דרבי ראשון – נמרוד איתן

1408492300_025668_1408492354_noticia_normal

 

אני אוהב סיפורים כמו של אתלטיקו. קבוצה עם הרבה פחות כסף מהמובילות, שמוצאת שיטה שמתאימה לה עם מאמן טוב שמוציא 200% מכל שחקן ומצליחה בטופ כנגד כל הסיכויים.

אבל אני לא אוהב את אתלטיקו. לאו דווקא בגלל היריבות, מעולם לא כל-כך הרגשתי אותה כי הם לא היוו יריב, אלא דווקא בגלל סגנון המשחק. את ליברפול של העונה האחרונה היה תענוג לראות, כמעט ולא החמצתי משחק שלהם. לעומת זאת, בכל פעם שצפיתי במשחק של אתלטיקו לא נהניתי- הסגנון האלים ומלא בעבירות, בזבוזי הזמן האינסופיים ואתמול גם היה בונקר.

אתה לא יכול לשחק בונקר כשיש לך שחקנים כמו מנדזוקיץ', קוקה, גריזמן וכו'.

*

בקשר לריאל- אנצ'לוטי אכן עלה כמו שחשבתי שיעלה במשחקים מהסוג הזה עם שלישייה של קרוס, מודריץ' ואלונסו במרכז. אין ספק שזאת שלישיית אמצע מהטובות בעולם מבחינת לחץ, הגנה ושליטה בכדור ובקצב. אך אתמול אל מול ההתגוננות של אתלטי היה חסר הברק. אותו ברק שדי מריה הכניס. ברגע שנכנס, פתאום המשחק נהיה מהיר יותר, התקפי יותר, תכליתי יותר.

 די מריה שוב הוכיח אתמול שאסור לוותר עליו. אף אחד בריאל לא היה טוב. כולם היו בסדר, השלישייה באמצע שלטה בקצב ובכדור, בייל ניסה כמה פריצות ונעצר בעבירות, חמאס לא הפסיק להחליף צדדים והבקיע את שער הבכורה (אפילו נדאל לא נשאר אדיש).

קראברחל היה היחיד שנתן משחק כמעט טוב אתמול. הוא מבין את המשחק מצוין, הוא מהיר מאוד ויודע איפה ללחוץ, אך כמו שכבר אמרתי בעבר צריך לעבוד על הקרוסים. בסך הכול יש לנו מגן ימני ברמה גבוהה שרק ילך וישתפר.

כמובן שהשחקן החלש ביותר היה בנזמה. שוב אנמי, שוב לא מורגש, לא מרוכז ומאבד כדורים.

רציתי לראות את איסקו נכנס במקומו כפייק 9 אבל זה לא קרה.

*

לקראת סוף החלון אני מקווה שאנצ'לוטי והתשואות של הקהל ישכנעו את די מריה להישאר, כי אין לנו שחקן מסוגו והוא יהיה בורג משמעותי בעונה עם פוטנציאל ל65 משחקים.

מעניין יהיה לראות איך ייבחר קרלו לעלות בגומלין, אני הייתי רוצה לראות את די מריה במקום אחד מהשלישייה באמצע (אני מאמין שאם כן זה יהיה מודריץ') ואת חמאס במקום בנזמה בשלישייה הקדמית.

הספר הכי הכי...
יצר התחרות

23 Comments

עידוקוליס ליפשיץ 20 באוגוסט 2014

שלום שלמה שרף ותודה שהצטרפת לדה באזר.

