נדרשת החלטה – תומר אלמגור

הבעיה האמתית והגדולה של ליגת ווינר סל היא שאין לה מטרה מובהקת.

250px-Winner_basketball

 

 

לכל אחד יש דעה על ליגת ווינר סל, וכולם מסכימים שהיא שופעת בעיות. חלק בטוחים שמכבי תל אביב היא הבעיה, ועד שלא ניפטר מ "הקבוצה של המדינה", שום דבר לא יוכל לצמוח בענף. חלק בטוחים שהשחקן הישראלי הוא הבעיה, ועד שלא יווצרו תשתיות אימונים ראויות, לא נראה תוצאות. אחרים טוענים שהבעיה היא שקבוצות ישראליות (חוץ ממכבי) לא שואפות להופיע על הבמה האירופית, ומתרכזות רק בלהחליש את הענק הצהוב. אני מאמין שכל אלה בעיות לגיטימיות, אשר כולן יחד מונעות את התפתחות הליגה שלנו. אך הבעיה האמיתית והגדולה של ליגת ווינר סל היא שאין לה מטרה מובהקת.

ליגת ווינר סל נמצאת בפרשת דרכים. עליה למצוא את הייעוד שלה בעולם הספורט. לליגה יש שלוש מטרות מרכזיות מהן עליה לבחור:

 השחקן הישראלי – אם ראשי ליגת ווינר סל מחליטים שמטרתה המרכזית של הליגה היא פיתוח שחקנים ישראלים, הליגה חייבת לקדם את החוק הרוסי ואת חוק הגבלת הזרים באופן הכי אגרסיבי שאפשר. מכבי מאיימת לפרוש? שתפרוש. הצלחה באירופה אינה לא המטרה. במצב זה, ניתן להציב מגבלות חמורות מאי פעם בכל הנוגע לשיתוף זרים. חוק שיחייב רוב ישראלי על המגרש בכל רגע נתון, יחד עם הגבלה של לא יותר משלושה זרים בסגל, תשפר את מעמדו של השחקן הישראלי באופן דרסטי.

בנוסף, על הליגה לקבוע תקנים מחמירים לגבי רמת התשתיות בגילאי הנוער, ולהשקיע במאמנים רציניים שיעבדו עם נבחרות העתודה. קידום השחקן הישראלי יחזק מאוד את הנבחרת, שתהנה ממגוון עצום של שחקנים שמשחקים באופן קבוע. סוף סוף תהיה זהות אמיתית לקבוצות שלנו, ולא ניאלץ לצפות בשישה זרים שלא יהיו פה מחר מתרוצצים על הפרקט.

הצלחה באירופה – אם ראשי ליגת ווינר סל מחליטים שמטרתה המרכזית של הליגה היא הצלחה על הבמה האירופאית, הליגה חייבת לבטל כל הגבלה על מספר הזרים שמשחקים או רשומים בסגל. מכבי תל אביב תמשיך לשלוט בליגה ביד רמה וגם להביא כבוד רב למדינה בדמות הצלחות ביורוליג. בנוסף, הליגה תהיה מחוייבת להענקת מענק גבוה לכל קבוצה שמשתתפת במפעל אירופאי, ולמנוע מצב בו קבוצות מפסידות מאות אלפי דולרים בכך שהן מייצגות את המדינה בחו"ל.

בליגה צפוי להיפתח פער משמעותי בין הפועל ירושלים, מכבי חיפה והפועל תל אביב שכנראה כן יוכלו להעמיד קבוצת יורוקאפ – יורוליג עם עזרתה של הליגה, לבין שאר הקבוצות, שלא יעמדו בדרישות הכלכליות של אירופה ולא יוכלו להרשות לעצמם זרים ברמה מספקת. מיקוד הליגה בבמה האירופאית ישפר את הקבוצות בטופ הליגה הישראלית, יוסיף לגאווה הלאומית שלנו ויעלה בעשרות מונים את קרנה של הליגה הישראלית באירופה.

