המקצוען – שחר דלאל

להבין את ג'ון קאליפרי

kentucky-national-champs

 

 

אם נרצה להבין את דמותו של ג'ון קליפארי נצטרך לחזור לשנת 2002. המאמן כרגע השלים את שנתו השניה באוניברסיטת ממפיס, עונה בה סיימה קבוצתו עם 27 ניצחונות וזכייה בטורניר ה-NIT. את הקבוצה מוביל בנו של עוזר המאמן מילטון וואגנר – דואן.

לפני שנה דואן היה הפרס הגדול של שוק הגיוסים, בשנה בה מיטב שחקני התיכונים החליטו לצאת לדראפט. דואן היה הכוכב הבלתי מעורער של הקבוצה ובסיומה דורג רביעי ברשימת הקלעים בארה"ב. ממפיס, שהחזיקה בסגל שלה שחקנים שפרצו לראשונה באותה עונה, נראתה כקבוצה שתאבק על האליפות בשנה הבאה. אף אחד לא צפה את המהלך הבא של קליפארי.

*

כולנו מכירים את הסיפור של גרג אודן. אודן היה אמור להיות הסופרסטאר הבא ב-NBA, אבל שרשרת של פציעות סיימה לו את הקריירה ככוכב והקריירה כולה עדיין בסימן שאלה. הפציעות שלו החלו כבר בשנתו הראשונה, והוכחו מאוחר יותר כפציעות כרוניות שנובעות מברכיים בעייתיות.
אודן יצא אחרי שנתו הראשונה במכללות ונבחר ראשון בדראפט וזכה בחוזה שהבטיח לו 22 מליון דולרים. ניתן רק לדמיין איך החיים שלו היו נראים במידה והיה מחליט להישאר שנה נוספת במכללות.

טרנס מוריס עשה את עונת הפריצה שלו בשנתו השניה במכללת מרילנד (1999). אם היה יוצא באותה שנה, ככל הנראה היה נבחר בחלק העליון של הסיבוב הראשון והיה מבטיח לעצמו כ-5 מליון דולר. במקום, בחר מוריס להקשיב למאמנו גארי וויליאמס, ללכת בדרך המסורתית ולהישאר שנה נוספת ו"לעבוד על נקודות החולשה שלו" – שנה שתעלה לו בקריירת ה-NBA שלו.
בשנתו השלישית נשלחו עשרות סקאוטים לצפות במשחקיה של מרילנד, הם פירקו את המשחק של מוריס לגורמים והתמקדו בחסרונות – מוריס כבר לא יהיה יותר בחירת סיבוב ראשון (נבחר בסיבוב השני ע"י יוסטון ב-2001).

מרכוס סמארט פלרטט בשנה שעברה עם הבחירה הראשונה בדראפט. היה מדובר בדראפט חלש באופן יחסי והיריב העיקרי שלו, נארלס נואל, עבר פציעה שתשבית אותו לשנה שלמה. בחירה ראשונה בדראפט הזה היתה מזכה אותו ב-11 מליון דולר מובטחים ו-50 מליון דולר יותר, בחוזים עתידיים, מהשחקן שייבחר במקום העשירי.
סמארט, למרות שמו, בחר להישאר שנה נוספת במכללות. בשנה הזאת הועלו סימני שאלה לגבי הבגרות שלו (רב עם אוהד והורחק ל-3 משחקים) ובנוסף במחזור הדראפט הזה צפוי להיות עמוק יותר וסמארט צפוי לרדת לאזור העשירייה השנייה של בחירות הדראפט.

*

קליפארי, בילה בסוף שנות ה-90 חמש שנים ב-NBA . הוא למד את הדרך בה מעריכים את השחקנים המועמדים לבחירה. הוא גם צפה בעשרות שחקנים שלא יצאו בזמן, רק כדי להיעלם לתהום הנשייה של הליגות באירופה. הוא ראה את זה קורה מהצד השני, הוא לא ייתן לזה לקרות גם לשחקנים שלו.