קובי 20 באוגוסט 2014

מסכים עם הכל.
את אתלטיקו אני מעריך על מה שהשיגו,גם פחות אכפת לי מהסגנון ההגנתי,שכל אחד ישחק בצורה שהוא יכול,אם האוהדים שלהם נהנים שיבושם להם,לי לא אכפת,אבל המשחק האלים זה פשוט משהו מכוער ולזה אחראי סימאונה.
לגביי ריאל,במשחקים מהסוג הזה חייבים משהו מפתיע,זה לא במקרה שדי מאריה היה המצטיין מול אתלטיקו אתמול וגם כל עונה שעברה,מול הגנה כזאת התקפה מסודרת לא תילך,רק מהלכים מפתיעים מהסוג שלו יכולים לפרוץ את ההגנה הזאת,ולכן די מאריה כל כך חשוב לריאל ואסור שיעזוב.נכון לרגע זה אנצלוטי טרם מצא את ההרכב הקבוע שלו,אבל לי נראה שבכל מקרה שלישיית קישור של מודריץ-אלונסו-קרוס זה משהו מיותר.ריאל שלטו 70% בקישור אתמול אבל עד שדי מאריה נכנס ועשה בלאגן לא הרבה קרה.
על בנזמה אני ממזמן ויתרתי ואמרתי שהוא השחקן היחידי שלא מתאים להרכב ריאל מדריד,הוא שחקן טוב מאוד אבל לא חלוץ גולר שזה מה שריאל באמת צריכה,וגם את התכונות האחרות שלו הוא לא מצליח ולא צריך באמת להביע לידיי ביטוי ככה שהוא פשוט בזבוז של מקום בהרכב.

omer 20 באוגוסט 2014

לפעמים סגל רחב מדי יכול ליצור בעיות, שאיתן אנצלוטי יצטרך להתמודד:

1. איך משלבים את חאמס?

אנצלוטי מאמין ב4-3-3. ב4-3-3 נהוג לשחק היום עם שלישיית אמצע פיזית, וחאמס לא שחקן כזה. מצד שני, מול רוב הקבוצות, כולל אתלטיקו שמגיעה לכל משחק מול ריאל במטרה להסתגר, אלונסו וקרוס בהחלט מספיקים לאיוש האמצע.
חאמס רודריגז הוא סופרסטאר כשהוא משחק באמצע ("שחקן חופשי"), אבל באגף הוא בסה"כ שחקן טוב.
מאוד לא אהבתי אתמול את החילוף של רונאלדו בחאמס. חאמס לא אפקטיבי באגף, וברור לכל שדי מריה עדיף שם. גם לאנצ'לוטי. בעיניי חילוף לא טוב, לא מקצועי.
כשדי מריה נכנס לאגף וחאמס עבר לאמצע המשחק שלנו נראה הרבה יותר טוב.

2. עומס בקישור

אנחל די מריה, בדקות המועטות ששיחק, הוכיח שוב שמגיע לו מקום בהרכב. אגדיל ואומר שדי מריה, אלונסו, ראמוס, רונאלדו, בייל צריכים לשחק כל זמן שהם לא פצועים או מקבלים מנוחה.
גם אם יש יותר מדי שחקנים בקישור, די מריה הוא השחקן האחרון שצריך למכור. מעבר ליכולתו הפנטסטית, הוא מסוגל לשחק ב2 האגפים ובאמצע ברמה גבוהה. האם לא עדיף למכור את חדירה ומודריץ'?

3. מצבים נייחים

בכדורגל של היום, לא מעט גולים מובקעים במצבים נייחים, גם נגד קבוצות גדולות וחסונות. אבל בשנה שעברה זאת הייתה פשוט מכה עבורינו. עונה חדשה החלה ושום דבר לא השתנה. קרן. שוב בלבול בהגנה, שחקן לא מכוסה בלב רחבת החמש, קסיאס (שוב) תקוע על קו השער, גול. והמצלמה ישר מתמקדת בנאבאס.

בשנתיים החולפות העובדה שהיו לנו 2 שוערים בכירים ונוצרה מתיחות ביניהם. אחרי כל טעות/הצלה של אחד המצלמה ישר הייתה מתמקדת בשני. בקיץ, במקום ללמוד מטעויות העונה הקודמת ולהגדיר שוער ראשון ברור, ריאל החליפה את לופז בשוער שמגיע במעמד בכיר יותר ממה שהיה לופז כשהגיע. אנצ'לוטי, כמו בעונה הקודמת, מסרב להחליט ומשאיר אותנו, ויותר גרוע מזה, את 2 השוערים שלו בערפל.

