בן בסל – רינת אמיר

מי קונה עדן? מכבי תל אביב. או לא.

הלו...מישהו שומע אותי?
הלו…מישהו שומע אותי?

 

שוק הרכישות והעברות של חודש ינואר אוטוטו מסתיים אבל מי שבוודאות נמצא בסל הקניות של מכבי ת"א הוא- חלוץ "טולוז", עדן בן בסט.

בן בסט חזר לא פעם על המנטרה שמלווה אותו כבר תקופה ארוכה במהלך שהותו בצרפת: "המוטו שלי תמיד היה לשחק, אפילו אם מדובר בירידה בשכר וגם במוניטין הקבוצה". מה שמסגיר רצונו העז לחזור לעניינים בארץ.

כן, דווקא בארץ. אומנם בן בסט מרוויח בטולוז שכר מצוין במונחים ישראלים (450 אלף יורו לעונה) אבל הוא יהיה מוכן לחזור ארצה גם במחיר של הפסד כלכלי מבחינתו, מסיבה אחת- בן בסט הוא לא מסוג השחקנים שנולדו לחמם את הספסל- מאז פתיחת העונה הוא לא זוכה לקרדיט מהמאמן אלן קזנובה, שדאג להשאיר לשים אותו על ממתינה. להיות שותף ב-13 משחקים שמתוכם רק בארבעה מהם פתח ולהבקיע שער בודד, זה פשוט בזבוז.

עדן בן בסט הוא בחור חזק אבל עם כל החוזק המנטלי שיש לו, הוא לא ימשיך את מסע הנדודים שלו בצרפת לתחנה נוספת. זאת תופעה מוכרת מאד בקרב שחקנים שיוצאים לנסות את מזלם בחו"ל ומתקררים על הספסל בזמן שכולם פה בארץ מחכים לשמוע דיווחים מסעירים מהליגיונרים שלנו אי שם במרחקים. התחושה היא תחושה קשה, של אכזבה. הם מרגישים חסרי אונים וחסרי ערך. הם רחוקים מהבית ומהחברים כך שאת מרבית הכוח הם שואבים מעצמם. ומתי שהוא הדלק נגמר, והם מחליטים לארוז את הפקלאות, להשתחרר מהחוזים המפוצצים והתנאים המעולים ורק רוצים לחזור הביתה(שחקנים כמו: ערן זהבי, מאור בזוגלו, איתי שכטר, דקל קינן ועוד רבים אחרים), לעשות ' restart  להצליח כאן שוב, אם יהיה להם מזל, ולהשיב את הביטחון שאבד להם בדרך. ואז אולי בעתיד יחזרו שוב לסבב נוסף במלחמת ההישרדות בחו"ל.

מי שקורא בן השורות מבין שמבחינת בן בסט אין לו באמת אלטרנטיבה אחרת שהיה רוצה מלבד מכבי ת"א. התבטאויות שנאמרו מפיו, כגון: "מכבי ת"א היא לא עוד קבוצה, היא חזקה מאוד והיא מתנהלת בצורה אירופאית", מרמזות ככל שינסה להישמע רגוע, על הרצון האמיתי והיחיד שלו- להגיע היישר מהקור הצרפתי לזרועות החמות והמחבקות של גורדי קרויף, שמבטיח לתת לו את הבמה שהוא כל כך צמא לקבל-  להיות החלוץ המוביל של הקבוצה.

מבחינת השכר והתנאים מכבי ת"א היא האופציה הטובה ביותר. הפער בפסגה צומק ובמכבי ת"א לא מוכנים לקחת סיכונים, הם רוצים את הכי טוב בשבילם, אין ספק שהמנג'ר חיכה לבן בסט בפינה, הוא בדיוק החלק החסר בפאזל לחיזוק חולית ההתקפה, זה שישלים לו את תמונת האליפות שרצה לו אינסוף פעמים בראש- החלוץ המושלם-שילוב של מהירות וכוח. חוד קלאסי, שיחלק את העומס בעמדה החשובה ביותר, בשיתוף עם פריצה. ובשביל העיפרון הכי חד בקלמר, ג'ורדי גם מוכן להמריא במיוחד לצרפת, בשביל להחזיר את השחקן המבוקש ארצה, הישר למתחם האימונים של קריית שלום. יש צורך בעוד קצת שיפוצים ותיקונים אבל בשורה התחתונה הוא כבר פה. עדן בן בסט- ברוך הבא!