בסיום שנת 2002 התלבט דואן אם לצאת לדראפט. השנה אחרונה בממפיס רק חיזקה את ההערכה של המנהלים ב-NBA כלפיו, שהשוו אותו לאלן אייברסון שזכה בתואר ה-MVP של הליגה רק שנה קודם. הוא התלבט אם לחכות עוד שנה אחת, שנה שלדעתו לא תפגע בסיכוייו בדראפט, שנה שבה יוכל לזכות באליפות המכללות.
קליפארי לא היה מוכן לקחת את הסיכון הזה. בסיום שנתו הראשונה של דואן הוא הפך את ההחלטה לקלה – הוא ביטל את המלגה שלו באוניברסיטה והודיע לו שהוא לא ישחק אצלו יותר, החלטה שמשמעותה היא אחת: במידה ודואן ירצה לשחק בשנה הבאה (בגלל חוקי המכללות) הוא יאלץ לצאת לדראפט.

בהחלטה הזאת, שינה קליפארי לדואן את החיים. בדראפט של אותה שנה נבחר דואן במקום השישי וזכה לחוזה של יותר משבעה מליון דולר, חוזה שיצדיק בשנתו הראשונה בלבד. בסוף אותה שנה גילו רופאי הקבוצה כי הוא סובל ממחלת מעיים נדירה, שבהמשך התבררה ככזאת שסיימה לו את הקריירה. אם קליפארי לא היה דוחף אותו ל-NBA כנראה שלעולם לא היה נבחר בדראפט ולא היה מקבל את חוזה המיליונים שחתם עליו, ההחלטה להמשך התקבלה.

*

בשונה מהקולגות שלו, קליפארי לא מפחד מהכסף הגדול של ה-NBA, הוא מאמץ אותו. הוא שם את טובתו של השחקן לפני טובתו האישית (וטובת האוניברסיטה). קליפארי רוצה שהשחקים שלו ירוויחו הרבה כסף, הצלחת האוניברסיטה היא רק שלב בדרך שלהם. הוא לקח את החוק המושמץ שאוסר על שחקנים שסיימו תיכון לצאת לדראפט ומשכלל אותו, כמו שאף אחד אחר לא היה מדמיין.

קליפארי מאמן את קנטאקי ארבע עונות. בארבע העונות הללו הוא שובר את כל השיאים הקודמים של הענף:

–  5 שחקנים שלו נבחרו בסיבוב הראשון של אותה שנה (2010)

–  6 שחקנים מאותה קבוצה שנבחרו בדראפט אחד (2012)

–  17 שחקנים שנבחרו בסה"כ בארבע השנים מאז שהגיע לאוניברסיטה.

בנוסף, שלח קליפארי 3 שחקנים שנבחרו בבחירה הראשונה הכוללת (דריק רוז וג'ון וול כשאימן את ממפיס ואת אנתוני דייויס מקנטאקי). 3 שחקנים שסך החוזים שלהם, ביחד עם חוזי הפרסום, חצה כבר את רף 500 מליון הדולר.

"המאמן 'קאל' לוקח אנשים כמוני והופך אותם לאנשים עשירים ב-NBA. בשורת התחתונה זה מה שכולנו רוצים להשיג בסוף" אמר השחקן שצפוי להוביל את קנטאקי בעונה הבאה, טרי ליילס.

*

במשחק היום ייפגשו 2 גישות מנוגדות כאשר בצידו השני של המגרש יישב קווין אולי, חניכו הטוב ביותר של ג'ים קלהון מאמנה האגדי של קונטיקט. קלהון התמחה בלקיחת שחקנים בשולי החברה, או כאלה שהציבור הרחב פספס, למקסם את היכולות שלהם ולהפוך אותם לבחירת דראפט גבוהה (קארון באטלר, בן גורדון, אמקה אוקפור והאשים טאביט הם הדוגמאות המובילות).
בעולם אוטופי, בו האוניברסיטה ממלאת כנדרש את תפקידה כמחנכת, היה מקום רק לגישה אחת. בעולם הנוכחי, כנראה שיש מקום לשתיהן.

הדילמה
על האוליגרכים והשייחים אני מצפצף! (ולכן אני בעדם)

51 Comments

oded 7 באפריל 2014

נהדר

shohat 7 באפריל 2014

מאד מעניין.