תחרותיות – אם ראשי ליגת ווינר סל מחליטים שמטרתה המרכזית של הליגה היא תחרותיות, הליגה חייבת להמשיך עם שיטת הפיינל פור, או אפילו להגדיל את מספר משחקי הנוקאאוט, ולייצר מצב שחוץ מהיורדות והעולות, כל הקבוצות נמצאות בפלייאוף, ובדומה למה שמתרחש בטורניר המכללות האמריקאי, כל המשחקים הינם משחקי נוקאאוט. בנוסף, על הליגה ליצור תקרת שכר נוקשה, יחד עם קנסות כבדים על כל מי שחורג מתקרה זו.

בדומה למטרה הראשונה, מכבי מאיימת לפרוש? בבקשה. מכבי בכלל לא מעניינת. ליגה כה תחרותית, צמודה ומרתקת ללא ספק תמשוך את הציבור הישראלי ותגרום להעלאת הרייטינג. הקבוצות הקטנות (למעשה 90% מהקבוצות), יקבלו את מבוקשם בדמות ליגה פתוחה עד השניה האחרונה במינימום תקציב. הטירוף סביב הליגה יהיה בשיאו.

*

לכל אופציה יש את יתרונותיה וחסרונתיה, הבחירה באופציה כזו או אחרת תשנה את פני הכדורסל הישראלי. אין בחירה מושלמת. אך מה שמתרחש כעת, כשליגת ווינר סל מגששת באפלה ונוקטת כל פעולה אפשרית בכדי לא לבחור, מוביל את הליגה בדרך הבטוחה לכישלון, בכל התחומים.

“Sometimes indecision is the worst decision”

האולימפיאדה: סיכום
הריעו לסוטון

30 Comments

איציק 17 באוגוסט 2014

אני חושב שחשיבת הפוסט שיטחית והפתרונות מוזרים. אין שום מניעה לדרוש את שלושת אלו ביחד, ועם מינון נכון של חלק מהדברים שכתבת פלוס הרבה דברים נוספים להשיג ליגה ישראלית תחרותחת עם שחקו ישראלי משופר וקבוצות ישראליות מופיעות באירופה בהצלחה. אין סתירה בין השאיפות הללו להבדיל ממה שאתה כותב. לומר שמכבי יכולה לפרוש זה לא מזיז זו שטות מוחלטת כיוון שהיא אחד המקורות העיקריים לטיפוח הצעירים, והיא גם מישהי שכל קבוצה רוצה לנצח בגמר גם אם זה משחק אחד. חוק רוסי לא עזר באף מדינה לטפח את הצעירים כמו שבדידים לא שיפרו את יכולות המתמטיקה, אבל כאן כרגיל רצים עמוק לפתרונות מטומטמים. להקטין את מספר הזרים לשלושה פשוט יבהיר לשחקן הישראלי שהוא לא צריך להתאמץ כדי לשחק. במקום זה בטל את ההגבלה על כמות הזרים אך תבצע תמריץ דיפרנציאלי על מספר דקות הישראלים. והכי חשוב, תשקיע במסגרות הנוער ופתח ליגת פיתוח לצעירים עם אפשרות מעבר במשך העונה. סתם דוגמא לחשיבה יותר פרודוקטיבית ולא פופוליסטית.

אריק 17 באוגוסט 2014

איציק, הוצאת לי טת המילים מהפה..

