בידיים טובות – רינת אמיר

היום דרבי: טביב נגד הפועל.

HSHH

 

בניגוד למאמן הקודם, אלי כהן, רוני לוי צריך להישאר בבית"ר לעונה נוספת . הוא המאמן היחיד שנותן מעט(דגש על מעט)סיכוי לתקווה ועתיד ורדרד בכל הכאוס הצהוב הזה, שנקרא בית"ר.

הקבוצה מהבירה לא אשמה במצב האומלל שנקלעה אליו, המקום התשיעי, 5 נקודות בלבד מהקו האדום ומהמקום בו יורדים ליגה. את הכבוד ואור הזרקורים צריך להפנות למי שעד לא מזמן אחזו במושכות הקבוצה, אך לא ידעו לאן הם מובילים אותה- אלי כהן וחיים רביביו. הצמד חמד מהגלגול הקודם, הוא הצוות המקצועי שלקח על עצמו החלטות כושלות, בתמיכתו כמובן, של אלי טביב, למען האמת כבר התרגלנו שבכל מקום שבו הוא דורך, דשא כבר לא יצמח שם ובטח שלא שושנים, רק קוצים. בית"ר לצערה הרב משלמת כעת את המחיר על אותן החלטות שערורייתית בבניית הקבוצה בקיץ, היא יכלה הייתה להיות במקום לגמרי שונה היום אם אותם "מנטורים" היו דואגים להכין את הקבוצה כמו שצריך במהלך הפגרה.

קחו לדוגמא את הפועל ב"ש שהסיקה מסקנות מהעונה הקודמת, לקחה את עצמה בידיים וניצלה את הזמן להכנה וחיזוק הקבוצה, פעולות כמו: הבאת  שחקנים מרכזיים(ברדה ובוזגלו), ממוקדים, רעבים להצלחה וזרים שעומדים בציפיות ותופסים עמדות חשובות בכל משחק. לא פחות חשוב מזה, עבודה על הכושר הגופני, יצירת חיבור בין השחקנים וטיפול בבעיה המנטאלית שפקדה אותם במשך שנים רבות.

בית"ר בניגוד גמור להם, נקטה בפעולות הפוכות והתעסקה בשחרור השחקנים הטובים שלה, אם תירצו "הדמארים" ו"הזהבים" (קובי מויאל, עמית בן-שושן או חיים מגרלשווילי.)שלהם לאירופה, שחררה בקלות יתרה מידי לטעמי את מי שהייתה אמורה להתעקש עליהם ולעשות מאמצים רבים ככל שיהיו בקבוצה, גם אם צריך היה לפתוח את הכיס- זה עדיין היה הכרחי. בנוסף לטעות הזו, הם גם החתימו שורה של שחקנים זרים חלשים פלוס שחקנים בינונים שלא היו בכלל חושבים להחתים בבית"ר, ללא לחץ של זמן. בית"ר הפסידו לא מעט נקודות שהלכו לקבוצות אחרות במהלך העונה בגלל סגל שבחלקו חלש ובחלקו האחר מוכשר אך חסר ניסיון, ומה לגבי החיבור בין השחקנים? והדלק של השחקנים-המורל והחוסן המנטאלי שלהם? לא שמענו ולא ראינו הוכחות לקיום היכולות המדוברות.

המשחקים האחרונים (רעננה ורמה"ש) בבית, היו משחקים שגם האוהדים הסקפטיים ביותר של הקבוצה, האמינו שפה לא יהיו נפילות, שבית"ר הולכת עד הסוף, לוקחת את הנקודות האלה ונמלטת מהתחתית הבוערת. רוני לוי אפילו העז להכניס סוף סוף כמה משחקני הרכש אך אף אחד מהם עדיין לא הוכיח את היכולות שלו ולא הציג משחק מדהים, אם כי לדעתי לא מדובר פה בעניין של חוסר פוטנציאל אלא בחוסר חיבור שרק אם הזמן נוכל לראות את השיפור ביכולות והביצועים .וגם הפעם כמו במשחקים האחרונים, חוסר המזל הכה שוב בקבוצה ומשהו לא עבד שם. ראינו שחקנים חסרי אנרגיה, שנותנים משחק חלש, קבוצה שמשחקת כאילו אין לה בכלל בשביל מה, אין בעיות או דאגות. הקהל המאוכזב נאלץ לראות שוב את קבוצתו נטולת מחויבת ורצון אמתי לעשות שינוי ומאמץ יוצא דופן השנה מעבר להבטחת ההישארות בליגה במחזורים האחרונים. ולמרות האכזבה,  זה הזמן של רוני לוי.

עכשיו זה הזמן לשפץ את הקבוצה. ולמרות שכרגע לא נרשמו הצלחות מזהירות וניצחונות, נראה כי רוני לוי עושה צעדים נכונים וחיוביים והצליח לשכנע גם את טביב שידוע כמי ששומר את הארנק קרוב לליבו, שהמצב דורש שינוי מהותי ובהול ויש צורך בחיזוק הקבוצה באופן מידי. הבאת ארבעה שחקני רכש חדשים(לא אחד, לא שניים-ארבעה!!)- הגיע הזמן גם לתת מילה טובה למאמן, לא על התוצאות, על הדרך. התוצאות כנראה יבואו בהמשך. עכשיו זורעים את הזרעים, בהמשך יקצרו גם את הפירות.

