תואר ראשון משישה – נמרוד איתן

RHTK

 

איזה כיף, העונה חזרה !

 אני אוהב את משחקי הסופר קאפ למיניהם, הם מהווים מאין הכנה לעונה אבל עם משקל של תואר על הכף- מה שמביא את השחקנים לתת יותר מעצמם, מאשר משחק הכנה רגיל.

 מאז סוף העונה שעברה מדברים בריאל על האופציה לעשות משהו מיוחד ולסיים עם שישה תארים בעונה אחת.  המסע הזה יצא לדרך היום בצורה מוצלחת מול סביליה. אנצ'לוטי החליט ללכת על כל הקופה, פתח עם התותחים הכבדים (חאמס וקרוס) רק לאחר שבוע אימונים בקבוצה. מאוד אהבתי את ההחלטה הזאת והיא גם התבררה כנכונה.

 ריאל הציגה משחק טוב. קשה להתעלם מהעובדה שמדובר בתחילת העונה, רואים את חוסר התיאום בין השחקנים, את אי הדיוקים הקטנים במסירות/בעיטות/הרחקות למיניהן, אך עם זאת ניתן היה להבחין במשחק לחץ טוב של ריאל. בהנהגת קרוס ומודריץ' ריאל שלטה בקצב ברוב שלבי המשחק וסיכלה את ההתקפות של סביליה בחלק המגרש שלה.

קרוס התחיל את המשחק מצוין, קרוב לכל האירועים, תמיד נמצא קרוב בקו מסירה ונמצא במקום הנכון כדי לתקל ולקחת את הכדור מה שיותר מהר. ככל שהדקות התקדמו הוא החל קצת לפספס בתיקולים אבל העבירות שלו מנעו התקפות מתפרצות. ניתן להבחין בהוראה של אנצ'לוטי למסור את הכדור לקרוס כל הזמן והוא היה פעיל מאוד ובסך- הכל נתן בכורה טובה.

 גם חאמס הראה ניצוצות של הכישרון שכולנו ראינו במונדיאל, הוא תופקד בכמה מקומות במגרש, אם זה כמספר 10 לפני קרוס ומודריץ' במערך ה4-2-3-1, שלפעמים גם דמה יותר

ל4-3-3 מהעונה שעברה כשחאמס משחק בעמדה של די מריה ואפילו ירד לעזור להגנה ולקבל כדור בחלקים יותר אחוריים של המגרש. היו גם כמה התקפות שבהם רונאלדו הצטרף לבנזמה באמצע וחאמס עבר לאגף במה שנקרא כמו 4-2-4.

במבט לעתיד ניתן ללמוד שאנצ'לוטי בונה על קרוס וחאמס כשחקני הרכב (אם למישהו במקרה היו ספקות), וניתן להניח שזה יהיה המערך שישמש את ריאל במשחקים בהם היא פייבוריטית ברורה בליגה ובליגת האלופות, אז קישור אחורי של שני שחקנים יוכל להספיק עם שלישייה קדמית מאחורי בנזמה. במשחקים קשים יותר כמו קלאסיקו, דרבי, השלבים המאוחרים של ליגת האלופות לא אתפלא אם אנצ'לוטי יעלה עם קישור מעובה של אלונסו, קרוס ומודריץ' כשחאמס מחליף את בנזמה בשלישייה הקדמית.

בכל מקרה, בכל הרכב אני מאמין שנראה הרבה חילופי מקומות ואגפים בחלק הקדמי. בנוסף,  כשהתיאום ישתפר המתפרצות יוכלו להיות קטלניות אפילו יותר מהעונה שעברה.

 מבחינת רוטציה לפי הדיווחים אנצ'לוטי לא רוצה להגיע לסוף העונה כמו שקרה לו בעונה שעברה עם ריבוי הפציעות והתשישות של השחקנים, לכן ישתמש ברוטציה רחבה כש15-16 שחקנים מועמדים להרכב הראשון. כמו שזה נראה כרגע זה יהיה ההרכב המועדף כשעל שתי  העמדות בקישור האחורי יילחמו אלונסו, קרוס ומודריץ', כשאיירה יהנה מהפירורים.

חאמס ואיסקו ייחלקו את עמדת הקשר ההתקפי כשבנזמה בייל רונאלדו וחסה יאיישו את השלישייה הקדמית.

מבחינה הגנתית אני מקווה שנראה יותר את וראן העונה כשפפה יתפקד כבלם שלישי ברוטציה. יהיה גם מעניין לעקוב על גזרת קונטראו (שנראה מאוכזב מהחילוף) – מרסלו (שעלה למגרש בפנים חתומות ומנותקות משהו). קראברחל עשה עבודה סולידית בהגנה, אך צריך לעבוד על הדיוק במסירות ובקרוסים בחלק הקדמי של המגרש.

