החלון של ריאל – נמרוד איתן

465124

 

 עברנו שני מחזורים מאכזבים, נסגר החלון והסגל סגור. עכשיו אפשר להתחיל את העונה.

 אני לא מרוצה מהקיץ של ריאל. כמה ימים אחרי הגמר בליסבון, בפגישה בין אנצ'לוטי לפרז, הבהיר המאמן שהוא מרוצה מהסגל הקיים והוא רוצה שינויים מינוריים בסגל. מה שקיבלנו זה עזיבת שני העוגנים של הקבוצה, החלוץ המחליף שבמקרה הוא גם משחקני הבית הבודדים ועזיבת השוער הראשון.

העזיבות של אלונסו ושל די מריה נובעות מסיבות שונות וצריך להפריד ביניהן.

 די מריה הרגיש לא מוערך ורצה בעיקר שדרוג בשכר אבל גם סוג של הכרה מהמועדון על החשיבות שלו. אנצ'לוטי מאוד רצה שיישאר (וגם רונאלדו) אך שוב נפלנו על גחמותיו של פרז שהעדיף את חאמס הנוצץ והמוכר יותר. פה המקום של אנצ'לוטי כמאמן שעכשיו הגשים לפרז את חלום הדסימה, לעמוד על שלו ולהגיד לבעלים שעל די מריה הוא לא מוכן לוותר.

די מריה היה אולי השחקן החשוב ביותר של ריאל בעונה שעברה, ובטח הטוב ביותר בכל הקרבות החשובים ואנצ'לוטי פשוט לא יכול היה להרשות לעצמו לוותר עליו.

*

ואם כבר השוו את העזיבה של די מריה לזאת של מקללה אז קיבלנו גם את העזיבה של אלונסו.

לפי הדיווחים גווארדיולה  ניסה לשכנע את אלונסו כבר הרבה זמן לחבור אליו בבוואריה, ועכשיו אחרי הזכייה בדסימה וההגעה של קרוס הוא גם הצליח. כנראה שאלונסו רצה אתגר חדש אבל גם חשב שההגעה של קרוס פוגעת במעמדו.

 יש משהו ג'נטלמני בהסכמה של ריאל לשחרר את אלונסו בזמן כל כך מאוחר בחלון ההעברות אחרי כל מה שתרם לקבוצה. אבל גם כאן לדעתי היה צריך אנצ'לוטי לקחת את אלונסו לשיחה ולהסביר לו שאמנם הוא ישחק פחות השנה, אבל זה בגלל שהוא רוצה לשמור אותו לכל המשחקים הקשים ולשלבים המכריעים של העונה. אין לריאל עוד שחקן שמסוגל לשחק את התפקיד של אלונסו.

*

קרוס התחיל את הקריירה כקשר מספר 10 מאחורי החלוץ ובהמשך עבר יותר לאמצע, לתפקיד ה50-50, שלדעתי הוא האידיאלי עבורו. קרוס הוא עדיין לא אלונסו, בטח שלא בחלק ההגנתי והמנהיגותי בהגנה. הוא לא יכול לתפקד כקשר אחורי לבד ולהחזיק את משחק ההגנה של ריאל כמו שעשה אלונסו.

כהוכחה לכך ניתן לראות את המשחק נגד סוסיאדד. מעבר לבעייה שאפיינה את ריאל גם לאורך העונה שעברה, הובלה משער או שניים מוקדמים ואז להפסיק לשחק, ריאל פשוט איבדה את השליטה במרכז המגרש, וכל התקפה של סוסיאדד נגמרה במצב מצוין לגול. הרבה פעמים מכיסוי לא טוב של קרוס שאיבד את השחקנים שמגיעים מהאמצע לרחבה מן הקו שני.

 גם ההחתמה של צ'יצ'ריטו לא ברורה. ריאל הייתה חייבת חלוץ 9 מחליף, אבל אם הביאו אותו, למה מכרו את מוראטה, שגם שחקן בית וגם יש לו פוטנציאל להתפתח לשחקן טוב יותר מצי'צ'ריטו, שהוא שחקן נחמד אבל לא יביא ערך מוסף ברמות הגבוהות.

*

אם מסתכלים כרגע על הסגל של ריאל נראה שאנצ'לוטי צריך לחשוב על שינוי במערך. שיטת ה4-3-3 לא עבדה באף משחק בארבעת האחרונים והשחקנים פשוט לא מתאימים לשיטה.