היום בית"ר נוסעת לנתניה, לקראת "הסופר קלאסיקו" הישראלי, לדייט הדו-שנתי והטעון שלה עם הפועל ת"א, היריבה המושבעת ואותה אקסית שזרקה בבעיטה את הבעלים, אלי טביב. כזכור, במפגש הראשון בסיבוב הקודם ניצחה בית"ר של אלי טביב 0:1, אלי טביב לא חסך מאף אחד ושיתף את כל מי שיכל בהתלהבות ובהתרגשות שאחזה בו לנוכח הנקמה המתוקה בקבוצה האדומה, כולל טקס פתיחת שמפניות מוגזם. אני מאמינה שגם הערב נראה את בית"ר כפי שעדיין לא ראינו אותה בכל העונה, שחקני בית"ר יודעים היטב שהפעם הניצחון עבורה הוא לא בגדר המלצה בלבד וכישלון במשימה יהיה אחת ההשפלות הגדולות ביותר שתוכל להכיל, השפלה שלא תעבור בשקט מצד האוהדים ומצד הבוס שמצפה בכיליון עיניים לחגוג שוב( אולי הפעם עם קוויאר) ולמסור לאדומים ד"ש דרך הרשת.

למרות ששתיהן יבואו בשיא האדרנלין, צריך לזכור שלא רק בית"ר אלא שתי הקבוצות נמצאות בנקודת משבר- האדומים מבחינה כלכלית ובית"ר מבחינה מנטאלית. מה שיקבע את תוצאת המשחק הוא הלהט בכר הדשא, לבינתיים הפועל מוכיחה כושר טוב לאחרונה ומראה גם סימני התאוששות, ובית"ר עדיין מחפשת את עצמה במגרש אבל מי יודע…אולי היא גם תפתיע ודווקא היום תמצא את עצמה סוף סוף במשחק הערב.

בתקווה שהמלחמה בין הקבוצות תתחיל ותסתיים על כמות הנקודות ולא על כמות הפצועים שלא נחוצה לאף יריבה במגרש.

חצי הכוס המלאה
בודד על הגבעה - אמיר אשכנזי

8 Comments

רועי 26 בינואר 2014

רוני לוי המאמן הכי טוב שהיה לבית"ר. הבעיה היא טביב ושאר הקבוצה.נקראה כמה זמן יקח לו להרים ידיים ולעבור קבוצה…

לירוי 26 בינואר 2014

צודקת רינת.רוני לוי אחלה אבל בית"ר יורדים ליגה! גזענים נמאסתם!!!ה!

אביאל 26 בינואר 2014

הלוואי ! אם רוני לוי לא יצליח לאזן את הקבוצה, קשה לי לראות מי יעשה את זה.

אבי 26 בינואר 2014

רינת הכל טוב ויפה אבל פיספסת נקודה מרכזית: השיחרור של ערן לוי.
מאמנים כמו אלי כהן שמפחדים להתעסק עם כוכבים קצת בעיתיים כמו ערן לא יתקדמו לעולם. אלי כהן ודומיו אשמים ששחקן כמו ערן לוי נותן הצגות בליגה לאומית… מזל שיש מאמנים כמו יוסי מזרחי.. איזה כיף לראות אותם בימי שישי.
אבל ביתר העדיפו עליו את ברוכיאן האוברייטד הכי גדול בכדורגל שלנו…ברוכיאן שהתפוקה שלו בעונה שווה למה שערן לוי מייצר בשלושה משחקים…עצוב.

רועי 26 בינואר 2014

פחחח….אבי הצחקת אותי.ערן לוי…להיות שחקן זה לא רק לדעת לבעוט לשער זה גם להיות בן אדם-לערן לוי אין את הכישורים האלה.המקום שלו הוא בליגה ג. איפה שאוהבים בלאגניסטים לא בבירתנו ירושלים!ערן לוי זה השחקן היחיד שביקר כמעט בכל הקבוצות בליגה והיחיד שכמעט כולם העיפו אז נו באמת…ערן לוי….

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 26 בינואר 2014

אתה ניזון מההרעלות של התקשורת, אתה בדיוק כמו שלמה שרף שמפריע לו הג'ל שהיה לו בשיער כשיצחק שום העלה אותו בקבוצה הנוצצת של רוסו,פראליה ויעקובו בגיל 17 לבוגרים!! אבל יש עובדות ומהרגע שאלי כהן השריף זרק אותו ביתר נראתה כמו הקבוצה האנמית והעצובה שראינו היום נגד הפועל. על ההתנהגות שלו אין לנו מחלוקת, ללא ההתנהלות שלו תאמין לי שהוא היה באירופה. לאף ישראלי אין את מה שיש לו ברגליים.
שורה תחתונה הוא שחקן מהבודדים שהייתי משלום בשבילו כרטיס.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 26 בינואר 2014

זה אני אבי האנונימי

אהד 27 בינואר 2014

אלי טביב מביא ארבעה שחקנים חדשים בכמה מיליונים והקרדיט מגיע לרוני לוי? היית אומרת את זה גם על בנאדו ושחר או אלישע לוי וברקת?
ולפני שאנחנו ממהרים להחתים את לוי לעוד עונות, אני מציע שנחכה לאיזה ניצחון של ביתר.. רוני לוי מאמן מצוין, אבל לא פעם החיבור עם המועדון חשוב יותר.

Comments closed