 

"המתגבר"
המשחק הגרוע ביותר. אבל לא היום הגרוע ביותר

32 Comments

אלמוג 22 בינואר 2014

כתיבה יפה… אבל התוכן, חסר כל ידע בסיסי והבנה בכדורגל…
הנה לא יודע מי היא אותה רינת.. אבל כמות השטויות שנרשמו פה , היא חסרת פרופורציות.. הוא החלק בפאזל שחסר ?! מכבי לא צריכה שחקן בעמדתו ! נכון הוא שחקן מצוין, אבל בטח שלא חלק בפאזל…
ויש עוד לא מעט דברים מטופשים שנרשמו..
אבל מה שכן, הכתיבה מנוסחת יפה… מעבר לכך, שתעבור לסקר ענף ספורט אחר, אולי שם ההבנה גדולה יותר.

תני 22 בינואר 2014

נכון שפעם ראשונה שאתה כאן באתר ?

לירוי 22 בינואר 2014

אלמוג , אם זה השם האמיתי שלך , שמור את המירמור שלך למקומות אחרים.
אין לך מושג בכתיבה וכנראה שאתה די מתוסכל לקרוא דעות שונות משלך שעוד מנוסחות וכתובות בצורה כזו שוטפת ומעניינת.
תתקדם !
רינת – תמשיכי לכתוב כמו שאת יודעת.
תמיד כיף לקרוא.

ערן לוי 23 בינואר 2014

מה אתה רוצה מאלמוג?הסגנון שלו אמנם לא משהו, אבל הוא טען בדיוק את מה שאתה טענת – שהכתיבה יפה. לומר לאדם שכתב ״כתיבה יפה״ שאין לו מושג בכתיבה… מה הקשר?

דגש 23 בינואר 2014

נניח שלדעתו שחקן שימלא את התפקיד שבן בסט עושה לא חסר למכבי, זו לא סיבה לכנות את הטענה הזו "דבר מטופש". גם אם דעת רינת היתה יחידה כדאי לכבד אותה קצת יותר. והיא לא, יש עוד לא מעט שחושבים שהוא חסר למכבי ושהיא חיפשה כמוהו.

אני מתייחס לזה כי זו הדוגמה היחידה שהוא הביא. ייתכן שיתברר שגם "הדברים המטופשים" האחרים לא ראויים לאבחנה הזו.

איתן מסוארי 22 בינואר 2014

כן כן שיקנו אותו… לא טוב דמארי, לא טוב…

עכשיו ברצינות…
אם מישהו יאיר את עיני, אודה לו מאוד:
מה ההפרש הממוצע בשכר שגורם לשחקנים ישראלים לצאת לליגות בינוניות באירופה ועוד לקבוצות תחתית, שם הם מחממים ספסל?…

זה בינתיים כוכב הנבחרת שלנו… מחמם ספסל של קבוצת אמצע טבלה שממוקמת מתחת לקבוצה אחרת שהפסידה למכבי תל אביב (פעמיים)…
מבחינתו זה קידום מקצועי. גם לשחק, וגם בקבוצה טובה יותר.

דגש 22 בינואר 2014

45% מרוויחים מתחת למאה אלף שקל ברוטו בעונה. 82% מרוויחים מתחת לחצי מיליון ברוטו. ביורו זה נראה עוד פחות…

אבל זה לא רק זה, הכבוד שמקבל פה "ליגיונר", שמוכר לנו משפטים כמו "בפולין כולם הבינו מזמן את מה שמכבי תל אביב הביאה" הוא חסר פרופורציות. פולין אגב, מדורגת 4 מקומות מתחת ישראל בדירוג הליגות של אופ"א.

