תובנות ממשחק חמש – עמרי ולורט

JNA

 

1. החשיבות של לברון בהגנת מיאמי, קבוצת הגנה מצוינת בדרך לתריפיט, היא קרדינלית. הפריחה של ג'ורג' אתמול אינה מקרית, אין כיום שחקן בסגל של ההיט שמסוגל להתמודד עם שילוב מסוגו של כוח, אתלטיות, אורך וגמישות. לאורך שלוש השנים האחרונות לברון שיתק לפרקים את טוני פארקר ודריק רוז, שימש כציר הגנתי בצבע בגמר מול אוקלהומה ב-2012 ומהווה את הנשק העיקרי של ספולסטרה בהגנת המלכודות המפורסמת של ההיט. בנוסף, וכדרך קבע, הוא ממלא בהצלחה משימות מורכבות כגון דייויד ווסט, ג'ורג' או קוואי לאונרד. יתכן שככה זה היה נראה לו סקוטי פיפן היה מקבל קבוצה משלו כיום, אבל די ברור שמעולם לא נראתה יוטליזציה כזו בקבוצה כל כך מצליחה.

2. שני שחקני אינדיאנה שהולכים לכיוונים מנוגדים בפלייאוף הזה הם רוי היברט ולאנס סטיבנסון. הראשון, לאחר הופעה מופתית במשחק 1 שהיוותה המשך לסדרה האפית שלו מול מיאמי אשתקד, חזר להוות נטל אמתי על השטף ההתקפי וההגנתי של הפייסרס. סוד גלוי במיוחד עולה מצפייה ממוקדת בהיברט– הוא שחקן די חלש פיזית! נתוני הריבאונד המביכים שלו לאורך הקריירה אינם מקריים. הוא מתקשה לסיים מהלכים קרוב לטבעת גם מול שחקנים נמוכים ממנו בראש.  כשמשקללים את המוגבלות ההגנתית שלו מול שחקני פנים לא קונבנציונאליים, שהם הקונבנציה בליגה של היום, מקבלים שחקן שחוזה המקסימום שלו הוא נטל עצום על השאיפות של לארי בירד מהסגל הזה. מי שבאמת ראוי לחלק נכבד מהכסף הזה, וכרגע נראה שיקבל אותו בדטרויט או פיניקס, הוא סטיבנסון – גיימר בקבוצה עם מעט מדי גיימרים. שחקן עם הבנה נהדרת של חולשות היריב ואינסטינקטים מצוינים ונדרשים במיוחד בקבוצה ששום דבר לא בא לה בקלות. בנוסף, הוא גם שומר על לברון לאורך דקות ארוכות בהצלחה טובה מהממוצע (וטראש טוק כבונוס כאילו השנה היא 1994) ומדגים חבילה שלמה למדי של סווינגמן שמסתמן כגניבת הסיבוב השני הגדולה מאז דניס רודמן.

3. הפייסרס כנראה יודחו במיאמי בין חמישי לשישי, ובכל זאת הם יכולים לפתח אופטימיות זהירה מהסדרה הזו וממשחק 5 בפרט. זו קבוצה צעירה מאוד שבמרכזה שחקן עלית בן פחות מ-25 שהיה אתמול בכל מקום ברבע הרביעי הכי חשוב של העונה. אם יצליחו לשמור על הסגל הקיים יש להם עדיין פוטנציאל לשיפור אורגני משמעותי שצריך להגיע גם מווטסון, קופלנד וטרנר על הספסל. ההיסטוריה מראה שבירד אינו חושש ממהלכים שנויים במחלוקת ולא ניתן גם לפסול טרייד על היברט כל עוד יש לו ביקוש בשוק (סנטר צעיר, עמיד מאוד עם ניסיון פלייאוף ואישיות שעושה רושם כחיובית למדי). קשה לסווג הפסד מכובד לקבוצה מיוחדת כמו מיאמי כקריסת מערכות ואין סיבה לעשות זאת.

חיפה חיפה?
תביאו כבר קשר מרכזי

15 Comments

יהודה 29 במאי 2014

סטיבנסון לדעתי צריך שבירד יחתים אותו להמשך.
ולהשוות את לברון למייקל זה עלבון לאינטילגנציה .הוא לא היה מחזיק מעמד בשנות ה90 ונחנק ע"י רג'י סטרקס דומרס ודומיהם.
קבוצה צעירה שבמידה ולוקחים את משחק 6 במיאמי,מיאמי יפסידו באינדיאנה.

אלכס 29 במאי 2014

+1 – נהנתי לקרוא.

ופלוס עוד כמה על הניתוח הטיפה יותר מעמיק. אמרת הגנת מלכודת – אתה לפחות באותה שורה עם טובי פרשנינו (פיני קיבל מינוס על האישיות).

אודי 29 במאי 2014

איך סטיבנסון לא קיבל לפחות טכנית אחת אתמול לא ברור, וגם אני לא יודע מה קונסים על ארבעה פלופים במשחק אחד. לגבי הספסל שבעתיד – טרנר לא ישאר באינדיאנה, למרות שהוא דפק לעצמו את הסיכוי להשיג חוזה לא רע בקיץ עם רבע עונה זוועתי מהספסל. ההרגשה שלי היא שה-player development אצל הפייסרס פשוט לא קיים, וזה למה שלוש שנים רצוף הם מקבלים פשוט אפס אחד גדול מהספסל שלהם.