גיל 7 באפריל 2014

באופן עקרוני, למאמן קולג'ים לא צריך לעניין מה קורה עם השחקנים שלו אחרי שהם עוזבים אותו לנבא. המטרה שלו היא לנצח עכשיו עם החומר שיש לו. קליפארי הוא מאמן מעולה שמוציא את המיטב משחקני פרשמנס ואני שמח שהוא קיים כי הוא מראה עד כמה הרמה במכללות היום היא די נמוכה ועד שלא ישנו את החוק שמשאיר שחקנים לפחות לשנתיים זה לא ישנה. שנה אחת יכולה לרמות ושחקנים רבים מגיעים לא מוכנים לליגה והבלוף שלהם נחשף. אני לא ממש אוהב את זה שיש ביקורת על כך ששחקן נשאר עוד שנה וא כביכול החולשות שלו נחשפות. מה עדיף? שיקבל חוזה מיליונים ללא הצדקה ואחרי זה יגלו שהוא שחקן גרוע?

יריב 7 באפריל 2014

מאמן קולג'ים גם צריך לגייס שחקנים טובים, וקליפארי בהחלט עושה את זה. לשלוח את השחקנים שלו לדראפט בזמן האופטימלי (מבחינתם) זו אחלה אסטרטגיה שיווקית. לגבי השאלה שלך, ברור מה עדיף לשחקן.

גיל 7 באפריל 2014

בכלל לא ברור מה עדיף לשחקן. חוזה רוקי גבוה לא משתווה לקריירה ארוכה ופוטנציאל הכנסה גבוה יותר. אם שחקן לא ממצה את הפוטנציאל שלו אז הוא נפגע בטווח הארוך.

אודי 7 באפריל 2014

התפרסם קטע מהספר של קאליפרי השבוע, בו הוא מתייחס לכל עניין ה one and done שתמיד מבקרים אותו לגביו. הוא אומר שהוא נגד העניין הזה, אבל הוא לא צריך להתנצל שהוא מנצל את המעין ואקום שנוצר בגלל שינוי החוקים בנ.ב.א ב-2005, והוא מביא כשרונות הכי גדולים בארה"ב אפילו אם זה אומר שזה רק לשנה אחת. הוא כן בעד למנוע את המצב שקיים היום – או להחזיר לכך שאין מגבלה על גיל ושנת "צינון" בין התיכון לנ.ב.א, או להרחיב את זה לשנתיים – כלומר שחקן שמסיים תיכון חייב לחכות שנתיים עד שהוא ניגש לדראפט, מה שיבטיח למכללות שנתיים עם שחקנים, שגם יהיה להם סיכוי הרבה יותר גבוה להיות מאוד קרובים להשלמת התואר, משהו שהם לא חושבים עליו בכלל אם הם משחקים בלכתחילה רק שנה אחת.

שחר ד. 7 באפריל 2014

התייחסתי לזה בעבר, הבעיה היא לא בחוקי ה-NBA אלא בחוקי המכללות. בעבר היה חוק שנקרא 5/3 שמאפשר למכללה לגייס עד 5 שחקנים (בלבד) בשנה ו-3 בשנה שלאחריה (על כן השם 5/3 אבל אפשר גם 4/4).
החוק הזה חייב מאמנים לתכנן את הגיוסים שלהם ומנע מהם להסתמך על פרשמנים בלבד. החוק הזה, שבוטל בערך בזמן שקליפארי הגיע לקנטאקי, היה יכול למנוע את כל התופעה הזאת.

יוני (המקורי, מפעם) 7 באפריל 2014

כיף לקרוא, ואחלה סיכום בסוף.

Amir A 7 באפריל 2014

איזה טורניר היה לנו השנה! ואיך יוקון, עם קלהון או בלי קלהון, עושה ניסים. מה הסיכוי לעוד דאבל של הגברים והנשים?