טובים ככל שיהיו, נקודת התורפה הבולטת הן של נאבאס והן של קסיאס היא היציאות לכדורי גובה, כך שלצערי גם השנה נסבול ממצבים נייחים של יריבות.

מסקנות למשחק הגומלין:

אתלטיקו היא קבוצה שמגיעים נגדה למעט מאוד הזדמנויות. היא מגיעה לגומלין עם יתרון עצום, שכן 0-0 ביתי מספיק לה. אנחנו נצטרך להפתיע אותם. השחקנים שיכולים להפתיע הם די מריה, איסקו וחאמס. מכאן, שמתבקש שדי מריה ישחק במקום מודריץ ושבנזמה ירד לספסל. עד שמגיעים למצב נגדם, רצוי שהוא לא יהיה של בנזמה.

אם אנצלוטי מתעקש על ה4-3-3 לטעמי יש לו 2 אפשרויות. הראשונה, לשחק עם די מריה באמצע ועם חאמס/איסקו על תקן 9 מזוייף. אני לא מאמין ב9 מזוייף. לטעמי, זה יכול לעבוד רק בקבוצה שקיים בה מסי. אבל, כשהחלוץ היחיד שלך בסגל הוא בנזמה, יש אילוצים. השנייה, לשחק עם אלונסו וקרוס מאחורה, חאמס/איסקו לפניהם, בייל ודי מריה באגפים ורונאלדו בשפיץ.

בהגנה, מרסלו לא נראה טוב. מעדיף שקונטראו יפתח.

נמרוד איתן 20 באוגוסט 2014

1. בוא לא נשכח שאנצ'לוטי לא היה מאמין גדול של ה4-3-3 עד העונה שעברה, אותה הוא התחיל ב4-2-3-1 שיצר רכות הגנתית. לאחר שה4-3-3 הצליח בעונה שעברה וזהו המערך הטוב ביותר עבור רונאלדו ובייל הוא מנסה להישאר בו.

2. לחדירה נגמר החוזה בעונה הבאה, ודרישות השכר שלו לחוזה חדש היו מוגזמות (משהו בסביבות ה-10 מיליון יורו לעונה) ולכן החוזה לא הוארך ומנסים למכור אותו.
לגבי די מריה, אנצ'לוטי מאוד רוצה להשאיר אותו וגם הקהל כמו שראינו אתמול, אך הוא דרש חוזה חדש ומשודרג ולא נענו לדרישותיו בהנהלה ולכן הוא מרגיש לא מוערך ורוצה לעזוב. מודריץ' לעומת זאת חתם היום על חוזה חדש.

אני גם לא מאמין כל כך ב9 מזוייף, אבל אם אנחנו הולכים לקראת עונה עם בנזמה כחלוץ טבעי יחיד אין ברירה אלא להשתמש בחאמס/איסקו בעמדה הזאת, בטח אם די מריה יישאר בכל זאת ואז סביר להניח שיהיה לו מקום קבוע בקישור לצד קרוס ואלונסו/מודריץ.

לגבי האופציה של רונאלדו בשפיץ- רונאלדו כידוע לא אוהב לשחק בשפיץ, מצד שני, כמו שכתבתי בפוסט הראשון, הוא החל לשחק שם יותר כחלק מחילופי מקומות בשלישייה הקדמית בעונה האחרונה, מה שדחף את בנזמה לאגף. יהיה מעניין לראות איך זה יתפתח בעונה-שתיים הבאות.

omer 20 באוגוסט 2014

בנוגע לחדירה, אין ספק שהוא צריך להימכר. מבחינה מקצועית, אחרי שקרוז הגיע, אין לו מקום בהרכב. מבחינה חוזית, הוא לא שווה את הסכום שהוא דורש ואם לא יימכר עד ה1 לספטמבר הוא יעזוב בחינם.

בנוגע למודריץ', הארכת החוזה שלו בסה"כ מעלה את מחירו בשוק ההעברות. במידה ודי מריה יאריך את החוזה שלו, אני לא מאמין שנתקשה למצוא לו קונה (אלא אם נדרוש 70 מיליון יורו…).

