, אבל מה-יודע להתלבש ונראה נהדר על הקוים, במיוחד אחרי רדנאפהשלוך. הרעיון שאנחנו מחתימים ריג'קט של צ'לסי ממש לא מצא חן בעיני אבל אמרתי שמגיע לבחור צ'אנס ואולי הוא עוד יפתיע לטובה.

בעונה שעברה עוד חרקתי שיניים למרות שאובדן המקום הרביעי היה מביך. ידעתי שבייל ילך בסוף העונה, התכוננתי נפשית לפרידה ממנו וקיוויתי שהבואש והמנהל הספורטיבי פרנקו בלדיני יעשו משהו חיובי עם הכסף שנפל עליהם.

*

שלושה חלוצים עזבו את הליגה הספרדית. מובן שרכשנו את הגרוע שבהם וכמובן שבמחיר מופרז להפליא. רק לחשוב איך ההתקפה שלנו הייתה נראית עם נגראדו במקום סולדאדו העגלה או עם היגואין. לעומת זאת,הרכישה של פאוליניו הייתה בינגו, כנ"ל אריקסן שהוא שחקן אדיר, קרישיקש גם הוא מפתיע לטובה ועל קאפו וצ'אדלי אין לי הרבה מה לומר. ואז הגיעה פארסת ויליאן וצ'לסי החזירו לנו טובה על וילאש-בואש וגנבו מתחת לאפינו את הבלוף הזה. שלושים מיליון פאונד ניצלו מזריקה לים רק כדי להישפך על אריק לאמלה שהוא כישרון אדיר רק שמקצה הספסל קשה לראות זאת. אז רכישות בסכום כולל של 110 מיליון לי"שט מקנים לנו הפסד 6-0 מול סיטי, 5-0 סופר מביך בבית מול ליברפול, אבל הי – העיקר שבליגה האירופית אנחנו דורסים אריות  כמו שריף טיראספול, טרומסו ואנז'ימחצ'קלה המפחידה.

*

עם סגל כמו שיש לתרנגולים הם היו צריכים להיאבק על האליפות אבל הודות לטיפוס היהיר שעל הקווים אנחנו נראים כמו סבוטאז' מאורגן. אומרים על וילאש-בואש שהוא גאון טקטי אבל מסתבר שלשחקנים אין כוח ואין ראש לבלבולי המח שלו, להרצאות הטקטיות האינסופיות, למערכים ההזויים, להרכבים התמוהים. מרוב שהוא מנסה להיות חכמולוג הבואש שכח דבר אחד: שחקנים רוצים לשחק כדורגל והוא פשוט לא נותן להם לשחק.

הכי נורא זה שהפכנו לבדיחה של הליגה. מילא ההשפלות הקבועות מצ'לסי וארסנל (שיחנקו עם החג הזה שלהם!), אבל ליברפול??? שככה נראה מול ליברפול בבית במשחק סופר חשוב?Haven't the Jewish people suffered enough???

דניאל לוי היקר. אתה גאון עסקי, זה ברור. בדילים, גניבות סוסים וכדומה אין לך מתחרים. אבל את הנקודות מקבלים על המגרש, לא בחדרי ישיבות של בנקים. אנא ממך, שחרר אותנו מהמתחזה למוריניו, שלח איתו את בלדיני והבא לנו מאמן שיעשה כבר משהו עם הסגל המרהיב שלנו. נכשלת בענק עם וילאש-בואש וזו לא בושה להודות בטעות. הבושה היא להמשיך להחזיק את הכלומניק חסר המושג במועדון כי נמאס לנו כבר שהבדיחה היא חשבוננו!

השיר הבא הוא מזכרת מימים בהם אמנם כרגיל לא זכינו בתארים אבל לפחות שיחקנו כדורגל נהדר. חוץ מזה וילאש– בואש הוא מאמן כמו ששני אלו הם זמרים.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

יומן העונה האבודה של הג'איינטס - תודה איליי
מחשבות על משחקי יום שני

30 Comments

איציק 16 בדצמבר 2013

לא הבנתי את הבעייה עם התוצאה מול ליברפול… לדעתי היתה תוצאה נהדרת :-)

רועי מ 16 בדצמבר 2013

מעולם לא ידעתם לנצח. אנחנו מתחילים להזכר בזה.
ההרגשה פשוט מצויינת.