שחר ד. 7 באפריל 2014

על הנשים אני מוכן לחתום (השחקנית הכי חשובה של נוטרדם נפצעה), אבל אחרי שבכל הטורניר קרה בדיוק הפוך ממה שציפיתי, אצל הגברים כדאי שאשתוק…

גיל 7 באפריל 2014

ואגב, אני בעד שקליפארי ינצח היום למרות החיבה לקונטיקט. אחרי שעשו לו את המוות כל השנה וכל שנה בקנטקי, אני מקווה שהוא יקח עוד אליפות ואז יעזוב לנבא ואחרי זה עוד יתגעגעו אליו.

היסטוריון של ספורט 7 באפריל 2014

נפלא ,מרתק כל הכבוד !

ברק 7 באפריל 2014

אני שמח בהצלחתו של 'קאל', כל שיטת המכללות היא פסע מעבדות או ניצול קשה מאד של ילדים עניים. בא אדם שהופך את השיטה על פיה ומיצר ערך לאנשים שתחתיו במקום להיפך. הלוואי ויעבור את וודן רק כדי שהNCAA יתפלץ וישנה דרכיו.

גיל 7 באפריל 2014

תראה, אני אוהב את קאליפארי אבל איזה ערך הוא בדיוק מייצר? "לכו לנבא כמה שיותר מהר לפני שאתם נפצעים או מגלים כמה שאתם לא באמת מוכשרים"?

אלון 7 באפריל 2014

מה הכוונה בניצול קשה? יש יותר מ 360 מכללות בדויזיה הראשונה. רוב השחקנים לא הופכים למקצוענים אבל מקבלים תואר שיעזור להם בחיים. יש הרבה ביקורת על חלק מהאוניברסיטאות שהוא מוצדק,אבל ארוכה הדרך לניצול.

ברק 7 באפריל 2014

א. איסור לעבור בין אונ' ללא שנה של צינון (בניגוד למאמנים וכו')
ב. השקעת מרבית הזמן באימונים תוך כדי (לרוב) פגיעה ביכולת האקדמאית, ללא שכר או מלגה (בקושי דמי קיום).
ג. ויתור על זכויות של השם לכל החיים.
ד. אין ביטוח רפואי, או אובדן כושר עבודה.
ה. המלגה לא מובטחת.
ו. איסור עבודה במקביל.

Amir A 7 באפריל 2014

נו, ולדוקטורט באקדמיה המצב שונה?

אלון 7 באפריל 2014

בהעולם לא מושלם אבל רוב האנשים היו נותנים הרבה יוצר מזה בשביל מלגה ש 200 אלף דולר.
שלח בן 18 לעבוד במקדונלדס, החיים שלו לא יהיו יותר טובים.
בנוסף, העסק הזה שנקרא כדורסל מכללות ריווחי בעיקר בטופ, אני מבטיח לך שהקבוצת כדורסל של ווסט קרוליינה לא מכניסה מליונים לאוניברסיטה.

גיל 7 באפריל 2014

הכל טוב ויפה אלון ואני מסכים שרוב האתלטים נהנים מהמילגה. אבל מצד שני, אין סיבה שהאחוזון העליון לא יהנה מרווחים שמגיעים מהשם שלו. למה אין בעייה לשים תמונות של שחקני מכללות במשחקי מחשב אבל אף אחד לא מעז לשים תמונה ושם של מאמן? כי מאמן יכול לתבוע אותם. הכסף שעושים מספורטאים כמו מאנזל בעוד שהוא לא רואה גרוש מזה, זה ניצול. אם מישהו מזמין אותו לארוחה או נותן לו מץמה אז הוא מפר את החוקים. סטודנטים אחרים יכולים לעבוד ולקבל הטבות שונות כרצונם. יש כאן עיוות.

אלון 7 באפריל 2014

גיל, אתה 100 אחוז צודק וזה ישתנה. ברגע שהטופ יתחיל להתנתק מה ncaa .
אין סיבה שימנעו משחקנים לעבוד בקיץ או לקבל מלגות מחייה יותר גדולות. הבעיה היא שזה יבוא על חשבון ה80 אחוז שפה רק בגלל המלגה.