שחרורו של די מריה לא היה עומד על הפרק אם היו מצליחים להאריך לו את החוזה. אבל מה לעשות, הוא צודק. לאור תרומתו לריאל מאז שהגיע, ובעיקר בעונה האחרונה, לדי מריה מגיע חוזה של סופרסטאר.

פלורנטינו פרס חוזר על הטעות שעשה עם מקאללה. האם כדאי לשחרר את השחקן השני הכי טוב בעונה שעברה, שבמו רגליו הביא את ליגת האלופות והגביע הספרדי, בגלל פער במו"מ שמהווה בערך חצי אחוז מהתקציב השנתי של ריאל מדריד?

אנחל די מריה מרוויח היום 95,000 פאונד לשבוע. לשם השוואה, בנזמה וטוני קרוס מרוויחים 150, בייל 250, רונאלדו 290. אם נסתכל על קבוצות אחרות- פברגאס ודייגו קוסטה קיבלו הקיץ חוזה של 200 אלף לשבוע מצ'לסי. האם די מריה שווה פחות מהם?? ואן פרסי ורוני מרוויחים הרבה מעבר ל200 אלף.

לאור הנתונים האלו, נראה שהשווי האמיתי של די מריה הוא בערך כפול מהחוזה הנוכחי שלו. יתרה מכך, אם יעבור לפ.ס.ז או יונייטד סביר שיקבל חוזה של בערך 200 אלף לשבוע.

נמרוד איתן 20 באוגוסט 2014

אני מסכים איתך לחלוטין.

אני אגיד יותר מזה, אם מצליחים להשאיר אותו, ומסגלים את חאמס לפייק 9. אז קישור של די מריה אלונסו קרוס עם שלישייה קדמית של בייל חאמס ורונאלדו יכול להיות הרכב מפחיד גם התקפית וגם הגנתית, במיוחד כשעל הספסל מחכים מודריץ', איסקו, בנזמה, חסה ואיירה

אהד 21 באוגוסט 2014

נמרוד, זה הרכב לסוני ולX בוקס.

אנדר 21 באוגוסט 2014

הכל טוב ויפה, רק תיקון אחד : השחקן ~הראשון~ בקבוצה שנה שעברה, די מריה.
במיוחד כשהכסף היה על השולחן.

omer 20 באוגוסט 2014

ובקשר לסגנון המשחק של אתלטיקו.

א. הם צריכים לסגור פער של מאות מיליונים מול ריאל, ברצלונה, באיירן, צ'לסי וכו' וסגנון המשחק שלהם זאת הדרך הכי טובה שיש לצמצום פערים.

ב. אם אתלטיקו הייתה מנסה ליזום ולהתקיף בברנבאו, סביר שזה היה נגמר לפחות בשלישייה לחובתה.

ריאל מדריד צריכה לנצח כל קבוצה בברנבאו. לא משנה באיזה סגנון היריבה משחקת. ריאל מדריד היא אלופות אירופה המכהנת. הקבוצה הכי מכניסה ועשירה בעולם. המועדון הכי גדול בהיסטוריה של הכדורגל. לכן, לשמוע תלונות מהצד שלנו על אתלטיקו זה די פתטי.

בעיניי, לפני שאנחנו מתלוננים על אתלטיקו או על השופט שהתעלם מפנדל אתמול, אנחנו קודם כל צריכים להתלונן על היכולת הבינונית מינוס שלנו ועל חוסר היכולת שלנו למצוא פתרונות יצירתיים נגד יריבה שידענו בדיוק איך תשחק.

נמרוד איתן 20 באוגוסט 2014

נכון שיש לה פער של מאות מיליונים, אבל יש לה שחקנים מצוינים שלא נופלים ברמתם. ההגנה שלהם נהדרת וקוקה, מנדזוקיץ וגריזמן יכולים לשחק בכל אחת מהקבוצות שהזכרת.