לפי האמונה העיוורת בבנזמה (עד מתי?) וההחתמה של הרננדס,  לא נראה שהוא מתכנן לשחק עם חאמס או איסקו כ-9 מדומה. מה שאומר שכאשר בייל ורונאלדו כשירים ופותחים באגפים נשאר המאבק על שלישיית הקישור שיתחלק לדעתי בצורה הבאה: מאבק על 2 מקומות בין מודריץ', חדירה, קרוס ואולי גם איירה. המאבק על המקום הנוסף יהיה בין חאמס לאיסקו.

מכאן אפשר להבין שאם אנצ'לוטי ירצה להישאר ב4-3-3 הוא ייאלץ גם ללמד את קרוס את התפקיד של אלונסו ולקוות שהוא ישתלט עליו במהרה, אבל קשה מכך הוא צריך לסמוך שחאמס ואיסקו יוכלו למלא את החלל העצום שהותיר די מריה במערך. אם זה במשחק הלחץ הבלתי פוסק וההגנה הנהדרת, או ביכולת לעשות את המהלך המיוחד שישבור את ההגנות הצפופות ממול, וגם להוביל מתפרצות כדי לשמור על הנשק העיקרי מהעונה שעברה.

 האופציה השנייה היא לעבור ל4-2-3-1 וכך קרוס ומודריץ'/חדירה יוכלו לשחק כשני האחוריים, ללחוץ ביחד גבוה, או שאחד יחפה על השני. כנ"ל לגבי יציאה להתקפה.

במערך הזה חאמס ואיסקו משחקים בעמדה המועדפת עליהם ואמורים להשתלב נהדר. הבעיה במערך היא שזה המערך איתו אנצ'לוטי פתח את העונה שעברה, ועזב אותו ברגע שאלונסו חזר כי ההגנה ספגה בקלות. רק שהעונה אין אלונסו.

 אם בסוף העונה שעברה היה נראה שריאל בדרך לתחילתו של עידן, כשהאליפות בספרד צריכה לחזור לצד הנכון של העיר העונה ויש אופציה אמיתית להיות הראשונים שעושים

בק-טו-בק  בליגת האלופות, נדמה ששוב המועדון והצוות המקצועי נכנע לגחמותיו של הנשיא ולא לשיקולים מקצועיים, ובכלל לא בטוח שהסגל (שעדיין מלא בפוטנציאל) יצליח להתחבר השנה ולזכות בתארים החשובים.

גביע סינקפילד, מחצית ראשונה: אלוף העולם מגנוס קרואנה
האיחוד האירופי שוקל להחרים את רוסיה 2018

23 Comments

דוד 3 בספטמבר 2014

לאור פציעת חדירה (את הפוסט כתבת לפני?) והעובדה שקרוס ומודריץ אינם קשרים אחוריים טבעיים, ולאיירה יש רכות הגנתית, כדאי לשקול ברצינות את הסבתו של פפה/ ראמוס/ וראן לקישור האחורי

נמרוד איתן 3 בספטמבר 2014

הפוסט נכתב לפני הפציעה.

אמנם פפה מילא את התפקיד בקלאסיקו כמה פעמים אבל הוא לא באמת מתאים לשחק שם באופן קבוע.
מבין שלושתם רק ראמוס יכול לדעתי מבחינה טכנית ויכולת, אך הוא יהיה אבידה גדולה מדי למרכז ההגנה

דוד 3 בספטמבר 2014

אם הוא לא ישחק בקישור, נוכחותו בהגנה לא תספיק (כשם שלא הספיקה נגד סוסיאדד). עד כה הוכח שבלי קישור אגרסיבי ההגנה של ריאל לא שווה כלום, ועם קישור שכזה ההגנה תתקל בפחות בעיות, שווראן לא יתקשה לפתור

dmc 3 בספטמבר 2014

לדעתי ההסבר להחלפת די מריה בחאמס ואלונסו בקרוס הוא כלכלי במאה אחוז, ואין טעם לנתח אותו מקצועית. כמו שאין היגיון בלפתוח עם בקהאם פיגו זידאן רונאלדו וגראבסן אבל המאמן לא קובע את הסגל, הוא צריך להתמודד עם מה שנתנו לו. נראה לי שאנצ'לוטי ידע את זה כשהגיע…

אודי 3 בספטמבר 2014

זה הכול הולך לפי מי שיכול למכור יותר חולצות, פנים יותר יפות. אלונסו הוא הכי יפה, אבל כבר מבוגר ולא שם סקסי לשים על חולצת כדורגל. די מאריה ואוזיל הם לא דוגמנים. חאמס וקרוס? קצת יותר. נראה לי בזה זה מסתכם.