ליגיונר אחר סיפר לנו בסוף העונה שעברה איך, עם כל הכבוד למכבי, אפואל ניקוסיה (בה שיחק) היא עדיין הרבה יותר טובה. אבל ראינו את מכבי משיגה יותר מכפול נקודות ממנה בליגה האירופית. אותו ליגיונר, אגב, עבר לקבוצת תחתית בליגה השנייה בספרד. מה לא עושים כדי לברוח מהבינוניות הישראלית.

כל הליגיונרים ה"בכירים" למדו מאיש ההגות אייל ברקוביץ', שתדמית הכוכב בראש מעייניו, שחזרה לארץ מפגישה עם גבולות ההערצה והיכולת. לכן טל בן חיים (הבלם) יעדיף לקבל משכורת מסטנדרד ליאז' מבלי שישחק, העיקר לא לחזור לקבוצה בה גדל.

אנשים פה משוכנעים שיוסי בניון הביא לכולנו כבוד כי הוא שיחק בליברפול. הוא לא. הדבר היחידי שאנשים באנגליה חושבים כשהם שומעים שהוא מישראל הוא "אתה לא מאמין מאילו חורים ארורים מגיעים אנשים כדי לשחק בפרמייר-ליג." גם אברם גרנט.

הערכה לכדורגל הישראלי יביאו רק קבוצות ישראליות שיגיעו להישגים באירופה. ובשביל שזה יקרה ההערצה הפרובינציאלית חסרת הפרופורציות לקבוצות מליגות אחרות ב"אירופה" צריכה להיפסק.

שכל אחד ישחק איפה שבא לו, אבל שיפסיקו למכור לנו שזו משימה לאומית.

איתן מסוארי 23 בינואר 2014

סיכמת הכל בפיסקה הראשונה. 82% מרוויחים פחות ממאה אלף יורו לעונה. קבוצת אמצע טבלה בצרפת משלמת כמעט פי חמש! … ועוד לשחקן ספסל. הבי טוב זה להיות שם 4-5 שנים, לעשות בוכטה שתסדר אותך ואז לחזור כמושיע, לגדל כרס ולהצטרף למיזם נדלן של רביבו ובן זקן.

תובנות/שאלות:
1. הליגה הישראלית גבוהה מאוד ביחס עלות/תועלת של שחקן.
2. מאיפה לעזאזל יש בליגה של גטאות כמו פולין יותר כסף לשלם לשחקנים?
3. אותה שאלה על הליגה הבלגית.

דגש 23 בינואר 2014

2-3. צריך לזכור שבמכבי תל אביב, לדוגמה, רק שחקנים שעוד לא סיימו צבא מקבלים סכומים נמוכים כאלו (בכל זאת יש את החוק על משכורת חייל). אני לא חושב שיש שחקן סגל אמיתי גם בהפועל ובחיפה שמקבל מתחת לחצי מיליון שקל לעונה. הסטטיסטיקה כזו בעיקר כי רוב הליגה שלנו מורכבת מקבוצות כמו עכו, הפועל רעננה, אשדוד והפועל חיפה.

הרבה מהשחקנים מגיעים לקבוצות צמרת בליגות שלהן. עודד גביש בפולין הגיע לקבוצה שהייתה אלופה לפני שנה וחצי. הגיוני שיכולה לשלם יותר מהפועל באר שבע שכמעט ירדה ליגה וממילא לא 'עפה' עליו. אבי ריקן הגיע לקבוצה שמאז 2005 רק פעם אחת לא שיחקה במפעלים אירופיים. קובי מויאל הגיע לאלופת מולדובה בשנתיים האחרונות (וכנראה גם בקרובה, כיום במקום ראשון בפער של 11 נקודות.)