שחר ד. 7 באפריל 2014

גיל,

מה שונה מנזל מהטאקל ששומר עליו? למה בגלל שהוא מוכר הוא יכול לקבל כסף מחתימות וכו' ואותו שחקן לא?
הנושאים הללו עולים בכל פעם ומבחינת המאמנים זהו קו אדום שהם לא מוכנים לחצות.

אל תשכח שבסוף מדובר בשיטה מאד סוציאלית שמטיבה עם מרבית הסטודנטים במכללה (גם הגדולות), ויהיה מאד קשה לשכנע שופטים שזה נכון לשנות אותה.

גיל 8 באפריל 2014

אין לי שום בעייה שגם התאקל ירוויח. אם מישהו קונה את החולצה שלו אז שחלק מזה ילך גם אליו אבל מה לעשות שהק"ב הם הפנים של הקבוצה וגם מרוויחים הכי הרבה במקצוענים.

שאלת הסוציאליות לא רלוונטית להיבט המשפטי. הNCAA הכחיש שמדובר בעובדים שזה השקר הכי גדול של המכללות. עכשיו שמותר להם להתארגן אין שום מכשול משפטי שיעמוד בפניהם כדי שיקבלו כסף, אלא אם כן כמובן ישנו את החוק.

שחר ד. 8 באפריל 2014

גם במקצוענים הם לא מרוויחים מכמות החולצות שהם מוכרים, אלא רק עפ"י המשכורת, שם נשמר האיזון בין שכר הק"ב לאופנסיב לייין שלו או ההגנה.
לדעתי, גם אם יהיה תשלום כלשהו ביום מן הימים, נושא ההשכרות עפ"י מכירת מרצ'נדייז יהיה הקו האדום האחרון.

לגבי הסוציאליזם, כרגע החוקים שנוגעים לספורט המכללות (ובראשם טייל IX הידוע) הם כאלה *שדורשים* שוויוניות, יהיה מאד קשה לשופט בשיקאגו לשנות את זה…

גיל 8 באפריל 2014

אבל הם מרוויחים מהפופולאריות שלהם כיחידים בין אם זה פרסומות או משכורת שמנה יותר. מה לעשות ששחקני מכללות הם מקצוענים לכל דבר ועניין מלבד העניין הכספי?

לגבי טייטל IX, החוק קובע שצריך להיות יחס שיוויוני לגברים ונשים. זה לא צריך להשתנות. גם נשים יוכלו להרוויח כמו הגברים ומספר המילגות ימשיך להיות שווה בין המינים. יהיו פשוט אנשים שירוויחו יותר. אפשרות אחרת היא פשוט לחלק חלק מהרווחים של האוניברסיטה בין כל האתלטים בצורה שווה אבל משהו הם יצטרכו לקבל.

גיל 8 באפריל 2014

וכמובן קיימת האפשרות שמכללות יפרשו מהNCAA ויקימו ליגה משלהם.

משיח 7 באפריל 2014

מעניין כתמיד,

נ.ב.

מילטון וגנר איזה שחקן איזה ידית

אלון 7 באפריל 2014

כמעט כל השחקנים שהוציא אחרי שנה היו הופכים למליונרים גם אם את השנה הזו הם היו מעבירים כשחקני שש בש. אנאס קנטר ודניאל אורטון הם דוגמא מצויינת.
אולי אני שוכח מישהו אבל ההברקה הכי גדולה של קאליפרי הייתה בלדסו שהגיע משום מקום והפך תוך שנה למליונר בזכות קאליפרי.
זה הזמן לשאול מה עם טיג, גודווין, וויטיקר, אורטון. פולתריס היה הכוכב שנה שעברה והשנה הוא בקושי רואה משחק, מה עם המניות דראפט שלו?
יאנג הוא דוגמא מצויינת לשחקן שייצא לדראפט אבל צריך עוד שנה במכללות,קאליפרי ידחוק אותו החוצה.

בלי קשר לשחקנים, הניהול משחק של קאליפרי השנה הוא מעולה. כמה דרגות מהשטויות שהוא עשה ב 2010.