אני לא מתלונה בכוונה של בגלל זה לא ניצחנו. ציינתי זאת כעובדה. גם בעונה שעברה זה היה ככה ולא רק נגדנו וברצלונה. הסגנון האלים מדי הזה לא מתאים ולא נעים לעין.

וכמו ששמת לב לא התלוננתי על הפנדל או על שתי העבירות הגבוליות של סיקורה ומנדזוקיץ שהיו יכולות לזכות אותם בצהוב שני וסימאונה מיד הגיב בחילוף.

החתול במגפיים 20 באוגוסט 2014

ו״שכחת״ גם לציין את המכה המכוונת של ראמוס לפנים של מנדזוקיץ׳ שחייבה אדום ישיר.
קרי, מה שאני בא להגיד, זה שהשופט והשיפוט לא השפיעו במאומה על התוצאה. ריאל הייתה חייבת לנצח גם ללא רגעי המחלוקת שפגעו בשני הצדדים.

אנדר 21 באוגוסט 2014

אני איתך בעניין ראמוס, וגם אין לי בעיה עם סגנון הגנתי, אבל אצל אתלטי מדובר :
א. משחק אלים באופן מכוון, לא הגנתי.
ב. מדובר ברמת הקבוצה, והנחיות שמגיעות מלמעלה ולא תלוי קריזות של שחקן בודד(ראמוס) וההוכחה הטובה ביותר היו מס׳ עבירות גסות ולא מחויבות של גריזמן, שהוא שחקן חדש ולא מוכר כאלים במיוחד

אביאל 20 באוגוסט 2014

בנזמה על הספסל, רונאלדו בחוד, בייל מימין, דה מריה משמאל וחמאס מתחת לחלוץ, לא צריך יותר מזה.

קובי 20 באוגוסט 2014

על פניו זה נראה הפתרון המושלם,אבל רונאלדו לא אוהב את זה,ובצדק,הוא הרבה פחות אפקטיבי שם.
במעט הניסיונות האלו שנה שעברה זה ממש לא הלך.

אביאל 20 באוגוסט 2014

ממ אז מצידי שבייל יהיה שם, אפילו חמאס, רק לא בנזמה שעל כל עשרה משחקים שהוא לא עושה בהם כמעט כלום הוא נותן משחק טוב, מה שכן הוא לרוב נותן משחק טוב במשחקים החשובים וככה נשאר בתודעה.

היה חכם יותר לקנות את פלקאו מאשר את חמאס.

אסף המושבניק 20 באוגוסט 2014

לצערי לא הצלחתי לראות את המשחק (חופשה משפחתית), והגומלין אחרי כניסת שבת, אז אני מקווה שאת התואר הזה נשיג גם בלעדי.

בכל מקרה, קשה לי להתייחס ספציפית למשחק שהיה, אבל אני בעיקר שמח בשביל חאמס.

די מריה. לא מחזיק ממנו מספיק. אולי בסוף הוא ישכנע אותי אחרת.

נ. ב.
אין לי הרבה מה לכתוב, אני מגיב בעיקר כדי לתמוך בפוסטים… יאללה, נמרוד, תמשיך ככה!

אהד 21 באוגוסט 2014

"די מריה. לא מחזיק ממנו מספיק" – אתה רציני?

אסף המושבניק 21 באוגוסט 2014

כן.

אהד 21 באוגוסט 2014

אוקיי..

דוד 20 באוגוסט 2014

אם יש בעיה בחוד קונים חלוץ. יש לנו יותר מדי קשרים ורק חלוץ אחד שכולם יודעים שהוא לא משהו. זה מצב לא הגיוני.
מצד שני אולי זה טוב שלא קונים ככה חסה יפרוץ

אהד 21 באוגוסט 2014

פשוט דוחה! קבוצה עם חאמס, בייל, רונאלדו, מודריץ', אלונסו, איסקו, די מאריה, ח'דירה, בנזמה, קרוס ועוד שחקן הרוס שנקנה ב30 מיליון מתלוננת על האלימות של קבוצה אחרת?
שמעת על בריונות מחוץ למגרש? או על אלימות כלכלית? זה נהיה טרנד עכשיו.
במקום שארבעה שחקנים מתוך ה11 יככבו בקבוצות אחרות ויהפכו את הכדורגל למעניין יותר, אנחנו מקבלים בכי ונהי על כך שאתלטיקו שיחקה בונקר, כי ככה יותר קשה לריאל. האם לגריזמן, קוקה או מנדזוקיץ יש מקום בהרכב של ריאל? אני מניח שאפילו לא בשלישייה המחליפה.
ולמען ההגינות, ברסה לא פחות גרועה.