יש שחקנים שמגיעים לקבוצות זולות יותר ועניות יותר, אבל הם בד"כ לא מפחדים לחזור (ארבייטמן). או שהם באים מליגות עשירות במיוחד. כמו האוקראינית.

לגבי 5 הליגות הבכירות – זה עולם אחר של כסף. מענק ירידה באנגליה הוא פי 3 מהתקציב של מכבי תל אביב. צריך לזכור את זה כשמצד אחד לא רוצים פערים גדולים בליגה, אבל מצד שני קבוצות ישראליות מתחרות באירופה עם קבוצות עם תקציבים גדולים בפערים עצומים, אז איך הן יצליחו?

איתן מסוארי 23 בינואר 2014

דגש, סחתיין על הדטהבייס (לא יודע מה המקור, אבל אתה נשמע מאוד משכנע).

ליגה פולנית: עד לפני עשר שנים הטובים שלהם באו לשחק אצלנו.
איך קורה שפתאום לקבוצות שלהם יש יותר תקציב (משווה צמרת ליגה לצמרת ליגה)?

ליגה בלגית: מדינה של 10 מליון תושבים (לא רחוק מאיתנו). איצטדיונים בגודל של בין בלומפילד לטדי… כלומר הכנסות מזכויות שידור ומנויים, לא בהרבה יותר גבוהות מאצלנו. איך יש להם יותר תקציבים?

אני באמת לא יודע את התשובה. אבל אני חושב שזה שווה פוסט.

דגש 23 בינואר 2014

את הנתונים שלי אני לוקח מהאינטרנט. את השכר בישראל מהכתבה הזו:
http://www.calcalist.co.il/sport/articles/0,7340,L-3599486,00.html
את ההישגים של קבוצות הליגיונרים מוויקיפדיה (באנגלית).

מה שניסיתי להגיד זה שזה לא מדוייק: בסופו של דבר בישראל יש כמה קבוצות צמרת שלא נופלות מהרבה קבוצות צמרת בהרבה ליגות אחרות באירופה, אבל הסגל שלהן מוגבל, ולכן שחקנים שלא יכולים או לא רוצים יכולים לקבל תנאים קרובים בליגות אחרות.

יש גם מה82% של העד-חצי מיליון שקל ברוטו לשנה, שלא ייכנסו לסגל של קבוצה ישראלית שמשלמת יותר מזה ומחפשים הצעות בחו"ל כי שם יש יותר מבחר. עודד גביש הוא כנראה דוגמה לכך (הליגיונר היחיד בפולין למיטב זכרוני) בעבר טיבי יצא לסיבוב דומה בקבוצת תחתית בבלגיה.

בליגה הבלגית יש יותר כסף (את הגורמים לכך אני לא מכיר, יכול לשער) אבל זה לא עולם אחר, ולכן קבוצות בינוניות ומטה בבלגיה מחזיקות ששווים צמרת בישראל, אבל קבוצות צמרת שם ינצחו בכל מאבק קבוצה ישראלית.

את התמעטות הפולנים בישראל אפשר להסביר בכל מיני דרכים, אבל ההסבר הכי פשוט הוא שהשוק נפתח ווודזינסקי וקוביקה פשוט מצאו ליגות יותר טובות עם יותר חשיפה.

ירושלמי 23 בינואר 2014

תשובות

1. לא.
הליגה הישראלית דווקא במקום טוב מבחינת עלות שחקנים ומועדונים (שווי כספי), לעומת מיקום הליגה באירופה (מבחינת ניקוד).
לפי טרנספר מרקט השווי של ליגת העל ממקם אותה במקום ה-25 (105 מ' יורו), בעוד מבחינת ניקוד אנחנו במקום ה-20. בהשוואה לליגות הבלגית והפולנית, שמבחינת ניקוד נמצאות במקומות 12 ו-25 (בהתאמה) ומבחינת שווי כספי במקומות 11 (440 מ' יורו) ו-17 (150 מ' יורו).
*יש לקחת בחשבון ששווי הליגה הוא בשכלול שווי כל הקבוצות בליגה, כך שאם יש ליגה עם 20 קבוצות כולם נכנסות לשכלול לעומת ליגה עם 12 קבוצות. אבל הליגה הישראלית עם 14 קבוצות, כך שזה דיי ממוצע מבחינת מספר קבוצות.