דיזידין 17 בדצמבר 2013

אתה חצוף אתה.
ב-14 בינואר 1933 ניצחנו את אולדהאם 6:0

אדם בן דוד 16 בדצמבר 2013

סוף סוף קצת ייצוג לתרנגולים באתר. צודק בכל מילה. כמובן שהבואש כבר פוטר. לא הבנתי למה קבעת שברור שזמנו של רדנאפ המיושן תם? אם לא כל הסאגה של הנבחרת הוא היה מצליח אפילו יותר. סה"כ הוא לא נכשל ולדעתי, איתו, בעונה כזאת ועם הכסף שהיה לרכש (בהנחה שהוא לא היה, לכאורה, גוזר חלק לכיס) היינו עכשיו 4-5 נקודות לפני ארסנל. יש מלא ספקולציות מי יבוא עכשיוץ אני קראתי איפשהו הידניק. אני מאוד מקווה כמובן.

תני 16 בדצמבר 2013

שמעתי שאברם פנוי…

איציק 16 בדצמבר 2013

אני חושב שזו סתם הערה צינית ולא לעיניין. הרי ברור שזה בלתי אפשרי. אם הוא יקח את התפקיד, הוא לא יוכל להיות מועמד ואברם תמיד מועמד.

ניינר (ON THE QUEST FOR SIX) 17 בדצמבר 2013

אדם, רדנאפ היה טוב על מנת לייצב את הקבוצה אבל אני לא חושב שהוא יכול היה לבצע את קפיצת המדרגה באירופה לה אנו מייחלים. קשה לי לראות שחקני על באים לשחק עבורו ובמובן זה הAPPEAL של וילאש-בואש היה הרבה יותר מתאים.

יואב דובינסקי 16 בדצמבר 2013

אתם מוזמנים להחזיר את אריקסן. הוא בדיוק השחקן שהיה חסר בשביל לפצח את הבונקר של מילאן.

אבג 16 בדצמבר 2013

"ואיזה מסכנים האוהדים שאוכלים להם ת'לב" – מעולם לא היה הולם יותר.
צער בעלי חיים מה שקרה ביום ראשון. פשוט כך.

ניינר (ON THE QUEST FOR SIX) 17 בדצמבר 2013

רק רוצה לציין ששעה אחרי ששלחתי את הפוסט המריר הזה לבני תבורי, משאלתי אכן התגשמה. עוד הוכחה שאין על כוחו המאגי של דה באזר!

B. Goren 17 בדצמבר 2013

תמיד הייתה לי סימפטיה לטוטנהאם. אכן סיפור עצוב.
וחוץ מזה, נהניתי לקרוא.

פייסר 17 בדצמבר 2013

עצמון, כבר אמרתי לך שאני רוצה להיות אתה כשאהיה גדול?

עורב סגול 17 בדצמבר 2013

לא מבין כלום בטוטנהאם, אבל ניינר, מה אתה אומר על תמונת הפלי אוף הבוקר?

ניינר (ON THE QUEST FOR SIX) 17 בדצמבר 2013

אני אומר מה שאני אומר כל הזמן-רק שהעורבים לא ישתחלו בטעות לפלייאוף!

פאק 17 בדצמבר 2013

בטעות? הביצים של בריידי כבר משקשקות מזה שהלך לו הביי, במיאמי כבר מתכוננים לעונה הבאה, סינסי כבר מתכוננים לשלב הוויילד קארד, וג'ים הרבו מתחבא בחדר השינה של ההורים.

פאקו 17 בדצמבר 2013

וזה שהשם שלי יצא "פאק" זה כנראה סימבולי (למרות שאני די מסמפט את פלאקו וחבורתו).