אלון 7 באפריל 2014

הרבה שחקנים ויתרו על הדראפט וזה עלה להם כסף לטווח הקצר (סמארט, סאלינגר) או שהם חסכו כסף לקבוצות (מאקדו ). יש פה הרבה חכמה בדיעבד.
סמארט יהפוך לכוכב נבא ולפי דעתי השנה שהוא נשאר רק תעשה לו טוב.

שחר ד. 7 באפריל 2014

סמארט יהפוך לשחקן מצוין, ולדעתי יש לו את הפוטנציאל להפוך לשחקן דמוי ווייד, בדיוק בגלל זה ההחלטה שלו צפויה לעלות לו מליונים.

החוזה הראשון שלך ב-NBA נקבע עפ"י המיקום שנבחרת וחוזה המקסימום שלך נקבע עפ"י המשכורת הקודמת (שלא לדבר על 7 מליון הדולר שהוא ויתר עליהם השנה), ולכן ההערכות צופות לו הפסד של 50 מליון דולר לאורך הקריירה.

אלון 7 באפריל 2014

אני מודע לזה. שנה שעברה הוא היה נבחר שני והשנה הוא יהיה חמישי או שישי. זה לא כזה הבדל, הוא התבגר מנטלית בעיקר אחרי ההרחקה וגם זה שווה לו. אני חושב שבמקרה שלו החישובים האלה לא חשובים כמו אצל מאקדו וסאלינגר.

שחר ד. 7 באפריל 2014

באחוזים אתה צודק, מבחינה מעשית הוא כנראה יפסיד יותר (אם יצדיק את ההערכות לגביו כמובן).

ד"א ההערכות שראיתי בשבוע האחרון כבר מדברות עליו בסוף העשירייה הראשונה – תחילת השנייה.

אלון 7 באפריל 2014

הערכות האלה משתנות כך הזמן. לטעמי הוא השחקן הכי מוכן בדראפט הזה. הוא צריך ללכת אחרי שלושת הראשונים. זה גם תלוי איזה קבוצה צריכה רכז.

עידו ג. 7 באפריל 2014

נהדר כרגיל.

עם כל הכבוד לקליפארי אי אפשר להתעלם מהצד האפל שלו בכל מה שקשור לשיטות גיוס השחקנים. אותו צד שגרם למחיקת עונות הפיינל פור של UMASS של קמבי וממפיס של רוז.
זה לא שהוא היחיד שמטשטש קווים ומעגל פינות אבל קשה שלא לתהות כמה מההישגים של קנטאקי בשנים האחרונות יימחקו בעתיד.

ובנושא אחר – קצת מוזר שגמר בין קנטאקי לקונטיקט נחשב להפתעה משני צידי המתרס.

גיל 7 באפריל 2014

בוודאי שהוא נחשב להפתעה למי שצפה בכדורסל מכללות השנה. אל תתן לשמות הקבוצות לבלבל אותך. קונטיקט למשל הפסידו השנה 3 פעמים ללואיוול, כולל 33 הפרש בטורניר החטיבתי לפני פחות מחודש כשהם קולעים רק 48 נקודות. קטנקי הפסידו להרבה קבוצות לא ידועות ומפרה סיזן מדורגת ראשונה הם עפו מהטופ 25. להם יש אכן כישרון שאם הוא מתחבר הם מעולים אבל הם היו לא טובים חלק מהעונה ולכן זה די מפתיע שפתאום הכל התחבר שזה משהו לזכות קליפארי.

גיל 7 באפריל 2014

התגובה לעידו.

עידו ג. 7 באפריל 2014

אני לא חולק על העובדה שמדובר בהפתעה בטח לא בכל מה שקשור להאסקיס. לגבי קנטאקי עוד אפשר להתווכח כי מהרגע שהכישרון שם התחיל להתחבר קשה לדעת איפה הגבול.
התכוונתי לכך שעד שסוף סוף קיבלנו גמר בין מדורגת 7 למדורגת 8 אז עדיף לראות קרב בין שתי סינדרלות אמיתיות ולא בין שתי קבוצות שביחד חולקות 11 אליפויות.