עומרי 29 במאי 2014

מנגד, זה צוות שסייע להפוך את ג'ורג' מטרבור אריזה 2.0 לסופרסטאר. והפך את סטיבנסון לאולסטאר לשנים קדימה.

אלון 29 במאי 2014

בתור אוהד אינדיאנה מאוד אני מאוד מאוכזב מהפייסרס, בסופו של דבר אחרי סדרה מעולה שנה שעברה אם תחושה שעם איזה אחד וחצי שחקני ספסל נורמליים ופחות 2-3 איבודי כדור במשחק הם מעיפים את ההיט הם באו לעונה הזאת במטרה אחת בלבד, הסדרה מול ההיט, הכל היה מוכוון מטרה להדיח את ההיט.

ובפועל, שוב אין ספסל( או שיש ופרנק ווגל לא יודע לנצל אותו), שוב יותר מדי איבודי כדור בגלל שאין רכז טבעי(כמה שאני מת על ג'ורג' היל, הוא לא רכז טבעי), והיברט שמנצח את בוש בתחרות מי יותר רך.

מה הלאה? סטיבסנסון צריך ללכת לדעתי. את ווסט צריך לנצל כמה שיותר, את היברט צריך להשאיר כי אין הרבה סנטרים כאלה אם כמה שהוא מרגרינה, אינדיאנה צריכה איזה 2-3 קלעי שלשות סולידיים לעמדה 2 ולספסל בעיקר.

ווגל? זה שאלה טובה, קצת ביצה ותרנגולת, מאוד קשה להשתלב בשיטה של אינדיאנה ולכן חוץ מג'ורג' וסטיבנסון אף אחד לא באמת התקדם שם יותר מדי, סוללה של שחקני ספסל שהיו שווים כלום בפיתה ומחוץ לאינדיאנה פורחים(אגוסטין, ג'ארלד גרין).

סה"כ יש סיבה לאופטימיות בעיקר בגלל פול ג'ורג', אבל הסדרה מאוד מאכזבת

גיל 29 במאי 2014

ג'ורג' שחקן מצוין אבל הוא לא שחקן עלית. הוא נעלם ביותר מדי משחקים. הם צריכים לעשות טרייד על היברט כל עוד יש עליו קונים. הוא נראה לי בחור רגיש למדי ולא ממש יציב אמוציונלית.

סלו-מו 29 במאי 2014

אחרי רודמן היה ג'ינובילי

יוני (המקורי, מפעם) 30 במאי 2014

בדיוק מה שחשבתי

יריב 30 במאי 2014

היו עוד הרבה אחרים, כמו מארק גאסול, פול מילסאפ או רשארד לואיס. נראה לאן סטיבנסון יגיע. זה גם קצת מוקדם, אחרי ארבע עונות ארינאס נראה כמו בחירת הדראפט הטובה ביותר של הסיבוב השני מאז רודמן.

עומרי 30 במאי 2014

כן, הייתי צריך לכתוב "בדרך" להיות…

שחר ד. 29 במאי 2014

סטיבנסון יכול להיות אופציה לא רעה בפילדלפיה שתהיה קבוצה אחרת לגמרי בשנה הבאה. גם לא הייתי פוסל את שיקאגו אם הם לא יצליחו להביא את לאב או כרמלו.

עומרי 29 במאי 2014

הוא יהיה מדהים בשיקגו, אבל הם בונים על ג'ימי באטלר.

שחר ד. 30 במאי 2014

ג'ימי שחקן הגנה. הוא הוכיח העונה שאי אפשר לבנות עליו כאופציה שלישית ומעלה בהתקפה. אין שום מניעה שהם ישחקו ביחד (בטח אחרי ששלחו את דנג לקליבלנד)

אדם בן דוד 30 במאי 2014

אני באמת האמנתי שעם קצת ספסל (סקולה וגריינג'ר) שמסוגל לייצר נקודות הם יעברו את מיאמי.
גריינג'ר עזב בטרייד מטופש (טרנר לא נתן כלום מאז שבא. כלום.).
והעסק לא עובד.
יאמר לזכות סטיבנסון שהוא באמת מאמין ובאמת עושה כל מה שהוא יכול. ושיש לו חוצפה.
הרגע הזה שהוא נושף על לברון ואפילו לברון נשבר ומחייך היה פרייסלס.
וגם להקשיב לשיחה של קול וספלטורה. הוא פשוט ילד היפראקטיבי, שנמצא בכל מקום ודוחף את היד לכל דבר.
היברט צריך היפנוזה או השתלת אישיות. וכדאי באמת להביא רכז.
וזהו. יש קבוצה לאליפות.

c web 30 במאי 2014

גריינג'ר לא היה יכול להישאר בקבוצה לפי דעתי
הבחור היה אולסטאר בודד ויחיד למשך תקופה לא קצרה באינדיאנה ואולי בגללו ג'ורג' ואחרים לא פרחו באותה תקופה
נראה לי שהבעיה הכי גדולה של הפייסרס היא שג'ורג' עדיין לא שם. הוא עדיין בונה את עצמו בתור שחקן וכרגע אם השלשות שלו לא נכנסות גם שאר המשחק די לא זורם לו
כאשר הוא בשיאו אז הוא דורש יותר תשומת לב ואז גם החברים מסביב נראים יותר טוב

Comments closed