אלעד 17 באוגוסט 2014

איציק, אני חושב שאתה צודק (surprise!) ולדעתי בבסיס הכל חייבת לבוא גישה יותר מקצועית והשקעה בבנייה מהבסיס (ילדים – נוער ותשתיות). הבעיה היא ששם יש כשלים עמוקים שחלקם מקורם בתרבות הספורט בישראל והמחסור בהשקעה, גם התקציבית, הנובעת מבעיות אובייקטיביות (תקציב הביטחון שבולע הכל וכו'). אני לא אומר את זה על דרך השלילה, אלא פשוט לפעמים צריך להכיר בעובדות.
לאור אלו, אני לא חושב שהפתרונות הקיימים גרועים מדי. לדעתי השנה האחרונה הדגימה איך פלסטרים יכולים לפעמים לעבוד – הייתה לנו ליגה מעניינת, איכותית בחלקה, ללא זהות אלופה מוגדרת מהיום הראשון, סדרת גמר שהלכה עד השנייה האחרונה, כמה חבר'ה צעירים שפרצו, ובנוסף לכל אלו – זה לא פגע בסיכויי הקבוצה הלאומית שהצליחה למרות כל המגבלות לזכות באירופה.
כאן באו כמה בעיות שהיו צריכים לתקן ולא תיקנו – לדעתי בשלה השעה לחזור לסדרות בפלייאוף (אני לא מעביר ביקורת על הפיינל-פור, היה נכון לשעתו), ולהכריח קבוצות כמכבי חיפה לשחק באירופה.

איציק 17 באוגוסט 2014

המשפט הראשן שלך מאוד הדאיג אותי… גם אני וגם אתה חייבים לעשות חושבים טוב טוב בקשר לדעותינו והשקפותינו ;)

דמוסתנס 17 באוגוסט 2014

לא מסכים עם כל מה שכתוב בפוסט אך בהחלט מסכים שהליגה חייבת למצוא כיוון ומהר. איציק זה נחמד להגיד אפשר את זה ואת זה ואת זה, אבל בפועל לא זה ולא זה ולא זה מתרחש ואנחנו נשארים עם ליגה שיש בה רק קבוצה אחת מצליחה באירופה, מספר אפסי של ישראלים טובים באמת, נבחרת מאוד בינונית וליגה שלא באמת שמעה על המושג תחרותיות.

אולי באמת צריך להתמקד. ציפור אחת ביד עדיף על שלושה ציפורים על העץ.

איציק 17 באוגוסט 2014

אתה צודק שאין לא את זה ולא את האחר, אבל בגלל שלא עושים כלום פרט לפופוליזם זול ולא בגלל שאי אפשר. גם את המיקוד לא עושים, ולא שהמיקוד טוב, וגם ההצעות למימוש המיקוד לא הגיוניות. אם אתה רוצה לשפר צריך לעשות ולא לריב לאינטרסים אישיים. כאוהד מכבי תל-אביב כתבתי לא פעם מה היתי רוצה לעשות ומכבי היתה נפגעת למשך מספר שנים בגלל אפלייה מתקנת. זה המחיר, אך צריך לקום ולעשות לא רק נגד מכבי כי אם בעד האחרות, רק כך תשפר. להביא את מכבי לבינוניות או הוצאתה מהליגה לא תתרום כלום, בדיוק כמו הוצאת הזרים לא תואיל בכלום. הגישה צריכה להיות קונסטרוקטיבית ולא דיסטרוקטיבית.

תומר אלמגור 17 באוגוסט 2014

המיקוד הוא לא טוב או רע, והוא בטח לא אידאלי, אבל הוא עדיף בהרבה על המצב הגרוע בו הליגה שלנו נמצאת כיום. כמו שדמוסתנס כתב, במצבה הנוכחי של הליגה אנו לא נהנים מכלום. לא מישראלים טובים שרואים פרקט, לא מליגה צמודה ותחרותית ולא מהצלחות באירופה חוץ מקבוצה אחת. כבר הרבה שנים אין מטרה מובהקת לליגה, מנסים לעשות קצת מהכל וככה זה נראה. אני מסכים אתך שהמימושים שהצעתי הם דרסטים, אך העיקר הוא שהליגה חייבת לבחור את הדרך שלה, כך לפחות נקבל איזשהו פרי מהכדורסל הישראלי.

יוספיהו 17 באוגוסט 2014

לא יודע למה כתבת ש"במצבה הנוכחי של הליגה אנו לא נהנים מכלום", אני נהניתי השנה מהליגה.