2. כשמדברים על הליגה הפולנית צריך לעשות סדר.
רוב הקבוצות הן דיי עניות במונחים אירופאים, אבל יש שם 3-4 מועדונים עשירים (ויסלה קראקוב, פוזנן, לגיה, גדנסק) עם כמויות קהל גדולות מאוד שגם התקציבים שלהם מאפשרים הבאה של כוכבים בסדר גודל בינוני מינוס בשוק האירופאי, בעוד אותם מועדונים מייצאים שחקנים בעיקר לשוק המזרח אירופאי מרכז אירופאי (רוסיה, גרמניה, אוסטריה). כך שכסף להביא שחקנים ישראלים יש שם.
לדעתי החשיפה בשוק הפולני גדולה מזו של הישראלי, לכן עדיף לישראלים לשחק אפילו שם לעומת תנאים דומים בליגת העל.

3. הליגה הבלגית עשירה מהסיבה הקלאסית. מדובר במדינה עשירה שמזרימה תקציבים + בעלי קבוצות עשירים.

איתן מסוארי 23 בינואר 2014

ענית לפני ששאלתי :-).
אבל עדיין ההבדלים מטורפים בין תקציבי ליגה בלגית שלדעתי לא יותר טובה משלנו לבין התקציבים שלנו.

מעניין אותי לדעת על כמויות קהל שמגיעות במדינה של 10 מליון תושבים…

יש לי תחושה שאם ננסה לכוון למספרים של הליגה הבלגית (תקציבים וקהל?), אז תהיה לנו כל שנה קבוצה או שתים בליגת האלופות.

ירושלמי 23 בינואר 2014

תסלח לי אבל אתה טועה.
הליגה הבלגית נמצאת 2 רמות מעל ליגת העל הישראלית כמעו בכל פרמטר מדיד.
בין אם זה שווי כספי, זכויות שידור, כמות קהל, קיבולת איצטדיונים, אחוז שחקני נבחרת מכלל שחקני הליגה, הישגי קבוצות במפעלים, ייצוא שחקנים לליגות הבכירות, ממוצע כיבושים, ואני יכול להמשיך.

ספציפית לעניין ממוצע קהל, בליגת העל הישראלית העונה אנחנו מדברים על ממוצע של 5.5-6 אלף צופים למשחק, בליגה הבלגית כ-12 ובפולנית 8.

לגבי ההערה האחרונה שלך, יש לי תחושה שאם נכוון למספרים של הליגה האנגלית נוכל אפילו לשלוח 3 קבוצות לליגת האלופות.
כמובן שזה לא ריאלי.

דגש 23 בינואר 2014

טרנספרמרקט עושה עוול ושטחי בסיקור של ישראל. זיו עדיין שווה שם יותר מטיבי.

איתן מסוארי 23 בינואר 2014

ירושלמי, אני דיברתי על רמת הכדורגל של הקבוצות.

אולי זה לא מדד השוואתי טוב, אבל אני זוכר את גנק אלופת בלגיה בקושי רב עוברת את מכבי חיפה אלופת ישראל בדרך לליגת האלופות. ברבע שעה האחרונה הקבוצה הבלגית שמשחקת בבית מעיפה כדורים ליציע כדי להגיע לפנדלים. יש עוד המון דוגמאות של מפגשים באירופה שהאכלנו אותם קש.

12 אלף בממוצע למשחק (שזה כפול מאיתנו) זה עדיין מספר לא כזה גבוה (יחסית לליגות הגדולות של אירופה).

לכן אני שואל, מאיפה לעזאזל יש להם תקציב למשכורות פי 5 משלנו…? הממשלה מממנת את זה?