גיל שלי 3 בספטמבר 2014

לדעתי חסר לריאל מדריד חלוצים. לאור תכנית המשחק של פרז, הוא בונה על כך שריאל תנצח משחקים בתוצאות 7:5

נמרוד איתן 3 בספטמבר 2014

האמת שזה מצחיק, ריאל מלאה בשחקני התקפה וקישור עם אורנטצייה התקפית יותר, אבל אין מספר 9 אחד נורמלי

שי 3 בספטמבר 2014

חסה לא יכול לתפקד כמספר 9 מוצלח? יש לו הכשרון לזה לדעתי וחבל שיתבזבז כקיצוני מחליף.

נמרוד איתן 3 בספטמבר 2014

כל העונה שעברה לפני הפציעה שלו חסה שיחק מאגף שמאל, משם נוח לו להיכנס עם רגל ימין למרכז (כמו רונאלדו).
עוד לא ראיתי אותו משחק כחלוץ מרכזי

שי 3 בספטמבר 2014

זה נכון, אבל נדמה לי שהוא היה נכנס בעיקר במקום בנזמה/מוראטה והוא בהחלט היה אמור לסיים התקפות. בטח כשיש בסגל שחקן כמו איסקו באותו צד במגרש, שמסוגל לייצר מהלכים מאפס.

אביאל 3 בספטמבר 2014

בושה וחרפה של פגרה, פלורנטינו פרז חוזר לעצמו, כמו מלפני קצת יותר מעשור, רק שעכשיו קשה לי לראות אופוזציה נגדו.

די מריה ואלונסו היו חייבים להישאר, חאמס עם כל הכבוד למכירת החולצות עוד לא באמת הוכיח את עצמו (יש לי הרגשה של איסקו 2.0 רק הרבה יותר יקר).

קרוס זו החתמה מדויקת (עם הרבה מזל), היה צריך לשחק בעמדה הכי בעייתית של ריאל בשנים האחרונות, קשר 50-50 – חדירה היה הגנתי מדי שם ומודריץ׳ היה תזזיתי מדי לתפקיד.

היו צריכים לקנות חלוץ ברמה (עם כל הכבוד לבנזמה) כמו פלקאו ולנסות ללכת על מגן ימני, כמו מתיאו דרמיאן מטורינו.

ככה ריאל היתה צריכה להראות: קאסיס, דרמיאן, פפה (וראן), ראמוס, קונטרו (מרסלו), אלונסו, קרוס, די מריה, בייל, רונאלדו ופלקאו – מאוזן, יציב, עם רענון ברמה הנדרשת.

omer 3 בספטמבר 2014

לא נותר לי אלא להסכים עם התגובות מעליי.

חלון ההעברות מזעזע. הגרוע ביותר מבין כל קבוצות הטופ והגרוע ביותר של ריאל מזה שנים. נותרנו עם סגל שבו יש יותר מדי שחקנים על מעט מדי עמדות ויותר מדי עמדות בלי שחקנים לאייש אותם.

איבדנו הקיץ את 2 מ3 השחקנים הכי חשובים שלנו בעונה שעברה.

פיתרון מקצועי אפשרי הוא קידום ואראן לעמדת הבלם הפותח והעברת ראמוס לקישור האחורי, אבל במקרה כזה כל פציעה יוצרת חור שיהיה קשה למלא אותו.

אנצ'לוטי הוא מאמן שתמיד התכופף מול נשיאים והוציא את המקסימום מהסגלים שנתנו לו. הבעיה היא שקשה לי להאמין שמהסגל הלא מאוזן הזה אפשר להוציא תואר רציני (אליפות או אלופות) וזה די אבסורדי כשאנחנו מדברים על הסגל היקר בעולם.

בקיצור, לא נותר לי אלא לתהות, עד מתי פלורנטינו?!?!

ארז (דא יונג) 4 בספטמבר 2014

אני רק אוסיף שסיבה מרכזית להבאה של אנצ'לוטי היא זה שהוא יס מן כזה, לדעתי.