 אנחנו הולכים לקראת עוד עונה מעניינת ועמוסה, בשבוע הבא כבר יש שני דרבים ואז מתחילה העונה. כבר אי אפשר לחכות !

סוגיית עוזר המאמן
הכל שטויות

23 Comments

אריק האחר 13 באוגוסט 2014

ריאל קבוצה מדהימה.
בכול עמדה משחק שחקן על
מחליםים שיכולים לשחק בכול קבוצת צמרת באירופה.
מה שיכול לעצור אותה הם בעיות אגו של הכוכבים.
לא רואה מי יכול לעצור אותם בליגה או באירופה

no propaganda 13 באוגוסט 2014

ההגעה של קרוס די הבטיחה לריאל את אליפות ספרד. זה בדיוק סוג השחקן שהיה חסר להם מול הקטנות. אחד שינהל את העניינים כשלא לוחצים אותו יותר מדי.

אריק האחר 13 באוגוסט 2014

אין בכלל ספק שריאל היא הקבוצה שיש בה
הכי הרבה שחקני על בכול חלק במגרש כולל מחליפים ושחקנים שיכולים לשחק בעמדות שונות.
הבעיה היחידה שיכולה להיווצר מכזאת איכות היא בעית האגו של הכוכבים.
בשלב הזה לא רואה מי יכול לעצור אותם.

אסף המושבניק 13 באוגוסט 2014

וואו איזה כיף!

גם עונה שמבטיחה הרבה, גם כותב חדש ומוכשר בדה באזר! כבר פוסט שני לפחות – תמשיך ככה, אנחנו מעודדים גם אותך!

זה בהחלט סגל רחב ומצויין שיכול לקחת את כל התארים. אתלטיקו הופשטה מנכסיה על ידי פושטים אנגלים וברצלונה (אני מקווה) תהיה בסוג של עונת מעבר, מאמן חדש, קצת מעבר דורות.

אני חושב שלחלום על עוד צ'מפיונס זה קצת בשמיים, באיירן והאנגליות ישימו לנו רגליים, אבל מותר לקוות ולהתפלל.

בקשר למשחק אתמול – היו כמה מהלכים של הפקרות הגנתית לא נורמלית. למשל המהלך ההוא ש(נראה לי) קרבחאל הרחיק לא טוב ואחריו גם חאמס ועוד אחד… נקווה שאלו רק קצת חבלי לידה וקצת חלודה שתרד.

עניין אותי לראות את התזוזה של חאמס על המגרש – היה בכל מקום, רץ מאגף לאגף וגם אחורה. ניסיתי למצוא קצת גרפיקה על המיקומים שלו במגרש ולא מצאתי… אם למישהו בא לעזר, אז אני אשמח.

וחוץ מזה – הגול הראשון – תנו לי עוד כאלה. כמה מסירות היו? שלוש? רונאלדו לחאמס לבייל לרונאלדו. אני לא רוצה לחשוב מה הייתי עושה עם כל הכסף שהושקע בשביל הגול הזה, אבל זה פשוט יפהפה.

נ.ב.
ראקיטיץ' עשה לנו הרבה צרות בעונה שעברה, בלעדיו סביליה הייתה קצת נאיבית. נקווה שבברצלונה הוא לא יצליח להתבלט.

אסף המושבניק 13 באוגוסט 2014

בגלל המלחמה אני כנראה בבלק אאוט זמני, אבל חסר לי תואר אחד:
סופרקאפ אירופי.
סופרקאפ ספרדי.
גביע.
אליפות.
צ'מפיונס.

מה שכחתי?

נמרוד איתן 13 באוגוסט 2014

קודם כל תודה רבה.

בקשר להגנה היו כמה מהלכים קצת מביכים כמו האירוע שהזכרת, אני מאמין שזה יסתדר עם הזמן, אך מקווה שזה יקרה מהר יותר מהעונה שעברה.

שכחת את אליפות העולם לקבוצות

יוסי 13 באוגוסט 2014

גביע בין יבשתי

אסף המושבניק 13 באוגוסט 2014

לא מאוד מדרידיסטה מצידי, אבל עליו אני מוכן גם לוותר ולא רק לשכוח.
אסתפק ב-5 שזכרתי :)

יוסי 13 באוגוסט 2014

מאוד התרשמתי מאיסקו ב20 דקות שהוא שיחק. היה נייד מאוד על המגרש,גם בהתקפה וגם בהגנה והראה ניצוצות עם כמה מהלכים יפים.
מאוד חבל שהוא הנפגע העיקרי מהגעת חאמס רודריגז. נקווה שאכן תהיה רוטציה רחבה השנה כדי שנוכל להנות ממנו.