ירושלמי 23 בינואר 2014

ברור שהכל בהערכה גסה, כמובן שיש טעויות פה ושם אבל זה לא שולל את המגמה הכללית.

אר 23 בינואר 2014

נתכו התראיין לא מזמן ונשאל על אפשרות תיאורטית, אי פעם, האם יירצה לחזור לשחק בארץ. התשובה שלו לא נגעה בקריירה או בכסף. הוא דיבר על השקט שיש לו מחוץ לישראל. האקו סיסטמ סביב הכדורגל בארץ הוא מכוער ורדוד. האוירה מאכרית ואלימה. ולכן, גם אם בבלגיה משלמים כמו בישראל והקבוצות באותה רמה, יש לא מעט שחקנים שיעדיפו לשחק בבלגיה (או בקפריסין)

תורג'י 23 בינואר 2014

הפועל חיפה של יואב כץ VS הליגה הצרפתית.
החלטה קשה.
קשה מאוד.

דגש 22 בינואר 2014

הלוואי. סוזה בטח מכיר אותו טוב. הוא כבש פעמיים נגד פורטוגל בנבחרת. אני מת שהוא יבוא. שחקן אדיר ואופי מדהים. ובטח שהוא חסר: מאז שהלך אלירן עטר אין לנו חלוץ עם אינסטינקטים שמזהה שערים.

איתן מסוארי 22 בינואר 2014

אההה… ורינת, יופי של פוסט. לא ידעתי שיש אינטרנט באינגולשטאט, שאלמוג מגיב משם…

אברם 23 בינואר 2014

אחלה פוסט. מקווה שאת טועה (אני נותן הסתברות של גג 10% שמכבי תאבד את האליפות ולא בא לי לוותר גם עליהם) אבל שיכנעת אותי בהגיון וב"קארמה" של המהלך. מצד שני אני לא בטוח שלג'ורדי אכן יש פנקס צ'קים פתוח כמו שרבים מניחים.

ויקטור מורוז 23 בינואר 2014

קודם כל זה נראה לי עוד מוקדם. גם אם בן בסט רוצה להגיע למכבי, צריך עדיין לקבל הסכמה של טולוז לעניין.
מבחינת נתונים יבשים, בן בסט הוא בדיוק מה שמכבי צריכה להתקפה: בעונה שעברה הוא קיבל את ה"תואר" של החלוץ הכי מדוייק באירופה, קרי החלוץ שיחס שערים לבעיטות לשער שלו הוא הכי טוב באירופה. מכבי, לעומת זאת, בועטת לדעתי כ- 10 בעיטות למסגרת בממוצע למשחק ומבקיעה רק מעט מעל 2 שערים בממוצע.

ג'וש 23 בינואר 2014

הוא לא שווה כזו משכורת.
ראה מקרה שכטר, ורמוט, קולאוטי.
פעם גאיידמק השתולל והרס את השוק , עכשיו המכביזם.

ויקטור מורוז 23 בינואר 2014

איך אתה יודע? זה משהו שניתן למדוד רק בדיעבד. הרי גם על זהבי אמרו שהוא לא שווה את הסכום.

אהד 23 בינואר 2014

הצעד הזה כמובן טוב מאוד לכל הצדדים, מלבד לליגה.
בכל מקרה, שאפו לקרויף על הגאוניות והחזון שבהבאת אחד מחמשת השחקנים הישראלים הכי טובים למכבי במלא כסף.. אני מחכה בציפייה ליהלום הלא מלוטש הבא שקרויף ימצא, אולי ביברס נאתכו? שחקן עם פוטנציאל..
סומך עלייך ג'ורדי!

דגש 23 בינואר 2014

אני לא מבין את הקטע שלך. ג'ורדי הוא לא גלאי יהלומים, הוא בונה קבוצה.