הסיבה היחידה שהוא החזיק כ"כ הרבה זמן במילאן למרות תוצאות מאד לא אחידות (בלשון המעטה) עם סגל מעולה היא שלא היה אכפת לו לקבל הוראות והנחתות מברלוסקוני.

וזה ששגעון הגדלות של פלורנטינו שוב משתולל זה בהחלט לא מפתיע. כך היה גם ב 2002. זה נגמר תוך שנתיים – ולא בצורה טובה.

omer 4 בספטמבר 2014

אכן.

פלורנטינו חיפש את המאמן הכי בכיר עם האישיות הכי הפוכה למוריניו.

בעשור הקודם פלורנטינו הודח אחרי שהקדנציה שלו נגמרה בפיאסקו.
בקדנציה הנוכחית פלורנטינו הביא לשינוי תקנוני הזוי שאומר שלנשיא צריך להיות הון אישי X כלשהו (לא סגור על המספר המדוייק), מה שמצמצם מאוד את התחרות שלו על התפקיד.

ארז (דא יונג) 4 בספטמבר 2014

לזכותו ייאמר שהוא התפטר ולא הודח (אחרי 3 עונות שחונות)

דוד 4 בספטמבר 2014

אני חייב לומר שבניגוד אליכם אני מאוד אהבתי את ההחתמה של צ'יצ'אריטו, חלוץ פינישר נהדר, שלא הצליח ביונייטד כי הקבוצה לא הגיעה למצבים! אנחנו לא זקוקים לבנזמה הטכני שלא יודע לסיים, יש עומס של שקנים טכניים שמייצרים מצבים שאין מי שיגמור אותם. הוא תפור לריאל, ולדעתי יותר טוב ממוראטה.
אני רק מצפה שלא ישמש על תקן מחליף.

קובי 4 בספטמבר 2014

בתור אוהד ברצלונה,אני פשוט מאושר.מלאכת צדיקים נעשית ע"י אחרים.1-די-מריה ,שחקן ענק ויעיל ברמה של רונאלדו,וזלאטן לפחות.איך משחררים שחקן כזה,אחרי שהוא הוכיח בעונות האחרונות ובמונדיאל ,איזה שחקן מיוחד הוא,מהיר כשד,משגע הגנות,רץ בלי הפסקה ,וקבוצתי.שחקן ענק לא פחות מכריסטיאנו.(כבר באולימפיאדת בייג'ין ב2008 ראיתי אותו,ועד היום אני לא מבין את פפ שלא רכש אותו אז(הוא נקנה על ידי בנפיקה).בקיצור, פרז התלהב מחאמס, ששיחק טוב נגד יפן ,יוון,וחוף השנהב המזדקנת,ונגד ברזיל החלשה (יחסית)ורכש אותו במקום די-מאריה.פשוט דפוק.תודה פלורנטינו. 2-אלונסו,שחקן מלוכלך ,אבל מנהיג,עם ראיית משחק נדירה,מסירות חכמות ומדוייקות,קשר בעולם (עם בוסקטס).לא להאמין ששיחררו אותו.בתחילת העונה שעברה,ריאל קירטעה,ואז כשאלונסו חזר,הכל התייצב,וריאל המריאה(בתוספת מזל ועזרה מהשופטים במשחקים מסויימים).בקיצור,ריאל נחלשה מאד לדעתי.בעמדת המגינים ,יש להם בעיה חמורה בשני האגפים(מרסלו /קונטראו או ארבלואה/אבו זקן- לא ברמה הגבוהה.באיירן התחזקה מאד ומועמדת לצ'מפיונס.בארסה(עדיין תעלומה) ואתלתיקו במיוחד יכולות לזכות באליפות .עם די-מראיה ואלונסו בריאל העונה-הם היו זוכים באליפות במחזור 28 לדעתי.אבל זה טוב לבארסה .תודה פלורנטינו המגלומן .ויסקה בארסה!

אסף המושבניק 5 בספטמבר 2014

תרשו לי להישאר אופטימי.

אפשר לבדוק שכבר באחד הפוסטים הקודמים סימנתי את צ'יצ'אריטו כרכישה אפשרית וטובה. בנזמה לא יאבד את סטטוס החלוץ הראשון, אבל תהיה תחרות, ויהיה אפשרות לתוספת מחץ בדקות הסיום.