(אם הגמר היה בסדרה של הטוב מ3 הייתי נהנה יותר).

היו לא מעט קבוצות סבירות, היה מתח והיו המון משחקים צמודים.

ראינו ישראלים צעירים שפרצו/הכינו את הקרקע לעונת פריצה (למשל בלייזר,זלמנוביץ,דאוסן,מנקו,אריאל).

ראינו את י"ם מכינה את היסודות לניהול יציב ושפוי.

אחת העונות הטובות בעשור האחרון.

איציק 17 באוגוסט 2014

כנראה לא היתה בארץ בשנה האחרונה, אחרת לא היתה כותב את אשר כתבת!!!
ומטרות יכולות להיות מספר, לא חובה מטרה אחת.

תומר אלמגור 17 באוגוסט 2014

הייתי בארץ בשנה האחרונה, וברור שמטרות יכולות להיות רבות, תראה לאן זה הוביל אותנו עד היום.

גם אני נהנתי מסידרת הגמר, בעיקר מרמת הכדורסל, ולא במפתיע, מכבי חיפה איבדה את מיטב הנכסים שלה, לא יכלה לעמוד בהוצאות של אירופה (ויתרה על זכותה להשתתף ביורוקאפ) וצפויה לדשדש בעונה הקרובה. עם עזרתה של הליגה, מכבי חיפה הייתה יכולה לשחק ביורוקאפ, ולהיכנס למעגל האירופי שממנו קשה ליפול.

איציק 17 באוגוסט 2014

כנראה הגעת מאוחר… כל העונה היתה מרתקת. אני לא בטוח שחיפה תתפרק, הבעלים העדיף סיור של 4 משחקים נגד קבוצות NBA. זה חמור. היה צריך לחייב אותו לשחק באירופה, ואם אי-אפשר להכניס זאת לתקנון מהשנה. הוא טוען שמשחקים בארה"ב טובים למכבי חיפה, שישקיע זאת בקבוצה, זה יותר טוב לשאר העסקים שלו, וזו הבעייה, שמכבי חיפה מנוף לדברים אחרים ולכשעצמה פחות מעניינת אותו.
שאר הקבוצות נתנו עונה יפה, ירושלים (למרות היותם לוזרים), אילת, נס ציונה ואפילו הפועל תל-אביב. יש מספר צעירים מבטיחים אך מעט מידי, אולי הדור החדש של בני 16-19 יביא משהו, נראה שיש שם כמה ששוים השקעה.

יוספיהו 17 באוגוסט 2014

אני חושב שהפוסט מתעלם מהמציאות ומעלה רעיונות לא ריאליים.

איציק בתגובה מס' 1 קלע לדעתי בכל הנקודות כמעט, רק אוסיף:

1. "מכבי מאיימת לפרוש? שתפרוש" – אם מכבי תפרוש , 80% מהמתעניינים כיום יאבדו עניין בליגה.

לאו דווקא בגלל שהם אוהדי מכבי, אלא שאוהד ספורט ממוצע לא מעוניין לעקוב אחרי ליגה שהמקום הראשון בה הוא בעצם המקום השני בארץ.

ליגה בלי מכבי ת"א זה פתרון גרוע יותר מהמצב הנוכחי, כי זה בעצם לעבוד על עצמנו.
לקחת את הבעיה ולהזיז אותה טיפה הצידה כדי שלא תהיה בטווח הראייה, לא יוביל אף אחד לפתרון הבעיה.

– ליגה בלי מכבי תמשוך הרבה פחות מפרסמים, והרבה פחות קהל.

2. " הליגה תהיה מחוייבת להענקת מענק גבוה לכל קבוצה שמשתתפת במפעל אירופאי".

איזה כסף? מאיפה יבוא הכסף? הענף כמעט יבש. זה פשוט לא ריאלי ולא מחובר למציאות לצערי.