ניינר (ON THE QUEST FOR SIX) 17 בדצמבר 2013

ונוסף לכל הצרות-טאקר! אין מצב שהרייבנס לא בפלייאוף :(

אהד 17 בדצמבר 2013

סולדאדו הוא חלוץ נהדר. העובדה שבואש לא הצליח להפיק ממנו כלום היא כבר כישלון בפני עצמו. והפסקה הראשונה הזכירה לי את ולנסיה. רק חבל שאצל התרנגולים יש 100 מיליון לבזבוזים ואצל העטלפים 300 מיליון חובות.. כלומר, מצבכם לא כזה גרוע.
חוץ מזה, נחמד לקרוא על קבוצה אחרת שהיא לא ליברפול או היונייטד.. כן ירבו.

כריסטי ברטו 17 בדצמבר 2013

שנת 85 בבית הספר היהודי "חשמונאים" בצפון לונדון, שבוע ראשון בכיתה א'. חבורה של בנים ניגשת אלי, שואלים את מי אני אוהב בכדורגל. אמרתי את האמת, שאני לא יודע, אני מישראל ואבא שלי לא לוקח אותי. אז אתה טוטנהאם, הודיעו לי, ומאז הסבל מתמשך…

אבא, לא יכולת לשים אותי בכיתה של אוהדי ארסנל?!

ניינר (ON THE QUEST FOR SIX) 17 בדצמבר 2013

כריסטי, ענק! גם אני עד היום משלם על כך שפגשתי בלונדון אוהד ספרס שגייר אותי ומאז אני סובל…

קורא אדוק 17 בדצמבר 2013

ניינר טור מעולה

אופיר 17 בדצמבר 2013

ניינר, כיף לקרוא.

אני אוהד ארסנל, אבל אף פעם לא הצלחתי לשנוא את הספרז. למעשה, אני די מחבב אתכם, ובשמחה הייתי ממקם אתכם בטבלה מעל האוליגרכים והשייח'ים.

הבואש הוא תופעה מוזרה: חזות כל כך ידידותית, ובכל זאת הוא מקים על עצמו את חדר ההלבשה כבר פעמיים. כנראה שהוא באמת חופר, ואולי השחקנים פשוט לא אוהבים דמות מעונבת ומלוקקת כל כך, שמעולם לא הגירה זיעה על המגרש.

את מי תמנו עכשיו? לא עולה לי בראש מאמן ראוי אחד מחוזר עבודה (בהנחה שהיינקס לא יגיע).

אופיר 17 בדצמבר 2013

*מחוסר עבודה* כמובן.

ניינר (ON THE QUEST FOR SIX) 17 בדצמבר 2013

יש דיבור חזק על מוראט יאקין. אופציה לא רעה בעיני, אבל אחרי AVB כל אופציה כמעט נראית טובה. חלק גדול מהאוהדים רוצים את דה בור. יש שמועות על קפלו (אלוהים ישמור!) ובינתיים טים שרווד מנהל את העסק. אני זוכר אותו כשחקן אפור כשק אז אין לי יותר מדי ציפיות ממנו

אופיר 17 בדצמבר 2013

וחוץ מזה, ניינר, גיליתי שאני חייב לך ימים ארוכים של גיל ההתבגרות מול ההמצאה הגדולה של סוף המאה ה-20: הקומפקט דיסק(!), עם אוסף להיטי האצטדיונים – היטמן!
עד היום ד"ר אלבן שולטטטתתת.

ניינר (ON THE QUEST FOR SIX) 17 בדצמבר 2013

עלית עלי!

wazza 17 בדצמבר 2013

גדול! מאיפה הבאת את זה עכשיו?!

אופיר 17 בדצמבר 2013

עשיתי 1+1.
שנה-שנתיים מאוחר יותר כבר הפכתי לחיית רוקנרול, אבל אז, בימים של סוף היסודי, המוזיקה הצ'יזית של מיסטר ביג עוד הצליחה לדגדג לי…

אריק 18 בדצמבר 2013

מבריק. גאוני. לפטר מייד את המאמן עם יחס הנקודות למשחק הטוב ביותר בספרס מאז הקמת הפרמייר ליג! ככה בונים הצלחה, יופי לוי

Comments closed