קרוס הוא מעולה. השילוב שלו עם מודריץ', לכשישתפר, מבטיח הרבה. נקווה שיקיים.

העדפתית לראות את אלונסו נשאר ואת חדירה עוזב. כאן אני באמת לא מבין. אולי כך יהיה ליארה יותר הזדמנויות, ונקבל אלונסו 2.0.

לגבי די מריה… אני אכתוב שוב, שאני לא מחזיק ממנו. יותר מדי דריבלים מיותרים. הורס יותר מדי התקפות מתפרצות. מובן שהוא עדיין שחקן מעולה, מייצר מצבים מהתקפות עומדות, ועובד קשה. אבל חוץ מהעובדה שהוא מתעלה במשחקים חשובים(בניגוד ל…), אני מצש לא חושב שהוא לא בר-החלפה. לא צריך להתחיל להתאבל על חאמס שבא במקומו, ולקוות שגם הוא וגם איסקו – וגם חסה-יתפתחו עוד.

אני מקווה לראות עונה שבה בייל ורונאלדו מגיעים לשיא של שת"פ, כמו בגול נגד סביליה בסופרקאפ.

מגן עדיין חסר לי. ארבלואה לא מספיק טוב, נקודה. וקסיאס… הלוואי שתוכיח לי שאתה מספיק טוב. כי נבאס בהחלט מספיק טוב…

נמרוד איתן 5 בספטמבר 2014

צי'צ'ריטו הוא יופי של חלוץ מחליף. אבל בשביל זה היה גם את מוראטה שהיה לו פוטנציאל להפוך לחלוץ ראשון.
בנזמה לא מספיק טוב בשביל להיות חלוץ ראשון.

קרוס מעולה ומודריץ' מעולה. השאלה אם זה מספיק. בינתיים ההגנה שלנו מזכירה את תחילת העונה שעברה וחסר שם האלונסו ודי מריה האלה שייצבו הגנתית. לא יודע עם קרוס וחאמס הם הברגים המתאימים.

לגבי די מריה פשוט דעתך תישאר חלוקה עם שאר העולם בערך. בטח אחרי ההצגה שלו מול גרמניה.

ארבלואה לא מספיק טוב. אבל קראברחל הוא הפותח שלנו והוא טוב מאוד והולך ומשתפר. עדיין יש לו כמה חוסרים במשחק (קצת חולם, או קרוסים לא מספיק טובים), אבל הוא מסוג השחקנים שלא מפסיק לרוץ ולעבוד ומשתפר ממשחק למשחק.

דווקא באגף השמאלי מרסלו נראה כמי שלא התאושש מהתבוסה לגרמניה והשאלה אם קונטראו באמת מספיק טוב ויציב כדי להיות מגן ראשון.

אסף המושבניק 6 בספטמבר 2014

לגבי די מריה אני אכן חלוק על רוב מכריי. מצד שני, אני חלוק עליהם גם בעניינים הרבה יותר חשובים, אז לא נורא.

אני מסכים לגבי האגף השמאלי. קונטראו, וגם מרסלו, יכולים להיות מצויינים במשחק נתון, אבל עם יציבות בעייתית.

דרך אגב, נמרוד, חיכיתי מאוד לניתוח שלך אחרי ההפסד הקשה לסוסיאדד. אני מקווה שתכתוב בתדירות שתיתן פייט לכל האנגלופילים כאן…

שבוע טוב!

נמרוד איתן 7 בספטמבר 2014

קודם כל תודה רבה על המחמאה.

אבל אני תלוי בצהל היקר ולכן לא תמיד אוכל לכתוב.

את המשחק נגד סוסיאדד לדוגמא ראיתי עם המון הפרעות

אדום אדום 5 בספטמבר 2014

נראה לי שהתוכנית היא לא שקרוס יתפוס את המקום של אלונסו, אלא שמודריץ' יתפוס אותה וקרוס ייקח את העמדה הישנה של מודריץ'

נמרוד איתן 5 בספטמבר 2014

כרגע קרוס הוא זה שפתח בעמדה של אלונסו בכל המשחקים שהיו.

מודריץ' לא מתאים להחליף את אלונסו. אין לו את הנוכחות שלו, המנהיגות שלו וההשפעה על ההגנה.

מה גם שמה שהכי בולט אצל לוקה זה הלחץ והעובדה שהוא לא מפסיק לרוץ, מה שיתבזבז בעמדה האחורית הזאת.

Comments closed