3. "על הליגה לקבוע תקנים מחמירים לגבי רמת התשתיות בגילאי הנוער, ולהשקיע במאמנים רציניים שיעבדו עם נבחרות העתודה".

אתה מערבב בין מנהלת הליגה לבין איגוד הכדורסל.
איגוד הכדורסל הוא האחראי לליגות הנוער ולנבחרות ישראל.

שוב, המהות של הרעיון נכונה, אך היא לא מחוברת למציאות הכספית כיום.
השקעה בתשתיות בגילאי הנוער היא סיסמא יפה, אך לא באמת תעמוד במבחן המציאות. מספיק להתסתכל על חצי מהאולמות שמשחקים בהם בליגת העל ובלאומית.

דמוסתנס 17 באוגוסט 2014

אבל הבעיה המרכזית של הליגה היא שחוץ ממכבי תל אביב יש פה מדבר!!! אני לא נכנס להאשמות, אבל האמת היא שבסיטואציה הנוכחית מכבי היא היחידיה בארץ שמתפקדת. לדעתי הפתרון האירופאי הוא פשוט המשתלם ביותר. ככה נזכה לראות גם קבוצות כמו הפועל ירושלים ומכבי חיפה נכנסות למעגל האירופי, מגדילות תקציבים ומביאות הישיגים משל עצמם ביורוליג. בבוא העת הם גם יוכלו לקרוא תיגר על מכבי.

יוספיהו 17 באוגוסט 2014

אני לא שותף לדעה שלך שיש כאן מדבר.

צריך לזכור שאנו במדינת ישראל, מדובר בשוק קטן.

לעולם לא יהיו לך כאן 5 קבוצות ברמת יורוליג ועוד 5 ברמת יורוקאפ.

ואנחנו לא רחוקים מהיום שבו יהיו לנו 2 קבוצות יורוליג+3 קבוצות יורוקאפ סבירות, המרחק משם הוא עוד 2 בעלי קבוצות פרטיים עם אמצעים סבירים (ג'ף רוזן סטייל).
שום מענק עידוד באירופה מטעם מנהלת הליגה לא ישפר קבוצות לטווח הארוך.

אהד 17 באוגוסט 2014

מה שחסר זה כסף. עוד רוכשים כמו אורי אלון שיבואו וישקיעו סכומים יפים בהפועל תא, חולון וגלבוע. כאשר הזרים הטובים יישארו ליותר משנה אחת, הרמה של הקבוצות תעלה ויהיה יותר קהל שיבוא. יהיה יותר הייפ סביב המשחק ויותר ילדים יבחרו ללכת לענף.
הבעיה היא איפה מוצאים פראיירים שיבזבזו את הכסף..

איציק 17 באוגוסט 2014

כסף תמיד חסר, השאלה, מה עושים עם המעט שיש…

אהד 17 באוגוסט 2014

ברור לי. הקטע הוא שאפשר להמשיך להציע הצעות, אבל האמת היא שלמרות עונה טובה יחסית, רוב קבוצות הליגה לא מצליחות למשוך יותר מאלף אוהדים למשחק, תחלופת השחקנים גדולה, אין סמלים לקבוצות ועוד. אני שומע כבר שנים שצריך לשפר את רמת הצעירים, אבל לא רואה תוצאות ובכל מקרה זה עניין של שנים. אני בכלל חושב שזה פלסטרים. מכבי ת"א כדורגל חזרה לעצמה לא בגלל מחלקת הנוער הטובה שהייתה לה או באמצעות ניהול נכון, אלא בגלל דוד מיץ'. ומכבי חיפה בנתה את עצמה כקבוצה גדולה בזכות ההשקעות של שחר.

כשאני אומר כסף, אני מתכוון לכל מיני בעלי תפקידים שיטוסו לרוסיה, לארה"ב ולקנדה ויבקשו מיהודים עשירים לזרוק כמה מיליונים על כמה קבוצות. אם יהיה לנו בסיס גדול של קבוצות חזקות(!) עם בסיס אוהדים גדול, הליגה תעלה למעלה.