נמרוד איתן 21 באוגוסט 2014

קודם כל לא התלוננתי על האלימות רק נגד ריאל. דיברתי על האלימות כשיטה גם נגד קבוצות אחרות. בתור אוהד כדורגל שבא לראות משחק ולהנות זה פשוט הורס.
דבר שני את כל השלושה הייתי לוקח לריאל. את מנדזוקיץ שאני באופן אישי פחות מתחבר אליו עדיין הייתי מעדיף על פני בנזמה. גריזמן בסיטואציה הנוכחית לא מתאים כי רונאלדו ובייל בעמדות האלה אבל אין לי ספק שהוא יגיע לרמות הגבוהותו ביותר. ועל קוקה אין מה להתווכח.

בקשר לאלימות הכלכלית שטענת זו בעיה כבר הרבה יותר קשה. נתחיל מזה שגם אתלטיקו לא שה תמים וגם היא מתנגדת לחלוקת כספים שווה יותר ( בדומה לפריימר ליג ) כי כך הפער שלה מקבוצות הדרג שלישי ורביעי נשאר.
אם אתה מסתכל מבחינת הכדורגל בכלל אז לא חסרות דוגמאות לכך בעניין( סאוטהמפטון שפורקה הקיץ ) וכל עוד ראשי פיפא לא יפעול בנושא עם תקרות שכר ורעיונות אחרים הפערים יילכו ויגדלו

אהד 21 באוגוסט 2014

ראיתי את אתלטיקו לא רק נגד ריאל וברסה, אלא גם נגד קבוצות חלשות ממנה. היא שלטה ותקפה. המגנים שלה עלו שוב ושוב להתקפה והקשרים באמצע איימו גם הם. הקבוצה כבשה 77 שערים, לא מעט בליגה כמו הלה ליגה.
ברור שהיית לוקח את כל השלושה. זה השיטה של ריאל – לקנות, בלי קשר לצורך אמיתי. הרי מנדזוקיץ לא היה פותח במקום בנזמה (שהוא גם הרבה יותר איכותי ממנו), גריזמן פחות טוב מבייל ורונאלדו, אבל גם די מאריה וחאמס טובים ממנו בהרבה ואני בטוח שקוקה ישמח לקבל מיארמנדי ומאיסקו עצות על איך לבוא כטאלנט לריאל ולקבל קדחת.
אתלטיקו לא שה תמים, אבל להשוות בינה לבין ריאל בקטע של חלוקת הכספים מהטלוויזיה זה פשוט בדיחה. אתלטיקו מקבלת אולי עשרות אחוזים יותר מהקבוצה החלשה בליגה הספרדית. ריאל מאות. זה כמו להשוות בין כייס לבין שודד בנקים.
אני מייחל שפיפא תעשה משהו, אבל בינתיים אוהדי הקבוצות הגדולות יכולים לפעול גם בעניין. לדרוש שילוב צעירים יוצאי מחלקת הנוער בקבוצות (מישהו חושב שחסה יישאר בעונה הבאה בריאל?), להחרים אם צריך או לפחות לא להחזיק את המקל משתי קצותיו.
אז אפשר לאחסן את התלונות על השיטות האלימות והבונקר נגד ריאל וברסה ולהפסיק לבלבל את המח על שילוב צעירים ושטויות אחרות (כמו שהיה לפני שנה בריאל כשהביאו את יארא, איסקו וקרבחאל וקידמו את קסמיירו ומוראטה) או לדבר על ברצלונה כקבוצה "אחרת" עם ה"לה מאסייה" שלה.

Comments closed