מור 13 באוגוסט 2014

תראו את ההרכב שהני של ריאל:
שוער:נבס
הגנה:וורן,מרסלו,ארבלואה
קישור:ירמנדי,אלונסו,חדירה,דה מריה
חלוצים: איסקו,חסה

קבוצה שיכולה לרוץ למקום בליגת האלופות

omer 13 באוגוסט 2014

העמדה היחידה שלא התייחסת אליה היא עמדת השוער.

אנצלוטי נמצא בבעיה רצינית שוב. מצד אחד, קיילור נאבאס היה השוער הכי טוב בספרד אחרי קורטואה בעונה הקודמת שמגיע אחרי שהציג יכולת מדהימה במונדיאל. מצד שני, קסיאס זה קסיאס.

סמי חדירה כרגע עדיין לא נמכר. במידה ויישאר אנחנו חייבים להשאיל את יאראמנדי, בעיקר אם ראשי המועדון והצוות המקצועי עדיין מאמינים שהוא ראוי להיות שחקן הרכב בעתיד. כרגע הוא לא יכול להתחרות באלונסו, קרוז, מודריץ וחדירה.

עם כל הכוכבים והכישרון שיש בריאל, אני עדיין סבור שקבוצה שרוצה לזכות בכל תואר אפשרי לא יכולה להרשות לעצמה שיהיה לה רק חלוץ אחד בסגל, בעיקר שהחלוץ הזה הוא בנזמה- לא 9 אמיתי, לא פינישר ועם אחוז ניצול הזדמנויות נמוך במיוחד.

אסף המושבניק 13 באוגוסט 2014

מסכים לגמרי.
ועכשיו שמורטה נמכר וחסה (שהוא יותר קיצוני, ולא ממש בחוד) עדיין פצוע – המצב ממש לא הגיוני.

נמרוד איתן 13 באוגוסט 2014

אמנם לא התייחסתי אך גם לא שכחתי. כרגע נראה שאנצ'לוטי הולך עם קסיאס ונותן לנבאס להשתלב. לא מן הנמנע לדעתי שבהזדמנות הראשונה שקסיאס יחבר 2 משחקים לא טובים נבאס ישתלט על עמדת השוער הראשון.

לגבי בנזמה אני מסכים לחלוטין. אני ממש לא מתחבר אליו ולא ברורה לי ההחלטה למכור את מוראטה. אני סבור שיש 2 אופציות- חאמס ואיסקו ישולבו כחלק מהשלישייה הקדמית כ9 מדומה, או שיוחתם חלוץ לקראת סוף החלון

אסף המושבניק 13 באוגוסט 2014

יש איזה חלוץ שנראה לך רלוונטי, ובשוק?

מה הדרישות?

אולי צ'יצ'ריטו?

omer 14 באוגוסט 2014

ריאל מדריד לא קונה שחקנים מסוג של צ'יצ'ריטו.

האופציה הכי ריאלית היא פלקאו.

על המדף בקיץ הזה היו 2 חלוצים נהדרים (מנדזוקיץ' ולוקאקו) במחירים סבירים, אך כנראה שאת פרס יותר עניין חאמס…

אביאל 13 באוגוסט 2014

כתיבה מעולה, בקשר לתארים – אם אני לא טועה, בגדול הסופר קאפים ואליפות העולם לקבוצות למינהם נחשבים תואר של העונה הקודמת, כך שריאל כביכול יכולה להגיע העונה לחמישה תארים – גביע, ליגת האלופות, סופר קאפ אירופי, סופר קאפ ספרדי ואליפות העולם לקבוצות. אני אוהד ריאל ככה שלא יכולים לבוא עלי בטענות בנוגע לעניין הזה :)

בקשר לתפקוד של קרוס, זה די מעקר אותו להיות שם מאחור, במיוחד עם האיום העיקרי שלו של בעיטה מחוץ לרחבה, אני חושב (ומקווה) שההרכב האידאלי של ריאל צריך להיות עם אלונסו וקרוס (כאשר מודריץ׳ על הספסל) – אבל אז יהיה פחות לחץ ללא מודריץ׳, מעניין לראות מה אנצ׳לוטי יעשה.

ומה הייתי נותן בשביל פלקאו (או אפילו מנדזוקיץ׳) במקום בנזמה.

נמרוד איתן 13 באוגוסט 2014

בקשר לתארים- ברצלונה זכתה בשישה תארים בשנה קלנדרית כאשר זכתה בטראבל והשלימה הכל עונה אח"כ. ריאל מכוונת לעשות הכל בעונת כדורגל אחת מאוגוסט למאי ולכן מדברים במועדון על שישה תארים.