איציק 17 באוגוסט 2014

טוב, אם יש לך כמה מיצ'ים לליגת הכדורסל כאן ועכשיו שישארו לשנים, אתה יותר ממוזמן להביא אותם. את מכבי אולי זה העלה, אבל אם אתה רוצה גם נבחרת טובה וגם סמלים מקומיים, אין בררה כי אם להשקיע בצעירים, וכן זה יקח כמה שנים, אבל זה עובד בקרואטיה, לטביה, ספרד, צרפת. אולי כדאי שגם אנחנו ננסה. ההצעה לא אליך כי אם לאיגוד הכדורסל.

MOBY 17 באוגוסט 2014

אני בעד 3-4 זרים בטופס המשחק, תחתימו כמה שחקנים זרים שאתם רוצים באיזה חוזים שאתם רוצים. הסגל יקבע 48 שעות לפני המשחק (אם מישהו יפצע בעיה של הקבוצה). חוק הצעירים יבוטל.
תמרוץ למשחקים באירופה.
פירסום של הסגל של מכבי חיפה באוגוסט על מנת שנכיר את השמות והשחקנים…. אני מתבייש.

איציק 17 באוגוסט 2014

בניון, קינן, בוקולי… ויש עוד כמה שאת שמם גם אני לא מכיר ;)

מתן גילור 17 באוגוסט 2014

העניין של "לחייב קבוצות לשחק באירופה" זה פשוט ענק.
שנים שחצי מדינה צועקות שיול"ב זה ארגון פרטי ולכן אי אפשר לטעון נגד השריון.
אז אם אין מפעל של פיב"א אירופה ומדובר על ארגון פרטי, בטח שאי אפשר להכריח אף קבוצה להשתייך אליו.
זה יפה שיש מי שדואג באמצעות חוזה שנים קדימה ליהנות מהשמנא והסלתא ורוצה להכריח אחרים לאכול זפת.

איציק 17 באוגוסט 2014

מתן,
זה לא מדוייק. המנהלת יכולה להחליט שקבוצות שעקב הדירוג בליגה/גביע זכאייות לשחק במפעלים האירופאים חייבים לעשות זאת, ושזה יהיה בחישוב התקציבי השנתי שלהם. המנהלת במקרה זה, לעניות דעתי, תצטרך לעזור כספית לקבוצות. בקשר ליורוליג זה גם לא לגמרי מדויק. קבוצות יכולות להגיע לא רק דרך השיריון, ראה את הניסיון של ירושלים דרך הבתים. אם היא תצליח, אז כנראה שזה יתן לה דחיפה כלכלית, ולכן שווה לה לעשות זאת.

מתן גילור 17 באוגוסט 2014

מז"א מפעלים אירופאים? מי קבע שיול"ב יותר נחשב מאדריאטית? מי אתה שתחליט מה כן ומה לא? האדריאטית מוכנה לקבל את מכבי ת"א, אז בוא נכריח אותה להשתתף גם בה.
לגבי היורוליג – אז לא. הפועל ירושלים ממש לא בשלב בתים. הפועל ירושלים במוקדמות, כלומר עולה אחת מתוך שמונה. וגם זה כי היא הציגה מראש תקציב ואולם שהניחו את דעתם של ראשי יול"ב. לאלופת העונה שעברה, מכבי חיפה, לא ניתנה הזדמנות אפילו למוקדמות.
יול"ב פרטי? סבבה, אז אי אפשר לנקוט בסנקציות כלפי מי שבוחר לא לקחת חלק.
יול"ב ציבורי? סבבה, אז לבטל שריונים ולעבור למתכונת דירוגים והצלחות בליגות.
אתה רוצה גם לקבוע את הכללים וגם להכריח אחרים בחוק להשתתף במשחק. זה לא עובד ככה בספורט וטוב שכך.