כל חיזוק למכבי טוב כמובן לליגה, כמו כל קבוצה בליגה שתתחזק ותגדיל את התקציב שלה. הליגה תדורג גבוה יותר באירופה, שתי קבוצות בליגת האלופות, יותר כסף לליגה, יותר כסף לזרים, המחיר של שחקנים ישראלים בכל הליגה יעלה כיון שיוכלו לשלם עליהם יותר, וכי העניין של קבוצות אחרות מאירופה בשחקנים ישראלים יגדל.

כמו כן כל קבוצות הליגה יהיו חייבות להמציא את עצמן מחדש כדי להתחזק. במקום ששחר יסתפק בבניית קבוצה שכובשת 0 שערים ומשיגה 0 נקודות בליגת האלופות הוא יחפש קבוצה שתתחרה בקבוצות יותר טובות וגם מכבי חיפה תהיה יותר טובה.

צריך שיותר קבוצות יגדילו את התקציב? צודק. ומי אמר לך שהשקעה של מכבי תפגע בזה? הכדורגל יהיה חייב להיותר רווחי יותר, ההשקעה בקהל תגדל, כי מי שלא יעשה את זה ייצא מהמירוץ. הרמה תעלה ונחזור לימים שבהם חברות גדולות היו נותנות חסות לקבוצות, כמו בזק.

כמובן, לא בטוח שכל זה יקרה. צריך שעוד אנשים ישקיעו קצת יותר, לא רק גולדהאר (וחלק, כמובן, כבר משקיעים). שעוד אנשים ינסו להרים קבוצות למעלה, לא רק גולדהאר. שעוד אנשים יידעו לנהל תקציבים גדולים בצורה חכמה, לא רק ג'ורדי.

אבל כמו הכדורסל זה בטח לא יהיה. בכדורסל תקציבי הקבוצות המתחרות עם מכבי נעים בין 7 מיליון ש"ח ל20 מיליון. בכדורגל התקציבים גדולים בהרבה. למכבי חיפה בכדורגל יש תקציב גדול מזה של הפועל ירושלים, מכבי חיפה, הפועל אילת והפועל תל אביב ביחד. זה לא יהיה כמו הכדורסל כי בניגוד ליורוליג, בשביל להגיע לליגת האלופות ולקבל משם בונוסים מספיק מזל בהגרלות ולהיות טובים.

אז די כבר להתבכיין על זה שמכבי עשירה ומשתמשת בכסף שלה. למה כששחר מוציא מאות מיליונים על מכבי חיפה כולם משבחים אותו וכשגולדהאר עושה את זה זו חזירות? ב"ש רוצים שאלונה תשקיע, הפועל מבקשים רוכש, אנחנו רוצים שגולדהאר. כי גולדהאר הכי עשיר? כי הוא קנדי? תנסו גם אתם למשוך רוכש עשיר, המלצה ראשונה, תוותרו על הפטיש והמגל, מיליארדרים אמריקאים לא מתים על קומוניסטים.

אריק 24 בינואר 2014

כל מילה!
בגלל אנשים כאלה הליגה הישראלית וקבוצות ישראליות נשארות במקום.

ויקטור מורוז 23 בינואר 2014

אפשר למחוק את הפוסט, לא?

http://www.one.co.il/Article/228536.html

איתן מסוארי 23 בינואר 2014

רינת אמרה שהוא בסל הקניות….
היא לא אמרה שהם לחצו סאבמיט…. :-)

פורנו-הוליק 24 בינואר 2014

אבל היא פיתחה תילי תילים של הסברים על כך שהוא יהיה מוכן להפחתה בשכר העיקר לשחק, על "רצונו העז", "קריאה בין השורות".

באמת שהטור יצא יומרני ולא אמין אם בן בסט ישאר בצרפת. רינת ניזונה כמו כולם מידיעות, ציטוטים וספקולוציות. מזה להתיימר לדעת איך מן דהו חושב ולקבוע "בשורה התחתונה הוא כבר פה" המרחק רב.

איתן מסוארי 25 בינואר 2014

צודק. כדורגל משחקים 90 דקות + זמן פציעות.

Comments closed