גיל 7 באפריל 2014

אין ספק שבבחינת המסורת זה לא מפתיע והעלייה של קנטקי לא כזו מפתיע כי כולם חשבו שהם היו צריכים להיות מדורגים גבוה יותר. אבל קונטיקט? מאמן שזו השנה הראשונה שלו בטורניר אחרי שסילקו אותם מהטורניר בגלל כל מיני הפרות אקדמיות זו הפתעה ענקית.

גיל 7 באפריל 2014

וכל זה רק בא לומר שבמידה רבה כל הדירוגים הללו הם בולשיט. עם שחקנים צעירים ורמה נמוכה באופן כללי, כמעט שום דבר לא צריך להחשב להפתעה. מה שכן, נראה אם קנטקי יצליחו לעשות מה שהפאב פייב לא יכלו וזה לנצח עם 5 פרשמנים.

Amir A 7 באפריל 2014

עד עכשיו אני לא מבין איך יוקון נצחו את פלורידה. מספיק לתת את הכדור לפטריק יאנג הזה שנראה כמו ענק בארץ הגמדים ופלורידה היו דורסים. הוא בגובה של דניאלס מיוקון אבל שוקל 20 קילו יותר.

אלון 7 באפריל 2014

אף אחד לא מבין, לא רק אתה.
ניצחון שני בשנה על פלורידה, כנראה לא במקרה.

Amir A 8 באפריל 2014

סאאמק. הייתי בטוח שהמשחק כבר סגור.

שחר ד. 8 באפריל 2014

עכשיו גמור.

קליפארי עשה בי"ס לאולי, למזלו השחקים שלו היו עם ניסיון וידעו לעשות את ההחלטות הנכונות לקראת הסוף.

Amir A 8 באפריל 2014

אין ספק שקנטקי היו אתגר. אבל למי איכפת?

שחר ד. 8 באפריל 2014

פשוט מדהים, מי היה מאמין שזה יקרה?…

Amir A 8 באפריל 2014

אף אחד. חוץ אולי משבאז שצעק אחרי המשחק "אי טולד יו סו", לא יודע למי. עכשיו צריך רק שהבנות יקחו את זה.

Zak 8 באפריל 2014

יופי של כתבה שחר, כן ירבו. רק שאלה… מילטון ווגנר זה אותו השחקן שכיכב בהפועל ת'א יחד עם באק ג'ונסון באותה עונת פריצה של טפירו?

שחר ד. 8 באפריל 2014

אותו שחקן בדיוק

גיל שלי 8 באפריל 2014

פוסט נהדר. מעניין שבארצות הברית התדמית של קליפרי גרועה בדיוק מהסיבות שאותן ציינת

טל 10 באפריל 2014

הפכת אותו לרובין הוד.
בסהכ מצא את הפרצה לגיוס טובי השחקנים בארה״ב.
הוא פשוט ממקסם את שיטת הone and done. זה הקלף שבעזרתו הוא הוא מביא את כל הall Americans לקבוצה שלו. בהמשך הם ירוויחו הכי הרבה כסף מכיוון שהם שייכים לעשירון העליון של שחקני הכדורסל בארה״ב.
קלפארי מנהל סוג של סדנת הכנה חד שנתית לנבא.
ההצלחות שלו הן בבחינת נבואה המגשימה את עצמה.
כיף לקרוא.

מעיין אוהד מכבי 10 באפריל 2014

אכן נראה שהשיקול המרכזי הוא היכולת לגייס את מיטב הכשרונות.

שחר ד. 10 באפריל 2014

ואני חשבתי שהצלחתי להעביר את מה שאני מרגיש כלפי קליפארי אחרי הכל…

הוא מאמן (נטו) שאני מאד אוהב לראות את הקבוצות שלו ועל כן יש לי הרבה הערכה אליו. עם זאת יש לי ביקורת רבה כלפי שיטות הגיוס שלו וה-NCAA, שלא מצליח להתמודד עם העולם המשתנה (להפך, הוא הולך אחורה), ומשחק לידיים שלו. יהיה לי חבל מאד כאוהד של הספורט אם עוד 5 שנים נמשיך לדבר עליו בהקשרים האלה.

Comments closed