איציק 17 באוגוסט 2014

אני לא מנסה להכריח שום כללים. הכוונה לבתים של המוקדמות כמובן, שדרכן ניתן לעלות לבתים של היורוליג.
לגבי, מי קבע את החשיבות, אז FIBA קובעת זאת, ואם אין קביעה חד משמעית, אז המנהלת. שם יושבים ראשי הק'בוצות והם שיחליטו. למה את דוחף אותי כמחליט, וגם אמר לי שזהלא בסדר שמחליט. זה כמו שתשאל מי החליט שהצ'מפיונס זה מפעל הכדורגל לקבוצות הבכיר באירופה. כנראה שזה לא אני.
ואם לחיפה לא ניתנה ההזדמנות אז כנראה לא עמדה בקריטריונים של דרוג אירופאי, מתקנים ועוד.

מתן גילור 17 באוגוסט 2014

טוב, אם אתה לא מבין את ההבדל בין מפעל שמופעל ע"י הגוף שמרכז את הכדורגל באירופה ונותן הזדמנות שווה לכל ליגה ולכל קבוצה על סמך הישגים בלבד לבין גוף פרטי שקובע השתתפות בעיקר לפי חוזים, זה הקיו שלי לפרוש מהדיון.

איציק 17 באוגוסט 2014

מה הקשר, שאלת מי קובע את המדרג. דרך אגב, עד כמה שאני זוכר, אם באר-שבע תגיע לצ'מפיונס גם לה יהיו הגבלות שהצ'מפיונס קובע, ולכן תצטרך לנדוד כי 13 אלף מקומות בוסרמיל (או בטרנר לכשיבנה) לא עומדים בדרישות. אני בטוח שאם חיפה תעמוד בדרישות היורוליג של אולם, תקציב, פרסום, גיבוי רב שנתי, יקל עליה להתקבל ליורוליג. נכון שיש הבדל בין פרטי ללא פרטיף אך המפעל הפרטי הזה הינו כבר חלק (או בשיתוף פעולה עם) FIBA, כך שההבדלה המוחלטת אינה מדויקת.

תומר אלמגור 17 באוגוסט 2014

אי אפשר לחייב אף אחד לשחק באירופה, אך הליגה חייבת למצוא דרך לתמרץ את הקבוצות בכדי שלשחק באירופה יהיה רווחי.

יוספיהו 17 באוגוסט 2014

אני לא חושב שמנהלת הליגה צריכה לדאוג לתמריצים.
כלומר, זה נחמד אם יהיה תמריץ כלשהו, אבל קבוצה בשנת 2014 לא צריכה להתבסס על תקציב ייעודי מהמנהלת.

לרוב הקבוצות באירופה,בלי קשר לליגה ממנה מגיעה הקבוצה,
המפעלים האירופאיים בכדורסל לא רווחיים בגלל מגוון סיבות.
בין היתר: מרחקי הנסיעה,מיעוט הקהל,וחוזי השידור הנמוכים.

אם קבוצה מקצוענית בעלת שאיפות צריכה להסתמך על כסף מהמנהלת כדי לשחק באירופה- אני לא רוצה שתשחק באירופה.
כי זה מראה מה התקציב והיכולות הכספיות שלה, ובעיקר מראה שאי אפשר יהיה לבנות על זה שהקבוצה תמשיך באותו קו גם לטווח בינוני וארוך.

נ.ב:

מכבי חיפה לא תשחק ביורוקאפ כי ג'ף רוזן החליט כך.
יש לקבוצה בעלים, והוא החליט שהוא מפנה את הכסף לשימוש אחר מטעמים שיווקיים.
לא מבין למה בשנת 2014 המנהלת צריכה להשלים כסף לקבוצה פרטית שהבעלים שלה החליט לצמצמם את התקציב.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 17 באוגוסט 2014

*לצמצם את התקציב שמיועד למפעל האירופי*

משיח 18 באוגוסט 2014

הרעיון שמכבי תפרוש מהליגה באמת נשמע רעיון מצוין

Comments closed