לגבי קרוס- בעונה האחרונה בבאיירן הוא הבקיע 4 שערים ובישל 6. זה עוד לאחר שפפ ביקש ממנו לבעוט ולאיין יותר על השער. כך שאמנם יש לו בעיטה טובה מרחוק אך כרגע הוא לא משתמש בה מספיק.
אסור לשכוח שאלונסו היה מורחק ואנחנו עוד לא יודעים מה התכניות של אנצ'לוטי

omer 14 באוגוסט 2014

אחרי רונאלדו, צ'אבי אלונסו הוא השחקן הכי חשוב של ריאל בשנים האחרונות. הקשר האחורי, לפחות לטעמי, הכי טוב בעולם ומקומו בהרכב בכל משחק משמעותי מובטח על אף גילו. השנה הוא כנראה יקבל יותר מנוחה.

בסופרקאפ, בשל היעדרו של אלונסו וחוסר האמונה ביירמאנדי, קרוז היה השחקן האחורי ביותר בקישור של ריאל. כשאלונסו ישחק קרוז יעבור לעמדה מעט קדמית יותר, לעמדה שבה חדירה שיחק ב12/13. כשחדירה משחק עם אלונסו, הוא מגיע לא מעט לתוך רחבת היריב עם הכדור ומוצא את עצמו במצבים די קורצים שמאפשרים לו לכבוש/לבשל. אממה, חדירה לא בדיוק יודע מה לעשות עם הכדור באזורים האלו. לעומת זאת, אני מאמין שקרוז, עם יכולת מסירה ובעיטה נהדרת יוציא יותר מאותם מצבים.

אסף המושבניק 14 באוגוסט 2014

והקלאסיקו האחרון יזכר לדיראון עולם… לו רק חדירה ידע לבעוט לשער.

דוד 13 באוגוסט 2014

פוסט נהדר.
לגבי בעיית החלוץ אני חושב שחסה מהיר, טכני, נייד וגם פינישר טוב יותר מבנזמה. בכלל לטעמי הוא סופרסטאר ענק בפוטנציה, ואם הפציעה לא פגעה בכישוריו הוא יהיה החלוץ המוביל של ריאל מדריד.

שי 14 באוגוסט 2014

לא להאמין שברצלונה ויתרו על קרוס, כשצ'אבי מוכן לפנות את המקום וללכת. (המציאות שהסתמנה מהשמועות)
4-3-3 בו קרוס, ראקיטיץ' ואינייסטה דוחפים את הכדור אל מסי, סוארס וניימאר… הפוסט הזה היה יכול להיראות לגמרי אחרת.

לא ראיתי את המשחק, אבל קרוס וחאמס אכן אמורים לפתור את האנמיות של ריאל מול הקבוצות הקטנות. השאלה אם איקר יחזור לעצמו, כי עם היכולת שלו בחודשים האחרונים קשה לבנות על שישה תארים.

omer 14 באוגוסט 2014

ברצלונה מתמחה ברכש גרוע בשנים האחרונות, ובעיקר בהבאת שחקנים שהם לא צריכים בעמדות שאין להן ממש חוסר (סונג, מסצ'ארנו, פברגאס).

השנה הם הבריקו במיוחד כשקנו בלם בינוני בן 31 ב20 מיליון יורו ואת הבלם השלישי בהיררכיה של ארסנל ב20 מיליון יורו. כרגע מצבת הבלמים שלהם מונה 2 בלמים בינוניים שנרכשו הקיץ, בלם צעיר ובוסרי (בארטרה) והשחקן הכי אוברייטד בכדורגל העולמי, פיקה. חוצמזה, אחרי סונג ופברגאס הם לא הבינו שהם לא צריכים לקנות שחקנים מארסנל?!

הם הביאו חלוץ מדהים ב80 מיליון יורו שישחק בעמדה הלא טבעית שלו (בצד ימין). הם משום מה מתקשים להפנים שליד מסי אי אפשר לשחק עם חלוץ מרכזי בשל העובדה שהכי נוח למסי לשחק באמצע.

הרכש הסביר היחיד שלהם בשנים האחרונות הוא אלכסיס סאנצ'ז, שאמנם לא השביח את ערכו (נמכר בערך באותו מחיר שנקנה) אך לפחות תרם לקבוצה והחזיר את ההשקעה בנוסף.

בקיצור, אני מבסוט על הרכש של ברצלונה בקיץ.

דוד 18 באוגוסט 2014

רבותיי שמתם לב שריאל לא ניצחה משחק אחד(!) בהכנה? מה קורה שם לעזאזל. נראה שקרלו מנסה כל מיני מיקסים, זה לא לעניין חייבים לדלל את הסגל עם כל הצער שבדבר. למכור את די מריה, יירמאנדי, ארבלואה (על טיל) וחדירה. ולא לגעת באיסקו
פפ גווארדיולה הגיע להישגים נדירים דוקא עם סגל קצר שהתאמן יחד. סגל מנופח רק פוגע בביצועים הקבוצתיים 

Comments closed