ספורט לאומי – רינת אמיר

לא מצדיקה, מבינה.

MUR

 

קללות, יריקות, גזענות, זריקת חפצים…פשוט תחושה של חוסר אונים. כשחקנים, שופטים, מאמנים, בעלי קבוצות- אנחנו בכוננות ספיגה כל הזמן. להתעלם? כן, זה מה שאנחנו עושים רוב הזמן…שומעים וצוברים. שמיעה סלקטיבית? ניסיון חביב להוציא לכם את החשק מלירות כדורי עלבונות- אבל זה חסר סיכוי, רף ההשפלות רק עולה ומחמיר, מגיע לגבהים חדשים, המטרה ברורה- להגיע לקו האדום, להם- אין קו כזה. אם היה, הם היו עוברים אותו כבר בקריאה הראשונה שלהם. סוג של אתגר…מתי השופט יענה? מתי השחקן יסתכל? מתי הבעלים יחשוף פנים זועפות…?תגובה שווה הצלחה וקיבינימט המשחק- זה הרבה יותר מעניין!

בשקט בשקט פיתחנו פה ספורט תחרותי לאומי- אין הגבלת גיל, גזע או מין, השרה לימור ליבנת, אין צורך להיבהל-  אין צורך בתקציב! רק בכישרון יריקה ליעדים מועדפים, פה מטונף (קללות, אמירות גזענות ו"ברכות" מגוונות או אישיות), עדיפות לבעלי רקע בשירה (שירי שואה וכו'), קול גבוה (שחלילה לא נפספס שום פיפס מהמופע הצבעוני שמתרחש ביציע). וכמובן לבעלי יכולות בזריקת חפצים למרחק תינתן עדיפות כניסה לנבחרת החלומות של "הצלפים". שריקת פתיחת המשחק וקדימה-מכוונים ויורים.

*

למרות התיעוב שלי כלפי אותם "אוהדים" אני לא מצדדת בשום תגובה מצדם של "המסומנים". ראינו כבר שחקנים, שופטים ומאמנים רבים שמאבדים את הסבלנות ולפעמים גם תוקפים פיזית, הפעם היה זה תורו של סופו לאבד את העשתונות.

אני כן יכולה להבין מה גורם להתפרצות הזאת בכל פעם מחדש, כולנו יכולים להבין. אנחנו בני אדם וכשאנחנו מתוסכלים אנחנו פגיעים יותר,  גם אם תרצו להגן על "האוהדים השולפים", לא באמת תצליחו, אתם יודעים בדיוק כמוני שזאת התנהגות מבישה. מבחינת סופו ושאר הנפגעים שהחליטו להגיב, נכון שהם לא עשויים מאבן אבל לדעתי אסור בשום פנים ליפול בפח – זה מתכון לאסון והכותרות שיהדהדו בכלי התקשורת ביום שלמחרת יסבו רק יותר נזק מאשר תועלת.

אני שומעת כל הזמן את המילה "קומץ". אם אכן מדובר בקומץ, למה הרוב השפוי סובל אותם? מדוע לא קם צדיק אחד בסדום, שאליו יצטרפו עוד כמה שוחרי שלום וצדק, שבאו ליהנות לצפות במשחק שפוי, לתמוך בשחקנים, וידרשו להוקיע אותם מתוכם? מדוע לא לעצור את התופעה המבזה והמיותרת הזו? הרי הם רק קומץ לא? קומץ שמכתים את כולם. רק האוהדים יכולים לשנות. הגיע הזמן להפסיק לצקצק בכל פעם שנראה "צלף" שיורה לידנו. זה מכתים את כל כולנו והשינוי הוא רק בידיים שלנו. אמרנו רוב לא?

הניצחון הגורלי בבארנסלי
לאסור קללות

5 Comments

יובל 8 באפריל 2014

האמת אני עדיין לא בטוח מה אני חושב על המקרה עם סופו.
מצד אחד זה ממש לא ראוי שהוא יגיב לאוהד קקה שהיה בין הקהל.
מצד שני….כמה השפלות כבר הוא יכול לספוג?
לכל אחד יש את נקודת השבירה שלו ואותו אוהד מצא את נקודת השבירה של סופו.
עם כמה שאני מתנגד לאלימות….לדעתי צריך להבין את המקרה ולא להחמיר עם סופו למרות שכן מגיע עונש סמלי….
צריך להחמיר יותר עם השמירה במקום שמאפשרת לאוהדים להתעלל בספורטאים.

איציק 9 באפריל 2014

אני לא מאמין שאוהדים יכולים לרסן אוהדים. הם יכולים לעזור בריסון, אך בראש ובראשונה זה תפקידה של ההנהלה עם מדיניות של אפס סובלנות. הם צריכים להנחות את הסדרנים והשוטרים להעיף את ה"קומץ", למנוע מהם כניסה למגרשים אם הם לא לומדים את הלקח, לסגור יציעים, ועוד. אם כך תנהג ההנהלה, ולא תנסה להסביר למה זה סביר (אם לא לומר בסדר), אז האוהדים שה"קומץ" מפריע להם, יוכלו לעזור. הם לבד חסרי כח, כמעט לחלוטין.

סימנטוב 10 באפריל 2014

מסכים. קשה לדמיין דיאלוג פורה עם אוהדים שאלימות שינאה היא מרכיב מרכזי בהוויתם.

הארכיון 9 באפריל 2014

בשביל מה משלמים לאוכלי חינם שעומדים לקישוט באולם?
למשטרה יש תפקיד והיא האשימה הראשית במצב… מאחר והיא לא מבצעת את עבודתה.

פורד פרפקט 14 באפריל 2014

הרעיון הוא שצריך לבצע ניקוי על ידי חקיקה ,שימוש במצלמות ועונשים ספציפים לאוהדים באשר הם בנוסף על קבוצות כמוכן התעקשות ועל שינוי התפיסה שאתה בא וקונה כרטיס אתה בא לחוויה והנאה כדי לעודד את הקבוצה שלך ולא במטרה לקלל את הקבוצה השניה בצורה הנמוכה ביותר. לעצבן אותם מקובל אבל שירי השואה וכל התנועות לרגב פאנן הם דבר בלתי נסבל ומכוער שבקלות יכול לעבור טיפול.רק צריך לעבור שינוי תפיסה ואני אוהד הפועל שמאמין שהקבוצה והקהל שלה מספיק חזקים והם לא צריכים את זה באף משחק כולל כל דרבי שיבוא כי חבל שהקבוצה תיפגע מדברים שכאלו. עדיף לתמוך מלהרוס.זה צריך להיות בסיס התפיסה. מהאוהדים לקבוצה המשטרה האבטחה וכ'ו.
אני רק מנסה להבין איפה האיגוד/התאחדות מנהלת או מה שזה לא יהיה כי נראה שרק מנסים למצוא את הפתרון הקל ביותר לטווח הקצר ביותר ולא מסוגלים למצוא פתרון שיודעים שיקח זמן אבל בסופו של יום יעזור באמת.
התייחסתי לכדורסל ולהפועל אבל מבחינתי זה לכל קהל אוהדים באשר הוא. בית"ר ,מכבי וכל מי שלא תרצו. חייבים לשנות את התפיסה ולא רק למצוא את האשמים עד המקרה הבא

Comments closed